PMiW Łukosz sp. z o.o.

Opinie o PMiW Łukosz sp. z o.o.

@Niklaus Nowy wpis

Szczerze. Nie polecam pracy w tym zakładzie, a w szczególności w Dziale Utrzymania Ruchu. Zauważyłem ogłoszenie na elektryka i skorzystałem. Praca w miarę do ogarnięcia ale jak zwykle atmosfera zepsuta przez kierownika, który traktuje człowieka jak (usunięte przez administratora) Unoszenie głosu, darcie (usunięte przez administratora) wyzywanie. Przez niego prawie bym stracił też palce bo chciałem zdjąć dość ciężką blachę z prasy a on zdenerwowany z uniesionym głosem bierze tą blachę z powrotem na prasę. Zauważyłem też, że źle traktuje także pracowników z dłuższym stażem, którzy oprócz elektryki ogarniają: hydraulikę, mechanikę i pneumatykę. Dostałem wtedy propozycję pracy na okres 3 miesięcy. Zrezygnowałem po miesiącu, kiedy kiero pokazał swoją fałszywą twarz bo nie ze mną te numery i nie dam się (usunięte przez administratora)za 23,50 zł. Mam nadzieję że ostatni pracownik Utrzymania Ruchu się zwolni i wtedy kiero będzie se tam sam robił a wiadomo że roboty jest dużo. Ogólnie jeżeli Ci psychika miła to nie pchaj się tam. Dotyczy zakładu w Chybiu.

Nowy wpis

@@Niklaus

Drogi Użytkowniku, Ta informacja była zamieszczona w ubiegłym roku pod pseudonimem TW Dryblas. Odpowiedzieliśmy już na nią.

Czy nowo zatrudnione osoby w PMiW Łukosz sp. z o.o. otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

A na jak długo? Na okres próbny na trzy miesiące? Czy jak? :> Moim marzeniem jest mieć docelowo uop na czas nieokreślony... Jak szybko jest to możliwe w tej firmie? ;) Dajcie znać, bo będę składać cv.

Nowy wpis

Drogi Użytkowniku, W odpowiedzi na pytanie, pierwsza umowa jest zawierana na okres trzech miesięcy, następnie zawierana jest druga umowa i trzecia umowa na czas nieokreślony.

@PMiW Łukosz sp. z o.o.

Ale ta pierwsza umowa to uop czy zleceniówka? I później ta druga, na jak długo jest podpisywana? Dopytuję, bo chcę wiedzieć, po jakim czasie mogę liczyć na umowę na czas nieokreślony. ;)

Sebastian

Ostatnio widziałem ze szukali kogoś na produkcje. Nadal są przyjęcia? Trzeba mieś jakieś doświadcznie czy w razie co jest przeszkolenie zanim zacznie się pracę? Napisz na ile zmian trzeba chodzić?

@Sebastian

Doświadczenie na produkcji jest mile widziane, natomiast standardowo szkolimy i przydzielamy opiekuna na czas wdrożenia. Praca na 3 zmiany. Zapraszamy do składania CV.

@PMiW Łukosz sp. z o.o.

Ile czasu trwa wdrożenie? Wtedy jest już prócz szkolenia normalna praca i można zarabiać do pierwszego dnia?

@Sebastian

Długość czasu wdrożenia jest uzależniona od stanowiska na jakie jest wdrożenie. Oczywiście w tym czasie pracownik już otrzymuje wynagrodzenie za wykonaną pracę zgodnie z umową.

Czarny

Witam powiem tak to co widziałem dziś rano w pracy co zrobił kierownik produkcji to przechodzi ludzkie pojęcie mam nadzieję że ta osoba tego tak nie zostawi i pójdzie z tym dalej ja bym z tym do sądu szedł matko co tam się (usunięte przez administratora) żeby ciebie tak ktoś potraktował przykre to strasznie może wreszcie ktoś zrobi tam porządek

Ktos

Czyli co zrobił ?

@Czarny

Drogi Użytkowniku Jesteśmy zaniepokojeni zamieszczonym komentarzem. Prosimy o pisemne zgłoszenie sytuacji w dziale kadr.

