Oskar Biuro Podróży (Centrum Turystyki Oskar)

Opinie o Centrum Turystyki OSKAR

Eweline Nowy wpis

Stanowczo odradzam, brak docenienia pracownika za wszelkie starania. Po co zostawać po godzinach skoro i tak to nic nie zmienia. Oczekiwania jak z kosmosu, pomocy wcale. Najlepiej dodatkowo podkładać kłody.

@pyta Nowy wpis
@Eweline

W jakim dziale tak jest?

Prawie pracownik IT

Nie jestem pracownikiem tej firmy. Jednakże prawie zostałem. Chciałem opisać proces rekrutacyjny, który był najlepszym procesem rekrutacyjnym w jakim miałem przyjemność uczestniczyć. Nie zostałem pracownikiem firmy z przyczyn niezależnych od Oskar-a. Miałem przyjemność kontaktu z Panią Magdą z HR. Skontaktowała się ze mną za pomocą jednego z portali społecznościowych. Od początku była bardzo profesjonalna. Rozmowy telefoniczne były rzeczowe, bez owijania w bawełnę i czarowania rzeczywistości. Pani Magda była zawsze bardzo pomocna, odpowiadała na każde moje pytanie. Oczywiście była bardzo miła i prowadziła rozmowy w przyjemnej atmosferze. Sama rozmowa rekrutacyjna na miejscu z Panią Magdą i Kierownikiem IT była prowadzona w bardzo dobrej atmosferze. Pytania kierowane do mnie były zasadne, a na wszystkie moje pytania były konkretne odpowiedzi. Informacja zwrotna z zaproponowaną (bardzo dobrą) pensją przyszła szybko. Nie podjąłem pracy tylko dlatego, że mam niedokończone sprawy w poprzedniej firmie. Oczywiście stara firma też wyrównała mi pensję do tej proponowanej w OSKAR. Generalnie gdyby nie to, że nie ma pracy zdalnej, musiałbym daleko dojeżdżać i to, że obecnie mam jeszcze kilka projektów do zamknięcia na pewno przeszedłbym do tej firmy, a to za sprawą super procesu rekrutacyjnego. Mieć HR-owca jak Magdalena to skarb, tak myślę i mam nadzieję, że udało wam się znaleźć odpowiednią osobę. Może kiedyś jeszcze nasze drogi się skrzyżują.

Miki Nowy wpis
@Prawie pracownik IT

Dwa takie same posty… jeden opisuje mężczyzna a drugi kobieta… hmmm :) przypadek ? Nie sądzę …. Firma Oskar ma ostatanio duże problemy z zatrudnianiem nowych osób… nawet nowe samochody już nie pomagają. Sami piszą sobie pozytywne komentarze bo tak każą im robić przełożeni… no coś widać na niewiele się to zdaje ;)

Makaka

Nie dość że zostałam zablokowana to cały czas jest usuwana moją opinia. Wkleje jeszcze raz, bo chyba komus "przez przypadek" sie usunelo. Jeszcze pracuje w firmie, ale jest taki bałagan, zerowy przepływ informacji. Najgorsi są pupile, którzy są bezkarni i obojętnie co robią lub czego nie robią to zawsze są oni kryci przez kogoś wyżej. Przychodzą kiedy chcą, wychodzą kiedy chcą, wprowadzaja tylko zament, sami nic nie robią, tylko dyrygują innymi i trzeba wszystko za nich robić. Jak masz jakiś swój pomysł który chcesz wdrożyć, to oni bardzo chętnie się podpisują przed szefostwem jako swój. Niby korporacja i logowanie na karty, by było widać ile pracujesz, ale jak chcesz wyjść na godzinę i ją odrobić to się nie zgadzają. A jak się coś komuś powie na ich temat to grożą Ci zwolnieniem. Firma się rozrosła ale zamiast to być bardziej poukładane jest sto razy gorzej, niż jak się zatrudniałam. Trzymajcie się z daleka od tej firmy, chyba że chcecie poczuć jak to jest jak Kierownik/dyrektor ma Cię za zero i tylko patrzy jak Cie obciążyć.

