Opinie o Organika SA w Łódź

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Organika SA. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Organika SA o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Chemia organiczna, nieorganiczna i przemysłowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Organika SA w Łódź

S. Sylwester

Drodzy Pracownicy, Komentujący, sytuacja płatnicza w Organice jest poprawna. Zdaję sobie sprawę, że brak zapłaty za ostatnie miesiące był dla Państwa dużym wyzwaniem. Ja również w tej sytuacji nie pobierałem pensji. Jednakże, pod koniec tego miesiąca - 30 czerwca 2023 r. - udało mi się uzyskać finansowanie w jednym ze szwajcarskich banków. W związku z powyższym, wszelkie zaległe pensje i faktury zostaną opłacone w dniu jutrzejszym. Ponadto, w najbliższym tygodniu Dział Zamówień zamówi wszystkie brakujące surowce i powrócimy do produkcji. Jestem w trakcie rozmów z nowym top-owym Dyrektorem Handlowym, który pracował dla dużej zagranicznej korporacji. Od 10 lipca znajdzie u nas zatrudnienie, co z pewnością zapewni naszej firmie wiele nowych kontraktów handlowych. Zapewne wiecie, że wracamy również do produkcji płyny 3 w 1 dla portugalskiej sieci handlowej, nie wykluczone, że niebawem do sieci tej będziemy także dostarczać inne artykuły gospodarstwa domowego. Część załogi odeszła, więc zdaje sobie sprawę, że pracy będzie więcej, jednak proszę się nie martwić, bowiem na bieżąco będziemy rekrutować kolejne osoby. Jestem przekonany, że wrócimy do dawnej świetności. Jak tylko sytuacja finansowa się poprawi, to wrócimy do regularnych podwyżek i premii kwartalnych. Wasza wytrwałość zostanie doceniona. Prezes i @Pracodawca

@Wasiak

I właśnie na koniec września przewidywane były te zmiany? Co miało się konkretnie zmienić, jesteś w stanie powiedzieć? Szefostwo coś mówi o tej sytuacji?

Bea

Co myślicie dalej, jak to będzie z tym zakładem, z brakiem pensji?

@optymista

W końcu kierunek studiów prezesa (gorzelnictwo) zobowiązuje :) Ładnych parę lat się zastanawiałem czy zachowywanie się przez lata jak pan prezes wróci przez karmę. I wróciło. Przyznam się, że tak anachronicznej kultury organizacyjnej ((usunięte przez administratora)i mikrozarządzanie) nie spotkałem NIGDZIE. Chyba tylko tutaj jeździło się na targi do Frankfurtu skodą kombi z całym majdanem, Ale to była cenna lekcja - jak nie zarządzać firmą i ludźmi. I za to jestem panu prezesowi wdzięczny - jako mojemu antybohaterami.

Jędrek Nowy wpis

Po jakim czasie dostałbym podwyżkę? Kwota wyjściowa dla Brygadzisty Magazynu, według nowej oferty, to 5 000–6 500 zł brutto.

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem zespołu Organika SA?

Charytatywnie? Czy masz przy tym po prostu na myśli bezpłatny 6-ściomiesieczny staż? jakie są teraz prowadzone? Pytam, bo w zasadzie nie widzę takiej oferty z teraz, chyba ze w złym miejscu sprawdzam? Był ktoś na takim stażu i by go opisał? Co można z niego wynieść?

XXL

Żaden staż, tylko pracować pół roku i nie otrzymywać wypłat tak jak zatrudnieni pracownicy Organiki. A co z tego można wynieść pytasz? Biedę, ubóstwo i zszarpane nerwy.

Ahoy Nowy wpis

nie myslec

Człowiek Nowy wpis

Mam zamiar wziąć udział w rekrutacji dla elektryka, powiecie mi tylko czy te zarobki które podali 5 000–6 000 zł to już jest ściana, nawet jeśli posiadam uprawnienia które mają być dodatkowym atutem?

Pracownik Nowy wpis
@Człowiek

Spokojnie, proszę nie martwić się i składać CV. Przy rekrutacji jest to dodatkowy atut i na pewno będzie pomocny przy negocjacji stawki.

