Opinie o RICOR POLSKA SP. Z O.O. w Poznań

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie RICOR POLSKA SP. Z O.O.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie RICOR POLSKA SP. Z O.O. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Wyroby metalurgiczne - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o RICOR POLSKA SP. Z O.O. w Poznań

Tom

Nowy "kierownik" inzynieringu chyba usłyszał, że łatwo się można nachapać w tej firmie bez jakiegokolwiek doświadczenia w kierowaniu zespołem i znikomą wiedzą techniczna... pozbył się lub zdegradował tych co mu w tym przeszkadzali i obstawia się swoimi... Kto go zatrudnił? Ah zapomniałbym, sąsiadka Kasia z kadr

Obserwator
@Tom

Taaa... Przyszedł nastawiony wyjątkowo wojowniczo. A teraz...???

PiotrekNaWózku

Witam, jakie są zarobki na stanowisku operatora wózka? Czy stawka rekompensuje warunki pracy?

Ginat

Panowie i panie jakie zarobki są w tej firmie na początek ?!? I kiedy jakieś podwyżki ... Czy te normy są realne czy takie ze padasz ja ryjka po 2 h i blagasz o wode

I co? Na święta dostaliśmy wielkie NIC.

Marlena

A liczyłeś na coś? Przecież od dawna wiadomo, że tutaj pracownik na produkcji się najmniej liczy. Nie ma ani na premie, ani na podwyżki, ani tym bardziej na świąteczne.

Gabriela
@Marlena

Na nowy rok też nic nie podwyższyli? Zupełnie nic nie macie czy może w ciągu roku chociaż jakieś benefity się trafiają?

Byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie RICOR POLSKA SP. Z O.O.? Podziel się relacją i opisz swoje wrażenia z rekrutacji na stanowisko Elektryk Utrzymania Ruchu.
Wzk

Witam. Warto wysyłać do firmy CV na stanowisko wózkowego? Jakie zarobki ?

Kkw

Dziękujemy za te żenujące spotkanie które nic nie wniosło do tej " firmy " na wymysły ścian podświetlanych są pieniądze. A na święta dla zwykłych pracowników brak pieniędzy. Z pewnością elita biurowa juz premie dawno sobie przyznała.

@Kkw

Premie to mają co miesiąc i to pokaźną.

My
@Kkw

I niech Dyrektor nie opowiada, że nie pytaliśmy o świąteczne. Bo pytaliśmy, zarówno liderów jak i kierownika. Ale skoro ani liderzy ani Adam nie przekazali tego do Dyrektora no to heloł! Gonić i straszyć o normy to potrafią, ale żeby coś dla ludzi wywalczyć to nie warto!

Mariusz
@Kkw

Ale to chyba dobrze, że organizują szkolenia (bo chyba o szkolenie właśnie chodzi)? Nie masz pewności czy "elita biurowa" premie dostała, wcześniej mieliście? Może w tym roku był ograniczony budżet ...

Oliwia
@Mariusz

Ograniczony budżet ? To chyba tylko na pracowników produkcji tak jak zawsze.

Cv

Czy trwa jeszcze rekrutacja ?Wogole czy warto składać CV do tej firmy na produkcję proszę stałych bywalców o podpowiedź

Taki jeden
@Cv

Nie warto składać tu cv. Na rozmowie obiecują cuda. Powiedzą Ci np. że po umowie próbnej na trzy m-ce dostajesz podwyżkę. Po tym czasie idziesz podpisać następną umowę i dowiadujesz się, że podwyżka to jest ale po pół roku. Ogólnie (usunięte przez administratora) na hali. W logistyce to chyba pracują barany. Plan produkcji to fikcja. Nigdy nie ma na czas materiału, żeby produkować dany detal. Jakościowcy to w większości niekompetentne nieroby. Jak nie śpią to siedzą w telefonach. Technicy, w większości to wyjątek w tej firmie nie tylko znają się na robocie ale uwaga! są grzeczni, normalni, dobrze wychowani. A liderzy zmian to zależy. Jak trafisz panią M. uciekaj lepiej. Kierownicy i inżynieży to w większości chyba z łapanki. Mało który wie, zna się na tym co powinien robić. No i jest nowy dyrektor. Aż strach się bać, co jeszcze może wymyślić. Chyba jeszcze nie wie, że nie wszystko, o czym piszą w książkach da się w życie wcielić. Także daruj sobie ricor. Dopóki tutaj się dużo, bardzo dużo nie zmieni to szkoda nerwów na pracę tutaj. Przede wszystkim powinni zmienić podejscie do ludzi na produkcji. Bez nich cała nie będzie istnieć. A produkcja to naprawdę fajni ludzie. Pracowici. Oczywiście zdarzają się wyjątki.

