Opinie o Mefta Green Transfo Energy Poland Sp. z o.o. w Mikołów

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Mefta Green Transfo Energy Poland Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Mefta Green Transfo Energy Poland Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe firmy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Mefta Green Transfo Energy Poland Sp. z o.o. w Mikołów

Zawiedziony

Pani Ola nie nadaje sie na kierownika!!! Tak mało kompetentnej osoby jeszcze nie spotkałem w swoim życiu, liczą sie tylko dla niej osoby które jej donoszą na inne osoby, kwalifikacje, staż pracy czy doświadczenie tu nie gra żadnej roli, a ona sama zna sie na wszystkim jak nie wiem co...... takie osoby tylko obniżają morale firmy!!!!

bonzo
@Zawiedziony

Jesli Cię to pocieszy, to takie sytuacje nie tylko u nas mają miejsce, w co 2 firmie ta sama sytuacja.

@Zmartwiony

Cześć! Jak każdy widzi w firmie się dzieją złe rzeczy o których nikt nie jest poinformowany, gdyż wszędzie cicho głucho wszystko ukrywane za plecami. Może ktoś wie czy będą jakieś podwyżki normalne sensowne ? Adekwatne do rynku pracy, konkurencji jak i OBECNYCH zarobków ? Nie zrobili nawet wyrównania do najniższej krajowej co jest chore. Traktują pracowników jak (usunięte przez administratora) poniekąd. Szanowanym pracownikom z wiedzą także nie dali podwyżek. Z czego trzeba utrzymać rodziny, spłacić kredyt i płacić wynajem ? Trzeba szukać innej pracy ? Ktoś podziela moje zdanie ?

@Eryk

Ale nie dajesz firmie za dużo szans skoro zwiastujesz rychły upadek (jak słońce) wiec jednak pisałeś. A czy ktoś coś przy przetargach sknocił różnie mówią o jednej pani. A podniesiona marża też coś mogła zmienić skoro nasze ceny były zbyt wysokie na aukcjach.

Po dzisiejszej informacji o podwyżkach szukam ludzi gotowych się zwolnic. Mam parę propozycji ale szukam opinii o pracodawcach

Noemi
@Hanna

Głównie Hanna chodzi o to że pracownicy zatrudnieni przez agencję pracy premie dostają dopiero od przepracowanego miesiąca ,więc pierwszy miesiąc jej nie masz wogole po drugim przepracowanym miesiącu dostajesz połowę a po trzech przepracowanych miesiącach dostajesz już cała premie .nie jest to żaden okres próbny itd umowa jest taka sama pracownicy zatrudnieni pod firmą mają cała premie to dotyczy pracowników agencyjnych

Padalec@op.pl

Mam wrażenie że w Mefcie lepiej traktuje się ludzi z Ukrainy wiecej zarabiają i pracują na dużo lepszych warunkach do tego som traktowani jak (usunięte przez administratora) podobno na lakierni b33 kobiet po 5mis pracy dostaje 50zl na 1h na rękę i moje pytanie czy warto pracować w tej firmie czy odrazu walnąć papierami

Ela Nowy wpis
@Padalec@op.pl

Guzik prawda za takie pieniądze nie pracowałabym tam , za 50 ziko do łapy to wole z dziecmi w domu siedzieć

!!!! Nowy wpis

Jeżeli nie będzie podwyżek to trzeba zaciągnąć ręczny i pokazać im jaka płaca taka praca.

$$$$$ Nowy wpis
@!!!!

Polać mu mądrze prawi

Prawda Nowy wpis
@$$$$$

Nakazuja wybieranie urlopów, to już jest przegięcie i to w białych rękawiczkach

Związki

Cała Mefta pyta, istnieją w tej firmie związki czy tylko funkcjonują dla zniżek na paliwo?

@Związki

To ja dodam, że od stycznia na ich tablicy wisi pismo do pani prezes w sprawie € bez odpowiedzi, to ja się pytam o co chodzi zgłoszę gdzie trzeba że jest jakiś czas na odpowiedź. Uruchomię wyższe struktury, że problem istnieje no chyba ze u nas to takie fikcyjne związki działające tylko na poziomie mefty

Nawijaczka

Ludzie co to za zaklad pracy, staż kolo 5 lat a stawka 4200. Jak żyć , rodzina dzieci marzenia... i to wszystko XXI wiek ue. A wy macie problem saszetek, torebek, lampek itd

Aaa
@Nawijaczka

Serio tak niskie zarobki bo myślałem żeby starać się o prace koordynatora obszaru produkcji ale trochę mnie odstrasza ta kwota. Są tu przynajmniej raz w roku podwyżki takie od firmy o które nie trzeb się starać indywidualnie?

