Opinie o Volvo Polska w Wrocław

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Volvo Polska. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Volvo Polska o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja samochodów ciężarowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Volvo Polska w Wrocław

Bolo

Pracuje już tutaj ponad 18 lat. Ale to co się dzieje to masakra. Ludzie którzy pracują tu po kilkanaście lat zwalniają się jeden po drugim. Z firmy która kiedyś była bardzo atrakcyjna i ciężko było się dostać została tylko nazwa Volvo. Czekam na odpowiedź kogoś z administracji Volvo albo związków zawodowych. Bo zapewne czytają nasze wpisy na tym forum.

@Dorota

To było związane z czasową reorganizacją związaną z dużym zleceniem. Nieoficjalnie dowiedziałem się że nie wrócę już na swoje stare miejsce (ale nie wiem czy to była prawda). Warunki płacy były takie same tylko pracy było więcej i (usunięte przez administratora) bardziej. Przeniesiono wtedy sporo ludzi.

Dałek

Zamykają nas bo jesteśmy za drodzy w produkcji. Wielka szkoda, to były cudowne lata. Jedna z lepszych fabryk w obrębie Wrocławia. Ludzie, klimat, ehhh nie będzie tak w innych firmach. Powodzenia dla załogi, głowa do góry ????

@Dałek

Cytat: "Związkowcy Solidarności w poprzednim tygodniu podpisali umowę porozumienia ze szwedzkim gigantem. Ustalono zasady zwolnień. Zakłada ono odprawę w wysokości jednego miesięcznego wynagrodzenia brutto (pracownicy zatrudnieni od 2 lat), dwumiesięcznego wynagrodzenia brutto (zatrudnieni powyżej 2, ale do 8 lat), trzymiesięcznego wynagrodzenia (pracownicy zatrudnieni powyżej 8 lat) Wszyscy zatrudnieni mogą liczyć dodatkowo na 3600 złotych za każdy rok przepracowany we wrocławskim zakładzie". Moje pytanie brzmi te 3600 to uznaniowo czy jak , bo mało precyzyjnie zostało to podane w mediach ?

Czy jest tu może jakiś Analityk Danych pracujący w Volvo IT? z ciekawości byłem na stronie i piszą, że na stanowiska z tego sektora też zatrudniają. aktualnie pracuje w innym miejscu ale ciekaw jestem porównania warunków. oczywiście tryb na 100 % by był?

TheNick Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 53 dni.

Mam pytanie. Czy rekrutując się w firmie Volvo IT jest jakiś feedback? Najpierw menadżer był na L4, dostałem jakąś tabelkę do uzupełnienia, ile mam lat doświadczenia w przestarzałych technologiach, a potem cisza. Zero odzewu. W tabelce nie było miejsca na nowe narzędzia. Ignorowanie kandydatów, tylko dlatego że pracują na nowszych narzędziach niż te używane w Volvo IT jest bardzo nieprofesjonalne. Kandydat zasługuje na feedback dlaczego jego aplikacja została odrzucona.

Karo Nowy wpis

Czyli dobrze rozumiem, że to wycofanie z kraju nie eliminuje całkiem firmy z Polski? Napisano o dziale IT oraz stażach, ale czy w warunkach pracy programistów cokolwiek się zmieni? Jak tamta decyzja wpływa na zarobki?

Czy zdarzają się nadgodziny w Volvo Polska?

Pracownik Biurowy

Również byłem na rozmowie na stanowisko logistyczne, nie byłem już wtedy pracownikiem volvo. Moim skromnym zdaniem ,wymagania mocno wygórowane a sama rekrutacja to ściema,czyli prawdopodobnie mają już gotowego kandydata a zaproszą parę osób na zasadzie przykrywki. Typowe zagrywki korporacji. Pozdro.

Czyli firma rekrutuje normalnie, prawda? Mam wątpliwości po tych opiniach tutaj, po prostu sporo zmian zaszło? Mnie interesuje ta oferta dla studenta na frontend do wsparcia aplikacji. Czy jest tu może ktoś kto je ogarnia i by opowiedział mi przede wszystkim o rozwoju? czy pod tym względem warto odwiedzić dział IT? studenci zostają na dłużej?

Volvo wycofuje się z Polski jedynie jeśli chodzi o produkcję autobusów, działy IT mają się nadal dobrze i stale się rozwijają. Ja byłem na stażu w dziale Data/Analytics akurat, wiec nie frontend ale polecam. Staże są przemyślane, masz szanse pracować od razu przy projektach ale też jest duży nacisk na pozyskiwanie wiedzy, nauke narzędzi, współprace z innymi stażystami, masz buddiego czyli osobe z wiekszym stażem pracy, która Ci pomaga itd. Zazwyczaj jest tak ze jeśli się sprawdzisz na stażu to przedłużą Ci umowę.