now
@Taki jeden

a co to za Pani Magda ,co nieco slyszalem o niej?ludzie z taką liderka czy wielka Panią kierownik trzeba się nie dac i porzadek zrobic niech traktuje tak swoich domownikow nie bać się jej ,nastepna sprawa więcej tam biurowych niż ludzi na produkcje.Dyrektorze zrób coś z ta cala eks Magdą bo inaczej nikt nie bedzie tam pracowal (usunięte przez administratora)

Yyyyy
@now

Tu większość takich liderów którzy zapewne w domu nie mają nic do powiedzenia więc wyzywają się w pracy..... Zastanawia mnie co pani Magda musiała zrobić aby dostać taki awans gdyż prawie na niczym się nie zna a rekrutacji żadnej wewnętrznej nie było oficjalnej.

@Yyyyy

Tak jak kierownicy. Tylko jeden taki młody jest co w miarę się zna i nie kozaczy. A reszta to myśli że są kierownikami i wszystko mogą.

dala .......

@Taki jeden

Oczywiscie sa fajne osoby,ale niektore to porazka mysla że bedą się wyziskiwac młodymi ,a one bedą sobie urządzac przerwy i lazic po hali na pierdoly,stołówke niż tĺumaczyc nowym pracowniką od podstaw niż tylko pokazac i rób byle norma była ,a ja ide wstawic wodę na kawe... .. ha,ha Ci młodzi nię są (usunięte przez administratora) co wy myslicie że pracujecie pare lat to jestescie wielkie .ZAl że jestescie tak tepe za te parę groszy.....

@Yyyyy

tak ranna zmiana jedzie po nocnej ogarnijcie się ludzie masz cos do powiedzenia powiedz prosto w oczy ,a nie za plecami Pani Krysiu niestety tu ludzie sie znaja jeden z drugim ,i nie ilosci tylko dobrze tłumacz ,a nie (usunięte przez administratora) rabiesz fajnej Ukraince wydawajac komentarze dlaczego jej podziekowali zajmij się stanowiskiem pracy swoim ,a (usunięte przez administratora)ami obgadujac innych spojrz kobieto na siebie .

@Yyyyy

Zapewniam Ciebie, że na wszystkim się zna, rekrutacja wewnętrzna była, nie dostałeś, nie dostałaś się na stanowisko i żal (usunięte przez administratora) u. p. e ściska?

@odp

A co dała? Zdajesz sobie sprawę z tego, że po IP komputera, laptopa lub telefonu można łatwo wykryć kto jest nadawcą tych komentarzy? Chcesz wylecieć z art. 52 dyscyplinarnie? Zastanów się co piszesz człowieku, bo możesz trafić na gorszego kierownika niż Magda.

@now

A co niby ma dyrektor zrobić? Jak ci nie pasuje to się zwolnij, nikt nikogo na siłę nie trzyma, wolna droga, jest wielu kandydatów na Twoje miejsce.

magazynier
@odp

dokladnie jestescie tu by szkolic nowe osoby,a jak wam sie nie chce zgloscie ze nie chcecie uczyc jeden zalapie szybciej ,drugi nie wiec o co chodzi macie nauczyc ,a nie patrzec na licznik ile jeszcze trzeba zrobic w u mowie nie ma ze to praca z placą za zrobione ilosci ??

Nowak

Śmieszna ta firma, taka mało profesjonalna. Zadzwoniła Pani z rekrutacji i proszę o zadzwonienie później bo nie mogę rozmawiać. No i się dziwnym trafem niedoczekalem. W poważnych firmach dzwonią ponownie, a tu chyba uraziłem przerośnięte ego. Jak śmiałem nie mieć czasu dla najlepszej firmy na świecie:D

Ķoleś
@Nowak

A po co składałeś tu cv? Chyba nie uwierzyłeś w te bajki, które wypisują w informacjach o rekrutacji? Zarobki tylko ciut wyższe od najniższej krajowej. Osoby, które zostały ostatnio przyjęte na produkcję latają z wiadrem i ścierą. Nie ma pracy, nie ma zamówień, większość maszyn stoi. Tylko szkoda, że nikt do nas nie wyjdzie i otwarcie nie powie, jaką naprawdę jest sytuacja. Ciesz się, że nie zadzwonili więcej i szukaj pracy w poważnych firmach.

