Opinie o RICOR POLSKA SP. Z O.O. w Poznań

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie RICOR POLSKA SP. Z O.O.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie RICOR POLSKA SP. Z O.O. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Wyroby metalurgiczne - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o RICOR POLSKA SP. Z O.O. w Poznań

Ktoś o zmiany pyta ale przecież w ogłoszeniach są wpisane? Od 6 do 14 i tak dalej (3 zmiany) dla wózkowego, prawda? a jak do tego mają się nadgodziny? Bierzesz ile wlezie czy komuś z innej zmiany musi coś wypaść?

Czemu właśnie te widełki nie są podawane w ofertach? Teraz niedawno ktoś się pytał o średnie do dwóch stanowisk, które są wystawione. Interesuje mnie przy tym praca Project Managera. Możecie co do niej się ustosunkować? Jakie narzędzia do pracy są udostępnianie? Co ze wsparciem?

Mocny jakościowiec

Jeżeli masz prace i nie jest tam źle to odpuść sobie RICOR

@Mocny jakościowiec

Krótko pisząc twierdzisz, że tu na pewno będzie komuś gorzej? z jakich przyczyn akurat Project Manager? Objaśnisz? Jak przy tym wyglądają warunki pracy liderów? Akurat w kontekście zmiany kogoś szukają i również powód mnie zastanawia

nowy

Witam planuje złożyć dokumenty do firmy czy oprócz podstawy stałej są jeszcze jakieś dodatki

Zielony
@nowy

Tak dostaniesz 200 zł premii raz w roku oczywiście jeśli nie będziesz na L4 dodatkowo szóstego grudnia od Mikołaja mandarynkę i cukierka

nowy
@Zielony

@Zielony to nie mam nic a żadnych dodatków to dlatego wiecznie szukają pracowników a jakie warunki bo myślałem tez o składanie dokumentów na Magazyn podobno macie tam jakiegoś nowego Kierownika

To nikt tych przybliżonych widełek dla kontrolera jakości nie poda? Oferta jest jeszcze widoczna, pokazuje w niej, że dwie osoby są potrzebne i teraz zastanawiam się jak to się ma wobec całego działu? Jak jest duży? To bardziej rozwój czy jednak są jakieś zmiany kadrowe?

Mocny jakościowiec

Wymiana kadr. Dwie osoby na każdej zmianie produkcyjnej. Nie polecam pracy w dziale KJ, straszny rozp...ol

Byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie RICOR POLSKA SP. Z O.O.? Podziel się relacją i opisz swoje wrażenia z rekrutacji na stanowisko Elektryk Utrzymania Ruchu.
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
Pokuvbll

Wielka Pani lider ( z tego co wiem jest tam jedna kobieta liderka), przez tą kobietę ucierpiały dwie osoby, ponieważ dała je na stanowisko gdzie nie były przeszkolone( mam nadzieję, że te osoby już wyzdrowiały) ponieważ nie było 'pracy'. Jeżeli nie macie pracy to po co przyjmujecie nowe osoby? Myślę, że po takim wypadku jaki miał miejsce, należały się jakiekolwiek przeprosimy ze strony pani lider, a nie obojętność. Powiedzenie, że mamy uznać, że lider nie był przeszkolony do końca jest po prostu śmieszne,. ponieważ jest to zamiecenie sprawy pod dywan. Lider ma za zadanie wspierać pracownika, ochrzanic pracownika jeśli sytuacja tego wymaga i okazywać zrozumienie. Natomiast ona potrafi tylko na wszystko narzekać, nie pokazywać profesjonalizmu i krzyczeć na innych. Do jej zadań także należy przeszkolenie nowych osób, ale jak to powiedziała 'ma po prostu dosyć przeszkalania nowych osób', to należy do jej obowiązków czy nie? Uprzedzona do niektórych jak i nie do większości kobieta. Ona decyduje o tym kto dostanie umowę na dłuższy okres prawda? I kierownik Adam oczywiście, lecz nie o panu mowa. Powiedzenie, że ktoś miał po prostu pecha i na niego wypadło, że został wyrzucony nie jest na miejscu. I to jest właśnie Pani lider.

Bałwanek świąteczny
@Pokuvbll

Jeśli nie pracujesz w ricor polska i niewiesz jak jest to daruj sobie produkowanie się na gòwnoportalu bo jest to zbędne i nikogo nie obchodzi Twoje skomlenie . Jedz do rodziny (jeśli masz ) wciągnij śledzie lub karpia i podłej choinkę oraz poproś sam siebie o lepsze JA w nowym roku .

