FA Krosno S.A.

Opinie o FA Krosno S.A.

Monia
@Ktoś

A kiedy zaczynasz ???? Mam nadzieję że ci się spodoba praca i ludzie

Monia
@Ktos

Ja pracuje na selekcji praca ok na innych stanowiskach tez jest dobrze

Ktoś
@beta

A nie orientuje sie Pani czy sa teraz przyjecia na pakownie, czy na inne stanowiska daja ludzi? Bo wlasnie slyszalam, ze na pakowni nie jest ciezka praca... Ale pojecia nie mam gdzie mnie dadza wlasnie... Dlatego chcialam jakiejs osoby pracujacej dopytac. Czy moglabym sie jakos z Pania skontaktowac prywatnie, byloby szybciej i sprawniej :) Bylabym wdzieczna bardzo :)

@Ktoś

Nie jest ciężko /na pakowni/a atmosfera u mnie w brygadzie jest ok w innych nie wiem :-)

NT Nowy wpis

Chcę wziąć udział w naborze na to stanowisko Technolog - Inżynier procesu, jedyne czego mi brakuje z wymogów to pojęcia o Lean'ie :D Sporo się o tym nasłuchałem od znajomych z innych firm, ale u mnie tego nie było, bo pracowałem w niewielkim przedsiębiorstwie. No a przyuczą z tego jak coś czy odpada wtedy kandydat?

Wiesz, jak wygląda wynagrodzenie początkowe, które oferuje FA Krosno S.A. dla potencjalnych kandydatów? Na GoWork.pl pojawiło się ogłoszenie na stanowisko Inżynier Procesu.

Obecny

Nie licz na wiele, najniższa krajowa a obowiązków bardzo dużo, na jakąś super atmosferę też nie licz

Rocky Balboa

Premia jest co 3 miesiące za nie chorowanie i tyle

T

Trafisz początkowo na jedną maszynę potem dodadzą ci druga jak ogarniesz dwie będą ci bajki ściemniać o podwyżce jak włączysz trzecia i takim sposobem chcą jednym pracownikiem pół zakładu opędzić za podstawową teraz pensje się cofają jak podstawowa wynosiła 3000 ludzie mieli 3300 teraz stowcyne chlapna i się ciesz dobry gest a dodadzą ci druga maszynę i robisz za dwuch za stówę więcej żyć nie umierać pracownicy nie są nagradzani

Ortografia... Nowy wpis
@T

Ale dokładnie tak jest, ale mi się wydaje że nie chcą pół zakładu opędzić jednym pracownikiem... Wiesz co zauważyłem że pana PJ nie boli że ktoś mało zrobił że ktoś robił na jednej maszynie. Jego boli to że Ty sobie usiądziesz na chwilę albo nie leje Ci się pot z (usunięte przez administratora)to już trzeba ci dołożyć bo jesteś produkcyjny i nie musisz pokazywać się na operatywce wraz z panem PJ więc rób aż się zajedziesz.... Chce tylko dodać jeszcze że jak pan PJ się wzbogacił szybciutko tak pan szybko straci przez tą zawiść i chciwość i brak racjonalnego myślenia i brak szacunku do ludzi piętro niżej nie pozdrawiam ????

Obserwator Nowy wpis
@Ortografia...

Trzeba sobie jasno powiedzieć ,że jakikolwiek poziom zakończył się po odejsciu dyrektorów GK i KB . W tej chwili poziom jest taki jak widać czyli godny pożałowania brak jakiegokolwiek poziomu i swojego zdania .

Zofia Nowy wpis

Pracował ktoś zdalnie jako inżynier sprzedaży? W ogłoszeniu są wymienione wszystkie formy pracy, łącznie ze zdalną i hybrydową. Ciekawa jestem, jak to w praktyce wygląda, od razu można zaczynać pracować w tym trybie? Bardzo by mi to odpowiadało.

Helo

Prezesie po za wyczerpująca praca w Fa bo ciągle mało ,ludzie mają rodziny i nie żyją tylko Fa więc zmuszanie ludzi do pracy w sobotę po tygodniu ciężkiego zapier...jest chore????.