@Czarny

Skoro jesteś świadkiem tak poważnej sytuacji, która mogłaby skończyć się Twoim zdaniem w sądzie to powinieneś poinformować dyrekcję, a nie pisać tutaj jakichś żali. Poprzez bierne zachowanie pośrednio sam przyzwalasz na takie traktowanie ludzi w pracy. Czytając wszystkie komentarze na tej stronie jest multum dowodów na nieodpowiednie zachowanie kierownika, a nigdy nigdzie nic nie wypłynęło, żadnych konkretów sam bełkot, który można uznać za pomówienie.

Rozmowa kwalifikacyjna bywa bardzo stresująca. A jak było w Twoim przypadku? Ilu rekruterów prowadziło rozmowę? Podziel się opinią ze spotkania w firmie PMiW Łukosz sp. z o.o..

Nie szanują i nie zależy im na pracownikach, którzy pracują już tam parę lat, nie ma podwyżki za staż, płacą najniższą krajową,nowi pracownicy mają wypłatę ja pracownik z kilkuletnim stażem,pracownicy którzy nie ukończyli 26 roku życia powinni mieć większe wypłaty skoro nie płacą podatku,a co mają takie same jak wszyscy,przy tej samej stawce co reszta, już nie wspomnę o tym że obcokrajowcy robią co chcą, schodzą z lini produkcyjnej nic nikomu nie mówiąc, spacerują robią wszystko żeby się nie przemęczać,i kierownicy poprostu na to pozwalają zero jakiś konsekwencji,a Polak by już miał naganę za takie zachowanie.

Młoda

Witam mam pytanie czy ktoś jeszcze widział te zdjęcia jak kierownik produkcji pije wódeczkę na swoje urodziny w pracy Zrobi ktoś wreszcie tam porządek z tym Panem te zdjęcia trzeba pokazać prezesowi co tam się odpi....

Zielona
@Młoda

Ktoś chciał zrobić porządek z tym Panem i został wyśmiany i odesłany z kwitkiem. Tak poważnie traktują zgłoszenia pracowników że coś niedobrego dzieje się w firmie. Ten Pan jest chyba nietykalny. Ciekawe czy te opinie też usuną tak jak większość opinii jest usuwanych z tego portalu.

TinkiWinki

I co z tego że powinno iść w świat jak oni to zamiotą pod dywan tak samo jak była sytuacja że ponoć kierownik z produkcji robi mobbing i pół zakładu poszło na rozmowę z P.Dyrektor i jakoś kierownik dalej pracuje. A była sytuacja też o wypadku na terenie zakładu techniczny przejechał 2 osoby wózkiem widłowym jedna z osób poszkodowanych do końca życia ma rękę nie sprawna a druga uraz kręgosłupa i traume a tego mało że p.dyrektor pojechała do poszkodowanej do szpitala błagać o nie wnoszenie skargi to nie jest zakład pracy to jest (usunięte przez administratora) .

@Zielona

Drogi Użytkowniku Informujemy, że portal Go Work ma regulamin dotyczący zamieszczanych treści/opinii. Bardzo dobrą i sprawdzoną formą kontaktu, którą praktykujemy w Naszym Zakładzie, jest bezpośredni kontakt z przełożonym, dyrektorem, umieszczenie w skrzynce pracowniczej zgłoszenia lub oficjalne pismo do Dyrekcji/Działu Kadr celem weryfikacji i sprawdzenia danej sytuacji.

@TinkiWinki

Prosimy o zamieszczanie potwierdzonych, prawdziwych informacji. Informujemy, że sprawa wypadku nie jest zakończona i jest w toku. Sprawa mobbingu została sprawdzona i zweryfikowana. Osoby zainteresowane są poinformowane o jej wynikach. Jednocześnie nie zgadzamy się na umieszczanie informacji nieprawdziwych, uderzających w dobre imię Firmy. Celem Naszej Firmy jest transparentność, uczciwe i rzetelne przekazywanie informacji. Podkreślamy, że informacje plotkarskie, naruszające dobro osobiste itp. zgodnie z Regulaminem serwisu Go Work i prawem polskim nie będą zamieszczane.

Nie polecam. Nie profesjonalna firma, mieli dać znać, a oczywiście słuch po nich zaginął ;)

@Kandydat

O rekrutacji piszesz? Dawno była ta rozmowa? Ciekawa też jestem o co pytali. Dasz znać?

