AWENTA E.W.A. Chomka sp.j.

Opinie o AWENTA E.W.A. Chomka sp.j.

shrek

nie rozumiem tego biadolenia o wynagrodzeniach w Awencie. wlaśnie znalazlem w necie ofertę pracy dla pracowników produkcji z wynagrodzeniem 6-8 tys. zł na początek-- to wg was malo??? mozna domniemywać, że ludzie z doświadczeniem i kilkuletnim stazem zarabiają ok. 10tys.zł

Łysy Nowy wpis
@shrek

Tylko że te 6/8 tys to brutto

@Łysy

No okej, a po jakim czasie są ewentualne podwyżki? Z momentem przedłużenia umowy? Powiedz mi jeszcze czy tacy pracownicy, którzy pracują przykładowo po 10 lat lub więcej, płacone mają jakieś dodatki stażowe?

Magdalena

Ktoś tutaj pisał w 2021, że średnio na akord wyrobi się 20 zł netto za godzinę. Ale teraz od stycznia 22,80 to jest brutto najniższa krajowa. Mieliście podwyżki takie, żeby od tej minimalnej w górę odbić?

@Magdalena

Obecnie w firmie jest tragedia, według mnie to jedna z najgorszych firm pod względem płacowym w tym regionie, są może z dwa działy które zarabiają w miarę pieniądze, takie żeby przeżyc, reszta zarabia tyle że wystarczy na jedzenie i wynajem 40 metrowego mieszkania. Jeśli jesteś kobietą i nie wyrobisz 100% akordu to zarobisz pewnie na start około 3000netto. Jak robisz akord na 100% to dostaniesz 4000~. Stawki są mocno zróżnicowane w całej firmie bo mimo wykonywania tej samej pracy (fizyczna) to jeden dział potrafi zarabiać 30pln, a inny 20. na początku 2022 roku była podwyżka płac 4-10% w zależności od danej osoby i od tamtej pory cisza. 5% podwyżka płac przy inflacji 20-40% to jest kpina, z roku na rok człowiek stał się bytem który nie jest w stanie dożyć do pierwszego. Teraz żeby jakkolwiek to było potrzebna byłaby podwyżka rzędu 30%, niestety mimo, że firmę na to stać bo bardzo dobrze prosperuje przez ten cały czas, to ciągle słyszymy, że będzie źle, a firma rocznie generuje dziesiątki milionów złotych zysku. Akordy do wyrobienia są bardzo ciężkie, w zasadzie pracujesz w takim tempie jakby robiło to dwóch-trzech pracowników, którzy normalnie pracują (mam tu na myśli, nie siedzą na telefonie, nie rozmawiają tylko przeciętnym tempem pracują). Między innymi stąd się biorą zyski tej firmy, za akord Tobie zapłacą 25pln do ręki, a pracujesz za co najmniej dwóch przeciętnych pracowników, czyli wychodzi, że robisz pracę za 12pln.

Sylwia
@Monter

W umowie jest ten akord wpisany? Za wolniejszą pracę są jakieś kary i obcinają z wypłaty? A jak atmosfera wśród ludzi? Przy takim tempie to różnie może być...

@Sylwia

No w umowie masz, że praca w systemie akordowym, na minimalnej jesteś ale taka umowa nic nie znaczy, bo robisz za stawkę umówioną ówcześnie z kadrami. Nie ma żadnych kar, jak po miesiącu pracy będziesz robiła 50% to raczej Ci podziękują po prostu, ale to zależy czy będą mieli chętnych. Będziesz miała 70% to zarobisz około 16pln do ręki + premia zazwyczaj około 10%, czyli Ci wyjdzie około 18pln/h wypłaty. Atmosfera jest spoko raczej, nie mam większych zastrzeżeń, są jednostki które są zwykłymi chamami i prostakami, ale jeśli chodzi o całokształt to jest w miarę, tym bardziej że od kilku lat zatrudniają chętnie kobiety (prawdopodobnie niższe oczekiwania zarobkowe) więc i kultura pracy się trochę zmienia i nie ma już takiego małpiego gaju jak kiedyś. Ogólnie jest większy luz, niż kiedyś, ale niższe zarobki. Lata temu nie było mowy, żeby ktoś sobie siedział i dłubał na 50% akordu, bo od razu by mu podziękowali. Zarobki też mocno zależą od tego gdzie trafisz na jaki dział. Plusem na pewno jest dość luźna relacja z kadrami i kierownictwem, zawsze można się z nimi dogadać, jeśli chcesz możesz od czasu do czasu wyjść wcześniej, spóźnić się, odrobić to tego samego dnia i problemów nie robią.

