Opinie o NOKIA w Wrocław

Nokia jest światowym liderem w tworzeniu innowacyjnych technologii w sercu naszego połączonego świata. Napędzani przez badania i innowacje Nokia Bell Labs, służymy dostawcom usług komunikacyjnych, rządom, dużym przedsiębiorstwom oraz konsumentom najbardziej kompletnym portfolio produktów, usług i licencji w branży. Od infrastruktury umożliwiającej działanie 5G oraz Internetu rzeczy, do rozwijających się aplikacji dla wirtualnej rzeczywistości i cyfrowego zdrowia, kształtujemy przyszłość technologii, aby przekształcić ludzkie doświadczenia.

Branże: Usługi telekomunikacyjne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o NOKIA w Wrocław

Rfsw

"Wincej externali" !

Dorota
@Rfsw

W takiej postaci Twoja wypowiedź nie mówi nam absolutnie nic o pracodawcy, jakim jest NOKIA. Jeśli jesteś w posiadaniu aktualnej wiedzy na jego temat to bylibyśmy Ci bardzo wdzięczni, jakbyś się nią podzielił, robiąc to oczywiście w sposób rzeczowy. Czy pracownicy, którzy trochę wyróżniają się na tle innych, dostają może jakieś dodatkowe gratyfikacje? To interesująca kwestia i dlatego mam nadzieję, iż zechcesz powiedzieć coś więcej o niej.

Wiesiu
@Dorota

"bylibyśmy Ci bardzo wdzięczni" czyli kto? Portal? Bo nie pisząca Dorota.

Łukasz
@Wiesiu

Myślę, że Dorota miała na myśli przyszłych pracowników, którzy odwiedzają ten wątek w celu zebrania informacji i podjęcia zatrudnienia. Może mógłbyś dodać kilka słów o wynagrodzeniu i premiach. Jesteś zadowolony z wynagrodzenia i przysługujących benefitów?

Student Muminek

Cześć, czy wiecie jak wygląda praca w dziale CDMA w Nokii? W porównaniu do 4G i 5G, CDMA to już trochę przestarzała technologia. Zastanawiam się, czy są tam realizowane jakieś ciekawe projekty. Ostatnio pojawiła się oferta pracy dla Working Studenta CDMA i nie wiem w ogóle czy warto aplikować. Po opisie w ogłoszeniu sądzę, że zakres obowiązków może być dość szeroki. Z góry dzięki za wszelkie info ;)

Tygrys

Dla potomnych … Nokia ale nie do RFSW.

Robi
@Tygrys

Sto procent racji! Nawet nie chcę wspominać tego fantastycznego rfsw i jego 'atmosfery'

Marcin Plewik

Przepraszam Pana Kaczora Donalda i Panią Myszkę Miki za obraźliwie wpisy , których dokonywałem na portalu "gowork.pl". Dokonywane przeze mnie pod różnymi nickami , opinie są wymyślone i nie mają pokrycia w rzeczywistości. Marcin Plewik

@Marcin Plewik

Jeżeli rzeczywiście Twoje poprzednie opinie na temat pracy w firmie NOKIA były zmyślone, to może mógłbyś podzielić się z nami prawdziwą opinią na temat tego miejsca pracy? Pamiętaj, że wątek przeglądają osoby, które korzystają z informacji zawartych w tym wątku. Twoja prawdziwa i potwierdzona opinia może być kluczowa dla osób rozważających pracę u tego pracodawcy. Tym bardziej że firma poszukuje obecnie nowych pracowników https://nokiawroclaw.pl/careers/oferty-pracy

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Administrator Systemów Linux
PN standard Sp. z o.o.

