Opinie o SIBELCO POLAND SP. Z O.O. w Gdańsk

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie SIBELCO POLAND SP. Z O.O.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w SIBELCO POLAND SP. Z O.O. o rekrutacji.

Branże: Pozostałe - sprzedaż hurtowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SIBELCO POLAND SP. Z O.O. w Gdańsk

***

Sięgamy dna.Jezeli

Xd
@Franciszek

Ostatnio zachwalali że udało im się wynegocjować podwyżki między 7 a 8 % tylko nie wiadomo kto takie wysokie dostał przy inflacji ponad 10% to naprawdę sukces ale samochody służbowe to sobie rozdają.

Czy ja dobrze rozumiem po tym ostatnim komentarzu, że cały zespół jest w zasadzie nowy? Ciekawe jaka jest atmosfera. W tej ofercie dla Kierownika ds. Finansów i Administracji wymaga się minimum 5ciu lat wspomnianego doświadczenia, co natomiast z osobami z samego działu? Rok wystarczy?

Ksenia Nowy wpis

Gdzie się podziały w miarę aktualne opinie? Właśnie Finance and Administration Manager jest poszukiwany i liczę na relacje z pracy. opiszecie dział, atmosferę oraz zarobki jeśli da rade?

mimo chodem Nowy wpis
@Ksenia

Aktualnych opinii nie będzie starych pracowników w Bukownie już nie ma. A młodzi są jak przelotne ptaki, jak widzą, co wyprawia ta zachodnia korporacja to (usunięte przez administratora) z tego "miodu" Ważne, że jest kasa dla zarządzających Polaków i zyski dla korporacji. Salute.

***

Sięgamy dna.Jezeli

Franciszek
@***

Sibelco sięgnęło już dawno i pewnie już sie nie uda odbić. Czas zamykać. ELYTA TO WYKOŃCZY

@Franciszek

Jezu skąd takie pesymistyczne stwierdzenia? W czym tak naprawdę jest problem?

Franek łowca bramek
@Anna

Problem jest od dłuższego czasu taki sam. Nieudolne zarządzanie i nie szanowanie szeregowych pracowników

Xd

Jadwiga Nowy wpis

A czy jest możliwa praca zdalna w tej firemce?

Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko Operator Urządzeń - PRACA OD ZARAZ w firmie SIBELCO POLAND SP. Z O.O.? Jakie masz odczucia po spotkaniu z rekruterem? Podziel się swoimi wrażeniami i opisz pozytywne oraz negatywne aspekty rozmowy.
logo firmy Pielęgniarek/Pielęgniarzy
logo firmy [KB] Pomocnik lakiernika
Ciechanów
SGP - Sorting Group Poland Sp. z o.o.
logo firmy Producent ds. Promocji Antenowej
Telewizja Puls Sp. z o.o.
logo firmy Kierownik ds. produktu (Air/Sea/Rail)
Loginex Sp. z o.o.
Pracownik :)

Pracuje w firmie Sibelco juz od jakiegoś czasu, pomimo róznych opini ( a wiadomo ze zawsze znajda sie osoby którym cos nie pasuje ) nie moge powiedzieć złego slowa na Firme. Wypłaty zawsze na czas, szeroki wybór benefitów z ktorych każdy pracownik może skorzystać. Wszelkie dodatki świateczne, Nie raz Firma umiliła nam dzień w pracy, dzisiaj np każdy dostal paczke niespodzianek na świeta Jesli chodzi o kadre ludzi jacy zarządzają firmą , bardzo pomocni i co najważniejsze nie traktuja , z gory ". Malo kiedy spotyka sie tak fajną i milą atmosfere miedzy ludzmi w pracy pracujacych na różnych stanowiskach. Pamietam moje pierwsze dni w pracy byłam zdziwiona atmosfera jaka jest miedzy ludzmi i jacy są względem mnie , myslałam ze to na ,,pokaz'' ale czas pokazał ze pozytywna atmosfera tutaj jest naturalna a nie na chwile . Sibelco duzo mnie nauczyło i pokazało jak szacunek do drugiego czlowieka może zmienic moje nastawienie i innych do pracy oczywiście na plus :D

Zuzanna
@Pracownik :)

A na jakie dokładnie benefity można tutaj liczyć? Wypłata na czas to w sumie powinna być norma a nie plus... A jak z wysokością wynagrodzenia, też jest ok?