było, minęło
@Monter

Mógłbyś mi powiedzieć, kiedy ta firma w Mińsku i okolicach wyróżniała się jeśli chodzi o stawki? Ja nie przypominam sobie takiego okresu, żeby stawki płac w Awencie były zauważalinie wyższe i od tych proponowanych przez konkurencyjne firmy. W moim odczuciu Awenta miała tylko jedną przewagę nad konkurencją. Praca w tej firmie zawsze była i wynagrodzenia były wypłacane na czas. Co do montażu. Zawsze zastanawiałem się co tam robią młodzi ludzie na początku swojej drogi zawodowej. Rozumiem jeszcze, popracować rok, dwa, coś tam zarobić, ale utknąć na lata? To dla mnie niepojęte. Tak jeszcze zapytam. Macie w firmie pracowników z Ukrainy?

Emilia
@Monter

Pisałeś, że są działy, w których lepiej się zarabia. Możesz podpowiedzieć jakie to są działy? Skąd ta różnica w stawkach na różnych działach się bierze? Mówisz, że na początek 4000 przy wyrobieniu 100 procent akordu a po jakimś czasie pracy można liczyć na więcej czy to już trzeba czekać na te podwyżki? Pisał ktoś wcześniej, że na szkolenia, nabycie dodatkowych kwalifikacji nie ma co liczyć ( jeżeli chcesz certyfikat) a teraz jak to wygląda? Wspierają w rozwoju pracowników?

hehehehe
@Emilia

żeby wyrobic 100 procentów musisz byc szybsza od wszytskich wokoł i siebie samej. o jakim rozwoju czy szkoleniach na montazu ty myslisz? jezeli liczysz na jakis rozwój zawodowy...nie bede konczyl mysli.

@Emilia

a w czym maja wspierac, jak 90% zakladu to sa pracownicy fizyczni. Poza wtryskarkami nie ma tu zadnych bardziej skomplikowanych maszyn, a jak są, to są oblegane już przez doświadczonych pracownikow ktorzy beda tu jeszcze pracowac latami. Jedyne sensowne stanowiska to biuro, ale tam trzeba miec studia, a jak masz wyższe to szkoda czasu na taką firmę, lepiej uderzać na warszawę bo stawki są tam 50% większe na start. Różnica wynika z tego że jak sobie pościelisz tak się wyśpisz, ktoś kiedyś wypracował podwyżkę na danym dziale to i dziś następcy mają lepiej, mimo że pracą dużo to się nie różni. Ale tak to wygląda.

Bartosz
@Monter

Napiszesz kolego, ile bym zarobił na starcie, jako pracownik fizyczny? Ktoś tu pisał ostatnio, że 6-8 tyś zł ale nie wiem skąd wziął takie informacje? Ponoć z ogłoszenia, ale kto go tam wie, ja nic takiego nie znalazłem...

shrek Nowy wpis
@Bartosz

na olx jest taka oferta. Czyżby ktoś sobie żarty zrobił?

Monter Nowy wpis
@Bartosz

Napisałem już wyżej. Obecnie przychodząc jako nowa osoba zarobisz w granicach 3500-4000 do łapy. Strasznie teraz pomieszali z premiami, bo kiedyś premia była ogólna i dla całego zakładu, a teraz całkowicie ucięli premie i tylko dostajesz jak łapiesz nadgodziny. Więc jak nie będziesz robił co najmniej 15 nadgodzin to nie masz premii, przy obecnych stawkach jako nowy zarobisz max 3800 stawiam. Tylko ja to liczę w momencie jak robisz akord na 90% powiedzmy, a takich jest niewielu i trzeba (usunięte przez administratora) po pachy.

Czy w AWENTA E.W.A. Chomka sp.j. poza podstawowym wynagrodzeniem obowiązują jeszcze jakieś świadczenia dodatkowe?

zawiedziony

praktycznie nic tu nie ma, jakies tam wczasy kilkaset zlotych, do tego na boże narodzenie 500-700pln i to tyle. Karta multisport - musisz zaplacic okolo 130pln za miesiac. Nie ma zadnych premii kwartalnych, rocznych za przepracowany rok, nie ma dodatkow motywacyjnych, no po prostu dostajesz pensje i Boze narodzenie i wczasy.

Agata
@zawiedziony

Za wczasy chociaz co roku płacą? Albo skoro tak ciężko o jakieś dodatki to może sama podstawa pensji jest niezła? Podasz jakies aktualne widełki płacowe?

Huurrrraaaaa

"Premie Kwartalne" wypłacili , tyle kasy , że nie wiadomo co z tym zrobić ....

@Huurrrraaaaa

Jaka jest wysokość premii kwartalnych w Awencie? Czy każdy może liczyć na taką premię i czy pracownicy dostają tyle samo? Czy może jest to zależne od osiągniętych wyników przez daną osobę?