Integration and Testing Engineer Wrocław - zostałem zaproszony na rozmowę, która ma trwać 90 min. Może ktoś może mi powiedzieć czego mogę się spodziewać, jakich pytań. Może ktoś pracuje na tym stanowisku? Będę wdzięczna za każdą informację. Pozdrawiam

noname
@Gość

Topici zapewne otrzymales/otrzymalas w mailu z zaproszeniem i tego beda sie z grubsza trzymac. Standardowo zapewne zaczna od sprawdzenia angielskiego przez prowadzenie 10 minutowej rozmowy na jakis malo wymagajacy techniczny temat lub z obszaru Twojego doswiadczenia zawodowego. Potem przejdą na główne temat (rozne w zaleznosci od dzialu gdzie sie starasz/ lub w zaleznoci jakie dzialy sie Tobą interesuja). Przewina sie zapewne: terminologia uzywana w testach, model iso, tcp/ip, głowne generacje 2G, 3G, 4G - roznice w architekturze co o nich wiesz itp, procesy nawiazywania polaczenia przez komorke z siecia, handover, komendy linuksowe przydatne w pracy Ogolnie pytania od najlatwiejszych do najtrudniejszych tak by zobaczyc gdzie sa granice Twojej wiedzy + pytania na myslenie czy jak bys postapil w danej sytuacji -> quality first ;)/ pozdrawiam

@noname

Widzę, że masz sporą wiedzę na temat aspektów związanych z zatrudnieniem w firmie NOKIA. Chciałbym dowiedzieć się, czy na opisywane przez Ciebie stanowisko dostać mogą się jedynie osoby mające doświadczenie zawodowe i odpowiednie kwalifikacje? Co z osobami młodymi, które dopiero co rozpoczynają swoją przygodę zawodową? Mogą liczyć na odbycie stażu dzięki, któremu poznają specyfikę tego typu pracy? Zachęcam do przedstawienia, jak to wygląda.

noname_2
@Karol

Można dostać prace jako tester w Nokii jeżeli nie masz doświadczenia zawodowego w IT lub zaczynasz dopiero karierę będąc po studiach. Pracują u nas osoby, które przekwalifikowały się będąc po studiach chemicznych, biologicznych , fizycznych czy nawet bardziej egzotycznych. Trzeba jednak podkreślić, w mojej opinii trudniej jest dostać zatrudnienie w NOKII teraz niż to było rok czy dwa temu. Szefowie teamów preferują jednak osoby z doświadczeniem lub z wykształceniem telekomunikacyjnym, tudzież osoby z polecania. Jednak nadal: potrafisz udowodnić ze jesteś dobry technicznie na rozmowie to masz szanse na zatrudnienie pomimo egzotyki w cv. Warunek konieczny to znajomość angielskiego. Co do zdobycia praktycznej wiedzy... Indywidualnych staży raczej nie ma. Inne drogi poznania branży to: znane zapewne większości NOKIA ACADEMY - jeśli nie przejdziesz naboru na Academy to raczej nie przejdziesz pozytywnie rozmowy o etat (mam na myśli wymagany poziom wiedzy technicznej, który jest oczywiście mniejszy na Academy). Jeżeli znasz kogoś z Nokii możesz dogadać się z nim by wytłumaczył wręcz przygotował do rozmowy a potem polecił w programie referencyjnym. Dla polecającej osoby jeśli przejdziesz proces rekrutacji i 3 miesięczny okres próbny stanowisz 5 - 7 tysięczna premie (w zależności od długości Twojego stażu pracy) tak więc opłaca se to obydwu stronom. Osobiście nie znam przypadku by osoba z polecenia nie dostała szansy zaprezentowania się na rozmowie. Najmniej oczywisty i nie zawsze dostępny - zatrudnić się w firmie, która podwynajmuje swoich pracowników do Nokii na pewien okres, tzw subkontraktorów. Po wygaszeniu kontraktów część osób zdobywszy uprzednio doświadczenie, i przestając być anonimowi w firmie, aplikują na dane stanowisko w Nokii i mają siła rzeczy większe szansę przejść pozytywnie proces rekrutacji. Tak, są osoby które tak zatrudniły się w Nokii (często robiąc to samo co robili jako subkontraktorzy tyle za za o wiele większą pensje :) . Minusy, pensje jakie oferują firmy zewnętrzne są stosunkowo niskie no i musi jakiś dział Nokii mieć otwarty teraz lub w przyszłości kontrakt na wynajem pracowników zewnętrznych Pozdrawiam

@noname_2

Dziękuję za odpowiedź i przedstawienie tego, jak wyglądają możliwości zatrudnienia w firmie NOKIA. Zakładając, że ktoś dostał się do pracy w tej firmie z polecenia znajomego, czy może ten ktoś liczyć na to, iż z upływem czasu i nabywaniem nowych umiejętności zawodowych ma szansę na realny awans i podwyżkę wynagrodzenia? Firma potrafi docenić zaangażowane osób, które są zmotywowane do osiągnięcia sukcesu zawodowego? Zachęcam Cię do dalszej aktywności.

