Opinie o ATEM – Polska Sp. z o.o. w Gdynia

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy ATEM – Polska Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w ATEM – Polska Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Wykonywanie instalacji energetycznych i telekomunikacyjnych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ATEM – Polska Sp. z o.o. w Gdynia

Były pracownik student

Pracowałem we Wrocławiu przez pół roku. DRAMAT! Pan Mariusz jest najbardziej niekompetentnym menadżerem jakiego spotkałem w życiu. Przez miesiąc nie był w stanie załatwić jednej formalności i spławiał mnie tekstem "no no zadzwonie gdzie trzeba jutro". Zero premii, dużo nadgodzin, zero wiedzy. Tak naprawdę pomimo że branża telekomunikacyjna to nikt nie ma wiedzy w temacie na poziomie studenta drugiego roku. Zwalniając się gdy wspomniałem ze zarobki były jedną z przyczyn usłyszałem że (usunięte przez administratora) i więcej niż u nich to ja w branży nigdzie nie dostanę XD. Btw w pierwszej lepszej firmie dają dwa razy tyle na start. Nie polecam, (usunięte przez administratora)

Nie zgadzam się z negatywnymi opiniami poniżej. Kierownik oddziału Wrocław/Poznań jest wymagający, ale potrafi docenić pracowników zaangażowanych. Niestety poziom studentów lub osób świeżo po studiach jest bardzo słaby. Głównie są to osoby bez doświadczenia więc trzeba ich uczyć od podstaw wszystkiego. Praca jest wymagająca nie dla leserów, ale jeśli któś już wdroży się w cały proces i tu zostaje widzi dużo plusów także finansowych. Mi pasuje i jestem zadowolny.

@Nowy

Zostają „docenieni” ci którzy się godzą na harowanie jak (usunięte przez administratora) za najniższa krajową. Gdy odchodziłem z pracy, moja koleżanka na tym samym stanowisku, która pracowała tam dwa lata, miała o wiele więcej obowiązków - dostawała minimalna + 100 zł. Tyle ze była na umówię o prace i skończyła studia, a co za tym idzie zarabiała mniej odemnie. Ja sam przez pół roku nie dostałem nawet ani złotówki premii, pomimo że moje wyniki nie odstawały od średniej. Być może dlatego ze nie dałem się zniewolić, i wychodziłem rowno o 17 żeby mieć tez życie poza tym kołchozem

Gosc

Nie podbijają praktyki projektowej do uprawnień, Więc jeżeli ktoś liczy, że praca w ATEM będzie się liczyć do praktyki projektowej, to tak nie będzie

@Wiolka

Z Asystentki Projektanta możesz awansować na Projektanta, ale musisz mieć skończone odpowiednie studia i doświadczenie roczne na budowie. I dopiero to mając, po przepracowaniu roku przy projektach budowlanych (jeżeli chodzi o telekom, to przez firmę głównie są prowadzone wykonawcze) - co w praktyce wychodzi ok 3-4 lat pracy na etacie nim zdobędziesz doświadczenie. Potem muszą Ci podbić praktykę i musisz zdać egzamin i musisz opłacać izbę, to wtedy możesz awansować na Projektantkę

Po ostatnich komentarzach z zeszłego roku widzę, że awanse są jak najbardziej możliwe. piszą też w ofercie dla asystenta projektanta, że mile widziane jest wcześniejsze doświadczenie w instalacjach światłowodowych. Jeśli tak to w jaki sposób może ono wpływać na początkowa stawkę?

Pola
@Gosc

A rozwiniesz ten temat nieco szerzej? Z jakich przyczyn nie doszło w praktyce do tego wspomnianego braku podbicia? Po prostu stażu nie zdałeś czy jak? Gdzie można odszukać na nie oferty? nie widzę żadnej aktualnej na takim portalu.

@Pola

W momencie, gdy pracuje się na umowie - jaka by ona nie była - czas pracy liczy się jako praktyka projektowa, a szczególnie praca przy Projekcie Budowlanym - tak z grubsza, bo muszą być jeszcze spełnione inne wymagania. Kiedyś firma szła na rękę pracownikom, ale z czasem przestała i teraz nie podbija praktyki projektowej - tak po prostu, nie bo nie.