Powaznie

Rozumiem że to stawki już na rękę ? Bo jeśli wy za 4200-4500 się tak dajecie to nie ma co się dziwić że zakład ma was w (usunięte przez administratora) skoro może tyrać tyle lat za marne pieniądze, ja rozumie być chwilowo pod kreską ale tak się szmacic za damski UJ to już wasza wina. Prezesi wiedzą że nie muszą dawać wam podwyżki skoro tyle czasu ciągnięcie za psie pieniądze i nic nie gadacie, wasze żale w internecie to oni mają w (usunięte przez administratora) i tylko się cisza do porannej kawy jak was widzą z akwarium. Placzecie że to 21 wiek i UE ale sami nic nie robicie licząc że wam podwyżka spadnie z nieba, bo panie ja tu pracuje 10 lat i mnie się należy xD Jak nie potraficie nic zmienić albo nie chcecie, w swoim życiu to zamknąć mordy i nawijać te cewki bo sami sobie na to zapracowaliscie, pamietecie czasy PRL-u i wam tak w glowi zostało, boicie się odezwać albo zrobić następnego kroku.. Nawet mi was nie żal, jesteście sami sobie winni

Nawijaczka
@Powaznie

Na rękę dobre sobie! Wiesz mi jestem upierdliwa ze mój przełożony ma mnie dość, słyszę tylko idź do kadr idź do związków. W kadrach słychać podwyżki są raz do roku, a związki to każdy widzi jakie są.

Aa

Przecież to w przeciętnym warzywniaku tyle się dostaje :D

Robiony w ch

Pieknie nas oszukuja i robia w (usunięte przez administratora) Kiepsko w firmie ,nie bylo wyrownania do najnizszej krajowej ,nie ma podwyzki inflacyjnej ,zabrali nadgodziny. Jest kiepsko moze postoje beda . z naszego punktu widzenia jest tak :pracy więcej niż zwykle, premia po 1000 zl czyli sprzedaz jest . Ale wciśniemy kit robolom, powiemy, że jest źle to nie będą się kłócić o nadgodziny i podwyżkę inflacyjną

Reset

Widzę że ktoś pisze a nie ma pojęcia co pisze do lipca pracy jest w brut a 10 kwietnia będzie wiadomo czy wygrali wielki przetarg

Kuba B
@Reset

650 odt i 11 crt to jest w brut? I przymusowe wolne na koniec kwietnia dobre sobie.

Prawda

Weźcie się już uspokójcie!!! Nie będzie podwyżek, nie będzie nadgodzin ani większych zamówień skoro prowizja jest 3 x większa. Zacznijcie szukać pracy zamiast się zastanawiać co z firmą którą traktujecie jako ratunek dla waszego życia bo wcale tym nie jest...

logo firmy Specjalista IT
logo firmy PTP Accountant Specialist - temporary role/ 6 mnts
AmeriGas Polska Sp. z o.o.
logo firmy Robotyk
Gliwice
Simtech Automatyka Przemysłowa
logo firmy Lider Projektu
Siemianice
JOYNEXT Sp. z o.o.
Odradzam

Opisze to krótko. Firma jest aktualnie w ciężkiej sytuacji. Zwalniają ludzi. Nakazali nie wypłacać nadgodzin. Oznajmili że brak zamówień spowodują zwolnienia na produkcji gdzie już nie przedłużyli umów operatorom z kilkuletnim doświadczeniem. Firma została w zeszłym roku sprzedana firmie francuskiej co skutkowało zmianą nazwy. Dodatkowo aktualnie z firmy odchodzą doświadczeni pracownicy chcący uniknąć zwolnień na bruk. A zeszły rok był pod względem wypadków w pracy najwyższy . Oszczędności firmy doszły do absurdu ze nawet wkrętarek zamierzają nie kupywać. Ludzie mówią że jak fabryka jest zamknięta to robione są wyceny fabryki a to tylko po to żeby pracownicy nic się nie domyślili. A związki zawodowe milczą w sprawie zwolnień

Choroszcz

Ta firma to fenomen bo tutaj nawet związki zawodowe działają na niekorzyść pracowników.