@Bałwanek świąteczny

Niestety wiem jak jest, ponieważ do niedawna tam pracowałem/pracowałam, także wiem jak wygląda ta firma od środka.

Bhp
@Pokuvbll

Wystarczyło zastosować się do zasad bhp. Założyć zarękawki i nie siedzieć na skrzynce grzebiąc w telefonie. No sorry, wszyscy to widzieliśmy. A nie teraz wypisywać banialuki.....

@Bhp

Ale kto grzebał w telefonie? Dziewczęta stały i wykonywały pracę. Dziewczyna która była mniej poszkodowana miała zarekawki, gdzie przełożeni sami je ściągali, ponieważ sama nie była w stanie. Pani lider nie powinna tam stawiać osób nieupoważnionych do wykonywania pracy na tym stanowisku ponieważ nie były przeszkolone.

czytaniewspaknieboli

Na jakie zarobki może liczyć inżynier jakości lub operator CMM?

Jaś
@czytaniewspaknieboli

Tu raczej nikt ci nie odpowie. Ale wystarczy przy wysyłaniu CV przez pracuj.pl zaznaczyć oczekiwaną pensje, jak Cie zaproszą, będzie to oznaczać że się mieścisz w widełkach.

Zniesmaczony

Rozumiem, że ten telewizor na stołówce to jest nasza premia na święta????? A miało być na ryby???? kolejne święta bez karpia????????????

Napewno
@Zniesmaczony

Nawet jeśli będzie coś na święta to będzie taki regulamin że masa osób będzie z tego podarku wykluczona

Zuźka
@Napewno

Słuchaj a z czego wynika od razu u Ciebie taka sugestia? Mieliście już tak może ze nie wszystkim cos przysługiwało? Jeśli tak to opiszesz o co chodziło? Chce sprawdzić pod co teoretycznie podlegam

Czy będą premie na święta? Czy musimy dowiadywać się w ostatniej chwili.

Zuza

Już była 6 grudnia może premia, chodziło im o mikołajka z czekolady .

Pięć dni do świąt a premii jak nie było tak nie ma. Znowu Dyrektor powie, że nikt się nie pytał o świąteczne? Żałosne, jak ta firma traktuje pracowników....

Pokuvbll

Pracują tu ponieważ ciężko znaleźć pracę, a trzeba z czegoś żyć i się utrzymać lub rodzinę

Oliwia

Mieliśmy być zaskoczeni ! Dziękujemy za docenienie najzniszego szczebla. Tylko utwierdza nas to w przekonaniu , że powinniśmy szukać nowej pracy.

Najciężej pracujący wreszcie zostali docenieni.Chłopaki pracujecie najciężej i to Wam należą się największe podwyżki. Szacunek dla Was. Cieszycie się z tego co dostaliście,a starszym operatorom ciągle źle. Bo nie dostali podwyżki,bo dostali, ale za mało. No i Panie dyrektorze , proszę chociaż odpowiadać dzień dobry, a od razu będzie milej w pracy tak jak Adaś to robi, zawsze z pełną klasą i kulturą.

Xd

Adam i dzień dobry? Najczęściej udaje, że nas nie widzi. Zresztą większość osób z biura zachowuje się, jakby powiedzenie dzień dobry czy cześć osobom z produkcji była dla nich ujmą.

Zyx

Jak komuś nie odpowiada kierownik Adam to chyba nie wie jak potrafi być w innych firmach. Dopiero będziecie zadowoleni jak odejdzie tak jak Mateusz bo prędzej czy później każda normalna osoba się z tej firmy zwalnia.

Też może operator.

Starszy operator piszesz w cudzysłowiu bo fakt...hapaki dostają aneksy,zgadzam się z tobą.....

robertniemaklowicz

Minął rok od objęcia sterów przedsiębiorstwa przez Nowego Pana Prezesa. Wydaje mi się, że nadszedł czas rozliczeń. Czy firma Ricor spełnia już najwyższe standardy automotive, tak jak obiecał?

Rozczarowana Zosia

Czy dla drugiej zmiany też będzie quiz świąteczny ? Też chciałabym zagrać i wygrać darmowe cukierki

Dobrze ktoś tu napisał, że szukali Automatyka niedawno? Wiecie, czy stanowisko już obsadzone? Poszperałem w necie, i aż 3 wakaty były do obsadzenia. Coś się podziało w firmie, że aż 3 automatyków potrzebowali? Czy faktycznie jest zapotrzebowanie aż takie? Jak ktoś był na rozmowie, może dać znać, jak to wyglądało? Jakie wynagrodzenie zaproponowali, czy da się coś ponegocjowac z firmą? No i co to są te dodatkowe premie kaizenowe?

