Firma Handlowo-Usługowa Marek Kazimierz

Opinie o Firma Handlowo-Usługowa Marek Kazimierz

JQ Nowy wpis

Przez Urząd Pracy szukają pracownika restauracji. Chodzi o pomoc przy przygotowaniu posiłków czy też kelnerowanie. Mam przygotowanie gastronomiczne więc praca na kuchni spoko. Zwykle po ile godzin zmiana, więcej niż osiem?

Wcale nie dziwią mnie komentarze o menagerkach, które potrafią klientów traktować jak (usunięte przez administratora) więc co dopiero pracowników. Jestem klientką, która dzisiaj menagerka opieprzała przy klientach drąc się na mnie i mówiąc „masakra” bo śmiałam zgłosić że dostałam zwykłą kawę a nie taką jak zamawiałam. Brak profesjonalizmu i skandaliczny brak kultury pozwala mi myśleć że pracownicy mają tam przegwizdane.

@Anna

Warto wspomnieć że menagerka wzięła moją kawę do ręki, otworzyła i zamieszała jakimś niezidentyfikowanym przedmiotem i oddała. Rzecz jasna to nie była kwestia wymieszania tylko tego że nie potrafiła przygotować kawy ani obsłużyć kogoś kto zgłosił reklamację. Byłam naprawdę miła a wróciłam do domu z płaczem bo nie spodziewałam się tak okropnego zachowania w dodatku przy innych klientach. Mam nadzieję że ta Pani (czarne włosy, raczej nie za długie, raczej starsza niż inne) w niebieskiej koszuli zostanie pociągnięta do odpowiedzialności bo wstyd że takie stanowisko zajmuje nie mając pojęcia o pracy z klientami i brak jej podstawowej kultury.

Gosia
@Anna

Dziwne zachowanie, faktyczne. A wiecie może, czy tutaj managerem zostaje się z awansu z niżej posady np. ze zwykłego pracownika, czy na takie stanowiska biorą ludzi z zewnątrz? Ktoś pracował tutaj i może o tym opowiedzieć? I czy manager zarabia tu pensję stałą, czy ma tez prowizję od sprzedaży??

@Gosia

Z reguły z awansu ale żeby go dostać nie trzeba się wykazać niczym specjalnym. Wystarczy podlizywać się komu trzeba jak złapiesz kontakt odpowiedni z kierownikiem lub asystentami pogadasz o głupota ch i wspólnych zainteresowaniach jest szansa że zaczną zabierać Cię na piwo a potem droga jest już prosta w miarę. Musi się pojawić miejsce na managera i gotowe. Niejednokrotnie zarządzali nami (usunięte przez administratora)którzy sami niczego nie wiedzieli i I nie znali podstawowej obsługi sprzętu czy kanapek które miały wejść ale wa,ne ze się pośmiali z asystentka i pogadali co lepsze na odchudzanie. Jednak po żadnej z nich nie było widać aby znały skuteczne sposoby by schudnąć. Ale chyba taka wada tej pracy że jeśli jest możliwość jedzenia za free to brak umiaru a po latach mamy nadmiar ale kg. Ogólnie praca ok nic trudnego dobra na chwilę lub jako druga bo można się dogqdsc o etat i godziny pracy. Jednak ludzie i sposób zarządzania to dramat co widzę że wiele osób potwierdza swoimi opiniami

Trzymaj te drzwiiii!!

Jeśli już o zasadach mowa to zawsze była tylko jedna. I powie to każdy kto pracował w złotych łukach. DOCZYSZCZANIE Nie ma ruchu, szmatka i lecimy ze sprzątniem. Blaty, stoły, wózki na dodatki i bułki itd. A menadżer siedzi w biurze pije kawę i patrzy w kamerach czy faktycznie doczyszczasz. Zawsze się znajdzie jakaś osoba która zaraz się odpali że to pracownik jest sfrustrowany ale z tego co można przeczytać wcześniej to menadżerka była sfrustrowana bo nie umiała podołać zadaniu zrobienia kawy. A z tego co pamiętam osoba ta miała szkolenie z Mccafe tzn. uczyła się wszystkiego od podstaw. O każdej kawie powinna wiedzieć wszystko i ją przygotować. No ale niestety. Ryba psuje się od głowy :-)

MC Drągal

No trudno nie być SFRUSTROWANYM pracownikiem, skoro na umowie masz stawkę mniejszą niż najniższa krajowa, a personalni tłumaczą to tym, że rozliczamy się miesięcznie, czyli wg najniższej stawki miesięcznej, pomimo zapisu godzinowego w umowie ???? Trudno nie być sfrustrowanym skoro menager się na Ciebie wydziera, grafik jest elastyczny chyba tylko dla kadr, a Ty pracuj 7 godzin bez przerwy, bo puszczą Cię albo po godzinie albo godzinę przed końcem Twojej zmiany. Ale przynajmniej za przyjście w niedzielę lub święto dostaniesz wolne. W inny dzień.. Wtedy kiedy nie będzie Ci potrzebne... a premi za to brak ???? Premii to ogólnie jest brak w tej firmie. Na szczęście na święta dostaniesz pierniki i paczkę herbaty, oczywiście wigilia pracująca, drugi dzień świąt też. Każde inne święto w roku tak samo, wiadomo że za wolne w inny dzień ???? Kiedyś to atmosfera wynagradzała. Ciężką pracę i małe zarobki. Kiedyś. Nie polecam, nie pozdrawiam. Po komentarzach widać kto był zwykłym pracownikiem, a kto chodził z kierowniczką na piwo i w ten sposób awansował. Bo takie przypadki to prawda. Awanse osób które nie potrafią trzymać nerwów na wodzy w stosunku do klientów oraz pracowników. Długo by można jeszcze pisać i opowiadać. Ps. Gdybym nie podołał wymaganiom to bym nie pracował w oparciu o umowę na czas nieokreślony.

!!!!
@MC Drągal

Dokładnie. @Pracodawca ! Święta i niedzielę powinny być płatne 100%. Ruch jest dużo większy niż w normalne dni. I uważam, że wolne w srodku tygodnia, za takie święto nie rekompensuje tego. Bo dość, że zamiast spędzać niedzielę z rodziną jesteśmy w pracy, to w dodatku napracujemy się dwa razy tyle... Przez co wielu pracowników kombinuje z L4 itp. A gdyby było więcej płatne za takie dni, ludzie którzy chcą zarobić sami by się prosili, żeby w taki dzień pracować.

