Opinie o TEKSID IRON POLAND SP. Z O.O. w Skoczów Ciężarowa 49

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie TEKSID IRON POLAND SP. Z O.O.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie TEKSID IRON POLAND SP. Z O.O. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Surowce, półprodukty - Odlewnictwo żeliwa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o TEKSID IRON POLAND SP. Z O.O. w Skoczów Ciężarowa 49

@kandydat

Nieprzyjemnie robi się już na rozmowie kwalifikacyjnej, i to nie na stanowisko produkcyjne. Zaczynają ją od pytania czy jesteś zestresowany. Tak, przychodzisz się „sprzedać” jako pracownik, a od początku próbują Ci umniejszyć. Szukają w Twoich wypowiedziach pomyłki żeby sie przyczepić, ich pytania są chamskie, atmosfera taka, ze z miejsca nie chcesz tam pracować. Pani od HR zero uśmiechu, szef dramat, młody cwaniaczek. Na oczekiwania wobec zarobków 4000 netto robią wielkie oczy, a wymagania się nie kończą. Kiedyś była to firma konkurencyjna wręcz dla kuźni. Teraz wchodzisz i bez porównania, nawet z wyglądu PRL, szef cwaniaczek z starym biurze. Nie polecam.

Nie polecam tego zakładu praca w pyle w szkodliwych warunkach za najnirzszom krajowom

Wiesław

Najniższą krajową.

Ciekawy Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 59 dni.

Czy ktoś wie ile w tym roku będzie wynosiła premia CLPI?

Czy w TEKSID IRON POLAND SP. Z O.O. możliwa jest praca na podstawie B2B?

Mario.W. Nowy wpis

Hmm... od czego zacząć. Pracuje w zakładzie(firmach) 23 lata i ciężko mi polecać lub nie bo jak widać małe mam doświadczenie u konkurencji. Jednakże czas spędzony w tym zakładzie skłania mnie do odradzania komukolwiek łączenia swej przyszłości w DŁUŻSZEJ perspektywie z tym zakładem. Nowy pracownik otrzymuje profity... szanse szkoleń(obarczone pokryciem części kosztów ) w przypadku odejścia przed upływem 3 lat od czasu szkolenia. Oferuje wysługę (dodatek do uposażenia )po przepracowaniu 5 lat który rośnie do czasu przepracowania 15 lat obecnie wynosi około 950. i co dalej.... poświęciłeś twojej firmie 15 lat życia...zapieprzasz jak chomik w klatce starasz się ......i możesz liczyć na podwyżkę tylko taką jak kolo co się zatrudnił miesiąc temu.... NIE MA INDYWIDUALNYCH PODWYŻEK....czy robisz na maxa czy ściemniasz i all wkierwiasz. dostaniesz tyle samo. Dla mnie patologia...Kiedyś ten zakład funkcjonował inaczej i miałem zaszczyt otrzymać podwyżkę INDYWIDUALNĄ W 2007. W ubiegłym roku w listopadzie ośmieliłem się złożyć prośbę o docenienie pracownika po 16 latach prac od ostatniej podwyżki... cisza...generalnie panuje opinia CYT. wszyscy maja takie same gęby by je nakarmić... dlatego all maja jednakowe podwyżki... Ja robol ja się nie znam...po sztuce odchodzą wartościowi pracownicy. bo oszczędności ?? Czy postawienie na swoim? DROGI CZYTELNIKU PO 15 LATACH POMYSL CO DALEJ.... bo z perspektywy pracownika dzis to twoja "szklana góra" w tym zakładzie...

Wario M. Nowy wpis
@Mario.W.

