Opinie o Ostoya - Datasystem Sp. z o.o. w Gdańsk

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Ostoya - Datasystem Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Ostoya - Datasystem Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ostoya - Datasystem Sp. z o.o. w Gdańsk

Administrator Nowy wpis

Niedawno zakończył się proces rekrutacyjny na stanowisko Administrator Linux w firmie Ostoya - Datasystem Sp. z o.o.. Czy wie ktoś, jakie mają oczekiwania wobec kandydata?

Lila Nowy wpis

Zainteresowało mnie stanowisko pracownika sekretariatu, więc bardzo przydatne są dla mnie informacje podane niżej, tylko obawiam się, że mogą być już nieaktualne :( Może da ktoś znać, jak praca w firmie wygląda w tym roku? Czy nadal nie ma tu rozwoju, szkoleń? Wysoka rotacja i problemy z podwyżkami się utrzymują, czy coś ruszyło w dobrą stronę?:)

Barbara Nowy wpis
@Lila

w ciągu ostatniego roku trzy osoby odeszły, jedna przyszła. Jako sekretarka nie masz co liczyć na jakiekolwiek szkolenia, chyba że bhp. to jest mala firma, wiec miej świadomość, że będziesz się zajmować wszystkim

Kora Nowy wpis
@Barbara

a szkolenie wdrażające? jest u nich coś takiego jak on - boarding? no ja lubię być wielofunkcyjna, tylko czy taki nadmiar obowiązków u nich wiąże się z nadgodzinami?

Juwita

Plusy i minusy firmy OSTOYA według mojej osoby: - Firma rodzinna, dzięki czemu nie jesteś traktowany równo z innymi i kogoś interesy będą ważniejsze - Brak szkoleń - Brak rozwoju - Premie dla ulubieńców lub po większych awanturach (finalnie i tak obliczane w taki sposób by dany pracowników nie otrzymał nic albo 5% tego co powinien) -Nowi pracownicy doceniani bardziej niż ''starzy", którzy nie jednokrotnie utrzymują firme -Brak imprez integracyjnych -Brak stałego zespołu pracowników -Brak premii świątecznej -Nieprofesjonalne podejście do pracowników przez osoby zarządzające firmą (krzyki zamiast rozmowy, ciężko dojść do porozumienia, kłamstwa dotyczące szansy na awans, podwyżki) Na plus -Ciekawe projekty -Fajni współpracownicy -Dobra lokalizacja firmy

Były Pracownik

Odszedłem z firmy ODS bo w pracy: - była duża presja ciągłego doskonalenia się i rozwoju - problem z miejscem postojowym - firma wysoko absorbująca czas Teraz, po paru latach, dostrzegam jednak pewne zalety pracy w ODS: - zespół doświadczonych pracowników - multisport, ubezpieczenie i opieka medyczna - firma istnieje na rynku ponad 25 lat; stabilne miejsce zatrudnienia - nie nudziłem się ….

Klaudiusz
@Były Pracownik

Cześć Były Pracownik. Z twojej odpowiedzi wynika, że nie dałeś rady udźwignąć dużej presji ciągłego doskonalenia się i rozwoju - Czy to oznacza ZA DUŻO szkoleń? Jeśli byłeś w dziale IT to jakie miałeś tam ostatnie szkolenia? Mówisz że praca w ODS wysoko absorbowała Twój czas - czy to znaczy że pracowałeś powyżej 8 godzin na dzień/w weekendy? Musiałeś robić jakieś rzeczy z domu? Czy w związku z wysoko zaabsorbowanym czasem miałeś płatne nadgodziny? Jak jest możliwe, że po paru latach po odejściu z pracy, wspominasz jako zalety: multisport, ubezpieczenie i opiekę medyczną, jeśli około 2 lat temu ich tam nie było? Czy coś się zmieniło w kwestii braku miejsca do zaparkowania? I co nagle po paru latach skłoniło cię do refleksji o ODS, zamierzasz tam wrócić?

Rekruter zaprosił Cię na rozmowę do firmy Ostoya - Datasystem Sp. z o.o.? Jakie warunki Ci zaproponowano? Jakie wymagania ma pracodawca względem osoby pracującej na stanowisku Technik - elektronik? Podziel się swoimi doświadczeniami.
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
CoŚ

Mam identyczne zdanie co użytkownik "NiC" - nie ma sensu bardziej się rozpisywać. Z perspektywy czasu uważam tę firmę za zły wybór. Nie polecam.

@CoŚ

A wiadomo czy po roku coś się zmieniło? Bo Twoja ocena to jest za ten taki jakby czas przeszły gdy jeszcze widziałeś co i jak?

CoŚ
@Kamila

Moja opinia dotyczy niedawnego okresu, więc jak widać: przez prawie rok nic się nie zmieniło :/

@CoŚ

Czyli stagnacja? Faktycznie martwi mnie to zacofanie technologiczne, bo im więcej czasu minie tym trudniej będzie się im tak naprawdę wdrożyć. Bo ciekawi mnie jedno, jak to możliwe, że dyrektor działu IT nie lubi technologii jak to wspominano? To na jakiej zasadzie wygląda praca na ich dziale?

Szewc
@Kamila

Głównie chodzi o myślenie: skoro jakieś rozwiązanie jakoś działa od 10 lat, to po co je ulepszać? Nie mają zastosowania żadne metody zarządzania projektem czy zespołem. Brak też jakichkolwiek szkoleń. Dynamiczny zespół polega na jego ciągłej wymianie, oprócz oczywiście osób z rodziny. Z działu technicznego z tego co słyszałem odeszło ostatnio sporo osób, też na pewno nie bez powodu. Jak szukasz czegoś na przetrwanie to ok, ale jak chcesz się rozwijać to słabo.

@Szewc

Przetrwanie? Gdzie je widzisz skoro z tego co tu czytam każdy podobno odchodzi...Czyli teraz nabór do technicznego będzie prowadzony? Ile ich tam na dziale w zasadzie powinno być skoro sporo odeszło?

Szewc
@Kamila

No wiesz, jak się nie ma lepszej opcji, a czynsz płacić trzeba to czasem nie ma wyboru :). Z tego co pamiętam w dziale technicznym były cztery osoby, a słyszałem że odeszły dwie które pracowały tam z 10 lat. Na pracuj jest zresztą ogłoszenie.

NiC

Plusy: Delegacjie w ciekawe przemysłowe miejsca. Dobra opcja na start Mili współpracownicy Minusy: Delegacje często z dnia na dzień zacofanie technologiczne firmy (Dyrektor działu IT nie lubi technologi) brak zażądzania projektem brak nadgodzin brak systemu premiowania wiekszość oprogramowania tworzona na szybko i sklejana z poprzednich projektów "rodzinna" firma brak ścieżki kariery (nie ma gdzie awansować)

admin

Byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie OSTOYA DATASYSTEM SP. Z O.O.? Wiesz jakie warunki oferują? Napisz swoją opinię w komentarzu!

Zostaw merytoryczną opinię o Ostoya - Datasystem Sp. z o.o. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Ostoya - Datasystem Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Ostoya - Datasystem Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ostoya - Datasystem Sp. z o.o.?

Ostoya - Datasystem Sp. z o.o.
  • Budowlanych 27
    80-298 Gdańsk

Ostoya - Datasystem Sp. z o.o.