Opinie o ZPR,MIFLEX" w Kutno

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie ZPR,MIFLEX". Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w ZPR,MIFLEX" o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ZPR,MIFLEX" w Kutno

A ze względu na co uważasz, że możesz tak właśnie zaśpiewać? Co się podziało? Na stronie firmowej dalej maja oferty powystawiane, to jakiś fałszywy alarm czy może najświeższa informacja? Zmieniają formę prawną?

Były pracownik Nowy wpis

Szkoda, ale od wielu lat pisali ludzie na forum, że dzieje się źle i to jaka panuje tam forma zarządzania doprowadzi do upadku. Można odnieść wrażenie, że takie beznadziejne zarządzanie to celowe działanie byle do emerytury, a później pod młotek.

Czyli rzeczywiście firma się zamyka czy jak? I to właśnie forma zarządzania miała największy wpływ na tą sytuacje? Czy są jeszcze inne powody?

Wiecie, czy ZPR,MIFLEX" udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

Cześć, było kiedyś napisane cos o jakichś opóźnieniach z kasa czy teraz jest już ok? o tym akurat z rok temu pisali to nie wiem. I w ogóle jakie są wymogi na wózki i jak się pracuje? na stronie jak są oferty to było tylko napisane, że trzeba mieć uprawnienia, to tyle? Bo jeśli tak to w jaki sposób rozmowa wygląda, cos jeszcze sprawdzają?

kandydat

Uwielbiam darmową pracę z lekką dawką zamordyzmu i niepewną przyszłością. Mogę liczyć na pracę?

Jak oceniasz przebieg rozmowy rekrutacyjnej w firmie ZPR,MIFLEX"? Jakich rad mógłbyś udzielić osobie, która rozważa skorzystanie z zaproszenia na spotkanie w tym miejscu? Czy poleciłbyś jej, a może odradził wykorzystanie szansy?
Buzz

Podobno zamiast obecnej wypłaty mają sznury dawać, aby już nie męczyć się na tym świecie pracując za darmo. A tak na poważnie, to podejście do pracowników poniżej jakiejkolwiek godności. Tutaj nikt nie myśli o przyszłości tylko się pracuje jakby jutra miało nie być. Bardziej się upokorzyć pracownika nie da jeśli pracując porządnie nie ma za co opłat zrobić. Naprawdę żyć się odechciewa, bo menele mają lepiej. Zasiłek jest, jedzenie jest, mieszkanie socjalne dostanie, a jak ma dzieci to już w ogóle lepiej żyje od nas pracowników. A tutaj człowiek pracuje i nie ma nic oprócz depresji.

@Buzz

No cóż przy takim podejściu do warunków to nie tyle co żyć się odechciewa tylko pewnie pracować skoro tamtego Pana i jego styl życia przytaczasz. Swoją drogą komentarzy od dłuższego czasu nie było, a zastanawiam się jak przy takim podejściu wyglądają tu aktualne rotacje? Są braki?

RB.

Wypłata 10 dni po terminie, albo płatna w ratach. Tak aby przynajmniej na sznur wystarczyło...

Weronika
@RB.

A wypłata chociaż wynagradza to opóźnienie?

RB.
@Weronika

Nie,

@RB.

Ale ostatecznie całość i ta wpływa za cały miesiąc i nie odkłada się tu nic na żadnej górce?

Co jaki czas w ZPR,MIFLEX" można ubiegać się o podwyżkę?

VC

Tutaj coś takiego nie istnieje.

Czy urlop w ZPR,MIFLEX" jest płatny 100%?

Bunio

Czy jeśli pracodawca spoźnia się tydzień z wypłatą, to ja też mogę spóźniać się tydzień do pracy i dawać w tym czasie z siebie 50% normy? Czy nikt tutaj nie widzi jaki to jest wstyd, czy może już każdy z zarzadu ma wywalone i byle do następnego miesiąca? Może wreszcie czas zacząć trzeźwo myśleć i zacząć ponosić konsekwencje beznadziejnych działań? Mi by było wstyd się spóźniać tydzień do pracy i udawać, że robię, ale widać niektórym nie jest wstyd nie wywiązywać się z umowy i płacić z opóźnieniem.