Józek
@Choroszcz

Podpisywaliscie brak zmiany warunków umowy na rok to czego się spodziewaliście? Że zadbają o pracowników? Za płotem już się ludzie kończą. Trzeba szukać nowej pracy i nie psuć sobie głowy przez to

Ciekawski
@Odradzam

Ile osób zostało zwolnionych?

Beatrix

A co w sytuacjach, kiedy w firmie dochodzi do braku pracy? Czy wówczas pracodawca może wysłać pracownika na urlop bez uzyskania zgody pracownika? Odpowiedź na to pytanie brzmi – nie. Wysyłanie pracownika na urlop bez porozumienia z pracownikiem jest niezgodne z prawem.A wszyscy idą jak im zagrają prawda? A biurowi są inni ,że pracowali w piątek i wtorek gdy zwykli pracownicy produkcji ,muszą pozbywać się swojego urlopu.

Proste
@Beatrix

Jest to niezgodne z kodeksem pracy jeśli pracownik nie ma zaległego urlopu więc pracodawca powinien o tym poinformować pracowników w formie pisma a nie słownie natomiast jeśli ktoś ma zaległy to może tym urlopem zarządzać.

Z aktywnych ogłoszeń mnie zainteresowała praca inżyniera jakości i chyba będę aplikować. Strasznie się stresuję, więc wszedłem podpytać tutaj o szczegóły. Praca jest od zaraz i zastanawiam się kiedy mógłbym odbyć rozmowę kwalifikacyjną... Czy samodzielność, która jest wymagana to od początku obowiązuje czy chociaż przez pierwsze dni można liczyć na wsparcie przełożonego?

$$$$$

Nawet nie myśl nas tym żeby pracować w mefcie jeśli zależy ci na miłej atmosferze,motywowaniu pracownika,podwyżkach itp. a jeśli nie przeszkadza ci brak podwyżek ciągłe podnoszenie norm przeglądanie kamer w celu wręczenia nagany itp. to firma jest jak najbardziej dla ciebie ale szczerze odradzam pracę w tym zakładzie dobrze to już było szkoda marnować czas

Wera

Czy ktoś był w sytuacji, że ogłoszenie, które go interesowało było już nieaktywne, a mimo to złożył cv i dostał pracę? Bo ja właśnie znalazłam etat, ale sprzed roku dla koordynatora obszaru produkcji i chciałabym ocenić jakie mam szanse. Tak na prawdę jestem pewna (usunięte przez administratora) ale jeszcze może ktoś niech napisze w jakich godzinach są te 3 zmiany, o ile cały czas to obowiązuje.

Los

Po tych informacjach najnowszych trzeba zacząć wysyłać swoje CV do innych firm. Najwyraźniej pracodawca Mefta do tego prowadzi. Zero podwyżek, a jedzenie i opłaty u każdego rosną… Zero podniesienia do minimalnej krajowej … co powinno być ot tak jak rząd ustalił. Zero wsparcia dla pracownika i urlopy przestoje - każdy odpocznie fakt i poświęci czas na hobby i rodzinę, lecz bardziej martwiąca jest sytuacja w firmie i brak możliwości uzyskania godnej wypłaty. Jak nie będzie produkcji bądź okrojona zostanie to premii też nie będzie - co za tym idzie - goła podstawa za którą ludzie nie dają rady żyć. Dlaczego prezes firmy nie rozumie tego i nie odniesie słowa godnego i wytłumaczenia. Zero informacji o sytuacji od szefowej. Wszystko było na pewno wiadome już dawno, a na spotkaniu wigilijnym zwykłe mydlenie oczu by wszyscy myśleli że jest cudnie. Szukacie już też nowej pracy czy jak rzepy trzymacie się ? Pozdrowienia dla wszystkich

@Los

Czy postój-urlop jest pewny w lipcu? Jak ustawić wakacje, kiedy ta informacja będzie podana? Podwyżek niema choć poprzedni rok z ogromną inflacją... ale ci powie jedna że nie martwcie się wyrównanie do najniższej krajowej bedzie i żyj za 3500pln toż to wstyd

@Matylda

Była informacja o wolnej majówce zresztą to chyba normalne że jest wolna, i te jakieś przymusowe wolne ? Kiedy będzie potwierdzone jak i co oficjalnie ? Masakra denerwuje to jak nie wiem ta niewiedza -.-

Wolna majówka to znaczy 3 dni urlopu - caly tydzień wchodzi w plan bez pracy

Bella
@Matylda

@Matylda Skąd niby informacja że czeka nas postój? Ludzie sami się nakręcacie…

Olivier
@Bella

Ludzie się nie nakręcają !!! Tylko chcą rzeczowych informacji a nie mydlenia oczu jak mamy pracować w niepewności co będzie na drugi dzień że ktoś straci pracę z dnia na dzień !!!???