Julka
@Huurrrraaaaa

Dzień dobry. Na jaką miesięczną wypłatę może liczyć nowy pracownik ?

Agata
@Julka

Dowiedziałaś się, zatrudniłaś? Minęło kilka miesięcy więc może już jesteś pracownikiem? Daj znać, też o tym myślę.

Huurrrraaaaa
@Łucja

może starczy na kolację w podrzędnej knajpie , bo do dobrego lokalu to nie ma się z czym wybierać

@Huurrrraaaaa

Tak mało dali? To co, wyszło kilkaset zł czy mniej bo to co napisałeś nie zabrzmiało zbyt optymistycznie.

były robotnik
@Marcin

a co ty taki zdziwiony? ja nie pamiętam aby w tej firmie była premia roczna np 30% jako podziękowanie za całoroczną harówkę. poza tym nna zebraniach nie słyszałem, że jest dobrze, nawet jeślikierownictwo przyznawało, że jest trochę lepiej to tuż za rogiem czaiły się już bliżej niezindentyfikowane niebezpieczeństwa:) tak wiec jestem skłonny uwierzyć, że premie były mizerne

Małpę
@Marcin

Może na kebsa starczy , jak nie masz 4-ro osobowej rodziny do nakarmienia . O restauracji to możesz zapomnieć , co najwyżej nędzna tania buda z żarciem

Łysy Robert
@Małpę

W tym roku to nawet podwyżki nie było

@Łysy Robert

naprawdę nie zaproponowali żadnej podwyżki?

Czy AWENTA E.W.A. Chomka sp.j. organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Ktoś

Nie bardzo. W niektórych przypadkach pracownicy lepiej się "obchodzą" z robotą aniżeli przełożony. Nabyć kwalifikacje można tylko poza zakładem. Tutaj co najwyżej nauczą Cię jeździć wózkiem widłowym bez kwalifikacji ogólnej. Dostajesz tylko "firmową"

@Ktoś

Szkoda bo przydałby się uprawnienia na papierze, ale wiadomo, że to trzeba zapłacić. Jak się już samemu poniesie koszty z takie szkolenie to wtedy można dostać podwyżkę? Taki pracownik jest jest oceniany i opłacany?

prac1
@Marcin

Podwyżki pewnie nie dostaniesz ale ocenią cię lepiej.

byly
@Marcin

jak jest dzisiaj nie mam pojęcia, ale w czasach gdy ja pracowałem dodatkowe uprawnienia nie byly premiowane, a przynajmniej ja nic o tym nie słyszałem. w tej firmie masz być przede wszystkim szybki

Tutaj aby dostać podwyżkę to musisz czekać rok albo gdy pójdzie płaca minimalna w górę wtedy dostaniesz jakieś 5% swojej stawki czyli wielkie (usunięte przez administratora)

Jak długo trwa proces awansu w AWENTA E.W.A. Chomka sp.j.?

a jaki awans masz na myśli?

@..

@.. Każdy jeden, są w ogóle możliwości awansu w AWENTA ?Ile lat tam pracujesz? Możesz się wypowiedzieć na ten temat?

Chyba nie chciałbym pracować w firmie, która opisujesz. Serio tak wygląda tam awans? To atmosfera też pewnie jest nie najlepsza? Ja relacje z szefem?

Jakie są warunki zatrudnienia w AWENTA E.W.A. Chomka sp.j.?

Robert

Wszystko zależy od stanowiska :)

@Robert

No to powiedz coś o swoim stanowisku. Albo dziale, to tak by było lepiej. Co oferuje? :))

hehe

skad ja to znam:). czyli nic sie nie zmieniło

Małpę

Też usuniecie , bo regulamin ?????

Cezary

Przestaliście być aktywni na tym wątku dlatego, że generalnie macie dobrą firmę i pracę?

Pracownik awenta
@Cezary

Niestety inflacja idzie do przodu jak szalona a zarobki stoja w tej firmie w miejscu mimo że ponoć ostatnio bijemy rekordy sprzedaży. Przykre to jest że jak chodzi o robienie nadgodzin to jesteśmy zespołem i rodzina a jak trzeba płacić to już jesteś tylko trybikiem do robienia na kogoś innego.

@Pracownik awenta

A na jakie konkretnie zarobki można liczyć w AWENTA E.W.A. Chomka? Wspomniałeś też o robieniu nadgodzin w firmie. Napiszesz mi w jaki sposób pracownik jest z nich rozliczany? Fajnie jakby była za to ekstra stawka ale wiem, że zdarza się w firmach po prostu odbieranie takich godzin w inny dzień.