Wiolka
@Gosc

O to dobrze wiedzieć, ciekawe mimo wszystko dlaczego? może ktoś inny będzie znalazł racjonalny argument? widziałam teraz właśnie dostępne oferty dla asystentki projektanta. Byłabym zainteresowana praca. Mnie zależy już na dłuższej karierze, mogę się takiej tu spodziewać? Czy ktoś opisze awanse i tym podobne?

Gosc Nowy wpis
@Wiolka

Więcej obowiązków a mniejsze zarobki? ktoś taki scenariusz jeszcze jakiś czas temu opisywał… czy więcej osób miało podobnie? Właśnie są powystawiane oferty dla asystentek i o zatrudnieniu się teraz myślałam. Lecz po prześledzeniu opinii sama już nie wiem. Orientujecie się może chociaż w stawkach jakie są docelowo oferowane od kolejnego już roku?

Tej drugiej części nie łapię chyba? Co to oznacza „żeby nie było”? minimalna to podstawa po prostu? a ta druga część? Premia? Chyba nie widzę by w opisie bezpośrednio na nią wskazywano, wole się upewnić. są przy tym jakieś zasady?

Jakich pytań można się spodziewać podczas procesu rekrutacyjnego w ATEM – Polska Sp. z o.o. na stanowisko Asystent / Asystentka?

Dyspozytor

Chłód bije od kierowników już na samym wejściu. Atmosfera,sposob zwracania sie do potencjalnego pracownika, cała rozmowa rekrutacyjna na poziomie całkiem średnim. Proponowane zbyt niskie zarobki do ilości wykonywanych obowiązków.

- proszę opowiedzieć o sobie - dlaczego pracowała Pani tu i tu - czego nauczyła się Pani na dotychczasowych stanowiskach - dlaczego przyszła Pani na rozmowę akurat do nas Pytań było sporo, nie wszystkie pamiętam, ale z każdej mojej odpowiedzi kierownik tworzyl nowe pytanie jej dotyczące.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Inżynier budowy
Międzywodzie
Gryfbud Sp. z o.o.

były ambitny pracownik atem
@Nowy

wybaczcie, ale to jest zapewne opinia napisana przez Piątka albo jakiegoś jego sługi, płacą najniższa i wymagająca praca, dajcie spokój, tam cały rok wiszą ogłoszenia o pracę na każde stanowisko, to o czym to świadczy? Najlepiej jakbyście wystawili ogłoszenie o prace na miejsce Piątka, to może się skończą te krytyczne głosy.

@były ambitny pracownik atem

No niby o tych wymogach było właśnie napisane. A co, sugerujesz, że nie każdy zostaje doceniony? Wyżej tak było napisane. Ciekawi mnie sposób. Po prostu o premii mowa? Starsi pracownicy mają jeszcze jakieś dodatkowe przywileje? Jeśli tak to jakie? O premii wzrastającej wraz ze stażem pracy komentarz już widziałem, do dziś weszło cos jeszcze?

@Nowy

Czy ATEM – Polska Sp. z o.o. zapewnia kartę multisportu?

Dla niektórych może i tak, widziałam ze z rok temu jeden Pan o multisporcie właśnie pisał. Dalej jest tak, że trzeba sobie go wypracować? Od strony firmy jakie obecnie są priorytety? Są jakieś plany do zrealizowania do końca roku?

H

W naszej organizacji jest możliwość korzystania z oferty Multisport na korzystnych warunkach które zapewnia organizacja natomiast o szczegółach możesz się dowiedzieć jak już Cię powitamy w zespole.

Kacha
@H

czy każdy ma co do tych wspomnianych benefitów jakieś inne warunki? masz tak jak się ugadasz? Co z pozostałymi standardami pracy? jaka jest obecnie budowana atmosfera w zespołach? W jaki sposób?

Były pracownik student

Obecnie firma ATEM – Polska Sp. z o.o. poszukuje na stanowisko Kierownik działu. Czy ktoś składa CV?

Dramat uważajcie na leniwych amatorów

Jacek

W Opolu po podwyżkę pensji trzeba jak żebrak chodzić i wysłuchiwać jak to się żle pracowało w minionym okresie. Następnie po trzech, czterech miesiącach dostaje się 200 lub 300 zł jeżeli się było dyspozycyjnym i pracowało w godzinach nadliczbowych.

