Opinie o ATEM – Polska Sp. z o.o. w Gdynia

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy ATEM – Polska Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w ATEM – Polska Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Wykonywanie instalacji energetycznych i telekomunikacyjnych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ATEM – Polska Sp. z o.o. w Gdynia

Byk

Widzę po wszystkich wpisach tak samo myślę o tej firmie i te 2 gwiazdki to i tak o 2 za dużo

YDY

Taka to firma że ‚kierownik projektu’ nie potrafi po kilku miesiącach zapamiętać Twojego imienia, wnioskuje o upoważnienie u operatora i przychodzi papier z innym imieniem... co za wstyd, typowy snob zapatrzony w siebie i nie widzący nic poza czubkiem swojego nosa, nic dziwnego że taka duża rotacja i nikt tam nie będzie siedział, skoro facet nie potrafi zapamiętać/ sprawdzić imienia osoby która siedzi obok niego, wnioskując o niby poważne dokumenty. Gdyby tacy kierownicy byli w każdej firmie, plajta murowana, zresztą widać jak radzi sobie z koordynacją i utrzymaniem zespołu w ryzach skoro wszyscy uciekają.

YDY
@YDY

Aha, zapomniałam dodać że oczywiście ze swojej strony oczekuje pełnego zaangażowania, traktowania wszystkiego priorytetowo, jak ktoś już wspomniał- w pracy nie ma rozmawiania o niczym co nie ma związku z pracą. Nie masz gwarancji że Cię zatrudnią po okresie próbnym a człowiek robi problem jeśli chcesz na swojej umówie zleceniu wziąć jeden dzień wolnego. U innych pracodawców nie ma czegoś takiego, polecam ludziom z tej firmy postawę w której pracownik będzie wynagradzany sprawiedliwie za swoją pracę albo przynajmniej traktowany jak człowiek, bo jak wspomniano wcześniej- nie jesteś w pracy tylko na służbie. W ogóle jak śmiesz czegoś nie umieć? Przecież kazał przeczytać Ci kilkaset stron teorii w opracowaniu od operatora i przecież na pewno już wiesz jak to zastosować. Nie wiesz? Czyli nie przeczytałeś, a on przecież kazał, oj chyba zrobi Ci przepytanie... Osoby które tam pracują, młodzi asystenci, mają naprawdę złote serce wobec siebie i dużo sobie pomagają i wspierają.

PJ

Jako koordynator (z obserwacji): Od samego początku jest przerażenie - natłok informacji w bardzo krótkim czasie i do wszyscy dookoła są tak zajęci, że nie ma kto Ci wytłumaczyć wszystkiego. Musisz sam wszystko ogarniać. Podczas okresu próbnego możesz popełniać błędy, bo się uczysz, ale po okresie próbnym jak coś zawalisz to masz przerąbane. Stres, stres i jeszcze raz stres. Praca po 10-12h w ciągu dnia, telefony i maile od szefa nawet o 24, zawsze na weekend musisz brać laptopa tak w razie wu albo żeby dokończyć coś, czego nie zrobiłeś w ciągu tygodnia. Jako projektant (z autopsji): Podobnie jak w przypadku koordynatora - od samego początku bardzo dużo informacji. Kierownik chce żebyś już od pierwszego dnia trzaskał po 2-3 projekty dziennie. Pierwszy miesiąc pracy - robisz błąd? OK. Drugi miesiąc pracy - robisz błąd? Ok. Trzeci miesiąc pracy - robisz błąd? Ostrzeżenie. Czwarty miesiąc pracy - robisz błąd? Masz zrypę od kierownika, bo okres próbny się skończył. Od teraz za każdy Twój błąd będziesz wzywana na dywanik. Nie daj Boże zrobisz 3-4 poprawę projektu to od razu masz rozmowę, bo w "SAPie już jest projekt na stracie." Ostrzeżenie, że kolejne poprawki będziesz musiał robić po godzinach pracy. Dramat... Ta firma to kolos na glinianych nogach. Kierownik z chorymi ambicjami, żeby jego oddział był najlepszy kosztem ludzi. Ludzi, którzy harują w stresie za grosze. Wszyscy mamy brać przykład z głównego projektanta, który siedzi w pracy od rana do wieczora i wyznaje motto "żyję by pracować." OMIJAĆ LOGO FIRM AXIANS, ATEM, VINCI ENERGIES - we wszystkich tych firmach jest podobno tak samo !!!