Wtf
@Makaka

We wszystkich działach panuje taka atmosfera, czy tylko w konkretnych trzeba uważać?

Leo
@Makaka

Jak obciążyć, czyli dokładają dodatkowe obowiązki? A przekłada się to na wyższe wynagrodzenie albo jakiekolwiek dodatki do niego czy nie bardzo? O co chodzi z tym przepływem informacji? Możesz wyjaśnić?

Tytus Romek i atomek

Słabo to w Oskarze było już pół roku temu… od kiedy z firmy odszedł dyrektor jest wręcz tragicznie… szkoda że szef i szefowa tego nie widzą.. może kiedyś im się oczy otworzą oby nie za późno - bo zaraz skończy im się rynek pracownika jak stale będą zwalniać tych dobrych ale mających swoje zdanie a zostaną im świeżaki, których trzeba od nowa wdrażać i wszystko pokazywać :/

Bartosz Nowy wpis
@Makaka

Zgadzam się z Panią brak zapłaty za ładunek z Uk sami falszywi ludzie ale już ich (usunięte przez administratora) nie dziwię Się wcale brawo kierowcy tak trzymać

Zadowolony pracownik

Bardzo polecam tam pracę. Doceniają pracownika można liczyć na spore premie, dodatki świąteczne i inne benefity m.in. wysokiej klasy auta służbowe, wycieczki, spotkania integracyjne i catering dospasowany do potrzeb. Narzędzia do pracy są nowoczesne, a sama praca przebiega w umiarkowanym tempie

Rozmowa telefoniczna.

Wiek kandydata, doświadczenie jako kierowca kat. D, dyspozycyjność.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
@zainteresowana

Jak wygląda praca w księgowości? Czy przy zamknięciu miesiąca nadgodziny? Jak wygląda podział obowiązków? (Chodzi mi o to czy dział jest podzielony na teamy obsługujące wybrane podmioty czy każdy wykonuje konkretną czynność?)

@@zainteresowana

Praca w księgowości jest rozdzielona na dane procesy i zadania. Zespół jest dobrany i zbudowany w taki sposób, aby się uzupełniał kompetencyjnie. Wydzielone są teamy, np. administracji księgowej. Staramy się, nie generować pracy w godzinach nadliczbowych, dlatego tak bardzo stawiamy na pracowników z doświadczeniem oraz na to, aby zespoły powiększać, by każdy na spokojnie mógł pójść na urlop, czy skorzystać z innej nieobecności.

TT

Jak wygląda praca i atmosfera w dziale administracji?

MK
@TT

Atmosfera bardzo przyjazna. Codzienne zadania wymagają szybkiego działania ale mamy zgrany zespół i pracuje się bardzo dobrze, dzielimy się obowiązkami.

o.o.
@TT

to po prostu praca w recepcji - odbieranie telefonów, poczty, kurierów itp

#potencjał

Czy często zdarzają się nadgodziny przy pracy w biurze?

Jack
@#potencjał

Zależy w jakim dziale pracujesz. Fakturzystki, rozliczenia itd wychodza o czasie ale spedytorzy, planiści, dyspozytorzy często zostają po godzinach lub pracują z domów.

@potencjał
@Jack

Chodziło mi o dyspozytora/spedytora. Czy te nadgodziny są w jakiś sposób premiowane?

Jack
@@potencjał

Premia do ręki ;) nic na konto. Oczywiście jeśli najpierw inni ocenią twoją pracę pozytywnie. Od oceny innych zależy twoja premia. Oskar to bardzo mocno rozwijająca się firma. Tam się raczej nie leży tylko ostro zapierd… ;)

Kierowca

Ja tu pracuje dość długo i nie narzekam. Wszędzie jest dobrze gdzie nas niema

Jak wygląda sprawa grafiku w Centrum Turystyki OSKAR. Czy pracodawca idzie na rękę?

