ZF Braking Systems Poland Sp. z.o.o

Opinie o ZF Braking Systems Poland Sp. z.o.o

Operator

Od pilnowania pracowników są liderzy, albo kierownicy. Niedługo w tej firmie oddychać też nam zabronią osoby, którym szkodzi nieświeży oddech kolegi.

Luli

Wyobraz sobie ze jest to (usunięte przez administratora) jak trzeba skakac po stacjach przez godz , bo palacze musza sobie zapalic. Godz w niepelnym skladzie przed, I po przerwie to chyba duzo co nie? Po prostu nie mam ochoty (usunięte przez administratora) na lini za inniych tylko dla tego ze znikaja na papieroska po 10min potem znowu 10min inna osoba itd. Wiec czasowo wyglada to tak ze jak na lini jest 5palaczy to trzeba troche sie naskakac po lini za nich... wiec sam sie ogarnij I nie sedz tyle na palarnii

@Luli

Racja. (usunięte przez administratora).....palaczy jak 4 godz nie umia wytrzymać bez palenia.

Ktoś
@Luli

Wypisujesz bzdury. Osobiście nie palę i jestem wrogiem palenia, ale przynajmniej potrafię spojrzeć obiektywnie na problem. Ja też pracuję na linii i jakoś nigdy palacze sami nie schodzą ze stacji po to, żeby zapalić. Zawsze zastępuje ich lider i nie trwa to 10 minut. Nie siej fermentu. Bo jeżeli jest jak mówisz to w godzinie, w której operatorzy schodzą na papierosa powinien być niższy wynik. A kierownicy monitorują produkcję. Coś z Twoją oceną sytuacji jest nie tak.

Yyyy
@Ktoś

Chyba nie wiesz co sie dzieje na boostrach... liderzy teraz glownie sa pracujacy wiec palaczy nie ma jak zastapic tylko trzeba skakac na lini... I niektorzy sa tak bezczelni ze maja w (usunięte przez administratora) wynik itp. Z reszta wyniki zawsze sa oklamywane... wszyscy o tym wiedza... a palacze to jest problem dla lini I to duzy... I znam takich co chodza nawet po 12min na petka 4razy na zmiane. Wiec sam nie siej informacji skoro nie wiesz jak sytuacja wyglada na boostrach

Yyyy
@Ktoś

A wynik sie zgadza bo liderzy maja parcie I kaza (usunięte przez administratora) w niepelnym skladzie tak jakby byl pelny proste...I inni na tym cierpia

Haha
@Yyyy

I to aż tak cię boli? Skoro osoba paląca idzie zapalić i nie ma jej 10 minut to w czym problem? Idź sobie do kibla na 10minut na fejsbuczku sobie posiedź i wróć,jak mi się chce (usunięte przez administratora) i siedzę w kiblu 10minut to tez jestem bardzo zły bo sram? Ogarnij się cepie jak nie masz swoich problemów ze boli cię ze w pracy ktoś pali to zajmij się pilnowaniem dzieci żony męża czy psa

Maria

ZF z tym rozliczeniem 3 miesięcznym mam na dzieje że to plotka był by to dla firmy strzał w kolano.Grono ludzi odejdzie a nowi jak się dowiedzą to nie przyjdą.Trzeba pamiętać że kryzys minie a po takim ruchu z waszej strony ludzi do pracy nie będzie

@Maria

Siemano tu wasza znienawidzona Jola:) dyrekcja chce was ponoć (usunięte przez administratora) A wiecie o tym że nadgodziny w danym miesiącu miesiącu mają być wypłacone normalnie, za dany miesiąc? Kodeks pracy nie przewiduje innej możliwości Tak że tego...

Mm
@Jola

Jak będą chcieli to mogą zrobić nawet roczny okres rozliczeniowy. Tak przewiduje kodeks pracy

@Jola

Jola, kij ma dwa końce. Zgodnie z KP sobota to nie są nadgodziny. Za pracę w sobotę należy się dzień wolny.. I tyle. W kraju na wskroś katolickim możemy pracować dodatkowo tylko w dzień święty czyli Niedzielę. Taki paradoks.

UR

Gdzie jest Adi szwaja ?

Słyszeliście o nowym pomyśle dyrekcji? O wprowadzeniu 3 miesięcznego rozliczenia za nadgodziny . Porażka mam nadzieję że nie wypali bo zaraz się zwolni większość ludzi . Każdy robi nadgodziny nie dla przyjemności tylko po to żeby zarobić dodatkowe pieniądze w danym miesiącu . Wszystko w sklepach podrożało rachunki większe ,paliwo drogie więc dojazd do pracy jest na skraju opłacalności jak ktoś dojeżdża z daleka .Za tom podstawę bez nadgodzin nie opłaca się tu pracować w obecnych czasach a każdy wie jak to jest z takim rozliczaniem za 3 miesiące nie będzie pracy i idź na wolne z nadgodzin wybierz. Porażka każdy chce zarobić godziwe pieniądze w danym miesiącu dla tego robi nadgodziny bo podstawa słaba . Dyrekcja opamiętajcie się

Magazynier

Fachowe i konkretne pytania zwiazane z praca magazyniera. Pytają o umiejętność obsługi skanera i pojazdów jezdnych ( wózków widłowych, skuterów itp.) Pytaja o t oczy bedziesz opracowałw nadgodzinach - warto powiedziec ,ze tak, gdyz i tak nie zawsze trzeba na nie przychodzic.

Lucyfer

Słabo jak ktoś na stanowisku dyrektora krzyczy po liderach, ktoś na jego stanowisku nie powinien nawet głosu podnosić bo jego autorytet maleje mimo że już jest na poziomie ozdoby ogrodowej ktoś uważa podobnie czy tylko mi się zdaje że Szewa ma problemy emocjonalne

@Lucyfer

A kto to jest Szewa?

Skoro nie wiesz który dyrektor krzyczy po ludziach to krótko robisz kolego

Szukam Pracy

Od samego czytania się robi nie dobrze... Człowiek człowiekowi wilkiem... Żal mi was ludzie... Sobie forum załóżcie, przypominam że tu ludzie chcą się czegoś dowiedzieć o zakładzie pracy a nie o waszych kompleksach i bólach (usunięte przez administratora) Ciągle was coś boli a bo ten to albo tamto ten ma więcej ten ma lepiej ten mniej robi ten siedzi a ten stoi ten pali a tamtego stać na batony. I dlatego ten kraj wygląda jak wygląda...