Jaka jest umowa w firmie SIBELCO POLAND SP. Z O.O.? Wiecie, czy jako Project Manager zatrudniają na umowę zlecenie?

project manager jest już zatrudniony na umowe o prace

@były pracownik

No to super. A aktualnie to wszystkie stanowiska są zajęte? Dajcie znać bo w sumie ciekawi mnie ta praca

Hanna
@były pracownik

Dasz znać jakie są zarobki jak ktoś jest project managerem? I czy w przyszłości się zapowiadają jakieś rekrutacje?

Iwona

pisaliscie pare miesiecy temu o wynegocjowanych podwyzkach, czy były one wdrozone i czy przez te okres ze wzgledu na inflacje 16% cos znowu podniesli pensje ?

Kpina
@Iwona

Nie pchaj się tam kobieto,dziewczyny z wagi były tyrane 4h biuro,laboratorium 4 waga zmiana 10-18 co drugi tydzień a jak chcialy po 15 latach pracy 4.000 brutto dostały kopa.Zostały poinformowane że są zbędne bo waga będzie automatyczna.Co się okazało siedzi na wadze operator wagi :D

Aleksandra

Proszę Państwa, każdy zakład w Sibelco Poland ma ogromny wpływ na wynik firmy i każdy zakład z osobna wykonuje świetną i ciężką pracę. Należy się za to ogromne podziękowanie wszystkim pracownikom. Chcę nadmienić, że do wynagrodzenia oferujemy szereg atrakcyjnych benefitów (prywatny program emerytalny, premia roczna, premia świąteczna, dofinansowanie do urlopu, ekwiwalent paczki dla dzieci, dofinansowanie do okularów, karta multisport, bilety do kina, bogata opieka medyczna). Niestety, ale Państwa negatywne opinie nie służą mi pomocą w zrekrutowaniu nowych pracowników. A zależy nam wszystkim na obsadzeniu wakatów. Wszyscy wiemy, że firmę tworzą ludzie. I w Sibelco to naprawdę fajni ludzie, z poczuciem humoru jak i też z wielkim zaangażowaniem. Każdy zakład przeszedł zmiany i trudne chwile. Pomimo to, nadal udaje się nam utrzymać dobrą atmosferę i współpracę oraz nawzajem się wspierać. Jeżeli są jeszcze obszary, które należy poprawić, proszę o adresowanie ich do bezpośrednich przełożonych lub do mnie. W ten sposób możemy wspólnie znaleźć rozwiązanie, by wszystkim jeszcze lepiej się pracowało w Sibelco. Aleksandra Gabryel, HR Manager

zdziwiona
@Aleksandra

Proszę Pani, wymienianie cyt.:"oferujemy szereg atrakcyjnych benefitów (prywatny program emerytalny, premia roczna, premia świąteczna, dofinansowanie do urlopu, ekwiwalent paczki dla dzieci, dofinansowanie do okularów, karta multisport, bilety do kina, bogata opieka medyczna)" jako "atrakcje" dodatkowe dla pracowników to chyba lekka przesada. Może na to załapią się osoby nie mające pojęcia, że wasze benefity są przede wszystkim z obowiązkowych odpisów na ZFSŚ, które im się należą. Czytając opinie o Waszej Firmie, widzę tylko żale i rozgoryczenie pracowników, tych którzy są Waszym filarem, nie menagerów , poza tym chyba czas zmienić kadrę księgowo-kadrową, gdyż chyba mają wielkie braki w wykształceniu lub...po prostu wykonują to co im szef każe dla dobra własnej firmy nie pracownika. Przypominam atmosferę w pracy tworzą ludzie tam pracujący, nie szanowanie pracownika odbija na Waszym wizerunku. Niestety bardzo się odbija. Pozdrawiam i życzę chwili na zastanowienie i pochylenie się nad problemami Waszych pracowników.