Agata
@MC Drągal

A jaka stawka jest zawarta w umowie, możesz konkretnie napisać? Te dni wolne za weekendy to chociaż można samemu sobie wybrać czy to jest narzucane ? Skoro premii nie ma tu żadnej to jak motywowani są pracownicy? Mają jakieś sposoby poza kasą?

do Agata
@Agata

Stawka to 25,25 i nie można sobie wybrać dni wolnych, jedynie jak dasz prośby

@Agata

*stawka niby godzinowa ale kombinują jak się da że na pasku wychodzi mniej czyli tylko minimalna krajowa,osoby ze stażem kilkuletnim a nawet kilkunastoletnim!mają tylko tą krajową tyle samo co nowi dopiero przyjęci *dni ci dają jak im pasuje wtedy kiedy jest najmniejszy utarg najczęściej,nie masz żadnego!wpływu na swój grafik personalna jest tu bogiem może wszystko co chce *często personalna się mści na tych co ich nie lubi układając najgorsze godziny i dni pracy a swoim koleżankom układa jak one chcą *poskarżyć się nie ma do kogo bo głowna personalna jest wrogiem pracowników uznaje tylko inne personalne za partnerów do rozmowy *zresztą osoby mające"konflikt"z którąś z personalnych księżniczek są szybko usuwane czyli zwalniane z pracy *jeżeli kogoś nie da się zwolnić bo na przykład ma umowę na czas nieokreślony gnębią ją tak długo wspólnie,grupowo aż się sama zwolni i nie robią z tego żadnej tajemnicy,a szefostwo tylko przyklaskuje

Lala/uQ

Uwielbiam te wywody personalnych za KAŻDYM razem mówiące że tylko zwolnieni pracownicy piszą tu negatywne opinie! I za KAŻDYM razem plujecie jadem i obrażacie tu osobę która wyraziła opinię Ja rozumiem że zarabiacie conajmniej połowę tego co pracownicy więcej ale już się nie ośmieszajcie Ilość negatywnych opinii świadczy że jednak praca tu to nie bajka jak ty twierdzisz to że ty masz się Swietnie a jest was takich garstka może 3% zatrudnionych ogółem nie znaczy że wszyscy mają milczeć bo inaczej któraś z personalnych po raz enty nazwie cię nieudacznikiem,sfrutrowanym,zwolninoym,nienadającym się,nie podolającym-to są wasze określenia z tego portalu tylko nie wspomnę nawet o komentarzach na żywo na temat innych pracowników obecnych i tych już nie pracujących a wogóle już na temat olkusza to dopiero moge wiele się wypowiedzieć i o waszym traktowaniu innych pracowników tutaj to mnie nie prowokuj o tym jakie to wymagania są pożądane według waszych standardow to już najlepiej by się musiała inspekcja pracy dowiedzieć

Well done Nowy wpis
@Gosia

Więc tak - na start zatrudniali managerów z zewnątrz. Aktualnie jest to awans ze stanowiska ,, pracownik restauracji". Pracujesz za mniej niż najniższa krajowa, bo najniża to Ci dopiero wychodzi jak się nie spóźniasz, nie masz l4. Zatrudniają na 1/2 lub 3/4 etatu, bo i tak będziesz w domyśle wyrabiać prawie cały, dopóki nadgodziny nie są dodatkowo płatne( powyżej 35h). Premie? Coś na święta? Premia od sprzedaży? XDDDDD PREMIE NIE ISTNIEJĄ( znaczy oficjalnie są ale za cele nierelane do zrobienia. Na święta paczka za 50 zł Brak czasu wolnego, wieczne zmiany w grafiku, ( zwolnili kilka osób, które miały prośby o wolne na dany dzień, kazali im przychodzić, Ci się nie pojawiali i takich ludzi wyrzucano) Jako manager masz 2 zł więcej niż pracownik, stawka godzinowa. Ogólnie jeśli chcecie zniszczyć sobie psychikę to polecam.

Jakie warunki pracy są w Firma Handlowo-Usługowa Marek Kazimierz? Czy jest szatnia i/lub stołówka pracownicza? Czy organizowany jest dojazd do pracy dla osoby pracującej na stanowisku Pracownik Restauracji?

Rafi

szatnia i stołówka jest ale pracodawca żeby oszczędzić na prądzie zlikwidował w nich kaloryfery po co pracownik ma mieć ciepło w zimie?pracownik ma tylko(usunięte przez administratora)nie mieć wygodę w pomieszczeniach socjalnych

XD Nowy wpis
@Rafi

A na czym @Pracodawca nie oszczędza w tej firmie ? XD Na leasingach samochodów służbowych koordynatorów i swoim. No bo już konserwator dostaje jakieś używane gó.wno, które regularnie stoi w warsztacie, a wg mnie wykonuje dużo konkretniejsza robotę, niż tworzenie tabelek w Excelu, które niczego nie wnoszą, jeśli prawnie na każdej restauracji jest tak chora sytuacja i toksyczna atmosfera.

Dramat

Witam serdecznie wszystkich! Zdecydowanie nie polecam pracy w ich oddziale w Jaworznie w Galerii Galena. Pracownicy są zmuszani do tego aby jeździć do pracy na inne restauracje bądź przychodzić do pracy w innych godzinach mimo tego, że nie wyrażają na to zgody bądź tez puszczanie do domu tylko po to aby cyferki się zgadzały. Obecna kierowniczka Adrianna nie nadaje się na to stanowisko (jak się dostaje awans po miesiącu bycia asystentem to wiele wyjaśnia), ma swoich ulubionych pracowników, na których nie da sobie nic powiedzieć pomimo tego, że nie pracują według standardów, które są odgórnie narzucane oraz tych, na których zagięła parol aby się ich pozbyć. Aż dziw bierze, że góra dając awans nie poszła do pracowników z zapytaniem czy owa kierowniczka nadaje się na to stanowisko mimo wielu głosów od różnych pracowników, że sobie nie radzi jako kierownik. niby chce mieć zgrany zespół a sama sieje w swoich szeregach ziarno niezgody. Dziwne, że takie zachowania podchodzące pod (usunięte przez administratora) są puszczane płazem i osoby wyżej postawione nawet nie mają pojęcia co się dzieje. Szkoda tylko, że zamiast budowania fajnej zgranej ekipy dobrym pracownikom dziękuję za pracę, a tym gorszym umowy zostają przedłużone. Mam tylko nadzieję, że kiedyś karma wróci. Także jakby ktoś chciał się tam zatrudnić niech dwa razy pomyśli zanim to zrobi, chyba, że chce płakać po nocach. Dopóki jest ta kierowniczka zdecydowanie ODRADZAM tam pracę!

