RB (Reckitt Benckiser)

Nowy Dwór Mazowiecki

Wywiadu udzieliła:
Julia Prządka HR Specialist RB (Reckitt Benckiser)
W czym głównie specjalizuje się firma Reckitt Benckiser?
RB jest firmą, która produkuje i dystrybuuje produkty z trzech kategorii. Home - czyli wyroby chemii gospodarczej używane przez nas w domach tj. Vanish, Finish, Cillit Bang. W kategorii Health znajdziemy leki bez recepty tj. Strepsils, Nurofen. I trzecia kategoria to Hygiene czyli środki higieny osobistej tj. Veet, Scholl czy Durex.

Jakie były początki firmy?
Firma RB powstała w 1999 roku w wyniku fuzji dwóch spółek: Reckitt & Collman oraz Benckiser NV. Od tego momentu rozpoczął się gwałtowny rozwój firmy. Nacisk został położony na rozwój 17 kluczowych marek firmy oraz na udoskonalenie łańcucha dostaw. Dzięki temu firma stale prężnie się rozwija zdobywając wiele prestiżowych, międzynarodowych nagród. W Polsce mamy biuro komercyjne w Warszawie oraz fabrykę, która jest największa fabryka RB na świecie. Mieści się ona w Nowym Dworze Mazowieckim pod Warszawą.

Jaka jest wizja firmy i najważniejsze cele?
Nasza wizja to świat gdzie żyje się zdrowiej i lepiej. Naszym celem jest dostarczenie ludziom innowacyjnych rozwiązań, dzięki którym będą zdrowsi i szczęśliwsi. Wszelkie nasze działania maja na celu realizację naszej wizji.

Co uznałaby Pani za dotychczasowy sukces firmy?
Dużym sukcesem jest ciągły rozwój. Wprowadzamy nowe, chętnie wybierane przez klientów produkty. Dodatkowo angażujemy się w działalność na rzecz ochrony środowiska. Do 2017 mamy w planach posadzić 10 000 000 drzew, posiadamy program ograniczający emisję dwutlenku węgla oraz stale wspieramy organizację charytatywną "Save the children".

Jakie są silne strony firmy, dzięki którym jest ona konkurencyjna na rynku?
RB to firma, która stawia na innowacyjność. Stale udoskonala swoje produkty zgodnie ze zmieniającymi się potrzebami klientów. Nieustannie usprawniamy nasz łańcuch dostaw dlatego też jesteśmy w stanie szybko wprowadzić nowe produkty na rynki. Ogromną siłą są tez nasi pracownicy, którym stwarzamy wiele możliwości do zdobycia międzynarodowego doświadczenia. Ich wiedza dotycząca funkcjonowania różnych rynków sprawia, że mamy możliwość szybko reagować na powstające na rynku potrzeby przy zachowaniu wysokiej jakości oferowanych produktów.

Czego poszukujecie Państwo u potencjalnych pracowników?
RB to firma, w której wszystkie zmiany zachodzą niezwykle dynamicznie. W związku z tym poszukujemy ludzi, którzy łatwo przystosowuja się do nowych zadań, są otwarci na częste zmiany stanowisk i obowiązków. Wiąże sie to również z wysokimi umiejętnościami komunikacyjnymi i dobrą znajomością jezyka angielskiego. Praca jest wymagająca tak samo jak nasi klienci na rynku dlatego też kreatywność i umiejętnośc rozwiązywania problemów sa dla nas ważne.

W jaki sposób firma dba o swoich pracowników? System motywacyjny, pozapłacowy?
Posiadamy rozbudowany pakiet socjalny. Nasi pracownicy mają możliwość korzystania z prywatnej opieki medycznej, pakietu sportowego, ubezpieczenia na życie i NNW. Dodatkowo moga kupować nasze produkty po bardzo preferencyjnych cenach. Wspomagamy tez praconików i ich dzieci oferując wyprawki szkolne. Co roku organizaujemy pikniki i integracje dla naszych pracowników.

Jeśli miałaby Pani podać kilka korzyści z pracy w Państwa firmie?
Korzyści z pracy u nas jest wiele:
  • międzynarodowe środowisko pracy,
  • codzienny kontakt z językiem angielskim,
  • pełna odpowiedzialność za własne projekty,
  • możliwość rotacji między działami.
  • RB to też organizacja, w której pracownik może wychodzić z własną inicjatywą i pomysłem na swój dalszy rozwój.