Nie rozumiem o co chodzi w komentarzach. Nakreśli mi ktoś mniej więcej sytuację co się dzieje z firmą, bo się trochę pogubiłem. Mają jakieś problemy z terminowością wynagrodzeń, czy w ogóle z dnia na dzień firma przestała funkcjonować. Na stronie mają aktywną ofertę pracy Młodszego Specjalisty ds. Administracji i BHP z orzeczeniem o niepełnosprawności. Strasznie się nastawiłem na zdobycie stanowiska, bo mam orzeczenie a dla takich osób jak ja dostępne są przeważnie oferty do pracy na ochronie itp. Teraz sam nie wiem czy są perspektywy na zatrudnienie czy nie?

Czy na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Organika SA kandydat na stanowisko Specjalista ds. IT ma szansę poznać swoje przyszłe zarobki? Czy można negocjować proponowaną kwotę wynagrodzenia?
logo firmy Elektromonter ds. pomiarów elektroenergetycznych
Przedsiębiorstwo Portowe Sieć Sp. z o.o.
logo firmy Asystent Projektanta Konstrukcji
Siemianowice Śląskie
MERAENG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA
logo firmy Programista maszyny CNC (K/M)
Dębica
Igloocar Sp. z o.o.
logo firmy Inżynier budowy
Międzywodzie
Gryfbud Sp. z o.o.
Yeti
Użytkownicy czekają na odpowiedź 50 dni.

Cześć, Czy ktoś wie co się dzieje i co dalej?

Ristowski

Znam firmę sprzed kilkunastu lat. Jest jednoznacznie negatywna - "dzięki" zarządowi. A szczególnie prezesowi. Z takim brakiem szacunku do pracowników, mikrozarządzaniem, brakiem zaufania i dusigrosztwem nie spotkałem się nigdzie przez 30 lat pracy. Brak elementarnej ogłady, system feudalny niemalże. Żenujace było wyremontowanie z starym budynku na Ciasnej tylko Obslugi Klienta i piętrza zarządu. Na górze granit i nierdzenwa stal, a po drodze klatka schodowa malowana kilkadziesiat lat wcześniej. Tutaj tip top, a instalacja w biurowcy w stanie, która doprowadziła do pożaru biura (w zakładzie chemicznym z tysiącami ton surowców wysoce łatwopalnych). Wspominam to jak jakiś zły sen :). Jednakże praca w Organice dała mi dobrą odskocznię do...zmiany pracy na lepszą:)

Bea

Co myślicie dalej, jak to będzie z tym zakładem, z brakiem pensji?

Antyklamca
@Bea

Myślę, że wypłacą pieniądze. Największym problemem jest brak prądu, bo przez to maszyny nie działają, ale trwają rozwmowy i dostawca prądu niebawem uruchomi prąd. Kwestia kilku dni, bo wyłączenie było bezprawne. Co więcej, na pewno firma otrzyma z tego powodu rekompensatę, w momencie wygrania sprawy sądowej. Organika we wrześniu stanie na nogi!

Antykłamca

Pieniadze będą, bo wtedy na 99% wejdzie do spółki inwestor amerykański. Kto pracuje ten wie o kim mówię. Planowane jest dokapitalizowanie spółki,jak tylko prąd wróci. Sprawność maszyn musi zostać potwierdzona, a jak wiemy maszyny działają bardzo sprawnie, także to tylko formalność.. wspomnicie moje słowa. Wrzesień/październik będzie dobrym miesiącem dla Organiki! O pieniądze się nie martw, zostaniesz nagrodzony. A inwestor to firma w topce globalnej, wiec warto zostać... z reszzta sami wiecie o kim mowa...

optymista
@Antykłamca

inwestor kochani się pojawi, ale najważniejsze dla nas to, że pierwsze co zrobi to pożegna w trybie natychmiastowym naszego DROGIEGO prezesa :) pieniądze rzeczywiście wypłaci, ALE UWAGA!!!! TYLKO PRACOWNIKOM CAR-U! niestety nasz "kochany, wszechwiedzący, wiecznie narąbany i starający się wykiwać wszystkich prezes - nieudacznik" zostanie na swym stanowisku w organice s.a. A wiemy doskonale od kogo zacznie wypłacając zaległe należności... to nie będziemy my - pracownicy, ani kontrahenci, ... W końcu możemy się tylko domyślać ile kosztuje naszego kochanego(usunięte przez administratora) LUDZIE!OBUDZCIE SIĘ!!!! CZAS NA ROZWIĄZANIA, A NIE MARUDZENIE!!!!!

