Opinie o Szachownica (Joart S.A.) w Bolesławiec

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Joart S.A.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Joart S.A. o rekrutacji.

Branże: Produkcja odzieży wierzchniej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Joart S.A. w Bolesławiec

Nie polecam!!!omijać szerokim łukiem(usunięte przez administratora)zero pojęcia o czym kolwiek zero wsparcia tylko aobietnice żeby jak najdłużej zatrzymać osobę w pracy taka taktyka????bardzo dużo obowiązków jedna osoba na trzy etaty mało tego jedna na zmianie siku (usunięte przez administratora) trzeba tak długo trzymać na ile to możliwe brak toalety to jedna wielka porażka na te czasy i przy tak małej liczbie personelu????a informatyk (usunięte przez administratora)to zakompleksiony gość który wyzywa się na innych i z wszystkiego robi wielki problem cały dzień potrafi męczyć psychicznie i wypisywać byłam świadkiem jak nie jedna osoba przez niego się popłakała a nawet zwolniła z pracy!zarząd to jedna wielka porażka w tej firmie

Wodnik

Nie polecam tego miejsca pracy. Regionalna Pani(usunięte przez administratora)Która nie ma bladego pojęcia na czym jej praca polega Pan (usunięte przez administratora)Bóg Wszechmogący i Wszechczasów Polityka firmy dno Brak zniżek pracowniczych, praca w czasie 12 h pojedynczo, robienie z pracowników pachołków i jeszcze narzekanie iż problemy firmy to tylko i wyłącznie wina wszystkich pracowników.Donoszenie jeden na drugiego w firmie, fauszyzm i działalność niezgodna z prawem. Brak umów na czas nieokreślony. Stawki dla kierowników i osób funkcyjnych takie, że sprzedawca z biedronki lepiej zarabia. Omijajcie tą firmę szerokim łukiem, bo zostaniecie zniszczeni psychicznie.

Czy pracodawca Joart S.A. motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Stara

W przenośni Zaczęłam mając 19 lat, przepracowałam 6, byłam sprzedawca, potem zastępca, odeszłam, wróciłam po 3 miesiącach głupia... Zaczęłam znów od 3/4, po chwili 1/1, zwolnili jedna kierowniczkę, później druga i razem z zastępcą prowadzilysmy sklep o awansach nie było mowy, bo przecież dajemy radę i nie trzeba placic kolejnemu.. Umowa sie kończyła, podziękowałam za przedłużenie kolejna by była na 3/4 etatu ;) Teraz widzę, że zatrudniają kogo sie da co mijam widzę kolejna nowa twarz, więc rotacja jest, raz sie nawet uśmiałam jak zobaczyłam (usunięte przez administratora) która złapałam za rękę w aktualnym miejscu pracy :)

A ja właśnie byłam ciekawa jak pracuje się jako kierownik, bo zdziwiło mnie to w jednej z dawniejszych ofert, że w zasadzie nie wymagają znajomości angielskiego, nawet to wytłuścili. A tu piszecie o jakichś rotacjach. Jeśli są to gdzie dodają kolejne oferty? chce sprawdzić jakie teraz maja wymagania co do kandydatów

Czy pracodawca Joart S.A. motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Ilona

@Pracodawca Prosimy o informację jak motywujecie swoich pracowników?

Jeśli już zwracana jest uwaga na to, że robi się cos nie tak, to co przykładowego można mieć przy tym na myśli? O co wychodzi jakiś problem?

Zastanawiam się czym konkretnie poczułeś się do tego tak zmotywowany, ode mnie jeszcze aplikacja nawet nie poszła, bo teren badam. Tu w ogóle reagują jakoś na te wypowiedzenia? U mnie na zakładzie się zdarzało, że dawali ludziom coś więcej by zostali

Stara Nowy wpis

Mają gdzieś wypowiedzenia, jak nie Ty to następny robol Pracowałam tam pół swojego życia, i żałuję, że szybciej nie uciekłam

@Stara

Dosłownie pół swojego życia? Mówimy tu o latach 10+? Nie widziałam zbyt wiele o podwyżkach stażowych, w ogłoszeniach nie ma o nich wzmianki. A czy po takim czasie pracy nie proponują przypadkiem awansu na stanowisko kierownicze?

