Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne WSiP

Opinie o Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne WSiP

kuferek rozmaitosci 2015-10-13 14:17:01
Trzeba przyznać że takiego gamonia jak Ty ciężko spotkać w realnym świecie.Pracujesz od 2 miesięcy ,wynik wyrobiłeś ,klienci roszczeniowi ale idzie się przyzwyczaić.Gdzie i na czym wyrobiłeś ten wynik w przypadku podręczników dotacyjnych?We wrześniu i październiku to mogłeś ewentualnie wyrobić w tym przypadku wypełnienie swojej toalety.Umowy Ci nie przedłużą i wyjdzie to na dobre WSiPO-wi.Co za język ujeździć się i ugadać.Jesteś uchodźcą z Syrii i uczysz się języka polskiego.Tutaj nie może być Boże chroń królową! Nowa wersja brzmi ,Boże chroń WSiP przed takimi egzemplarzami
Konkrencja 2015-10-21 08:09:12
Gdzie Ci przedstawiciele zrobili wynik jak u mnie na 34 gimnazja 3 ma Wsip w całości a na 121 szkół podstawowych 9 ma Wsip ?
bazyl 2015-10-22 01:16:25
Moje tego roczne rodeo właśnie się zakończyło dziś pożegnałem WSiP 74 inne osoby również, 3 lata za mną szkoda jedynie długich wakacji. Jeżeli ktoś szuka stabilizacji to raczej nie tu byłem ostatnią osobą w regionie która pamięta Falenty :) reszta (10 osób) wyparowała wcześniej.
z dala od wydawnictw 2015-10-27 17:42:17
Tak na prawdę to wyrobienie wyniku w dotacjach zależało tylko i wyłącznie od terenu jaki dostałeś. Jeśli wpadł Ci w ręce teren, na którym przed Tobą przez wiele lat był jeden przedstawiciel to zrobiłeś wynik, jeśli dostałeś teren na którym KE zmieniał sie kilka razy w roku to bez szans. To sie potwierdziło w kilku regionach wiec mogę przypuszczać, że taka jest prawda. Co do pracy to jak kogoś interesuje zasuwanie za 2 tysie to polecam, jedyne co tu fajnego to godziny pracy - można sobie elastycznie dzień ulożyć choc nie zawsze bo maile o 20:00 żeby coś zrobić do 22:00 bywały irytujące. Generalnie wielu nauczycieli i dyrektorów ma pretensje i słuszne, bo do wydawnictwa ani się dodzwonić ani napisać, faktury nie przychodzą albo z dużymi błędami, reklamacje trwają po dwa miesiące. Pracując tu ma sie wrażenie, że kadra z "najwyższej drabinki" jest zatrudniana po znajomości i każdy próbuje wcielić swój pomysł zupełnie odbiegający od realiów pracy w szkole - jak promowanie arkuszy egzaminacyjnych od września zamiast od maja etc, ale to tylko moje subiektywne wrażenie. Generalnie jeszcze można by było pisać i pisać ale lepiej przytaknąć na większość negatywów opisanych przez moich poprzedników. Generalnie jako pracodawcę nie polecam, ponieważ nie można być "pewnym jutra"... pilnują tylko zobowiązań i terminów pracowników, ze swoich niestety się nie wywiązują, bardzo nieładnie.
ronin 2015-10-28 21:37:52
Do Nowej.
1. Ewidentnie widać że jesteś nowym tegorocznie zatrudnionym pracownikiem.
2. Raczej masz niewielkie doświadczenie pracownicze.
3. Niewielkie doświadczenie determinowane jest bądź dopiero zakończoną edukacja bądź tym iż nie miałaś dotychczas innej podobnej pracy, bądź jednym i drugim.
