VIVE Group

Opinie o VIVE Group

Aktualność
VIVE GROUP – DZIŚ WSPÓLNIE ZMIENIAMY JUTRO

Dzięki wieloetapowemu procesowi sortowania tekstyliów dajemy im drugie życie. W sklepach VIVE Profit. W aplikacji e-vive. Pod postacią innowacyjnego kompozytu tekstylnego VIVE Texcellence. Eksportując do ponad 70 krajów na świecie. Ponad 2000 naszych pracowników codziennie z zaangażowaniem i pasją buduję lepsze jutro.

Pracownik Nowy wpis

Przebieg rekrutacji Na wstępie, bardzo sympatyczna Pani, konkretne pytania, konkretne oczekiwania. Odezwą się. I tak też się stało. Zaproszenie na dzień próbny na 6h, umowa zlecenie podpisana. Na koniec dnia próbnego pytam, na którą przyjść jutro. Dadzą znać, zadzwonią. No i prócz przelewu za te 6h pracy kontaktu ze strony firmy nie było ŻADNEGO. Uważam, że w takiej sytuacji powinno poinformować się pracownika a nie zostawiać go bez żadnego odzewu. Pierwszy raz spotkałam się z taką nieprofesjonalne sytuacją .

Nowy wpis

Dzień dobry, bardzo nam przykro, że spotkała Panią taka sytuacja. Nie jest naszą praktyką urywanie kontaktu. Chcielibyśmy wyjaśnić sytuację i nie dopuścić do jej powtórzenia. Będziemy wdzięczni jeśli się Pani z nami skontaktuje i uzupełni informacje z kim miała Pani rozmowę i na jakie stanowisko. Przy tak dużej organizacji musimy ustalić obszar o którym Pani mówi. Proszę napisać na rekrutacja@vive.com.pl Pozdrawiam, Zespół HR

Xxxx Nowy wpis

Czy to prawda, że u Państwa w soboty mogą przychodzić jedynie 2 osoby na zmianę??

Nowy wpis

@Xxxx

Cześć, bardzo ciężko odpowiedzieć na to pytanie. To zależy od miejsca w którym pracujesz, czym się zajmujesz, w jakiej jednostce jesteś zatrudniony, na jakim stanowisku. Zgłoś się do Działu HR mailowo to odpowiemy na Twoje zapytanie konkretnie. Pozdrawiam, Zespół HR

Pracownica

Czy te nadgodziny w sobotę są obowiązkowe?

@Pracownica

Witaj, nadgodziny w sobotę nie są obowiązkowe. Pozdrawiam, Zespół HR

Maria

Czy to prawda że praca jest 6 dni w tygodniu i nawet w sobotę jest druga zmiana? Czy zgodnie z Kodeksem Pracy jest albo dzień wolny za sobotę lub 50% więcej do dniówki za pracę w sobotę? Pozdrawiam

@Maria

Cześć Maria, pracujemy z założenia 5 dni w tygodniu. Teraz mamy okres wzmożonej pracy więc jest możliwość aby pracownicy przychodzili w soboty. Większość pracowników korzysta z tej możliwości. Pozdrawiam, Zespół HR

Obsługa Klienta

Na wstępie, bardzo sympatyczna Pani, konkretne pytania, konkretne oczekiwania. Odezwą się. I tak też się stało. Zaproszenie na dzień próbny na 6h, umowa zlecenie podpisana. Na koniec dnia próbnego pytam, na którą przyjść jutro. Dadzą znać, zadzwonią. No i prócz przelewu za te 6h pracy kontaktu ze strony firmy nie było ŻADNEGO. Uważam, że w takiej sytuacji powinno poinformować się pracownika a nie zostawiać go beż odzewu. Pierwszy raz spotkałam się z taką nieprofesjonalne sytuacją .

Proponuję przeszkolić pracowników z rekrutacji :)

Najpierw powinni zwolnić cześć z kontroli jakości i trenerek i bo niektóre nic nie robią ,a my na nie i za nie robimy.

Potwierdzam udają że coś robią , ale naszyni rękami.