Stara Nowy wpis

BardzoNiezadowolonaKlientka

Przestrzegam Wszystkich przed zakupami w sklepie SZACHOWNICA z powodu nieuczciwych zasad przy zwrocie towarów. Dnia 15.02.2024 w sklepie SZACHOWNICA w Węgrowie zakupiłam spodnie dresowe. Cena: 69,99. Przy zakupie sprzedawca nie udzielił informacji o tym, że zwrot z paragonem i nieuszkodzonym towarem jest niemożliwy, gdyż chciałam zwrócić towar i spotkałam się z odmową zwrotu pieniędzy. Zaproponowano mi kartę podarunkową, o której nie wiedziałam i zobowiązano mnie do wykorzystania tej karty, czyli ponownego zakupu, z czego jestem bardzo niezadowolona, gdyż zostałam zmuszona do dalszej współpracy. Czyli... robiąc jakiekolwiek zakupy według polityki danego sklepu, nie mam wyboru współpracy z innym sklepem. Przestrzegam wszystkich klientów, że taka polityka SZACHOWNICY jest niezgodna z prawami Konsumenta. Jest to bardzo nieuczciwe. Warto zastanowić się 10 razy, robiąc zakupy w tym sklepie. Po raz pierwszy spotkałam się z taką nieuczciwą sytuacją. Nic dziwnego, że na 5 gwiazdek oceny mają zaledwie 2. Nie zasługują na żadną gwiazdkę.

XD
@BardzoNiezadowolonaKlientka

Doedukuj się (usunięte przez administratora)amiast wyżywać się na tych biednych pracownikach XD Informacja na temat polityki zwrotów jest nie tylko przy kasach, ale też w przymierzalniach. Nie (usunięte przez administratora)się z tymi prawami konsumenta, tylko zapoznaj się z ustawą zanim się wypowiesz, bo bez względu na to, czy ci się to podoba czy nie, jest to całkowicie zgodne z prawem- przyjmowanie zwrotów przez sklepy stacjonarne nie jest wymagane prawnie i jest to tylko i wyłącznie dobra wola sklepu, a więc tym bardziej nikt nikomu nie musi zwracać gotówki. Myśli się przed zakupem;)

Faktycznie do teraz nie ma żadnych benefitów? Kiedyś w ofercie dla kierownika salonu odzieżowego było napisane, że organizowane są liczne konkursy z nagrodami finansowymi. Jaki jest ich zakres i o jakiej wysokości nagrodach mogła być mowa?

Sprzedawca

Byłam na rozmowie około 2 tyg temu do szachownicy w carrefour w legnicy.Pierwsze wrażnie bardzo dobre,niestety tylko pierwsze wrażenie.Rozmowa na zapleczu gdzie walały sie kartony.Po drugie straszny (usunięte przez administratora) na magazynie.A najbardziej zbulwersowało mnie pierwsze pytanie pani kierownik: Czy ma pani dzieci??? A co to wogóle za pytanie nie powinno mieć to najmniejszego znaczenia przy staraniu się o pracę.Gdy odpowiedziałam, że tak to mina pani zżedła i już nie była zainteresowana moją kandydaturą.Serdecznie odradzam.

Czy mam dzieci?????

logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
KingaR

Szczerze nie polecam pracy w tej firmie, niezależnie gdzie ten sklep się znajduje, nie ma żadnych benefitów dla pracowników, prócz pseudo premii od sprzedaży która jest śmieszna i żeby ją zdobyć, trzeba przeczytać od wielkiej SZEFOWEJ zwanej(usunięte przez administratora) Ostry ochrzan, który demotywuje pracowników zamiast ich napędzić do działania. (usunięte przez administratora) ubrań pracowniczych nie ma, jak odróżnić ekspedientke od klienta? Jedna wielka porażka, nie można im ufać w żadnym stopniu.

