NEMAK POLAND sp. z o.o.

Opinie o NEMAK POLAND sp. z o.o.

INFORMACJA

Dziękujemy za wszystkie merytoryczne komentarze oraz konstruktywne słowa krytyki, równocześnie prosząc o zachowanie kultury wypowiedzi na forum oraz powoływanie się wyłącznie na potwierdzone informacje. Zgodnie z regulaminem forum, wpisy stanowiące pomówienia, obraźliwe, zawierające wulgaryzmy mogą zostać usunięte. W razie konieczności będziemy zmuszeni do weryfikacji adresów IP osób dokonujących naruszeń regulaminu i prawa, z dalszymi konsekwencjami prawnymi.

TP Nowy wpis

Dzień dobry, dziś dodano ofertę dla Inżyniera ds. Badań i Rozwoju. nie widzę w jej treści by doświadczenie było wymagane, więc zastanawiam się nad tymi szkoleniami, o których pojawiła się wzmianka. Jaki maja aktualny zakres i ile czasu mogą mniej więcej zająć? Interesuje mnie ich merytoryka oraz wasze zdanie względem tego czy warto starać się o ten wakat

king1000 Nowy wpis

Witam, Czy są w tej chwili przyjęcia na produkcję? Jak chciałbym złożyć CV, to gdzie ewentualnie się udać, bo z tego co wiem tu piszą, to jakaś firma zewnętrzna rekrutuje. Proszę o ofpowiedź?

Pracownik Nowy wpis
@king1000

Obecnie nie ma przyjęć, ale możesz spróbować podesłać CV na adres rekrutacja.polska@nemak.com

LF Nowy wpis

Zastanawiam się czy z organizacja pracy sytuacja się poprawiła. jeszcze w grudniu ktoś pisał, że jej w zasadzie nie ma a tak się składa, że w tym okresie wystawiana też była oferta dla pracownika ds. organizacji pracy. nie widzę przy tym by ja wznawiano, więc ciekawią mnie ewentualne zmiany. zaszły jakieś od ostatnich miesięcy?

Czy w NEMAK POLAND sp. z o.o. obowiązuje nienormowany czas pracy? Czy Inżynier Jakości umożliwia pracę zdalną? Jest ogłoszenie z 5 grudnia na Jobs.pl.

Xo

elastyczne godziny pracy są, pracy zdalnej/hybrydowej nie ma

Rekruter zaprosił Cię na rozmowę do firmy NEMAK POLAND sp. z o.o.? Jakie warunki Ci zaproponowano? Jakie wymagania ma pracodawca względem osoby pracującej na stanowisku Specjalista ds. Personalnych (Kadr)? Podziel się swoimi doświadczeniami.

A ja mam taką gorąca prośbę do szanownej dyrekcji.. Skoro ten nowy system jest taki świetny, rewelacyjny i ah i oh to może wprowadźmy go dla WSZYSTKICH.. między innymi konstruktorów, technologów i np dla państwa z BHP (może jak dostaną ten gigantyczny dodatek w postaci 1200 zł BRUTTO to przestaną grzebać w koszach na (usunięte przez administratora) To co się dzieje w tym zakładzie to już jest po prostu cyrk..