Ciężko,ciezko

Jestem ciekawy czy kontrolerki, brygadzistki i cała góra tez od 3 lat nie dostali podwyzkiii?!?? I nie chodzi mi tu o brutto!!!

Szymon
@Ciężko,ciezko

Brygadzisci dostali takie podwyżki że jest ich o połowę mniej i o połowę więcej pracy. I każdego to tyczy zmniejszona premia

Pracownica
@Szymon

To tak samo jak zwykli pracownicy.

Pracownicy

Pytanie do całego zarządu czy z końcem roku będą zwolnienia grupowe

@Pracownicy

Drodzy Pracownicy, w Dziale HR nie słyszeliśmy takich plotek :) i zgodnie z naszą wiedzą nie ma takich planów. Pozdrawiamy, Dział HR

Wpływowy
@Pracownicy

245 osób będzie wytypowanych do końca roku. To info od bardzo wpływowej osoby

Xxx
@Wpływowy

Wow, wytypowanych na co?! Śmiechu warte.

Flanelowy
@Xxx

Do masowych zwolnień niestety :(

@Wpływowy

Witaj Wpływowy, Nie możemy potwierdzić informacji o takich zwolnieniach oraz uspokajamy, iż plotka ta jest nieprawdziwa. Jeśli masz dodatkowe pytania lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu z przełożonym bądź z zespołem HR - HR@vive.com.pl. Miłego dnia, Zespół HR

xxx
@Wpływowy

Bzdury piszesz. Nic się nie potwierdziło z twoich plotek.

Qwerty
@xxx

W sumie gdzieś od października nie przedłużane są umowy i czym to się niby różni od zwolnień grupowych? A no tym że ładniej wygląda i nie trzeba się nikomu tłumaczyć Na oko do tej pory to może w sumie z 80 osób mniej być

@Qwerty

Witaj QWERTY, Dziękujemy za Twoją opinię. Przełożony danego obszaru ma prawo do przedłużenia lub nieprzedłużenia umowy pracownikowi zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa pracy. Rozumiemy, że może być to trudna sytuacja dla niektórych pracowników, natomiast uspokajamy że żadne zwolnienia grupowe nie miały i nie będą mieć miejsca w najbliższym czasie. Nadal pozostajemy otwarci na wszelkie pytania, sugestie i obawy. Zarówno Twoja opinia QWERTY jak i pozostałych osób na portalu są dla nas niezwykle ważne, dlatego zachęcamy do rozmów z przełożonymi lub działem HR. Przypominamy kontakt: HR@vive.com.pl Pozdrawiamy, Zespół HR

Qwerty
@VIVE Group

Pytanie czy zwolnienie kilkudziesięciu osób w krótkim czasie obchodząc pojęcie zwolnień grupowych nieprzedłużaniem umów mieści się w "wartościach" Vive - to jest chyba ta uczciwość? a może odpowiedzialność? . Coś co jest zgodne z prawem nie musi być uczciwe z waszego punktu widzenia. Każdy myślący człowiek zauważył fakt że zwolnienia grupowe źle wyglądają wizerunkowo i dlatego rozłożone były w czasie jako nieprzedłużanie umów żeby nie płacić zwolnionym pracownikom Jeszcze napiszcie że podwyższenie płacy minimalnej i zmniejszenie premii nie jest powiązane na 100% wiarygodnie to brzmi.

@Qwerty

Witaj QWERTY, VIVE Textile Recycling jest firmą opartą na wartościach. Kierujemy się nimi w każdym działaniu, bez wyjątku. Jesteśmy przedsiębiorstwem, a biznes ma to do siebie, że musi kierować się rachunkiem ekonomicznym. Ale to nie wyklucza uczciwości i odpowiedzialności. Nasi pracownicy są dla nas najważniejsi – a jest ich niemal 2000. Bierzemy odpowiedzialność zarówno za nich jak i za ich rodziny. Dość powiedzieć, że w bardzo trudnym czasie pandemii nie została zwolniona ani jedna osoba z naszej firmy. Wszyscy, solidarnie wzięliśmy na siebie wysiłek przejścia przez ten trudny czas suchą stopą. I to nam wszystkim udało się! W firmie produkcyjnej rotacja pracowników, w tym wygasanie umów jest czymś naturalnym i nie ma nic wspólnego ze zwolnieniami grupowymi. Pozostajemy do Twojej dyspozycji także pod adresem: hr@vive.com.pl