4. Otrzymane zabawki określiły Ciebie wśród znajomych i sąsiadów nobilitując Cię w określonej grupie społecznej.
5. Dobry wynik który osiągnęłaś wiążesz tylko i wyłącznie z pracą jaką włożyłaś w tegoroczny sezon.
6. Wyniku nie wiążesz z terenem jaki otrzymałaś.
7. Uważasz że twoja praca będzie doceniona nie tylko w postaci premii ale też i możliwości pracy w następnym sezonie.

Moim zdaniem możesz się srodze pomylić. Ale wiedz że kto nie zaznał porażki nie osiągnie nigdy sukcesu. Życzę powodzenia i lepszego poznania branży.
zagadka 2015-10-28 22:21:50
Nie do konca sie zgodze co do terenu i rotacji KE na moim terenie zbieralam po 3-4 wizytowki rozne w roznych placowkach i dalo sie dostac premie za sezon. Jest wiele do poprawy ale pracujac tu 5 czy 10 lat jak "starzy"KE a byc moze po 2-3sezonach na tym samym terenie jak NowaEra szanse wsipu sa coraz wieksze. Zlikwidowac recall testy drazniace nauczycieli lub wynagradzac ich za udzial w tej familiadzie oraz poprawic szybkosc reakcji na REKLAMACJE i korekty i bedzie ok. Idealnie nie jest natomiast kto sumiennie pracuje i polubi CRM jest w stanie wykonac wyniki. Arkusze i inne pozycje powinny byc w sprzedazy caly rok z prostym systemem premiowania KE a nie plan -nie latwiej konkretny % od sprzedazy ? Polecam wszystkim CIERPLIWYM bo cierpliwosc i systematycznosc to 2 bardzo potrzebne cechy procz umiejetnosci sprzedazowych.
klient 2015-11-02 15:05:35
Czekam aż to wydawnictwo zbankrutuje - od miesiąca nie mogę doprosić się korekty faktury mimo, że błąd leży po ich stronie - nie wiedzą co wysyłają ludziom - miesiąc czasu na korektę? z Japonii przesyłają mi paczkę w niecałe 2 tygodnie z informacją o wysyłce i przewidywanym terminie dostarczenia a to - co to jest ?
konsultant 2015-11-03 15:05:02
W jakich ty czasach żyjesz firma zwalnia na potęgę z 250 Konsultantów zostało 70 osób. Ludzie, którzy wypracowali dla firmy świetne wyniki sprzedażowe dostali wypowiedzenia, a zatrudniono osoby z poza firmy. Biuro świeci pustkami po zwolnieniu 70 osób. Z twojego wpisu widać, że nie pracowałaś nigdy w poukładanej firmie. We WSiP-ie panuje totalny bałagan i brak kompetencji w zarządzaniu, o swoje trzeba walczyć na własną rękę. Brak spójności w przekazywaniu informacji itp. Szkoda gadać. Za te pieniądze nie polecam.
zadowolona 2015-11-03 15:50:59
Pracuję nadal i w kolejnym sezonie dam z siebie jeszcze więcej!
Powodzenia dla tych, którzy nie dostali propozycji od WSiP. Gratulacje dla tych co zostali. Do zobaczenia na szkoleniu. Pozdrawiam.
KE 2015-11-04 13:46:24
Fajnie się te Wasze wpisy. Ja jestem od wczoraj na "urlopie" tzn. umowa do końca listopada (jak u większości) ale już nie świadczę pracy na rzecz WSIP.Praca fajna, ludzie zajebiści (szczególnie PGiM, PlnWsch) ale dyrekcja kompletnie bez klasy !!!!! Klamie lepiej niż Kurski - prosto w oczy i bez zająknięcia. Cieszę się, że muszę szukać innej pracy.
Życzliwy 2015-11-05 16:03:07
Sama specyfika pracy jako Konsultant Edukacyjny bardzo fajna. Dużo wolnego w okresach kiedy w większości firm są problemy z urlopem (wakacje, długie weekendy). I na tym koniec. WSiP ma ewidentnie problmy z planowaniem i zarządzaniem. Błędne decyzje dotyczące kampanii, niesłuchanie rynku, lekceważenie pracowników i szkół, ogromna niegospodarność jeśli chodzi o materiały testowe/okazowe (zamiast zapewnić nauczycielom to na czym im zależało i co dawała konkurencja), niedotrzymywanie terminów (zarówno w stosunku do pracowników jak i szkół), problemy z zaplanowaniem wysyłki do szkół, mnóstwo błędów w ilościach materiałów, następnie ciągnące się po 2 miesiące reklamacje i korekty faktur, ogromna niekompetencja infolinii (przekazywane sprzeczne informacje). W firmie jak najbardziej można było zarobić ale zależało to od otrzymanego terenu. Jeśli ponad połowa konsultantów w SP nie robi planu to chyba gdzieś został popełniony błąd?
chris 2015-11-14 19:23:41
Zgadzam się w 100 % z kolegą.