@pracownik

Hej, nie żeby coś ale wydaje mi się że najpierw powinieneś przeanalizować czy faktycznie te osoby są potrzebne również w sobotę i niedzielę... Bo jeśli tak to trzeba przyjąć więcej konstruktorów, technologów, czy też pracowników BHP... a musisz mieć na uwadze to że nie wszystkie obszary są niezbędne przez 7 dni w tygodniu w zakładzie.. np. BHP, logistyka, kadry... brak tych osób nie spowoduje że odlewy nie zostaną wyprodukowane i zostanie zaburzona dostawa do klienta.. ale brak pracowników bezpośrednio produkcyjnych już tak.. dlatego pracują oni w takim systemie... No chyba że chcesz żeby wszyscy robili w tym systemie bo ty robisz to inni też muszą, a to nie jest moim zdaniem dobra droga... a czy ten system się sprawdza? Nie mi oceniać, czas pokaże... A co do sprawdzania (usunięte przez administratora) przez BHP to może wygląda to śmiesznie, ale moim zdaniem śmieszniejsze jest to a raczej przykre że pracownicy nie potrafią segregować (usunięte przez administratora) założę się że w domu potrafią, ale w zakładzie już mają wywalone...a szkoda bo jest to jeden z elementów od którego zależy premia, a przez takich delikwentów inni na tym stracą... Drugą sprawą jest to że zakład płaci większe stawki za odbiór (usunięte przez administratora) gdy nie są prawidłowo segregowane, więc każdemu powinno zależeć żeby były poprawnie segregowane.. Pozdro

Mateo
@Eryk

Kolega "pracownik" dobrze pisze. Dlaczego pracownicy produkcyjni i cała otoczka mają być pokrzywdzeni a cała śmietanka nemaka ma wywalone na to.. Skoro już tyle to trwa to chyba się opłaca więc wprowadźmy ten cudowny system dla wszystkich albo go całkowicie wycofajmy..

@Mateo

Ale to jest złe podejście do tematu, bo po co wprowadzać system dla obszarów które nie są potrzebne w te dni w pracy? Zamiast oszczędności będzie trzeba zatrudnić nowych pracowników i dać im dodatek... To się mija z celem... A wasze pragnienie żeby wszyscy pracowali w tym systemie tylko dlatego bo wy tak pracujecie to jest tylko i wyłącznie złośliwość.. bo jeśli wy macie "źle" to czemu innej mają mieć lepiej... a najlepsze jest to że chcecie tego systemu dla osób które również były temu przeciwne.... Sorry ale tak to wygląda i to jest prawda .. idąc waszym torem to dyrektor zakładu też miałby pracować w niedzielę??? Z całym szacunkiem ale bądźcie poważni..

@Eryk

A w tym wszystkim chodzi o kasę bo ci co pracują w tym wspaniałym niewolniczym systemie mają dodatek a reszta dorabia sobie w soboty i niedziele kiedy chce resztę weekendów wolnych i na pewno mają więcej niż dodatek a poza tym niektórzy z ich są zbędni weekendy szczególnie w niedzielę bo+200 jest przewietrzy biuro i kaska leci i to nas w kurza brak sprawiedliwości już nie wspomnę o rodzinie a reszta się bawi wycieczki itp. Oj nasz zakład cofa się w rozwoju, kiedyś walczono o wolne soboty, nawet handel ma wolne to tak ogólnie tyle Może karma kiedyś wróci pozdrawiam

Bo tylko tu możemy wyładować żale i frustrację w zakładzie jak coś powiesz to mogą cie zwolnić za niewłaściwe nastawienie do przełożonych (już tak zwalniali sam czytałem uzasadnienie kolegi) a zresztą każdy z nas pisze tak by go nie rozpoznano tylko w wypowiedziach biurasów zawsze można rozpoznać. A jeśli chodzi o protestowanie to już musztarda po obiedzie, związki " zakładowe biuro podróży" powinni nas zednoczyć ale ze strachu lub $ nie kiwnęli nawet palcem (mogli chociaż referendum zrobić)

Mr.President

Niby gdzie ty widzisz biurowych nadliczbowo i to jeszcze w niedzielę?

Eryk

Ale czemu pod biurem?? Uczepiliście się tego biura jak by to liderzy i Mistrzowie wprowadzili czterobrygadówke ... Naprawdę nie wiecie skąd przyszedł ten pomysł?? Czy po prostu łatwiej wam wszystkie problemy zrzucać na biuro?? Nie uważasz że trochę słabo to wygląda??