Pracowników

Nie chcesz - nie przychodzisz

@Helo

No niestety prezesowi i reszcie zarządu znudziły się autka więc trzeba wymienić a ktoś musi na to zarobić, więc ludu niby wolny do pracy

Arnold
@Helo

Nikt nikogo nie zmuszał a tylko prosi za odpowiednie wynagrodzenie w pracę sobotę i to płatne bardzo dobrze, jeżeli masz takie odczucie że bardzo ciężko pracujesz przez cały tydzień to czemu wyszła inicjatywa pracy w sobotę może z powodu iż 2.05 jest wolnym dniem w FA a inne zakłady muszą tyrać nad tym rozwiązaniem się nie zastanowiłaś. A co do ciężkiego (usunięte przez administratora) to bym się kłócił bo w innych bo chyba nie pracowałaś. W innych zakładach niż w FA nie jest tak źle jak opisujesz, np. za bramą nie chodzisz na herbatkę czy kawkę kiedy chcesz tylko na przerwie itp.

Bo ja
@Helo

Jakie zmuszanie? - chcesz przysc za dodatkowa kase, przychodzisz. Tu źle ? - sprawdz jak jest w innych fabrykach w Krośnie, gdzie nawet na kibel masz wyznaczoną przerwę i caly dzień nie masz kiedy kanapki

Mhm
@Pracowników

"będą wyciągane konsekwencjie" tak samo jak z zostawianiem po 4h . Ciągłe zastraszanie nie bez powodu były drukowane kartki że sobota pracująca bez możliwości sprzeciwu co lepsze było mówione dzień przed i masz przyjść i koniec. Tak się tu ludzi szanuję że się mówi dzień przed a cały tydzień jak się pytało nikt informacji nie dał. Widocznie robisz na górze my na dole możliwości wyboru i sprzeciwu nie mamy sory

@Mhm

Se prawda niech biurowcu w końcu przyjdą w sobotę może im zaproponujcie ludzie mają dość tego mieszania bo wysyłka bo pilne nie trzeba było ludzi na działach uszczuplać i zwalniać a tych co odchodzą nawet nie umiecie zatrzymać w firmie ludzi macie za nic a jak wam przystawi to (usunięte przez administratora) najlepiej idzie i pisanie mejli do majstrów zachwile mało kto tu będzie chciał pracować no chyba że pan Maciuś bo maszyny są samoobsługowe wystarczy je tylko włączyć i podkrecic

Brałeś udział w rekrutacji do FA Krosno S.A.. Jakie warunki Ci zaproponowano? Czy na rozmowie kwalifikacyjnej panowała przyjazna atmosfera? Czy coś Cię zaskoczyło?
Alan

Jest rekrutacja dla specjalisty ds. sprzedaży ze znajomością jęz. angielskiego. Można aplikować do końca roku. W obowiązkach aktywne pozyskiwanie nowych klientów. Robi się to głównie przez telefon czy trzeba jeździć do klientów i dają samochód służbowy?

Emilia

Czy stanowisko Project Managera już obsadzone? Oferta niby aktualna, ale ma ponad miesiąc. Ktoś z pracowników wie coś na en temat? Lub ktoś z was był na rozmowie kwalifikacyjnej i przechodził przez cały proces rekrutacji? :) Wymagane jest aż 5 lat doświadczenia, jakie zarobki oferują dla pracownika z takim stażem pracy przy zarządzaniu projektami? Elastyczny czas pracy jest, a co z trybem hybrydowym?

Uczeń
@Emilia

Nikt nic nie wie? Ew jak wyglądają inne stanowiska - obecne lub jak wygląda rekrutacja?

Jaka jest kultura pracy w FA Krosno S.A.?

Wacek

A konkretniej? Co takiego się dzieje, możesz podać przykład sytuacji, żeby lepiej to zobrazować? Mowa o pracownikach czy o szefostwie? Jeśli o pracownikach, czy to może znaczyć, że są jakieś 'korzyści' za to kopanie dołków?