RFSW aka smart anten

Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: pozbyć się nieudolnych managerów i working studentów

working student olewus
@RFSW aka smart anten

jakbys zwolnil ws'ow to kto niby mialby pracowac?

@working student olewus

Widzę, że nie podzielasz zdania użytkownika @RFSW aka smart anten - masz do tego prawo. Ale najchętniej poznalibyśmy Twoje zdanie na temat firmy NOKIA w kontekście tego, jakim jest pracodawcą. Można tam dostać stabilną umowę od pierwszego dnia zatrudnienia?

rrrr
@working student olewus

W RFSW są teamy gdzie student bez żadnego XP'a po miesiącu wprowadza i uwaga nadzoruje dwóch kolejnych studentów, tak się nie da pracować. Liniowy schodzi na ziemie tylko jak trzeba pilnować by ktoś został na nadgodziny lub dać "trening" z wypełniania ankiety na temat "przemian"...

working student olewus
@Dominika

stabilna umowa w tej firmie to jest ostatnia rzecz o jakiej moglbym pomyslec

@working student olewus

Dobrze, że zdecydowałeś się w końcu odpowiedzieć. A zatem to szkoda, że według Ciebie NOKIA nie daje swoim pracownikom umowy o pracę. Ale być może jeszcze masz tam za krótki staż pracy i dopiero za jakiś czas zaproponują Ci taki rodzaj umowy. Co o tym sądzisz?

Y

Dlaczego moderatorzy dopuścili do tego że na jedną (sic!) opinie o nokii jest kilka-kilkanaście opinii w stylu "kurła, ale za gronicą to jest lepij". Każdy ma prawo pracować gdzie chce, ale pisanie swoich subiektywnych odczuć tutaj powoduje że zmarnowaliście mój czas, bo te malkontenckie opinie są nie rzetelne, a do tych poważnych i rzetelnych ciężko się dokopać. Proszę moderatorów o usunięcie postów nawiązujących do pracy za granicą i innych rozmów towarzyskich. Aby można było spokojnie poczytać rzetelne opinie o Nokii! Mam wrażenie że to forum byłych lub niedoszłych pracowników których nokia nie chciała w swoich szeregach i widać dlaczego.

Wykop
@Y

tak wiem tylko pozytywne opinię o Nokii są dla Ciebie rzetelne. Pani hr już podziękujemy, to nie jest forum dla Ciebie tylko dla pracowników

@Wykop

To dosyć jednostronne stwierdzenie. Każdy może mieć zupełnie inne zdanie na temat tego samego pracodawcy, a więc staraj się tak nie oceniać. Pewnie sam jesteś pracownikiem firmy NOKIA. Czy oprócz pensji podstawowej pracownikom przysługują tam również jakieś dodatkowe benefity?

Gregor

Czy ktoś może posiada informację o stanowisku FPGA Engineer w Krakowie ? Jestem elektronikiem z 15letnim stażem zawodowym. Zakwalifikowałem się na FPGA Nokia Academy. W układach FPGA jestem początkujący znam Verilog i podstawy VHDL oraz posiadam niekomercyjne doświadczenie ze środowiskiem Intel Quartus Prime. Oprócz tego mam komercyjne doświadczenie w projektowaniu układów z mikrokontrolerami AVR. MCS51 i programowaniu C, Assembler Czy po odbyciu Akademii popartej intensywną pracą własną jest szansa dostać się na to stanowisko. Jaki jest na początku poziom skomplikowania zadań w pracy na tym stanowisku ?