Eryk

Jedni wietrzą biuro inni kible i palarnie i też dniówka leci .... A Handel nie ma wolnych sobót, tylko niedzielę. Po drugie proszę odpowiedz mi na pytanie , czy gdybyś robił tylko 1 zmiany a reszta zakładu w systemie czterobrygadowym, to też byś wnioskował żeby nie przenieśli w ten system czy jednak wolał byś robić dalej tylko pierwsze zmiany??? Pamiętaj że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia , tak że jak byś robił pierwsze zmiany to na go worku byś się nie udzielał

Ziemianin

To mówisz że w tym wszystkim chodzi o kasę tak?? Czyli Jak większość z was wcześniej robiła cztery soboty i dwie niedzielę w miesiącu to nie było tematu że się z rodziną mało widzicie, bo się kasa zgadzała ... Ale teraz jak się hajs nie zgadza to nagle przypomnieliście sobie o rodzinie?? Coś czuję że jak było 2000 netto dodatku za czterobrygadówke to by tu mało kto narzekał że nie ma czasu dla rodziny.. jakie to przykre

Szablon6363
@Eryk

A co dalej twierdzisz że was jest za mało w biurach widać to już było nawet jak jeszcze mieliśmy wszyscy 3 zmiany jeden pracujący i 80 koło niego konstruktorów ludzi od logistyki pdc leanu i ty dalej twierdzisz że jest was za mało naprawdę nie zap...... Tak bo się (usunięte przez administratora)..... Dodatków macie mało wszystkiego biedni biurasy

Trojzebny7383838
@Eryk

Obrońco Nemaka a gdzie jest teraz kodeks pracy dla ludzi co mają dzieci do lat 8 czemu tego nie wywiesić na tych tablicach informacji i dodatkowych urlopach boicie się ze to wszystko padnie i jeszcze nisza głową dyrektora prosi żeby ludzie przyszli pracować w jedyny weekend do pracy no chyba Ci pomyliło zycie z pegasusa na PC byłby szacunek w obydwie strony ale teraz nie ma za grosz do was szukacie oszczędności na nas i jakiś tam eryk go work Batman myślicie ze wam ta opinie wybroni to się mylicie związki lean biurowiec z dyrekacja do wyrzucenia jak mogą straszyć ludzi wyrzuceniem na nie korzyść ludzi premia zwolnieniami

@Trojzebny7383838

Dziękuję za nazwanie mnie Batmanem, bardzo mi miło :) a co do informacji o nowych urlopach to pewnie związki to wywieszą na tablicach, ewentualnie można samemu o to zapytać jak się już posiada taką wiedzę. Z resztą odpowiedzialni za zmiany przekażą to pracownikom.. więc robienie takiej burzy to słabe jest .. miłejj niedzieli :)

Eryk

Pisanie maili to jest to nieodłączny element pracy w biurze.. Inni mają wózek widłowy, inni obsługują maszynę odlewniczą a jeszcze inni maszynę CNC ... Tak że nic nowego nie odkryłeś :)

Zmartwiona żona
@Eryk

Ten system to jedno wielkie wykorzystanie ludzi i korzystanie z luk prawnych żeby kosztem pracownika zaoszczędzić. Sam piszesz że czemu inni mają mieć gorzej? A czemu pracownicy produkcji mają pracować w tym najgorszym systemie? Pan dyrektor pierwszy powinien sobie popracować w niedzielę i zobaczyć jak to jest ????????????????????????????????????????????