Produkcja

Szanowny Pan P.O. jezeli tak bardzo chce dostac sie na wyzsze stanowisko to prosze biuro mu zrobic blisko palarni, zeby chlopak nie musial za daleko chodzic. Bo juz w swojej kadencji liderowskiej kilka km zrobil na palarnie...

Tak

Robol
@Produkcja

Wyższe stanowisko już piastował i nie utrzymał się na nim. Co do palarni to nie on jeden wydeptał już sobie dróżkę. Pracą też nikt tego pana nie zagnie, ale jest dużo osób , które potrafią pracować na każdej linii. Potrafił się chłopak ustawić. Ma poparcie rządzących. Ma ludzi, którzy za niego robią, a on zbiera pochwały za super produkcję. Rzuci fachowym okiem na linię, udzieli pochwały lub reprymendy i może dalej chodzić z nosem przy telefonie i grać w durne gry. Jeżeli o coś spytasz to nie widział i nie słyszał. Ale wszystko i wszystkich obserwuje. Już niejednego zakablował i doprowadził do zwolnienia.I nikt mu nie zarzuci, że jest (usunięte przez administratora) Jest po prostu dobrze zorganizowany. Teraz niby jest na wypowiedzeniu, ale wątpię, żeby się zwolnił. Czeka co mu zaproponuje ZF ( jego słowa ) i się z tym nie kryje. Negocjacje w toku. Tylko gdy zwalniali się inni liderzy nikt im nie zaproponował indywidualnych stawek. A przecież byli takimi samymi fachowcami. Ale jak ktoś potrafi zadbać o swój interes to chwała mu. Nasza firma potrzebuje takich ludzi, którzy uprzejmie donoszą.

Lider
@Produkcja

Nie pierwszy raz było tworzone specjalne stanowisko dla kogoś kto wydeptał sobie karierę robiąc wszystko tylko nie biorąc się za pracę. Może tym razem zarządzanie systemem kompleksu palarni. Może znajdzie się coś równie potrzebnego. Norma dla tego zakładu. Nikt się nawet nie zdziwi.

Mem
@Robol

Wieść niesie że idzie na Ur. Ale się chłopaki ucieszą że dostali największego donosiciela na zakładzie. Druga sprawa że facet jedyny co umie to włączyć grę na telefonie, a dyrekcja chce z niego zrobić automatyka XD

@Mem

Ale UR montaż, nie obróbka? Bo tam takie dziwne transfery już były jak z Wami pracowałem. Piękne czasy. Wszystkich pozdrawiam. Jesteście super. Te komentarze nie oddają tej fajnej atmosfery jaką pamiętam pracując w TRW/ZF. Optymiści, napiszcie cosik

....
@Mem

(usunięte przez administratora)UR pewno ladnie zarabia ale coz nie jest to stanowisko biurowe. Trzeba bedzie pracowac w UR a to komus moze sie nie spodobac ze nie bedzie czasu na papieroska co pol godz:) . (usunięte przez administratora)

Kontra

Hahahaaa... dobre... wszedzie pracuje owszem jak juz musi . Bo jak jego linia stoji to praca gardzi na innych liniach I siedzi w biurze udajac ze robi soski albo Bog wie co . Inni liderzy musza (usunięte przez administratora) na linich jak juz moja postoj swojej lini. A Pawelek co.... rozesle ludzi I pyk telefonik I do biura z (usunięte przez administratora). A najlepsze jak nie ma Beaty . To na zmianie C Nagle pojawia sie 2 zastepcow. Z czego jest jeden prawowitym zastepcom a Pan,, P,,O,, I tak sie wtraca w kierowniczenie I wnerwia ludzi.(usunięte przez administratora), obserwuje ludzi, wtraca sie w produkcje. A najlepsze ze ludzi brakuje na liniach albo lider jest pracujacy ale Pan Pawelek nie przyjedzie pracowac I pomoc skoro moze sie bawic w kierownika kij wie po co. I to jest sprawiedliwosc... (usunięte przez administratora)

Mem

Wszędzie robił, wszystko widział, wszystkich podkablował... człowieka bez jakichkolwiek kwalifikacji do UR ? Puknij się człowieku w głowę. Ta sytuacja będzie dowodem na to, że w tej firmie nie liczy to co kto umie, jakie ma doświadczenie itd. tylko jak bardzo punktuje u góry czyimś kosztem.

@Robol

Nie tylko on. Jest kilku takich pseudo kierowniczkow. Co guzik robią tylko telefon i papierosek. Jednego tez juz ze stanowiska wywalili i czeka co mu firma zaproponuje bo gdzie się blond nieudacznik podzieje

@Produkcja

A mało jest osób głownie z boostrów co mają dwie dodatkowe przerwy na papieroska .Niektóre osoby to nawet po 10 min siedzą albo i dłużej .

Kanaly

Sprawdzona informacja nowe AZ 8osob zatrudnionych z tego juz jest tylko 6osob bo 2zrezygnowaly a nawet nie zaczely pracy na produkcji mowia ze maja na start 4tys brutto... a My na 3 stawce STARZY I DOSWIADCZENI PRACOWNICY 4300zl... Zf WStyd.WSTYD WSTYD!!!!!! I gratulacje za dowartosciowanie swoich pracownikow

Snap
@Kanaly

Nowe osoby już nie pracują, bo tak zostały "zachęcone" przez operatorów pytaniami "a czytałeś/czytałaś już GoWorka?" żenada... ludzie narzekają, że nie ma nowych osób na produkcji, a jak już zaczną pracować, to sami ich zniechęcają...

Szokkkk
@Kanaly

Podobno zostało już tylko 5 osób z tych 6 :/ TAK to prawda, że mają na DZIEŃ DOBRY 4tys brutto i są pod firmą, która też zarabia!!! To ile ZF płaci za takiego NOWEGO, który nic nie ogarnia????? Wstyd!!!

