Opinie o Grammer Automotive Polska w Bielsko-Biała

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Grammer Automotive Polska. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Grammer Automotive Polska na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Grammer Automotive Polska w Bielsko-Biała

Jarek

Słyszałem, że na Jaguarze robią 4-brygadówke. Na Jaguarze wyrabiają zespołową normę?

Rewolucja

Ludzie jesteście nienormalni, że za..pier..dalacie w Grammerze na prezeske Nowak, kierownicze Szczerbowską, kierownika Nikla i Niemców. Kierownik Nikiel przyjdzie z kamerą i zegarkiem aby Wam do...je...bać do zrobienia.

Jak ma na imię dziewczyna, która od czasu do czasu przyjeżdża naprawić spawarki?

M
@Michał

Dobromiła :)

Koncentrat

W Grammerze jest jak w koncentracie. W Grammerze osoby pracujące fizycznie dostają numery i niebieskie pasiaki. W Grammerze na każdym stanowisku są wyśrubowane normy. W Grammerze ludzi pracujących fizycznie dzieli się na lepszych i gorszych. W Grammerze ludzi zmusza się do pracy w soboty, po 12 godzin od poniedziałku do piątku, a niekiedy do czterobrygadówki. Wniosek: W Grammerze osoby pracujące fizycznie mają żyć tylko dla firmy.

Wykańczalnia

GAP w Grammerze chcą ludzi wykończyć wyśrubowanymi normami. To jest prywatna firma, więc związki zawodowe w Grammerze nic nie mogą zrobić.

bak

Polecam przeczytać ''Niebezpieczne Zwiazki B.Komorowskiego'' Wojtka Sumlińskiego ew, dla leniwych film ''Służby Specjalne'' lub sporo wywiadów na youtubie, a zrozumiecie dlaczego w Polsce mamy taką a nie inna sytuacje.

Maciej

Bak co im to da, że poszli na L4, jak na umowie zlecenie nikt im nie wypłaci chorobowego?

@Maciej

Pisałem o tych co maja umowe o prace. Zarobki tragiczne, poniżanie, upodlenie pracowników. To mamy na dzień dzisiejszy w takich fabrykach. Ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, że zarobki są tragiczne i można wiecej zarabiac. W niemczech płace są zdecydowanie wyższe a ceny w sklepach porównywalne jak w pl. Dlaczego wiec polacy tak małą zarabiają. Ludzie są zacofani, zmanipulowani, nie maja wlasnego zdanie -MIN.GAP i dlatego na rynku rządzi pracodawca. System stworzony przez ostatnie 25 lat niszczy klasę robotniczą. Telewizja ogłupia,manipuluje. Ludzie zajęci są praca a jak ktoś znajdzie chwilę czasu to ogląda głupie seriale, albo jakies demonstracje tęczowców czy KODu nie mając pojęcia, ze wlaśnei w tym czasie sa robione przekrenty na grube miliardy zl.

Macej

Bak na umowie zlecenie nie masz urlopu płatnego, a na umowie o pracę za każdy przepracowany miesiąc przysługuje Ci dwa dni płatnego urlopu. Ile pracujesz w grammerze miesiąc lub dwa miesiące? Rynek pracy jest pracodawcy, a nie pracownika w Bielsku.

Maciej

GAP jak można pracować przez Agencje Pracy Tymczasowej na umowie o pracę na czas nieokreślony? Głupota. Żaden zakład ani agencja pracy tymczasowej nie chcą dzisiaj przyjmować na czas nieokreślony, bo musieliby dać odprawę. Patologia jest na magazynie. Ludzie przez 7-8 lat pracują przez agencje pracy tymczasowej. Nowi przychodzą na magazyn i odchodzą po miesiącu.

wer

Nie zgadzam sie z opiniami broniącymi zaklad. Pracodawca nie może zmuszac do wypisywania wnioskow o urlop bezplatny a taka praktyka własnie miala miejsce to po pierwsze. Po drugie jeżeli ktoś to zglosi do PIP i kontrola wykażę ze na takim urlopie byla duża liczba osob to zakład może mieć problem ponieważ w takiej sytuacji zgodnie z kodeksem powinno byc wypłacane postojowe w wysokości 60% wynagrodzenia. Pani prezez sie super mowi ze trzeba było dobrze zazadzac pieniedzmi bo sama zarabia kilkadziesiat razy wiecej niz przeciętny pracownik. Co ma zrobic osoba ktora na kredyt i sama utrzymuje rodzine i dostanie za grudzien 1000 zl wyplaty? nie jeść?

do wer
@wer

Zgadzam sie z Tobą w 100%. To są szumowiny które myślą tylko o sobie.Wykorzystują pracowników jak tylko można nie ważne czy to zgodnie z prawem czy też nie. Dokladnie dostają 1000 zl na wypłate z grudzień można tylko sie pokroić, zeby rodzina miała co jeść. A gdzie związki?