Wieszaki
@KingaR

W jakim mieście taka sytuacja z wieszakami? Jeszcze się z tym nie spotkałam

Jak oceniacie stosunek do jakiegoś work-life balance? Moja uwagę zwróciła taka opinia, w której ktoś stwierdził, że jako kierownik można mieć dobrze prosperujący salon ale kosztem właśnie życia prywatnego. Czy możliwe jest utrzymanie jakiejś równowagi w tym zakresie?

Do tych sklepów to gdzie teraz oferty wystawiają? Ja akurat na portalach, które obserwuje niczego nie widzę a ktoś teraz niedawno pisał o tym, że non stop są jakieś rekrutacje. Są tu może sami kandydujący? Skąd macie ogłoszenie? I jak tu teraz rozmowy są przeprowadzane?

A

W tej chwili nie znajdziesz ofert pracy w okresie bardzo intensywnym jak święta to pracowników się nie pozbywają bo kto będzie pracował wręcz są bardzo mili a sami pracownicy też nie odejdą kto jest na tyle głupi żeby przed samymi świętami zostać bez kasy.

Czyli jak to jest z tymi ofertami? Tak jak wyżej ktoś napisał nie ma rotacji, a przynajmniej się starają, by nie wystąpiły? Czyli teraz jak szukają to ze względu na rozwój czy po prostu ludzi łapią na zapas? od stycznia są może jakieś zmiany wprowadzane?

Sz

W tej firmie nigdy nic się nie zmieni nie będą zatrudniać więcej osób, jakiegokolwiek rozwoju nie będzie, chcesz wiedzieć jak to jest narobić się jak (usunięte przez administratora) o po paru miesiącach odejść z braku sił albo sami Ci podziękują to możesz aplikować. Jak do tej pory nie widzą że nie da się pracować w tak małej grupie przy tak dużych obowiązkach i zamiast inwestować w dobrego pracownika tylko zamieniać na innego to nigdy tam nie będzie dobrze ludzie się tam poprostu wypalają. Zaczynając pracę w szachownicy miałam tyle energii że mogłam góry przenosić po pierwszym roku pracy miałam serdecznie wszystkiego dosyć zero organizacji wszystkie zadania na już albo na drugi dzień a ty prawie cały czas w pojedynkę nie wiesz czy masz obsługiwać klientów czy robić VM albo przecenę, klientki potrafiły nas zaczepiać i mówić że one zauważyły że my na tak dużym sklepie prawie cały czas jesteśmy same ewentualnie max 2. PARANOJA!

Regionalna dalej pracuje

Widzę czytając opinie, że regionalna dalej na swoim stanowisku. Szanowna G nie widzisz co się dzieje ? Od prawie roku ? Na stanowisku regionalnej nie powiem już którego regionu jest pewna osoba, sklepy się rozpadają, non stop rekrutacje. Dziwne sytuację. Gdzie macie oczy ? Szkoda słów.

Jeśli niektórzy kierownicy mieli chyba jeszcze w lipcu umowy na ok 4 tys brutto to teraz po nowym roku jak z tym będzie? Ostatnio wpadła tez opinia odnośnie jakieś chyba gorszej atmosfery. to już jednak od konkretnego salonu może zależeć? Zastanawiam się czy z perspektywy kierownika tez bywa ciężej jeśli zespół stale rotuje?

P
@Marta

Jako były kierownik w tej firmie mogę powiedzieć że trzeba nastawić się na to że to ty musisz być zawsze dostępny, w tak częstej rotacji jaka jest na salonach to ty uczysz nowych pracowników zanim będą mogli sami zostać na sklepie a co za tym idzie wśród tak małej liczbie pracowników? to ty zatykasz dziury więc chodzisz non stop do pracy nie mówiąc o tym że twój telefon będzie cały czas gorący bo zanim cokolwiek załapią masz po 10 telefonów dziennie musisz odbierać i odpowiadać bo przecież nie mogą czegoś zawalić. Podwyżka dla kierowników napewno będzie i jak było to jakiś czas temu podczas przekazywania aneksów było podkreślane że prezes nie musiał nam dawać ale dał i trzeba się zabrać za robotę. Nikt z kierowników nie będzie pracował za parę marnych stów więcej niż pracownik zatrudniony na cały etat bo dwoisz się żeby twój sklep działał dobrze oczywiście kosztem swojego życia prywatnego.

