Kruk Windykacja (Kruk S.A.)

Opinie o KRUK S.A.

Kadrowy

Dla chcącego nie ma nic trudnego nawet można wymyślić historyjkę z biednym zwolnionym super pracownikiem? Jak ktoś źle pracuje to wylatuje . Firma jest ok .

Nie polecam pracy w FK. Jeśli wartościowi ludzie i zaczynają coś robić i być związani już nie tylko zawodowo ale i sentymentalnie FK to ich zwalniają. W Rejonie Gdańskim zwolniono i zwalnia się na przestrzeni kilku lat wszystkich wartościowych ludzi. Ostatnio ponoć znowu zwolnili człowieka bez podania przyczyny który był z tą organizacja związany 7 lat. Ot tak .

Kadr

Bardzo interesuje mnie praca doradcy klienta ds. zadłużenia. Może ktoś ma informacje w tym temacie i mógłby podzielić się na forum?

polo
@Kadr

strata czasu, całe te ich brednie o wydajności korporacyjnej, musisz udawacć entuzjazm ze tak dobrze sie pracuje w na CC, klient rzuca słuchawkami najczęściej

Gh

Bez ludzi zdolnych można się obejść, potrzebni są tylko ludzie posłuszni:)

Sati
@Gh

Posłuszni nic mądrego nie wymyślą nie mają pomysłów.Za dużo tutaj posłusznych, dlatego jest jak jest.Kto pcha ten świat do przodu ,posłuszni czy zdolni?

Sam przebieg był jasny klarowny, kontakt na bierząco. Rozmowa na Teams z rekruterami i kierownikiem później drugi etap w oddziale firmy z kierownikiem i trenerem. Niestety po tym etapie, kiedy człowiek musiał wziąć wolny dzień w pracy, ponieść koszty dojazdu, odpowiedź zwrotną zwykły e-mail z podziękowaniami za udział. Zero telefonu z uzasadnieniem decyzji. Drugi etap rozmowy w piątek na początku tygodnia, najdalej do końca miała być odpowiedz, a jej brak w następnym tygodniu przychodzi tylko wiadomość e-mail. Jednak po drugim etapie oczekuję się czegoś innego, innej kultury kontaktu. Niestety, w moim odczuciu jej brak.

Pytania standardowe jak na stanowisko.

Karolek

Firmy takie jak KRUK nie trzymają pracowników, którzy nie są wydajni. Myślę, że pełna jadu opinia pochodzi od osoby, która juz nie pracuje i ma wielką złość.

56 lat

W ich ofertach tylko praca w młodym zespole, itp. niech napiszą wprost , ze starych nie potrzebują.

Kola

@Fg Jeśli chcesz zarabiać dobre pieniądze to musisz pracować, niestety w ciągu ośmiu godzin fortuny nie zbijesz. Chyba, że jesteś super dobry w tej dziadzinie. Ale coś mi się zdaje, że szukasz pracy dobrze płatnej, lekkiej i przyjemnej a niekoniecznie absorbującej.

Zapytanie

Ile godzin dziennie i tygodniowo w Waszej firmie pracuje w terenie i przy komputerze windykator-DT?

'''
@Zapytanie

Ile dasz radę nie ma limitów czasowych.Kierownicy mówią ,aby pracować od rana do nocy ale unikaj sobót i niedziel.W tygodniu masz tyrać od świtu do północy

Fg
@'''

A ile tygodniowo godzin powinien pracować DT?

Klaudia

Ależ imponująca lista ofert pracy! Jaka jest tego przyczyna, czyżby jakiś nowy oddział otwierała firma? Może ktoś z forumowiczów ma więcej wiadomości i mógłby podzielić się z pozostałymi? Planuję składać cv i robię rozeznanie.

Kazek

Widzę, że KRUK ma długa listę ofert pracy, czy to ma być nowy oddział? Myślę, że muszą mieć sporo pracy .

Tr

A czy z ciągłym rozwojem firma poszukuje Szefa Działu Szkolenia?

Justyna3991

Witam. Czy osoby z zadłużeniem komorniczym też mogą podjąć pracę w KRUK-u? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam Justyna

Tomasz

Kandydowałem na stanowisko programista baz danych. Uważam, że firma jest niepoważna. Byłem wielokrotnie zapewniany o dostarczeniu mi informacji w przypadku negatywnego rozpatrzenia mojej kandydatury. Nawet tego samego dnia Pan rekruter mówił, że właśnie jest w trakcie pisania takich maili i tego dnia wieczorem otrzymam maila odmownego lub telefon z zaproszeniem do współpracy. Mijają już 2 miesiące od telefonu a 3 miesiące od rozmowy kwalifikacyjnej. Nie mam do nikogo pretensji, że nie zostałem zatrudniony. Po prostu gardzę takim stosunkiem do kandydatów szczególnie od rekrutera, który udziela/udzielał wywiadów internetowych na temat savoir vivre rekrutacyjnego. Wstyd i tyle.