@Dramat

W Zawierciu dokładnie to samo się dzieje po zmianie kierownika. Ludzie narzekali na Julite czy Dorotę, ale chyba nie wyobrażali sobie, że może być dużo gorzej. Poprzedni kierownicy byli wymagajacy - to fakt, ale przynajmniej każdy znał swoje miejsce i nie było siania fermentu i zwątpienia. W dodatku i jedna i druga poprzednia kierowniczka miały naprawdę dużą wiedzę jeśli chodzi o standardy, sprzęt itp. Mimo, że czasem miało się dość wymagania i (usunięte przez administratora) od tych pan, z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że obie były po prostu KONKRETNE. Kiedy kierownikiem została Justyna, to zniszczyła wszystko, co dwie poprzednie panie wypracowały. Nagle zaczęto pozwalać pracownikom na wszystko. Oczywiście nie wszystkim, ale pewnej grupie. Kiedyś były wymagania, ale wszyscy byli mniej-wiecej równo traktowani. Teraz zależy jak zawieje wiatr i czy Justyna kogoś polubi lub będzie miała w tym interes, żeby się przypodobać danej osobie. Spięcia zamiast wyjaśniać na forum, to każdej ze stron mówi to co chce usłyszeć przez co tak naprawdę napuszcza na siebie ludzi. Nie wiem skąd takie decyzje. Być może dlatego, że potrafi brzmieć miło, ale jest to początkowe wrażenie. Może ktoś kto wybiera kierowników powinien posłuchać, jak obrabia (usunięte przez administratora) niektórym osobom będąc z kimś sam na sam w biurze? Kompleksy powinno się leczyć z pomocą specjalisty, a nie kosztem innych osób w pracy. W taki sposób nigdy zbuduje się silnego i zgranego zespołu.

XYZ
@:/

No nie ma nic lepszego niż to, jak każdy zna jasno swoje obowiązki, wtedy można powiedzieć, że wszystko chodzi jak w zegarku :) Nie warto złożyć jakąś prośbę o zmianę kierownika i podać to uzasadnienie co tutaj? Wtedy może by wszystko wróciło do normy.

Źle potraktowany pracownik
@:/

Podzielę się z wami sytuacją, która mnie spotkała w McDonald w Zawierciu pracowałem tam od powstania restauracji 3 lata do momentu, aż zostałem zwolniony przez Justynę za to, że zachorowałem na stan depresji oraz nerwice lękową, czyli na to, na co mam orzeczoną grupę o niepełnosprawności, kiedy kierownikiem była Julita nie było nigdy problemu z chorobowym była konkretną kierowniczką i jedyne, co wymagała to odpowiednio wcześniej zgłosić zwolnienie lekarskie tak zrobiłem i ostatnim razem zgłosiłem wizytę u lekarza dwa dni wcześniej oraz możliwe zwolnienie lekarskie, kiedy zadzwoniłem zgłosić, że lekarz wydał l4 usłyszałem od personalnej, że chyba żartuje, a po chwili, że decyzją odgórną pozbywamy się Ciebie co najlepsze 3 miesiące wcześniej Justyna, kłamiąc w żywe oczy podczas rozmowy dała do zrozumienia, że nie ma nic przeciwko osobom, które naprawdę chorują jak się później okazało to były jej puste słowa, bo jak tylko nadarzyła się okazja do zwolnienia za l4, to od razu to zrobiła oprócz obgadywania pracowników w biurze dochodzi do tego, że jest zakłamaną osobom nie spotkałem się z czymś takim u poprzedniej kierowniczki mi na tej pracy zależało nawet mógł bym się zgodzić na urlop bezpłatny zamiast chorobowego by nie musieli płacić, ale to jak zostałem potraktowany przez Justynę i personalną sami oceńcie, jakby były uprzedzone do osób z grupą, gdyby na początku, gdy mnie zatrudniali powiedzieli ok ma pan grupę, ale jeśli pan zachoruje, to się pana pozbędziemy nigdy nie brał bym takiej roboty jeszcze rozumiem jak byłbym na tym zwolnieniu 3-5 miesięcy, a dostałem zwolnienie na 3 tygodnie akurat teraz znalazłem pracodawcę, który rozumie, że czasem pracownik z grupą niepełnosprawności może być niezdolny do pracy i że lepiej, jak jest w domu nawet na urlopie bezpłatnym, niż jak by miało dojść do wypadku podczas pracy jednym słowem jest bardziej wyrozumiały i zależy im, żeby mieć pracownika z dofinansowaniem do wynagrodzenia.

. . . Nowy wpis
@XYZ

Właśnie dlatego, że jeśli tutaj się ktoś odezwie, to potem znajdą coś, żeby Cię zwolnić, a jak nie znajdą niczego, to i tak będą robić pod górkę tak, żebyś się zwolnił sam. Musiałaby się chyba zebrać większa grupa osób. Poza tym nawet jeśli dojdzie do konfrontacji, to Justyna się popłacze i zrobi z siebie ofiarę, rzuci parę zdań, jak to ona w tej sytuacji jest źle traktowana, a przecież ona zawsze chce dobrze dla firmy... Dziwie się, że ktoś nadal jest tak naiwny i się na to całą szopkę nabiera. Ale z drugiej strony, kiedy przyjeżdżają koordynatorzy lub ktoś inny, ta osoba jest zupełnie inna. Wszystkich chwali, uśmiecha się i nie obgaduje. Swoją drogą, obgadywanie cudzego wyglądu lub życia prywatnego, ktore często pojawia się z ust tej pani, jest na poziomie nawet nie zerowym, a minusowym. Ale jak widać @Pracodawca ma to gdzieś. Może kiedyś ktoś się obudzi i będzie w tej firmie lepiej.

Pracownik Restauracji

na rozmowie wszystko pieknie jak w bajce a potem sie okazuje horror praca za kilka osob za najnizsza stawke mozliwa

masz ksiazeczke sanepidoska? czy mozesz pracowac pelna dyspozycyjnoscia ale damuy ci polowe etatu !!!

McDonald's w Pogorii to najbardziej (usunięte przez administratora)miejsce pracy (bardziej (usunięte przez administratora)) w jakim dane mi było pracować. Fatalne warunki pracy, ciężka harówka, praca zmianowa, przekręty w umowie, NIŻSZA niż najniższa krajowa i nieustanny (usunięte przez administratora) Menadżerowie ciągle zestresowani, zapewne naciskiem od góry. Krzyczą, poganiają. Ciągłe teksty "jak długo jeszcze", "szybciej, szybciej!", "to nie jest przedszkole". Pretensje o wykonywanie ruchu lewą ręką, a nie prawą. Zdarzyła mi się sytuacja, jak jedna z menadżerek pukała do drzwi w łazience gdzie jestem i ile jeszcze (nie było mnie minutę). Na jednej zmianie zastałam jedną z menadżerek leżącą na podłodze, po stresującej rozmowie z kierowniczką, trzeba było wzywać karetkę. Menadżerka pani Grażyna notorycznie znęcała się nad każdym pracownikiem - popychanie, krytykowanie, krzywe spojrzenia, doprowadzanie ludzi do płaczu, nawet groźby pobiciem, jak ktoś się czegoś natychmiast nie nauczy. Nawet pisząc to, lekko się stresuje i mi wali serce - mimo iż już mnie tam nie ma, objawy bycia ofiarą (usunięte przez administratora) do teraz na to wspomnienie się pojawiają. W takiej atmosferze każdy po dłuższym czasie może mieć poważne problemy psychiczne i zdrowotne, lepiej od takich miejsc po prostu uciekać. Ja żałuję, że nie zawalczyłam bardziej - dla słabszych osób - i że nie wysłałam więcej zgłoszeń na tę placówkę. Mam nadzieję, że nie uciekną od konsekwencji prawnych, i że skrzywdzą już jak najmniej osób.