GAP

@bzyk a czy ludzie sami nie probowali chodzic po majstrach i pytac? Czesc mowila nie, bo fakt szans nie bylo. Ale jak bylo pisane inwentura jest 2 dni, 3 raczej nie dojdzie do skutku, ale zawsze to cos. Rozumiem ze jeszcze pracujesz przez posrednika i nie masz roku temu brak bonow. A probowales sie na magazynie spytac? Albo tam gdzie szialy ida do konca? Ta wyplata na prawde moze byc uboga, bo kto nie mial urlopu a mial soboty...

do GAP
@GAP

GAP ale ty piszesz głupoty. Co szukać pytać o prace>? Może jeszcze błagać majstrów . Obowiązkiem pracodawcy jest zapewnienie pracownikowi pracy bądz zalpacenie postojowego. Bronisz grammera nie mając pojęcia chyba co sie tam dzieje. Jak łamane są prawa pracownika, wymuszanie na nich podpisywania wniosków o urlop bezpłatny itd. Pieniądze śmieszne płacą przez pierwszy rok pracy, nie ma sie co oszukiwać. Mają dziecko i żone na utrzymaniu opłać sobie za to mieszkanie rachunki itd. Smieszne co ludzie tak ograniczeni intelektualnie myślą, ze złapali jednorożca. A druga sprawa taka. Ile ludzie odkładają na emerytury z tych pensji? CZy licza na niewyplacalny ZUS i 600 zl emerytury.

bzyk

1900 zl za listopad, brak bonów bo za krótki staz i poł mies. na bezplatnym w grudniu to bedzie jakies 1000 zl. GAP nie wiem gdzie pracujesz ale u nas nie bylo takiej mozliwosci zeby sie na cokolwiek zapisac :(

GAP

Ale bony są... tak? Wiem, wiem naleza sie ale w jakims stopniu uda sie cokolwiek zorganizowac na grudzien. Powypisywali owszem... bo wyboru jakos nie bardzo. 3/4 zakladu konczy juz jutro prace.blendy, Porsche, Touareg, szwalnia,... dalej leca 4brygadowki, fx4,5 schingle... 212 chyba tez jutro. Spawarki do konca ida... co do bezplatnego, mozna bylo zapisywac sie na inwenture. Czesc tym pogardzila. Coz...

GAP

Maciej: tak było teraz jakoś powoli sie zmienia. Fakt magazyn pracuje w wiekszosci na posredniku, ale umowy maja na czas nieokreslony. Bak- dzis byly spotkania z p.prezes, dlaczego nikt nie zadal pytania o postojowe?

@GAP

Część na L4 poszła. Reszta karteczki na bezpłatny wypisała i nie maja odwagi się odezwać. Pytasz a wiesz. Ludzie muszą zrozumieć, że w kupie siła. Sory gregory ale związki i te ich negocjacje są tak śmieszne jak te podziekowania za dobrą prace od p.prezes. Ludzie napewno zaspokoją materialne najpotrzebniejsze potrzeby tymi podziękowaniami. Gdzie tutaj solidarność z pracownikami.

bak

Dobre pytanie dlaczego nie ma postojowego. Kto jest głupi to podpisze bezpłatny, mądry pójdzie na L4 a odważny się postawi? Spora częsć idzie na L4, wiec cos tutaj nie pasuje ;/ Wysyłanie ludzi na bezpłatny jest niezgodne z kp i oczywiscie pogwałceniem godności czlowieka.

Maciej

GAP przyjmie Cię zakład po dwóch albo trzech agencjach, czyli za 3 albo 4,5 lata jak nie polecisz wcześniej do zwolnienia. Każda nowa osoba, która przychodzi do grammera pracuje dwa miesiące na umowie zlecenie.

GAP

Bak- o umowach, ze trudno dostac bylo pisane nie tak dawno. Listopad. Wieksze przyjesia sa juz od czerwca/lipca. Gdzie osoby z jaguara np pracowaly po 6, 7 msc i dostawaly umowy. Teraz zostala przyjeta osoba po 6msc. Tak pracuje na produkcji i mam prawo sie odezwac, zabrac zdanie. Boja sie? A maja czego? Sory ale wszedzie trzeba pracowac. Pracownik oczywiscie ma swoje prawa, ale tez ma obowiazki ktore musi wypelnic. Czy ktos wie, dlaczego nie ma postojowego? Bo to jie nasA wina ze juz praktycznie czesc jest na urlopavh? Tylko bez hasel bo prezeska jest skapa...