Karol

KRUK S.A. może pochwalić się dobrymi wynikami w ściąganiu długów?

Ew_Popo

Zalez w jakim dziale się pracuje i jaki ma się zakres obowiązków. Duże lizusostwo, tzw. ciche awanse, bardzo długi proces decyzyjny, nadmierna "polityczna poprawność" (osoby mówiące szczerze, co myślą, to prawdziwy deficyt), kierownicy niższego szczebla, którzy boją się własnego cienia i nie mają w zasadzie żadnej decyzyjnosci, zbyt centralny sposób zarządzania. To są przymioty, które charakteryzują firmę Kruk. Na szczęście sytuację ratuje cześć szczerych i kolezenskich pracowników, niestety Ci rozsadniejsi uciekają po krótkim czasie :(

Darek

Charakter działalności jaką prowadzi KRUK S.A. jest bardzo ciężki. Odzyskiwanie wierzytelności to trudna sytuacja dla obu stron i wcale mnie nie dziwi, że nie wszyscy wytrzymują taką presję. W tej firmie znajdą miejsce do pracy ludzie o silnej osobowości.

sti
@Darek

No to się chłopie dowartościowałeś.Silna osobowość ,a ty taką posiadasz.Bredzisz

były DT

Choć już od jakiegoś czasu nie mam nic wspólnego z FK (pracowałem jako DT w łódzkim), to mam tam nadal bardzo wielu znajomych i w ostatnich dniach dotarły do mnie informacje, które mnie wprost zaszokowały. Podobno w łódzkim "wyszło szydło z worka " kierownictwo "wybranym" DT wprowadziło plan naprawczy pt. "maszeruj albo giń" a tak wprost, to dostali trzy miesiące na poprawienie swoich targetów (których podobno w FK już od dawna nie ma). Nie ważne jest w jaki sposób mają tego dokonać lecz ma być jeszcze lepiej mimo, że łódzkie kierownictwo wszem chwali się swoimi wynikami w skali kraju. W przeciwnym razie wisi nad DT groźba zwolnienia lub łaskawie w najlepszym przypadku, obniżenia im uposażenia. Żenada, komuś pomylił się chyba plan naprawczy z ultimatum, przecież to typowy mobing psychiczny i zastraszanie podwładnych. Plany naprawcze stają się w ostatnich latach bardzo popularne, szczególnie w przypadku pracowników działów sprzedaży w branżach dotkliwie odczuwających zmiany koniunktury rynkowej. Z dyskusji pracowników na forach internetowych wynika, że duża część z nich postrzega takie plany jako pozorne działania firmy, mające na celu dokonanie redukcji personelu bez dodatkowych kosztów odpraw czy ryzyka procesu w sądzie pracy. Dla wielu osób objętych planem naprawczym to tylko „podkładka” do decyzji o ich zwolnieniu, która już faktycznie została przez pracodawcę podjęta, tym bardziej, gdy cele określone w programie są bardzo wygórowane, często wręcz niemożliwe do spełnienia. Przestaje mnie dziwić również fakt, że z pracy w FK, odchodzą doświadczeni DT, którzy przynosili firmie olbrzymie dochody. Bardzo się cieszę, że już nie jestem ich pracownikiem pozdrawiam DT i życzę im wytrwałości, bo kasy to już widzieć nie będą.

RR
@były DT

Dziękuję za pozdrowienia jako DT. Jeśli masz wielu znajomych w firmie to może źle Ci powiedzieli na temat targetów. Targety są, nie ma tylko prowizji za ich realizację. Pozdrawiam.