Przekazy marketingowe , które głosiliśmy na radach pedagogicznych pogrzebały nas maksymalnie.
Ale na konferencjach Wsip zawsze słyszałam ,że jacy to jesteśmy Najjj, oczywiście zawsze krok do przodu od konkurencji . Sami chcieli w to wierzyć . Nie słuchają i nie słuchali konsultantów dlatego popłynęli. Absolutnie nie słuchają i nie odpowiadają na potrzeby rynku.
Na siłę chcą przekonać stare nauczycielki jak mało ważne są papierowe poradniki- to jak walka z wiatrakami!!!
Brak szacunku do klientów to kolejna sprawa.
Aleje Jerozolimskie 2015-11-14 20:01:48
Jak narazie to od 10 lat krok do przodu jest przed nami Nowa Era :(
Szkoła Podstawowa 2015-11-20 12:36:24
Ja również mam problem z otrzymaniem prawidłowej faktury. Dokonałaz zwrotu książek - program MEN bezpłatne podręczniki dla kl. II, IV- do tej pory nie mogę doprosić się faktury uwzględniającej zwroty. Nikt nie odpowiada na meile. Porażka. Już w przyszłym roku na pewno nie zamówimy u nich podręczników.
Justyna 2015-11-24 12:16:12
A ja mam pytanie z " innej beczki".

Witam, poszukuję osoby, która pracuje w WSiP ( Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne), mieszczące się przy Al. Jerozolimskich. Najlepiej by było, gdyby był to przedstawiciel handlowy lub osoba z działu sprzedaży. Jeśli będzie z innego działu, ostatecznie też może pomóc. Zaznaczam, że nie chodzi o zakup książek, tylko o informacje. . W razie pomyślnego załatwienia sprawy, nie wykluczony upominek

Piotr 2015-11-25 23:05:42
telecentrum/infolinia
stawka 9zł/netto zatrudnienie przez agencję,wypłaty terminowo.
Informowanie nauczycieli o nowościach wydawniczych,krótkie ankiety.
Przerwy wedle potrzeby.
Polecam
kaiulka 2015-12-08 21:40:12
Witam zakupiłam przez przedstawiciela WSiP p.Tomasza Schabowskiego książki których przysłano mi za dużo postanowiłam je zwrócić przez niego. Oddałam je 25. października po czym on został zwolniony i moich książek nie zwrócił do wydawnictwa. Oszust. Ciąży na mnie rachunek na 2 tys. zł i ani widu ani słychu na wyjaśnienie tej sprawy. Okazuje się że przepadł jak kamień w wodę. Może ktoś ma do niego namiary.
Basia 2015-12-08 23:56:42
Radziłabym się upewnić, że nie zwrócił. Łatwo kogoś oczerniać. Nie wie Pani jakie są procedury przy zwalnianiu. Telefon zostaje odebrany w dniu wręczenia wypowiedzenia, dostęp do bazy klientów również oraz zakaz świadczenia pracy. Nie ma interesu aby zagarnąć Pani książki, bo kto teraz kupuje? Wydawnictwo zwalnia za wypowiedzeniem, więc na pewno mieli z nim kontakt. Proszę ich przycisnąć, panuje tam ogromny bałagan.Chyba żadnej szkole nie wystawili prawidłowo faktury i do każdej szkoły przysłali albo za dużo, albo za mało książek, lub nie te co zamawiali.Na infolinii pracują nieogarnięte studenciny, więc czegóż można się spodziewać po tej firmie?
new balance 2015-12-09 16:06:06
kaiulka@
Czy konsultant zostawił Ci jakieś potwierdzenie, że bierze od Ciebie książki? To może być istotne przy wyjaśnianiu. Ja też pracowałem jako konsultant i za każdym razem swoim klientom zostawiałem takie potwierdzenie podpisując je osobiście (i prosząc o podpis).

To raz, a dwa pytanie czy ten konsultant nadal pracuje. Ja już niestety nie pracuje. I z dniem zakończenia pracy z musiałem się rozliczyć ze sprzętu. Z telefonu służbowego również. Trudno by ktokolwiek po tym czasie miał możliwość skontaktowania się ze mną przez telefon, czy mail.