Zdziwiony
@Bella

Pracujemy w tej samej firmie czy jak przeciesz oficjalnie powiedziane jest że Wielki piątek i wtorek po świętach jest wolny oraz od 29 do 3 mają no i dzień po bożym ciele razem 6 dni potrzeba urlopu potem cyk w lipcu 3 tygodnie urlopu obowiązkowego i w ten sposób zostajesz bez urlopu pracujesz bez podwyżki z uśmiechem na twarzy która będzie jeszcze bardziej uśmiechnięta jak dowiesz że nasi bracia ze wschodu dostali co roczne podwyżki z agencji cud miód malina ale związki są zwami

@Los

Nie nakręcajcie się sami niepotrzebnie. Na razie nie ma mowy o przymusowym postoju. Wolne dwa dni około świąteczne i wolny tydzień na majówkę nie jest zły. Gdyby wolnego na majówkę nie było to i tak 60% osób by miało żal i pretensje, że nie mogą urlopu dostać. Nie było mowy o przymusowym wolnym ani w czerwcu ani w lipcu. Poczekajmy na spokojnie te 3-4 tygodnie aż się coś wyjaśni.

Los

Gdyby było tak jak to mówią to nie byłoby planowanych przestojów i wykorzystywania urlopów Ludzie co zaczynają pracę nocną w czasie tygodnia majówki muszą wziąć aż 4 dni wolne z urlopu... Bo niedziela wchodzi w skład dnia (usunięte przez administratora) -.- śmiesznie tak na niedziele urlop wystawiać no ale.. właśnie ale ... każdy widzi co się dzieje w firmie i co ? Podwyżek żadnych nie ma a inflacja jest jak i każdy ma podwyżki opłat za mieszkanie czy wynajem jedzenie etc. W innych firmach dostają znajomi po 500 zł nie zważając czy to sprzątacz czy operator. Trzeba szanować ludzi i grono pracujących ludzi. Nie zostawiaj drugiego w potrzebie...

@Los

Z inflacją to się zgadza, nawet tekst o podniesieniu kwoty multisport bo inflacja wydaję sie dla nas koszmarem. Ale z tymi dniami wolnymi w majówkę to ci nie wyszło

@Los

Z tego co mi wiadomo to pracownicy nie otrzymali bezpośrednich informacji o postoju a postój przez sytuację firmy powinien być opłacany bez konieczności brania urlopu z racji tego że wszyscy pracownicy jak wiemy, są gotowi do podjęcia (usunięte przez administratora) Jakim prawem niby mamy brać urlopy? Nie mamy ani podwyżek, nie wiemy co się dzieje z firmą a byliśmy zapewniani o dobrych wynikach firmy

@Melon

Mydlenie oczu, robota pewnie skapie na kazdy miesiąc ale z powodu kryzysu podwyzek nie będzie, proste ale skuteczne rozwiązanie.

K. P.
@Biurowy

"Pracodawca w niektórych sytuacjach został uprawniony do jednostronnego skierowania pracownika do wykorzystania urlopu wypoczynkowego. Może mieć to miejsce w okresie wypowiedzenia oraz gdy zatrudnionemu przysługuje urlop zaległy. Pracownik w takiej sytuacji powinien się zastosować do polecenia przełożonego" sami jesteście sobie winni

Grzegorz

To są u nas jakieś związki zawodowe?

R.R
@K. P.

Tak ale jeśli ktoś nie ma zaległego urlopu to wtedy jedyne co wchodzi w grę to albo postojowe albo zorganizować pracę dla takiego pracownika.

Informacja !!

Proszę o wypowiedź PREZES zakładu na temat firmy i obecnej sytuacji lekko kryzysowej

Kryśka

Weszłam tu, bo chciałabym dowiedzieć sie czegoś więcej o firmie, a głównie to interesuje mnie stanowisko konstruktor stażystka. Oferują w ofercie umowę zlecenie i prace na część etatu. No i ciekawa jestem, po tem, po stażu jest szansa na dostanie etatowej pracy i już na umowie o pracę?

