Opinie o BIOTON S.A. w Ożarów Mazowiecki

Grupa Bioton to polskie przedsiębiorstwo biotechnologiczne, zajmujące się produkcją leków. Od 2005 spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Branże: Produkcja leków, produktów leczniczych i suplementów diety

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o BIOTON S.A. w Ożarów Mazowiecki

Inwestor

Czasem czytam Państwa komentarze i widzę że tu jest tylko gorzej. Nie wypowiem się jako przedstawiciel handlowy czy innego typu insider, bo się na tym nie znam. Mam natomiast spory, jak na naszą giełdę, pakiet akcji Biotonu. Niedawny prezes Neymann znacznie ustprawnił procedury: https://www.facebook.com/TrioConferences/videos/zdalna-robotyzacja-proces%C3%B3w-z-bioton-sa/709416396590656/ W raportach widać przełom. Sprzedaż rośnie we wszystkich niemal krajach. Pojawia się spory zysk netto, a insuliny analogowe są już w fazie skalowania i badań klinicznych. Cena akcji rośnie. Czy jest rzeczywiście tak źle?

Czy sytuacja w firmie się poprawiła?

Tony

Czy orientuje się ktoś jak wygląda sprawa z dojazdem do firmy? Mieszkam w okolicach Łowicza i zastanawiam się czy ktoś dojeżdża z tych okolic?

@Tony

Czy ktoś coś może napisać? Też jestem ciekawa jak z dojazdem tych okolic?

Witam, ile lat doświadczenia w pracy w laboratorium analitycznym musi mieć za sobą Koordynator Kontroli Jakości żeby mieć pewność, że zostanie zatrudnionym? Co jeszcze przy naborach będzie kluczowe? w opisie nie zostało to doprecyzowane a warto widzieć przed rozmową

Nie polecam Nowy wpis

Nie polecam tej firmy nikomu. Po kilku latach spędzonych na wyższym stanowisku jednoznacznie mogę stwierdzić, że to był czas stracony. Odradzam szczególnie młodym osobom/absolwentom którzy dopiero zaczynają swoją przygodę zawodową. W tej formie nie rozwinięcie skrzydeł i jest mała szansa że dostaniecie możliwość wykorzystania wiedzy zdobytej na studiach. Raczej będziecie wykonywać polecenia zasiedziałych latami dyrektorków których jedynym doświadczeniem jest praca w biotonie, oni wiedzą wszystko najlepiej a hasło „bo zawsze tak było” jest na porządku dziennym - będzie Wam ciężko potem zaistnieć u innego pracodawcy z wysokimi standardami zarządzania (których zdecydowanie brakuje w biotonie). Firma próbuje się promować na LinkedIn. Ale to za mało. Że słabo zarządzanym HRem ciężko cokolwiek zmienić.

Na jakie awanse może sobie pozwolić Młodszy Specjalista ds. Wsparcia Produkcji oraz czy cokolwiek z „mile widzianych” z jednej z ofert może wpływać na wzrost oferowanej stawki godzinowej? Ile przeciętna wyniesie?

Ela

Cześć Jakie są Wasze opinie o firmie Bioton? Interesuje mnie praca w terenie jako przedstawiciel. Narzędzia, wsparcie RKSa, wsparcie marketingu. Budżet indywidualny. Praca merytoryczna czy raczej gadżeciarstwo? Teren pracy. Czy jest duży? Czy praca na małych cegiełkach? Ilosc lekarzy do odwiedzenia. Praca ze specjalistami czy POZ? Tylko lekarze czy apteki również? Będę wdzięczna za wszelkie informacje?

Rrr
@Ela

Teren raczej spory, zazwyczaj połowa województwa. Lekarze diabetolodzy, POZ i trochę gastro. Kierownicy, zależy niektórzy tylko są, inni się starają. Ale czasem z pustego i Salomon nie naleje. Target ciężki do zrealizowania. Raczej goła podstawa. O premie trudno. Rynki spadają, a nie mamy nic ekstra. Leki raczej stare, a to co nowe to ze słabym wsparciem z marketingu plus suple do upychania po aptekach. Raczej zdani sami na siebie. Jak coś nowego to bez odpowiedniego przeszkolenia, wytłumaczenia i materiałów merytorycznych. Niektórzy Produkci na spotkaniach patrzą jak się zabawiać i wypić, a nie, że przyjeżdżają do roboty zrobić coś dla terenu. Na przeczekanie można się zahaczyć. Ale to nie praca na lata. Najlepsi już pouciekali. I to się raczej nie zmieni.

g
@Rrr

Właściwie można się z tym zgodzić, widać że nic się nie zmieniło. Ale też nie jest tak, że wszystko jest jakąś tragedią, a w innych firmach wszystko działa na najwyższym poziomie. (usunięte przez administratora)Powiem tak. Na początek drogi albo jak ktoś pracował w zespołach zewnętrzno - projektowych, czy ogólnie w słabych firmach, Bioton nie jest zły. Jak ktoś liznął pracy w miejscu gdzie każdy zna swoje miejsce, ma narzędzia i może skupić się na obowiązkach, może przyjść szybkie rozczarowanie.