@Gregor

Twoje doświadczenie może imponować. I trzeba powiedzieć, iż podchodzisz do kwestii podjęcia pracy w firmie NOKIA bardzo poważnie. Mam zatem szczerą nadzieję, że znajdzie się na forum osoba, która zechce Ci w sposób rzetelny udzielić potrzebnych informacji. A już złożyłeś u nich swoje CV?

NokiaPogramista

Rekrutacja jest ciągła z tego co wiem. Po prostu składać papiery. Jeśli ktoś nie jest pewien swoich umiejętności albo chce się przekwalifikowac to warto pójść na NokiaAcademy. Nie wiem kiedy następna edycja. Tylko trzeba się liczyć z tym że po NokiaAcademy jest niższa pensja niż z normalnej rekrutacji. No i oczywiście moderatorka Dominika ma rację. Trzeba dostrzegać zawsze jasne strony: https://youtu.be/L2Wx230gYJw

@NokiaPogramista

@NokiaPogramista Dziękuję za odpowiedź, a także przyznanie mi racji. Poruszałeś już bardzo wiele istotnych kwestii, ale chyba nie było mowy o rodzajach umowy. Czy nowi pracownicy mają szansę na zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę od pierwszego dnia w firmie NOKIA?

Arturo

hej, jak wygląda tam rekrutacja na testera? Czy osoba z większym doświadczeniem w pythonie, będzie miała szansę na widełki UoP 8000 - 9000 brutto? Będę wdzięczny za jakies info.

RFSW aka smart anten
@Arturo

10tys spokojnie, ale odradzam, bo patologia zarządzania cię pogrąży.

Dominika

@NokiaPogramista Ważne, żeby mimo wad dostrzegać w równym stopniu zalety danego pracodawcy. Przypuszczam, że mogłeś zachęcić wielu użytkowników forum do podjęcia pracy w firmie NOKIA. Orientujesz się w związku z tym, czy planują teraz rekrutację - osoby bez doświadczenia miałby jakieś szanse na zatrudnienie?

NokiaPogramista

Plusy: Dobra atmosfera, dobre zasady jak w dużym korpo, zero dyskryminacji dla jakichś odmienności, zero mobbingu (chyba że jesteś menadżerem liniowym, wtedy masz prze... ne), kawa gratis ;) eleastyczny czas pracy, jak pójdziesz na obiad na godzinę, albo coś załatwić nie ma problemu, wygodne biuro, możliwość czesciowej pracy z domu (ostatnio nawet przymus), uczciwe rozliczanie nadgodzin, zero opóźnień w płatnościach, bardzo małe ryzyko zwolnienia o ile sam/a nie odejdziesz, benefity - luxmed, sodexo na żarcie, trochę kasy na kulturalno / sportowe do wyboru. Minusy: Chaos organizacyjny, ciągle programy reorganizacyjne których efektów nie widać, częste awarie środowiska, a jednocześnie presja na terminowe dostarczanie, bardzo skomplikowany przestarzały system podatny na awarie, pensje mogą być ok dla początkujących. 5-6 brutto. Bardziej doświadczeni często odchodzą zmeczeni wieloma organizacyjnymi problemami i brakiem podwyżek. Podobno faktycznie działa odejście od Nokii i powrót za rok czy dwa. Ostatnie posunięcia "góry" faktycznie sugerują jakby chcieli się pozbyć trochę ludzi przez pseudo-oszczędności takie jak zamrożenie podwyżek, ograniczenia nadgodzin, współdzielenie biurek. Udaje im się to zniechecanie skutecznie bo sporo ludzi odchodzi. Oczywiście zabierają ze sobą wiedzę której nie mieli nigdy czasu przekazać albo zapisać w dokumentacji bo musieli zap... by dotrzymać terminów i gasić bieżące pożary.

Dominika

@Arturo Oczywiście - opinie są bardzo istotne w zbieraniu informacji o danym pracodawcy, w tym przypadku o firmie NOKIA. Szkoda, że akurat ja nie mogę Ci w tym pomóc. Z uwagi na to, że mało osób zechciało tu ostatnio wyrazić merytoryczne zdanie, to polecam Ci bezpośredni kontakt z firmą - na pewno Ci pomogą: https://www.nokia.com/pl_pl/phones/support Życzę Ci powodzenia i dalej nas informuj o wszystkim.