Pracownik awenta
@Łucja

Nadgodziny nie są płatne dodatkowo poprostu zostajesz i robisz na swojej stawce. Zarobki to duża rozbieżność . Pracujesz w systemie akord owym. W zależności od działu i szybkości możesz zarobic nawet 28pln netto ale raczej początkujący zarobi około 14-18pln netto. Generalnie srednie zarobki z premiami to około 20pln netto

HAHA
@Cezary

Szkoda pisać , i tak wszystko kasują

Fajna firma , podobnie jak Gowork . Tylko chwalić można , bo opinie niepochlebne są od razu kasowane . Daje to do myślenia ....

trubadur

Czy ten pracodawca zatrudnia na mniejszy wymiar czasu niz caly etat? Można tam pracować na same noce albo z jakąkolwiek elastycznością?

Agnieszka

Witam chciałam zapytać czy w obecnej chwili są przyjęcia do pracy na produkcje. Jestem zainteresowana i szukam pracy. Dziękuję za info

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w AWENTA E.W.A. Chomka sp.j.?

Mareczek. Z

Nie polecam, dodatki zabrane. Pensja obniżona o 10%.

....
@Mareczek. Z

Mareczku, a pracy tyle samo czy mniej?

Bartek

Witam, jakie warunki pracy są na montażu wyrobów gotowych, zarobki, godziny pracy itd.?

ZatrutySztylet
@Bartek

Obecnie coraz gorzej, stawka okolo 14-15 na reke, czyli w obecnych czasach w polsce nie warto tu iść pracować, głodowa stawka obecnie.

...
@ZatrutySztylet

To kiedyś było lepiej?

Bartek
@ZatrutySztylet

Na prawdę jest aż tak źle? Awenta słynęła raczej z dobrej opinni pod względem zarobków.

Stach

Zatrudniają obcokrajowców bo nie ma ludzi do pracy, wszystkie firmy mają z tym problem!!!

Chetny

Napisze ktoś jak się pracuje obecnie w awencie na montażu wyrobów gotowych??? Jakie godziny, warunki itp?

Mareika
@Chetny

Praca po 9h, 2 soboty. A jeśli chodzi o płacę to zatrudniają już czarnych,żeby mniejsze pensje były.

AgaH1989

Dobra firma,miła atmosfera pensją też pozwalająca godnie żyć.

@AgaH1989

Praca na jakim dziale zapewnia pensję pozwalającą godnie żyć? Poza tym napisz ile ta pensja fizycznie wynosi , bo jak doskonale wiesz każdy ma inne potrzeby. Dla jednej osoby godna pensja to np. 10 tys zł, inna zaś powie, że jej do godnego życia wystarcza np. 2500zł. czekam na odpowiedź.

Zw
@ja

Ta 2500zl przy 200godzinach w miesiącu i umowa na najniższą

@Zw

naprawdę w Awencie tak marnie się zarabia? nie chce mi się w to wierzyć.

Chętny
@AgaH1989

Jak wygląda praca w dziale montażu wyrobów gotowych?

O

Wypowiedz wagabunga jest ponizej poziomu gimnazjum.... pewnie cie zwolnili bo twoje zaangarzowanie w prace bylo rowne zero a teraz prubujesz sie wyladowac w internecie.... to co napisales to komletna bzury wyssane z palca... ja tam pracuje i jest spoko.... poza tym nie mysl ze w internecie jest sie anonimowym.... pozdrawiam....

@O

Kolego, dlaczego nie podpisałeś się imieniem i nazwiskiem? . Jestem bardzo ciekaw kogo tak bardzo dotknęła wypowiedź Wagabunga(????..gdzie ta wypowiedź?, że już o godz 04:31 postanowił bronić dobrego imienia firmy. Myślę, że Twoje dane chciałby poznać również pracodawca, który powinien w szczególny sposób docenić tak oddanego pracownika. O Twojej znajomości ortografii nie będę się wypowiadał...

@O

jak twoje zaangażowanie? Takie samo jak ponad 3 lata temu czy zapał do roboty się zmniejszył:)

@O

i jak tam twoje zaangażowanie? Dalej masz jednakowe chęci do roboty?

Zw
@O

Może nie jest anonimowym. Jedynie maja dobrze te osoby ktore maja uklady z osobami ktore cos znacza w tej firmie.

@Zw

podejrzewam, że niedługo Twojego komentarza nie będzie:)

Zostaw merytoryczną opinię o AWENTA E.W.A. Chomka sp.j. - Stojadła

• Jak się pracuje w AWENTA E.W.A. Chomka sp.j.?

Zobacz opinie na temat firmy AWENTA E.W.A. Chomka sp.j. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w AWENTA E.W.A. Chomka sp.j.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy AWENTA E.W.A. Chomka sp.j.?

Kandydaci do pracy w AWENTA E.W.A. Chomka sp.j. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

AWENTA E.W.A. Chomka sp.j.