Roman

Dlatego mądry ten co odszedł z tej firmy. A co do usuwania komentarzy to dział HR w tej sprawie działa szybko natomiast powiem tym osobą które usuwają komentarze że poczta pantoflowa też działa i nawet chyba lepiej. Więc usuwanie nieprzychylnych komentarzy jest poprostu słabe w Kielcach Vive każdy zna i niestety nie słynie z dobrych opinii.. Może czas coś zmienić!!!! Zaczynając od zarobków bo bez dobrego wynagrodzenia nie ma dobrego pracownika

@Roman

Witaj ROMAN, Chętnie odpowiemy na Twoje zarzuty - Dział HR stara się odpowiedzieć na każdy komentarz, jeśli mamy informacje i możemy rozwiać wątpliwości Komentujących. Komentarze, które zawierają wulgaryzmy lub łamią regulamin portalu są jedynie usuwane przez Administratora serwisu. Pozdrawiamy, Zespół HR

Xxxxxx

Witam wszystkich,chciałbym napisać że w tej firmie wypłaty są lekko mówiąc śmieszne,pomimo że są też zmiany nocne.Pracownik który pracuje już kilka lat lub jakiś czas i zna się na pracy,dostaje tyle samo wypłaty co pracownik który został dopiero zatrudniony i trzeba go uczyć od podstaw.W dodatku to pracownik szkoli nową osobę,a nie kierownictwo bez jakiegokolwiek dodatku za jego szkolenie.Jednym słowem podsumowując ta firma to porażka.

Ciekawe kiedy będą aneksy .?Najwyższa pora podpisać ,a tu cisza.

Witaj Pracownik, Zachęcamy do rozmowy z bezpośrednim przełożonym lub do kontaktu z Działem Kadr i Płac lub HR (hr@vive.com.pl). Przypominamy o dyżurach Działu Kadr i Płac: wt - 12.00-16.00 śr. - 8.00-12.00 czw. 8.00-12.00 pt. - 8.00-16.00 Miejsce: sala A-003 ( pokój obok Recepcji Głównej przy ul. Olszewskiego 6) Pozdrawiamy, Zespół HR

Kns

Chciałbym się dowiedzieć jak będzie wyglądał system premiowania w tym roku.styczeń się kończy a my nie wiemy jak będą wyglądały nasze wypłaty.sprawa kolejny raz załatwiona w stylu Vive czyli nic nie mówić nie informować jakoś to będzie

@Kns

Witaj KNS, Zdecydowanie nie jest to kanał, na którym moglibyśmy udzielić więcej informacji na temat wewnętrznego systemu premiowania. Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z przełożonym, który z pewnością podzieli się wiedzą w tym zakresie. W razie potrzeby Zespół HR również zaprasza do kontaktu - hr@vive.com.pl Miłego dnia, Zespół HR.

Roman
@Kns

Podstawa plus 10%premii . To wszystko na co możesz liczyć ale ciesz się że masz pracę!!!

maverick

Jak długo będą wprowadzane niekorzystne zmiany dla firmy? Co one maja na celu? Może obniżyć profity ludzią z otoczenia Prezesa którzy i tak nie wywiązują się ze swoich obowiązków? Jak jest problem to po prostu nie odbierają telefonów

@maverick

Maverick, Dziękujemy za podzielenie się opinią. Niestety ze względu na brak szczegółów nie jesteśmy w stanie odnieść się do Twoich spostrzeżeń. Zapraszamy Cię do bezpośredniego kontaktu z działem HR hr@vive.com.pl żebyśmy mogli omówić Twoje uwagi. Pozdrawiamy, Zespół HR

nina

dot: sklepu w Opolu Tydzień temu już o to pytałam, lecz nie otrzymałam odpowiedzi. Proszę o informację, czy na metkach sprzedawanej odzieży umieszczacie Państwo ceny netto ? W Opolu przy kasie do ceny zakupów doliczono mi 23% podatku. Pierwszy raz w życiu z czymś takim się spotkałam, a ponieważ do kasy ustawiła się ogromna kolejka, nie byłam w stanie wyjaśnić tej sprawy na miejscu. Jestem w posiadaniu 4 metek z ubrań oraz paragonu. Proszę o odpowiedź na mail: halinka1510@wp.pl

