Opinie o Poczta Polska, w Katowice

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Poczta Polska,. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Poczta Polska, na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Poczta Polska, w Katowice

ListonoszKabaczek Nowy wpis

Przykro to pisać ale firma to tonący okręt. Zawód wymierający, zero innowacji, brak konkurencyjności, przerost biurokracji. Wszystko to sprowadza się do tego, że na gwałt są szukane oszczędności a skoro 70% kosztów to załoga to wiadomo jak to wygląda: co raz więcej obowiazków, podkręcanie śruby, dosłowne przeganianie ludzi/straszenie, nie płacenie za nadgodziny, jak ktoś dobrze ciągnie to mu się dokłada, wrzuca na skoczka etc. Od covidu jest równia pochyła. Teraz więcej faktów: po kilku latach pracy (7 lat) na pasku mam 3900 brutto, ze wszystkim. Premie, stażowe, bony- wszystko. Niech każdy sam to oceni. Praca ok na przeczekanie, dla studenta etc na dłuższa metę to ona nie ma sensu bo to jest psucie sobie cv. Praca mało rozwojowa, nie ma czego wpisać w cv. Jest to na tyle istotne, że nawet same kierownictwo zdaję sobie z tego sprawę i z biegiem czasu dają ci do zrozumienia, że nigdzie nie pojdziesz bo się zasiedziałeś a twoja „umiejetność” roznoszenia tauronów nikomu jest nie potrzebna :) Z plusów to, że nikt ci nie stoi nad głową i nie pogania, nie poprawia etc wiele rzeczy robisz „po swojemu”, jest to jakiś komfort psychiczny. Oczywiście, jeżeli masz wywalone na to co tam ciągle stęka kontrola. 13” też coś tam daje. Pakietu socjalnego nie ma, multisport dość drogi, ubezpieczenie to naciąganie ludzi bo drogie a w pakiecie mało co jest. Grusza co… dwa lata, ale to jest. Lepszy rydz niż nic. Zadaniowy czas pracy ma sporo minusów ale ma też plusy: spora elastyczność rozpoczecia i zakończenia pracy. Można przyjść na 6.00 ale też na 9.00. Do nowych: jak macie pewność stałego rejonu gdzie będą jakieś ilości przekazów to możecie spróbować. Ja ogarniam certyfikaty i zmieniam pracę. 7 lat tutaj to był błąd.

oodany rejon Nowy wpis

Witam chiałbym wiedzieć czy jest coś takiego jak łącznościowiec za oodany rejon? jak wygląda oddanie rejonu

Czy w Poczta Polska, zaszły jakieś zmiany od momentu pojawienia się ostatnich opinii?

PRACOWNIK Nowy wpis

Tak ...wielu ochroniarzy przebywa na l4 a w rzeczywistości dorabia prywatnie lub remontuje domy !!!!!

DOROTA Nowy wpis
@PRACOWNIK

Zwłascza w Zabrzu ...

Klient

Witam Jestem klientką Urzędu Pocztowego nr. 13 w Katowicach , jest to jedna z najsprawniej działających placówek , Pani Krystyna powinna szkolić pracowników innych placówek w obsłudze klienta . Brawo !!!!

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Poczta Polska,, to podziel się z nami swoimi wrażeniami. W jakiej atmosferze odbyło się spotkanie? Jak oceniasz merytoryczne oraz techniczne aspekty rekrutacji?
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Katowice
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
Katowice
rekrutacja minus 100

Witam, byłem na rozmowie - o ile z kierownikiem poszło dobrze, siedziałem 45 min ale byłem zadowolony i kierownik też, to rekruterka i sama rekrutacja to minus 100 pkt. Najpierw zmarnowałem 1h40min z mojego cennego życia na pytania test online nie związane ze stanowiskiem pracy a raczej na stanowisko rekrutera (!) (np: zaplanuj sobie dzień na spotkania z kandydatami), oraz pytania na (usunięte przez administratora) w stylu co byś zrobił jakby kolega coś w pracy kręcił. No na prawdę tak nie wierzycie pracownikom? I każecie na siebie donosić? Jeśli tak to zamówcie PEGASUSA i będzie po kłopocie. Jak ja mam za najniższą krajową z nadgodzinami tak pracować to cieszę się że oblałem rekrutację. Rozmowa z rekruterką trwała 0,5h i to kolejne zmarnowane z mojego życia. Te same pytania co w teście. I uwierzcie mi zacząłem w pewnym momencie wzdychać do telefonu. NIE polecam.