Basia

Ale to dają niższą kasę od minimalnej na cały etat i na umowę o pracę? Czy inaczej to na papierze wygląda? Piszesz o dziwnej sytuacji, że trzeba pracować prawą ręką, ale czy ludzie od samej rekrutacji mają powiedziane o tym wymaganiu?

Lala/uQ

Pani Graż....niestety nie panuje nad emocjami,mówi co jej ślina na język przyniesie,z racji wieku boi się o pracę i dlatego zrobi wszystko co jej każe(usunięte przez administratora) pracowników,klienci też się skarżą.Każą jej skakać tylko pyta jak wysoko:(stąd takie zachowanie,bardzo się ludzie skarżą z pogorii na złą atmosferę pracy,kierown nie lepiej się zachowuje

Ponowienie!
Użytkownicy czekają na odpowiedź 31 dni.

Piszę to kolejny raz, gdyż moja merytoryczna! opinia została usunięta. Nie polecam nikomu pracy w Galenie dopóki rządzi obecna kierowniczka Adrianna. Nie panuje wcale nad restauracją, wybiera sobie ulubionych pracowników, zamiast traktować wszystkich jednakowo, ma swoich ulubieńców, którzy pomimo tego, że nie nadają się do tej pracy nadal tutaj pracują, a nawet nie można zwrócić pracownikowi uwagi, bo zaraz ma do ciebie pretensje, że krzyczysz. Niestety zamiast kadrę łączyć to dzieli, szkoda, że poza nią pracownicy wiedzą, że nie nadaje się na stanowisko, które obecnie zajmuje i jeszcze jest chwalona? Za co? Ja się pytam. A jeszcze zgoda na powrót jednej managerki, która wcześniej siała ferment i nie byli współpracownicy, którzy ją pamiętają z pracy z niej. Dlatego na ten moment odradzam pracę w tej restauracji, tym bardziej jeśli pracownicy są zmuszani do pracy w innych godzinach i jeżdżenie do pracy na inne restauracje. Zastanówcie się dwa razy zanim złożycie tutaj CV!

Spora część menedzerek (usunięte przez administratora) odbijająca swoje życiowe frustracje na pracownikach. Oczywiście nie każda albo bywają u nich lepsze dni. Pracownikiem pomiata się o byle co, zgarnia się wiele krytyki za coś, czego nawet się nie zrobiło. Jedni są traktowani lepiej, inni gorzej. Niektórzy potrafią obiektywnie krytykować i ich wkład jest pozytywny, inni po prostu zatruwają życia. Pracownicy z początku radośni stają się smutni i wyprani z życia przez ten zakład, a potem się głupio dziwią że nie ma ludzi do roboty.

do 007
@007

Potwierdzam. Wielu pracowników doprowadziły już do płaczu. A wszyscy pozytywni ludzie albo już się zwolnili albo zmienili się w ponurych przez tą firmę. Ja też już na wypowiedzeniu jestem na szczęście.

Kalina
@do 007

Zmiana w ponurych? W ogóle jeśli już o zmianach jest tu tak w ogóle wzmianka to wiadomo czy macie cos zaplanowane od kolejnego roku? pracy od tego okresu będę szukać i tak na razie się przyglądam. Co dla przykładu ze zmianami na wyższych stanowiskach? Są w ogóle możliwe?

fury

Nowa polityka firmy jak to mówi szef:obetnę wam dodatki,stawka minimalna,w zamian za to wyszkolimy cię na 6 stanowiskach pracy i będziesz pracować za 6 osób na mój dobrobyt i ciesz się bo na twoje miejsce jest kolejka chętnych:)a i nie dostaniesz cały etat tylko pół lub 3/4 bo mniej urlopu i za l4 będziesz miał mniej płacone ale będziesz (usunięte przez administratora) tyle co na cały etat wiec mój stan posiadania będzie rósł.TYPOWY JANUSZEX a raczej F.H.U Januszex

@fury

Firma nie oferuje nawet stawki minimalnej. Minimalna stawka godzinowa od lipca 2023 wynosi 23,50zł, tutaj dostaje się 21,45zł. Firma robi wyrównanie do najniższej krajowej do określonego etatu - jednak nigdy nie robi się równego etatu, zawsze są nadgodziny (w umowie jest zapis o zgodzie na 35 godzin nadgodzin w miesiącu) po 20, 30 godzin. W praktyce więc pracuje się więc np. po 170 godzin przy pełnym etacie lub 110 przy 1/2 ze stawką 21,45zł. Dziwny przekręt i oszczędzanie na pracownikach, które nie powinno być legalne, ale niestety jest. Finansowo wychodzi 15 godzin pracy za damo :)

do @pracownik

Najniższa dotyczy umowy zlecenie-to radzę doczytać, a dodatkowe godziny 35, są tylko przy nie pełnych etatach, przy pełnym etacie tych godzin nie ma.

F.h.u. ściema
@do @pracownik

Tylko jeszcze trzeba mieć ten pełen etat. Równie dobrze można się prosić o podniesienie etatu z 1/2 na 3/4. Za każdym razem słysząc odmowę że nie ma takiej możliwości. Jednocześnie zatrudniając nowe osoby do harówki. Pozdrawiam i życzę miłego weekendu

Rfg
@F.h.u. ściema

No właśnie nie dają etatu więc jest urlopu mniej, mniej za l4, mniejsze wszystko tylko zysk właściciela większy, zgodne z prawem ale nie etyczne

@haha
@Rfg

Jak może być mniej urlopu? Urlopu masz tyle samo, tylko odpowiednio do etatu, jak masz 3/4 to dzień urlopu wynosi 6h, a 1/2 to 4, l4 jest zawsze mniej płatne, chyba, że wypadek w pracy. Radzę trochę poczytać.

@@haha

Na całym etacie pracuje się 160 godzin w miesiącu i jest 20 dni urlopu po 8 godzin- 160 godzin. Na 1/2 etatu pracuje się 80 godzin, a etatu jest 10 dni po 4 godziny- 40 godzin; czyli 4 razy mniej godzin, a pracy tylko 2 razy mniej. Wychodzi więc mniej urlopu, czysta matematyka.