Karp na święta

Niestety wszyscy odeszli przez Miłosza. Jest to przykre czy nikt nie potrafi poruszyć tego tematu tylko jak wszystko w tej firmie jest zamiatane pod dywan?

W RICOR POLSKA SP. Z O.O. poszukiwana jest osoba na stanowisko Automatyk. Brałeś udział w procesie rekrutacji i zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną? Napisz, jak Twoim zdaniem wyglądało spotkanie. Przekazane przez Ciebie informacje mogą okazać się cenną wskazówką dla osób, które biorą pod uwagę pracę w tym przedsiębiorstwie.

Roman

Witam, chciałem z ciekawości zapytać czy wy produkujecie ramy do szyberdachów Kuga i jaguar do inalfy? Macie kogoś odpowiedzialnego za jakość w firmie? Bo produkty od was nadają się tylko do śmietnika ale że nie potraficie wyprodukować nic dobrego to musimy jechać z tego co jest.

Romanowa
@Roman

Nasza jakość zależy od tego do jakiego Klienta wysyłamy części. Jeśli go szanujemy, a on nas, dostaje dobre produkty i analogicznie. Miłej pracy!

A tutaj jest taka możliwość, że jednak w komórce sobie na spokojnie siedzisz? Lidera widzę ze teraz potrzeba, pytanie tylko ilu ich powinno być na zakładzie? Ile teraz jest? pytam, bo w ofercie jest wpisane, że potrzeba 30stu kandydatów i zastanawiam się czy faktycznie tak dużo?

Czy w tym roku możemy liczyć na premię świąteczną ?

Widziałam, że Automatyk ma pracować na 3 zmiany. I nie napisali w tej ofercie pracy, jakie są godziny tych zmian. Wiecie jak godzinowo to wygląda? I czy za nocną zmianę jest jakiś dodatek finansowy albo jakaś inna rekompensata? I czy trzeba tez zmiany weekendowe, czy tylko pon-pt??

Hhhgg

6-14 14-22 22-6 teoretycznie od pon do piątku. Ale pewnie was na nadgodziny będą też potrzebowali co liczy się z dodatkowymi godzinami. Za pracę w Godzinach nocnych należy się dodatek

@Hhhgg

A ile tego dodatku za nocki jest? Nadgodzin sporo wypada w miesiącu? Ktoś tu wspomniał, że nowych pracowników firma przyjmuje, a pracy nie ma niby. To jak to wreszcie jest? Chciałbym się przyjąć, ale przestoje to nie dla mnie, głównie zalezy mi na dodatkowej kasie z nadgodzin właśnie

Xd

A najlepsze, że cały czas przyjmują nowe osoby. Pytam się: po co? Już nie ma pracy dla wszystkich a jeszcze dochodzą nowi. Zolnienienia? Urlopy? Przestoje?

@Xd

Pracodawca powinien sugerować pracownikowi wykorzystanie urlopu wypoczynkowego w roku, w którym nabył do niego prawo, jednak nie może zmusić do tego pracownika, bowiem ten ma prawo odmówić wykorzystania urlopu. Niedopuszczalna jest sytuacja, w której pracodawca ustala pracownikowi termin urlopu zupełnie dowolnie i wbrew jego woli.

@Xd

Hm, ale oni zatrudniają obecnie na pracy biurowej czy na produkcję?? Może jakieś nowe zlecenia się szykują? I te nowe osoby to jaką umowę dostają, taką pewną UoP na czas nieokreślony czy taką umowę, z której można w każdej chwili zwolnić pracownika?

Awans_Ale_Bez_Podwyżki

@Pracodawca Dlaczego operatorzy robotów, którzy mają niższą stawkę od operatorów pras są brani do pracy na prasach??

Ktoś
@Awans_Ale_Bez_Podwyżki

Tak już wierzę, że Ci co obsługują roboty chodzą sobie i obsługują prasy. Pewnie, wszyscy z robotów potrafią, bo przecież obsługa robotów i pras jest taka sama. Bzdura. Zapraszamy więc na prasy. Skoro płaczesz, że mało zarabiasz, a wszystko potrafisz.

Dla kolegi pytam
@Awans_Ale_Bez_Podwyżki

Dlaczego osoby zatrudnione na R8, które otrzymują wyższą pensję od ludzi na robotach siedzą sobie cały czas na zgrzewarkach wm 6 czy wm 13? I nie chodzi mi sytuacje, gdzie na r8 nie ma pracy. Po prostu nie wyrabiają się tam, mają wieczne "awarie " i w nagrodę dostają najłatwiejsze zgrzewarki albo pranie, gdzie większość zmiany przespacerują. A ci z rotów zasuwają na r8. Jak tu ma być dobrze skoro traktuje się ludzi w tak niesprawiedliwy sposób, faworyzuje się leni......