@nina

Dzień dobry NINA, Dziękujemy za opisanie sytuacji. W celu jej wyjaśnienia prosimy o podanie sklepu w Opolu, którego sytuacja dotyczyła - aktualnie we wspomnianym mieście posiadamy 2 sklepy własne. Wiadomość proszę przekierować na adres: HR@vive.com.pl Pozdrawiam Zespół HR

Wiecie, czy VIVE Group udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

Witaj, to zależy od stanowiska pracy. Na niektórych stanowiskach laptop i telefon są niezbędne do wykonywania obowiązków. Z drugiej strony są stanowiska gdzie nie ma możliwości pracy zdalnej. Pozdrawiam, Zespół HR

Głodny

Witam serdecznie Mam pytanko dlaczego pracownicy którzy pracują na zewnątrz na deszczu i mrozie nie mają posiłków? Podczas zimy.

@Głodny

Dzień dobry, pracownicy w okresie od listopada do marca na wybranych stanowiskach (tam gdzie wydatek energetyczny jest duży) mają wydawane posiłki. Jeżeli Pan/Pani nie ma posiłku regeneracyjnego, a uważa że powinien/ powinna proszę o poinformowanie przełożonego, który powinien oficjalnie wystąpić z prośbą do zespołu BHP o weryfikacje stanowiska pracy pod względem panujących warunków. Miłego i ciepłego dnia, Zespół HR

Na szczescie to już dawno za m

Bardzo szybko odeszłam stamtąd z pracy jak kierowniczka na nocy , na zatowarowaniu zaczęła swoje krucjaty tz. wpatrywała się w prace stojąc w ten sposób, że nie dało się jej nie zauważyć. Nie czuje się w takich warunkach komfortowo mnie to stresuje , zaczęły mi wypadać z rąk wieszaki . Na co kierowniczka podeszła i z wyższością zwróciła uwagę na powolną pracę lub szukała czegoś do czego można się przyczepić. Co zabawne kiedy pracowałam tam w większej grupie nie robiła takich manewrów.

@Na szczescie to już dawno za m

Dzień dobry, dziękujemy za taką wyczerpującą opinię. Chciałabym poznać dokładnie całą historię i powód Pani odejścia z naszej Firmy. Proszę się skontaktować pod adresem: rekrutacja@vive.com.pl. Pani opinia będzie dla nas ważna aby uniknąć takich sytuacji w przyszłości. Pozdrawiam, Zespół HR

Co sądzisz o atmosferze w firmie VIVE Group? Ile można tam zarobić?

Kns

Atmosfera jest nerwowa kiedyś bo ciagle mało teraz bo ciagle zła jakość,co do zarobków w każdej chwili premia może być i jest zabierana.generalnie zarabiamy Ok 1k mnie niż obcokrajowcy

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Nemi

15.09.2023 03:09

Nemiikona wywiad

Przyszedłem do tej firmy na chwilę, w 2011 roku, a zostałem na dłużej - pracuję w niej do dziś.

Na jakim stanowisku pracujesz i na czym ono polega? Napisz, co robisz na co dzień w firmie, czym się zajmujesz?

Nemiikona wywiad

Pracuję na magazynie. Najczęściej zajmuję się załadunkiem towarów - jest to tak zwany eksport.

Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku (kwoty netto)?

Nemiikona wywiad

Od 3600 do 3800 (bez nadgodzin). Wynagrodzenie zależne jest także od tego, ile w danym okresie wypadnie godzin nocnych.

Jak długo pracujesz w tej firmie?

12 lat.

Czy polecił(a)byś pracę w tej firmie swojemu przyjacielowi? Uzasadnij swoją odpowiedź.