Bolo

@Bolo

Do dziś milczenie? Pytanie tylko jakiej odpowiedzi byś się spodziewał? jest coś konkretnego czego od nich oczekujesz? Czyli jakbyś miał dokonać porównania warunków dzisiejszych z tymi, które były np., 3 lata temu to jak to zestawienie mogłoby wyglądać?

Nad Wyrobnik
@Bolo

Uwielbiam pracowników typu "krwawiące serce". 20 lat przepychania autobusów, poprawek i spawania, a potem refleksja, że może dało się coś więcej, tylko już za późno. Pomijając ludzi którzy tylko zahaczyli o firmę, lub w niej awansowali, to właśnie "krwawiące serce" jest najbardziej typowym archetypem dla naszej firmy. Zanim ktoś powiesi wszystkie psy na moim poście, pragnę przypomnieć, że wielu z nas zaczęło z tego samego miejsca. "Krwawiące serca" na nich zostały

@Nad Wyrobnik

Coś w tym jest. Mam też takie wrażenie że ta firma jest zapełniona ludźmi którzy narzekają na nią ale pracują 15-20 i więcej lat. Ja "zahaczyłem" o Volvo przez niecały rok i się zwolniłem. Gdyby mnie nie przenieśli na stanowisko które mi nie, leżało to chyba też za 10 lat był kimś takim właśnie.

Tomasz M.
@Remo

koniec balu panno lalu

@Remo

dlaczego doszło do przeniesienia? nie miałeś jakiejkolwiek możliwości na odmowe jeśli warunki faktycznie Ci nie odpowiadały? czyli jak te warunki pracy tak konkretnie się zmieniły, że doszło do rezygnacji z zatrudnienia? dużo innych osób miało podobnie?

@Dorota

Z punktu widzenia etycznego? Co na niej padło? Ogólnie to jak długo teraz czekałeś na rozmowę? po jakim czasie od zgłoszenia kandydatury zapraszają? Pytam, bo nie wiem ile czekać na jakiś odzew

Ona

Potwierdzam, szczególnie trzeba uwazac na rekruterke kasie makowiecką, zachowuje sie bez szacunku do k kandydata, nigdy nie oddzwania na czas.tak to jest jak zatrudnia sie do rekrutacji wodzirejow disco polo.

On
@Ona

To Volvo rekrutuje? Gdzie można znaleźć oferty nowego właściciela?

@On

Teraz nie są przypadkiem powystawiane? Na takim portalu widzę z 14 pozycji. Czemu się dziwicie, że rekrutuje? Czemu mieliby nie? ktoś w ogóle był teraz na rozmowie może? czy są prowadzone tak jak wcześniej?

Dałek

@Dałek

z czego ostatecznie wynika ta "drogość" w produkcji? naprawdę całkowicie wszystko zostanie zwinięte czy to dłuższy okres na redukcję i przygotowanie innego planu działania? niektórzy pracowali podobno po 18 lat nawet, więc mnie to zastanawia

Patriota
@Dorota

Zamykają całkowicie produkcję autobusów,uciekają do Egiptu,są prawie 5-krotnie tańsi od Polaków

@Patriota

kiedy konkretnie? z jakim wyprzedzeniem pracownicy zostali o tym poinformowani i co dalej? firma jakkolwiek ich wspomogła czy każdy musiał sam zadbać o siebie? do jakich miejsc pracy zazwyczaj się odchodzi po tym zajmowanym w firmie?

Kindrus

Mniej Kierownictwa, Liderów i nocek przesiedzianych i przespanych na niektórych stacjach, na nocce dwóch pracowników i dwóch liderów do pilnowania. Jak miało to przetrwać. Albo jeden lider miał jednego pracownika. To był układ nie każdy tak mógł.

pytanie do naborów

Chciałam zapytać o warunki i atmosferę pracy w księgowości? otwierany jest nowy dział RTR i dość spory nabór, ale jak w całej księgowości jest z atmosferą?

Kejt
@pytanie do naborów

Atmosfera jest bardzo dobra,ludzie są naprawdę spoko,ale pracy dużo. Ja już w Volvo księgowości 4 lata i powoli ciągle awanse,podwyżki. Zapraszam

@Kejt

Czy w obecnej sytuacji jest szansa się tam przenieść? Mam wykształcenie kulinarne, ale pracuje w Volvo już kilkanaście lat. Czy nie będzie dla otoczenia problemem nadwaga? Nie chciałbym trafić w jakieś toksyczne miejsce.