Agnieszka
@rekrutacja minus 100

A na jakie stanowisko aplikowałeś, że aż dwie rozmowy i to takie długie plus test online?

rekrutacja minus 100
@Agnieszka

Obsługa a rekrutacja jak na managera :/

Przemek

Nie polecam tego miejsca nikomu. Do wszystkich pracowników tego przybytku : najniższa krajowa to dużo za dużo dla ludzi, którzy niepotrafią odebrać telefonu ( czyli podnieść słuchawki i przystawić ją sobie do ucha. Swoją drogą w kolejnym wpisie wytłumaczę wam co to jest ucho, bo może tego nie wiecie). Banda (usunięte przez administratora) Nic się nie dowiesz.

I koniec przygody w PP po dlugich latach w koncu się zwolnilem i teraz się zastanawiam co tam tak długo robiłem. Wynagrodzenie makabra nawet najniższej krajowej nie ma a za wszystko pociągają do odpowiedzialności i kary finansowe nakładają. Teraz listy paczki itd sie nie liczy tylko konta kredyty i sprzedaż ta firma idzie na (usunięte przez administratora)

Maciek

Po rozmowie o pracy zamiast zachęcić kierowcę to kierownik kazał mi szukać gdzie indziej bo za duże mam wymogi szkoda słów darmowe siła robocza najlepiej od rana do wieczora a sam wychowoje dzieci

Czy pracodawca Poczta Polska, motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Rakela

Tak, motywuje zastraszeniem. Jak nie będziesz robił tego co oni chcą - czyli pracy za 2óch za pół darmo to Cię zwolnią.

Nemo

Ależ oczywiście, że nie! Dobry żart! Jeżeli chcesz mieć zszargane nerwy, to proszę bardzo. PP w żaden sposób do niczego nie motywuje. Co najwyżej do szukania innej pracy, bo tam nie da się wytrzymać. Po prawie dwóch latach na całe szczęście się zwolniłam, bo znalazłam o wiele lepszą pracę na o wiele lepszych warunkach. (usunięte przez administratora) jest na PP na porządku dziennym. Nie wyrabiasz planu sprzedażowego? Figę z makiem dostaniesz. Nie założyłaś konta? Nagana. Nie podlizujesz się kierownictwu i naczelnikowi, masz(usunięte przez administratora) Dramat, (usunięte przez administratora)i 3 metry mułu!!!!!!

Ezehiel

Tak, motywuje. Jak nie zrobisz planu to nie masz premii. zresztą ciężko 200 zł brutto nazwać premia :)

heliski

Wymagają stroju służbowego, w obsłudze klienta " na okienku" ale nie dają do niego żadnego dofinansowania. Na koniec miesiąca w liście plac podane 20 zł brutto na wypranie umundurowania. To kpina.

Fryv

Myślisz, czy aplikowac/zatrudnić się w tej firmie? Jak nie lubisz zapieprzać jak mróweczka za najniższa krajowa to nie warto. Natomiast jeżeli masz skłonności masochistyczne to polecam.

X100

Jak wygląda pierwsza wypłata w tej firmie? Jest normalnie wypłacana czy są jakieś dziwne zasady, że dostaje się ją w drugim miesiącu lub pod koniec współpracy?

Fryv
@X100

Dostaje się ją 10 dnia najbliższego miesiąca, w wysokości adekwatnej do przepracowanego okresu. Np pracowałeś od polowy lipca, to 10 sierpnia dostajesz pół wypłaty z umowy.