@Ktos

Brak poszanowania pracownika od tego trzeba zacząć. Na tej firmie liczy się tylko i wyłącznie NORMA. Pracownik jest nikim. Trzeba dobrze żyć z liderem żeby jakoś przetrwać. A niech się tylko ktoś postawi od razu ma pod górkę. Nie dziwne że ludzie zmieniają się jak rękawiczki. Raczej tak szybko się to nie zmieni. Totalny brak organizacji...

Rysiu
@@Ktos

Odnosisz się do pracy na produkcji czy inne działy w firmie też nie mają lekko? Chciałem dopytać w drugą stronę, jak już te normy zostaną spełnione to na co pracownicy mogą liczyć? Dostajecie premie uznaniowe, za wyniki? Ile stówek dodatkowo można zarobić tak? I w sumie to w jaki sposób ma się pod górkę, jeśli się "postawi"?

Mirek
@@Ktos

Miały być awanse na starszych operatorów, premie za wyniki itd. A tu nic, zero. Czekają chyba aż operatorzy i magazynierzy się pozwalniają jak większość utrzymania ruchu. Bo ludzie szukają pracy i to nie są jakieś pojedyncze osoby.

Xyz
@Mirek

Oni poprostu mówią nam to co chcemy usłyszec. Co do starszych operatorów rozumiem wszystko ale dlaczego biora kasę a nie szkola ludzi. Nowe osoby rzucane są po wszystkich innych operatorach. A starsi operatorzy myślą że są bogami zmiany i mogą wszystko. Premie że wyniki..... tego lepiej nie komentowac

Operator
@Xyz

Starsi operatorzy mają 200 brutto więcej tylko..Szkolą jak lider czy kierownik zmiany karze a zawsze jest, pokaż jak to się robi i wracaj do swojej roboty. Ludzie do 26 roku życia mają większą kasę od tych starszych operatorów. Bo nie płacą podatku. Tak że nie jest tak słodko. A nie każdy z nowych ludzi od razu pojmie szybko. Potrzebuje więcej czasu a czasu nie ma, tylko pokaż i niech robi. I tak to wygląda. Nie ma czasu żeby zająć się nowym pracownikiem. Bo masz pokazać i niech sobie nowy radzi. Nie zdążysz wszystkiego wytłumaczyć. Tak to działa. Więc nie miejcie pretensji do starszych operatorów. Robią co im kierownik czy lider zmiany każe. A co do wyników za premie to śmiech na sali. Nie warto się starać, nikt tego nie doceni. Wszyscy mają premii 200 czy zrobi normę czy nie. Tak że ludzie odpisują wszystko co się da. Zresztą tyle dodatkowych obowiązków. Papierologi, sprawdzanie wszystkiego przez operatora a do czego kontrol jakości potrzebna? Łażą i w telefonie siedzą i na papieroska co godzinę .

Ala
@Operator

A co to ma do rzeczy, że osoby do 26 roku życia nie płacą podatku? Nowych uczą wszyscy, a najmniej to chyba starsi operatorzy. Jak to powiedziała jedna ze starszych operatorek " za te pieniądze to ona nikogo uczyć nie będzie ". Ale to " tylko 200 zł brutto " co miesiąc bierze.

@Ala

Starszy operator wykorzystuje nowych pracowników, którzy odwalają cała czarna robotę za nich, a później oni zbierają premię i brawa za normy

Xd

Czy firma nie mogłaby dać w poniedziałek dnia wolnego w zamian za 11 listopada? Niektóre zakłady tak robią i nie trzeba wymyślać z odrabianiem...

Ricor's Guard
@Xd

Oddawanie dnia wolnego za Święto wypadające w sobotę musi nastąpić w obrębie okresu rozliczeniowego.

Zostaw merytoryczną opinię o RICOR POLSKA SP. Z O.O. - Poznań

• Jak się pracuje w RICOR POLSKA SP. Z O.O.?

Zobacz opinie na temat firmy RICOR POLSKA SP. Z O.O. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 70.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w RICOR POLSKA SP. Z O.O.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 51, z czego 1 to opinie pozytywne, 16 to opinie negatywne, a 34 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy RICOR POLSKA SP. Z O.O.?

Kandydaci do pracy w RICOR POLSKA SP. Z O.O. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

RICOR POLSKA SP. Z O.O.
1.6/5 Na podstawie 539 ocen.
  • świętego Michała 56
    61-005 Poznań