@Kandydat

Kontaktujemy się z wybranymi kandydatami. Podczas rozmowy kandydat otrzymuje firmową wizytówkę z numerem telefonu z którego będzie kontakt. Niestety zdarzają się sytuacje, że osoby nie odbierają telefonów i nie oddzwaniają celem omówienia ustaleń.

@PMiW Łukosz sp. z o.o.

Głupoty piszecie. Nie było żadnej wizytówki, na rozmowie była mowa że dacie znać. Dobrze wyszło że się nie udało. Nie chciałbym pracować w firmie, w której (usunięte przez administratora)

@Kandydat

Drogi Użytkowniku W przypadku zaistnienia takiej sytuacji nr telefonu jest dostępny na stronie internetowej. Zapraszamy do kontaktu.

Kwiat

Czy to prawda że kobiety po 18 czy więcej kg dźwigają a normą jest 12 kg

Maja
@Kwiat

A masz może tam kogoś znajomego który pracuje ze zapytałeś o to?

Kwiatek
@Maja

Nie ale słuchy mnie doszły takie , od kolegów....

Przemysław
@Kwiatek

Warto to sprawdzić, bo to sugeruje że coś się dzieje nie tak ... A może jest to dodatkowo płatne czy coś?

@Kwiat

W odpowiedzi na zapytanie odnośnie stosowanych norm, pragniemy poinformować, że ciężkie pojemniki i kartony są przenoszone przez dwie osoby. W związku z tym waga towaru rozkłada się na dwie osoby. Kierownicy dbają o to ,aby kobiety nie podnosiły więcej niż 12 kg.

ktoś
@Kwiat

Tak to prawda pracowałam w tej firmie to jakaś porażka. Grózini stojom i nalepki lepią a kobiety dzwigają po 18/19 kg porazka a kierownik przyjdzie to jeszcze powie szybko szybko a człowiek po 2 godz ma już dość

@PMiW Łukosz sp. z o.o.

Ha ha pracowałam u was to dlaczego byłam na pakowni na białej stronie i dźwigałam sama takie pojemniki zwyczajnej po 18/19 kg Kierownik przyszedł i zero reakcji jak mu powiedziałam ze nie mam już siły tego dźwigać i rejestrować zwyczajnej po 18/19 kg 1 pojemnik Ten zakład pracy to jedna porażka tak jak są dawane fioletowe szynki na smażalni. Moje słowo do kierownika pacz to się świeci na fioletowo to nie pacz ino dawaj.

Beata
@były pracownik

Faktycznie ciężar, może warto postulować jakieś wózki pomocnicze, nie widłowe, ale takie ręczne jakieś? 18/19kg to bardzo dużo dla kobiety.

Misia
@PMiW Łukosz sp. z o.o.

Witam.To bzdura że dwie osoby skrzynie po 16/18kg dźwigają jeżeli chodzi o kobiety sama tam pracowałam i sama to musiałam dźwigać. I nikogo to nie interesuje czy masz siły czy nie .A po dwie osoby dźwigają chyba tylko jak audyt czy kontrole są.

@Misia

Przecież to można się nabawić kłopotów z kręgosłupem. Przepisy BHP na to pozwalały? W ogóle zgłaszałaś do kierownika że to dla ciebie za ciężkie?

Misia
@Sebastian

Kierownik ma to w (usunięte przez administratora) ze za ciężkie masz robić i nie narzekać. Łukosz jakoś nie umie się do tego odpowiedzieć.

@Misia

W nawiązaniu do poniższej dyskusji jeszcze raz informujemy, że w przypadku cięższych pojemników ( jeżeli takowe występują) są przenoszone przez dwie osoby. W przypadku, gdy pracownik ma zastrzeżenia ma prawo do zgłoszenie ich zarówno do kierownika, jak również do dyrekcji zakładu. Może również odmówić wykonania polecenia. Informujemy również, że na terenie zakładu są umieszczone dwie skrzynki pracownicze do których można wrzucić takie informacje, które następnie są przekazywane do dyrekcji zakładu celem rozpatrzenia tematów.

misia
@PMiW Łukosz sp. z o.o.