Widze,ze za ambicja zawodowa niezaspokojona, skoro nie interesuje dobro ogolu pracownikow i wspolpraca z kolegami na wydziale, a interesuja jedynie wlasne korzysci z pracy. Co tam pozostali pracownicy i jak na nich sie wplynie swoimi ambicjami. Tacy, co maja siebie za szczegolnie pracowitych, uzdolnionych i licza dzieki temu na indywidualne traktowanie, wynagradzanie, sa niebezpieczni dla pozostalych. Za granica np. od dawna smieja sie z nas Polakow,ze zamiast stanowic jakas tam jednosc, robic sobie wszyscy razem spokojnie, umiarkowanie, to jeden pokazuje,ze jest lepszym pracownikiem od drugiego i wincyj sie mu nalezy pinionzkow.I potem taki ambicjusz narzeka,ze robi dwaiscia lat,ze wszystko wi, co i jak sie robi, robi wincyj i lepij od pozostalych,ale z jakiegos powodu dyrektur nie dal mu podwyzki,a daje nowym pracownikom. I on juz wincyj tego nie zniesie i sie bydzie zwalnial.I potem jest tak. idzie taki kaj indziej i juz tam taki fachura i wiracha nie jest, za jakiego sie uwazal na zakladzie.Dwaiscia trzy lata przerobione,a od dwudziestu lat cofka w rozwoju zawodowym, bo czegos wincyj mozna sie tam po 3 latach nauczyc. Ja bylem na rekrutacji i od razu uznalem,ze standarty jak za PRL. To wcale nie znaczy zle, ze standarty jak za PRL. Pojdz sobie do prywaciarza, to zobaczysz,ze jednak jest nacisk,aby robic caly czas, na okretke i najlepiej w biegu, ze szkoda na srodki bhp, ze szkoda na dobre narzedzia,a w ogole najlepij,aby jeszcze na zawolanie szefa robic, do wieczora. Standarty jak za PRL to jak wszyscy jada na jednym wozku: nikt lepszy, nikt gorszy,a tych ambitnych, wyhylajacych sie ,to sie wyrownuje do szergu z pozostalymi. Na szczescie dla wiekszosci robota to jedynie miejsce, gdzie chce sie zarabiac na zycie stabilne, spokojnie pracowac,a realizowac to sie mozna realizowac, dac upust swoim ambicjonalnym pragnieniom ,po robocie; w hobby, w sporcie, w muzyce. Pojdz sobie do roboty na malym zlomie, gdzie maszyny, narzedzia popsute, to sobie porownasz.

Czy TEKSID IRON POLAND SP. Z O.O. zapewnia kartę multisportu?

Teksid nie zapewnia karty Multisportu.

Czy w TEKSID IRON POLAND SP. Z O.O. pracuje się na open space?

Obiektywny

Może nie ma to dużego znaczenia, ale błędy robisz chłopie, że aż w oczy kłuje. Jeśli chodzi o robotę i płace, to zawsze można się dopytać, czy dostanie się podwyżkę po np. 3 mies pracy, po okresie próbnym itd, jeśli nie to poprostu podziękować. Jeśli chodzi o warunki to tak są lepsze niż w niejednej małej firemce, gdzie o jakimś socjalu i nagrodach można zapomnieć.

Bardziej obiektywny
@Obiektywny

Ludzie tu nie dostają podwyżki po wielu latach pracy a Ty piszesz o 3 miesiącach. Całym złem tego zakładu jest personalny nie mający pojęcia o realnych zarobkach .Nowy dyrektor nie ma pojęcia jaka złą robotę wykonuje dla zakładu ten pan personalny.Odchodzą naprawdę wartościowi pracownicy bo personalny nie rozumie tego że jeżeli ktoś dobrze pracuje szkoli się,zdobywa nowe uprawnienia to po to żeby lepiej zarabiać a nie po to żeby zbierać papierki ( ich nowi pracodawcy bardzo się cieszą z tych uprawnień ) Niestety dopóki nowy dyrektor tego nie zrozumie i nie zrobi porządku z panem personalnym będzie odpływ wartościowych pracowników a ich następcy będą pracować do pierwszej wypłaty.Taka jest obiektywna prawda o Teksidzie

Obiektywny
@Bardziej obiektywny

Problem jest w tym, że Pan personalny uważa że nie zarabiamy źle, ale jak nie będzie komu robić to będzie musiał zweryfikować swoje zdanie i płacić więcej. Wszystko zależy do kogo sie porównujemy, jeśli do mniejszych firm to pewnie nie wypadamy gorszej biorąc pod uwagę dochód roczny, ale patrząc na większe tym bardziej z rejonu Bielska i innych większych miast, to wypadamy kiepsko, a pracujemy jednak w dużej korporacji.

Wiesław

Najniższą krajową.

@kandydat

Jo

Witam. Dziś znajoma dzwoniła do urzędu pracy w sprawie ofert , które na dzień dzisiejszy są aktualne. Pani z UP poinformowała ,że jest najwięcej ofert z Teksidu,ale "niestety"???? wszyscy pytający o pracę od razu odmawiają,bo wiedzą jakie warunki pracy i płacy są w tym zakładzie hahahaha