Olga
@Jacek

Chyba dobre kilka stówek więcej niż nic prawda? A te pretensje o złej pracy to uzasadnione czy nie chociaż były?

Kablarz

A co sądzicie o obecnej sytuacji na Zabrzu ? Bo słyszałem, że odkąd zmienił się kierownik to tragedia... Kumpel chciał mnie wciągnąć bo podobno mało ludzi mają.

Krystyna
@Kablarz

Co słyszałeś konkretnie?

Pracownik Zabrza
@Kablarz

Proszę o kontakt z oddziałem w Zabrzu, warto się przekonać samemu.

Krystyna

A czemu Twoim zdaniem warto dać sobie spokój?

Za kilka dni mam rozmowe kwalifikacyjną na stanowisko Koordynatora Inwestycji Telekomunikacyjnych w biurze w Poznaniu. Mógłby ktoś opisać czy warto wgl się zjawiać? Na jakie zarobki liczyć (nie pierwsza praca w telekomunikacji) ? Czy "świeżaka" wrzucają na głęboką wode czy jednak pomagają ogarnąć stanowisko.

Toja

Dramat już podczas rekrutacji. Po przejściu na spotkanie okazało się, że poprzednie spotkanie rekrutacyjne jeszcze się nie skończyło. Poinformowano mnie bardzo nieprzyjemnym tonem, że mam czekać. W międzyczasie na spotkanie przyszedł kolejny kandydat. Po wejsciu do pokoju poinforwano mnie, że to nasza wina bo przychodzimy na spotkania z dużym wyprzedzeniem (przyszłam na spotkanie 3 minuty przed wyznaczoną godziną). Spotkanie było krótkie, Pani je prowadząca ignorancyjnie usiadła przy innym stole. Po tym spotkaniu wiem, że ta firma nie traktuje ludzi poważnie.

Były pracownik - ATEM Wrocław

Cześć, jestem byłym pracownikiem oddziału we Wrocławiu. Nie można porównywać innych oddziałów, ponieważ głównym prowodyrem tego jak bardzo fatalne warunku pracy są stworzone we Wrocławiu i Poznaniu, ponieważ to ten sam dział tylko podzielony na dwie miejscowości jest kierownik czyli Mariusz P. Te wszystkie rzeczy, które ludzie piszą poniżej to szczera prawda, wyzysk na najwyższym poziomie, ciągły nacisk na bezbłędne wykonywanie projektów w jak najmniejszym czasie, bo najważniejszą rzeczą w tej firmie jest Karta Czasu Pracy Pracownika i to żeby nie obciążył projektu swoimi godzinami. Zarobki na poziomie najniższej krajowej, gdzie ciągle jest mówione, że jedna moja godzina pracy w KCP to jest nie wiadomo ile pieniędzy i rujnujesz firme, więc musisz pracować po godzinach najlepiej w biurze i w projekt, który robisz faktycznie dajmy na to 12h wpisać 4h. Wtedy jesteś wspaniałym pracownikiem. Ale jak wypełniasz KCP to i tak już jesteś kimś, bo żeby móc to robić należy mieć umowę o prace, co graniczy z cudem, bo P. dobrze wie, że jak ktoś jest na śmieciówce to nie bruździ mu w KCP, czyli pewnie w jego premii. Szkoda mi ludzi, którzy mimo tego jak wygląda tam sytuacja dalej w tym tkwią i pracują w tym bagnie, to była moja pierwsza praca, wytrzymałem dość długo, ale dopiero po opuszczeniu ATEMU, zobaczyłem, że można pracować w normalnych warunkach, z normalnymi ludzmi, z kierownictwem i szefostwem z prawdziwego zdarzenia, dbających o pracowników, a nie tylko o koniec własnego nosa. Umowa o prace dla asystentów o kłamstwo, nikt jej nie dostaje na początku, dopiero jak P. zauważy ze ktoś jest dobrym kandydatem na (usunięte przez administratora) daje umowę o pracę. Oczywiście jak nie masz umowy o prace to nie masz żadych multisportów itd, ale mało tego, jak już sie dorobiłem umowy o prace to P. poinformował mnie, że na multisporta należy teraz najpierw zasłużyc i przez 3 miesiące sie o to prosiłem, gdzie koszt firmy na ten niesamoiwty benefit to chyba 30zł. Jest to skandaliczne miejsce do pracy i nie życzę nikomu, żeby tam się znalazł, a Panu P., z kolei życzę żeby w końcu jakiś HRowiec zaczął czytać to co ludzie to o nim piszą.