Moim zdaniem praca w tej firmie to tragedia. Wynagrodzenie bardzo niskie a z dodatków to 13 pensja (choc co roku są plotki, że już ostatni rok) no i dofinansowanie do wypoczynku "pod grusza" raz na DWA LATA. Zero dodatków na święta, nawet na Bozenarodzenie. Zero dofinansowań do szkoleń i edukacji (w teorii są, w praktyce zwykły pracownik z nich nie może skorzystać bo wnioski są odrzucane) Czuć, że pracownika traktują jak coś najgorszego, jak zbędny koszt na samym końcu, zeby nie powiedzieć, że jak g... Na forum pracowniczym ludzie piszą o tym, że słabo zarabiają, ale zarząd nie słucha ludzi od ponad 5 lat. Generalnie nie polecam, żałuję czasu zmarnowanego w tej firmie. Wszystkim znajomym powtarzam, że jak mają co jeść to niech tej firmy unikaja. Ja też już żegnam się z tą firmą.

Jeżeli macie poczucie godności to nie polecam tej firmy. Okolice najniższej krajowej, brak rozwoju, całkowita i duża odpowiedzialność finansowa za wszystko (niezależnie od stanowiska, czy typu pracy, czy miejsca pracy, zarówno listonosz, jak i ktoś kto siedzi w biurze, jak i pracownik na okienku, jak i na zapleczu, wszędzie odpowiedzialność finansowa gigantyczna, niewspółmierna do wynagrodzenia).

Miał ktoś praktyki w poczcie polskiej,

Jaki jest wkład kierownictwa Poczta Polska, w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

Jaki? Odpowiedź jest prosta, zerowy.

Julita

Mam wrażenie, że komuś brakuje chęci do pracy i postanowił narzekać. Ideałów nie ma a pracować trzeba a ja nie narzekam na pracę w firmie.

Staszek

Czy poszukują jedynie młodych pracowników czy również starszych, warto aplikować?

Kurde
@Staszek

Przyjmują w każdym wieku, więc o to się nie martw. Natomiast o zarobki się martw - najniższa krajowa oraz duza odpowiedzialność finansowa za każdą pomyłkę lub spóźnienie. Pracy dużo. Brak możliwości awansu, premie można dostać ale teoretycznie, bo całą jednostka musi spełnić plan a nie ty osobiście, brak rozwoju. Ogólnie jak nie masz co jeść to można się przyjąć, w innym wypadku nie. Natomiast jeżeli chodzisz dużo na L4 to też warto, bo nikt Ci nic za to nie zrobi, jedynie współpracownicy będą narzekać, ale oni władzy nie mają.

NOwy etap

Międzynarodowa firma spedycyjna, będąca w trakcie rozbudowy już istniejącego 100 osobowego działu zatrudni osobę na stanowisko: Asystent Spedytora Międzynarodowego miejsce pracy: Katowice *Gwarantujemy umowę o pracę *Wysokie wynagrodzenie podstawowe + system prowizyjny *Praca od 8:00 do 16:00 pon-pt- nie pracujemy w weekendy! *Osoby zatrudnione przez nas otrzymują pakiet szkoleń pozwalający bez stresu rozpocząć nowy etap kariery jako "asystent spedytora" *Dajemy możliwość rozwoju po szczeblach kariery naszej firmy, docelowo również prowadzenie własnego Zespołu Spedytorów jako Manager Spedycji *Zatrudniamy również osoby bez doświadczenia Jeżeli jesteś osobą od 18 do 30 roku życia i chcesz rozpocząć z Nami nowy etap, wyślij swoje CV na podany adres mailowy: d.bryl.ol@wp.pl

filozof

Tak dobrze wam się pracuje, że nie zależy nikomu na korzystaniu z forum?

Zostaw merytoryczną opinię o Poczta Polska, - Katowice

• Jak się pracuje w Poczta Polska,?

Zobacz opinie na temat firmy Poczta Polska, tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Poczta Polska,?

Poczta Polska,