@zdziwiona

Szanowna Pani, dziekuję, że zwróciła Pani uwagę na kwestię benefitów w firmie Sibelco. Prawdą jest, że mamy ich wiele w ofercie dla naszych Pracowników i kandydatów do pracy. Od wielu lat Sibelco tworzy ZFŚS (Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych), który nie jest obowiązkowy, a finansowany w 100% przez Sibelco. W ZFŚS mamy dwa z wymienionych przez Panią dodatków tj. dofinansowanie do urlopu oraz ekwiwalent za paczkę dla dzieci. Reszta dodatkowych benefitów nie pochodzi z ZFŚS i jest finansowana w pełni lub dofinansowana przez Sibelco. Zgadzam się w zupełności z Panią, że atmosferę tworza ludzie i zawsze Pracownicy są dla nas najważniejsi. To właśnie z myślą o naszych Pracownikach kilka lat temu wprowadzilismy Pracowniczy Program Emerytalny (PPE).Przystąpienie do programu jest dobrowolne dla każdego Pracownika pracującego conajmniej 6 miesięcy. Jest to alternatywa dla Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK). W naszym programie, to Sibelco w całości finansuje składkę, a także ponosi koszty administracji i funkcjonowania PPE. Odprowadzana składka przez Sibelco to 3,5% wysokości wynagrodzenia Pracownika. Pracownik może, wpłacać dodatkową, dobrowolna składkę na PPE. Przystąpienie do Pracowniczego Programu Emerytalnego oznacza, że w przyszłości nasi Pracownicy otrzymają wyższą emeryturę > emeryturę niezależną od ZUS i OFE. Pieniądze zgromadzone na PPE należą do naszych Pracowników i mogą być dziedziczone, a ich wypłata po osiągnięciu odpowiedniego wieku jest zwolniona z podatku od zysków kapitałowych. Zasady funkcjonowania reguluje ustawa o pracowniczych programach emerytalnych i podlega nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego. Odnosząc sie do Pani wpisu nt działu księgowo-kadrowego, to funkcjonują u nas jako dwa osobne działy z niezależnymi przełożonymi. Firma Sibelco jest międzynarodową firmą i wielu z nas ma swoich przełożonych w innym kraju. Mogę też Panią zapewnić, że w Naszej fimie pracują kompetentni i wykwalifikowani Pracownicy. Dotyczy to całej załogi. Pozdrawiam

Xxxxd
@SIBELCO POLAND SP. Z O.O.

Tak, i łączna wartość wszystkich benefitow wynosi ze 100złotych????

Xxxd
@Xxxxd

W większości zakładów korporacyjnych benefity są dużo wyższe. No ale jak sie nie ma argumentów to szefostwo zachwala to co ma. Dobrze ze ludzie nie są (usunięte przez administratora) i masowo opuszczają ten zakład. Ile to juz zwolnien w tym roku i poprzednim? Bukowno+ Gdańsk to ponad 20

Kiedy zaczniecie w końcu poważnie traktować ludzi i płacić uczciwie za nadgodziny ? W dzisiejszych czasach nikt nie chce pracować za odbitki !!!!

Czy pracownicy SIBELCO POLAND SP. Z O.O. mają możliwość uczestnictwa w jakichś formach integracji?

Jeśli pracę w soboty za tzw. odbiór godzin można traktować za formę integracji , to tak. Władze na najwyższych stołkach w ogóle nie dostrzegają (i nie chcą dostrzegać) złych nastrojów jakie panują wśród załogi. Nie robią nic, aby docenić szarego pracownika... a to nikt inny, jak ludzie niższego szczebla pracują najciężej.

Kamila

A skąd te złe nastroje? Może i tak nie są w stanie nic na to poradzić. To ma jakiś związek z waszą pracą?

@Kamila

Ma to związek z tym, że nie słucha i nie chce wysłuchać się tego co pracownicy mają do przekazania. A wystarczyłoby choć trochę być człowiekiem dla człowieka. Nie traktować ludzi z góry, a stać się nieco ludzkim; bo ludzie pracują po to by żyć, a nie żyją po to by pracować.

Jakie są mocne strony pracodawcy SIBELCO POLAND SP. Z O.O.?

Łukasz

Ja także nie polecam zakładu w Bukownie po 12 letniej współpracy byłem zmuszony opuścić zakład (czeste błędy z liczonymi wyplatami, brak poszanowania osób fizycznych, stosowany takzwany pijar inwestowanie w parkingi ,klabiki,i wiele innych mało znaczących spraw,a żeby wymienić popsute silniki,przekładnie nie ma funduszy na to, władza w biurze czyste kolesiostwo(zatajane problemy jeden przed drugim,tworzenie grafików,urlopow pod siebie.) Stwarzanie przez władze problemów których nie potrafą naprawić a winę problemu zrzuca się na pracownika przyklad jednodniowa nieobecność pracownika fizycznego w pracy gdzie na późniejszej rozmowie z kierownikiem zarzucana jest wina postoju produkcyjnego przez pracownika no bo na zmianie sztygar i jeden pracownik nie jest w stanie ogarnąć 3-4 linie produkcyjne zaladunki fadroma,wózkiem widłowym oraz autocystern oraz jak to ładnie mówią na zakładzie konfekcja materiału w worki 25kg lub bigbag w "międzyczasie" Od czasow nadejścia nowego dyrektora zauważalne są oszczędności na ludziach (brak przyjęć nowych pracowników zabranie premi swiateczny, i wiele innych) Serdecznie Niepozdrawiam, były pracownik zakladu Bukowno 2008-2020