9 Nowy wpis
@Rrr

najgorszy jest brak terminowości. Albo 4 razy zmienia sie wersja, albo wszystko dochodzi na ostatnia chwile, albo mocno jest spoznione. czesto jest tak, ze rzeczy ustalone nie dzieja sie nigdy.

Przedstawiciel medyczny

1. Rozmowa telefoniczna. 2. Wideorozmowa na Teams. 3. Lakoniczny mail po terminie, bez feedbacku.

O doświadczenia, o motywacje itp.

logo firmy Fizjoterapeuta- Praca w szpitalu
logo firmy Dietetyk
Radziejowice-Parcel
Rsp-Gastro Sp. z o.o.
Maria

Przedstawiciel medyczny to jaki ma mieć kierunek studiów? Widzę w ogłoszeniu informacje, że nie że średnim chcą tylko studia wyższe, a nie napisali, czy im na jakimś kierunku zależy konkretnym. Zdziwiłam się trochę, w poprzedniej firmie nie pytali o papier.

Starszy Kierownik ds. Technicznych i BHP znaleziony już? Widziałam, że jest rekrutacja, ale trochę się spóźniłam, o 24 dni według ogłoszenia :/ Wiadomo ogółem, jaka umowa jest pierwszego dnia? Próbny na zleceniu czy normalnie teraz umowę o pracę dają? Jakby się okazało, że jednak można jeszcze aplikować, to już będę wiedzieć.

Mnie tez już kiedyś ten bus pracowniczy ciekawił o który jedna Pani teraz dopytywała. Prócz tych całych godzin to tak dla jasności… on jest płatny czy darmowy? Z czego firma opłaca kierowcę i ogólnie bus i trasy? to z socjalu idzie? A co z osobami, które nie korzystają?

Albrecht

Dla pracowników jest bezpłatny, teraz jest charakterystyczny, bo oklejony reklamą Biotonu :) Osoby które nie korzystają- dojeżdżają w inny sposób. Sam nie korzystam, ale kojarzę, że przyjazdy i odjazdy są skorelowane z początkiem/zakończeniem zmiany na produkcji

A ten bus to skąd jedzie? I której godzinie?

Milczenie względem zapytania o poprawę sytuacji w firmie od miesięcy już? Widnieje teraz po prostu oferta dla starszego kierownika ds. technicznych oraz BHP. Przez tydzień będzie jeszcze dostępna i po prostu interesuje mnie opis bieżących warunków pracy. czy ktoś pracował i mógłby się odnieść? z czego same nabory teraz wynikają?

Inwestor

Popek

Jest gorzej niż zle.

Były
@Inwestor

Ciężko spierać się na opinie, ale na cyfry to już nie. Proszę dojść do informacji ile ludzi pracowało w terenie 2 lata temu, rok, obecnie... na ich miejsce nie przyjmuje się nowych więc konkurencja dostaje bonusy. Insuliny analogowe.... zna ktoś ich zarejestrowane nazwy handlowe?.... Długo przyjdzie na nie poczekać. Wielu sobie zadaje pytanie czy ktoś nie działa celowo by obniżyć wartość spółki.

@Inwestor

Inwestor ? A ja czytam Pański komentarz i myślę sobie: albo mało wiesz ,albo robisz tu fałszywy pr. Czy jest tak źle? Pracownicy w terenie przez całą drugą połowe zeszłego roku mieli obcięte pensje o 20%.Kilka dni przed wypłatami dowiedzieli się ,że dostaną pensję o 20% niższą,każdy miał już pewnie rozplanowane wydatki a tu mniejsza wypłata....To jest szanowanie pracownika?Czy tak postępuje firma która liczy się pracownikami?Czy robi firma w której jest dobrze?co kilka miesięcy fale zwolnień... a ilu ludzi samo odeszło i to dotyczy się całej firmy, nie chcąc pracować w takich warunkach.Jakich ?lepiej tego nie opisywać. Cięcia i oszczędzanie na każdym kroku....I tutaj może skończę.

Były
@Inwestor

Przepracowałem kilkanaście lat w tej firmie. "Insuliny analogowe" to termin, który był mocnym argumentem... 3-4 lata temu. Słyszeliśmy to na każdym zjeździe , że blisko, że kolejna faza. Tymczasem zobaczcie gdzie jest konkurencja w tym temacie.