Uytufggh
@Eryk

Tak powinien pracować wymyślił razem z fiona taki system to powinni w trójkę robić tak samo jak inni w systemie 4 zmianowym zobaczyli by jak to jest w tygodniu mieć weekend a w sobotę do roboty

@Zmartwiona żona

Pisze tak bo to nie jest za dobry system pracy, tylko po co zaraz wszystkich do tego wrzucać?? Tym bardziej jak już mówiłem że nie wszyscy są potrzebni w pracy w sobotę i niedzielę.... Czy to takie trudne do zrozumienia??? A takie wrzucanie ich dla zasady do pracy w niedzielę i sobotę mija się z celem, bo jaki jest uzysk dla zakładu, gdy do pracy w niedzielę przyjdzie Dyrektor, ktoś z logistyki lub Pani z kadr ???? Jedyny uzysk jaki by był to wasze zaspokojenie tego że nie tylko wy jesteście w pracy w weekend.... Wtedy by się wam lepiej pracowało??? A jak już by miał biurowiec przyjść do pracy w niedzielę to tylko na pierwsze zmiany tak jak pracują normalnie czy również drugie i trzecie tak jak produkcja??? A tak na koniec gdyby Pani mąż pracował tylko na pierwsze zmiany również była by Pani za tą sprawiedliwością i równością dla wszystkich?? Żeby Pani mąż pracował w soboty i niedziele tak jak wydziały produkcyjne??? Przypominam że Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego

Zmarwiona żona 21
@Zmartwiona żona

@Zmartwiona żona A czy widzisz, że Pan Dyrektor nie pracuje 8h, tylko często 12-14? Dlaczego zawsze czepicie się tych najwyższych? Odebrali Wam możliwość sztucznego napędzania wyższej wypłaty, dali Wam naprawdę dobre pieniądze. Jak Wam źle to poszukajcie innej firmy w Bielsku, ciekawe czy zarobicie tak dobrze

@Uytufggh

Ciekawe czy tak byś kozaczył jak byś miał tylko pierwsze zmiany... Powiedz mi, czy w ramach sprawiedliwości i równości zgłosił byś się do kierownika że chcesz pracować na cztery zmiany tak jak inni ? Że nie chcesz wolnych weekendów bo inni ich nie mają ? Czy byś siedział cichutko i robił swoje?? No powiedz jaki byś był solidarny..

Mąż
@Zmarwiona żona 21

A kogo mamy się czepiać ? Tych najniższych ? Sami sobie wprowadziliśmy 4zmiany ?? Sztuczne napedzanie ? Skoro mistrz się pytał czy przyjdziemy to przychodziliśmy.. Mówisz że dyrektorek "pracuje" po (usunięte przez administratora) mam rozumieć, że w ramach oszczędności dla zakładu ma wyłączoną klimatyzacje i nie wypłaca sobie godzin nadliczbowych..

@Eryk

@Eryk Piszesz: "Tym bardziej jak już mówiłem że nie wszyscy są potrzebni w pracy w sobotę i niedzielę.... Czy to takie trudne do zrozumienia??? A takie wrzucanie ich dla zasady do pracy w niedzielę i sobotę mija się z celem, bo jaki jest uzysk dla zakładu, gdy do pracy w niedzielę przyjdzie Dyrektor, ktoś z logistyki lub Pani z kadr ????" Tak niech przyjdą do pracy według naszych grafików ale bez zmiany i tak zawyżonych stawek z dodatkiem 1200 brutto za 3 weekendy w miesiącu. Powiesz niektórzy mają no limit time w pracy ale nie za darmo jak jadą na delegację to kasiorka się sypie a uwierz mi inaczej się pracuje jak nie musisz przychodzić. Ale napisz dlaczego biurasy "pracują" w prawie każdą sobotę na pierwszej zmianie i wtedy są potrzebni zdawało by się że niezbędni a już druga a co gorsza trzecia zmiana ich nie potrzebuje ..... dziwne. Niektórzy piszą że kiedyś nam nie przeszkadzały weekendy w pracy ale wtedy był wybór i nie wszyscy musieli pracować a jak komuś brakowało to tyrał ale z własnej woli. A słyszałeś @Eryk o zmuszaniu pracowników którzy pracują w starym systemie do pracy w soboty pod groźbą dyscyplinarki? Chłopcy nie chcieli narażać zakładu na straty i zostali zmuszeni a co najlepsze związki o wszystkim wiedziały. (usunięte przez administratora) a nie zakład a było tak fajnie. Pozdro MISIACZKU