@@haha

Gdyby było 80 godzin urlopu, byłoby 2 razy mniej niż na całym etacie, czyli adekwatnie do 1/2 etatu. Tak to pracujemy dla pracodawcy 80 godzin w miesiącu za jedyne 40 godzin urlopu - co dla pracodawcy jest bardziej opłacalne, dla człowieka niestety nie. Do tego dochodzi jeszcze to, że pracownik na niższych etatach niż cały może dostawać dużo nadgodzin i nie musi być wyrównania do najniższej krajowej i stawka godzinowa niższa niż najniższa krajowa. No i cyk, praca za godzinę maksymalnie niska, urlopu maksymalnie mało, a pracowników można zatrudnić takich dużo i pracy wykonają sumując tyle, ile trzeba.

@@haha

Przerażające, że takie rzeczy mają miejsce w 21 wieku, szczególnie od firmy, która ma tak ogromne przygody i spokojnie by mogła sobie pozwolić chociaż (!) na podstawowe dobra jak najniższa krajowa. Gdyby jednak nie taki wyzysk, zapewne przychody byłyby jednak nie niesamowicie ogromne, a tylko bardzo ogromne; tak ogromne bogactwo nie przychodzi znikąd - stoi za tym wyzysk i cierpienie wielu Polaków.

nunek02

Niestety to prawda firma hamburgerowa przoduje niestety w wyzysku ludzi w Polsce to już w marketach pracownicy mają lepiej. Zastanawia mnie jedno,skoro właściciela FHU Marek Kazimierz nie stać już w chwili obecnej na płacenie pracownikom kwoty minimalnej za godzinę 23,50 zl brutto to jakim cudem będzie go stać od 1 stycznia'24 zapłacenie pracownikowi za godzinę 27,7zł brutto? Co oznacza,że bedzie go zatrudniał na czarno?na 1/8 etatu,płacił w kopertach? Zawsze może odsprzedać swoją franszyzę i odejść albo ogłosić upadłość co pewnie nie wchodzi w rachubę biorąc pod uwagę napewno wielki majątek prywatny? Dla mnie w przyszłym roku będzie przyjemnością popatrzeć jak te bieda biznesy prywaciarzy zaczną upadać a zwlaszcza te januszexy pod szyldem hamburgerów.Do pracowników mam jedną radę,opuście ten okręt póki nie całkiem zatonął:)Powodzenia,

nunek02
@@haha

A ja radzę pani/panie kierowniku/kadrowo samemu sobie zmniejszyć etat na 1/4 skoro to takie cudowne rozwiązanie.Czemu odrazu na 1/8 nie?Albo umowę-zlecenie?To zwykłe wyzyskiwanie pracownika do ostatniej kropli krwi aby zarząd miał większe dochody.To zwykłe chamstwo,niestety takich mamy w kraju"biznesmenów"

haha @Pracownik

Jak może być mniej urlopu no jak? Skoro bez względu na etat jaki masz należy ci się do 10 lat 20 dni, a powyżej tego 26, więc jak może być mniej? No jak? Jest tak jak napisałem 1/1 etatu - 8godzin pracy 3/4 - 6 1/2 - 4 1/4- 2 Tak samo jest z urlopem, osoba na całym etacie ma 26 dni liczonych każdy dzień jako 8, osoba na 3/4 ma liczony dzień urlopu jako 6 godzin adekwatnie do czasu jednego dnia pracy i tak dalej, dlatego nie rozumiem dlaczego sądzisz, że mniej jest tego urlopu skoro jest go tyle samo, tylko adekwatnie do etatu.

@haha @Pracownik

Cały etat: 160 godzin pracy w miesiącu, 20 dni x 8 godzin- 160 godzin urlopu. Pół etatu: 80-115 godzin pracy w miesiącu, 10 dni x 4 godziny- 40 godzin urlopu. Wychodzi ponad 2 razy mniej urlopu do ilości przepracowanych godzin.

ehh

A ty dalej w zaparte. Urlop za jeden dzień na całym etacie liczy się jako osiem godzin i mniej od etatu, te godziny 35 się nie liczą do urlopu, więc nie jest mniej tylko po prostu masz te 20 czy 26 dni tylko liczone po 4 godziny. Radzę doczytać prawo pracy, a nie pisać, że mniej. Tyle samo dni urlopu jest.

Tobiasz
@ehh

Po co tu się próbujecie przekonać, kto ma rację? Nie ma ważniejszych spraw, typu, kto tu ma umowę o pracę na czas nieokreślony? Tyle tu niezadowolenia z niepełnych etatów, czy ze stawki, która ile wynosi, 21,45 zł brutto? A co by się stało, jakby ktoś poszedł po cały etat i podwyżkę?

.....
@@haha

Tak, to prawda. Natomiast zatrudnianie kogoś na 3/4 etatu to oszczędność dla pracodawcy, bo urlop kosztuje go mniej, L4 też proporcjonalnie mniej itd. Natomiast taki pracownik zatrudniony na mniejszy etat, może pracować więcej i nie są to płatne więcej nadgodziny, dopiero powyżej całego etatu. I myślę, że o to chodziło osobie wcześniej. Jest to legalne, niemniej jednak jest to wyzysk pracownika...

JU
@.....

I jeśli takie warunki występują to przez jaki średni okres czasu ludzie pracują na te 3 /4 etatu? Pytam bo zastanawiam się na ile im się to kalkuluje wobec tego co piszesz. Po dłuższej pracy nie ma szans żeby inaczej się ugadać?

Czy w Firma Handlowo-Usługowa Marek Kazimierz wypłacają dodatkowe nagrody dla pracowników?

chomik

Jesteś cały czas w pracy. Przerwa 11h miedzy zmianami to tutaj norma. O dwóch dniach wolnego pod rząd można zapomnieć , ale pracować już 6-7dni pod rząd można. Ciągłe telefony poza pracą bo co chwilę jest zmiana grafikowa na ostatnią chwilę albo brakuje im ludzi i chcą ściągać wcześniej. Współpracownicy skarżą i kablują na siebie nawzajem i można pójść na dywanik za coś czego się nawet nie powiedziało. Menagerki wyżywają się na pracownikach i traktują złośliwie w taki sposób , którego nie da się zgłosić. Coraz częściej dają nagany za nic. Robisz na 5 stanowiskach jednocześnie bo nie ma ludzi i jeszcze potrafią krzyczeć i pośpieszać . O pójściu się napić albo toalecie na spokojnie można zapomnieć bo jak nie będzie cię w ciągu 2min to zaraz menager zacznie cię wołać szukać i nawet bezczelnie zapuka do drzwi od łazienki ( trzeba w biegu) . Pytają czy zostaniesz dłużej a jak odmówisz to potrafią potem się mścić. Zarabiasz minimalna krajową i nic wiecej a z dnia na dzień robisz coraz więcej i więcej i więcej . Chciałam dorobić w trakcie nauki , ale nie da się wytrzymać . Uciekać ak najszybciej