Ona
@Szokkkk

5 nowych osób na zm.B, a jedna na zm.C, to jest sześć osób. Nie siejcie fermentu, tylko najpierw sprawdźcie Wasze informacje.

Kocham tą firmę
@Snap

I bardzo dobrze, niech wszyscy uciekają, nowi, starzy, moze w koncu cos dotrze do tych pustych łbów za sterami tego (usunięte przez administratora)

Wkurzona
@Snap

I dobrze ze zniechecaja .... szlag czlowieka trafia ze nowi maja tyle samo kasy co my !!! I tak trzeba za nich pracowac bo nie ogarniaja. Wiec po co nam takie osoby? Znow na mopy? Wiecej jeszcze kobiet niech zatrudnia bo jest ich za malo... chlopow brakuje do pracy ! Na liniach same baby juz... ale jaki chlop bedzie pracowac tutaj za 4tys.... obiecuja nowym gruszki na wierzbie to lepiej ich uswiadomic co ich czeka .

Stary pracownik
@Kanaly

KIEDY FIRMA WPROWADZI 30 ROBOTÓW NA PRODUKCJI OERATOROW NA LINI PRODUKCYJNEJ MA BYĆ TYLKO 2 OSOBY RESZTA DO ZWOLNIENIA LUDZIE KONIEC TEJ FIRMY .....

Pompeczka

Żeby kogoś zwolnić, to trzeba mieć dowody n/t jego braku kompetencji czy też aroganckiego zachowania. Idź do dyrektor HR, przedstaw swoje stanowisko i udowodnij, że pracownik "X" nie wykonuje swoich obowiązków, albo co tam masz na niego. A takie publiczne wywlekanie brudów jest moim zdaniem bardzo nie na miejscu. Anonimowo bardzo wiele osób potrafi się wypowiadać.

Zato~ dobrze napisane

Hahaaa

ZF ma złą opinie, przez osoby zarządzające pracownikami. Szefostwo z samej góry nie wie, że nowe osoby już po miesiącu odchodzą stamtąd przez osoby, które ich uczą - np. chamskie odzywki, docinki, wyśmiewanie itp.

@Hahaaa

I tutaj się z Tobą zgodzę. I nie dotyczy to tylko nowych, ale i starych stażem pracowników. Niestety liderów nikt ich nie kontroluje. Bywały przypadki, że zgłaszano problem kierownikowi. I co? Nic. Przeprowadzono rozmowę dyscyplinującą i sprawa przycichła, a ten kto zwrócił się po pomoc w dalszm ciągu miał przechlapane. Kierownicy wierzą liderom, a oni niestety są cwani i potrafią tak interpretować fakty jak im wygodnie. Zresztą siedzą na tych stanowiskach latami i są nie do ruszenia. Przez 15 lat było kilka przypadków degradacji lidera. Zresztą z drugiej strony to brak chętnych na to prestiżowe stanowisko. I takto niestety wygląda

@Hahaaa

Nowe osoby są ze tak lekko to ujmę niekumate i myślące inaczej a zarabiają moze 300zl mniej od doświadczonych pracowników. Musimy wszystko za nich robic żenada. Na zmianie B jest jeden aldstar z jednej zmiany go wywalili taki dobry pracownik Zadna linia go nie chceNowi przychodza i robia kapy albo filterki ale stana na stacji i nie wiedza gdzie sa. Jak oni rekrutacje przechodza?. Żenada.

@Wkurzony

Czytam i nie wierzę …. Czy wy na prawdę zapomnieliście jak to jest być nowym ? Czy w tej firmie są sami urodzeni eksperci którzy od początku swojej pracy byli najlepsi, najszybsi i najmądrzejsi ? Każdy był kiedyś niekumaty praca nie należy do łatwych a natłok informacji na starcie wcale nie pomaga !!! Robią kapy i filterki to fakt ale kto przydziela im zadania czy to ich wina ze dla was liczy się tylko norma i nie ma czasu na naukę a potem wielkie narzekanie ze oni nic nie robią :) A co do wypłat to oczywiście tez ich wina bo jak nowi mogą przyjąć wypłatę podobną do was DOŚWIADCZONYCH pracowników którzy skutecznie odstraszają tym samym szkodząc firmie …

?
@…

Ja też nie wierzę. Jak widać nasze koleżanki i koledzy rozpoczynając pracę w naszej firmie byli i są ekspertami. Tylko jeżeli mamy samych fachowców to pytam, dlaczego mamy reklamacje. Czyżby winne były nowe osoby? Dlczego w trakcie, np. awarii lider lub inny pracownik nie poświęci chwili, żeby nowemu operatorowi wytłumaczyć i pokazać to co wiedzieć musi? Jak mają opanować pracę na linii, jeżeli są odsyłani do innych prac. Jak dla mnie to nowy pracownik przynajmniej przez miesiąc powinien pracować na jednej linii, a ktoś inny powinien "łatać braki". Wiem po sobie. Bylam przypisana do konkretnej linii UW, ale przez prawie dwa miesiace pracowałam na różnych liniach. Efekt był taki, że jak wróciłam na linię docelową, to usłyszałam, że pracuję tutaj już kilka miesięcy, a durnej przebudowy nie potrafię zrobić. Aż się poryczałam. I teraz pytanie. Jeżeli nowi są niekumaci, to widocznie przekazujący wiedzę nie potrafią tego robić. A stopień wyszkolenia widocznie mają zawyżony. Moja opinia jest taka, że na szkolenia na liniach nie poświęcamy wiele czasu. Nie wrzucam oczywiście wszystkich do jednego worka, bo są osoby potrafiące przekazać wiedzę, ale jest ich bardzo mało. Bądźmy więc wyrozumiali dla niekumatych nowych pracowników. Tak wiem, że zaraz posypią się odpowiedzi, że jestem z biura. Przykro mi, ale tak nie jest. Jestem po prostu dobrym obserwatorem.

