Opinie o Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne WSiP w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne WSiP. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne WSiP na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Wydawnictwa książek i e-booków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne WSiP w Warszawa

Uwolniona

No cóż komentarze mówią wszystko.Ja podzielę się moimi spostrzeżeniami po wieloletniej współpracy z WSiP. Wszystko co napisali przedmówcy na temat fatalnej atmosfery i kultury pracy, a właściwie jej braku to prawda.Jako wieloletni pracownik z wynikami jednymi z najlepszych w regionie,a podczas ostatniego rozdania dotacyjnego drugiego w Polsce pracowałam za stawkę równą prawie nowo zatrudnionym osobom, które nie wykonywały żadnych planów!Wszystko dlatego że kilkukrotnie na koniec roku zmieniano mi kierownika a podwyżki były przyznawane tylko wtedy.(usunięte przez administratora)

Pegaz
@Maja

Jaki jest w tej chwili najniższy poziom pensji podstawowej? Czy ta kwota jest niższa niż 6000 zł?

Wesołek

W tej formie się ani się nie rozwiniesz ani nie wykorzystasz swojej wiedzy. (usunięte przez administratora) Pracownik nie jest ważny.(usunięte przez administratora) Działy nie mogą współpracować i się lubić. (usunięte przez administratora) dążą do tego, aby wszyscy byli skłóceni. Nikt w pracownika nie inwestuje. Nie ma żadnych szkoleń. Powód - bo jak pracownik będzie się szkolił to przecież odejdzie. (usunięte przez administratora) Tu nie usłyszysz pochwały(usunięte przez administratora) Cud, że ta firma jeszcze stoi. Podwyżki - możesz pomarzyć. No i pracy dla 1 osoby tyle, że nie wiesz kiedy się kończy, a kiedy zaczyna kolejny dzień. Oczywiście nadgodziny nie istnieją i wcale nie potrzeba większej liczby pracowników. A do tego(usunięte przez administratora) do przychodzenia do biura. Wszystko jest mierne, bierne i udawane.

@Wesołek

Pamiętasz może, czy gdy przyjmowałeś się do firmy, mówili o rozwoju i szkoleniach dla pracowników? Jeśli tak, to ja też czułabym się rozczarowana:/ Dziwi mnie, że inflacja szaleje, a firma nie oferuje podwyżek. Może chociaż podstawa to jakas konkretna kwota?

Hejka. Czytam sobie jak wyglada rekrutacja do firmy i jest informacja, że na niektóre stanowiska mogą być zadania do rozwiązania. Wiecie o jakie stanowiska chodzi i jakie zadania można dostać? Ja to myśle o przedstawicielu handlowym :)

Uwolniona

Irena
@Uwolniona

A byłaś po podwyżkę kiedykolwiek? te podwyżki w ciągu 6 lat to wychodziły z ich inicjatywy czy z Twojej?

Czyli w tej firmie wszyscy pracują za taką samą stawkę? Nie ma nikogo, kto zarabia więcej? Nawet jeśli obsługiwałaś cztery segmenty, to miałaś płacone za jeden? I jak to właściwie było z tymi zwolnieniami? Bo piszesz o wieloletniej współpracy, a wcześniej widziałam komentarze, że były rotacje nawet 20-40%... od czego zależało zwolnienie i kto pierwszy je dostawał?

Xe
@Uwolniona

Pracowałam w firmie od maja do września 2023.(usunięte przez administratora) Mam ponad 10lat doświadczenia przedstawicielskiego(usunięte przez administratora) Zespół w regionie negatywnie do siebie nastawiony, brak współpracy. W okresie mojej pracy rotacja kierowników-ja miałam 3! Tereny koszmarnie duże! Auta nie adekwatne do charakteru pracy. Brak narzędzi do współpracy ze szkołami ....(usunięte przez administratora)...kasa nie adekwatna do pracy! (usunięte przez administratora) Odeszłam sama! Nie miało sensu tkwić w firmie gdzie człowiek się uwstecznia. I jeszcze jedno....(usunięte przez administratora)ilość szkoleń i testów w czasie pracy....czyli jesteś w terenie i na cito robisz test ....na który nie bardzo masz kiedy się przygotować...bo do roboty wyjeżdżasz po 6...bo1 wizytą musi być już zrobiona 8.30....a ostatnia nie wcześniej niż 15....a do chaty masz 2,5h...I tak prawie codziennie...(usunięte przez administratora)

Maja
@Xe

Tak myślę, że chyba rok 2022 miałaś na myśli? Września 2023 jeszcze nie mieliśmy :) Skoro jednak piszesz o zeszłym roku, to może te 6,5 tys. brutto, które wspominasz, mogło wzrosnąć z nowym rokiem. Ciekawa jestem, ile?