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie Schneider Electric Energy Poland Sp. z o.o? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

Ktoś

Nadgodziny możesz wybrać, a jeśli tego nie zrobisz, są wypłacane. Najczęściej na bieżąco z miesiąca na miesiąc, chyba, że trzymają się okresu rozliczeniowego (zazwyczaj jest to 4 miesiące), to wtedy z całego tego czasu masz wypłacane nadgodziny, których nie wybrałeś. Ale to rzadko się zdarza.

Asia
@Ktoś

O, super, dzięki za info. A jak często takie nadgodziny się zdarzają? To jest niemal codzienne czy raczej jakieś sporadyczne wypadki? Zdarzają się miesiące bez nadgodzin?

pluto

wszystko zgodnie z kodeksem pracy.

@Asia

Tak, zdarzają się miesiące bez nadgodzin. Najczęściej początki lub końce roku. I to zależy od działu, na jakim pracujesz. Najczęściej są to soboty na 1 zmianę lub niedziele na 3 zmianę (jeśli akurat taką masz). I w tygodniu sporadycznie, jeśli akurat jest takie zapotrzebowanie (L4 lub urlopy pracowników). Jednak ostatnio starają się zmniejszyć nadgodziny do potrzebnego minimum. I oczywiście na nadgodziny nie powinni liczyć dopiero co przyjęci (umiejętności są brane pod uwagę - bo nadgodziny są po to, żeby podgonić z robotą :))

Bobek
@Ktoś

Tak jak kiedyś za Arevy nadgodziny mieli tylko ci co soc umieli

@Bobek

Bez dodatkowych godzin to wypłata skromniutka!

Kuba B

11 listopada pracujecie? Czy coś się zmieniło i nie

@Biurowy

To w takim razie ile wynosi podstawa? Poza tym, można liczyć na jakąś lepszą stawkę za nadgodziny? Jak to wygląda? :> Chętnie się dowiem, bo kusi mnie, aby złożyć tu CV. :D

Melon

Na hali najniższa krajowa, nadgodziny w planie do likwidacji

Arbuz
@Melon

skąd takie informacje o nadgodzinach do likwidacji ? bez nich to 3/4 zakładu się zwolni

@Melon

Plan z nadgodzinami do likwidacji nie wypali. Ograniczyć je - owszem. Zauważ, że na większości działów jest problem z ilością pracowników, a stąd konieczność nadgodzin. Plus dostępność materiałów i problem z planowaniem. Póki co najbardziej z nadgodzinami została ograniczona Nawijalnia - w ostatnim czasie prawie ich tam nie ma. Ale jeśli chodzi o cały zakład, to nie ma opcji, żeby wyrobić plan bez nadgodzin.

Bora
@Arbuz

Już dawno było mówione że zakład chce znieść nadgodziny.... Ale to nie wypali. Można je ograniczyć ale nie zlikwidować bo produkcja nie pójdzie. Ale swoją drogą każdy zrobił sobie nadgodziny żeby była lepsza wypłata. Jeśli to się zmieni to ludzie będą szukać innej roboty bo w tym zakładanie nie ma co liczyć na duże podwyżki płac

Ta opinia zostanie usunięta$$$
@Bora

Trzeba znaleźć oszczędności za złe gospodarowanie pieniędzmi zakładowymi, jaka jest odpowiedzialność ludzi na tych stanowiskach? Zerowa... A my niżej musimy latać i do tego jeszcze non stop się pilnować a gdzie czas na skupienie się na pracy?

@Ta opinia zostanie usunięta$$$

Zawsze tak było z zakupami (usunięte przez administratora)przez biurowych - żadnej odpowiedzialności. Np. dwa najwyższe podesty, które mokną na dworze, nawet hełmy były pod nie wymieniane. Czy plan zwiększania produkcji podniesie nam stawki wątpię.

lopi
@Melon

tak jest od dawna, gubią kadzie, posyłają do malowania nie tam gdzie trzeba, zamawiaja nie tkie jak trzeba materiały (taśma !!!) - straty dziesiątki tysięcy - zadnej odpowiedzialnosci, aly ty spróbuj sciągnąc okulary na hali - po premii

Bogdan

I bardzo dobrze..... W koncu moze sie porzadek zrobi bo tyle leni co teraz jest i niepotrzebnych stanowisk to zgroza.... W biurach tez powinni z polowe wywawlic bo jeden na drugiego patrzy a robota niezrobiona.... I tych ze wschodniej granicy powinni sie pozbyc bo przechodzimy po lekku na rustyfikacje....