Także radzę dowiedz się, czy jeszcze pracuje.
No i pytanie, czy coś w ogóle Ci zostawił jakieś potwierdzenie, czy odebrał książki "na słowo".

monic 2015-12-09 17:48:33
witam,
do Kaiulka
Pracowałąm kilkanaście lat, wielokrotnie odbierałam i robiłam zwroty, najczęściej bez jakiegokoliwiek potwierdzenia. Nigdy z mojej strony nikogo nie oszukałam. Rozumiem pani rozgoryczenie, to jest przykre. Nie chcę tutaj nikogo bronić, ale zanim kogoś nazwie się oszustem, proszę ustalić co się stało. Ja również zostałam zwolniona, więc wiem jak trudno czasami doprowadzić sprawę do końca.
Kwinto 2015-12-10 10:29:30
dziwna procedura - przedstawiciel odbiera książki . W Nowej Erze nie ma takiej możliwości - jest zamawiany kurier i odbiera podręczniki - wszystko czarno na białym .
kaiulka 2015-12-10 17:16:02
Zamawiałam książki przez niego więc poinformowałam go ze zostały mi książki - powiedział że przyjedzie i osobiście je odbierze a następnie wyśle zbiorczą paczką. Tak zrobił. Zaufałam mu . Zabrał i nie zostawił potwierdzenia bo uważałam ze skoro jest pracownikiem WSiP to jest uczciwy i je zwróci. Poza tym w dniu odbioru miał naprawdę pełny samochód książek. Za parę dni po odbiorze został zwolniony z pracy bo wiem to infolinii. Szukaj wiatru w polu. Dzwonię na infolinię a oni sprawdzają i nigdzie nie widzą moich zwróconych książek. Już nie wiem co mam robić.
Kormoran 2015-12-10 18:19:26
Bo trzeba było wspólpracowac z rzetelnym wydawnictwem . Fakt jest taki ze jesli tego nie wyslał a Pani nie ma potwierdzenia chociaz podpisu na zwyklej kartce papieru to jest Pani w plecy . W innych wydawnictwach od wielu lat jest zakaz odbierania zwrotow przez przedstawicieli zeby wlasnie nie było takich sytuacji.
new balance 2015-12-10 19:34:14
kaiulka@
W takim razie musisz jakoś się skontaktować z tą osobą. W tym akurat Ci nie pomogę, bo jej nie znam. Bo może się okazać, że faktycznie te książki wysłał i nie zostało jeszcze w magazynie odnotowane. I powinien mieć na to potwierdzenie od kuriera lub z magazynu. Powodzenia! Trzymam kciuki!

Kormoran@
Co oznacza termin "rzetelne wydawnictwo"? Bo w mojej opinii na podstawie kontaktów z nauczycielami mogę wysunąć wniosek, że zawsze na x osób znajdzie się jakaś osoba, która miała jakąś sytuację problemową, niezależnie od wydawnictwa.
I nie widzę nic złego w tym by w zwrotach pomagali przedstawiciele, jeśli jest to zrobione jak należy. A więc podstawą jest zabezpieczenie siebie i klienta poprzez pozostawienie i sporządzenie potwierdzenia przyjęcia książek.
kaiulka 2015-12-10 21:32:34
Pracuję na książkach WSiP już 10 lat i do tej pory nie miałam problemów z przedstawicielami. Myślę że znajdą się osoby w tej firmie bo dzwonię na infolinie , skontaktowałam się z kierownikiem regionalnym, nowym przedstawicielem regionu i nawet dyrektorem, którzy jakimś sposobem skontaktują się z tym panem. Przecież podpisywali z nim umowę, jakieś namiary muszą mieć. Męczy mnie to i chciałabym mieć to już za sobą.