Stanko
@Były pracownik - ATEM Wrocław

Szczera prawda i pełna zgoda.

mistrz manipulacji P
@Były pracownik - ATEM Wrocław

Dodam jeszcze o bardzo ważnej rzeczy jaką jest system premiowy w ATEM dla pracowników na umowę o pracę. Otóż, podstawa to oczywiście najniższa krajowa bo co innego, ale raz na 3 miesiące jest premia. Jest to premia uznaniowa, zależna jedynie od widzi mi się Pana Mariusza. W raz ze stażem ta premia wzrasta, o ile oczywiście jesteś dobry (usunięte przez administratora) Friday widzi, że jestes długo po godzinach i co najważniejsze masz mało wpisanych godzin w KCP na projekty. Jednak, kiedy zaczynają się potknięcia, błędy w projekcie, więcej godzin wpisanych w KCP, wychodzenie w piątek o godzinie 16 z pracy, premia spada, bo jesteś złym (usunięte przez administratora) Jest to wspaniały sposób trzymania wszystkich pracowników za tzn. mordę przez cały czas i jeden z fundamentów funkcjonowania oddziału we Wrocławiu prowadzonego przez sprytnego Pana Mariusza :)

awesome
@mistrz manipulacji P

jest to JEDYNY fundament oddziału we Wrocławiu ;)

@Były pracownik - ATEM Wrocław

Czyli po jakim okresie można liczyć na tę wyczekana umowę o prace? :)

Abuyin

Nie jestem pewien skąd tyle negatywnych opinii, więc chętnie powiem coś od siebie o dziale Poznańskim. Biuro ma dwóch kierowników, Pana B i Pana M. Jeśli ktoś idzie na rozmowę o pracę i trafi na Pana M niech od razu łapie za klamkę i ucieka. Gwarantuję, że większość negatywnych opinii jest winą właśnie tego kierownika i to pod jego skrzydłami jest największa rotacja pracowników. Jeśli chodzi o Pana B to nie ma sie specjalnie do czego przyczepić, zaangażowanie jest jako takie, kontakt pomiędzy biurami Poznań-Słupsk-Gdynia jest bardzo dobry i nie ma problemu ze wzajemną pomocą. Ktoś na dole pisał o klimatyzacji - w pokojach od wschodu (część biura Pana M) nie ma klimy, są wiatraki. W pokojach po drugiej stronie jest normalnie klima. Kuchnia jest, kawa, herbata, mleko czy cukier zawsze są, lodówka jest. Budynek brzydki, pokoje są ok. Na początek umowa zlecenie, dla studentów bardzo fajna opcja. Zarobki niewielkie, bardziej na pierwszą pracę, zresztą tak można traktować tą firmę - dużo nie zarobisz, ale dużo się nauczysz.

Jui
@Abuyin

Mam zupełnie inne odczucia. Dużo nie zarobisz, mało się nauczysz. Ta firma to strata czasu w moim życiorysie. Na rozmowie o prace obiecywali gruszki na wierzbie, a rzeczywista praca to gaszenie pożarów bo ta firma ma tyle opóźnień że głowa mała. Szkoda czasu na prace tam. Biuro to rudera. Kierownik Tomek jeszcze tam pracuje? Ten to dopiero jest odklejony, wielce zdziwiony że o 16 kończysz prace. :D

Antoni
@Jui

Czyli wymagał żebyś siedział po godzinach? Wtedy płacili dodatkowo czy kasa ta sama co bez nadgodzin?

On
@Antoni

Nie sądzę.

Nie polecam pracy w tym zakładzie. Zarobki najniższe z możliwych, (usunięte przez administratora), praca w dni wolne i święta. Kierownictwo do zmiany. Ciągle kary finansowe. Dramat

Sylwia

najnizsza krajowa czy najnizsze wsrod konkurencyjnych firm i tych samych stanowisk bo to roznica?