Nemiikona wywiad

Tak, poleciałbym. Zarobki są dość dobre (jak na region Kielc) i zawsze wypłacane na czas.

Wskaż dwa (lub więcej) pozytywne aspekty pracy w tej firmie. Uzasadnij odpowiedzi.

Nemiikona wywiad

Dobra stawka wynagrodzenia, jak na zatrudnienie w Kielcach. Biorąc pod uwagę, że to praca w magazynie, to jest ona fajna. Współpracuje się z ludźmi, których się zna, bo większość pracowników jest w firmie od wielu lat.

Wskaż dwa (lub więcej) negatywne aspekty pracy w tej firmie. Uzasadnij odpowiedzi.

Nemiikona wywiad

Jak w większości firm, tak i w tej, liczy się norma, czyli osiąganie określonych wyników. Brakuje także dobrej komunikacji między działami - można odnieść wrażenie, że są one do siebie wrogo nastawione.

Nemiikona wywiad

Mimo tego, że firma chwali się tym, że można się w niej rozwijać, to raczej tego nie oferuje. Osoby otrzymujące propozycję objęcia wyższego stanowiska (gdy takie się zwolni), to rzadkie jednostki w skali firmy.

W jakich szkoleniach, organizowanych przez tę firmę, brałeś/aś udział?

Nemiikona wywiad

W ciągu 12 lat, nie licząc okresowych szkoleń BHP, raz zostałem wytypowany do szkolenia przeciwpożarowego, nic poza tym.

Czy szkolenia są zaplanowane i jak często się odbywają? Napisz jakich obszarów/ tematyki dotyczą.

Nemiikona wywiad

Nie ma oferty szkoleń - przynajmniej tak to odbieram z poziomu swojego stanowiska.

W przypadku braku szkoleń, jak myślisz, z czego to wynika? W jakich obszarach chciał(a)byś być szkolony/-a i dlaczego?

Nemiikona wywiad

Myślę, że firma zwyczajnie nie ma pomysłu na szkolenia dla pracowników.

Jak oceniasz atmosferę pomiędzy pracownikami firmy?

Nemiikona wywiad

W obrębie magazynów wszystko jest w porządku, atmosfera jest dobra. Jak wspomniałem, pracuje się w gronie osób, które znają się od lat.

Jak oceniasz atmosferę pomiędzy pracownikami a pracodawcą/kadrą zarządzającą?

Nemiikona wywiad

Przeważnie - w obrębie magazynu - atmosfera jest dobra.

@123

Nie liczą się wcale z ludźmi. Do ostatniego momentu trzymają w napięciu i nie przedłużają umów pracownikom. Niby cięcia a cały czas ogłoszenia na nabór nowych pracowników. Wszelkie informacje przekazywane na ostatnią chwilę...

Qqw
@@123

To że czeka się do ostatniej chwili z wszelkimi informacjami na temat przeniesień na inne hale,nie jest w porządku Ale to gdy pracownik więcej jest na L4 niż w pracy , niby jest ok?Taka osoba , niby pracująca a po 2 razy w miesiącu będąca na zwolnieniu ,tworzy tylko chaos Inni zatrudnieni niekiedy nie dostają nawet urlopu bo nie ma ludzi do pracy Nareszcie wzięto się za symulantów Bardzo słusznie zresztą

@@123

Rozumiemy to, że obecnie wprowadzane zmiany mogą być dla niektórych trudne. Jesteśmy natomiast przekonani, że wniosą ostatecznie wiele dobrego. Jeśli chciałbyś z nami porozmawiać - zapraszamy do kontaktu i spotkania indywidualnego z nami - napisz na adres HR@vive.com.pl. Miłego dnia, Zespół HR

Kowaks
@Qqw

Masz rację ale gdyby praca nie była ponad ludzkie siły i godnie wynagradzana to ludzie nie kombinowali by z chorobowymi.