Teksid

Różnie można pisać o teksidzie.. Fakt faktem jest to ze starszych pracowników traktuje się trochę jakby bykli na dokładkę.. Niedawno pracowników z jednej z pod firm przyjeli pod główna firmę teksid.. Pracownicy nie wiem co zrobili że otrzymali stawki i pełne stażowe co ma znaczenie dla starszych pracowników oraz tych którzy pracują dopiero parę lat i nie mają ani takich stawek ani pełnych stażowych bo są na etapie zdobywania premiowań stażowych a pełne otrzymaja po 15 latach czy to sprawiedliwe? Nie. Ale jeśli ktoś myśli że w zakładzie są związki zawodowe to owszem są ale nie mają lub nie chcą pomoc.. Za każdym razem się nie da.. Zresztą są to związki zakładowe czyli takie które siedzą dyrektorowi w kieszeni.. Podobno zakład stoi pod kreska ale 15 - 18 jeepów koszt jednego ok 150tys zł.. To skąd są? Z kredytu? Zakupy niepotrzebnych maszyn paleciakow elektrycznych kruszarek i różnego rodzaju inne sprzęty są tylko chyba na pokaz bo nie są wogole używane a swoje kosztowały.. A no i pod firmy są królami teksidu..trzepanie kasy przez ich szefów i nawet pracowników którym umożliwia się pracę po 12 h nie zawsze uczciwa a pracownik teksidunmoze zapomnieć o jakichkolwiek nadliczbowkach.. Ale jakoś się toczy od lat pod kreska ma minusie czy jak to tam nie nazwą.. Byle do przodu.. Z plusów są premie dla pracowników teksidu w maju lipcu i grudniu oraz osobna premia od stellantis.. Która w tym roku jak piszą portale internetowe będzie rekordowa a pracownicy fiata w bielsku i Tychach mają zapewnione po 5tys zł premii.. U nas jak będzie się.. To już zależy od szanownego dyrektora i jego kieszeni.

Martino

Szukają pracowników na OLX na formiernie,topialnie wzamian ubranie robocze,posiłek i mydło!!! Masakra!!!

Zofia
@Martino

A co z wynagrodzeniem? Bo jak patrzyłam na inne ogłoszenia, to była mowa o umowie o pracę, pakiecie socjalnym etc. (ślusarz np). Tego o którym ty wspominasz nie widzę niestety.

cdn....

https://zapodaj.net/d5d3a94202823.jpg.html cdn...

@cdn....

Chyba jednak nie "cdn"?

cdn
@Ilona

chyba jednak tak...

@cdn

w jakim kontekście teraz odpisujesz? coś się w firmie teraz stało? Ogólnie to jak u was będą warunki wyglądały po nowym roku, coś jest zapowiedziane? jakieś konkretne zmiany?

Natalia

Interesuje mnie jako Pracownik Produkcji. Wiecie jaka jest umowa i jaka pensja na start jak się nie ma doświadczenia?

Zyczliwy
@Natalia

Naprawdę nie polecam żadnych kryteriów awansu

Zofia
@Zyczliwy

Jakich kryteriów awansu, o czym mówisz? Pytanie było o umowę i pensję na start. Chodzi ci o przyjęcia do pracy czy coś innego masz na myśli, wyjaśnisz?

Worker
@Zofia

Nie wiem czy uzyskasz tu takie info, najlepiej złóż CV i jak zadzwonią to się wszystkiego dowiesz, tak będzie najprościej. Poza tym nie wiem czy obecnie.są przyjęcia kobiet na produkcję.

Sebastian
@Worker

Parę miesięcy temu szukali elektromontera UTR ale nie widać ostatnio ogłoszeń. Warto mieć tę firmę na radarze, jeśli idzie o zarobki i warunki pracy? Kto poda jakieś konkrety?

Zielony

Czy jest jakiekolwiek wyżywienie. Czy można kupić sobie obiad? Jeśli tak, to za "ile" czy są zupy regeneracyjne? Pamiętam że jak mój dziadek pracował to były. No ale czasy się zmieniły???? ale koryto dalej ważne ???? No i ogólnie czy kasetka się zgadza i ile można wyciągnąć.

Czy w TEKSID IRON POLAND SP. Z O.O. odbywają się wewnętrzne rekrutacje?

Emeryt

Najlepiej na topialnie jak dobrze kablujesz albo jestes inwalida bez grupy to najlepsze lekkie prace dostajesz

MIRROR

Jest coraz gorzej praca jak na kopalni ,w maseczkach w pyle które są zapychane po chwili syfem do tego hałas i temperatura-tu leją żeliwo .Płaca -lepiej płacom w biedronce ,oscyluje bisko płacy minimalnej. Tylko przybyło białych kasków którzy co teoretycznie mieli by zwiększać wydajność-WCM-międzyjnnymi .Pracownicy produkcji i utrzymania ruchu od chodzą bo dokłada im się obowiązków za tych co odeszli wcześniej ,inwestuje w maszyny które wiecznie się psują (prototypy) już brakuje 25%obsady na ,wolne etaty .Personalny niema pojęcia tak na prawdę jakie obowiązki ma pracownik, jakom wiedze musi posiadać więc stosuje metodę ( by utrzymać się na krzesełku )dom trochę więcej niż minimalna niby że z włochami ustala .Do puki ten pan jest ten zakład pójdzie nadal w tym kierunku-do puki ktoś się nie opamięta ,a na razie gonić roboli puki nogami zamiatają.