@P.J.

kilkanaście lat? a można się dowiedzieć jakie stanowiska da rade tu zwiedzić w takim okresie? wspominasz o toksycznym miejscu, tu takie spotkałeś na którymś z działów? i jakie stanowiska tu są dostępne z tego typu wykształceniem?

P.J.

Po ponad 15 latach pracy w Volvo mogę zrzucić co nieco z wątroby. Większość ludzi, którzy trafili do mnie przez ten czas na przeszkolenie, to była kpina. Zastanawia mnie kto rekrutuje tych ludzi. Większość miałem ochotę rozszarpać po kilku dniach. Nic nie kumali i oczekiwali stale pomocy. Zupełnie inaczej było kiedy zaczynałem. Spawacz to był ktoś. Wytrwałą, rzetelną pracą zyskiwało się powoli uznanie. Relacje międzyludzkie też były jakby inne. Nie słyszałem, aby ktoś komentował za plecami czyjąś tuszę, lub nietypową twarz. Teraz to jest nagminne. Zaczynają pojawiać się jakieś złośliwe uwagi. Jakie w pracy ma znaczenie wygląd, lub stan cywilny? Nie na wszystko człowiek ma wpływ. Czy któraś z komentujących osób pomyślała że mogły komuś po prostu np. nie zstąpić jądra i wynikły później komplikacje. Staż i pozycja w firmie zapewniają mi już nietykalność ale zaczyna mnie to powoli wszystko drażnić. Mimo to trzyma mnie świadomość, że przetrwam tych wszystkich ludzi. Po zakończonej pracy po prostu włączę mecz i nie będę już o tym myślał.

Zygmund
@P.J.

Bo mam wywalone. na ich durne tabelki, wykresy itd. 20 lat kretyni chcą wprowadzać jakieś udziwnienia. Non stop biorą stażystów żeby mierzyli czas ludziom na prodkcji... Chcesz staż w volvo ? Zapraszamy mierzyć czas pracownikom produkcji???? Kadra dyrektorów poza Art... to zwykłe (usunięte przez administratora)i (usunięte przez administratora) Kierowcy przy nich kulą ogon i zdają relację co "poszło nie tak". Wiecznie, zamontuj-zdemontuj itd. To była firma atrakcyjna jakieś 15 lat temu. Teraz... Pozostawię to dla własnych spostrzeżeń... Ogólnie nie polecam młodym...

@Zygmund

Teraz to już nie ma co polecać. Lepiej podumać jak się przechować. Masz poglądy etatowego pracownika, który nie rozumie skąd szef ma pieniądze i go to nie obchodzi. Ważne że ma ich za dużo i płaci za mało. W tej chwili ważne aby znaleźć sobie wygodną przystań, bo już wiadomo że większość będzie musiała poszukać sobie nowego miejsca zatrudnienia.

Tak!

Dobrze, że się zwolniłem. Współczuję ludziom, którzy tam pracują 15-20 lat. Ciężko będzie się przeorganizować. Co niektórzy robili po 5 godzin a reszta w telefonie. Robotą był ustawiona, zrobiona i nikt się nie czepiał.

RED

Ciekawy jestem co zrobią ci starzy pracownicy co mieli ciepłe posadki w firmie , prawie nic nie robili, a kasę brali nawet jako taką. Nowa firma ma zostawić 30% ludzi,reszta do zwolnienia, wyprawki 9x aktualna wypłata dla zwalnianych, tylko kto teraz przyjmie takiego 58latka, druga sprawa w innych firmach trzeba bedzie (usunięte przez administratora) , a nie tak jak w Volvo, luzik i mało roboty.

Etan
@RED

Witam, skąd już info że wyprawki 9x???Jeżeli jeszcze nie ma rozmów ze związkami?

@Etan

To jest przelicznik średniej w każdej szanującej sie firmie, przy takich zwolnieniach dają przeciętnie kadrze 12x, a szeregowemu pracownikowi 9x, w Volvo może byc mniej 3x tak jak to regulują przepisy, wszystko zależy od pracodawcy, związki nic tu nie zrobią.

Etan
@RED

Jak w latach 2015+- likwidowali koparki to związki miały dużo do powiedzenia i ludzie dostali ładne pieniądze.Czekamy na więcej informacji.

@Etan

Tego wam życzę, dużych odpraw, ale nie spodziewałbym sie cudów, wtedy likwidowali część zakładu , teraz zawijają się całkowicie, więc podejrzewam, że będą chcieli to zrobić tanim kosztem i chciejstwo związków nie będzie miało wpływu na ich decyzje.

