Opinie o Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne WSiP w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne WSiP. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne WSiP na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Wydawnictwa książek i e-booków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne WSiP w Warszawa

Czy Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne WSiP ma ściśle ustalone godziny pracy?

pracujacy

godz. 8.00 pod pierwszą placowką - do co najmniej 14 - 15 w trasie (jesli nie masz spotkan czy konferencji popoludniowych). No i oczywiscie CRM i tabelki po pracy w terenie- a to juz zależy ile tabel i estymacji wymyślą i jakie ankiety musisz wypełnić

XoXo

Miałam ochotę dodać swoją opinię podpisując się Imieniem i Nazwiskiem, bo pracuje już kilka lat w tym wydawnictwie i nie wstydzę się tego, że jestem bardzo zadowolona z tej pracy, ale biorąc pod uwagę, jak bardzo osoby, które wypowiadają się dobrze na temat tego pracodawcy są atakowane przez innych użytkowników forum, to zrezygnowałam.... Jest to bardzo smutne, że prawo do wyrażania własnych poglądów działa tylko wtedy gdy chcesz napisać negatywny wpis :/ Praca jest naprawdę spoko, choć oczywiście nie dla każdego, jak to w sprzedaży. Czasem bywa ciężko ale ja uwielbiam kontakt z klientem i dodatkowo zbudowałam sobie bardzo dobre relacje ze szkołami. Jak się ma dobre wyniki, to kasa też się zgadza. Atmosfera w firmie też jest ok i dlatego całkowicie nie rozumiem tej wrogości na forum.

Byłem związany z branżą klikanaście lat i pracowałem w różnych wydawnictwach. Moja przygoda z WSiP trwała kilka lat i muszę szczerze przyznać, mając porównanie też do innych wydawnictw, że pracowało mi się tu dość dobrze. Oczywiście jak to w sprzedaży były okresy lepsze i gorsze ale wyniosłem z tego miejsca naprawdę wiele cennych doświadczeń, wiedzy i kontaktów.

Dyrektor

Od kilkunastu lat pracuje z tym wydawnictwem i przez cały ten okres chyba raz zmienił się opiekun naszej szkoły. Ogólnie jestem bardzo zadowolona z współpracy z WSiP. Oczywiście jakieś małe wpadki się zdarzały ale w miarę szybko wszystko udało się rozwiązać. Niestety żyjemy w czasach, w których swoją opinie w Internecie zostawiają głównie ludzi, którzy nie są zadowoleni z współpracy i dlatego postanowiłam podzielić się swoją, która jest zdecydowanie pozytywna.

Wkurzony klient
@Dyrektor

Nawet jeśli to prawda, to naprawdę miała pani szczęście i jest to wyjątek. Tym bardziej, że pisze pani o kilkunastu latach. Raczej nie wierzę pani... mało wiarygodna opinia. Tych negatywnych opinii jest tyle, że może warto się zastanowić dlaczego. Czyżby Ci wszyscy, co te negatywne opinie zostawiają, to nieudacznicy, leserzy, lenie, (usunięte przez administratora) zawistnicy życzący źle uczciwej firmie? Tak samo jak strajkujące kobiety, to patologia i dzicz...

Przedstawiciel Handlowy

Krótka rozmowa, mało rzeczowa.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Radek

Czy ktoś może wypowiedzieć się nt. pracy w Dziale IT WSiP. Warto tam aplikować, mają otwarte rekrutacje.

Radek

@Piotrek ale Ty pracowałeś w tej jednostce, że masz taką opinię? Ciekaw jestem czy jest tam szansa rozwoju, poznania nowych technologii, itp.

@Radek

wg mojej wiedzy o agile nawet nie mieli pojęcia, technologie przestarzałe. Nawet zamiast multibooków z powodu kosztów pdf czy tzw. ebooki robili. Jak liczysz na rozwój odradzam, jeśli szukasz cokolwiek itp. to patrząc na niewielkie wymagania [jak na branżę IT] i słabe wynagrodzenie możesz aplikować. Przejrzyj kilka publikacji porównując z innymi wydawcami konkurencyjnymi oraz działanie strony i sklepu internetowego.

Były IT
@Radek

jeśli chcesz poleżakować to OK, czy tam można liczyć na rozwój...hmm większość systemów ma naście lat, albo już jest pełnoletnia:), także praca dla IT archeologa. Poszukaj czegoś innego, tu raczej się nie rozwiniesz.

Jeszcze obecny
@Radek

kiedyś była świetna atmosfera, dziś większości świetnych specjalistów już nie ma, reszta szuka pracy - albo zwolnienia, albo odejścia. Zastanów się czy warto.

IT
@Radek

Powiem tak puki nie spróbujesz, to się nie przekonasz, bo każdy z nas oczekuje czegoś innego od fajnej pracy, z której będzie zadowolony. Ja pracuje już jakiś czas w firmie i na obecną chwilę plusy zdecydowanie przewyższają minusy.