Nitek
@Inwestor

Neymann pozbywał się personelu kluczowego z bogatym doświadczeniem z dużą wiedzą i doświadczeniem zastępując kadrą bez żadnego doświadczenia w farmacji ,jak i on i reszta nowych z branż kosmicznych .Mam bardzo złe wspomnienia z tym typem i jego świtą.

@Nitek

Neymann to człowiek porażka. Wyciął wszystkich (oprócz Żelka) w pień i zstąpił miernotami z podwójnym wynagrodzeniem. Część odeszła sama, część jeszcze się ostała i też wycięła swoje działy. Na szczęście świat jest mały, a Warszawa jeszcze mniejsza, a karma wraca i szczerze wierzę, że te wszystkie osoby z poziomem zero długo po Biotonie pracy nie znajdą.

bull
@Inwestor

Gdzie tu rośnie cena akcji? Od kilku lat trzyma się w granicach 4-5 zł. Firma nie podaje komunikatów! Nie zalezy im na inwestorach. Do kitu z taką firmą!!!

Grażyna
@bull

No trochę do kitu, ewidentnie im się nie chce albo tak jak piszesz - nie zależy. Ciekawe dlaczego?

Czy sytuacja w firmie się poprawiła?

@Tony

Jeśli dysponujesz autem, to dojazd autostradą jest prosty i szybki (jeden znajomy tak dojeżdżał). bus pracowniczy tak daleko nie dojeżdża

@Albrecht

Ok a masz wiedzę czy ktoś dojeżdża z tamtych okolic do pracy?

@Tony

niestety nie wiem. ale jeśli aplikujesz, to można na rozmowie podpytać :)

@Albrecht

Jedno pytanie odnośnie takiego rozwiązania. Czy firma będzie chętna tak komuś ułożyć grafik, żeby miał zmiany z tymi osobami, z którymi dojeżdża? No chyba, że jedna godzina jest pracy?

@Karolina

@Karolina A czy jakakolwiek firma tak robi? Zasadniczo, zmiany są 12h lub 8h. Czy uda się ustawić grafik tak jak się chce? jeśli są świeżaki na każdej zmianie, to pewnie tak. Ale nie mnie to oceniać :)

@Tony

Czy ktoś coś może napisać? Też jestem ciekawa jak z dojazdem tych okolic?

Kordian

Skoro w ogłoszeniu na Młodszego Specjalistę Kontroli Jakości nie wymienili, ile może pensja wynieść, to liczę, że ktoś tutaj pomoże mi to ustalić? Nie chcę poświęcać czasu na udział w procesie rekrutacji, by się o tym dowiadywać, no chyba, że to jedna rozmowa, a po niej od razu następuje odpowiedź, czy jest się przyjętym?

Aa

Czy ktoś rekrutował na stanowisko młodszego analityka finansowego?

Mnie interesuje, jak dokładnie wygląda rekrutacja zdalna na stanowisko Operator w firmie farmaceutycznej (Zakład Formy Gotowej)? Dajcie znać, bo teraz szukają kogoś. Ile czasu trwa cały proces? I czy potem umowa podpisywana jest też online?

Jss

Z całego serca odradzam pracę w tej firmie. Zarobki są kiepskie, więcej można zarobić w żabce niż na stanowisku specjalisty w bioton. Perspektywy kiepskie, zarządzanie ludźmi - dramat, niektórzy z wyższego szczebla powinni odbyć terapię zanim zostali dopuszczeni do "zarządzania" ludźmi. Stosowanie marnych zagrywek psychologicznych rodem z podręcznika jakiegoś coacha od pseudozarządzania. Awanse niewłaściwych osób - nie ma kto pełnić danej funkcji bo pracownik się zwolnił/został zwolniony. Atmosfera w dziale kj - toksyczna. Zarząd chyba nie ma pojęcia co się dzieje "pod ich dachem". Szkoda czasu i zdrowia psychicznego, lepiej poszukać pracy w innych firmach z branży. I cytując klasyk - kierownik nie jest po to by dbać o interes pracownika, tylko firmy ????

@Jss

I naprawdę nikogo nie interesuje to, co się dzieje? Może warto by było poinformować zarząd o tym ,co wam nie pasuje?

były
@Jss

Prawda, cała prawda i tylko prawda. Uczciwy, normalny człowiek nie ma co tu szukać. Kadra zarządzająca to sza...bo najgorszych ludzkich charakterów, masakra. Szkoda życia na coś takiego......

@były

Potwierdzam w całej rozciągłości. Zarządzający to dno, ludzi nie ma a powszechna jest dyskryminacja i mobbing w celu zmuszania ludzi. Nie polecam nikomu pracy na tym zadupiu.