patrusia

Pracuje tu i niestety nic dobrego nie mogę powiedzieć.Zostałam zatrudniona do maka w Dąbrowie Górniczej centrum handlowe ale to była pułapka i (usunięte przez administratora) bo większość czasu każą nam jeżdzić do maka na zadupiu w szcerym polu gdzie jest ostry.....bo tam nie ma chętnych do pracy.Ciągle dają ogłoszenia tam bez efektów więc wymyślili taki trik a tam idziesz i robisz na kilku stanowiskach naraz a kiero sobie siedzi na monitorach i z biurka pogania pracowników jak zarządca niewolnikami.Każą nam kasować zamówienia z ekranów wydawczych że są już wydane żeby czasy były ładne na papierze a przy wielu zamówieniach potem nie można się połapać komu co trzeba wydać i klienci z mordą wyskakują na pracownika.Wieczne żale i pretensje,pieniądze najniższa krajowa bez możliwości podwyżki i dodatków,nawet nie ma darmowego posiłku,wolą wywalić niż dać komuś na przerwę,struktura zarządzania przypomina sektę.Pracownicy boją się tu napisać prawdę bo są zatraszani przez właściciela że zostaną podani do Sądu za negatywne wypowiedzi bo podobno on dostaje od gowork adresy z których są napisane nieprzychylne opinie.Dlatego są kasowane przez portal lub zastraszonych pracowników.19 wiek po prostu.

Józek
@patrusia

Gratuluję zatem odwagi. Byłaś pytać u tego właściciela o podwyżkę i wyjaśnienie, czy jest możliwość, by posiłkiem w pracy mógł się poczęstować pracownik? Bo nie wiem, ile godzin tam się robi. I też co z jakąś premią za tempo pracy lub za robienie w innej lokalizacji? Tak w ogóle, to samemu do tej innej lokalizacji trzeba dojechać, czy to firma dowozi lub zwraca kasę za paliwo bądź bilety?

Do Józka
@Józek

Pracownicy nie dostaną posiłku, to jest więcej niż pewne. Przeważnie po osiem godzin się tam pracuje, sporadycznie zdarzy się, że więcej. Jeśli twoim docelowym MCD jest np ten na Pogorii to nie dostajesz pieniędzy, ale jak np jedziesz na DG [rzy Mop, to juz zwrot dostajesz za paliwo, albo taxi zamawiają.

@patrusia

Nie ma chętnych do pracy dlatego , że kierownictwo stosuje (usunięte przez administratora)na pracownikach. Nikt nie chce tu pisać prawdy bo każdy wie , że admin i tak usuwa niewygodne komentarze , menagerki którym się nudzi same dają sobie pozytywne reakcje i czytają każdy pojedynczy post regularnie. Jak ktoś jest lizusem to dostaje awans to prawda , a osoby które naprawdę się starają w nagrodę kończą na 5 stanowiskach na każdej zmianie a spróbują z kimś chwilę pogadać albo odsapnąć to od razu mają sprzątać albo dostają najgłupsze zadanie. To kasowanie zamówień przed wydaniem jest codzienna praktyka dla menagerow i przez to na każdej zmianie jest pełno pomyłek i opóźnień w zamówieniach. Menagerow też jest zdecydowanie za dużo. Człowiek zamiast w spokoju zrobić swoją robotę to ma " do pomocy" menagera , który robi tempem wolniejszym od twojego i jeszcze cię pospiesza i daje dodatkowe zadania ciągle bo jakim prawem mógłbyś chwilę odsapnąć przy mniejszym ruchu. Przypominam tylko , że płaca jest taka sama a wymagają od człowieka coraz więcej i więcej próbując zabierać kolejne premie i ucinać dodatki.

TB

To jakie dodatkowe zadania zadaje menager, gdy jest mniejszy ruch? Oczywiście oprócz sprzątania, o którym wspomniałeś. Poza tym, wspominasz o zabieraniu premii i ucinaniu dodatków. Za co w takim razie można otrzymać premię? No i o jakich dodatkach piszesz?

Kamila

Pamięta ktoś jeszcze to ogłoszenie z 2018 na pracownika restauracji? Do przygotowywania fast foodów. Czy nie ma czegoś podobnego teraz, chociaż na część etatu, żeby dorobić sobie? Oby była umowa o pracę jak kiedyś. Na ile dają dokładnie umowę na początek ogólnie?

Do Kamili
@Kamila

Mc Donald's daje Ci umowę o pracę, na początku z reguły na 3 msc, a etat myślę, że kwestia dogadania

Laura

Były ogłoszenia w przeszłości na pracownika restauracji tutaj do nich. Można było wybrać pomiędzy całym etatem a 3/4, a teraz jak to wygląda? I co jak jest wzmożony okres w pracy?

@Laura

Kategorycznie odradzam 3/4 etatu . W praktyce mogą ci rozciągnąć ten etat , że godzinowo wychodzi jak cały etat. Oczywiście nie ma dodatku za nadgodziny gdy takowy etat rozciągną :). Każdy pojedynczy pracownik , który ma 3/4 w tej firmie ma problemy z grafikiem bo robi jak za cały a zarabia mniej.

do @pracownik

Sam/a sobie odpowiadasz, na mniejszym etacie załóżmy, że jest to 3/4 plus dodatkowe 35h, to nie wyjdzie ci jak pełny etat, bo godzin braknie. Jak chcesz zarabiać z tymi godzinami, tak jak na pełnym etacie skoro podstawę masz niższą, a te godziny dodatkowe są wszystkie płatne, więc nawet z tymi godzinami, nie wyjdziesz tak samo na wypłacie. Proponuję podejść do kierownika/personalnej, poprosić o zmianę etatu na cały i po problemie.

Oki
@do @pracownik

A poproszenie o zmianę etatu załatwi sprawę? W sensie nie będzie z tym problemu, że pracownik chce przejść na etat? Pracując na cały etat też jakieś nadgodziny wpadają?

Praca
@Oki

Nie ma nadgodzin na pełnym etacie

Czy pracownicy w Firma Handlowo-Usługowa Marek Kazimierz dogadują się między sobą?

Sonia

Z jakiego powodu te sprawy sądowe? Pracownicy zgłaszają sprawy do sądu, napisz konkretniej. Szukam czegoś stabilnego i chciałabym wiedzieć czy praca tutaj docelowo jest stała i czy pensja jest zawsze na czas, bo to dla mnie jednak najważniejsze.

...