Abc

Zgadzam się w 100%. Liderzy w tej firmie mają się za Bogów produkcji a tak serio to nawet nie potrafią pracować na liniach którymi kierują.. Trakuja ludzi jakby byli gorsi od nich. Koleżeństwo, nie sprawiedliwe traktowanie prowcownikow jest na porządku dziennym i nikt z tym nic nie robi a wszyscy o tym wiedzą. Sytuacja się pogorszyła w momencie rotacji pracowników na różne zmiany bo liderzy Trakuja swoją zmianę lepiej a reszta jest traktowana jak ludzie gorsi i wysyłami są zawsze do najgorszej roboty..( nadgodziny też ludzie że swojej zmiany a potem ewentualnie reszta i nie ma znaczenia że potrafisz robić wszędzie jeśli nie jesteś tzw przyjacielem liderki to masz wała i robotę też masz najgorszą ) i nie dziwcie się potem że ludzie chodzą na l4 jak mają iść na nie swoją zmiane bo nikt nie chce pracować w takiej atmosferze. Takie rzeczy dzieją się wszędzie ale na PH od wielu lat zgłaszany jest problem i za każdym razem jest zamiatane pod dywan. Wyśmiewanie się, lider ma zawsze rację, pracownik nie może mieć swojego zdania bo liderzy będą się mścić na nim, nie można się sprzeciwić liderowi nawet za złe traktowanie, to tzw norma tutaj.

@?

Niektórym nie da się przekazać żadnej wiedzy. Nie potrafią nawet posprzątać na koniec linii. Niestety nie każdy się nadaje do tej roboty ja po 3 dniach sam jechałem na stacji a tutaj po 2 miesiącach dalej maja niewyroby.Brak ludzi i zatrudniają każdego kto zlozy cv tylko nie tedy droga bo mam dość robienia za kogoś.

Def
@Abc

Ciągłe narzekanie na liderów że biorą " swoich" na nadgodziny. W ciągu tygodnia jak lider dzieli kto gdzie ma iść to tylko słychać...ja tam nie pójdę, bo nie umie, bolą mnie włosy i paznokcie ale jak już są nadgodziny to wtedy wszędzie aby się kasa zgadzała. W tym momencie lider ma zamienić " swojego" pracownika na takiego który wybiera sobie stanowisko tak żeby zarobić ale się nie narobić.

@Def

Był przypadek ze osoba co prawie nigdzie nie umie robic zostawała na 12 tylko dlatego że jeździła z TL. A dla osób pochytanych miejsc nie było. Taka logika.

Joanna

na magazynie i hali jest ogrzewanie? zima idzie więc pytam, podobno ma być mroźna ..

XxX
@Joanna

Norma do wyrobienia jest odpowiednio dopasowana tak aby nikomu nie było zimno zimową porą. Nie przejmuj się będzie Ci ciepło :)

@XxX

Wystarczy parę groszy podwyżki i humor Pracowników się poprawia. Stara zasada znana z okresu chłopów pańszczyżninego. A ZZ? Pełny sukces. Tak trzymać

Agnieszka
@XxX

Czyli na tyle odpowiednio jest, że się człowiek nie przepracuje chociaż? Idzie normalnie wyrobić? ;)

NoTak

Wszyscy słyszeli o ZZ, a czemu nie nagracie tych baranów i nie pójdziecie z tym do Sądu pracy??

Boster

Wydaje mi sie ze trzeba brac przyklad z kolegow z ,,OPla,, mozna strajkowac jak widac tylko trzeba zjednoczyc sily. Jezeli oni potrafili to my tez damy rade. Jak sie chce to wszystko mozna . Co Wy na to ?

Booster1
@Boster

A czy Ty widzisz w tym zakładzie odważnych, żeby wyrazili swój sprzeciw? Ja nie. Owszem znajdzie się kilka osób, ktore mają jaja, ale niestety nasi koledzy nie potrafią się zjednoczyć i dlatego teraz jest jak jest. Ludzi dalej brakuje, a my niedługo będziemy w zakładzie nocować, bo nie warto będzie do domu wracać. I za co? Za marny dodatek dla tych, którzy zgodzą się orać po godzinach. Bo to nie jest praca, tylko orka.

Anija
@Boster

Popieram!!! Tylko jest jedno ale... W tym zakładzie pracuje bardzo duża ilość sporo starszych koleżanek , którym nie brakuje już dużo do emerytury i owi pracownicy już się raczej nigdy nie przyłączą do zz gdyż boją się o swoją egzystencję. Jakby je przypadkiem ktoś zwolnił to gdzie one znajdą prace na stare lata dlatego nawet jakby dostały obniżkę do najniższej krajowej to i tak będą pracowały bo chcą jakoś ,,dociągnąć''.. a jak się z takimi osobami rozmawia dlaczego nawet nie spróbują się zapisać do zz to mówią że kiedyś to już było i nic się nie zmieniło a wręcz byłych pracowników zz sprzed X lat zwolnili.... Ogólnie ciężki temat. Poza tym jest też spore grono liderów którzy też nigdy się nie zapiszą do zz i przykład MCH gdzie tam to nawet się tłumiło jakiekolwiek info o ZZ , jeszcze innym przykładem jest ubóstwo w zakładzie nie pozwalające opłacić bardzo wygórowanej składki dwudziestozłotowej. Niestety raczej nie ma mowy o zjednoczeniu. Kto ma trochę oleju w głowie powinien sam o siebie zadbać by mu było dobrze i nie ma co liczyć na innych i że coś może jakimś cudem się zmieni. Pozdrawiam

y
@Anija

Jeszcze tylko magazynierzy mają jaja , reszta działów na zakładzie spisana na straty ((usunięte przez administratora))

@Anija

A skąd np.nowi pracownicy maja wiedzieć jak się zapisać do ZZ?. Żadnych info na ich tablicach żadnych deklaracji wydrukowanych. Do kogo się zwrócić?. Kto z nowych to ma wiedzieć?.