Vanessa

Może będą mieć tyle pomysłu alby zostawić stara doświadczona załogę która im pracuje i potrafi robić skomplikowane roboty. Bo co im po tych "leniach" oni będą robić.... Wątpię w to

Ulla
@Vanessa

Tak tylko to doświadczona załoga sama die zwalnia że te pieniądze i brak nadgodziny to pracy w brut.

Wujek
@@Zmartwiony

Masz rację źle się dzieje.... Gdyż roboty mamy ponoć na dwa miesiące potem co będzie nikt nie wie czy jak przyjdzie do pracy nie zostanie odesłany do domu czy co gorsza z zakończeniem pracy.... Jak mają dać podwyżki lub wyrównanie jak mają niestabilna przyszłość w zakładzie.... Są plotki o zwolnieniach ale nikt nic nie mówi głośno więc można sobie pomyśleć jeśli jest tak wymowna cisza.... Można nasza pani prezes zabierze stanowisko w tej sprawie i przedstawi załodze najbliższe czasy.... Ludzie mają rodziny rachunki niektórzy kredyty trzeba za coś żyć

@@Zmartwiony

A ty myślisz że jak firma ma problemy z zamówieniami oto,to przejmuje się tym czy ty albo ktoś inny ma kredyty??Myślę że ci co robią długo powinni pamiętać czasy kiedy też był taki kryzys,wiadomo były zwolnienia niebieskich jak i szarych.Przez okres 2-3 miesiące było bo trochę sztuk ,czasem się sprzątało itd ale później znów wszystko ruszyło.Rynek jest jaki jest i w każdej firmie trzeba się liczyć z tym że mogą być upadki .Spójrzcie na kable tak dobrze prosperowała i upadła.moze zwolnienia by się przydały na innych szczeblach?po co tyle jest ludzi z BHP, konstruktorów nieudaczników, pani od szkoleń,panie od wydawania odzieży,inżynierów jakości,itp,śmiech na sali.A to fakt że zamiast gadania po cichu powinno być zebranie,i omówienie problemu oraz nastawienie pracowników na ewentualne działania pracodawcy.Moze trzeba po zasięgnięcie więcej informacji podejść do kadr czy związków.

kupa
@@Zmartwiony

jest coraz gorzej, pierwsze brak wyrównania podstawy do najnizszej krajowej, drugie zakaz godzin nadliczbowych I TRZECIE nieoficjalne straszenie, ze jak nie uda sie najblizszy przetarg dla waznego klienta, to beda zwolnienia. podejrzewam,ze to po to ,zeby nikt nie upomniał się o coroczne podwyżki inflacyjne, wiadomo strach bo zwolnienia. jak wspomniane mef.ta to (usunięte przez administratora)

ljk
@Beatrix

inzynierów jakości więcej niż technikow jakosci , w jednym dziale ....... na 6 pracownikow jest 3 w biurze!

Alex
@kupa

Cóż to prawda.... Lecz bardziej martwiące się te ciche plotki i brak oficjalnego stanowiska zarządu. Oni się nie liczą z ludźmi. Są tylko zadowoleni i chwała ja plan zrobiony jak rok dobrze zamknięty a tak to nic poza tym....

Ciekawa

A czy to prawda że zaczynacie tydzień pracy nocką z niedzieli na poniedziałek, jaki macie zapis w ZUZP-ie?

Zmartwiony
@Ciekawa

Jak to wygląda z punktu prawnego ? Zaczynanie nocek od niedzieli - kończąc na nocce z czwartku na piątek ? Proszę niech zarząd się wypowie bądź ktoś kto się orientuje bo to co się wyrabia w pracy to jakaś porażka żenada i aż ściska żołądek. Do utrzymania jest rodzina, spłata kredytu na mieszkanie, do opłat auto i zakup jedzenia. Za co mamy to zapłacić ? Wszystko coraz droższe a tu proszę, brak nadgodzin, zaraz brak będzie premii jak będzie mała produkcja na najbliższych miesiącach :/

@Ciekawa

Kiedyś nie było jasnego zapisu w układzie zbiorowym,niewiem czy się coś zmieniło w tej kwestii, bo od zawsze było oburzenie w tej sprawie.Puko co też sugerują się tym, że jeśli twój harmonogram pracy zostanie ustalony tak, że niedziela jest twoim dniem roboczym to zaczynasz tak jak ci zagrają.