Yyyyy
@Ķoleś

Zamówienia wiecznie są realizowane..... Nowe panie przyszły typowo do sprzątania. Tak jak było mówione prędzej taka ich praca więc latają że ściera i mopem. Z tego co mi wiadomo. Ciągle wchodzą nowe projekty także myślę że pracy jest sporo.

@Nowak

Jak złożyłem CV to się nawet nie odezwali. Ani na tak ani na nie. Co to za HR!

@Uji

A ile czasu minęło? może jeszcze się zastanawiają, wszystkie warunki spełniasz?

@Weronika

Rekrutacja się zakończyła już.

Do Dyrektora

Takie kilka pytań do Pana Dyrektora. Kiedy wreszcie zasłużymy na jakiś parking? I nie chodzi nam wcale o jakiś luksus z kostki. Wystarczy kawałek utwardzonego terenu. A akurat na brak terenu firma chyba nie może narzekać. No chyba że te hektary to tylko dla żab... Czy wie Pan, że załoga w tej firmie to trzy zmiany? Jednym się daje wolne żeby jakiś meczyk obejrzeli a inni co? Ciekawe, jak Pan zamierza tę imprezkę zrekompensować innym zmianom? I ostatnie najważniejsze pytanie. Czy wie Pan, że ludzie tu pracujący mają w umowach stanowisko operatora produkcji a nie sprzątaczki? Przyjmowaliśmy się do pracy na produkcji a nie żeby latać z wiadrem i (usunięte przez administratora) Każdy rozumie sprzątanie, gdy akurat jest awaria itp. ale notoryczne łażenie ze ścierą to kpina z nas!

Lewandowski
@Do Dyrektora

W przyszłym tygodniu jest kolejny mecz więc kolejna zmiana również będzie miała szansę obejrzec :)

W

Rotacja dyrektorów i kierowników większa niż na produkcji. Przychodzą obiecują i odchodzą i tak na okrągło. Jedyne normalne osoby które chcą coś zmienić to brylant i ten drugi młody. Reszta to banda nierobów i (usunięte przez administratora)

Z
@W

Ponoć brylant rzucił wypowiedzenie. Jedyny co coś ogarnia i załatwia w tej firmie...

Pssss...
@Z

Pssss... nie żartuj....

Pytam
@W

I co jeden nowy dyrektor to coraz głupsze pomysły. Myśli, że jak zakaże butelek z wodą na stanowisku to wydajność mega wzrośnie!? Nikt mu jeszcze nie powiedział, że tu pracują ludzie a nie roboty? I mają normalne ludzkie potrzeby? No chyba że produkcja to dla niego coś nieistotnego, jak nie ci to przyjdą nastepni......

Hhhgg
@Pytam

Może dyrektor ma na te miejsca inne swoje osoby..... Dlatego próbuje zniechęcić pracowników i wprowadza same zakazy i nakazy... Do toalety też macie już wyznaczone godziny pojscia?

ABC
@Pytam

To akurat standard na halach produkcyjnych.. Należy się dziwić dlaczego dopiero teraz wprowadzono zakaz

Co tam się wyprawia w tym dziale „inżynieringu”? starzy pracownicy wylatują z pracy, wstawiani są koledzy kierownika kolesiostwo pełną parą. Współczuje starym pracownikom.

Hyy
@Marcin

No i przede wszystkim, myśli że ludzie to roboty i mają swojego życia prywatnego tylko żyją robotą. Znając życie praca załatwiona przez znajomości to się wykazuje żeby nie wyleciał.

Jacek

Ale mamy kompetentne panie z HR! Ha, ha,ha....Jak można zatrudnić osobę niepełnoletnią i zauważyć to dopiero po prawie trzech miesiącach?! A my się dziwimy, że wypłaty i urlopy nam się nie zgadzają. Bo panie chyba się dopiero uczą....szkoda tylko że na swoich błędach

@Jacek

To zupełnie jak nowa Pani lider, prawda?! Też nigdy nic nie wie. Przydałoby się częściej z biura wychodzić. A nie odpowiadać operatorowi, że ma się ogarnąć, gdy przychodzi powiedzieć że jest jakiś problem. A potem wielkie zdziwienie, że jest od groma złomu...Operator zauważył tylko lider olał to....