@Wacek

Czy kożyści to nie wiem ja tego nie robie, a co do szefostwa to zapomnij o jakiej kolwiek podwyżce jeżeli masz własne zdanie, jeżeli mówią że czarne to białe, nie należy tego prostować, reszte sam się domyśl

aneksy o podwyżkach dawali w przed stójka niewiele dali . Prośba do . Pj żeby wyluzował nie latał po działach nie sprawdzał ludzi na jakich prędkościach maszyny chodzą bo nikt tutaj niema płacone od sztuki i ilości niech da ludziom spokojnie pracować bo za chwilę niewiele produkcyjnych zostanie na zakładzie a chyba już idzie zauważyć że dużo porządnych fachowców odeszło i odchodzą dalej a niektórzy nie chcą przedłużenia umowy można powiedzieć tak niema ludzi niezastąpionych tak niema allllllle czy jak dobrzy fachowcy odchodzą a na ich miejsce przychodzi ktoś na miesiąc to dobre rozwiązywanie chyba nie.a działy Kuleja i prognoza będzie taka starzy odejdą na emeryturę a młodzi podchodzą i pewne działy staną odkąd dyrektor p .Bednarz odszedł działy Kuleja albo roboty dużo albo szarpanina na działkach.

Ajak

Masz rację jeszcze chwilę i nikt nie będzie w stanie uczyć nowych pracowników,a oni przychodzą i zaraz uciekają .Fakt że pan J .stoi i dopytuje "jak idzie automat "nie pomaga ,bo zgłaszając mu jakiekolwiek uwagi to się zachowuje jak by nie słyszał co się mówi ważna cyfra a nie fakt że automat nie chodzi.masakra co teraz się dzieje nie było tak za Bednarza .

Myśliciel

Zarząd przelewa swoją flustracje za nieudolność pracowników biurowych i planistów którzy ewidentnie nie radzą sobie z swoimi obowiązkami a cierpia na tym pracownicy produkcyjni i muszą naprawiać (usunięte przez administratora) który oni tam mają na górze i są gonienii i jeszcze krzesła biorą ... Myślę że czas wziąć się za górę a nie produkcję bo produkcja wywiązuje się z swoich obowiązków mając krzesło czy nie a jak ktoś na górze sobie nie radzi to czas chyba na jakieś refleksje ... Myślę że jak by niektórym zniknęły krzesełka to może by się przeszli i zobaczył co się dzieje w zakładzie a nie klikanie w komputerek bo ewidentnie to komuś nie wychodzi... SMIECH NA SALI KRZESEŁ NIE MA GÓRA SOBIE NIE RADZI DOWIDZENIA

@Myśliciel

Sw prawda może krzesła z góry im pozabierać akord prubuja wprowadzać ilość i mało im dalej i mało a płacą (usunięte przez administratora) pensje niektórzy nawet podstawowej od lipca poszła średnia w górę a na górze tacy zapracowani że nie mają kiedy aneksów dać pewnie dadzą przed stujka żeby ludzie się nie chlali że (usunięte przez administratora) dostali podwyżki dają nielicznym z produkcji a reszta robi za (usunięte przez administratora)pensje produkcyjnych ścigają bo mało bo mało to z góry przezedzic trochę na Dul bo na szlifierkach nie ma kto robić i na innych działach też.

Firma staje się coraz bardziej nowoczesna, wprowadzenie stand desków to był świetny pomysł zarządu, chociaż panią z biura będzie troszkę niewygodnie w szpilkach ;) . A tak na poważnie to pracownicy z produkcji nie mogą się doczekać kiedy pracownikom biurowym wymienią biurka i zabiorą stołeczki bo w fabryce nie pracuje a nie siedzi...

s

Jakie są warunki pracy na stanowisku konstruktora? Jakie są stawki b oraz ew dodatki?

Bartosz
@s

Teraz właśnie szukają inżynier konstruktora ale w ogłoszeniu niestety nie podali stawki a sam jest ciekawy. Dodatków jest sporo: szkolenia, dofinansowanie do wypoczynku, paczki świąteczne. Ty masz zamiar aplikować że pytasz?

Megi

Czy firma zatrudnia cudzoziemców? Jaką umowę dają?

Rocky Balboa

Witam.podobno od maja ma wrócić 4 brygadowka.ktos coś wie czy to prawda?