Arturo

@Dominika nie składałem papierów, ponieważ opinie trochę mnie od tego odciągają, chciałbym uzyskać jakieś opinie od testerów, więc jak ktoś może się podzielić, będe wdzieczny

Dominika

@Y Rozumiem Twój problem. Jednak myślę, że możesz spokojnie znaleźć tu potrzebne Ci informacje - wystarczy odrobina cierpliwości. Co Cię konkretnie interesuje? Mogę Ci doradzić, iż jeśli nie uda Ci się tu znaleźć tego, czego potrzebujesz, to zawsze możesz skontaktować się z firmą NOKIA bezpośrednio: https://www.nokia.com/pl_pl/phones/support @Arturo Jesteś już w trakcie procesu rekrutacyjnego, czy jeszcze dalej z tym zwlekasz?

Dominika

@Y To dlatego, że każdy ma prawo do wyrażania opinii, które, jeśli są zgodne z regulaminem Gowork, zostają na forum. Aczkolwiek masz sporo racji - wypowiedzi powinny koncentrować się ściśle na ukazaniu tego, jakim pracodawcą jest NOKIA. Może zatem Ty chciałbyś coś dodać na jego temat?

Y
@Dominika

Ja chciałbym się dowiedzieć coś na temat firmy. Ale ciężko przebrnąć przez lawinę informacji o tym jak to wspaniale żyje się za granicą. I w sumie przez to nic konkretnego się tu nie dowiedziałem, bo w sytuacji kiedy jest za dużo mało wiarygodnych informacji do przefiltrowania, człowiek traci obiektywność i dystans.

Dominika

@Witold W chwili obecnej NOKIA prowadzi procesy rekrutacyjne. Planują zatrudnić między innymi Android Developera, Software Developera i Software Testera https://nokiawroclaw.pl/careers/oferty-pracy/ Czy któraś z tych ofert byłaby dla Ciebie odpowiednia? @Deso Faktycznie, to nieco dziwne praktyki. Jak długo już tam pracujesz?

Deso

Pracuje w Nokii juz 3 lata -myslac ze jednak widzialem duzo. Od niedawna przyznam jednak racje osobom piszacym ze to plebejskie low cost centre. Ostatnio ktos wpadl na pomysl wprowadzenia tzw 'hot desks' - Dzis oznajmili nam ze bedziemy zajmowac sobie biurka jak kto przyjdzie do pracy z rzeczami osobistymi w szafce. Nie wiem kto wpadl na tak genialny pomysl, ale skutecznie zachecil mnie do zmiany pracy. Jesli firma zaczyna oszczedzac w takich miejscach zastanowcie sie jak wyglada polityka placowa

xyz
@Deso

Hehe, potwierdzam dziwny pomysł z wymianą biurek... zdecydowanie wizerunkowo na - , chociaż w praktyce dobry manager załatwi, że tak nie będzie.

@xyz

się okaże czy polscy managerowie mają jaja czy wydmuszki

@Deso

dzisiaj aż się burza na yammer rozpętała i włączył się mer TC Wrocław.

@anonymous

przynajmniej będzie można w prosty sposób awansować. Przychodzisz 5 minut wcześniej niż mer TC Wrocław, siadasz przy jego biurku i mówisz "MOJE K^twa" zgodnie z nowymi zasadami!!

SzalonyMarian
@Deso

Dla mnie to najgorsze co sie moglo wydarzyc. Totalne dno i masakra.

Witold

Podpowiedzcie czy firma prowadzi aktualnie rekrutacje? Interesuje mnie na jaką umowę można liczyć?

Zostaw merytoryczną opinię o NOKIA - Wrocław

• Jak się pracuje w NOKIA?

Zobacz opinie na temat firmy NOKIA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 82.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NOKIA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 30, z czego 2 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NOKIA?

Kandydaci do pracy w NOKIA napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

NOKIA