SpidiGonzalez
@RED

Koparki,to była tak jakby osobna firma.Niby Volvo,ale koparki i traki nie miały ze sobą nic wspólnego.

Pan

Wlasnie zastanawialem sie czy zmienic moja prace zdalna jako programista i sprobowac w calkiem innej branzy. Ale po przeczytaniu tych opini moja praca za 16k miesiecznie to skarb.

@Pan

Pytanie tylko jako kto konkretnie chciałeś tu robić, że tak Cię to zniechęciło? Jaka stawka na tym stanowisku jest i zakres obowiązków, że z programisty mógłbyś przeskoczyć?

Kacper

Dobrze że nie aplikowałem do was, po dzisiejszej informacji w mediach że produkcja będzie likwidowana współczuję.

Marian

Nie wiem co myśleć jak czytam te opinie ... Chciałem do was aplikować, ale dam se spokój

@Marian

Masz szansę starzy pracownicy odchodzą to jest miejsce, pewnie do wyboru.

Natalia
@Kindrus

Czyli jest wiele wakatów skoro oni odchodzą? Także na tych lepszych stanowiskach?

@Natalia

Jeśli trafisz na lepsze to tak, życzę szczęścia i poszanowania od innych.

@Kindrus

A które w sumie są uznane za lepsze?

@Dorota

Tam gdzie sobie posiedzisz i poudajesz że robisz.

@Kindrus

I naprawdę praca tak tutaj działa? Jeszcze powiedz, że premia za to wleci. ;p

@Dorota

Premię dostają wszyscy taką samą, tak jest chyba zresztą wszędzie w tych czasach. Czy się stoi, czy się leży taka sama premia się należy.

Witam a jak wygląda praca spawacza oraz stawki?

SpidiGonzalez

Według tabelki max to 6600

Firma wymaga obowiązkowo od kandydata wbrew zapisom Kodeksu Pracy - kamery internetowej. Twierdzi, że nie da się odbyć rozmowy bez kamery mimo proponowania spotkania w biurze. Nie wyrażam zgody na szkolenie sztucznej inteligencji i nie wyrażam zgody na przetwarzanie danych biometrycznych na etapie rekrutacji. Korzystanie z MS TEAMS i Google Meet podczas rekrutacji wiąże się z "udoskonalqaniem usług Google i Microsoft" - usług takich jak rozpoznawanie twarzy, rozpoznawanie ludzkiego głosu oraz trenowanie sztucznej inteligencji. Jeżeli chcecie opóźnić wykorzystanie tych danych przeciwko Wam i chcecie opóźnić odebranie nam gotówki (za sprawą CBDC i płatności twarzą) polecam chronić swoją prywatność i nie rozdawać danych biometrycznych pośrednikom takim jak MS TEAMS. Zachęcam też do składania skarg do PIP oraz do UODO. Pracodawca nie ma prawa wymagać od Was danych biometrycznych na etapie rekrutacji. nie ma prawa nawet o to prosić. Nadmienię, że w darknecie handlują danymi osobowymi z takich spotkań. Na podstawie adresu zamieszkania i ksiąg wieczystych da się ustalić wiele danych osobnowych. Z kamery da się pobrać zdjęcie biometryczne. Stąd do wziętej pożyczki przez (usunięte przez administratora) jest już bardzo niedaleko. (usunięte przez administratora) zawsze może się okazać możliwy nielojalny pracownik żadający kamerki.

Dorota

Piszesz to jako aktualne pracownik więc można to odebrać jako podważenie powyższej opinii? odnośnie tego wspomnianego nagrywania to jak ostatecznie z tym wychodzi? Mam też pytanie odnośnie sytuacji HRowców. czy kiedykolwiek mieli jakieś problemy z powodu niezadowolonych kandydatów? u nich na dziale to jak atmosfera się układa?

Nowy rekrut

Chciałem się dowiedzieć jak wygląda atmosfera i praca na stanowisku operatora CNC

Krystian

To nie polska śrubuje wynagrodzenia tylko szfedzi manipulują czasami pracy za pomocą polaczka. A po za Ty kiedy szwedzi odadza złoto i sztyki skradzione Polakom. Czy ta praktyka dalej istnieje niewolniczej pracy Polaków?

Zostaw merytoryczną opinię o Volvo Polska - Wrocław

• Jak się pracuje w Volvo Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Volvo Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 42.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Volvo Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 24, z czego 5 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 12 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Volvo Polska?

Kandydaci do pracy w Volvo Polska napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Volvo Polska
2.2/5 Na podstawie 289 ocen.
  • Mydlana 2
    51-502 Wrocław