Obserwator
@Łukasz

Racja. Tak sobie obserwuję, co dzieje się na jej zmianie i na innych. I muszę się zgodzić z opinią Łukasza. Pani lider za bardzo nie ogarnia. Pracują może ze cztery, pięć osób, ciągle tych same a reszta urzadza sobie posiadówki, w telefonach grzebie. Faceci siedzą na krzesełeczkach na zgrzewarkach a kobiety na robotach dzień w dzień zasuwają. Na innych zmianach jakoś to jest inaczej. Nie tylko jeśli chodzi o rozdzielanie stanowisk ale też o rozwiązywanie problemów z produkcją.

@Obserwator

Więcej siedzenia w biurze i szczególnie szweckiego stołu w biurze. Ciekawe jak została tym liderem ?

@Obserwator

Magda nadaje się na to stanowisko jak najbardziej. Nie pomyślałeś, że może niektóre osoby lubią zasuwac na robotach? Może nudzi ich praca siedząca? Widać, że ludzie bardzo zazdroszczą, że została liderem.

Bronisław

Przyjęli ją na lidera z zewnętrznej rekrutacji czy awansowała na to stanowisko już pracując w firmie?

@Bronisław

Przyjęli ją z wewnętrznej rekrutacji, pracuje już tam 4 lata, zna się na wszystkich maszynach. Jak najbardziej ogarnia temat.

E.P.

Otóż to. Magda była na każdym stanowisku, każdy kto na nią narzeka niech chociaż wytrzyma połowę tego okresu pracy co ona. Boli (usunięte przez administratora)jak widać.

Koleżanka

No nie wiem, czy robot 6 to każda maszyna. Bo głównie tam pracowała. Na zgrzewarkach nie pracowała, no może jeszcze na r2 i klejeniu magny więc nie piszcie, że zna się na wszystkich maszynach bo na zdecydowanej większości nigdy nie pracowała!

Weronika

A co jeśli nie mogli dostać tego urlopu bo był już właśnie zaklepany? ;p Jeszcze jakieś gorsze sytuacje się tutaj zdarzają czy to największy problem w firmie?

Warto składać CV do firmy? Jak wygląda wynagrodzenie na start ? Potrzebują operatorów na wózki widłowe czy tylko magazynierów

Drzewko

Ciekawe czy jest to zgodne z kodeksem pracy ? Rozpoczynanie pracy przed wyznaczonym czasem. A w umowie 8 h. Co na to inspekcja pracy ?

vst

Witam ,firma zapewnia transport z Wrzesni?

Odpowiedź

Tylko z Poznania.

K.

Tak

@K.

To darmowy transport czy trzeba coś płacić?

Katarzyna
@K.

a z jakichś innych miast, miejscowości są organizowane transporty?

Produkcja

Tak

Czy można liczyć w RICOR POLSKA SP. Z O.O. na prywatną opiekę medyczną?

X

Nic nie ma nawet wakacyjne i ubezpieczenie nam zabrali. Najniższa krajowa. Ukraińcy w agencji mają wyższe zarobki

@X

Myślisz że jest jakaś szansa na podwyżkę zarobków w Ricorze w najbliższym czasie? :) I czy oprócz podstawy są jakieś premie i dodatki do pensji? A może jakieś benefity pozapłacowe?

KAES
@X

Ale nie mają umów o pracę, urlopu, L4. Oprócz podstawy są co miesiąc premie uznaniowe i frekwencyjne co kwartal

Hhh

Zapomnij zero benefitów w tej firmie. To nic nie ma oprócz gołej najniższej krajowej

Gabriela
@Hhh

To słabo :/ To co tam trzyma ludzi tak w ogóle?

qwerty123
@Hhh

@Hhh mamy przecież finansowane ubezpieczenie grupowe :) więc zupełne zero to tu nie jest

@qwerty123

I to faktycznie aż tak satysfakcjonujące jest? ;) Czyli oprócz tego już poważnie nic więcej?