@Uwolniona

WSiP zatrudnia ludzi większa ilość na sezon jak na sezon truskawek, ludzi traktują jak (usunięte przez administratora), jeśli masz wyniki ponad przeciętne to musisz jej utrzymywać na danym poziomie tu nie ma emocji tylko są tabele masz tendencje spadkowa widza ze ktoś spada to dziękujemy tu nie ma sentymentów , jeśli zrobisz nawet wynik 100% tez nie masz gwarancji zatrudnienia dalej, kadra zostaje okrojona zostaje nawet jak zdobyłeś im określona cześć rynku to zostaje cześć tylko pracowników żeby to utrzymać. Nowy pracownik jest zmotywowany chce się pokazać , wycisną cię jak cytrynek i następny nawet jak zrobisz wynik 100% zdobędziesz im określony teren to nie masz gwarancji przedłużenia umowy, po sezonie kadra mocno zostaje okrojona jeden czy dwóch na danym terenie żeby utrzymać to co jest a na nowy sezon zatrudnia nowych konsultantów - świeżych pracowników zmotywowanych. Jak na sezon truskawek. Kolejna kwestie podział terenu jeden pracownik ma większości szkół 15 minut drogi a drugi 100 km , zupełnie inny nakład czasu pracy który musi poświecić … a pensja ta sama . CRM - estymacje , raportowanie jest tego trochę wiec praca po pracy zadaniowy czas pracy wiec …. Wynagrodzenie pensja plus premia jak zrobisz wynik ok

Milan

To przyjmując się tutaj już na rekrutacji mówią że to praca sezonowa i większość osób pójdzie do zwolnienia? Czy dopiero jak przychodzi co do czego ludzie się dowiadują o nieprzedłużeniu umowy? Od czego zależy przydział terenu który się dostaje? Jak się ma dobre wyniki to jest lepsza lokalizacja?

Pegaz Nowy wpis
@Maja

Izka Nowy wpis

W sumie praca bez doświadczenia od razu po studiach, jeśli w perspektywie jest nauczenie sie czegoś nowego, wcale nie brzmi aż tak źle jak czasem bywa w firmach... Zastanawiam sie, czy pracując w administracji również można "podpatrzeć" troche pracy na innych stanowiskach, nauczyć się czegoś? Jestem świeżo po filologii polskiej i chciałabym sie gdzieś zaczepić, ale patrząc realnie na inne stanowisko niż specjalista ds. administracji nie mam co liczyć na razie :)

Pracowałam na stanowisku MKE od końca stycznia do końca czerwca. Moje spostrzeżenia. (usunięte przez administratora) Po pierwsze: -na początku były obiecanki, ze jak tylko zwolni się stanowisko KE to od razu Cię wezmą jak będziesz się sprawdzać. Na wszystkie 3 stepy zrobiłam grubo ponad 100% planu i ani razu nie otrzymałam takiej propozycji. Wiele razy się pytałam czy coś się zwalnia , to słyszałam ze nie, a się zwalniały miejsca. Na stanowiska KE szły osoby, które wogole nie robiły wyników. - za każdym razem moja wypłata z wyrobiona premia była mniejsza o Ok 1000 zł bo albo za krótko pracowałam, albo nagle jakieś wolne wzielam które rzekomo się nie wlicza do premii. Walczyłam o pieniądze ale z marnym skutkiem. Dodam, ze mam zdjęcia regulaminu i się nim zawsze podpierała. -A trzeci, ważny powód to to , ze w stepie 3 do premii był liczony target A, który został wyrobiony na ponad 100%. Rozliczenie tego targetu miało być po wygaśnięciu umowy czyli w sierpniu, a ja pracowałam do konca czerwca. Przy dzwonieniu do kadr okazało się, ze zmienili zasady i target A się nie liczy i ze maja papiery , wiec „możemy ich pozywać” tak powiedziała nam pracownica WSiP . Żałuje, ze zmarnowałam na ta firmę pół roku . Nie polecam.

1000 zł mnie to bardzo dużo. Nie miałeś zapewnionej premii na umowie tak żeby się wesprzeć zapisami i nie mogli ci uciąć? Nawet za urlop zabierali? Tylko ty tak miałeś czy inni pracownicy też mieli zabierane (usunięte przez administratora)

Ja tylko słyszałam od innych pracowników , ze to jest normalne , ze muszę się z tym liczyć. Sama praca jako praca była bardzo ciekawa, kontakt z nauczycielami, dbanie o nich to było fajne , ale cała reszta leży.

