Indesit

Opinie o Indesit

Łukasz Nowy wpis

Pracowałem w Whirpoolu prawie pół roku. Umowę dostałem jako operator wózka widłowego, a ani razu nie wsiadłem na wózek widłowy. Praca opierała się głównie na przewożeniu komponentów na linie, w wymiarze pół godzinnym, na przemian ładujac komponenty na wózek z przyczepami, jeżdżąc na linie i rozkładając towar do poszczególnych miejsc. Była presja czasu cały czas. Bardzo dużo osób przyszło pracować jako operator wózka widłowego, a byli wysyłani na kompletnie inne prace niż było to zapisane w umowie. Kierownicy z początku uprzejmi, wyrozumiali. Nie minęło kilka tygodni i zaczęły się krzywe spojrzenia, poganianie, wieczne pretensje i zwalanie winy na pracowników za każde błędy które nie rzadko nie były zależne od nich, a od bardzo amatorsko prowadzonej logistyki przez zakład. Notoryczne zmiany pracowników były na porządku dziennym. Ludzie przychodzili pracować, a już w połowie zmiany potrafili się zwalniać. Czuć było negatywną atmosferę praktycznie każdego dnia. Po pewnym czasie kierownicy, a w szczególności P. Robert stał się bardzo stronniczy. Miał bardzo negatywne podejście do „nowszych” pracowników, a „starszym” przysłowiowo (usunięte przez administratora) Z biegiem czasu nie żałuję że się stamtąd zwolniłem, bo człowiek tam się tylko marnował. Serdecznie nie polecam. Chciałbym zaznaczyć, że mówię o swoich odczuciach, a może być tak że innym się dobrze pracuje. Na ten moment odradzam pracę tym, którzy są ambitni, pracowici i szukają rozwoju oraz pracy w pozytywnej atmosferze.

Borowicz Nowy wpis
@Łukasz

No i widzisz, ja obserwuje z boku jak wygląda praca na magazynie w Łodzi i jak się traktuje nowych i tylko potwierdziła moje obserwacje. Tam jest straszna klika. Jak im ktoś nie przypasuje to niszczą go bezwzględnie. Wielu fajnych ludzi odeszło z powodu atmosfery. Tam tylko (usunięte przez administratora) przetrwają...

Jak wygląda każdy z etapów rekrutacji w Indesit?

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie Indesit? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

Mela Nowy wpis

Obecnie nie ma nadgodzin, bo firma ledwo zipie. W poprzednich latach były dodatkowo płatne. W tym roku jeżeli się jakieś zdarzą to pewnie będą dni/godziny do odbioru Mówię o pracownikach produkcji, nie wiem jakie są zasady dla białych kołnierzyków.

ciekawy

hey mam pytanie ile mozna zarobic w whirpool jako team lider ? pracuje ktos na tym stanowisku ?

Frezer

No gitarka była, szybko po wysłaniu CV zostałem zaproszony do bióra pana szanownego Krzysztofa, który okazał się być straszny. Rozmowa z nim nie była miła, ale to jeszcze nic w porównaniu z tym, co czekało mnie po dostaniu pracy....

O używki, wcześniejsze miejsca pracy, wykształceniu, rodzina, i kilka niewygodnych pytań o których nie chciałbym sie tutaj wypowiadać

Gucio

Były afery ale podobno panie zgadzały się dobrowolnie w zamian za lepsza posadę itd

Pracownica
@Gucio

Której potem i tak nie dostawały...

Ryszard
@Pracownica

Na co się zgadzały? Chodzi o nadgodziny czy masz coś innego na myśli?

Pracownica
@Ryszard

Coś innego...

Łucja
@Pracownica

W sensie, że o awanse chodziło? Na jakie stanowiska?

Ja pracowałem w tym zakładzie 8 lat temu i wspominam to bardzo dobrze.Zarobki były marne ale atmosfera na emalierni była super. Chciałbym kiedyś tam wrócić chociaż na chwile.

Aga
@Adam

Ja nigdy

pytanie do pracowników indesit macie jakieś wyrobione zdanie na temat waszego byłego dyrektora Marcina świątka.

A co tam słychać na pakowali ? Na kuchenkach

Na jakie wsparcie w Indesit mogą liczyć kobiety w ciąży? Czy przestrzegane są ich prawa wynikające z Kodeksu pracy?

Tak przestrzegane

Czy zdarzają się nadgodziny w Indesit?

Ronin

W okresie "ciśnienia" czyli lipiec-grudzień, zasadzie co tydzień.

Bożena
@Ronin

Co masz na myśli, tzn. z czym konkretnie jest związany ten szczególny okres w pracy w Indesit, o którym piszesz? Czy produkcja jest wtedy zwiększona z jakiegoś powodu? Bardzo chętnie dowiem się czegoś więcej na temat tego, dlaczego zdarzają się nadgodziny i jak ogólnie przebiega praca w tej firmie.

@Bożena

Generalnie, jest większa produkcja, wiąże się to uruchomieniem wszystkich linii na suszarkach i zwiększeniem produkcji na wszystkich fabrykach. Zaczyna się to mniej więcej w sierpniu-wrześniu i trwa do stycznia-lutego. Dlaczego są nadgodziny, żeby wyrobić zamówienia. Co do pracy, praca jak praca, pracując na suszarkach, w okresie zmniejszonej produkcji, może się zdarzyć, że czasowo zostanie się przeniesionym na inną fabrykę, wtryskarki lub kuchenki. Na ogół się wraca, choć niektórzy zostali na Verpolu lub na kuchenkach.