@Zmartwiony

Zaczynanie od niedzieli jest nie zgodnie ,przy zatrudnieniu każdy z Was dostał informacje jak pracuje .regulamin i zapis od kiedy zaczyna się tydzień pracy. Chyba ktoś ma i może sobie sprawdzić - 5 dni w tygodniu po 8 h 40 godz.tygodniowo od poniedziałku do piątku od 6-14,14:22:,22-6.00..Niedziele i soboty są dniem wolnym W normalnym zakładzie pracy .Chyba że macie inaczej

@Beatrix

To fakt, chyba tylko państwowe firmy mają tak rozbudowaną biurokratyzację, wręcz małą armie... gdybym był właścicielem przyjrzałbym się tej sprawie w pierwszej kolejności. Oczywiście nie mówię , że nie potrzebujemy tylu ludzi, bo może naprawdę jest co robić. Nie do mnie należy osądzać.

Wafelek
@Marek

To ironia, nawiązująca do opinii większości pracowników którzy nie znają kodeksu pracy, polecam poczekać i zobaczyć co się stanie bo firma zawsze sobie dobrze radziła nawet w najgorszych momentach, cierpliwości... Nadgodziny nigdy nie będą wieczne a firma wstrzymuje je bo dba dobro firmy, były nadgodziny i na pewno wrócą.

@Wafelek

No radziła sobie, a ile osób przy okazji tych problemów traciło pracę ma się rozumieć z hali oczywiscie. Czy kiedyś byl wprowadzony postój z 80% wynagrodzeniem oczywiscie nie, tylko urlopy lub odrabianie. Zakład prospołeczny. I takie pytanie czy nasza podwyżka kwietniowa nie była zgodna z inflacja za poprzedni rok a ten należał do udanych to jak to w końcu jest?

Eryk
@@Zmartwiony

Ja już szukam, to przecież jasne jak ☀️ , że ta firma upadnie. Nie ma sensu czekać. Na początek za bramę wszyscy których umowy się kończą , obojętnie czy są leniami czy (usunięte przez administratora) pracownikami, potem cała reszta już grupowo. Ale bez obaw , kto ma olej w głowie, ma samochód , czyli jest mobilny, jakieś uprawnienia np. na wózki czy spawalnicze lub jest dobrym specjalistą znajdzie pracę od strzału .

Eryk

Nic takiego nie pisałem, zejdź na ziemię człowieku. Nikogo nie krytykuje i nikogo nie obwiniam, raczej nikt celowo firmy nie położył na łopatki. Każdy zapewne walczył o jak najwięcej zamówień , żeby było co robić , żeby były fajne premie i podwyżki ale rynek sam zdecydował.

@Eryk

Sytuacja w firmie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 60 dni.

Czy ktokolwiek zna jakiejkolwiek fakty odnośnie sytuacji w firmie pomijając plotki i domysły?

Ochłap

Nazwijmy rzeczy po imieniu firma chwali się wysokimi zyskami ale tego nie widać po płacy pracowników... Traktują nas jak maszyny, mogą usuwać te komentarze które nie są odpowiednie pod ich dialog ale ludzie zaczną uciekać bo mają rodziny na utrzymaniu taka prawda że bez pracowników produkcyjnych ta firma upadnie bo przecież z biur nie wyjdą ci pracować za 1/10 swojej pensji tak to jest w małych miastach że postawia fabrykę która daje nadzieję na zarobek przysłaniajac to że gdzie kolwiek indziej dostaniemy lepsze pieniądze i traktowanie Ps. Pamiętajcie że wielki brat patrzy

Lola
@Ochłap

Dokładnie tak to wygląda. Ale patrząc na to wszystko to ludzie nie będą chcieli takiej sytuacji i będą szukać innej pracy. No i jeszcze brak nadgodzin to już totalna porażka. Ale robić od dzwona do dzwona

@Ochłap

Płacą chociaż więcej niż minimalna? Jakbyś się odważył to podaj konkretne kwoty. Duże wymagania są w ogóle żeby dostać pracę na produkcji, doświadczenie jakieś trzeba mieć? No i ciekaw jestem czy z produkcji można awansować, chociażby na te stanowiska biurowe?

Zadumany

Nie ma więcej niż minimalna.... Przez to premie miesięczna wciągli do wypłaty zeby nie podwyższać do pensji minimalnej. Więc nowym się to nie będzie opłacać bo cześć premii idzie na wyrównanie

@Zadumany

Co sie dzieje w firmie? Wszędzie tajemnice. Będą zwalniać, grupowo pojedynczo, z firmy zewnętrznej. Czy cos ktos wie, czy poszukiwać juz nowej przystani

Wzięliście udział w procesie rekrutacji na stanowisko Staż w Mefta Green Transfo Energy Poland Sp. z o.o.? Jak wyglądało spotkanie z przedstawicielem marki? Na co powinny zwrócić uwagę osoby, które rozważają złożenie swojej aplikacji? Podzielcie się informacjami!