.... 2015-12-10 22:34:45
proponuję poszukać człowieka na FB. Tam sa wszyscy. Może sie uda...
kaiulka 2015-12-11 21:44:03
Jak mam się czuć jak jest Grudzień a ja od końca października dzwonię do wszystkich w tym WSiP-ie i wszyscy mi mówią że ten Pan nie oddał książek i nie mają do niego żadnego kontaktu. To co powinnam zrobić. Normalne że czuję się oszukana, okradziona. Przecież nie wyczaruję 2tys i zapłacę za kogoś kto nie raczył oddać książek. Przecież jakby oddał to by je mieli. I dawno bym o sprawie zapomniała.
obiektywna_subiektywnie 2015-12-16 09:48:37
Wrócę do tematu zwolnień a dokładniej kroków z listopada. Jakie czynniki decydowały o ewentualnym przedłużeniu umowy ? Pytam ponieważ płyną różne sygnały. Są regiony gdzie zostały osoby z najlepszymi wynikami, są takie które w całości zostały rozwiązane ale są też takie w których osoby z najlepszymi wynikami ustępowały na rzecz osób z 50% realizacją planu w co mi się nie chce wierzyć stąd moje pytanie
była KE Mobilis 2015-12-29 12:13:41
Pytanie z innej beczki do byłych Mobilisowców - czy dowiadujecie się w Mobilisie o końcowe premie, które miały być wyliczane z całościowej sprzedaży (bezpośrednia + oświadczenia). Wiem, że ci którzy zostali zatrudnieni przez WSiP dostali już część premii. Ja dzwoniłam do Mobilisu wczoraj i pytałam czy dostali wyniki obdzwonki. Panienka, która się nie przedstawiła, powiedziała, że nie mają jeszcze informacji na ten temat. To ciekawe na jakiej podstawie część ludzi już ma premię wypłaconą...
:) 2015-12-30 10:20:05
na podstawie ESTYMACJI :)
ksiaze 2015-12-30 14:20:51
do byla KE Mobilis

Muszą mieć wyniki ze WSIP. Ja przynajmniej dostałem tabele z oficjalnymi wynikami końcowymi. Podaj maila, to Ci prześle.
Byly pracownik 2015-12-31 12:03:00
Kochani jesli chodzi o przedszkola to było ok ale 4-6 i gimazjum to dostalismy po tylku od Nowej Ery i to bardzo .
była KE Mobilis 2015-12-31 20:06:44
drygala2@op.pl
dzięki! :)
Krystian 2016-01-11 23:23:34 [użytkownik zarejestrowany]
WSIP wkrótce zniknie z Adventu. Właścicielem WSiPu co mało kto wie jest amerykański fundusz finansowy działający w różnych branżach i pewnie widzi co się dziejej na rynku w Polsce i szuka kupca na WsiP - tylko czy uda mu się znaleźć? Sytuacja nie jest ciekawa.... http://wirtualnywydawca.pl/2015/12/advent-international-rozwaza-potencjalna-sprzedaz-wsip/
tomek 2016-01-14 11:13:25
Czas się zawijać. Oszczędności i redukcja kosztów http://rynek-ksiazki.pl/aktualnosci/wsip-redukuje-koszty_43022.html
tomek 2016-01-18 12:50:32
@łukasz, ale przecież amerykański właściciel wystawił WSiP na sprzedaż, zwolnienia grupowe od zeszłego roku...
daga 2016-01-29 22:42:30
takie działania są normalnie jak inwestorem jest firma zagraniczna, dla nich nie ma znaczenia firma tylko zysk z jej sprzedaży, tyle w temacie
demograf 2016-01-29 23:11:06
wszyscy wiedzą, że wprowadzane zmiany są kosztem jakości podreczników, które we WSiP są coraz słabsze
tomek 2016-02-03 10:59:15
daga, najważniejsze pytanie w tym momencie w kontekście zwolnień grupowych i sprzedaży WSiP to czy serie podręczników będą kontynuowane???
jasama 2016-02-10 14:33:51
WSiP porażka roku! Mają tam [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] na kółkach! Zero przepływu informacji pomiędzy sobą. Burdel w magazynach: do paczek pakują książki byle jak i byle co, niezgodne z zamówieniem. Przedstawiciel handlowy o nazwisku Tajkowski namieszał na maksa, wysłał zamówienie niezgodne z prawdą, potem przyszły niezgodne z zamówieniem pozycje, jakieś bzdurne faktury, kwoty opiewające na wiele tysięcy zł. A pan zwinął żagle i ślad po nim zaginął. Na faktury korygujące czekałam 4 (słownie: cztery!) miesiące. Oczywiście nie doczekałam się, więc przelałam kwotę za książki, które mam. Teraz gnojki oddali sprawę windykacji, która żąda ode mnie pieniędzy za książki, których nie zamawiałam i których nie mam. Bo [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] jakiego świat nie widział. Nigdy więcej WSiPu w moim życiu!