Ziemianin
@Mąż

Najzabawniejsze w tym wszystkim jest to że porównujcie swoją pracę do pracy Dyrektora.. większość z was po pierwszym spotkaniu z zarządem, innymi dyrektorami z innych zakładów, nie mówiąc już o osobach które są nad naszym dyrektorem, do tego po Angielsku miała by pełne gacie i szybciutko byście wrócili na swoje stanowiska pracy... Nie macie w ogóle pojęcia jak wygląda praca Dyrektora, ile jest stresów z tym związanych, że trzeba być 24 na dobę pod telefonem, podejmować decyzje itd. i jeszcze mu klimatyzacji w biurze żałujecie .. jakie to przykre... Pamiętajcie że Dyrektor ma takie stanowisko jakie ma oraz pensję odpowiednią do stanowiska i że tak powiem, nic wam do tego ile zarabia i wy mu stawki nie będziecie ustalać...

Ramona
@Mr.President

Szanowni włodarze ur potrafią przyjść 4 soboty w miesiącu plus niedziela żeby np dać pracownikowi łożysko do wymiany. Tam to się dzieje cyrk dopiero

@zwykly_obywatel
@Ziemianin

Tylko że wcześniej to był wybór a teraz tego wyboru nie ma. Masz jedna niedzielę wolna w miesiącu, czasem dwie i tyle z weekendu z rodziną.

INFORMACJA

Martin

Jak myślicie będą zwolnienia jak mówią wszyszczy ??

DI

I to tylko w biurach mają być te zwolnienia? Wiadomo ile osób poleci i z jakich stanowisk? Ja właśnie chciałam się tutaj do biura dostać ale jak piszecie o zwolnieniach to nie wiem czy w ogóle jest sens. Zwolniono już w ogóle kogoś?

@DI

Nie zwolniono nikogo z biur. (usunięte przez administratora)

XYZ

A przyjmują do tych biur? Nie mogę teraz oszukać oferty i widzę po komentarzach ze nie tylko ja mam z tym problem. Ostatnio na jakie sak przyjmowali? Czy jest cos dla osób bez doświadczenia?

santo

czy sa przyjecia u was do roboty bo nie widze zadnych ogloszen?

Pracownicy zapewne bo to ich wina tak sądzi dyrekcja. W tym zakładzie jest tyle marnotractwa że aż się dziwię że to jeszcze prosperuje. Dla mnie to szok. Brak organizacji planowania i komunikacji. Dyrekcja widzi tylko problem po stronie pracowników najniższego szczebla a może czas zrobić porządek na własnym podwórku! Najlepiej na początek zająć się tym co robią pracownicy biurowi na halach np. zcp podpowiem niektórzy wychodzą na papieroska co 15 min. lub spacerują tam i z powrotem między maszynami lub stoją opierając się o barierki i gapią się w telefon. Przykro że tego dyrektor to nie widzi! Może by się zajęli tymi różnymi blokami i innymi rzeczami które stoją już od dłuższego czasu i tylko się kurzą i zagracają halę!

majster

Chodzą między nami przeważnie ustawiacze którzy pilnują maszyn i szybko usuwają usterki, aby jak najwięcej maszyny wyprodukowały. ;)

DM

Jeśli już nawiązujesz do nauki to jakich szkoleń można teraz się spodziewać? Podciągniesz dzięki nim jakieś swoje kompetencje? Jakie oferują?

RM

Praca jest spoko? A opiszecie mi ją? Dopiero w zasadzie co tu wszedłem i widzę właśnie, że ludzie ostatnio coś zatrudnieniem zaczęli się interesować, dlaczego? ja aktualnych ofert nie widzę, a pracuje jako technolog. Opowiecie jak jest teraz u was z warunkami? Warto byłoby przejść?