Niejawny

Potwierdzam opinie o oddziale w poznaniu.. do pracy wstawałem ze stresem i budziłem się z nerwów przed budzikiem. Pan T. Który myśli że pozjadal wszystkie rozumy. Praca dobra jedynie na początek kariery po studiach żeby poznać ciężkie zycie

Dyspozytor

Chłód bije od kierowników już na samym wejściu. Atmosfera,sposob zwracania sie do potencjalnego pracownika, cała rozmowa rekrutacyjna na poziomie całkiem średnim. Proponowane zbyt niskie zarobki do ilości wykonywanych obowiązków.

- proszę opowiedzieć o sobie - dlaczego pracowała Pani tu i tu - czego nauczyła się Pani na dotychczasowych stanowiskach - dlaczego przyszła Pani na rozmowę akurat do nas Pytań było sporo, nie wszystkie pamiętam, ale z każdej mojej odpowiedzi kierownik tworzyl nowe pytanie jej dotyczące.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.

Czy Atem Polska SP Z O O praktykuje "luźne piątki"?

M

Nie ma czegos takiego

fsdf

Są spięte piątki.

FTTH

Każdy dzień jest spięty. A najbardziej spięty jest kol. (usunięte przez administratora) nawet pożartować nie możesz ani pogadać chwile, bo od razu Cię zagoni do roboty. Wiadomo, w pracy trzeba pracować, ale chwila przerwy dla poprawy atmosfery jeszcze nikomu nie zrobiła krzywdy, jakoś w innych firmach nikt nie ma z tym problemu.

@FTTH

oddział Poznański?

@FTTH

Tak.

Nie polecam

Oprócz fajnych ludzi (oczywiście nie wszyscy) to w tej firmie nie ma nic fajnego. Milion zadań na 1 osobę i oczywiście pretensje że nie wyrabiasz się w czasie. Płaca nieadekwatna do obowiązków, bo robisz za 5 osób a dostajesz wypłatę za pół osoby. Biuro projektowe, a nie ma ŻADNEGO projektanta. Nikt nic nie wie, uczysz się sam z google lub od znajomych z bardziej ogarniętych firm. Bycie pod telefonem 24/7 bo kierownik myśli, że jak podpisałeś umowę to jesteś na służbie a nie w pracy. Masz jakiś problem? Kierownictwo chętnie Cię opieprzy że śmiesz mieć jakieś pytania. Masz robić i się nie odzywać. Jak ktos ma mocne nerwy, to na początek polecam, można się zaprawić.

Było, minęło...

Oddział Poznań to poligon doświadczalny dla młodych niedoświadczonych pracowników. Asystencji projektanta rzucani na bardzo głęboką wodę. Oczekiwania od takich pracowników strasznie wygórowane. Asystenci nie są kierowani przez żadnego projektanta, już nie wspomnę o jego braku w miejscu zatrudnienia. Projektant (jeśli można tak go nazwać) przebywał raz na miesiąc zamknięty w pokoju. Koordynacja projektów była prowadzona chaotycznie bez nadzoru kierownika projektu. Dział trzymany na ciągłych pretensjach od strony kierownictwa i budowany na opowieściach "jak to było kiedyś". Ciągłe upominanie o zaległościach, które zostały pozostawione przez poprzedników. Zarzucanie pracownikowi braku zaangażowania oraz niekończące się telefony po godzinach pracy. Dobre aspekty to ludzie, którzy mimo ciągłego stresu i nacisku potrafią być pozytywni. Możliwość otrzymania samochodu służbowego na wyższym stanowisku.

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w Atem Polska SP Z O O?

FTTH

Biorą wszystkich jak leci, po to żeby zrobić sobie z ciebie niewolnika, płacić mało i wyżywać się na Tobie.