@Booster1

Szanowni Państwo Pomijając już temat ZZ, przynależności do nich, bądź nie, zrobili coś dobrze, lub mogli lepiej, nie o tym teraz. Teraz o tym co można próbować zrobić samemu. Moim zdaniem nie można zjeść ciastka i mieć to ciastko dalej. Do rzeczy, o tym co w poście powyżej..."Ludzi brakuje a my niedługo będziemy w zakładzie nocowali za co? Za marny dodatek za orkę a nie pracę" Może należy zacząć mówić "nie" nadgodzinom za orkę i marny dodatek, przynajmniej na jakiś czas, niech Góra ma zgryz i zaburzony lekko porządek. Obowiązku przyjścia na orkę za marny dodatek w Waszym dniu wolnym nie ma. Inaczej nie zmieni się nic. Głosy, które mówią, że to jedyny sposób by do pensji dorobić szczerze rozumiem i ....zostanę przy swoim zdaniu. Nie zjemy ciastka i jednocześnie nie będziemy się nim cieszyć. Rozumiem, że ciężko za gołą pensję, proszę mi wierzyć, mam dom na głowie, opłaty z nim związane, Mlodego w wieku szkolnym i nieduży kredyt, to gdyby ktoś myślał, że na Mamusi garnuszku jestem, nie, nie jestem. Napisane Tu jest, że koledzy nie potrafią się zjednoczyć...ale jak, żeby między liniami psioczyć i płakać w rękaw? Do Związków się proszę zapisać, jeden po drugim, nie czekać na cuda, które same się nie zrobią. W innym poście ktoś pyta "Skąd nowi mają wiedzieć jak się zapisać skoro żadnych informacji ani deklaracji nie ma?" Fakt, kuleje to, nie jest idealnie, ale ludzie, na Boga jedynego...naprawdę nikt kto koło Ciebie pracuje nic nie wie?? Do kogo pójść, nikt się nie zapisał? Pustynia jakąś nagle? Potrafi jeden z drugim regulamin zaakceptować, wymyślić nick i posta na forum napisać a w Googlach poszukać już to nie? Proszę się ogarnąć bo to w interesie nas wszystkich, miłej soboty Koleżanki i Koledzy ;)

Kolejny rozczarowany pracownik
@Nowy

Przy biurku lideker z kanałów są wydrukowane deklaracje

serio
@Boster

proponuję najpierw uzupełnić posiadane informacje - w Oplu to nie był strajk tylko akcja protestacyjna, a to jest różnica... i ta akcja nie dotyczyła wynagrodzeń tylko harmonogramów czasu pracy

@Boster

Obyśmy się nie zastrajkowali jak ZZ S, który doprowadził do totalnego bezrobocia. Lepiej mieć jakąkolwiek pracę niż żebrać o zasiłek. Tak, że ostrożnie z tymi hasłami bo tylko nieliczni na tym zyskają a reszta na bruk.

DlaI magazynierow

Bo wszyscy magazynierzy to jedna rodzina starszy czy mlodszy chlopak czy dziewczyna..hej hej magazynierzy ciesza sie hehej bo podwyzki nastal dzien.A kiedy a kiedy magazynierzy pracuja ile sil to wtedy to wtedy Zf na kolacje ich zaprosil.. iiii bo wszyscy magazynierzy to jedna rodzina, kazdy sie tu miluje a nawet czasem leca c..uje

@DlaI magazynierow

Bo widzicie szanowni Państwo. Jeszcze przed spotkaniem negocjacyjnym, przed przyznaniem jakichkolwiek podwyżek Panowie Magazynierzy, chwała im za zorganizowanie, doprowadzili do spotkania i rozmów na swoim dziale efektem czego był dodatek w wysokości 25zl/dzień, czyli 300/m-c za dostarczanie komponentów w określone miejsca, chociaż myślałem, że to normalna sprawa w ramach obowiązków zawodowych, no, ale może jednak nie. W międzyczasie szeroko zakrojona przez chłopaków i dziewczyny z magazynu akcja "informacyjna" o masowych przejsciach do sąsiadów, oraz kilka kluczowych, z powodu L-4, absencji w pracy, spowodowały, oprócz standardowych podwyżek, dodatek w wysokości kolejnych 300 zł za uprawnienia, bez których do tej pracy Państwo nie zostaliby przyjęci ;))) Biorąc pod uwagę, że stawki na magazynie są większe niż w pozostałych rejonach, oraz są cztery, nie trzy, nie dziwię się tej pieśni szczęścia jaka bije z posta powyżej. Jeśli się w którejś kwestii pomyliłem bądź byłem nieprecyzyjny, a na magazynie nie pracuje, warto by było by ktoś mnie tu "poprostował". I na koniec słowo wyjaśnienia, że w żadnym wypadku nie miałem zamiaru tym postem wygłaszać jakichkolwiek zazdrosnych pretensji do jednej wielkiej Rodziny ;) tylko pochwalić za zorganizowanie, jedność w działaniu i osiągnięciu zamierzonych celów...reszta Załogi brać przykład- miłej niedzieli

Produkcja
@Operejter

Ooo jak maja takie podwyzki to nie dziwne ze tam rodzinna atmosfera panuje. A to ja proponuje zeby dac takie podwyzki kazdemu dzialowi. Np. Utrzymanie ruchu 400zl za usowanie awarii, mega servis 400zl za umycie toalet na czas, produkcja 400zl za robienie normy, I kazdemu po 400zl za przychodzenie do pracy ... a jak... dawac komus podwyzki za to co nalezy w jego obowiazkach... skoro magazyn moze to my tez ...

MAGAZYNIER
@Operejter

Operejter odpowiem ci w miarę możliwości jak naj prościej pracuje na magazynie więc po kolei tak doprowadziliśmy z własnej inicjatywy do spotkania z dyrekcją zakładu nie jedno krotnie .Nasza walka o podwyżki to nie jest nic nowego co teraz wyszło tylko trwa od paru lat to po pierwsze.Po drugie wspomniałeś o dodatku za uprawnienia bez którego nie zostaliśmy przyjęci do pracy to prawda tylko zapomniałeś że większość z nas uprawnienia posiada od wielu lat i teraz w między czasie musieli zrobić jeszcze raz uprawnienia UDT Państwowe bo takie przepisy i nie wszyscy je zrobili i nie każdy dostanie dodatek .Po trzecie wspomniałeś o dodatku za dostarczanie komponentów na linie prawda jest i w pełni się należy za przerzucanie paru ton dziennie ciężkich komponentów.Powiem tak nikt nie zabrania się wam też tak zorganizować żeby poprawić sobie warunki pracy tylko że jest taka różnica między nami .My potrafimy się zorganizować i wspólnie iść do dyrekcji rozmawiać a wy nie potraficie tego tylko za plecami narzekać i na forach gorzkie żale wylewać tym się różnimy .Ale spokojnie jak ktoś chce to są przyjęcia na magazynie każdy kto chce może przyjść i też dostanie dodatek za dostarczanie komponentów na linie i za zrobienie uprawnień UDT więc pozdrawiam .Więcej robić w tym kierunku żeby było lepiej niż narzekać MAGAZYNIER