Co było nie tak z podejściem do pracowników? Chodzi ci o zarobki bo widziałem ze były co do tego zastrzeżenia czy bardziej atmosfera i relacje z przełożonymi? Nie było żadnych integracji żeby bardziej się zgrać?

Przedstawiciel Handlowy

Krótka rozmowa, mało rzeczowa.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem

Czy faktycznie tak jest jak można przeczytać w jednym z komentarzy, że pracownik zatrudniony od dawna może liczyć jedynie na tyle samo, co nowa osoba? Mógłby ktoś podać kwoty, tak orientacyjnie, żeby zobaczyć jak to wygląda? Czy to znaczy, że ta stawka w późniejszym okresie pracy nie ulega już zmianie? Proszę o info

Możesz podać kwotowo jak wtedy różnią się te pensje? A jak najniższa krajowa idzie do góry to tutaj chociaż z tego tytułu dają więcej pensji?

Jakie są mocne strony pracodawcy Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne WSiP?

on

Nie można się dogadać. Człowiek się umawia, że wyślą książkę do nayczuciela, książka nie porzychodzi od czerwca do 7 wrzesnia.. Wprowadzają nauczycieli w błąd. Jakaś katastrofa. Wszystko umówione w czerwcu, wysłane nowe oświadczenie ze szkoły z pieczatką itd. Mówią że książka będzie wysałana, pózniej, że w lipcu, pózniej że w sierpniu i kilka terminów było już we wrzesniu. Zmieniam wydawnistwo na inne i już nie wrócę do wsipu.

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne WSiP?

Konsultant

+/- po 3 latach umowa na 3 miesiące (okres próbny 1 lub 2) 2x umowa na rok i 3 umowa jest na czas nieokreślony

Łuki
@Konsultant

Co to znaczy okres próbny 1 lub 2? W sensie, że umowa na okres próbny może być zawarta aż 2 razy? Z czego to wynika? Nigdy w sumie o tym nie słyszałem ... Dasz jeszcze znać jaka, w przybliżeniu, stawka na start?

Władysław Szeląg

Ostatnio wraz z żoną przeglądaliśmy ulubioną lekturę młodości - "Ekonomika i organizacja przedsiębiorstw gastronomicznych" Bohdana Jakubowskiego. Łezka mi się zakręciła w oku, gdy przypomniały mi się najpiękniejsze chwile mojego okresu młodzieńczego. Niestety moje stare wydanie było nieco sfatygowane, więc ku czci tych wspaniałych chwil postanowiliśmy w dwójkę dokupić nowszy egzemplarz. Jednakże nie było tego dzieła w waszym zbiorze. Oburzające! Zabieracie dostęp do z trudem zebranej wiedzy młodszemu pokoleniu. Za moich czasów, za (usunięte przez administratora) nie mieliśmy takich rzeczy. Nie po to uwolniliśmy się z pod ucisku czerwonych, by teraz nasze dzieci cierpiały bez podstawowych narzędzi! Dlatego postuluję o dwie rzeczy. Po pierwsze: wznówcie publikacje tej rewelacyjnej książki. W dobie komputerów młodzież potrzebuje jasno napisanego, niestarzejącego się przewodnika w sprawach biznesu. Po drugie: razem z żoną szukaliśmy naszego ulubionego autora w sieci. I co? Jakby go jakie licho porwało! Usunęliście go z gogle! Bardzo mnie to zbulwersowało. Mam nadzieję, że szybko naprawicie swój karygodny błąd.

@Władysław Szeląg

Przecież w tej książce nic nie ma wartościowego i się w ogóle nie sprzedawała, zresztą jak ona ma się do obecnej podstawy programowej? Na Allegro można znaleźć tą książkę w cenie makulatury. Czyżbyś miał człowieku do niej prawa i liczysz na zarobek?

Wesołek

@Wesołek

Emilia

Moi drodzy, czy ktoś z was pracuje w sprzedaży? :) Chciałabym aplikować w przyszłości do firmy, ciekawi mnie jak wygląda praca w wydawnictwie? Jesteście zadowoleni, aplikowalibyście tutaj drugi raz? Jak zarobki?

Czy WSiP poszukuje teraz pracownika na stanowisko "obsługa klienta"? Czy praca jest stacjonarna czy zdalna?