Twój słownik ortograficzny
@MIRROR

lepiej placom w biedronce a może PŁACĄ lepiej brzmi

@Twój słownik ortograficzny

I w tej całej opinii najbardziej Cię martwi ta ortografia? Wszystko inne ok według Ciebie?

Tak to ja

Czemu dalej mamy pracować w maseczkach?? Przecież to produkcja a nie szpital 28.03.2022 zostało to zniesione a my mamy dalej pracować w maskach??

Pesymista

Obecnie sytuacja w zakładzie jest niezbyt ciekawa, wśród pracowników krąży przeświadczenie że zakład upadnie. Obecnie przy rosnącej inflacji zarząd nie chce dać sensownych podwyżek, również wiele osób, czuje się (usunięte przez administratora) finansowo lub niedocenionych, mimo wielu przepracowanych lat. Do tego widać, że parking dla kierownictwa się powiększa i samochodów przybywa i to z coraz wyższej półki. Od jakiegoś czasu znów jest opinia że firma padnie, ze względu że coraz więcej mechaników odchodzi i jak coś się zepsuje to nie będzie kołu naprawić i co wtedy... Następnym czynnikiem jest to że w innych zakładach lub np. branży budowlanej, płaci się lepiej i mało kto chce przyjść pracować. W okolicy zakład nie cieszy się dobrą opinią. Następnym problem może być, to że trudno by było wszystkim poprawić o np 1000 zł bo tego mógłby budżet płacowy nie wytrzymać. Zaległości płacowe z poprzednich lat mogą być już nie do odrobienia, różnice w porównaniu do innych zakładów są duże i tego już prawdopodobnie nie dogonimy.

Kurdupel w brylach
@Pesymista

Podejście personalnego do ludzi to śmiech na sali. Video konferencja.... On z domu kawkę przed kamerkę przynosi 30 sekund rozmowy i nara. Jak to Pan personalny parę lat temu powiedział, że przed bramą czeka kilkadziesiąt osób na pracę, to teraz z drugiej strony czekają, żeby (usunięte przez administratora) z tego zakladu. Pan Klaczak (były personalny) przynajmniej rozmawiał z załogą, a nie robił z siebie pośmiewisko. CIEKAWE KTO BĘDZIE PRACOWAŁ JAK BĘDĄ 3LINIE ????????????????

Kurdupel w brylach
@Kurdupel w brylach

I jeszcze weźcie po trzy samochody służbowe żeby oszczędności szukać!!!

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w TEKSID IRON POLAND SP. Z O.O.? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

Jaka rekrutacja . Przychodzisz dostajesz min.krajowa i praca do końca życia bez żadnej ścieżki awansu.

Jerzy

Nie ma szans na wynegocjowanie czegoś więcej niż minimalna na start? No i po jakim czasie można się starać o podwyżkę?

Czy rozmowa rekrutacyjna w TEKSID IRON POLAND SP. Z O.O. odbywa się również w języku angielskim?

asf

Jeżeli ubiegasz się o stanowisko gdzie wymogiem jest znajomość angielskiego to tak, będzie to weryfikowane. Na stanowiska fizyczne nie jest wymagana znajomość angielskiego.

TEKSID

zadzwon i zapytaj sie

Ludzie

Na terenie zakładu Teksid jest kilka różnych firm. W teksidzie to może połowa pracuje a reszta w podfirmach, więc piszcie o jaki oddział dokładnie chodzi bo wprowadzacie ludzi w błąd

Zostaw merytoryczną opinię o TEKSID IRON POLAND SP. Z O.O. - Skoczów

• Jak się pracuje w TEKSID IRON POLAND SP. Z O.O.?

Zobacz opinie na temat firmy TEKSID IRON POLAND SP. Z O.O. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w TEKSID IRON POLAND SP. Z O.O.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 1 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy TEKSID IRON POLAND SP. Z O.O.?

Kandydaci do pracy w TEKSID IRON POLAND SP. Z O.O. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

TEKSID IRON POLAND SP. Z O.O.