FTTH

Oddział poznański to tragedia. Czepiający się o wszystko kierownik projektu, trudno było się dogadać żeby wziąć dzień wolny albo wyjść wcześniej (oczywiście odrobić to później). Zero perspektyw na lepszą formę zatrudnienia, zero szkoleń, pracownicy rzucani na głęboką wodę, zero wsparcia ze strony osób na wyższych stanowiskach. Jak ktoś już słusznie zauważył, pracownicy pomagają sobie w miarę możliwości i to jest super, bo chociaż atmosfera była znośna. Za takie pieniądze, na takich warunkach i z kosmicznymi wymaganiami- nie polecam. Czas spędzony w tej firmie uważam jako stracony- nic się nie nauczysz, wykończysz psychicznie i będziesz poniżany przez pana T. o chorych ambicjach i bardzo nieprzyjemnym usposobieniu. Pracownicy musieli jeździć do Lidla po papier toaletowy i kawę... śmiech na sali. Ta firma jest chyba z dykty, ogromna rotacja pracowników, chyba każdy idzie tam tylko na przeczekanie i jak znajdzie coś lepszego to ucieka, bo możliwości rozwoju nie ma żadnych.

...

Pracowałem w ATEM w oddziale poznańskim prawie rok. Pierwsze skojarzenia jakie nasuwają się po pracy w danym miejscu to przede wszystkim: brak kompetencji i jakichkolwiek umiejętności kierownictwa oraz zerowa wiedza prowadzenia zespołu. Wieczne pretensje ze strony kierownictwa do swoich pracowników, pomimo doskonałej wiedzy przy rozmowie rekrutacyjnej na temat braku ich doświadczenia ze względu na wiek i podejmowania pracy podczas studiów. Brak jakichkolwiek szkoleń lub wdrożenia w istotne dla sprawy tematy. Zamiast pochwał można usłyszeć jedynie poniżające wypowiedzi (przy pozostałych pracownikach) na temat umiejętności pracy w AutoCAD. Ważniejsze jest przeniesienie biurka, kupno kawy czy papieru toaletowego (choć i z tym są problemy) niż wsparcie merytoryczne. Liczenie zużycia kartek i tuszu w firmie projektowej samo świadczy o jej poziomie. Nie zapominając o przedstawianiu statystyk wykorzystywania podstawowych narzędzi pracy właśnie typu zużycie tuszu do drukarki na spotkaniach zespołu. Podobno nawet po odejściu pracownika temat jest dogłębnie analizowany i odpowiednio komentowany. Nie wspomnę już o obietnicach podwyżki/premii i samym wynagrodzeniu. Jedynym pozytywnym aspektem pracy w tym miejscu są pozostali pracownicy, którzy pomagają sobie w miarę możliwości i wspierają siebie na tyle ile mogą (pomimo ciągłej rotacji pracowników). Nie polecam podejmowania pracy w tym miejscu, chyba że ktoś ma na tyle silną psychikę, by wytrzymać ciągłe pretensje i ośmieszenie przed innymi ludźmi.

Omijać szerokim łukiem!

Serdecznie nie polecam wszelkich stanowisk związanych z projektowaniem w firmie Atem Polska. Stanowiska projektanta w spec. telekomunikacyjnej oraz konstrukcyjno-budowlanej to zwykłe żerowanie na studentach i osobach z małym doświadczeniem - oczywiście za psie pieniądze. Miałam nie przyjemność pracować w tej firmie przez około dwa miesiące. Kadra kierownicza totalnie nie kompetentna, brak jakiejkolwiek pomocy, wsparcia. Osoby zatrudniane w tej firmie są rzucane na głęboką wodę, brak jakiegokolwiek wdrożenia, szkolenia. Dodatkowo oczekują, żeby siedzieć w pracy po 9-10 godzin, za co można otrzymać premię,(usunięte przez administratora)

MARIKA

Kolejny JANUSZEX - szkoda czasu i nerwow

Aneta
@MARIKA

Możesz napisać coś więcej dlaczego szkoda czasu i nerwów? Skąd ta negatywna opinia o Atem? Czekam na informacje.