Były specjalista
@Radek

Tylko w tym roku zespół skurczył się o 5 osób - i to jest fakt z którym ciężko polemizować. Równia pochyła, ale próbować każdy ma prawo.

Folan

Mnie generalnie praca w Wydawnictwie się podoba, lubię to że każdy dzień przynosi coś innego, spotykam się z różnymi ludźmi i to też mnie bardzo cieszy . Co do załogi to sobie ogromnie chwalę, najlepsza grupa współpracowników jaką do tej pory miałem

@Folan

Mam podobnie i kompletnie nie rozumiem tych negatywnych wpisów. Z drugiej strony większość z nich jest sprzed 2-3 lat więc prawdopodobnie jest nieaktualna.

pracujacy

jak najbardziej aktualne

GTA

Z której sieci były największe cięcia? WP czy Dotacja? Które regiony najbardziej ucierpiały?

Uczniowie

wiem że nie mamy głosu, ale jesteśmy za bardzo przeciążeni ilością materiałów ,ledwo niektórzy dają radę wyrobić się z nauką do 23.00 a o większości już nawet nie wspomnę.

Tomasz

Ja nie narzekam, praca jak praca. Wszędzie trzeba się wywiązywać ze swoich obowiązków i tyle. Nawet mi się podoba co robię.

korekty
@Tomasz

ha ha ciekawa jestem ile w tym roku ludzie na korekty beda czekali, na niewlasciwe dane fakturowe, na covid zgonia wszystko tym razem. Już współczuję tym co zamawiają towar w tej sytuacji na kolejny rok szkolny o setkach telefonów i prósb sprzed roku czy kilku wystarczy poczytać na forum a obecnie pewnie jeszcze gorzej bedzie niz co roku

korekty
@korekty

czy temat korekt w tym roku, zwrotów i problemów z fakturami ktoś mi rozwiąże ? pewnie teraz odesłane dawno, nadmiarowo dopisane do zamówienia przez przedstawicielkę D.S. pozycje (i jej nie odbieranie telefonu itp.) będzie zrzucane na problemy z epiddemią ? szkoda, że czasem "trzeba" kontynuować dany cykl nauczania bo to przywiązuje na kilka lat a życie i współpraca a panią Dorotą nauczyła mnie, że tylko na początku jest różowo ... NIGDY więcej. Szkoda, że przełożeni nie weryfikują skarg z infolinii i nieodbieranych połączeń przez konsultantki. Pewnie też mają z tego biznes. Nauczyciele/ dyrektorzy pamiętajcie po roku (albo szybciej po zgarniętej premii za wasz wybór) poziom JAKOŚCI obsługi drastycznie spadanie niemalże do zera --- > to nie ta firma co dawno dawno temu ....

Nauczyciel1

Drodzy Państwo, odradzam wszystkim nauczycielom wyboru podręczników z wydawnictwa WSIP, o ile same podręczniki są dobrej jakości, o tyle poziom obsługi dramatyczny!! Obietnice bez pokrycia, brak poradników, wsparcia dla nauczycieli mimo wielu zapewnień i obietnic ze strony przedstawiciela wydawnictwa! Kontakt z opiekunem szkoły we wrześniu praktycznie niemożliwy, uczymy bez niezbędnych dla nas materiałów, jedna wielka porażka. Wsip ostatni raz! Pozdrawiam z tego miejsca Panią Jowitę, może chociaż tutaj będę w stanie się z nią skontaktować.

moze_pomoge_
@Nauczyciel1

z jakiej Pani jest szkoły i co potrzeba ? (jaki przedmiot, tytuł, klasa? prosze tu napisac) , niestety rotacja kosmiczna i milion obietnic bez pokrycia. Co roku takie rzeczy sa a akcje zamawiania za wiele a potem zwroty to wiele konsultantek robi regularnie

konsultant

Tu liczą się tylko wyniki,nie relacje,nie starania się,tego nikt nie widzi.Jesteśmy tylko numerkiem,zresztą nie ja o ktoś inny

wyniki
@konsultant

przy poprzednich akcjach nawet wyniki nie miały znaczenia. łóżko Kalisz-Koszalin czy inne "akcje" tyupu wyskakiwanie zza krzaka.

kiepsko

to już TYLKO 3200zl netto pensji jest dla konsultanta ? Coraz gorzej płacą widzę. Cóż wynagrodzenia kilka lat temu były znacznie lepsze a 3200 to żaden rarytas dziś nawet z premią. Przy obecnych "władzach" to i 6 000 netto podstawy może wydawać się mało bo to praca jak na polu minowym. "BEZSĘSOWNE" ? cóż - chyba poloniści widząc takie błędy u osób promujących podręcznik do języka polskiego wybrali innego wydawcę ;-)

grey

Jak wygląda sytuacja w firmie? Czy planowane są przyjęcia? Czy może będą cięcia etatów jeszcze w tym roku?

szkola

Niestety w pełni się podpisuję pod tą opinią :-(

Blablabla

Wypowiadasz się na temat pracy, której nigdy nie robiłeś.. Obrazasz ludzi mówiąc o braku kompetencji, a sam swoje kompetencje pokazujesz robiąc błędy w tekście, który napisałeś...