@MAGAZYNIER

Tylko na co komu ten magazyn jakby nie było produkcji??????? Autorowi tych wypocin o wyższości magazynu nad innymi działami w firmie proponuję przeczytać wiersz Juliana Tuwima "Wszyscy dla wszystkich".

staryelseniak
@Baa

Ale kwik wśród mistrzów jednej stacji. Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyście do nas dołączyli, jeżeli bolą Was wywalczone dodatki. Chodźcie na wykładankę, posmakujcie tego miodu. Ale nie, wielu z Was, z Waszym kierownikiem na czele nawet słowo "magazynier" nie przechodzi bez usta bez odruchu wymiotnego.

@staryelseniak

Szkoda i Twojego i mojego czasu na tego typu dyskusje. Nadajemy na zupełnie innych falach

@MAGAZYNIER

Napisałeś prawdę, jak to wygląda od środka, że są wymagane dokumenty z UDT. Są potrzebne zdolności oceny wysokości pracując na wysokim składzie. A tu 2 osoby dają negatywa. te dwie osoby są..nie wiem co o nich napisać, żeby nikogo nie obrazić. Im nie pasuje, że ktoś zarabia więcej, może pracują na linii, może mają zryte berety, może są z biura. Nie wiem. Ale wiem, że anonimowo wydali swoją opinię. Łapka w dół, czują się jak Cezar, ale nie napiszą komentarza, może nie potrafią, może nie chcą. Tego nie wiemy. Faktem jest, że zagraliście mądrze, a mogliście jeszcze lepiej, walnąć wszyscy L4 i hala kwiczy, kierownicy lataliby jak opętani

@Baa

Wypociny. Tak masz na drugie imię? Nie pasuje ci komentarz magazyniera, bo napisał prawdę. Piszesz, że on jest autorem wypocin, wiesz, że twój post jakoś nie wnosi nic dobrego, twój post świadczy o tobie samym. Proponujesz magazynierowi przeczytanie konkretny wiersz Tuwima. Robisz zamęt, jesteś byłym pracownikiem (wynika z opisu). Nigdzie nie jest napisane cokolwiek o wyższości magazynu nad innymi działami. Tworzysz jakąś rzeczywistość, której nie ma. Co o tobie mają sądzić inni ludzie? Ja już mam wyrobione zdanie

@staryelseniak

Magazynierzy! Krzyczcie głośno: tu magazynier przyjechał, nikogo nie potrącił, wykłada elementy na linię. Niech ci zawistni zaczną wymiotować na wszystko co jest naokoło, potem to będą sprzątać. Jak was zabraknie, to kierownik będzie sam wykładał elementy, od czegoś przecież jest

@Jola

Jola, co by Ktoś nie napisał to Ty jesteś zawsze przeciw

Parafianin.

@DlaI magazynierow

Widzę, że moją informację Admin skasował. Pewnie bał się ZZ a napisałem tak: Mylicie moi Drodzy podwyżki związane z inflacją, która była jest i będzie z tzw. strukturą płac w firnie. ZZ nie powinny się absolutnie do tego mieszać. Podwyżka inflacyjna należy się każdemu Pracownikowi w tej samej procentowej wysokości bez jakiegokolwiek podziału. Tak na marginesie do Magazynierów wspomniałem o uprawnieniach, które musi posiadać np. Brygadzista UR. to są: UDT, G1E, G2E, G3E, G1D, G2D, G3D. Egzamin co pięć lat. UDT jest chyba dożywotnio o ile się nie mylę Jest tego trochę MAGAZYNIERZY .....prawda?

Ikar

A czytaliście raport z czwartkowego spotkania? Nie wiem czy śmiać się, czy płakać? Podwyżki to proces czasochłonny i długotrwały. Inne zakłady załatwiły to już dawno. Zwiazki zawodowe nie pojawiły się na spotkaniu w lipcu, a więc to wina ZZ, że nie ma podwyżek, bo je blokują. Family Day nie będzie, bonów zamiast FD, też nie dostaniemy, bo to nie integracja. Ale zastanawiają się w zamian nad kolacją dla najlepszych zespołów. Tylko, że kolacje za wyniki to ponoć są nasze dodatkowe benefity. No i oczywiście spotkania dla pracowników z 20-letnim stażem. Jakoś do tej pory były takie spotkania tylko dla tych, którzy pracują tutaj od początku istnienia firmy. Zarówno z okazji 15 i 20-lecia. A co z tymi, którzy pracują też po 15 i 20 lat i nikt im za to nie dał laurki? Tylko przypominam, że FD jest dla wszystkich, a nie dla wybranych. Jak dla mnie, to my dostaniemy wielkie nic. To jest gra na zwłokę. Skończmy z tymi spotkaniami i żałosnym tłumaczeniem dyrekcji. Po co mamy denerwować się regularnie raz w tygodniu czytając wypowiedzi ludzi, którzy nami rządzą tak jak im wygodnie? Jak dla mnie to mogą podłożyć laskę dynamitu i puścić ten bur..el z dymem. W tym zakładzie już nic się nie zmieni. Przykre? Oczywiście, że tak. My włożyliśmy w rozwój tej firmy siły, zapał, a niejdnokrotnie łzy, a góra spija śmietankę i śmieje nam się bezczelnie w twarz. WSTYD!