@Piotr

No widzę własnie że ciągle się tu pojawiają zarzuty o jakieś niefajne zachowania względem pracowników. Tylko ciekawe że tyle osób o tym pisze a nikt z tym nic nie robi? Czy może zgłaszaliście to juz gdzieś skoro tak wam źle?

@Monika

Ja jestem na wypowiedzeniu i pisze pozew do sądu pracy. Pana prezesa wezwę na świadka, bo nie ma pojęcia co jego personel robi. Szkoda marnować czasu na pracę w tej instytucji. Z zewnątrz wygląda ładnie w środku dno I jak nie upadnie z przyczyn ekonomicznych to zamkną to chińczycy

Renata
@Piotr

to wypowiedzenie tutaj ile trwa? i jaki jest stosunek co do Ciebie skoro wszyscy wiedzą, że odchodzisz? nic odnośnie warunków czy samej pracy nie uległo przy tym zmianie?

@Renata

Wypowiedzenie trwa tyle ile czasu pracujesz. Każą Ci urlop wykorzystać a stosunek jest taki że nie przychodzi się do pracy bo zazwyczaj zwolniona jesteś z obowiązku świadczenia pracy

Obiektywny

Stanowczo odradzam wszelkim potencjalnym aplikantom. Firma pełna osób z papierami, których jedyna mocna strona są wykute na pamięć frazesy z podręczników dla managerów. Sztywności ich pomyślunku dorównuje jedynie sztywność kija wich d*pach.

Iza

Zakładam ze twoje zdanie o pracy w firmie jest bardziej pozytywne? :P Napiszesz moze jak to wyglada z Twojej strony?

Cath
@Obiektywny

Cath

Jakiś czas temu aplikowałam do firmy na stanowisko tłumacza prezesa. Wysłałam CV, zadzwoniła Pani w ramach wstępnej rozmowy kwalifikacyjnej. Rozmowa przyjemna, ale ogólnie poziom merytoryczny słaby. Następnie, otrzymałam informację, że przeszłam do następnego etapu. Ten etap to była rozmowa przez Teams z Panią dyrektor HR. Rozmowa ponownie przyjemna, ale poziom jeszcze gorszy od wstępnej. Tym razem zero merytorycznych pytań, taka pogaducha. Następnie dostałam informację, że przechodzę dalej a kolejny etap to rozmowa z samym prezesem. Niestety, poziom tej rozmowy sięgnął już dna. Dziwne pytania niezwiązane z doświadczeniem, brak przygotowania, zarówno Pani dyrektor HR jak i Pana prezesa. Przypomnę, że aplikowałam na stanowisko tłumacza a w trakcie tej pogaduchy dowiedziałam się, że tak naprawdę to tłumaczenie tanowi tylko 1/50 całego stanowiska a reszta to Bóg wie co bo oni jeszcze nie zdefiniowali stanowiska a widzą, że osoby aplikujące mają szeroką gamę doświadczeń, więc patrzą, co mogą z tym zrobić. Na tym etapie byłam tak bardzo zmęczona tą stratą czasu, że chciałam się tylko jak najszybciej stamtąd ulotnić. Podsumowując, żenada, strata czasu, złe doświadczenie itp. itd. Nie polecam.

Xx

Jakie zarobki oferują na stanowisku młodszego specjalisty?

Marzena
@Xx

Sama się nad tym zastanawiam. Masz już może informacje? Byłaś może na rozmowie? Jakie pytania zadawali? Będę wdzięczna za informację, bo akurat szukam pracy.

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w BIOTON S.A.?

bull

Jest sporo młotków imadła i klucze płaskie 13-tki i 17-tki :)

@bull

Ha, ha, ale jesteś dosłowny. A laptop albo komórkę dają? Co niektórzy mają samochód służbowy? Czy nic z tego?

@Michał

To zależy, na produkcji część osób dostaje komórki i laptopy.

Renata
@Albrecht

a laptopy im do czego? o których stanowiskach tak konkretnie teraz piszesz?

@Renata

od młodszego technologa w górę

Misiu

Jestem inwestorem i wszystko co tu piszecie, to miód na moje uszy. Redukcja kadry, szukanie zysków, rozwój analogów. Oby tak dalej. ????

Zostaw merytoryczną opinię o BIOTON S.A. - Ożarów Mazowiecki

• Jak się pracuje w BIOTON S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy BIOTON S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 18.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w BIOTON S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 1 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy BIOTON S.A.?

Kandydaci do pracy w BIOTON S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

BIOTON S.A.
2.3/5 Na podstawie 166 ocen.

BIOTON S.A.