Genia
@Bunio

Dodała bym że zakład spóźnia się kilka miesięcy z wypłaceniem świadczeń socjalnych , podzielił pracowników na lepszych i gorszych jedni dostali inni nie...a to już podlega pod dyskryminację ... Wymówki tym że zakład nie ma pieniędzy , że ledwo ma na wypłaty które faktycznie płacone są w różnym czasie , każdy ma zobowiązania bank nie pyta czy masz tylko się domaga... Bo przelew był ustalony na 1 bo tak było płacone a teraz czasami jest wypłata 11....... Nie chciała bym żeby pieniądze za urlop "zniknęły" bo skończy się to w sądzie a to że mnie zwolnią to już inna kwestia bo modne tu straszenie zwolnieniem

Titanic
@Genia

Takie właśnie są skutki rządzenia przez osoby, które nie mają zielonego pojęcia o tym co robią i brak spójnej wizji w jakim to wszystko ma podążać. Na stanowiskach są ludzie z łapanki, którzy mają być po prostu posłuszni, a niekoniecznie inteligentni czy mający jakąkolwiek wiedzę. Tutaj dekadami się leci na tym samym patencie i praktycznie niewiele się tu zmienia, ale nie ma kto tutaj tych zmian przeprowadzić. Świat się zmienia, trendy na rynku się zmieniają, a jedynie Miflex się nie zmienia. Czasami trzeba patrzeć trochę w przyszłość na kilka lat do przodu żeby wiedzieć na co będzie zapotrzebowanie, ale tutaj się patrzy wstecz, aby tylko zaległości opłacić. Tylko to jest problem, który jest tutaj od dawna , ale winni nie są tutaj szeregowi pracownicy, a wszystkie niepowodzenia zgania się na nich, bo tak jest najprościej i najłatwiej. Z zewnątrz rządzić nikt tutaj nie przyjdzie, bo wystarczy, że zobaczy co tutaj się dzieje i od razu zrezygnuje. A właśnie powinien tutaj przyjść ktoś z zewnątrz, z doświadczeniem i dobrze opłacany, który nie bałby się wprowadzić zmian. Tylko większość w biurze dobrze wie jakby to się dla nich skończyło. A tak w ogóle to szkoda gadać i lepiej już pracę zmienić, a kółeczko wzajemnej adoracji niech dalej trzyma się rękami i nogami nawet jak tutaj już nic nie zostanie. Niech topią się w bagnie, którzy sami wytworzyli.

Bunio
@Genia

Śmiało zgłaszać do PiP, a jak nie to trzeba iść na drogę sądową, bo zachowanie totalnie niepoważne ze strony zarządu. Robią z ludźmi co chcą, a odpowiedzialnych nie ma. Zawsze winny tylko szeregowy pracownik i to na nim się trzema znęcać nawet jak pensji nie otrzymuje, bo to oczywiście jego wina.

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie ZPR,MIFLEX"? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

Obiłankenobi

Tu nie ma nadgodzin ;)

wypłaty jak zwykle nie dość że niskie to jeszcze przesunięte w czasie , fundusz socjalny niby istnieje a za wczasy pod grusza jednym wypłacają innym nie i to tez w terminach dogodnych dla a siebie powinno być wypłacone najpóźniej ostatniego dnia przed rozpoczęciem urlopu

kolargol

Każdy zarabia tyle na ile warta jest jego praca. Ludzie zarabiają dobrze ale dobrze pracują!!

husarz
@kolargol

Tak jest w każdej normalnej firmie, ale nie w Miflexie. Dla każdego człowieka co ma dwie ręce, dwie nogi i jest w miarę myślący, to 1600-2000 miesięcznie w dzisiejszych czasach, to jakby napluć komuś w twarz. Przecież to nawet po podwyżce minimalnej rok do roku nie pokrywa inflacji która następuje.

@husarz

Rzeczywiście podstawa wynagrodzenia nie jest zbyt wysoka. Może za to ewentualne świadczenia dodatkowe wyglądają o wiele lepiej? Daj znać, proszę, co oferuje pracodawca zatrudnionym pracownikom.

husarz
@Paweł

Nie ma żadnych.

motylek

nie tak nie jest

trader
@kolargol

Witam, 'dobre' zarobki to zaczynają się od 4 tys. netto. Taka kwota mniej więcej pozwala się człowiekowi utrzymać i być niezależnym. Czy ZPR Miflex zapewnia takie zarobki swoim pracownikom?