@Łukasz

Panie Łukaszu, mogę sobie wyobrazić Pana rozgoryczenie po zakończeniu pracy w Sibelco. Przez te 12 lat pracy różnie układała nam się współpraca, ale zawsze podchodziliśmy z wyrozumiałością do wielu Pana sytuacji. Jak Panu wiadomo, jest tylko jeden artykuł kodeksu pracy, jeżeli Pracownik porzuca pracę i nie ma z Nim kontaktu. Pomimo zakończenia współpracy, życzymy Panu jak nalepiej w dalszej karierze zawodowej.

Łukasz
@HR Manager Sibelco Poland

Jak nie porzucić pracy kiedy zawsze co roku coś jest nie tak z rozliczanym urlopem jednego roku przez waszą pomyłkę nie miałem możliwości wzięcia wczasów pod grusza bo się pomyliliscie o rok z dodatkowymi 6 dniami urlopu po 10 latach stażu przez pół roku miałem 26 dni a gdy przyszło brać urlop nagle brakuje bo mam całości 20 dni się okazuje już nie będę wspominał o przelewach na inne konto, i liczeniem dni chorobowych jako urlop za październik a na wypłatę za listopad sobie robić korektę bo po co mi pieniądze na święta w tym roku to samo ja na urlopie a na pasku z wypłaty ani dnia urlopowego oczywiście pieniążków też nie było i czy ktokolwiek z was" ludzi sukcesu " powiedział chociaż raz przepraszamy za kłopot/problem? Nie, (usunięte przez administratora) totalne

@Łukasz

Ludzie w biurze nie dość że nie znają się na przepisach prawa pracy to nie znają takiego słowa jak przepraszam czy rekompensata za ich pomyłkę niejednokrotnie słyszałem o tym jak nie wypłacono zasiłku urlopowego bo ktoś zapomniał albo źle policzył pracownicy o muszą się upominać o swoje pieniądze co powinno być wstydem dla ludzi zajmującymi się tymi sprawami.

Ex worker Sibelco

Potwierdzam, przy każdych pomyłkach i to w kluczowych dokumentacjach jak np. PIT czy określenie rodzaju umowy zamiast prostej informacji "tak, poprawimy to" to jakieś odpowiedzi na okrętkę na zasadzie "to nie mój błąd, tak wyszło". Naprawdę, polecam kadrom szkolenie z klientów wewnętrznych, może zrozumieją, że pracowników też należy odpowiednio szanować i się z nimi liczyć. :)

Aktualność
W dniu 17/07/2021 mieliśmy Dni Otwarte naszego Zakładu w Bukownie.

Zainteresowanie tym wydarzeniem było tak duże, że mimo zwiększenia do trzech grup zwiedzających, nie mogliśmy przyjąć wszystkich zgłoszeń.

W sumie spotkaliśmy się w gronie prawie 100 osób, jak się okazało wśród nich było wielu miłośników geologii☺️

Dziękujemy za Waszą obecność, aktywność i ciekawe rozmowy. Podziękowania kierujemy też do OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W BUKOWNIE MIEŚCIE,  które zawitało w bogatym składzie, a przy tym w ramach jednej z grup zwiedzających zapewniło dodatkowe atrakcje.
Ten udany dzień, pełen wrażeń stworzyliśmy razem :)
Poniżej prezentujemy kilka uchwyconych momentów w kadrze .
Nie mówimy do widzenia, tylko do zobaczenia, bo mamy nadzieję, ze z Wami, jak i wszystkimi zainteresowanymi osobami spotkamy się jeszcze wiele razy .

Zainspirowani tym wydarzeniem już rozpoczynamy przygotowania do kolejnego - zachęcamy do śledzenia naszej aktywności na Facebooku .

Aktualność
Od 18 marca 2021 roku wszyscy pracownicy naszej firmy mają możliwość korzystania z platformy językowej eTutor - LangMedia Sp. z o.o. zupełnie za darmo.✨

Jest to możliwe dzięki projektowi, którego autorem jest p. Tomasz Słoma.