Nika

Czy to standard ze proponują prace tylko na 6 mcy( styczeń-czerwiec)?

Halina
@Nika

Masz na myśli jakiś okres próbny? Czy cały okres pracy? Na jakim stanowisku tak proponują?

xxx
@Nika

To projekt nie praca na stałe, dobra okazja na zyskanie doświadczenia w krótkim czasie.

@xxx

no dobra ale jak się spodobasz to jest szansa, żeby na spokojnie sobie zostać czy to będzie problem? chyba, że nie są w stanie utrzymać tylu stanowisk? wiadomo ile obecnie mają na głowie?

Czy Przedstawiciel Handlowy w firmie Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne WSiP można zmienić po czasie na inny?

A po polsku?

Maria

Chyba chodziło o jakiś awans równoległy? Ludzie tu przechodzą sobie też od działu do działu? Mają możliwość?

Andrew

Nie pracuję już w wydawnictwie od kilku lat i podzielę się na temat WSiP kilkoma przemyśleniami. Sama praca bardzo mi odpowiadała, lubię bezpośredni kontakt z klientem. Czas pracy jest też do przyjęcia, o ile podchodzi się do niego z głową - trzeba zaplanować trasę, trzeba wiedzieć, co chcesz osiągnąć. Są kierownicy, którzy bardzo rygorystycznie patrzą na pracę, ale ogólnie da się pracować. Jest jednak jeden haczyk - CRM !!! Niekiedy praca po nocach, aby wszystko uzupełnić, dodatkowo tabele, estymacje i inne bzdety... i to najczęściej w szczycie sezonu sprzedażowego. Targety są wysokie, ale jak się uda je zrobić, to podstawa i premia są godnym wynagrodzeniem... Kadra zarządzająca - dyrektorzy, kierownicy, to ludzie nie mający pojęcia o pracy w terenie. Nie doceniają konsultantów, ale to mało często posuwają się do mobbingu. Czasem ma on charakter subtelny, a czasem całkiem poważny. Często posługują się półprawdami, po to tylko, aby osiągnąć cel, czyli aby region zrobił plan, aby była premia, nie licząc się z kosztami ( niedotrzymane szkołom i przedszkolom obietnice, a czasem zwykłe kłamstwa zamiast konkretów ). No i jeszcze co-jesienne zwolnienia, bez jakiegokolwiek klucza. To jest ciężkie do przyjęcia dla kogoś, kto szuka stabilnej posady. Reasumując praca fajna dla kogoś, kto lubi wyzwania. Wysokość płacy do zaakceptowania. Fajna do przeczekania... Jeśli ktoś ceni sobie profesjonalną obsługę, relacje z klientem, bezpieczeństwo, to praca we WSiP nie jest dla niego, osoby obecnie zarządzające firmą nie umożliwią Wam tego.

KK
@Andrew

Z wieloma opisanymi sprawami się zgadzam. Szczególnie, z tym że praca w sprzedaży, to zajęcie dla ambitnych osób o bardzo dużej motywacji i dokładnie tak samo jest w tej firmie. Kolejna kwestia to CRM, który rzeczywiście "zżerał" dużo czasu, który można byłoby wykorzystać na sprzedaż i zarobić jeszcze więcej. Niestety w każdej firmie działa to podobnie. U mojego obecnego pracodawcy jest jeszcze gorzej z tym systemem, więc nie ma co narzekać. Ogólnie dobrze się tu pracowało i ze względu na rozpoznawalność wydawnictwa nie było problemu z umówieniem się na spotkania w szkołach. W wielu miejscach udało mi się wypracować naprawdę fajne relacje z dyrektorami i dlatego raczej nie miałem problemu z dopięciem planu.

Xxx
@Andrew

Świetnie napisane. Chyba najbliżej prawdy..

Luiza

Na jaki czas proponuje się teraz umowy? Czy standard to umowa na pół roku tylko?

20!22

Czy w firmie w ostatnim czasie były jakieś podwyżki, a może są zaplanowane? Ile teraz KE zarabia na podstawie?

Wchodzisz za 4500 brutto plus premie

byłyKonsul

Zwolnienia były :)

@byłyKonsul

Dużo osób zostało zwolnionych?

20!22

Bardziej mi zależało na informacji czy po okresie próbnym, osoby pracujące już chwilę mogą liczyć na jakieś podwyżki względem stawki początkowej?

@20!22

Tak. Ja dostałem po okresie próbnym teraz 5 tys brutto.