Życia Cud

Piękny zakład jako skansen przemiany ustrojowej lat 90 w Polsce. 30 lat później w tym zakładzie dalej ludzie dają się poniżać za grosze, a jedyna motywacja pracowników to groźby zwolnieniami i szczucie ludzi. W którym roku ludzie żeście się zatrzymali? 98, a może wczesne lata 2000 gdzie w Kutnie nie funkcjonowała jeszcze strefa przemysłowa? Kumoterstwo, donoszenie, szczucie ludzi, groźby zwolnieniami jako motywacja (każdy kto skończył jakikolwiek poważny kurs na temat pracy z ludźmi jako kierownik wie, że nie ma nic gorszego, szczególnie jeśli zakład ma rychłą reputację i niskie zarobki), a tutaj to codzienność? Gdzie ludzie Wasze ambicje i honor? Gdzie jakiekolwiek chęci rozwoju i chęci polepszenia swojego życia? I tyczy się to wszystkich, bo umówmy się, że na jakim stanowsiku byście nie pracowali, to są to śmieszne pieniądze. Gdyby w Kutnie były same takie zakłady, to miasto by się nie rozwijało, a tutaj wszędzie coś się buduje. W dobrym zakładzie można naprawdę dobrze zarobić i w mieście mamy pracowników, którzy dojeżdżają nawet z większych miast, bo mają możliwość lepszych zarbków. Miflexowe zarobki, to dobra tygodniówka, a nie miesięczna pensja. Atmosfera w pracy też się liczy, a tutaj można przeżyć szok patrząc co się w ogóle dzieje. Niezłych czasów dożyliśmy, że imigrant ze Wschodu ma więcej jaj, honoru i ambicji niż rodowity pracownik pracujący kilknaście, albo kilkadziesiąt lat w jednym miejscu.

Czy wypłacają dodatkowe nagrody w ZPR,MIFLEX"?

Flugo

Nie. Chyba, że zarząd sam sobie, ale szarak nie ma o tym pojęcia.

Covid-19

W tym zakładzie z dykty i kartonu nawet wypłat (które są na poziomie minimum egzystencjalnego) niektórzy nie dostają na czas. Powinno to dawać do myślenia pracownikom, a niestety nie daje. Już chyba Chińczycy z pobliskiej "restauracji" śmieją się z tego zakładu, bo nawet przybysz z Chin zarabia więcej od Polaka.

Jak długo czekaliście na odzew z ZPR,MIFLEX"? Oddzwaniają zawsze?

XxX

Jak już wszystko zapłacą to czasem nawet wystarczy na rachunki za telefon. Generalnie wszystkie rachunki są wrzucane do wielkiego pudełka i raz w miesiącu są wyciągane 3 które się opłaca. Jak ktoś bardzo mocno się dopomina o zapłatę wtedy się go informuje, że jak będzie dalej taki natarczywy to zostanie wyłączony z losowania na najbliższe pół roku.

Będzie super - przecież nowy dyrektor operacyjny uzdrowi sytuację. Znajdzie nowych klientów, rozwinie współpracę z aktualnymi, podniesie nasze pensje etc.

bonifacy

Tutaj już nic i nikt nie pomoże. Ten kto pracuje lub pracował dobrze wie jak jest. Zawsze tam będzie się pracować za minimalną lub niewiele więcej, bo taka jest polityka.

XxX

Ciekawe czy znajdzie się ktoś kto da się wpuścić w maliny obejmując to stanowisko. No chyba że przyjdzie ktoś kto nie ma pracy bo nikt logicznie myślący nie przyjdzie na tego Titanica.

Jakie narzędzia pracy zapewnia ZPR,MIFLEX"? Można liczyć na służbowe auto? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

tomek

Prezes ma szofera oraz autko, prezes to ma dobrze

Czy w ZPR,MIFLEX" są paczki/bony świąteczne?

tuktuk

Nie ma. Tzn. teoretycznie powinno być, bo jest ZFŚS, ale w praktyce zazwyczaj pod przykrywką braku pieniędzy pracownicy dostają jak prezesowi pasuje. Ogólnie miejsce pracy bardzo smutne. Chyba od lat 90 nie było roku żeby było dobrze w tym zakładzie. Ciągle kryzys, ciągle na minusie, a na produkcji ciągle mało. Nawet pensji minimalnej na czas się teraz nie dostaje. Niektórzy chyba naprawdę muszą kochać tę pracę, że tyle lat pracują i nie mają jeszcze depresji.

Cezary

Są dwa rodzaje pracowników: ci, którzy robią, i ci, którzy podpisują że zrobili. W Mifleksie pracują najdłużej ci , którzy podpisywali, że zrobili. To jest jedna z przyczyn upadku Miflexu. Nie warto tam iść pracować, bo tylko człowieka wykorzystają i zaraz potem go się pozbędą, żeby w przyszłości nie było potencjalnej konkurencji. Jest to robione za wiedzą kierownictwa, zwłaszcza tam takiego jednego pana. Kryci są swoi kolesie.

Zostaw merytoryczną opinię o ZPR,MIFLEX" - Kutno

• Jak się pracuje w ZPR,MIFLEX"?

Zobacz opinie na temat firmy ZPR,MIFLEX" tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ZPR,MIFLEX"?

ZPR,MIFLEX"