Jaka jest atmosfera w dg?

@...

Wszystko zależy, jeśli są fajni ludzie i fajni goście w restauracji , to dzień mija bezstresowo nawet przy dużym ruchu każdy wie co ma robić . Wszędzie gdzie pracują ludzie moim zdaniem zależy od nas samych jaką atmosferę wprowadzimy, tu jest raczej spoko pracuje już 4 miesiące i nie zauważyłem , żeby było źle jak dla mnie. Menadżerowie są różni ale sobie nawzajem , nie utrudniają życia, raczej pomagają sobie nawzajem i całemu zespołowi. Praca jest ciężka jak to w gastronomii , ale można się dużo nauczyć , a ja się chce rozwijać. Raczej polecam spróbować i wyciągnąć wnioski dla siebie.

patrusia
@pracownik

Ale słaba autoreklama pisana przez kiero,można się nauczyć no tak jak (usunięte przez administratora)bez słowa dziękuję,jak żyć za grosze jakie się tu zarabia,menago sobie nie utrudniają życia to prawda bo utrudniają zwykłych pracownikom,sami świetnie się bawią,mają za darmo żarcie i kawę,mają kosmiczne stawki za siedzenie na d....i poganianie.Rozwój polega natym że jak jesteś lizusem i sługusem pójdziesz stopień wyżej i będziesz poganiał tych niżej i co sobie wpiszę w CV?Smażenie kotletów ale w innym kolorze koszulki?jedyna praca po tej to inne gastro nic więcej,i też za minimalną ale czekaj w KFC już dają więcej na start a i atmosfera lepsza mam znajomych to wiem.

Queen

@ Pracownicy jak to napisałaś ???? Ja tam pracuje i nie narzekam. A że wymaga standardów i zwróci uwagę to już obsmarować kolejnego menagera trzeba? A jak głośniej powie to już krzyczy, jak wszystko piszczy i duży ruch to i głośniej trzeba powiedzieć.A i czasami pracownik udaje że nie słyszy, albo i może nie dosłyszy to też trzeba głośniej powtórzyć. Te panie to strasznie komuś podpadły bo to już któraś z kolei. A że starszy pracownik to już może pracować jak chce tylko od nowego trzeba wymagać? Jak się pracować nie chce to może lepiej w domu posiedzieć i lepiej spożytkować ten czas. Jak by każdy pracował tak jak należy to nikt nie musiał by uwagi zwracać a umowa do czegoś zobowiązuje. Kierownika to nie ma w tej restauracji aby zgłosić problem czy innych instytucji tylko trzeba w internecie opisywać. Jak ktoś w ten sposób pisze o kimś to wiadomo że chodzi tylko o to aby się zemścić i oczernić te osoby. Piszesz że jest mściwy i dwulicowy a ty to co teraz pokazałaś swoją postawą. Myślę że po tych wszystkich wpisach to pracodawca powinien się porządnie zastanowić i odpowiednie kroki podjąć wobec takich pracowników to się skończy wypisywanie głupot w internecie . A może tej osobie awans i białą koszulę zaproponuje to pokaże wszystkim jak odpowiednio zarządzać ludźmi bo coś ostatnio to strasznie wszyscy mają chrapkę na tą koszulę ???? A z tego co mi wiadomo to już asystent jest w tej restauracji, chyba że o czymś wiesz czego my jeszcze nie jesteśmy świadomi? Może podzielisz się i tą wiadomością. Zaproponuj może zrezygnuje z menagerów i asystenta bo pracownicy jak widać wiedzą jak pracować i świetnie sobie sami poradzą ???? Niepotrzebnie tylko pieniądze traci na ich pensje.

Kakałoooo

No tak zeszyt powstał to i problem, a ja tam wolę a nie jak wcześniej jakieś karteczki. A tak to widać i nikt do nikogo pretensji nie ma i jakieś niepotrzebne oskarżenia. Chociaż teraz to może niektórzy się hamują z tymi swoimi prośbami. Za dużo chyba tych próśb jest?

Kakałoooo

W grafiku również cały czas zmiany ale zmiany na prośbę pracownika, wszystko jest czarno na białym zapomnieliście dodać. Jak widać ten problem to dlaczego nie zgłosicie wyżej ktoś chyba jest nad tą panią, więc pani Małgorzato może i zeszyt trzeba zlikwidować nie będzie próśb i po kłopocie. Pozdrawiam

Teresa

A jak wygląda to pouczanie w sposób niegodny? Możesz podać jakąś sytuację, która to zobrazuje? Powiecie jak to wygląda z tymi dniami wolnymi? Jeżeli będę pilnie potrzebowała dnia wolnego to go dostanę czy nie?

Wściekły..

Odbieram osobiście zamówienia z maka w Zawierciu.. szczerze połowę tych pracowników wypierdzieliłabym na zbity pysk..

Joanna
@Wściekły..

A niby za co? Plus, nawet jeśli faktycznie coś by było nie tak w zachowaniu pracowników, to na ile to oznaka problemu z nimi a na ile objaw np. niekorzystnego systemu pracy? Po ile godzin pracuje się tam?

Nieznajomy

Czy ktoś pracował w Galenie w Jaworznie i może co nieco powiedzieć jak się tam pracuje i jaka panuje atmosfera?

@Nieznajomy

Witam, Praca fajna, atmosfera również , godziny pracy możliwe do dopasowania do prywatnych spraw, po 8 godzin, jest przerwa, wypłata zawsze na czas, nawet czasami przed 10 -tym, urlop wypoczynkowy , który można bez problemu dogadać, pracownik dostaje tzw bonifikartę na jedzonko w tańszych cenach, jest też fajna oferta rabatowa skierowana tylko do pracowników, czasami bywało ciężko przy dużym ruchu , ale każdy wiedział co ma robić, potem chwila wytchnienia, można pogadać, co więcej dodać ? za stanie i nic nie robienie nigdzie nie płacą . Pensja na poziomie minimalnym . Rozwiązałem umowę bo wyjeżdżałem. Polecam dla osób które chcą zdobyć doświadczenie na początek , a później to już zależy co kto w życiu szuka.

Bożena
@były pracownik

Mimo, że napisałeś o pensji minimalnej, pozytywny jest twój wpis o tym pracodawcy. Atmosfera to ważna sprawa, dla wielu pracowników. A jakiś system premiowania się znajdzie? Żeby dorobić do tej minimalnej?

Pracownik Olkusz
@Bożena

Brak jakiej kolwiek premii czy awansu dla szarych koszulek.Tylko szkolenia,szkolenia i jeszcze raz szkolenia na co trochę innym stanowisku

Jaki dress code obowiązuje w Firma Handlowo-Usługowa Marek Kazimierz?