Rozczarowana

Pracowałam w tej firmie parę lat i nikt nigdy tak źle mnie nie potraktował, mogę dać tylko jedną radę nie przemęczajcie się nie bierzcie na siebie więcej niż możecie z myślą że ktoś Ci za to podziękuję albo wynagrodzi. Po paru wpadkach z twojej strony np. z przemęczenia z braku pomocy bo większość czasu stoisz sama na sklepie zaczynają myśleć o wymianie na ,,lepszy model” dziewczyny max po roku pracy mają serdecznie dość tej pracy dlatego jest tam bardzo duża rotacja pracowników. Grafiki są układane na cały miesiąc więc w swoje dni wolne planujesz sobie załatwianie swoich prywatnych spraw jest to logiczne w szachownicy niestety nie możesz być pewna swoich wolnych dni bo jak jedna zachoruje to musisz zejść ze wszystkich swoich wolnych dni bo nie ma komu pracować wymieniacie się jedna schodzi ze zmiany druga wchodzi więc stoicie w pojedynkę a jak koleżanka przyjdzie ze zwolnienia chorobowego to nie cieszysz się że zarobisz bo za nią chodziłaś tylko masz codziennie schodzić po 2-3h żeby nie było nadgodzin ale nikogo nie interesuje że ty i tak musisz przyjechać do pracy na śmieszne 5h nie wszyscy mieszkają blisko pracy paliwo nie jest za darmo, więc nie masz wolnego nie zarobisz. Byłam bardzo lojalną pracownicą kosztem rodziny, urlopów- z których musiałam schodzić bo nagle któraś wzięła L4 a na koniec za moimi plecami została zatrudniona nowa i wręczono mi wypowiedzenie nie to zwolnienie mnie przeraziło tylko powód jaki został podany nie będę pisała jakie argumenty były wypowiadane przez regionalną bo nie chodzi mi o to żeby rzucać tutaj mięsem ale chyba wolałabym dostać w twarz niż słuchać tych bzdur wymyślanych na siłę.

Aleksandra

A jak u was mają studenci? jest szansa na prace? piszecie ze za spóźnienie robi się dramat , a jak wygląda z wolnym? jest szansa się dogadać ?

aaa

Hej. Mam pytanie czy któryś z kierowników otrzymał już aneks do umowy. Skoro od nowego roku wzrasta praca minimalna więc my jako kierownicy również powinniśmy otrzymać podwyżkę

Agata
@aaa

Ale aneksy muszą być wtedy, kiedy pracownik ma w umowie minimalną krajową... Np. kto miał w 2022 r. 3010 brutto, to teraz powinien mieć aneks z 3490 brutto. Chyba nie chcesz powiedzieć, że kierownicy u Was zarabiają najniższą? To ile mają Wasi podwładni? :0

Ktostam
@Agata

Ja jako kierownik dostałam aneks w styczniu a w lipcu juZ nie. Mam na umowie 3980 brutto :(

Noo
@Agata

Większość jest pewnie dalej na 3/4 etatu a reszta czyt. Uczniowie zlecenie

P. Szanowna , fauszywa E rozwaliła 4 załogi, sklepy upadają, pozbywa się pracowitych i ambitnych osób .. biarac w ich miejsce nie zaangażowanych ludzi, którym nie zależy na pracy. Załogi się zmieniaja jak rękawiczki i nikt nie chce tam pracować, zarobki kierownika , to propozycja zarobków jako kasjer w zwykłym sklepie. Po co się starać jak i tak potraktują cię na koniec jak psa

Dramat totalny... Nie polecam pracy w tej firmie. Lubię swoją pracę ale góra to totalne (usunięte przez administratora). Nie mają pojęcia jak prowadzi się firmę. Kodeks pracy to mit. Regionalna jest fauszywa, na sklepach opowiada o problemach innych salonów. Informatyk prowadzi (usunięte przez administratora). Szukam pracy i mam nadzieję, że szybko się uwolnie ... Jestem pracowita i sumienna, ale napewno nie jestem takim (usunięte przez administratora) jak myśli firma aby dawać się tak traktować. Sama na zmianach a zadań 10 na raz a gdzie obsługa klienta? Nie istnieje.. uciekać to mało powiedziane

Czy pracownicy Joart S.A. mają możliwość uczestnictwa w jakichś formach integracji?