Zniesmaczony

Firma Nemak daje ciężkie pieniądze na Bielska ligę biznesu i teraz jest Zimowa liga biznesu, dlaczego firmę reprezentują osoby co nie mają nic wspólnego z naszą firmą ??? Nie są zatrudnieni ani nic, Po to są wydawane pieniądze żeby koledzy pracowników sobie mieli gdzie pograć? A takich osób trochę jest co nie mają z Nemakiem nic wspólnego! Ktoś powinien się tym zainteresować w koncu

Witam ja miałbym pytanie po jakim czasie firma nemak przejmuje pracownika pod firmę

@Marcin

Cześć. Różnie to bywa. Czasem zależy to od tego czy praca na wózku czy na maszynie. Najszybciej na ciśnieniowym wydziale na maszyny Cię przejmą może być nawet 6 miesięcy. Na wózki różnie może nawet kilka lat czasem to tez zalezy od samego pracownika czy sie sprawdzi w pracy itp.

LH

Kilka lat to dość spory czas oczekiwania. A jakie są korzyści po przejściu bezpośrednio pod firmę? Dużo lepsze warunki? Z czego wynika fakt, że na maszynach szybciej przechodzi się pod firmę?

PP

Tez w sumie chciałbym wiedzieć po jakim czasie przechodzi się pod firmę, widzę ze ktoś o to pytał i zastanawiam się czy mogę mieć na to bezpośredni wpływ? można sobie to jakoś wynikiem wypracować? ktoś pytał tez czy warto iść na rozmowę, a ona sama jak będzie wyglądała? Opiszecie ją? Lubię wiedzieć na co się pisze

@PP

Warto iść na rozmowę i praca jest spoko

ML

Pisali niedawno o kwocie ok 5 tys przy pracy w produkcji a co z elektrykiem? Wiem ze teraz jest oferta na takim portalu i widełek placowych niestety w niej nie podano. W opisie wymagają 3 lat doświadczenia, ja mam prawie 5. Jaka kwotę będę mieć przy tym proponowaną? Warto iść na rozmowę?

Jeden gość pisze że wprowadzanie czterobrygadówki dla ludzi z biura to bezsens bo oni są nie potrzebni w pracy w weekend. Ja jestem innego zdania skoro niektórzy z biur przychodzą w soboty na nadliczbowki to chyba są potrzebni czy nie tak? Chyba że robią to tylko dla lepszego zarobku przyjdą pomalują barierke łup przykreca jakiś regał do posadzki i tyle reszte czasu pracy spędza na palarni! Najgorsze że robią to za zgodą i wiedzą dyrektora i kierownika wydziału 6 były 5 cisnieniowka produkcja bloków . Skoro mogą chodzić na nadliczbowki co sobotę dla sciemy to mogą pracować w systemie czterobrygadowym. Czy nie tak?

Albi

Na aplikuj.pl znalazłem ofertę pracy dla pracownika produkcji. Na jakie zarobki można liczyć na początek? W ogłoszeniu jest też mowa o premiach frekwencyjnej, efektywnościowej, wakacyjnej i świątecznej. Czy trudno je uzyskać?

jaki
@Albi

Zarobki są dobre możesz liczyć 5tys lub trochę ponad na rękę zależy ile godzin przypadnie w danym miesiącu. Premie zazwyczaj są i to zarobek podałem już z premią i dodatkami. Lecz niestety jest też bardzo zła strona tej pracy. Na hali bardzo ciepło, praca ciężka i brudna. (usunięte przez administratora)

Lila
@jaki

A ile mniej więcej jest to godzin miesięcznie? Za co można dostać premię? I jakie inne dodatki wchodzą w grę? Napisz mi jeszcze, czy złą stroną nie jest też, to że w tej firmie również pracuje się w weekendy? Bo naczytałam się komentarzy, że niektórzy to mają tylko jedną, dwie wolne niedziele w miesiącu... Czy może jednak tak nie jest, skoro o tym nie wspominasz?