Jo

Czy całość wypłaty wpada na konto ?

@Jo

Tak

Na jakie benefity można liczyć w Indesit?

Ronin

Dodatek na Święta, premia frekwencyjna i produkcyjna.

Tomasz

Mam takie pytanko do fachowców. Posiadam kuchenkę K3G55W/U i niestety starły się wszystkie piktogramy na panelu przednim (tablicy). Problem polega na tym, że takiego panelu nie można już kupić w serwisie. Moje pytanie to czy nie ma jakiegoś zamiennika do tego modelu. Może od innego modelu by coś pasowało?

Ciężko jest w systemie 12/12 w Indesit?

Pracownik produkcji

Zależy jaka kto ma wytrzymałość i jakie stanowisko. Dla mnie ciężko.

mixx

Pracował ktoś jako magazynier, pakowacz lub pracownik produkcji i może podzielić się opinią na temat pracy, zarobków i atmosfery.

Ann

Witam wszystkich, czy są tu jacyś aktualni pracownicy? Chciałabym się dowiedzieć, jak wygląda tam teraz sytuacja - w związku z epidemią. Czy pracownicy mają maski, rękawiczki i zachowują dystans od siebie na stanowiskach, czy też wszyscy łącznie z kierownictwem mają to gdzieś? Szukam pracy, ale nie kosztem własnego zdrowia. Znajdzie się tu ktoś, kto udzieli prawdziwej odpowiedzi? Pozdrawiam.

Moniq
@Ann

Tak, mamy obowiązek nosić maseczki i są dozowniki z odkazaczem, ale wątpię żeby szukali nowych pracowników w tej chwili. Mamy skrócony tydzień pracy do 4 dni.

Ann
@Moniq

Dzięki za odpowiedź. Właśnie sama już nie wiem, jak to jest- agencje pracy cały czas szukają pracowników do wielu fabryk, jak gdyby nigdy nic, a tej stronie czytam komentarze o przymusowych urlopach i że fabryki obecnie nie działają. Ale to dobrze, że chociaż jedna z nich przestrzega zasad. Miłego weekendu i zdrowia życzę :)

lala

Idziemy na urlopy

MS

Dziwie się ludziom którzy tam tyrają za takie pieniądze, choć byłem pracownikiem na kuchenkach ( tyle że kilka ładnych lat temu) nie żałuje że się stamtąd zwolniłem, wiecznie przemęczony, i zajechany jak pies, praca na pełnym speedzie bez wytchnienia

Mieczysław
@MS

Napisałeś, że pracowałeś tam kilka lat temu. Od tamtego czasu sytuacja w firmie mogła się diametralnie zmienić. Szczególnie, że rynek pracy jest konkurencyjny. Ile wtedy zarabiałeś na dziale kuchenek? Czy zaglądasz do tego wątku wyłącznie z ciekawości?

Nicki 5
@Mieczysław

Tak jasne rynek konkurencyjny, dobre zarobki, dobre warunki pracy, nagle wszystko się zmienilo - to zwykła bujda. Osioł tyra, pan pogania batem, za dodatkową kostkę cukru dźwiga 2 razy więcej ciężaru

@Mieczysław

Może i zarobki się trochę poprawiły ale o warunki nadal trzeba walczyć . Najgorzej jest na wtryskarkach Verpol.. Pracujesz tutaj za dwóch a koleżanki sobie spacerują po hali ????

Mieczysław
@321

Tak duża ilość obowiązków przypadająca na pracownika pracującego na wtryskarkach związana jest z polityką firmy w zakresie etatów, czy może są problemy ze znalezieniem nowych pracowników? Jeżeli możesz, to napisz, jak również kształtują się obecnie wynagrodzenia za pracę w tym miejscu. Chciałbym zweryfikować, czy są one współmierne do ilości obowiązków.

Chris
@Mieczysław

Zmieniła się sytuacja na jeszcze gorszą,widzè žę jesteś mało zorientowany .Chyba że to biurowy punkt widzenia.

Jacek

Czy ktoś wie czy w obecnej sytuacji firma wstrzymała produkcję czy nie?

staż

czy ktoś wie jakie są zarobki na stażu w dziale WPS?

Bożena
@staż

Sama chciałabym wiedzieć, na jakie zarobki można liczyć na stażu w Indesit. Chyba wobec tego nie pozostaje nam nic innego, jak tylko czekać, aż ktoś dobrze zorientowany nas oświeci w tej kwestii. https://mlodziwlodzi.pl/platny-staz-w-indesit-company/ - na tej stronie znalazłam sporo przydatnych informacji o stażu w tej firmie. A chciałbyś związać się z firmą na dłużej, czy tylko chcesz tam odbyć staż?

Zostaw merytoryczną opinię o Indesit - Łódź

• Jak się pracuje w Indesit?

Zobacz opinie na temat firmy Indesit tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Indesit?

Kandydaci do pracy w Indesit napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Indesit