Jak ktoś uczciwie pracuje to ma. Każdy dostał podwyżkę i niezadowoleni. Lepiej żeby wszyscy mieli minimalną to nikt by nikomu nie zazdrościł.

Indywidualnie przyznawali te podwyżki? Pisali w komentarzach wcześniej że jeden miał więcej, a drugi mniej. Kto to przyznawał?

Czy w FA Krosno S.A. zatrudniani są obcokrajowcy?

Jojo

Omijajcie ta pseudofirme szerokim łukiem, operatorzy maszyn specjalistycznych zarabiają tyle co kobieta która składa pudelka

Gabriela
@Jojo

Aż ciekawa jestem jakie stawki masz na myśli. Rzucisz jakąś poglądową kwotą? No chyba że najniższą krajową masz na myśli?

DXD
@Jojo

A jakie to maszyny specjalistyczne?

@DXD

To takie których nawet najlepsi inżynierowie nie potrafią uruchomić, a tajemna wiedzę o ich obsłudze przechodzi z mistrza na ucznia. Dwóch zawsze ich jest, mistrz i uczeń...

@Anna

a tak całkiem poważnie? jak tak naprawdę aspekty związane ze szkoleniem tu u was wyglądają? i czy można liczyć na jakąś większą liczbę kursów? jakie były w ostatnim czasie?

nie
@Maria

kiedyś nawet chciałem nauczyć się pracować na kilku różnych stanowiskach, ale nie dano mi takiej możliwości, słaba firma, to nie jest miejsce dla ludzi, którym coś się chce w życiu

@nie

Serio? Mnie to nawet "kijem" majster ścigał żebym jeszcze jedną maszynę nauczył się obsługiwać ;P jeżeli chcesz się uczyć i masz pojęcie co robisz to z rozwojem nie ma problemu... Kursy są darmowe ale trzeba być lojalnym bo były przypadki że koledzy dostali uprawnienia na suwnice a za miesiąc już ich nie było

@Maria

Są kursy i szkolenie jak tylko ktoś jest chętny do nauki. Wszystko finansuje firma, więc jest ok.

Hmm

Jakie kursy, żadnych kursów nie ma, psełdo szkolenia i nic więcej.

Pracowników
@Hmm

Ja miałem szkolenie na obsługę automatów, po czym dostałem fajna podwyżkę i obecnie mam prawie 5k

B
@Pracowników

Ja też narzekać nie mogę. Pracuje na pakowni i z tego co się orientuję dostałam największą podwyżkę ze wszystkich. Zawsze to kilka stówek więcej. Jak jesteś dobrym i sumiennym pracownikiem zakład zawsze Cię doceni.

Pracownica
@Pracowników

Ja dostałam podwyżkę i powiem szczerze że nie spodziewałam się aż takiej. Naprawdę byłam mile zaskoczona. Mam nadzieję że w tym miesiącu również będzie premia ilościowa tak jak w poprzednim miesiącu.

5k to tylko chyba pobożne życzenie takiej pęsji

Helo

Ma być spotkanie z okazji promesy co rozdali majstrowie i prezes .Więc zachęcam ludzi ,zamiast komentować między sobą to może trzeba wreszcie wstać i powiedzieć jak my to widzimy✊????

Konik
@Helo

I kiedy ma być niby to spotkanie. Żalą się te osoby które mało dostały podwyżki widocznie nie zasługiwały bo dużo jest takich osób co ściemę walą a zarabiać chcą dużo.

@Konik

a w jak konkretnie sposób te podwyżki są przyznawane? mam na myśli ogłoszenie ich w pierwszej kolejności. nikt nikomu nie wyjaśnia za co otrzymał? wtedy chyba by problemów już nie było, bo by jasność każdy miał?

(usunięte przez administratora) i nic więcej ,place na poziomie najniższej krajowej po 40 latach nawet pracy żadnych premii, nawet na świeta ich nie stać coś załodze dać .Morale załogi na poziomie 0

Dominika

Kiedy będą przyjęcia do pracy ??? Na jakie wynagrodzenie można liczyć ???? Jaka jest atmosfera w pracy ????