konsultanktazklasa 2016-02-12 18:38:05
Zgadza się, WSIP to bardzo duże wydawnictwo i ma prawo do pomyłek a największą popełnił w listopadzie dziękując KE którzy zrobili plan na 100% a zostawiając osoby z 50% realizacją tym samym dając do zrozumienia ze nie warto się starać bo przecież praca we WSIP-ie to jak chodzenie po polu minowym
czarny 2016-03-04 23:20:58
Ogólnie to się nie dziwię, konsultanci odzyskują pieniądze od wydawnictwa zostawiając sobie książki ze szkolnych zwrotów tak aby spieniężyć je na Allegro. WSIP i NOWA ERA dostanie po tyłku od GRUPY MAC, która od wielu lat idzie w dobrym kierunku, szczególnie w segmencie WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO i NAUCZANIA WCZESNOSZKOLNEGO tam warto aplikować a nie w tej amerykańskiej wydmuszce !!!
mac-anie 2016-03-12 00:01:14
jeśli uważasz, że oferta MAC i te różowo landrynkowe nowe cykle są MERYTORYCZNIE lepsze to gratuluje samokrytyki. Najśmieszniejsze, że GOTÓWKĘ od MAC jako EDUKATOR biorą nauczyciele uczący i zostający na WSIP :) więc o czymś to świadczy. he he.
www.com.pl 2016-03-13 10:57:32
Piotruś nie bądź taki pewny siebie, poczekaj do końca sezonu i przestań męczyć tych nauczycieli aby podpisywali wymyślone przez Ciebie deklaracje, nie ładnie łamać standardy WSiP :-) i zdecydowanie wcześniej kładź się spać
grig 2016-04-15 11:18:16
W pełni się zgadzam.
Dodam jeszcze, ze zwalniając WSiP - zapomina wypłacić uczciwie zapracowane premie! No bo zarząd miał by mniej do podziału między siebie!
CRM dość skomplikowany i zbyt obszerny (jako informatyk zmuszał mnie do intensywnej pracy).
polubic crm 2016-04-15 21:39:57
Marudzicie, CRM jest też w Operon. Zdecydowanie lepszy jest CRM niż EBI MOBILE z Anica.
Piotrek 2016-04-18 15:03:17
Co do CRM-u to myślę, że faktycznie można by go uprościć do bieżącej pracy ( zwłaszcza KE).
Ja uczciwie przyznam, mimo że zaliczam się do grona, które opuściło szeregi w listopadzie, że kwestie finansowe (premie + inne zwroty) zostały uczciwie rozliczone. Ze swojej strony mogę powiedzieć, że nigdy nie było żadnych problemów z rozliczaniem.
Tomek 2016-07-22 14:50:24
Właśnie trwa rekrutacja na Product Managera. Napiszcie, proszę, jakie są u Was warunki zatrudnienia: telefon służbowy, opieka medyczna, ubezpieczenie, premia? Czy zatrudniają na okres próbny (np. 3 msc.), a potem umowa na stałe? Jaka może być pensja na tym stanowisku? Jaką kasę zaproponować, jeśli mnie zaproszą, żeby nie odpaść w przedbiegach?
Dzięki z góry za pomoc!
Sx 2016-08-03 13:07:49
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne WSiP ma się z tego co wiem dość dobrze, nawet i przyjaźnie, moim zdaniem jedna z lepszych firm w regionie i nie można mówić, kompletnie nic złego w tym temacie, naprawdę fantastyczna sprawa dla wszystkich szukających pracy
Młoda-ambitna 2016-11-30 13:01:16
Kilka dni temu byłam na rozmowie, bo WSiP szuka przedstawicieli. Pan z Wydawnictwa na spotkanie włożył bluzę dresową. Zastanawiam się jak to interpretować. Sama rozmowa jako tako, ale ten strój to kompletny brak szacunku... Nie wiem czy chcę mieć takiego szefa. Zwłaszcza, że rekrutuje też Nowa Era i MAC, więc są inne opcje.
Zostaw swoją opinię o Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne WSiP - Warszawa
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne WSiP