Robotnik

Czy zarobki wyglądają tak jak tu tutaj pisze ? 30 brutto plus 1200 za 4brygadowke i 15% premi i 200 premi za frekwencję czy może ktoś to potwierdzić?

Pracownica
@Robotnik

No, to właśnie tez jest ciekawe. Też chcę pracować w tym zakładzie i jestem zainteresowany. jeśli to prawda to nie jest źle

Alicja
@Pracownica

Hejka, czy po miesiącu macie jakkolwiek ten temat rozstrzygnięty z innych źródeł, bo też się zastanawiam? I czy możesz mimo wszystko napisać z jakich innych powodów decydujesz się na pracę w tym zakładzie? Może jest cos o czym nie wiem a warto się doinformować?

Co za daremy komentarz... Widać że poziom inteligencji komentującego na poziomie ameby . Żal..

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w NEMAK POLAND sp. z o.o.?

Bartek

Słyszałem, że firma Nemak mocno się rozwija i pojawiły się nawet linie montażowe? Można prosić o potwierdzenie i jakie są to konkretnie produkty? @Pracodawca

Witam ile na początek można zarobić netto na stanowisku oczyszczacza odlewów pod Randstad lub alfa czy praca ciężka ?

Ojciec
@Anonim

Praca lekka, łatwa i przyjemna. Przywitają Cie chlebem i solą z otwartymi rękami. Ale jeśli kochasz swoją rodzinę i chcesz z nimi spędzać czas to szukaj raczej gdzie indziej :)

@Ojciec

Już pracowałem w takim systemie wiem jak to wygląda pytanie było ile można można zarobić netto na początek pod Randstad na oczyszczacza

Lolo
@Anonim

Około 5k netto

@Lolo

Dzięki i to jest konkretna odpowiedź .A czy praca bardzo ciężka ?

Ewelina

Czy przy produkcji tych bloków opisane warunki są w pewnym sensie uznawane za akceptowalne z powodu specyfiki podejmowanej pracy? Nie miałam z czymś takim styczności i jestem ciekawa czy można w rozsądny sposób zmienić coś w kontekście chociażby tej temperatury

Nr.President
@Ewelina

Hej, raczej nie ma możliwości na odlewni aluminium zmiany temperatury na wydziałach. Taka jest specyfika pracy i tak duże hale bardzo ciężko jest schłodzić, s jeśli była by taka możliwość to była by to moim zdaniem inwestycja idąca w miliony złotych. Począwszy od ingerencję w ściany,okna itd skończywszy na mega wydajnych urządzeniach do schładzania. Po za tym ciągle odbywa się różnego rodzaju transport z zewnątrz na halę i odwrotnie więc koszty utrzymania temperatury były by również ogromne. Do temperatury można się przyzwyczaić, jedyna opcja schłodzenia się to na niektórych stanowiskach są wentylatory, nie dają za dużo, ale to zawsze jakaś cyrkulacja powietrza. A jeśli chodzi o opisanie warunków pracy to raczej są one zawarte w dokumentach typu ocena stanowiska pracy.. każdy nowy pracownik zostaje z nimi zapoznany.

@Ewelina

Oczywiście że można coś zrobić w sprawie uciążliwych warunków pracy. Glupie gadanie ze wynika to z specyfikacji stanowiska to bzdura i absurd. Tak mówi ci co mają gdzieś poprawę warunków pracy! Zawsze coś można zmienić, ulepszyć i poprawić. Można choćby zamontować duże otwierane elektrycznie świetliki w dachu aby ciepło mialo gdzie uchodzić. Można zamontować lepsze chłodzenie bloków na taśmach i samych taśm. Można naprawić na początek w maszynie 30 chłodzenie taśmy transportujacej bloki. Można pomyśleć o tym czy da się zamontować odciągi temperatury i to ciepło wykorzystać do np. ogrzania wody socjalnej? Można postawić wolnostojące choćby klimatyzatory przy stanowisku operatora itp. Trzeba tylko chcieć a nie mówić że się nie da. W taki sposób nigdy nic się nie zmieni z takim myśleniem.