Robol
@Dominika

Teraz to będą zwalniać bo mają być 3 zmiany. Najwięcej jest niepotrzebnych osób na pakowni to będą tam zwalniać bo tam to byle kto może robić

Fyrlok

Uwierz mi że będą 3 zmiany

Wilki Krosno
@Fyrlok

Będą 3 zmiany ;-) i tak powinno być kiedyś tak było...........

@Wilki Krosno

No i są 3 brygady bardzo dobrze cwaniarki / rodzinki / pokażą u innych na co je stać współczuje innym koleżankom nie dajcie się od razu do majstra zgłaszajcie dobrze że do mojej brygady trafiły fajne osoby .......

Malpiszon
@beta

Na 3 brygadzie też jest wielka Prezeska śmiech na sali wieśniara wielka pani B

@Malpiszon

smiechem na sali jest to co zrobili z brygadzistą 2 brygady .brak poszanowania wieloletniego pracownika z najwiekszą wiedzą na pakownii

Andy
@Wilki Krosno

I bardzo dobrze. W końcu wolne soboty i niedziele.

Ksysiu

Co sądzicie o operatorach na automatach na każdym stanowisku?

@Ksysiu

Same pozytywy,ogarniają te rupiecie w miarę swoich możliwości .

@Helo

A te przykładowe pozytywy to jakie? Rupiecie? To po ile one lat mają?

Może ktoś zwróci uwagę na ubiory co niektórych pań . Bluzki z dekoltami /nie firmowe/, obuwie adidaski nieodpowiednie , a paznokcie to już przesada ...... Dlaczego nikt na to nie zwraca uwagi .

@Anna

Zazdrosna jesteś? Wystarczy zadbać o siebie. Paznokcie w niczym napewno nie przeszkadzają bo gdyby tak było to by panie ich nie miały. A tak nawiasem nigdy nie widziałem na zakładzie dziewczyny w bluzce z dekoltem. Twoim zdaniem to że ktoś pracuje na stanowisku fizycznym nie może być zadbany? A z tego co słyszałem to niejedna bez paznokci z dłuższym stażem nie pracuje tak jak ta Pani.

@Miro

Nie mam o co być zazdrosna . Jestem zadbaną kobietą i też mam ładne paznokcie ale bez przesady. Pracuję w tym zakładzie bardzo długo i czegoś takiego jeszcze nie widziałam. Może ta pańcia nie jest w twojej brygadzie albo i jest tylko masz klapki na oczach.

@Anna

W czym Ci przeszkadzają jej paznokcie? Skoro ma jakie ma i pracuje to chyba jej nie przeszkadzają a Tobie tym bardziej nie powinny. Widocznie mało rzeczy jeszcze widziałaś.

@Miro

A czy ja powiedziałam że mi przeszkadzają . Do pracy tak raczej nie wypada to nie praca biurowa. Na dyskotekę na imprezę z tym makijażem i rzęsami jak firany . A co do jej pracy to jest różnie jakby nie jej mamusia to by sobie nie radziła . Z każdą bzdurą leci do mamusi .

@Anna

Chyba musisz mieć bardzo nudne życie skoro tak zajmujesz się krytyka innych. Jesteś jedyną osobą na forum co krytykuje jej wygląd. Nawet jej rzęsy Ci przeszkadzają? Moja żona też pracuje fizycznie i rzęsy również ma jak firany jak to nazwałaś. Co ma wygląd do pracy? Skoro pracuje w fabryce to ma wyglądać jak chłopka? Nie rozumiem co ma wygląd do pracy? A co do mamusi z tego co słyszałem chodziła bo żadna z was nic nie tłumaczyła. Szkoda ze jak przyjmowali studentów to każda pierdołe przynosiłas im i robiłaś wszystko za nich. Co do adidasów jak to napisałaś proponuję udać się z tym problem bo dla Ciebie to chyba duży problem do Pani od bhp. Na tym kończę bezsensowna dyskusje nieprowadząca do niczego.

Zostaw merytoryczną opinię o FA Krosno S.A. - Krosno

• Jak się pracuje w FA Krosno S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy FA Krosno S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 45.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w FA Krosno S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 36, z czego 8 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 16 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

FA Krosno S.A.