Ahoy
@Antyklamca

z czego ci wypłacą pieniądze ? przecież pieniądze ze sprzedaży nie trafią do firmy tylko do prezesuńcia a kto będzie chciał kupić akcje i jeszcze spłacać zadłużenie 80 mln zł akcje organik nie są warte złotówki lepiej postawić zakład od nowa i mieć z głowy wypaczonego prezesuńcia z którego potęgą umysłu/sic/ nikt nie mógł się dogadać

Fabek
@Ahoy

Duże są te zaległości z pensjami. Ludzie poodchodzi z pracy przez tą sytuacje? To już pewne że będzie nowy inwestor i wyłoży kasę?

Nikt
@Fabek

Pewne jest tylko to, że Organika już jest winna obecnym pracownikom 6 wypłat, a prezes doskonale wszystko mataczy i podaje nieprawdziwe informacje.

Ahoy
@Fabek

kto chciałby za organiki wyłożyć 1000 mln złotych trzeba być głupcem żeby to zrobić i głupcem żeby tak myśleć

@optymista

Ciekawski

To jak to wygląda teraz na prawdę? Jaki jest status firmy? Czy firma w jakikolwiek sposób dziala (produkuje? Sprzedaje?)

On

Noc jak noc. Szybko mija. Ważne że praca jest miła i przyjemna.

I pracuje się tylko w nocy , czy chodzi o to , że produkcja jest wtedy zwiększona ? Jeśli noce są pracujące , to jest szansa na dodatek nocny ? Napisz proszę .

...

Wszystko co tu ostatnio napisano to totalne bzdury. Firma jest w upadłości z bramą zamkniętą na kłódkę.

On
@Ciekawski

Zbliża się wiosna więc ruszamy pełną parą z produkcją letniego spryskiwacza i wszystkich kosmetyków samochodowych.

...
@On

Pan wyżej nie pogodził się z faktem, że firma zbankrutowała i żyje w alternatywnej rzeczywistości gdzie dalej leje ukochane spryskiwacze do baniek na rannej zmianie... Ta firma w tym wydaniu właścicielskim to bankrut od prawie roku i nic tego nie zmieni. Nadzieją jest wykup środków trwałych przez inny podmiot co pociągnie za sobą rebranding. Jedyne co pozostanie po Organice to mury.

Beata
@...

Od kiedy niby firma jest w upadłości? Daj znać, co było konkretnym powodem zamknięcia tej firmy... Może orientujesz się, czy właściciel działa teraz pod jakąś inną nazwą? Z góry dzięki za informacje. ;d

Nina

Dzień dobry, Czy zaległe pensje mój mąż otrzyma. Poproszę Pana prezesa o odpowiedź czy zamierza poinformować co dalej?

Prezes
@Nina

Dzień dobry. Z przykrością muszę potwierdzić, że pieniędzy dla pracowników na pewno nie wystarczy. Trzeba spłacić w pierwszej kolejności kredyty hipoteczne. Przejęcie zakładu nastąpi za kilka miesięcy.

Tłusty kot
@Prezes

Za długi odpowiada Prezes całym swoim majątkiem w tym emeryturą. A potem spadkobiercy. Wyrok należy rozszerzyc na PESEL Prezesa.

@Nina

Panie Prezesie, kiedy nastąpi finalizacja sprzedaży zakładu i co za tym idzie, kiedy otrzymamy zaległe wynagrodzenia? Bardzo proszę o odpowiedź.

Nadal od specjalisty ds. IT wymagają min rok doświadczenia? Tak zerknąłem na starą ofertę co była 9 mies temu i tak wtedy pisali, nie wiem, jak teraz. Ale jeśli faktycznie tylko rok to jak tam płacą? Jakie są stawki? Proszę o aktualne informacje tylko.

Karolcia

Witam serdecznie, interesuje mnie oferta pracy ze strony, Specjalista ds. Kontrolingu dokładnie. Skoro mile widziana nawet znajomość SAPu itp, a to przecież często oddzielne stanowisko, to ile płacą na start? I czy przyjmują chętnie kobiety tak samo jak mężczyzn? :)

Kadry
@Karolcia

Zapraszamy na rozmowę do godziny 15.00. Praca dla kobiet i mężczyzn, płaca od 6200 brutto.

Kadry

Jakie żarty? Zakład przeszedł pozytywnie restrukturyzację, a teraz jest w fazie przekształcania. Szukamy pracowników.

@Kadry

Witam, czy stanowisko zostało już obsadzone? Moge wiedzieć czego wymagają państwo od potencjalnego kandydata? Wynagrodzenie wyglada dobrze, taka pensja obowiązuje na umowie o pracę, tak?