W czerwionce Leszczynach czegoś takiego nie ma jak skrzynka zaufania. To jak pani mi to wyjaśni że ja takie pojemniki dźwigałam i kierownik STU.........miał za przeproszeniem to miał w (usunięte przez administratora) ze mnie ręce bolą. Gdyby mogłam dodać zdjęcia ile waży taki pojemnik z kiełbasą zwyczajną to bym je dodała. I ile osób dzwiga 1 pojemnik o wadze 18/19 Kg

paker
@Sebastian

Ciężary powinni dźwigać faceci.

Jajo
@PMiW Łukosz sp. z o.o.

Nie róbcie sobie jaj z ludzi, dwie osoby do podnoszenia? Tak kłamać, wstyd! Kierownicy pilnują tego? ????

@Jajo

Drogi Użytkowniku Jeżeli zauważyłeś takie naruszenie, zgłoś je do Przełożonego lub oficjalnym pismem do Działu Kadr

Wstyd

Witam czy jest to prawda że wolicie przyjmować ludzi z innych krajów bo mają tańsze ręce do pracy ?

Gumiś
@Wstyd

Tak jest to prawda. Nawet Ludzie tu sami się zwalniają bo jak można pracować (usunięte przez administratora) na rękę gdy wszystko poszło w górę a jeszcze pójdzie po nowym roku . Dlatego wolą obcokrajowców co pracują po 12h bo mają na nich zarobek

Marzena
@Gumiś

czyli jakbyś proporcje miał na oko wyznaczyć to ile z całości to Polacy a ilu jest z pozostałych narodowości? W sumie to jaka jest aktualna liczba wszystkich zatrudnionych?

Szwajcer monter akrobata
@Wstyd

Tak po co im ludzie z Polski jak za mniejsze pieniądze mogą zatrudnić nie roboli proponuję przejedź kamery na wędzarnie jak chodzą palić papierosy na nockach

Wstyd
@Szwajcer monter akrobata

Gdyby zrobili palarnie jak w innych zakładach to by nie było palenia gdzie popadnie . :)

@Wstyd

W Naszym Zakładzie każdy Pracownik jest mile widziany, niezależnie od kraju pochodzenia. Ważne jest spełnienie wymagań jakie określone są dla danego stanowiska. Aktualnie rekrutujemy na dwa stanowiska. Szczegóły na naszej firmowej www.lukosz.pl, w zakładce praca.

mgr. Dietetyk,technik żywności

Pierwszy raz w moim życiu spotkałam się z takim brakiem profesjonalizmu. W dniu dzisiejszym byłam na rozmowie rekrutacyjnej w Czerwionce. Piątego stycznia dostałam zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną na stanowisko specjalista ds. Kontroli jakości, po wstępnej rozmowie telefonicznej, którą prowadziliśmy na temat mojego CV, które wysłałam w terminie wcześniejszym, ustaliliśmy dzisiejszy termin na spotkanie rekrutacyjne. Tutaj zaczyna się smutna komedia i dramat w jednym, po rozpoczęciu spotkania padły w moim kierunku dwa ogólne pytania o moją osobę, po zadaniu tych pytań Pani kierownik stwierdziła, że poszukują kogoś z większym doświadczeniem. Kuriozalna sytuacja ustawiasz sobie grafik w pracy, aby pójść na rozmowę kwalifikacyjną i po pięciu minutach dowiadujesz się, że masz za małe doświadczenie na stanowisko. W trakcie tych pięciu minut nie zostało zadane żadne pytanie merytoryczne czy też żadne pytanie sprawdzające. Pani ewidentnie przeczytała moje CV dopiero na spotkaniu, co więcej ja mocno przygotowywałam się do tej rozmowy liczyłam na ciekawe perspektywy związane z firmą, jednak szybko się przekonałam jak niekompetentna osoba została wystosowana do przeprowadzenia rekrutacji, gdy po poinformowaniu mnie, że nie mam doświadczenia, Pani po prostu wyszła i zawołała koleżankę, która zaoferowała mi pracę na produkcji.... Nie dowierzałam co słyszę. Chciałabym, aby firma wyciągnęła jakieś konsekwencje z tego, gdyż tak straszne nieszanowanie czasu drugie człowieka, który chce się rozwijać i poświęca się, aby wypaść dobrze jest bardzo słabe. Pozdrawiam i życzę powodzenia w rekrutacji na .... Produkcję... Specjalistę jakości.