Wiele lat pracuje w zarządzaniu więc stanowisko Koordynatora Obszaru Produkcji napewno nie zaskoczy mnie wymaganiami. Zanim aplikuje wpadłem zapytać szerzej o ofertę. Pakiet socjalny przedstawiony w ogłoszeniu to co to takiego? Możecie wymienić? Praca na 3 zmiany, dodatek nocny jest? To co pisaliście o premiach w kwotach 700-1100 zł to dla każdego stanowiska jest tak samo?

Biurowy

To kolejnego szukają? Na jaki obszar

Zawsze takie były, tylko 400h ratowało sytuację, ale pomału i one odchodzą do lamusa. A nszz coś działa.

Sip

Zastanawiam się czy związki wogole istnieją na tym zakładzie? Chyba nie zrobiły jeszcze nic,co mogłoby pozytywnie wpłynąć na ten zakład.A mimo to ludzie się tam zapisują?ale po co? Związkowy to ma czas siedzieć na przerwie po 4 razy w ciągu 8h swojej leniwej pracy ;) jest częstszym gościem od pana "miau miau"

Pedro

Czy to prawda że mefta nie planuje wyrównania do najniższej krajowej 2024 tylko chcą to łatać w jakiś dziwny sposób premią ?!?!

@Pedro

A co ci mają wyrównać jak zarabiasz więcej niż najniższą krajowa z premia

Beatrix

To chyba logiczne, że jeśli ci zabiorą premie , to wtedy ci dźwignia podstawę brutto do najniższej krajowej.poczytaj sobie zapis, czy w najniższą krajową wchodzą także premie i inne dodatki?

Beatrix

A ty się dopiero obudziłeś?Że zarobki jak i podwyżki z reguły są niesprawiedliwe?i ci co pracują krócej,mają zwykle więcej od tego bardziej doświadczonego,i pracującego dłużej

A z jakiego powodu mogą zabrać premie? I jak można na nią w ogóle zasłużyć żeby była całkiem spoko? Ile na obecną chwilę wynosi premia, tak mniej więcej ile jej dostajecie?

Premia jest od wyprodukowanych mocy w danym miesiącu czasem jest to 700-1100 zl

@Beatrix

Jesli jestes caly miesiąc na l4 czy innej opiece, to premii brak, i czy wtedy jak piszesz Beatrix podniosą mi wynagrodzenie brutto? To znaczy wg ciebie niechodząc caly miesiąc zabiora premie ale i dadzą

Dd
@Matylda

Zamiast wypisywać w internecie pierdoły doinformuj się jak działa L4 i na jakich zasadach jest wypłacane. Nie rozumiem jak ludzie pracujący, mogą nie mieć pojęcia w zakresie podstaw wypłacania świadczeń. Zaoszczędzę Ci googlowania może ten czas wykorzystasz na edukację w innym kierunku. L4 jest płatne na podstawie średnich wynagrodzeń z 3 ostatnich miesięcy. Wliczają się w to nadgodziny premie i stawki zasadnicze. Ponadto jeżeli masz miesiąc L4, to płatne masz również soboty i niedziele. Więc weź kalkulator do ręki zsumuje sobie trzy ostatnie wypłaty. Następnie podziel to przez 3. Kolejno Pomnóż to razy 0.8 bo tyle jest płatne L4 wylicz sobie na podstawie tych 3 miesięcy stawkę dzienna, następnie pomnóż przez ilość dni na L4 i wyjdzie Ci kwota jaką dostaniesz. Mam nadzieję że tak skomplikowane rachunki Cię nie przerosną.

Zostaw merytoryczną opinię o Mefta Green Transfo Energy Poland Sp. z o.o. - Mikołów

• Jak się pracuje w Mefta Green Transfo Energy Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Mefta Green Transfo Energy Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 124.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mefta Green Transfo Energy Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 113, z czego 12 to opinie pozytywne, 51 to opinie negatywne, a 50 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Mefta Green Transfo Energy Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Mefta Green Transfo Energy Poland Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Mefta Green Transfo Energy Poland Sp. z o.o.
2.3/5 Na podstawie 182 ocen.

Mefta Green Transfo Energy Poland Sp. z o.o.