Step

3.500 dla KE

Sławek
@20!22

(usunięte przez administratora) pozwalniać ludzi,(usunięte przez administratora)Po czym po cichutku, po miesiącu od redukcji - tu ktoś przybył, tu ktoś nowy - i tak wracało to do stanu sprzed redukcji, bardzo szybko. A ze strony kadry zarządzającej zero refleksji na zasadzie "może to my robimy jednak coś źle?". A za rok kolejne redukcje po 20-40% personelu. I nie piszę tu o (usunięte przez administratora), których regularnie swoją drogą sie zwalniało po wrześniu po sezonie sprzedażowym, bo nie było na nich pomysłu, jak przetrzymać wartościowych ludzi mających przetarte kontakty ze szkołami, do kolejnego roku (excel musiał sie przecież zgadzać); tylko o redukcjach w amej centrali. To była chyba jedyna firma, gdzie pracowało się mając cały czas z tyłu głowy napięcie na zasadzie "ile % zwolnią w tym roku". Cudowny klimat komfortu i bezpiecznej pracy...

Luiza

Na jaki czas masz podpisana umowę?

Maria

Ciekawe skąd tego typu rozbieżności w opiniach... Zastanawiam się też na podstawie czego tak twierdzisz?

Były pracownik 2022

We WSiP byłem stosunkowo krótko. Rozstanie żenujące. Najpierw pochwały i zachwyty, jakim super jestem pracownikiem. I nagle bęc - postanowiliśmy nie przedłużać z tobą umowy. Bez konkretnej przyczyny. Tak po prostu.(usunięte przez administratora) Co do samej pracy - nudna, bez perspektyw, bez szansy na rozwój. (usunięte przez administratora) Zmarnowałem czas na WSiP, zwłaszcza, że dałem się im skusić i zostawiłem całkiem fajną pracę u poprzedniego pracodawcy. Na szczęście mam już następną pracę, a WSiP-u nawet nie będę wspominał. Szkoda na nich czasu. (usunięte przez administratora)

Halina
@Były pracownik 2022

Szkoda, że tak z Tobą postąpili. A na jakim stanowisku byłeś skoro mówisz ze praca była nudna?

Gigi
@Były pracownik 2022

A możesz napisać w jakim dziale pracowałeś?

Bob
@Gigi

Jak to jakim, oczywiście , ze to etat konsultanta edukacyjnego/ handlowca znaczy się. Niestety to smutne reallia WSiPu, na koniec kwartału podnosza sobie słupki (usunięte przez administratora). Tylko oni sami znali sens tego działania. Niepewność zatrudnienia dla tych co mieli umowy okresowe do tego niepewnoś premii, bo w trakcie kwartału wymyslali nowe warunki do premi tak, by sięgnięcie pułapu premiowego było trudniejsze lub niemożliwe. (usunięte przez administratora) Czytając większośc komantarzy tu obecnych, stwierdzam, że ówczesny audyt wielkiej zmiany nie przyniósł. Po co słuchac konsultantów, skoro mozna wymienic na nowego, ktory nie bedzie nic chciał. A zanim sie ogarnie, to juz na jego miejsce będzie kolejny.

Nauczyciel

Niekompetentni przedstawiciele, stosunek do klienta naganny, niestety ostatni raz zdecydowałam się na pracę na waszym pakiecie dla 6 latka. Nie dotrzymany termin przesyłki, przedstawiciel wprowadził mnie celowo w błąd podając kwotę pakietu, dopytywałam 3 razy jaka kwota będzie do zapłaty i 3 razy otrzymałam celowo złą odpowiedź, przy odbiorze okazało się, że muszę zapłacić o (usunięte przez administratora)zł więcej niż ustalona kwota, obiecane dodatki - scenariusze, płyty, plansze, nic z tego nie dostałam, a to miało być w cenie jeśli kupowałam powyżej ustalonej kwoty. Niekompetencja pracowników powala. Jeśli zaś chodzi o sam pakiet, przeglądając pobieżnie wydaje się być atrakcyjny dla dziecka, wyprawka jak każdego roku, (usunięte przez administratora) Nie polecam...

Zostaw merytoryczną opinię o Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne WSiP - Warszawa

• Jak się pracuje w Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne WSiP?

Zobacz opinie na temat firmy Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne WSiP tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 44.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne WSiP?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 28, z czego 5 to opinie pozytywne, 19 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne WSiP?

Kandydaci do pracy w Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne WSiP napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne WSiP
2.1/5 Na podstawie 455 ocen.

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne WSiP