14lat

Myślę ze za długo :)

Benny

Witam Jakie opinie o oddziale we Wrocławiu? Widziałem ogłoszenia dla asystenta projektanta sieci oraz koordynatora ds inwestycji światłowodowych i zastanawiam się nad wysłaniem CV. Pozdrawiam

Aneta
@Benny

Dzień dobry, również chętnie poznałabym opinie o oddziale Atem we Wrocławiu. W ogłoszeniu jest zapis o umowie zlecenie. Czy jest szansa na uzyskanie umowy o pracę?

Katarzyna

Polecam! rzetelna firma !

Paulina

@ATEMWAWA, dziękuję za wyrażenie opinii na temat obecnej sytuacji pracy w firmie Atem Polska. Czy możesz napisać coś na temat atmosfery panującej pomiędzy pracownikami w tej firmie? Czy osoby młode bez doświadczenia mogą z powodzeniem aplikować na wolne stanowiska u tego pracodawcy? W swoim poście wspomniałeś, że na projektantów zatrudnia się studentów, którzy często nie posiadają fachowej wiedzy wobec tego, czy pracodawca organizuje tym studentom szkolenia, które podnoszą ich kwalifikacje na zajmowanym stanowisku?

@Paulina

Atmosfera jest bardzo dobra, na to nie można narzekać. Co do wolnych miejsc, to firma zdaje się, że szuka głównie osób bez doświadczenia, bo takim można zapłacić niewielkie pieniądze. Jest kilku pracowników, którzy zajmują się większymi kontraktami i tacy na pewno na płace nie narzekają. Natomiast zarobki przy mniejszych projektach są niewielkie, może nie jest to płaca minimalna ale też i niewiele więcej. Szkolenia? Trzeba się dokształcać we własnym zakresie, taki student jest rzucony na głęboką wodę i musi sobie radzić. Jedyna realna pomoc to inni projektanci. Ci z uprawnieniami zwykle są dostępni tylko na telefon, bo prowadzą swoje przedsięwzięcia, natomiast ci w biurze nauczyli się metodą prób i błędów(bo przeszli tę samą drogę co nowozatrudniony student bez kwalifikacji), więc z ich wiedzą też różnie bywa.

Mycha
@ATEMWAWA

Troszkę chyba nie do końca tak jest jak piszesz, mój bardzo dobry "znajomy" tam pracuje i twierdzi, że zatrudniają Młodych ludzi (nie skrzywionych jeszcze przez innych), żeby tak ich ułożyć pod pracę w firmie, żeby wszystko grało jak należy i pracownik był zaangażowany i stanowił jeden z trybików całego napędu. Potwierdza, że Atmosfera jest fajna lecz są osoby, które coś wiecznie knują ale to jest niewielka grupa. Na zarobki po przepracowaniu roku czasu też nie narzeka, twierdzi, że jak ktoś się przykłada i są tego efekty, to Kierownik docenia to również finansowo, oczywiście mówił, że nie każdy się angażuje i pewnie Ci narzekają, są tacy co przychodzą rano do pracy i już myślą kiedy będzie koniec, ale tacy są wszędzie :). Szkolenia odnośnie tego co mają wykonywać w pracy mieli oraz każdy nowy pracownik ma swojego opiekuna. Piszę to co usłyszałam, głowy za te informacje nie dam :).

Artek
@ATEMWAWA

We Wrocławiu pracownik bez doświadczenia dostaje 3 na rękę i pracownik który przychodzi z 7dmio letnim doświadczeniem też dostaje 3 na rękę.

@Mycha

Po części mogę się z Tobą zgodzić co do tych "trybików", sam to zresztą słyszałem wiele razy ;) Natomiast co do płac to mam kompletnie inne zdanie. Zarówno ja jak i osoby które przyszły do firmy w podobnym czasie (rozpoczęcie nowego projektu dla Orange) już tam nie pracują. Małe stawki, niewiele wyższe od płacy minimalnej + brak umowy o pracę wielu zmusiły do szukania zajęcia gdzie indziej. I nie było tak, że się obijaliśmy, nawet dość często byliśmy chwaleni za wydajność, jednak w żaden sposób nie przekładało się to na choćby minimalny wzrost zarobków.