@Nr.President

Ocena stanowiska pracy? A to ciekawe jakoś nic takiego do przestudiowania nie otrzymałem w trakcie przyjęcia do pracy. Widzę że Ty jesteś z tych co mają myślenie że nigdy nic się nie da zrobić ani zmienić i w ogóle po co to robić czy nie tak?! Można a nawet należy! Trzeba tylko chcieć. Higiena pracy, ergonomia pracy temperatura na stanowisku itd. są bardzo ważne dla pracownika. Wpływa to na jego wydajność, jakość pracy, jakość produktu, bezpieczenstwo itp. Takie głupie gadanie to tylko wynika z braku szacunku do pracownika na produkcji i jego pracy! Wstyd!

Nr.President
@ja

W takim razie bardzo cię proszę o zrobienie planu poprawy warunków pracy w zakładzie, zrób wstępny kosztorys, czas jaki jest potrzebny na wykonanie tych inwestycji, czy będzie potrzeba zatrzymać niektóre linie produkcyjne, zorganizować przetargi na prace, wprowadzić firmy zewnętrzne na zakład i je nadzorować, jaki będzie zysk dla zakładu z wprowadzenia odzysku ciepła z rury odprowadzającej ciepło, czy i kiedy się zwróci taka inwestycja... Bardzo proszę zrobić plan, przekazać do kierownika czy też bezpośrednio do dyrektora i działać.. potem to oczywiście nadzorować.. Bardzo łatwo się mówi co można zrobić żeby było lepiej, czyli jak twojej wypowiedzi " zróbcie to , zamontujcie tamto i będzie super ludzie czasem nie mają pojęcia w takich zakładach wygląda modernizacja stanowisk czy całych hal ... A Pani Ewelina pracuje w zakładzie czy mąż ? Bo co innego słuchać od kogoś a co innego być tam i to zobaczyć, wtedy można mieć jakieś zdanie na ten temat... I ty nie ma myślenia takiego że się nie da, TYLKO trzeba znać realia i możliwości...

@Nr.President

W innych firmach się da tylko u Was się nic nie da i to według ciebie jest normalne. Umieracie na stojąco. W tym zakładzie to niektóre stanowiska pracy jak i warunki pracy na nich zatrzymały się w czasach PRL. Ciekawe czy jak Ci klimatyzację w biurze mordowali to też robili kosztorys czy to się firmie opłaca czy nie ? Ty po prostu kpisz sobie z tych ludzi którzy ciężko pracują w trudnych warunkach. Jeśli chodzi o kwestię wyliczeń, kalkulacji, wdrożeń różnych nowych rozwiązań są inni ludzie z biura a nie ja. To oni biorą za to kasę. Ja mogę tylko zaproponować pomysł czy dobry czy zły nie mnie to oceniać ani kalkulować co się opłaca co nie. W poprzedniej firmie w której pracowałem zgłosiłem wraz z kolegą pomysł który dał firmie 800 000tys oszczędności w skali roku juz po odliczeniu kosztów. Jakoś ktoś to policzył i zrealizował. Więc nie mów że się nie da. Tacy ludzie jak ty to tylko hamują rozwój tej firmy! Lepiej było by dla niej jakbyś się zwolnił!

Zostaw merytoryczną opinię o NEMAK POLAND sp. z o.o. - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w NEMAK POLAND sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy NEMAK POLAND sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 113.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NEMAK POLAND sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 78, z czego 13 to opinie pozytywne, 40 to opinie negatywne, a 25 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

NEMAK POLAND sp. z o.o.