HR

Dzień dobry, o jakim stanowisku mówimy ?:) Jest grupa stanowisk, na które niestety narzucamy odgórny grafik / godziny pracy. Stanowiska te powiązane są bezpośrednio ze współpracą z Zarządem. Jest część stanowisk, na które pozwalamy na tzw. elastyczność! Jeśli jest Pan_i zainteresowany_a jakimś konkretnym stanowiskiem, zapraszam do kontaktu: katarzyna.pasik@oskar.com.pl

Olga
@HR

Na stanowisku kierowcy jak sprawy wyglądają z grafikiem? :) Czy w weekendy też się pracuje?

@Olga

Grafik kierowcy autokarowego jest bezpośrednio powiązany z naszymi ofertami! Są objazdówki, jednodniówki, weekendówki, są również wyjazdy kilkunastodniowe. Czy idziemy na rękę ? Oczywiście. Z (usunięte przez administratora) nie ma pracownika. Jeśli, jakiś wyjazd Pani nie pasuje / staramy się wymienić z innym kierowcą!

@HR

A ile wcześniej ustalany jest grafik? Jest szansa żeby mieszać różne tryby czasu pracy? Czy na wszystkich opcjach zarabia się tyle samo?

@HR

To ile średnio godzin spędza się w trasie, skoro są różnego rodzaju zlecenia? Pracując np. na weekendówkach dostaje się jakieś ekstra pieniądze? :) No i tak poza tym, to ile tak około w przeciągu miesiąca jest się w stanie zarobić, pracując na tym stanowisku kierowcy autokarowego? :)

@kierowca

Na dodatek możesz liczyć jedynie w święta, ewentualnie w sylwestra...

Mika

Widziałam ogłoszenie o pracę dla księgowej. Czy te godziny pracy 10 do 18 są wymagane czy można jednak zaczynać i kończyć wcześniej?

@Mika

Dzień dobry, dział księgowości pracuje w godzinach 10-18. Oczywiście dopuszczamy wyjątki w czasie pracy. Natomiast staramy się nie robić z tego standardu. W przyszłości planujemy wprowadzić również g. 9-17, natomiast na ten moment nie jesteśmy jeszcze na to przygotowani.

K
@Mika

Niestety w dziale księgowości nie możesz w tej chwili pracować w innych godzinach niż podane w treści ogłoszenia… księgowe często zostają nawet dłużej przy takiej ilości spółek, które firma posiada a atmosfera tam taka se

Mika
@K

Dziękuję za info. Godziny pracy jednak totalnie nie dla mnie. Chyba firma dla singli :-) Pozdrawiam!

XX
@K

Moim zdaniem punkt widzenia zależy on punktu siedzenia, w księgowości atmosfera jest dobra. Współpraca w bardzo dobrym poziomie, nikt pod nikim dołków nie kopie. Byłam na dniach próbnych i widać, że tam wszystko działa jak należy.

G
@XX

To dlaczego tam nie zostałaś ? Uwierz mi po jednym próbnym dniu nie jesteś w stanie określić jaka tam panuje atmosfera… może panie księgowe bardzo się starają żeby zrobić dobre wrażenie jednak po czasie okazuje się inaczej ;) Pewnie komentarz napisał ktoś z HR bo nie mogą nikogo ciekawego znaleźć

NoName
@G

Pracuje już w Oskarze od roku i bardzo często mam kontakt z naszymi księgowymi, bardzo sympatyczne osoby. Wymagają owszem jak każdy, ale jeżeli chodzi o współpracę to nie mam nic do zarzucenia. Pozdrawiam

JR

Czy jest możliwość pracy hybrydowej na stanowisku księgowej? Albo chociaż kodeksowe 24 dni w roku pracy zdalnej?