Czy można liczyć w PMiW Łukosz sp. z o.o. na prywatną opiekę medyczną?

Tak, w zakładzie jest możliwość skorzystania z prywatnej opieki medycznej.

Łucja

To straszne co piszesz. Kazał przerwać l4? Zostało to gdzieś zgłoszone? To chyba niezgodne z prawem, ciekawe czy ktoś wyżej o tym wie.. ?

W odpowiedzi na przedstawioną sytuację informujemy, że gdy pracownik ma zastrzeżenia powinien je zgłosić do przełożonych kierownika aby móc ją zweryfikować. Sprawdziliśmy i niestety taka informacja o której jest mowa we wpisie nie została zgłoszona.

Jaki jest wkład kierownictwa PMiW Łukosz sp. z o.o. w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

Kub4R

Podstawą budowy dobrej atmosfery jest szczerość komunikacji i obustronna chęć współpracy/budowania atmosfery - nie tylko po stronie kierownictwa. Jeśli masz uwagi to je przekaż swojemu przełożonemu, a jeśli on nie reaguje/działa zgodnie z Twoimi oczekiwaniami to idź "piętro wyżej" i tak aż do skutku. Jestem przekonany że Twoja odwaga w komunikacji i bezpośrednia szczerość przekazu da Tobie i nam Wszystkim oczekiwane efekty. Naturalnie rodzi się pytanie: Jakie "Ty" podjąłeś/łaś działania, jakie swoje zdolności i umiejętności wykorzystujesz celem poprawy atmosfery. Chcesz dobrej atmosfery ? Zacznij ją budować od siebie. GoWork nie zrobi tego za nas. Pozdrawiam cały zespół (usunięte przez administratora).

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w PMiW Łukosz sp. z o.o.?

MEndoza

Jak słuchasz jak piesek jest ok, praca dla odpornych psychicznie i fizycznie

Adwokat

Naszły mnie słuchy że szantażują was zwolnieniem jak się ktoś nie zaszczepi czy to prawda bo jest wbrew prawu polskiemu i trzeba z tym walczyć.

Alicja

Dziekuje za odpowiedz. A to wybieracie kandydatów. Na pewno macie duzo cv od osób.

Maryla

Cześć, gdzie podział się nasz przedstawiciel Łukasz ze Śląska? Zwolnili go czy sam się zwolnił?

@Maryla

Nie jesteśmy upoważnieni do przekazywania informacji o które Pani pyta. Jeżeli ma Pani problem z kontaktem ze swoim przedstawicielem handlowym prosimy o kontakt mailowy na poniższy adres. Skontaktujemy Panią z przedstawicielem w celu ustalenia wizyty handlowej. handlowy.chybie@lukosz.email

Alicja

Czy praca w waszej firmie łukosz jest od zaraz czy najpierw rozwarzacie wszystkie cv i dzwonicie do wybranych kandydatów ?

Franciszek
@Alicja

Czyżbyś planowała zatrudnienie w firmie PMiW Łukosz? Tak można zrozumieć Twój wpis, dlatego też może będziesz tak uprzejma i napiszesz, skąd w ogóle wzięło się Twoje zainteresowanie tym miejscem pracy? Daj znać, bo strasznie mnie to ciekawi. Mogę na Ciebie liczyć? Myślę, że z naszej dyskusji może wywiązać się merytoryczna rozmowa.

@Alicja

Cv należy wysłać na poniższy adres mailowy Działu Kadr. Po wpłynięciu wszystkich ofert następuje kontakt z wybranymi osobami. kadry.chybie@lukosz.email

Maryla

Cześć, a gdzie podział się nasz PH Łukasz ze Śląska? Coś się stało?

Jakie jest podejście do liderów z zewnątrz w firmie PMiW Łukosz sp. z o.o.?

Rudzielec

To firma bez perspektyw.. Zbyt ambitni dlugo nie pracuja

Zostaw merytoryczną opinię o PMiW Łukosz sp. z o.o. - Chybie

• Jak się pracuje w PMiW Łukosz sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy PMiW Łukosz sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PMiW Łukosz sp. z o.o.?

PMiW Łukosz sp. z o.o.