LSA Leszek Sierhej

Piła

Najważniejsi są ludzie, żeby osiągnąć sukces w tej branży trzeba zebrać przy sobie odpowiednie osoby.
Wywiadu udzielił:
Leszek Sierhej Właściciel LSA Leszek Sierhej
Jak zrodził się pomysł założenia firmy LSA?
Było to dawno temu, firma powstała w 2002 roku będąc na urlopie w kraju arabskim zauważyłem ciekawy pomysł który poprawiłem i wdrożyłem w Polsce.

A co według Pana jest potrzebne, aby osiągnąć taki sukces w branży logistycznej?

Nasz internauta Carson zadał pytanie odnośnie proponowanych stawek. To prawda, że Pana pracownicy nie narzekają na wysokość swojej pensji?
Narzekają Ci co nie pracują. W naszej firmie można pracować zarówno na zlecenie, jak i na umowę o pracę, a również na własnej działalności gospodarczej jako współpracownik. Wystarczy że ktoś chce więcej zarabiać może zarabiać nawet kilka tysięcy złotych. Czy w takim mieście jak Piła to mało? Spedytor zatrudniony ma podstawę i prowizję tak więc jeżeli ktoś narzeka na wysokość swojej pensji to nie spełnia oczekiwań w tej branży, niestety nie wszyscy nadają się do tej pracy.

Aroon chciałby wiedzieć, jakie w tym momencie macie dostępne wakaty?
Mamy wakat na spedytora (z doświadczeniem) jeden wakat na dyspozytora, i kierowców. Niestety kierowców w naszym kraju brakowało i chyba zawsze będzie brakować.

A czy mógłby Pan uchylić rąbka tajemnicy i opowiedzieć o proponowanym wynagrodzeniu dla kandydatów?
Z każdym pracownikiem o wynagrodzeniu rozmawiam indywidualnie. Mogę jedynie powiedzieć, że najlepsi w naszej firmie zarabiają kilka tysięcy netto.

Doświadczenie, profesjonalizm, zaangażowanie. Takich cech poszukuje Pan u przyszłych pracowników?
Tak i niestety jeżeli ktoś napisze w swoim CV nieprawdę, praca u nas szybko to zweryfikuje.

Czy oprócz logistyki i spedycji oferujecie Państwo również inne usługi?
Tak, zajmujemy się nie tylko transportem ciężarowym i spedycją, ale również transportem osobowym.

A proszę powiedzieć jak przekonuje Pan do siebie Klientów? Ma Pan na to jakiś złoty środek?
Cena Czyni Cuda – zarówno w taksówkach jak i w transporcie ciężarowym. Oczywiście jeszcze dobre podejście do klienta ma znaczenie. Potrafimy dostosować się niemal do każdego klienta i nie ma dla nas rzeczy niemożliwych. Bardzo ważne też dla naszych klientów jest terminowość zarówno w wykonywaniu usług jak i w płatnościach.

Zwykle to pracowników pyta się dlaczego chcą pracować w danym miejscu, a jak Pan odpowiedziałby na to pytanie? Dlaczego warto pracować w Pana firmie?
Dlatego że nasi pracownicy mają samodzielne stanowiska pracy i to ile zarobią i jak będą pracować w większości będzie zależeć od nich samych. Jeżeli ktoś lubi nowe wyzwania i nie obawia się ciekawej pracy zawsze znajdzie u nas miejsce.

Dziękujemy za rozmowę.