@Ikar

Przykre? Oczywiście, że tak. My włożyliśmy w rozwój tej firmy siły, zapał, a niejdnokrotnie łzy, a góra spija śmietankę i śmieje nam się bezczelnie w twarz. WSTYD! Wszystko co napisałeś to prawda. Tym dwóm babiszonom nie jest wstyd, widocznie wam wszystkim jest WSTYD! Za to że jesteście współtwórcami tego co jest. Pracujecie za guziki, nikt nowy nie przyjdzie tu robić za guziki. Mało było informacji ile ma nowy? Chcecie to róbcie za guziki, a potem żalicie się że macie wyrąbane kręgosłupy, stawy, w ogóle wraki człowieka, do roku będzie tak, że rencista na budce w ochronie będzie miał więcej guzików, niż WY! Tylko że on nie (usunięte przez administratora) a My tak! Zostaną tu tylko owce i barany i fachowcy od gonienia owiec. Reszta zmieni pracę. I teraz narzekajcie na mnie, na Jolę, bo wszystko co złe to Jola tu wprowadziła!!! Wszystko to wina Joli!!! No śmiało!!!

@Jola

I znów przez Ciebie przemawia jad. Sama tutaj pracujesz, a innym wytykasz pracę za guziki. Dyskusja z Tobą jest bez sensu. Najpierw sama coś zrób, a później ubliżaj innym. Nie pozdrawiam.

@Jola

3 osoby to melepety, nie chcą zmiany na lepsze. Śmieje się z waszych wyborów. Inne nacje trzymają się razem, ale nie my, nie Polacy. W przeszłości w LG we Wroclawiu koreaniec uderzył Polaka w twarz. I ten mu sowicie oddał. W ZF nikt nie ma odwagi na oddanie ciosu, dlatego jest jak jest. Każdy z moich znajomych się z was śmieje. Umicie się odgrażać jak ratlerek, poszczekać między sobą i nic więcej

@Ikar

Już zrobiłam, dałam wypowiedzenie. Ja Ciebie pozdrawiam.

@Jola

Dobry wybór. Przynajmniej będzie spokój od mądrości osoby, która wie wszystko i nic.

Nie lubiący Joli
@Ikar

I jest na tyle głupia że odpowiada na swoje własne posty. Jak długo żyje nie spotkałem osoby tak nie nawidzącej ludzi. To jest właśnie osoba która skłóca ludzi...Ten zły, tamten głupi no cóż jak się już zwolni będzie spokój.

Ona
@Jola

Miło byłoby, żebyś przeprosiła osoby, którym ubliżyłaś nazywając je melepetami. Jeżeli nie wiesz co to znaczy, to informuję, że melepeta to inaczej deb.. Ale według mnie chciałaś zabłysnąć erudycją. Uspokój się dziewczyno i zrób sobie drinka, a słomkę sobie z butów wyjmij. Bo kultura nie jest Twoją mocną stroną.

@Ikar

Myślę że wypisywanie swoich żali i niezadowolenia nic tutaj nie da.. Zamiast tracić czas, to warto porozglądać się za inna robotą, ofert pracy jest multum.. Mają Was w dupie i będą mieć. Dostaniecie inflację i nic więcej.. W tym zakładzie nigdy się już nic nie zmieni, co najwyżej normę Wam podniosą...

@Ona

Komu byłoby miło? Piszę to co myślę i czuję, nie sądzę, że mam kogoś przepraszać za napisanie prawdy. Po za tym napisałam o 3 osobach, które nie wypowiedziały się, a dały ocenę negatywną. To co mam o nich myśleć? Nie potrafią wyrazić swojego zdania, tylko zachowują się jak Cezar? Łapka w górę, łapka w dół? Znam inne określenie melepety, to parafianin. O deb... to jeszcze nie słyszałam, przyznaję się. Owszem kultura wypowiedzi nigdy nie była moją mocna stroną. Ale jeśli was to tak boli, że czujecie się urażeni i nie potraficie zadziałać, czy każdy osobno, w kierunku lepszego swojego jutra, to wyłamię się ze swoich życiowych zasad i Was wszystkich PRZEPRASZAM!!! ZA WSZYSTKO CO JEST ZŁE W TYM ZAKŁADZIE, W TYM KRAJU!!! ZA MOJE POSTY!!!. Ale obiecajcie sami sobie, możecie swoim rodzinom obiecać, że już nie będziecie bierni w życiu, a zaczniecie działać dla swojego dobra!!! Macie do tego dążyć, ja za was tego nie będę robić, kolega też nie. Ktoś Ciebie uderzył w policzek, to nie nadstawiaj drugiego policzka, tylko oddaj agresorowi! Tak nauczyła mnie Mama. W jedności jest ogromna siła. Jak to zrozumiecie i zaczniecie działać to dla Was będzie lepiej. Jak nie, to będzie z czasem gorzej dla Was. To od Was zależy czy będziecie pośmiewiskiem Gliwic, czy będziecie zarabiać, tak jak 20 lat temu, że za przyjęcie cv trzeba było dać lapówkę, bo tak dobrze się zarabiało. Wasz wybór, ja swój już podjęłam.

@...

Obawiam się, że masz rację, nawet się z Tobą zgadzam, chociaż wolałabym żebyś był w błędzie. Ja już podjęłam wybór, za niedługo mnie tu nie będzie, reszta załogi przestała mnie obchodzić, dawałam rady, dawałam wskazówki. Nie chcą widzieć innych możliwości. Nie będę zbawiać całego świata, w pierwszej kolejności zadbam o Siebie, o swoja Rodzinę, potem o jakiegoś Bezdomnego lub Głodnego. Do zf mocno daleko z pomaganiem. Wiecie o tym, że czysty zysk całej grupy zf w tym roku na dzień dzisiejszy jest najwyższy od kilku lat? Do końca roku trochę daleko. W czasach kryzysu, covidu, wojny na ukrainie, napadu owiec na nieskalane trawy innymi owcami zakładu zf w Gliwicach. Wiecie o tym?

@Nie lubiący Joli

Tak Ci się wydaje

????
@Jola

No i dobrze. Zadbaj o siebie, dzieci, męża i całą rodzinę. Popieram. Ale nam daj spokój. My też zadbamy o swój komfort. Bez Twoich świetnych porad. A jeżeji już musisz komuś radzić jak żyć, to otwórz gabinet psychologiczny. Może jeszcze na tym zarobisz.

@????