@Hhh

To akurat nieprawda.. Nie ma cudow ale to nie jest najniższa krajowa. Podstawa podobna jak w innych firmach . Jest premia od absencji, ubezpieczenie no i autobus co wozi pracowników ze Wrześni i Pozka

ByłyPracownik

Skoro wszystkim jest tak źle to co wy tu jeszcze robicie pracy w koło w brud wystarczy chcieć

@ByłyPracownik

Prawda taka ze wszędzie lepiej gdzie nas nie ma.

Kwiatek

Czy ktoś słyszał że impreza firmowa będzie w październiku ? Ale uprzedzam tylko biuro się bawi tzw. Elita. Tylko zapomnieli że bez nas nie istnieją. Pieniędzy nie ma na podwyżki itp dla nas . Ale na takie cos się zawsze znajdzie.

Dimitri
@Kwiatek

To będzie ta impreza czy nie? Bo ja nic nie wiem

Fghhg
@Kwiatek

Elita się bawi... My zapieprzamy. A mówią że jeden zespół jesteśmy ????????

Biuro
@Kwiatek

Biuro tez się nie bawi tylko nieliczni są zapraszani na takie imprezy

@Biuro

To ja chyba właśnie straciłam zrozumienie dla definicji wyrażenia "impreza firmowa" w takim razie skoro nieliczni tylko mają być. A ile was tak w sumie na poszczególnych działach jest?

Niebo

(usunięte przez administratora) jaka łaska dać podwyżkę jak od stycznia minimalnie wynagrodzenie wzrasta , trzeba oczy czymś zamydlić. Dziwne nieroboty tutaj maja jak w bajce. Staż pracy kilkuletni niby A żadnego stanowiska nie potrafią ogarnąć....

Chodzą plotki o wprowadzeniu czterobrygadówki. Podobno od przyszłego roku. Ktoś coś wie więcej? Rzeczywiście ma tak być? Bo nie wiemy, czy szukać innej pracy...

Taki jeden

Tego, który wpadł na ten pomysł to chyba poje....ło! Bedziemy przychodzić w weekendy za grosze na miotłach jeździć?! Wystarczy wywalić odpowiedzialnych za logistykę i przyjąć ludzi kompetentnych. Jak będzie towar na czas to my będziemy produkować i nie będą potrzebne żadne pseudonadgodziny. A nie jak teraz krzykacz chodzi po hali i nic mu się nie chce poza darciem papy i kablowaniem. Za jakościowców też najwyższa pora się zabrać! Jak to możliwe, że przez osiem godzin nawet nie przyjdą na dane stanowisko, aby choć obejrzeć detal? Za to w palarni są przez prawie całą zmianę. A na nockach to wcale ich nie zobaczysz bo śpią do piątej! I jak potem ma nie być reklamacji!? Może najpierw zabrać się za wszystkich nierobów, tych z biura też a nie dojeżdżać produkcję!? Ludzie zaczną się zwalniać. Chyba że Wam nie zależy na doświadczonych pracownikach?

My
@Taki jeden

Jakościowcy w tej firmie to chyba z jakiejś łapanki są. Wiedza u nich żadna. Jak masz szczęście i któregoś znajdziesz to słyszysz " a (usunięte przez administratora) może iść " albo "idź do techników, oni wiedzą, jak to powinno wyglądać niech zrobią". Tak skutecznie się chowają, że czasem po ośmiu godzinach nie wiesz, który był w pracy. Jedyną osobą, która jest ogarnięta i ma wiedzę jest Siergiej. Reszta to albo do szkoły albo gęsi paść.....

Tvn
@Taki jeden

Wszyscy o tym wiedzą ale nikt z tym nie robi, myśl przewodnią jest inna, jak zamataczyc i obrócić kota ogonem tak żeby byli wszyscy inni zadowoleni. Nadgodzin w tej firmie jest tak dużo że chętnych brakuje.

Zostaw merytoryczną opinię o RICOR POLSKA SP. Z O.O. - Poznań

• Jak się pracuje w RICOR POLSKA SP. Z O.O.?

Zobacz opinie na temat firmy RICOR POLSKA SP. Z O.O. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 71.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w RICOR POLSKA SP. Z O.O.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 51, z czego 1 to opinie pozytywne, 16 to opinie negatywne, a 34 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy RICOR POLSKA SP. Z O.O.?

Kandydaci do pracy w RICOR POLSKA SP. Z O.O. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

RICOR POLSKA SP. Z O.O.
1.6/5 Na podstawie 539 ocen.
  • świętego Michała 56
    61-005 Poznań