G
@JR

Zdecydowanie NIE firma Oskar nie uznaje czegoś takiego jak praca zdalna czy hybrydowa ;)

HR

Odnosząc się do opinii, przyznajemy rację co do faktu, że firma w szybkim tempie się rozwija. Przez to struktury są często zmieniane i ulepszane. Wiemy, że przez takie tempo rozwoju popełniamy błędy, do których się przyznajemy. Z popełnionych błędów staramy się wyciągać wnioski i wprowadzać zmiany. Pracujemy nad ulepszeniem komunikacji w firmie, wprowadzając szereg szkoleń z kompetencji miękkich, głównie dla osób zarządzających. Tak szybki rozwój jest szansą również dla młodych liderów, na których stawiamy. Firma poszukuje osób kompetentnych, znających się na procesach oraz umiejących zarządzać ludźmi. Rekrutacje, które są prowadzone w sposób stały, są efektem wyłącznie progresu w organizacji i zwiększeniu skali działalności.

Jaka atmosfera jest między działami w Centrum Turystyki OSKAR?

K.

Taka sobie. Firma się ostatnio bardzo mocno rozrosła. Komunikacja leży. Brakuje zorganizowanych struktur i mocnej ręki nad każdym działem.

@K.

Czyli co? Bałagan organizacyjny jak przełożeni nie panują nad pracownikami? Jak firma się rozrosła to będą w tym roku większe rekrutacje? Interesuje się zatrudnieniem i taka informacja bardzo by mi pomogła.

Cześć, przeglądam forum jako potencjalny kandydat do pracy w firmie, i w szoku jestem. Czemu te zwolnienia z dnia na dzień się posypały? Jakieś zmiany zaszły w zarządzie, czy o co chodzi? Pracowników z dłuższym stażem pracy również zwalniają? Firma straszy dyscyplinarka, ale ją przecież nie tak łatwo bez powodu wystawić.. ktoś spróbował się przeciwstawić i nie podpisał wypowiedzenia za porozumieniem stron?

Pracowałem w Oskarze około 2 lat, rozeszliśmy się z podaniem ręki. Te dyscyplinarki / zwolnienia od ręki to jakiś absurd. Nie każdy odnajdzie się w firmie, to nA pewno. Ale nie ma co wylewać takich pomyj, jak się nie udało.

Kinia

Zdecydowanie nie każdy odnajdzie się w tak toksycznym środowisku. Każdy kto ma poukładane w głowie nie będzie chciał pracować w takim fałszu i donosicielstwie.

Zauważyłam ofertę na stanowisko: "Specjalista ds. Marketingu". Nie podano przy niej widełek wynagrodzeń. Jakie są wobec tego widełki? Czy cała kwota jest na UoP, czy tak jak niektórzy pisali tylko część? @Pracodawca

@Kandydat

Całkowicie rozumiem, że podanie widełek wynagrodzeniowych jest ważne i uatrakcyjnia ofertę. Obecnie rekrutuję na stanowisko marketingowca do Oskara i bywa różnie. Wynagrodzenie jest wyceną naszych potrzeb, umiejętności i doświadczenia, dlatego nie chciałabym kogoś zaszufladkować lub komuś zaszkodzić podając wynagrodzenie np. za niskie względem jego kompetencji. Każdą aplikację rozpatrujemy indywidualnie wpatrując się w nasze potrzeby i możliwości Kandydata. Każdego Kandydata pytamy o jego oczekiwania finansowe i na podstawie tego prowadzimy rozmowę. Nigdy nie mieliśmy sytuacji, że musieliśmy komuś odmówić, przez za wysokie oczekiwania finansowe. Dlatego proszę próbować! Może to właśnie Pan(i) rozpocznie z nami swoją przygodę!

Kobieta
@HR

Jeśli naprawdę nie było takiej sytuacji, że musieli państwo komuś odmówić, to super świadczy o firmie :) Niestety nie mam na tyle umiejętności i doświadczenia (studiuję zaocznie marketing), aby aplikować na stanowisko specjalisty, ale może w dziale dostępny jest etat (lub będzie) na stanowisko juniorskie?