@RR

A dlaczego zlikwidowano prowizję?

julo

Aby móc mniej zapłacić pracownikowi - teraz można mu nie zapłacić prowizji, a robi dokładnie to samo

Obecny DT
@były DT

Skoro jesteś byłym pracownikiem to nie rozumiem, czemu wytkasz nos, w już nie swoje sprawy i jatrzysz na forum? Afery szukasz? Jesli dany pracownik czuje sie pokrzywdzony to czemu nie ma cywilnej odwagi samemu pojsc do kierownika i z nim o tym porozmawiac? Moze dlatego, ze ma świadomość, że zasłużył na ten plan naprawczy? Są osoby, które miały plan naprawczy i do dnia dzisiejszego pracują, ba nawet mają już umowy na czas nieokreślony, to gdzie tu mowa o podjętej decyzji o zwolnieniu? Plan naprawczy jest po to by dac pracownikowi czas na poprawę wyników, a nie żeby wyrzucać go od razu. Proponuję Ci się zastanowić nad swoją wypowiedzią, bo jest żenująca i niestety też świadczy o poziomie pracownika, który osobom z poza FK żali się i przekazuje informacje co dzieje się w firmie.

@Obecny DT

A czy plan naprawczy uwzględnia również pracę 8 godzin dziennie i 40 godzin tygodniowo?

Propozycja
@Obecny DT

Plan naprawczy powinien być realizowany z wybitnymi fachowcami z dziedziny windykacji-trenerami,wtedy każdy go ba pewno wykona w 100% ,a wiedza i fachowość trenerska da efekt w postaci wykonania targetu moze nawet w 200%

Obecny DT

To chyba błyskotliwy DT powinien wiedzieć....

antywindykator
@były DT

miód na me serce :) więcej wygranych spraw w sądzie z Prokurą, więcej pieniążków od Kruka będzie można wyciągnąć . Lubię to!

Gruzin

W ciągu kilkunastu lat działalności, z małej kilkunastoosobowej firmy, KRUK stał się międzynarodową grupą finansową, wyspecjalizowaną w obszarze zarządzania należnościami. Myślę, że niektóre opinie nijak się mają do pozycji firmy na rynku pracy, to są złośliwości.

Czy to prawda, że pracownicy zatrudnieni na stanowiskach Trenerów są wybitnymi fachowcami w dziedzinie windykacji?

Ekspert

Y niee :D jak się nauczyli z kartki to pewnie tak, chodz w terenie są kompletnie zieloni.

@Ekspert

To co oni robią w tej firmie?

No Gods No Masters

Miejsce pracy zdominowane przez kobiety, tak na poziomie wykonawczym jak i na managerskim, czasem OK, czasem robi się z tego babiniec, ze szkodą dla merytorycznej strony pracy. Sporo lizusostwa, ogólnie pracownicy mają sporo zalet, jednak niestety nie występuje wśród nich lotność umysłu. Niezwykle scentralizowany sposób zarządzania, niższe szczeble kierownicze nie posiadają żadnej decyzyjności, ich zadaniem jest wyłącznie raportowanie w górę i przekazywanie podwładnym informacji od szefostwa. Firma działa bardzo ociężale, na mój gust bardzo skostniała struktura, szczegółowe procedury oduczyły pracowników myślenia, innowacji, niezwykle długi proces decyzyjny, także w prostych sprawach, staje się wtedy śmieszny i absurdalny. Brak odwagi u kierowników, wychodzą z założenia, że najlepsza decyzja to decyzja niepodjęta, (usunięte przez administratora) Firma odnosi sukcesy dzięki bardzo zdolnym specjalistom od zdobywania finansowania i silnemu marketingowi, na zewnątrz, wśród inwestorów i dużych kontrahentów, budzi oczywiste zaufanie. (usunięte przez administratora) błędy wynikają ze słabej wyobraźni i zbyt sztampowego, powtarzalnego procesu zarządzania sprawami na etapie sądowym. Miejsce dobre na przeczekanie, natomiast w żadnym wypadku nie oczekujcie, że nauczycie się praktycznie i twórczo stosować prawo, nie tutaj.

CF105
@No Gods No Masters

Kruk to praca dla osób niewiele oczekujących od życia, o niskim stopniu asertywności i szacunku dla samych siebie. Inni tam nie trafią, nawet jakby chcieli, dział zasobów ludzkich, tu trzeba przyznać, potrafi perfekcyjnie odfiltrować tych, którzy nie pasowaliby do profilu typowego pracownika tej firmy.

Iza

KRUK ma sporo ofert pracy, może dojdzie do firmy jakaś fajna osoba?

Zostaw merytoryczną opinię o KRUK S.A. - Wrocław

• Jak się pracuje w KRUK S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy KRUK S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 232.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w KRUK S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 157, z czego 20 to opinie pozytywne, 53 to opinie negatywne, a 84 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy KRUK S.A.?

Kandydaci do pracy w KRUK S.A. napisali 12 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

KRUK S.A.