Nie lubię przemądrzałych
@Blablabla

Po ludzi i po robiąc powinny być przecinki, mądralo. Brakuje też znaków diakrytycznych. Jak na tak krótką wypowiedź - słabo. Może najpierw podciągnąłbyś własne kompetencje, a dopiero potem pouczał innych?

@Blablabla

(usunięte przez administratora). Nie znacie swojej wartości. Myślicie, że wsip Wam życie uratował. Karma wraca. Żebraliście od nas poleceń, przekupiliście za pieniądze, a potem dobrych handlowców spuściliście jak wodę w toalecie.. co najlepsze spuszczacie dalej oby za 3 lata i pgim nauczył Waszą spółkę szacunku. Mam nadzieję, że najbardziej odczuje (usunięte przez administratora)

Konsultant

A to prawda, mam info z terenu, ze to ostatni rok jak zamawiaja podreczniki z WSIP :D

????

Cóż za lawina pozytywnych opinii. Normalnie ze szczęścia można oszaleć. Szkoda, że odmienne opinie mają Ci, którzy naprawdę tam pracują a nie są tylko "nickami" na portalu. Chyba, że za slłodzenie można coś ugrać...

@????

Ja pracuję i choć uważam że bywa różnie to jednak plusy przewyższają minusy tej pracy. Ale przyznam szczerze, że nie kojarzę pracownika, który nazywa się "????".

@Ewa

Z kolei ja nie kojarzę tylu szczęśliwych i zadowolonych chyba, że piszą tylko o szkoleniach i o długich i niczego nie wnoszących wywodach (usunięte przez administratora). Pamiętam za to estymacje popędzane kolejnymi estymacjami(usunięte przez administratora) Pamiętam zwroty zamówien które były rozliczane dopiero w listopadzie pomimo, że nauczyciele czekali na fv korygujące ponad dwa miesiące bo książki zwrócili we wrześniu. Mam dobrą pamięć i wiele kojarzę... moze zbyt wiele

Żal
@Ewa

A ja nie kojarzę Ewy? Podaj nazwisko będzie lepiej ciebie rozpoznać ;) zadzwonię do Ciebie po motywację .

Haha
@Żal

Napisz na Facebooku ;-)

Żal

I to jest prawda!!!

krzysiek

Robię to co lubię i strasznie mnie to cieszy. To nie pierwsze wydawnictwo, w którym pracuję, ale w żadnym nie zagrzałem miejsca tak długo. Nie ma w sumie nic do czego mógłbym się przyczepić. Wysokość pensji jest ok (mnie zadowala, tym bardziej że i na premie można liczyć). Z wolnym też nie ma problemów, jeśli się je odpowiednio wcześniej zaplanuje.

@krzysiek

Można sobie zaplanować wolne ale pomiędzy 15 lipca a 15 sierpnia. W sezonie zapomnij i nie pisz bzdur. Z tego co czytam to lubisz być wyróżnikiem i trybem.

iksan

praca i płaca dla mnie spoko

Hihi
@iksan

W Lidlu na kasie zarobisz więcej a robiąc nadgodziny dostaniesz za to wynagrodzenie,teraz ludzie mają obniżony etat dostają kasy mniej a pracują więcej????!!!!!

nott
@Hihi

ale teraz kto przyjmie nowego pracownika, to chyba lepiej trzymać się tego co się ma; bynajmniej ja tak uważam,

Kuba
@Hihi

No to idź do Lidla kto Ci broni? Ja też jestem z tej pracy zadowolony i mam do tego prawo.

hihi
@nott

Normalna firma :)

Może zapytam

Jaka jest podstawa za prace za miesiąc ? Ile jest brutto na umowie dla konsultanta? Zastanawiam się czy warto

elen

ciekawe czy w tym roku wsip zrzuci coroczne bledy w fakturach i problemy z odsylaniem i reklamacjami na coronawirusa ?

Jest ok, praca wymagająca, ale godziwie opłacana. Generalnie, współpraca na duży plus. Atmosfera w porządku, z kierownictwem można się w wielu kwestiach dogadać - jak najbardziej polecam.

Zostaw merytoryczną opinię o Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne WSiP - Warszawa

• Jak się pracuje w Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne WSiP?

Zobacz opinie na temat firmy Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne WSiP tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 45.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne WSiP?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 29, z czego 5 to opinie pozytywne, 20 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne WSiP?

Kandydaci do pracy w Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne WSiP napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne WSiP
2.1/5 Na podstawie 455 ocen.

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne WSiP