@Kobieta

Niestety na ten moment nie mogę zaproponować Pani juniorskiego stanowiska. Ponieważ takie już stworzyliśmy i póki co jest znakomicie obsadzone! Na chwilę obecną poszukuję naprawdę marketingowego ninjy :)

Diana

Mój tata myśli nad aplikowaniem na stanowisko kierowcy autobusu kat. D, co uważacie? Może jest tu jakiś kierowca, i zdradzi czy podoba mu się praca, a raczej czy jest zadowolony z warunków i wynagrodzenia? Ile jest się w trasie? Praca ta sama, czy poza sezonem sa jakieś przestoje?

@Diana

Pani Diano, ofertę turystyczną mamy cały rok, w związku z tym, kierowcy u nas również pracują cały rok. Trasę oraz grafik każdy kierowca ustala z koordynatorem, są różne wyjazdy: jednodniowe, weekendowe, a nawet takie dwutygodniowe. Zapraszam do aplikowania, podaje nr telefonu, pod którym koordynatorzy odpowiedzą ze szczegółami, jak to wygląda - +48661300126

HR

Prowadzimy obecnie kilka rekrutacji na stanowiska biurowe, w których jest przydatny i język rosyjski i angielski. Nasze ogłoszenia i oferty znajdzie Pani na: pracuj.pl, Linkedinie, olx, tur info i innych branżowych grupach na social mediach. Może Pani również wysłać bezpośrednio CV na katarzyna.pasik@oskar.com.pl

Szymek
@HR

Język musi być komunikatywny czy biegły szczególnie ten drugi dodatkowy? Firma zapewnia jakieś kursy doszkalające językowo jeśli ktoś potrzebuje?

Dzień dobry, czy można prosić o kontakt w sprawie pracy na stanowisku pilota wycieczek? Pozdrawiam gorąco

HR

Zapraszam do przesłania aplikacji na: rezydent@oskar.com.pl

Dorota

I jak, udało Ci się dostać pracę? Jestem ciekawa, jak tam jest z zatrudnieniem w sezonie zimowym, zawsze mi się wydawało, że to tylko praca na lato. Jakie są wymagania na to stanowisko, ile firma płaci? No i czy jest czas, żeby sobie coś samemu pozwiedzać?

@Dorota

@Dorota Biuro Podróży Oskar oferuje wycieczki całoroczne, także praca jest również zimą :) Zapraszam do przejrzenia oferty!

Katarzyna
@HR

A na jakie doświadczenie sa państwo nastawieni u pracownika? :) Czy osoby uczące się (studia turystyka i rekreacja) mają szanse na (usunięte przez administratora) np. praktyki/stażu?

@Katarzyna

Oczywiście stawiamy również na osoby bez lub z mniejszym doświadczeniem! Jeśli jest Pani zainteresowana pracą w Biurze Podróży, zapraszam do wysłania aplikacji, obecnie poszukuję: 1) konsultanta ds. obsługi rezerwacji - jest to stanowisko, gdzie jesteśmy w stanie wszystkiego nauczyć od podstaw! I jest to bardzo dobry start po takich studiach :)

@HR

Dzień dobry, czy praca jest dwuzmianowy czy jednozmianowa? W jakich godzinach? Jeszcze chciałam zapytać jaka jest prowizja za sprzedaną wycieczkę?

Jaki dress code obowiązuje w Centrum Turystyki OSKAR?

HR

Nie mamy narzuconego dress codu w Oskarze!

Zostaw merytoryczną opinię o Centrum Turystyki OSKAR - Suchy Las

• Jak się pracuje w Centrum Turystyki OSKAR?

Zobacz opinie na temat firmy Centrum Turystyki OSKAR tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 27.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Centrum Turystyki OSKAR?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 15, z czego 6 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Centrum Turystyki OSKAR?

Kandydaci do pracy w Centrum Turystyki OSKAR napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Centrum Turystyki OSKAR