Na platformie nasi pracownicy mają do dyspozycji m.in.: ponad 2000 interaktywnych lekcji języka angielskiego i niemieckiego na wszystkich poziomach zaawansowania, system inteligentnych powtórek, gry językowe, branżowe słowniki tematyczne i wiele więcej!
Do tej pory nasi pracownicy spędzili 2641h czasu na nauce języka.

Fajnie że dowiaduje się że jest coś takiego u nas w firmie z goworka i to przez przypadek widać jak komunikacja w firmie działa ciekawe ilu pracowników jeszcze nie wie że jest coś takiego i jakie benefity firma oferuje.

Dzień dobry, tak jak Pan/Pani zauważył/-a, komunikacja jest kluczowa i to w każdej firmie. W Sibelco ważne informacje są rozsyłane na wszystkie maile służbowe dodatkow, by dotrzeć do osób, które nie mają skrzynek pocztowych firmowych - wiadomości te są drukowane i wywieszane na tablicach ogłoszeń w zakładach. Raz w miesiącu cała firma może się spotkać na Town Hallu - zebraniu organizowanym przez Country Managera, gdzie wszystkie ważne i istotne dla firmy informacje są przekazywane. Jeżeli z jakegoś powodu informacja ta Panu/Pani umknęła, widzę, że GoWork też jest dobrym miejscem na taką komunikację :) Pozdrawiam

@SIBELCO POLAND SP. Z O.O.

To może czas pomyśleć o założeniu maila dla wszystkich pracowników chyba nie ma takich dużo ?

Dzień dobry!

Oficjalnie dołączyliśmy do społeczności GoWork.pl.  Dziękujemy za wszystkie komentarze pozostawione na profilu Sibelco.

Będziemy aktywnie uczestniczyć w przekazywaniu rzetelnych informacji. Niekiedy z przyczyn prawnych jak i regulaminu strony, nie wszystkie kwestie mogą być poruszane publicznie. W takich sytuacjach zapraszamy do kontaktu z nami pod adresem e-mail: poland@sibelco.com.

Naszym celem jest, aby profil Sibelco w serwisie GoWork.pl był źródłem informacji i kulturalną wymianą opinii, do czego serdecznie zachęcamy. Jesteśmy otwarci na dyskusję. Nad poprawnym funkcjonowaniem forum działa administrator.

Na ten Nowy Rok

Za wieloletnią współpracę dla Wszystkich koleżanek i kolegów składam serdeczne podziękowania. Życząc wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2020. Marek P.

@Na ten Nowy Rok

Dziekujemy Panie Marku!

Bartek

@Łukasz Szkoda, że nie zwróciłeś uwagi iż to forum dotyczy firmy w Gdańsku a nie w Bukownie a zasadnicza różnica.

Cezary

@Łukasz Warto zwrócić uwagę, że wątek dotyczy firmy w Gdańsku a nie w Bukownie

Czy SIBELCO POLAND SP. Z O.O. zapewnia kartę multisportu?

Tak

Zapewnia, ale nie tak jak kierownik trąbi, że za darmo. Trzeba dopłacać

Nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś to nawet 100 zł z własnej kieszeni:) do mulitsport

HR Manager Sibelco Poland

Dzień dobry, mamy w ofercie kartę Multisport. Sibelco dofinasowuje ten benefit w stałej kwocie dla Pracowników. W zależności od wybranej karty, Pracownik dopłaca resztę. Pozdrawiam

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w SIBELCO POLAND SP. Z O.O.?

HR Manager Sibelco Poland

Dzień dobry, w zależności od stanowiska pracy, umowa na czas nieokreślony może byc po 3 lub 6 miesiącach pracy. Pozdrawiam

W mojej ocenie: Pakiet socjalny: uboższy od ofert większych korporacji, składki np. na multisport wyższe Wynagrodzenie: akurat doświadczenie mam takie, że w każdej innej firmie na dzień dobry można wynegocjować więcej Atmosfera: firma nie zatrudnia wielu pracowników ani w biurze ani na magazynach. Było kilka osób lubiących "podgrzać klimacik", a w tak nielicznym gronie gorzej rozładować napięcie. Praca na co dzień raczej monotonna i mało rozwojowa. Ubogi pakiet szkoleń.

Zostaw merytoryczną opinię o SIBELCO POLAND SP. Z O.O. - Gdańsk

• Jak się pracuje w SIBELCO POLAND SP. Z O.O.?

Zobacz opinie na temat firmy SIBELCO POLAND SP. Z O.O. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SIBELCO POLAND SP. Z O.O.?

SIBELCO POLAND SP. Z O.O.