Klient

Poziom obsługi klienta poniżej zera. rozmowy o prostym połozeniu kabla na małym osiedlu trwały kilka miesięcy po czym przyszła informacja Dzień dobry, W nawiązaniu do wczorajszej rozmowy telefonicznej informuję, iż budowa telekomunikacyjnej linii kablowej przy ul. {...} w Katowicach nie będzie realizowana.

Renata
@Klient

XDD ale ta "wczorajsza" rozmowa się odbyła czy odpuściliście temat i była to dla was nieprzyjemna niespodzianka? :/ Bo jak tak to reakcja stanowczo opóźniona ale może aż tak długo decyzję podejmowali?

QAz

Opole utrzymanie: niskie zarobki, brak premii, flota tragedia, notatki służbowe co drugi dzień, (usunięte przez administratora) niezrównoważony psychicznie pan S

Ryszard
@QAz

Niskie zarobki, czyli jakie konkretnie? Bo bez podanych kwot to ciężko cokolwiek wywnioskować. Możesz podać takie szczegóły czy nie za bardzo? :)

to ja
@QAz

to prawda

Justyna
@to ja

No szkoda że nie odpowiedziałeś na powyższe pytania :( potwierdziłeś że niskie zarobki, a dalej nie wiemy jakie...

Black
@Justyna

Najnizsza krajowa

joda
@Ryszard

dla studentów najniższa krajowa. Dwa lata temu projektant mógł liczyć na jakieś 2800 netto. Szału nie ma, bo obowiązków masakrycznie dużo, rozwój zerowy a atmosfera grobowa.

Justyna
@Black

dzięki za odpowiedź, nie było sensu na nią czekać, jestem zawiedziona... :(

Mogę się wypowiedzieć o odziale w Słupsku bo tam pracowałem. Plusy: +Pozytywna atmosfera za sprawą pracowników oddziału +Możliwość zdobywania doświadczenia przy realizacji inwestycji +Satysfakcja ze zrealizowanych prac Minusy: -Niskie wynagrodzenie przy dzisiejszej inflacji

Szczera opinia

Trzeba sobie to powiedzieć wprost - największym problemem działu poznańskiego (1010 żeby nie było wątpliwości) jest kierownik działu. Osoba nie posiadająca jakiejkolwiek wiedzy technicznej, charakteryzująca się całkowitym brakiem umiejętności zarządzania zespołem, do tego chamska i prostacka. Wywiera ciągłą presję na swoich pracownikach w kontekście tego, że mają zostawać na darmowych nadgodzinach, bo " robota ma być skończona". Nie ważne, że podobny zakres obowiązków w innych firmach realizują co najmniej 3 osoby ;) Sama firma jest korporacją posiadającą olbrzymie zaplecze pracowników, bogatą flotę samochodową, benefity a mimo tego nie potrafi stworzyć warunków pracy nawet dla studentów, którzy w zdecydowanej większości rozwiązują stosunek pracy na własne życzenie po góra po kilku miesiącach pracy. Z plusów - na pewno wspomniani wcześniej ludzie, którzy trzymając się razem i mając wspólnego wroga ( kierownika) próbują pchać projekty do przodu. Poza tym możliwość szybkiego nabycia auta służbowego i... nic poza tym. Odradzam szczerze, chyba że na pierwszy kontakt z pracą zawodową. Nauczysz się dużo w krótszym czasie, ale będzie to okupione dużym stresem.

Abuyin
@Szczera opinia

Ja nie wiem gdzie wy wylądowaliście, że mówicie o dużym stresie w Atemie...

Renata
@Abuyin

Czyli praca w Atemie nie jest stresująca? Jeśli już zdarzają się jakieś stresujące sytuacje to jak one wyglądają i jak często bywają? :P Jeszcze chciałabym dopytać o te nadgodziny.. Faktycznie są darmowe?

Stokrotka
@Szczera opinia

Czy ktoś może się wypowiedzieć o dziale w Słupsku?

QAz

np. w Opolu na utrzymaniu

Zostaw merytoryczną opinię o ATEM – Polska Sp. z o.o. - Gdynia

• Jak się pracuje w ATEM – Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy ATEM – Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 27.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ATEM – Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 20, z czego 2 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ATEM – Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w ATEM – Polska Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ATEM – Polska Sp. z o.o.
2.1/5 Na podstawie 192 ocen.
  • łużycka 2
    81-537 Gdynia
  • NIP: 5271033729 KRS: 0000019400

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042