Nemo

@pracodawca Firmowy lekarz przyjmuje 3 razy w tygodniu po jednej godzinie, pracując na Malikowie ja specjalnie muszę jechać na Olszewskiego i zapisać się do lekarza żeby przyjść do niego na następny jego dzień pracy. Czy to jest logiczne? Muszę tracić swój wolny czas żeby tam jechać 2 razy, czy to jest logiczne?

@Nemo

Cześć, Rozumiemy Twoją sytuację, jednakże z uwagi na aktualnie dużą ilość osób skierowanych na badania, Zakładowy Lekarz Medycyny Pracy nie jest w stanie przyjąć wszystkich w ciągu 1 dnia, stąd wprowadzone zostały zapisy na wizyty. Jesteśmy jednym z nielicznych Zakładów w okolicy, gdzie na terenie firmy swój gabinet posiada wykwalifikowany specjalista - w zewnętrznych placówkach MP terminy na wizyty są duużo bardziej odległe :) Na przyszłość - zadzwoń do HR, a wspólnie postaramy się znaleźć rozwiązanie Twojej sprawy. Miłego dnia, Zespół HR

Sasza

Witam. Dwa odnotowane wypadki, w bardzo krótkim czasie (do trzeciego prawie by doszło)i to tylko na hali vtr (niewiem jak sytuacja wygląda na pozostałych). Pierwszy to poważne złamanie kręgosłupa, drugi natomiast to zmiażdżony palec. Do wypadków dochodzi, przez nagminne łamanie przepisów BHP, przepisy te są omijanie przez pracowników, bo działaja oni pod ogromną presją nastawioną na wynik. Przełożeni wywierają ją często swoim agresywnym zachowaniem. Przez co niektórzy pracują wystraszeni co przekłada się natomiast na niemiłą atmosferę w pracy. Czy góra ma zamiar dokonać jakichś działań w tym kierunki żeby m. in. Poprawić bezpieczeństwo ludzi tam pracujących? Druga kwestia to telefony służbowe które jakiś czas temu nam odebraliście i wszystko było by w porządku gdyby pracownicy nie musieli w trakcie szychty używać słuchawek prywatnych. Jakieś działania w tym kierunku będą podejmowane? Wielu pracowników uszkodziło swój prywatny telefon będąc zmuszonym korzystać z niego w sprawach służbowych. Ostatnia kwestia to kwestia organizacji, można było by uzyskać zamierzony wynik produkcji, nie narażając pracowników na stres i przemęczenie ale potrzebne są pozytywne zmiany w planie pracy. Niestety takowego planu nikt nie wymyśli bo do stołków dobrały się same kołki

@Sasza

Witaj, Rozumiemy Twój niepokój wynikający z potencjalnego ryzyka wystąpienia wypadku przy pracy. Każdego dnia Zespół BHP wraz ze sztabem osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo pracy, ciężko pracuje nad tym, aby wszyscy mogli bezpiecznie pracować i realizować swoje zadania. Jeśli chciałbyś podzielić się swoimi uwagami i zastrzeżeniami dotyczącymi pracy na Twojej linii/w Twojej brygadzie, zapraszamy do kontaktu z HR. Porozmawiajmy świadomie i uczciwie o Twoich sprawach, zamiast pisać anonimowo w Internecie. Pozdrawiamy, Zespół HR

@VIVE Group

Dokładnie Sasza zgłoś się do HR żeby brygadzista mógł Ci potem dokładnie wytłumaczyć ze wcale nie musisz się spieszyć i ze wynik wcale nie jest ważny w tej firmie.najważniejsze jest bezpieczeństwo i dobra atmosfera w pracy????

Sasza
@Kns

Przyjazna atmosfera pracy? Wynik nie jest ważny? Może nie był dzień po wypadku, za niedługo znowu wszystko wróci do normy. Wróci (usunięte przez administratora) wyścig szczurów.(usunięte przez administratora)

Zostaw merytoryczną opinię o VIVE Group - Warszawa

• Jak się pracuje w VIVE Group?

Zobacz opinie na temat firmy VIVE Group tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 261.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w VIVE Group?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 214, z czego 24 to opinie pozytywne, 66 to opinie negatywne, a 124 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy VIVE Group?

Kandydaci do pracy w VIVE Group napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

VIVE Group