Jane

Ubranie ogólnie robocze (spodnie, podkoszulek, czapeczka i buty). Nie wolno mieć telefonu, pierścionków ani naszyjników. Też malowanie się tylko delikatne. Nie wolno malować paznokci.

Urszula
@Jane

Jak szczegółowo. A co z zegarkiem na rękę? Można mieć? A co do tych ubrań, to firma je zapewnia, czy to ubrania które trzeba sobie samemu zapewnić?

Jane
@Urszula

Raczej nie wolno zegarków a ubrania pracownicze by McDonald i pracodawca je daje oczywiście potem do zwrotu. A wygląd no cóż taki sam jak w każdym McDonaldzie.

@Urszula

Zegarki na ręce i biżuterię mogą mieć tylko menagerowie bo przecież im nigdy nie spadnie a zwykły szary pracownik ma kategoryczny zakaz ich posiadania :)

To co teraz wyprawia pani kierownik J z przyszłą panią kierownik D za pozwoleniem pani J.M prawej ręki właściciela McDonalds w Zawierciu przeszła samą siebie.Zwalniają dobrze pracujących pracowników ,awansują ludzi którzy nie ogarniają większości stanowisk w pracy.Kirownictwo myśli że jak przyjęło parę nowych osób do pracy to oni już na wieki.Przecież jak pani D zacznie latać z telefonem i robić zdjęcia jak jest brudno i wezwie na rozmowę to nikt tego nie wytrzyma Normalnie (usunięte przez administratora) z wariatami NIE POLECAM

m.

Widać od razu, że kogoś wyobraźnia poniosła....Jak ktoś chce stać i nic nie robić to żadna restauracja nie jest dobrym miejscem. Niestety takie uroki gastronomii, że rzadko nie ma się co robić ;) Zarówno Pani J. jak i pani (usunięte przez administratora) są stanowcze i konkretne ale bez przesady żeby się ich bać. Jeżeli się komuś pracować nie chciało albo robił wszystko tylko nie to co poleca menager, to zwolnienie takich osób jest prawidłowym zachowaniem. Nikt za nieróbstwo Ci płacić nie będzie ;)

@m.

Skoro uważasz że szefostwo jest takie fajne to idź z panią J na dg4 bo tam jak się dowiedzieli że przyjdzie to pracownicy powiedzieli że będą się zwalniać Więc teraz i tam będzie brakować rąk do pracy

nie polecam

firma i jej zarzad nie szanuja pracownika,uwazaja ze jest pandemia wiec na miejsce kazdego czeka 10 innych osob ,komu sie nie podoba moze odejsc a nawet dobrze bo nowi beda tansi -wyciagnie sie z nich co sie da i kolejnych przyjmie ,nie ma premi ,nagrod tylko poganianie ,od marca tego roku atmosfera jest nie do wytrzymania ,calkowite odhumanizowanie pracownika,maja ludzi za nic,wlasciciel tej firmy nawet nie wyslal ani nie zlozyl zyczen swiatecznych pracownikom bo o jakis bonusach to tu zapomnij.Masz pracowac za minimum krajowe i sie nie odzywac.Jezeli masz wyjscie lepiej sie przyjac w lidlu,biedronce niz tutaj .Przyjmiesz sie wjednym miescie kaza jezdzic po calym wojewodztwie na saporty bo tak podpisuja umowe ze masz pracowac we wszystkich placowkach bez dodatku za dojazdy i czas stracony nawet posilku nie ma darmowego za to Grafik pracy zmieniany nawet codziennie brak czasu na zycie prywatne,rodzine NIE POLECAM NIKOMU TEJ PRACY

@nie polecam

Wszystko się zgadza. Pani kierownik jedzie sobie na urlop 3 tygodniowy i wszystko spoko. Pracownicy oprócz tego że tyrają w tym miejscu to są jeszcze wysyłani prywatnymi samochodami na inne McDonaldy i po dostawy. Grafik? Jutro masz wolne a następnego dnia dzwonią, że masz być w pracy. Premie? Wszystko zabrane. Dodatkowo wieczne niezadowolenie ze strony kierownictwa i doprowadzanie pracowników do Stanów depresyjnych. A szkoda, bo jest tam wielu młodych ludzi co widać, że lubią swoją pracę. Zobaczymy efekty za miesiąc jak nikogo tam już nie będzie. Bonusów nie ma a jak zobaczą że ci zależy to człowiek przepadł

ukr

cała prawda

Max
@nie polecam

Praca tam to ciężka harówa. Ciągłe bieganie jak na jakiejś olimpiadzie tylko że przez całą zmianę. Ciągłe tłumy ludzi które nie mają końca . Stawka 20.80zl za godzinę na umowę o pracę w 2023. Brak dodatków za pracę w niedzielę. Wysyłanie do domu jak jest chwilę mniejszy ruch.... Na przerwę pójdziesz jak ci pozwolą a będzie to zawsze nie w równym odstępie czasu, zresztą przerwa jest tylko jedna podczas tego maratonu.... Toaleta i napicie się tylko jak jest mniejszy ruch..... Hałas maszyn i ciągłe pikanie urządzeń. Prawie wszystko gorące (żar jak byś stał przy ognisku) więc uwaga bo możesz się łatwo poparzyć ale pamiętaj że to wszystko w biegu ..... Popękane usta od tępa i gorąca u całej praktycznie załogi to widać .... Wystarczy spojrzeć na pracowników..... Ciągłe popędzanie/prostowanie pracownika podczas pracy/biegu. Obuwie pracownicze takie że po pracy zawsze masz całe stopy mokre. Nigdy nie zobaczysz dodatku do pracy po 21 w nocy, wypłata bez zmian.... Noszenie jedzenia do stolików bez żadnych napiwków (a nosi się często oj bardzo często) Pracować będziesz na wszystkim to według mnie wada nie zaleta.Mam nadzieję że trochę trochę pomoże to w wybraniu innej pracy. Budowa czy magazyn to totalny relaks przy tym bieganiu ..... Za taką śmieszna kasę największa harówka jaką w życiu mogliście mieć. Radzę się zastanowić 2 a nawet 8 razy zanim podejmiecie ta decyzję.... To nie żart ....

Zostaw merytoryczną opinię o Firma Handlowo-Usługowa Marek Kazimierz - Olkusz

• Jak się pracuje w Firma Handlowo-Usługowa Marek Kazimierz?

Zobacz opinie na temat firmy Firma Handlowo-Usługowa Marek Kazimierz tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 29.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Firma Handlowo-Usługowa Marek Kazimierz?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 27, z czego 4 to opinie pozytywne, 21 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Firma Handlowo-Usługowa Marek Kazimierz?

Kandydaci do pracy w Firma Handlowo-Usługowa Marek Kazimierz napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Firma Handlowo-Usługowa Marek Kazimierz