Jak otworzę taki gabinet, to wszyscy ludzie z zf dostaną zniżkę. Chyba nie wiesz ile kosztuje taka prywatna porada, 400 guzików za godzinę trzeba liczyć, dla was będzie taniej

Kanalik

@Jola

5 osób niezadowolonych, że dostaną zniżkę za wizytę i nikt nie jest zadowolony. Ok to będziecie mieć podwyżkę za usługi, powinniście być zadowoleni

No i hop

18tego spotkanie związków z naszą górą!! Jeśli nie dojdzie do kompromisu i konkretnych podwyżek to już dziś wam mówię, że 4 wypowiedzenia polecą z montażu w tym moje! To są wypowiedzenia umów o których wiem, ale pewnie o wielu nie mam pojęcia. Także przygotujcie się, że pod koniec sierpnia będzie ogień, bo w podwyżki nie wierzę a pracownicy z dużym stażem w tym ja obiorą kierunek HR. Dzięki dobranoc.

Antek
@No i hop

To na co czekacie? Zalisz sie tu i myslisz ze napiszesz ze sie zwolnisz to odrazu podwyzki dostaniesz hahah nie strasz nie strasz bo bedziesz tu i tak nastepne 10 lat tkwil.

Eko zf

Jak już czytaliście wypowiedzi mamy lżejszą pracę niż zf bielsko i inne zakłady miła lekka i przyjemna praca tam dostają podwyżki u Nas cisza .. 12h za 12groszy olać 12 olać nadgodziny bo już im rąk do pracy brakuję związki nic nie robią My też nie dajmy się za 50zl czy 100zl wykorzystać dawać im możliwość utrzymania wysyłek brak ludzi jest taki że to proces długo falowy żeby osiągnąć wyniki jakie by oczekiwali albo podwyżki albo specjale albo będziemy skakać na liniach jak te małpy zadowolone że mamy pracę . Inflacja poszła tak w górę kredyty itd. że nasza lekka praca nie pozwala nam na utrzymanie życia w klasie średniej krajowej ale jesteśmy eko zakładem i to najważniejsze....

Pani
@Eko zf

A skad masz takie informacje?

ABC
@Pani

uzyj tych zwojow weglowych co masz w glowie to sie dowiesz

ABC
@Eko zf

klasa srednia krajowa to jest minimum 8.000 netto, cos masz kilka razy za malo, klasa srednia moze oszczedzac kase, a ty (usunięte przez administratora) o klasie sredniej bo robisz w automotiwe, wiesz co to jest klasa srednia? wez sie popytaj ile zarabia sprzataczka. sprzataczka jest klasa srednia,a nawet wyzsza. wyjdzie ze zarabiasz mniej jak sprzataczka. to teraz zobaczyles ze kredyt do gory, zarcie do gory, oplaty do gory, na wodke czy piwo brakuje. na zarcie brakuje. gratulacje idz napisz post do jarka, to da cos+. szybko zajarzyles. wez pozbieraj chrustu na zime bo braknie, cukru nie potrzebujesz. do roboy to na piechote. skasaj se po liniach jak malpa zadowolona ze ma prace, zaraz bedziesz skakal za darmo i se wpiszesz do cv. skakalem i robilem za grosze na tylu stacjach. jestem wykwalifikowanym pracownikiem za 15 zl. chleb jest za 100 zl.

...

W Czechowicach podwyżki o 10 procent od września. Ciekawe co u nas będzie.

@...

10% od września i kolejne 8% od stycznia. Możnaby powiedzieć, że coś rusza w tym temacie, ale....no właśnie. Szanowni Państwo w styczniu dostaliśmy chyba 7 - 8% podwyżki przy 12% inflacji, która to po wybuchu wojny oscyluje w granicach 12 - 15%. Zatem 10% podwyżki od września to jakby wyrównanie i nic więcej. Czym zatem ma być kolejne 8% od stycznia skoro na przyszły rok szacuje się wzrost inflacji do ok. 20% ? Nie przemawia przeze mnie malkontenctwo, raczej chłodna analiza sytuacji i życzyłbym sobie przynajmniej takiej informacji u nas. Co myślicie?

A

Pracuję na produkcji już kilka lat i jedno mnie na tej stronie dziwi. Kim są ludzie którzy tak bronią firmy i atakują osoby które w negatywny sposób się o niej wypowiadają? A może to jedna osoba, może już mamy kogoś od propagandy? Wystarczy się przejść po hali i popytać ludzi. Nikt nie powie że aktualna i ciągnąca się od wielu lat, sytuacja w firmie komuś się podoba. Już nawet najbardziej zaślepieni liderzy czy kierownicy zmian swoje zdanie mają i buntują przeciwko kierownictwu. Więc gdzie na hali, w tym 33 stopniowym upale pracują te zadowolone z ZF osoby? Może jednak nie pracują na hali a piętro wyżej i nie mają albo nie chcą mieć pojęcia jak wygląda życie tam na dole?

@A

Jakie 33 stopnie? Przecież dzisiaj było fajnie 22 stopnie, tyle na termometrze pokazało. A tak na serio, to po kilku latach zaczynasz rozumieć, że coś jest nie tak w tej firmie? Ci co bronią zf, to ci co dobrze zarabiają na urabianiu was, że tu jest fajnie i nigdzie nie ma lepiej. Bo to wychodzi po prostu taniej.

@Jola

Co z tego jak wczoraj było 22 jak w zeszłym miesiącu na dworze było po 36 a w gniazdach po okolo 40stopni, ludzie mdleli na liniach od takiej temperatury

Zostaw merytoryczną opinię o ZF Braking Systems Poland Sp. z.o.o - Gliwice

• Jak się pracuje w ZF Braking Systems Poland Sp. z.o.o?

Zobacz opinie na temat firmy ZF Braking Systems Poland Sp. z.o.o tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 251.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ZF Braking Systems Poland Sp. z.o.o?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 229, z czego 21 to opinie pozytywne, 73 to opinie negatywne, a 135 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ZF Braking Systems Poland Sp. z.o.o?

Kandydaci do pracy w ZF Braking Systems Poland Sp. z.o.o napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ZF Braking Systems Poland Sp. z.o.o