OGR

Hej. czy ktoś wie kiedy jest spotkanie wigilijne z prezesem ?

SA
@OGR

No właśnie, dobre pytanie. Pewnie prezes zamówi catering i zaprosi wszystkich pracowników obecnych i tych co odeszli na wspólną wigilię przy "świecach". Będą paczki dla dzieci oraz karty podarunkowe dla pracowników, ale tylko dla zatrudnionych.

ogr
@SA

bylo pysznie! oby wiecej takich okazji! mam nadzieje ze na wielkanoc tez bedzie taka uczta

Posprawdzałem w krs-ie i firma jest aktywna. O co chodzi z tymi wpisami o syndyku i sprzedaży firmy? Pracujecie nadal i płacą Wam na czas, czy już tylko komentujecie sobie byłą firmę?

PS

To sprawdzaj dalej..... Jesteśmy zatrudnieni, ale powodu wyłaczenia prądu za długi w połowie lipca nie pracujemy i nie otrzymujemy wynagrodzenia od 7 miesięcy.

Triumf

Co z FGŚP nic nie pomogą odzyskać części pensji? To po co to jest ? się pytam po co Jak urzędy rozkładają ręce a jest co zabrać

Ogry

Witam, Jak ta sprzedaż firmy doliczyli się wartości ? Czy nabywca czeka na syndyka czyli do maja

Hejka, myślałem nad praca brygadzisty bo miałem już do czynienia z zarządzaniem ludzmi i widzę ze oferta wisi ale trochę mnie dziwi to ze tutaj piszą o bankructwie a jednak oferty pracy się pojawiają ? I jeszcze szukają do kontrolingu, więc jak to jest?

Triumf

W Łodzi rozpatrujă około dziewięciu miesięcy. Tyle jest wniosków. Masakra.

Pardą

diversey kupuje zaklad i puki co wyceniaja wszystko

Bea

Witam, jakie plany są dalsze z zakładem, kiedy będzie w końcu wypłacana wypłata

Zgadza się, nic nie dostaniecie. Nawet przy ewentualnej sprzedaży czy też upadku zakładu dla pracowników nie wystarczy pieniędzy.

Tłusty KOT

Kasę wszyscy dostaną, majątek jest w całej grupie kapitałowej większy i nic nie pomoże chowanie go. Wyrok z klauzula rozszerzoną i komornik jedzie---

@Bea

Z ilu miesięcy powinni wypłacić Wam kasę? Czy szefostwo podaje jakieś informacje, może spłacą Wam jakieś odsetki za czekanie?

Hej, czy możecie mi powiedzieć czy oferty pracy na ich stronie są aktualne? Chciałbym aplikować na Specjalistę ds. kontrolingu, ale nie wiem co robić, bo piszecie, że firma ma problemy finansowe i są problemy z płatnościami...napiszecie czy sytuacja się poprawiła? Czy w związku z tym, że firma miała lub ma problemy to nie odbiło to się na stawkach wynagrodzenia, dają przynajmniej stawkę rynkową dla specjalistów? Trochę aż jestem zdziwiony, że mogą mieć problemy skoro oferują całkiem bogaty benefit, chociażby premie frekwencyjne, czy nagrody.

Były

Najlepiej zapłać potworne zaległości za prąd i inne media. Fabryka stoi już prawie 2 miesiące z powodu odcięcia napięcia. To jest WIELKI WSTYD dla właściciela, który nic nie robi w tym temacie.

I

Ale co dalej z firmą, czy będzie działać, co z pracownikami? Nie bardzo rozumiem co tam się dzieje.

wszystko super
@I

dzisiaj świetne spotkanie. aż chce się pracować!

Lol
@wszystko super

Napisz co było tematem spotkania? Czy nowy inwestor już jest. Z chęcią się zatrudnie u nowego właściciela firmy. Co z kasą dla byłych pracowników

Ciekawy
@wszystko super

No i jak nie było w piątek spotkania, przełożone na wtorek czyli 19.09. I co było w końcu czy nie?

Js

Szkoda prądu na tą organizację. Zalegają mi z wypłatą za dwa miesiące. Sprawa w sądzie.

Zostaw merytoryczną opinię o Organika SA - Łódź

• Jak się pracuje w Organika SA?

Zobacz opinie na temat firmy Organika SA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 61.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Organika SA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 54, z czego 7 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 37 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Organika SA