GAP

w kilku kwestiach się nie zgadzam. Co do umów. Ostatnio zakład przejął pracowników z posrednika. I to dość sporą iłośc. Ze stazem pracy pol roku niee calego roku. Swieta... urlop bezplatny kto juz cos podpisal? Jest inwentura, mozna spr na magazyn sie dostac po za tym czesc ludzi ma jeszcze zalegle urlopy dzieki czemu oni ida na urlop i jest miejsce dla tych co maja go malo... A jak nie... bedzie trzeba kombinowac. Moze sa osoby odwazne, ktore poweidza na jakim dziale pracowali badz pracuja? Bo czasem wydaje mi sie, ze wiadomosci sa wyssane z palca. Tak niektorzy jada po kierownictwie... to moze teraz po majstrach? Bo sami sa zmuszeni do odeslania pracownikow na urlopy? A moze brygadzistow?

bák
@GAP

Owszem majstrom i brygadzistom robi się pranie mózgów.Robiá co im kaza, wykonuja brudna robote.Nie ma co z tym dyskutowac.Z tym sie zgadzamAle czasami przesadzaja a wcale nie musza.. Umowy wyjatek, ze teraz tak przyjéli a komentarze ktoß pisal duzo duzo wczesniej niz te owe przyjecia byly, które tak wychwalasz a to zaden przywilej jak dla niektórych.Szczycic sie tym ze umowe o prace zaklad daje to wstyd.Z urlopami sie nie zgadzam.Bo jak slyszalem majster powiedzial : ''kazali wypisywac bezplatne jak ktos nie ma'' - i wszystko w temacie. GAP jezeli nie pracujesz na produkcji czy na magazynie to sie nie wypowiadaj, bo bladego pojecia nie masz. Ludzie boja sie odezwac.Tak to kobieciny gadaja, kazdy ma duzo do powiedzenia ale zybyu sie odezwac do majstra to nie maja odwagi.

mikolaj

I co teraz na święta ludzie bez urlopów. Bezpłatne każą im brać a idio... podpisują karteczki.Nie ma to jak dostać 1000 zl na wypłatę. Ludzie obudźcie sie

Stefan

Pracodawcy jest na rękę zatrudniać przez agencje pracy tymczasowej. Po pierwsze agencje między sobą współpracują lub dzielą się zakładami przez co mogą dostarczyć dużą ilość pracowników. W ten sam sposób szybko mogą pozbyć się pracowników przyjmując ich na umowy zlecenie lub umowy o pracę na czas określony z możliwością wypowiedzenia tygodniowego nie płacąc żadnej odprawy. Po drugie agencje pracy tymczasowej zajmują się sprawami kadrowymi, płacami, odprowadzaniem składek obciążając pracodawcę. Po trzecie ludzią zatrudnionym przez agencje pracy tymczasowej pracodawcy nie płacą dodatków socjalnych. Po czwarte ludzie zatrudnieni przez agencje pracy tymczasowej nierzadko płacą niższą stawkę na godzinę. Po piąte ludziom zatrudnionym przez agencje pracy tymczasowej na umowę zlecenie nie płaci się za urlop i chorobowe. Po szóste ludzi zatrudnionych przez agencje pracy tymczasowej na umowę zlecenie można zwolnić z dnia na dzień. Po siódme w tym samym biurze znajdują się trzy agencje pracy tymczasowej obsługiwane przez te same osoby. Oszustwem jest to, że wszyscy mają identyczną normę do zrobienia.

anka
@Stefan

Reasumując. Tam się nie dba o pracownika. Traktuje się go jak śmiecia, a wymaga poświecenia. Chcesz wsiąść urlop na tel., opiekę, bo masz takie prawo, od razu patrzą na ciebie z góry(delikatnie mówiąc), nie robisz nadgodzin tak samo, dlugo tam nie popracujesz. Ale wymagać wymagają.Normy wyśrubowane.

Zostaw merytoryczną opinię o Grammer Automotive Polska - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w Grammer Automotive Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Grammer Automotive Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 47.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Grammer Automotive Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 33, z czego 1 to opinie pozytywne, 28 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Grammer Automotive Polska?

Kandydaci do pracy w Grammer Automotive Polska napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Grammer Automotive Polska
2.4/5 Na podstawie 197 ocen.

Grammer Automotive Polska