Niestety pracownik

Zgadzam się z tobą w 100 procentach, ta firma to jeden wielki zbiór przekrętów które realizowane są jeszcze w centrali. Kodeksu pracy nie znają. Mobbing, to chyba każdy sklep zna. Przerwy normalnej od 2 lat nie miałam. Tragedia

Olka

(usunięte przez administratora) Ja kończę za moment współpracę i innym naprawdę polecam to samo , szkoda zdrowia . Są naprawdę firmy inne które dbają o swój personel . Ta taka nie jest . (usunięte przez administratora)

Łucja
@Niestety pracownik

W centrali? A wiesz o ich sytuacji coś więcej, że tak piszesz? Zaczęła mnie zastanawiać praca tam na miejscu. Jakie działy tam mogą mieć i w jaki sposób praca pod firmą z tamtej perspektywy wygląda? Ciekawa jestem zarobków i zakresu obowiązków w praktyce

Xxxx
@Łucja

Najniższa krajowa i zatrudnienie tylko na cześć etatu lub umowa zlecenie . Zakres obowiązków ogromny bo wykonujesz wszystko łącznie z kierowniczymi jak kierownika brak .

Łucja
@Xxxx

gdy kiero brak? i w jakich okolicznościach tak się dzieje, że go nie ma? w których momentach trzeba być w gotowości i o jakie przykładowe czynności tak naprawdę wtedy chodzi? zainteresował mnie przy tym średni staż osób, które znalazły się w tego typu sytuacji

Wodnik

AK

Lubię tę pracę, ale czasem dzieje się(usunięte przez administratora) Brak miejsca na sklepach, nikt nie reaguje na zbyt dużą ilość wysyłanego towaru w stosunku do wielkości sklepu i zbyt małą ilość wieszaków i klipsów. (usunięte przez administratora)Ciągle tylko pretensje i niemożliwe roszczenia. Czasem, od wielkiego święta, ktoś cię pochwali, ale na to trzeba sobie baaaardzo zasłużyć. (usunięte przez administratora) Mam przerwę i na toaletę i na zjedzenie i to bez problemu. Pracy jest dużo, ale mimo wszystko jest fajna, jeśli ma się dobry i zgrany zespół. Mnie osobiście oprócz (usunięte przez administratora)nikt źle nie potraktował, a wręcz zszokuję - pani (usunięte przez administratora)naprawdę potrafi odpowiedzieć na pytania i być sympatyczna. (usunięte przez administratora) również w porządku.

Była pracownica

Szczerze NIKOMU(nawet najgorszemu wrogowi) nie życzę takiej pracy jak w SZACHOWNICY!! Omijajcie to miejsce szerokim łukiem! (usunięte przez administratora) Jedna osoba na sklepie przez cały dzień, zadań tyle że głowa mała. Najgorzej jak zaczyna się sezon wyprzedaży,(usunięte przez administratora) rzeczy do przecenienia, trzeba przestawić cały salon, w między czasie towar, instrukcja VM, dodatkowo jak pracowałam nie było przez kilka miesięcy na moim salonie (usunięte przez administratora), więc wszystkie sprawy którymi(usunięte przez administratora) powinien się zająć trzeba było zrobić (usunięte przez administratora) Do Tego oczywiście utrzymać porządek na Salonie i to co powinno być najważniejsze OBSŁUGA KLIENTA( Ci u góry chyba o tym zapominają) (usunięte przez administratora) NAPRAWDE LUDZIE OMIJAJCIE TO MIEJSCE JAK OGNIA!!!!

Zostaw merytoryczną opinię o Joart S.A. - Bolesławiec

• Jak się pracuje w Joart S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Joart S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 74.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Joart S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 65, z czego 4 to opinie pozytywne, 48 to opinie negatywne, a 13 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Joart S.A.?

Kandydaci do pracy w Joart S.A. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Joart S.A.