@ATEMWAWA

Jeżeli miałbyś ocenić pracę w firmie Atem Polska, to napisz, czy poleciłbyś to miejsce pracy dla osób młodych, które szukają miejsca, aby nabyć doświadczenia zawodowego? Myślisz, że osoby, dla których zarobki nie są stawiane na pierwszym miejscu, odnajdą się u tego pracodawcy? Oceń, proszę.

@Bartosz

Tak, jeśli ktoś jest na samym początku swojej drogi zawodowej i chce zacząć zdobywać doświadczenie to ta firma jest do tego dobra. Kokosów się nie zarobi ale generalnie praca jest ok. Jak wszędzie zdarza się praca pod presją czy inne tego typu zdarzenia, ale kierownictwo wspominam dobrze(poza aspektem finansowym, o którym wspominałem ;) )

@ATEMWAWA

Dziękuję za Twoją aktywność. Fajnie, że jesteś aktywny w tym wątku. Dzięki Tobie wiele osób odwiedzających forum może uzyskać cenne informacje. Napisałeś, że dla osób szukających doświadczenia zawodowego będzie to dobre miejsce pracy. Chciałbym dowiedzieć się, czy organizowane są odpowiednie szkolenia pod względem merytorycznym dla zatrudnionych pracowników?

Jeremiasz

Firma Atem Polska oddział we Wrocławiu. Dobrego to nie można nic powiedzieć na temat tej firmy. Zaczynając od braku herbaty, cukru czy wody a kończąc na "wynagrodzeniu" czy atmosferze w firmie.(usunięte przez administratora)brak kompetencji pracowników prowadzących tę firmę. Oczywiście dla ludzi lubiących dreszczyk adrealiny i szkołę przetrwania - gorąco polecam.

Alina

Nie wiem kto zatrudnił Panią która rekrutuje w Opolu, ale z takim chamstwem i prostactwem to jeszcze się w życiu nie spotkałam. Gratuluję firmie zatrudniającej takich ludzi i przypominam o sytuacji jaka teraz panuje na rynku pracy.

at
@Alina

Witam, Jestem pracownikiem Atem-Polska i chciałbym informacyjnie podać ( dla osób potencjalnie zainteresowanych podjęciem pracy w Naszej firmie) , że są DWA odziały w Opolu znacznie różniące się od siebie . Są to : dział utrzymania sieci ( ul. Budowlanych) i dział inwestycji i wdrożeń ( ul. Usługowa) zarządzane przez dwie inne osoby. Pozdrawiam i zapraszam.

@at

W którym z wymienionych przez Ciebie działów pracujesz? Będziesz tak uprzejmy i przedstawisz nam, na jakie warunki zatrudnienia mogą liczyć nowo zatrudnione osoby? Interesuje mnie, czy poza podstawową stawką wynagrodzenia firma Atem Polska oferuje również ewentualne dodatki? Bądź tak uprzejmy i napisz, jak to wygląda w tym miejscu pracy.

edmund

Firma która utrzymuje sieci dla operatora Orange. Dla nich liczą się tylko sztuki a nie to żeby faktycznie poprawić jakość łącza. BUFOR nic więcej. Organizacja do (usunięte przez administratora) . Pracę w firmie nie polecam Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Doceniać Swoich pracowników

@edmund

Twoim zdaniem pracownicy w firmie nie są doceniani, dlaczego tak uważasz? Czy możesz podać przykłady takich sytuacji? Napisz proszę też kilka słów na temat organizacji pracy. Może masz jakieś wskazówki, co można by w firmie poprawić? Czy w każdym dziale jest podobnie?

Paulina

@Artek, a czy zarobki są uzależnione także od zajmowanego stanowiska? W Internecie nie ma zbyt wielu informacji o firmie. Wiesz coś o aktualnych rekrutacjach? Czy pracodawca wymaga specjalistycznego wykształcenia? Zachęcam Was do przedstawienia sytuacji w Atem w mieście Gdynia, każda informacja może się przydać.

Zostaw merytoryczną opinię o ATEM – Polska Sp. z o.o. - Gdynia

• Jak się pracuje w ATEM – Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy ATEM – Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 27.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ATEM – Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 20, z czego 2 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ATEM – Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w ATEM – Polska Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ATEM – Polska Sp. z o.o.
2.1/5 Na podstawie 192 ocen.
  • łużycka 2
    81-537 Gdynia