Opinie o Kainos Software w Gdańsk

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Kainos Software. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w Kainos Software o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Kainos Software w Gdańsk

Kacha Nowy wpis

Objaśnicie temat awansu? Nie bardzo rozumiem o jaka loterie mogło w zasadzie chodzić? kiedyś ktoś pisał, że po prostu ciężko gdzieś przeskoczyć, ale jak należy rozumieć te loterię, czy to tak dosłownie? O jakie stanowiska może chodzić?

Siemka, czy do dziś trudno jest się wbić do firmy? niby ta opinia z początku roku jest ale właściwie jedyna w pewnym sensie bieżąca. Chodzi o to spełnianie wymogów… na stronie widzę ze konsultantów to na 17 lokalizacji w górnych krajach teraz szukają. Do Gdańska tez można się dostać ale z jakim trudem? Na rozmowie ktoś był? Jak wygląda i i le trwa taki proces? warto?

UwagaJanusz Nowy wpis

7400 miesięcznie do pracy na intern przy integracjach Workday. Każdy kto szukał pracy choć raz natrafił na formularz aplikacyjny wystawiony przez Workday - istna masakra. Na wstępie 2 miesiące płatnego szkolenia które kończy się egzaminem z Workday - niepowodzenie na egzaminie to automatyczne wypowiedzenie umowy. Podpisuję się umowe lojalnościowa i przez dwa lata nie można odejść z firmy. Podwyżki w lipcu, roczna ocena w lutym determinuje czy się łapiesz na podwyżkę. Najzabawniejsza jest forma awansu - staruje się w loterii we wrześniu. Ogólnie darmo takiego januszexu nie widziałem

UwagaJanuszex Nowy wpis

Ja to jeszcze tu nie rekrutowałem nawet. Ciekawe czy mam szanse? A jest tu może ktoś komu się powiodło? Wtedy jest może bardziej rozwinięty feedback? Liczę na to, że się dowiem na co rekrutujący zwracają uwagę.

Jak oceniasz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko Senior DevOps Engineer w firmie Kainos Software? Podziel się z nami pozytywnymi aspektami rekrutacji, jak również wszelkimi zastrzeżeniami odnośnie procesu. Jaki był rezultat Twojej rozmowy?
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Administrator Systemów Linux
PN standard Sp. z o.o.

Beznadziejny system rekrutacyjny, pracodawca oczywiście informuje kandydata wysyłając generyczną wiadomość. Czuję się oburzony gdyż spełniałem wszystkie kryteria związane ze stanowiskiem a rekruterzy zdecydowali się odrzucić aplikację w błyskawicznym tempie bez podawania powodu tłumacząc to dużą ilością aplikacji. Proszę panśtwa tak się nie robi, podanie powodu i pola do poprawy to powinien być obowiązek oraz oznaka chociaż minimalnego zaangażowania w ocenę.

lipa

nie wiadomo o co chodzi. znalazlem ogloszenie ktore bylo pisane dokladnie pode mnie. spelnialem wszystkie warunki i nawet wiecej. Skladam cv dostaje odpowiedz: nie spelniasz warunkow. Cooo? XD Kainosowi to sie chyba wydaje ze jest 2017 i sa wiodacy na rynku i placa najwiecej i ludzie wala drzwiami i oknamk. No tak juz nie jest a brak widelek ssie

Krystyna

Oooooo super że piszecie że plusem są te imprezy i integracje. Widziałam że teraz szukają Menadżera ds dostaw. Wiecie czy tego typu zabawy i wyjścia są tez dla takich wyższych stanowisk?

jako były pracownik napiszę tak: elastyczne ścieżki rozwoju to ściema - chcąc się przekwalifikować nie masz na to szansy, bo góra Cię blokuje, chcąc uzyskać awans i podwyżkę jest ciężko - pomimo tego że mówią, że jesteś świetny, praca z domu 3 dni w tygodniu to również ściema, szkolenia - też zaczęły się cięcia, proces rekrutacyjny słaby - brak odpowiedzi do kandydatów, których polecałem, na rozmowie mówią, będziesz pracował w Javie po czym okazuje się, że nie ma projektu w Javie i siedzisz na Benchu, widełki w innych firmach są wyższe, brak wpływu na produkt - robisz jak chce Belfast są i plusy - nacisk na imprezy, bawcie się i integrujcie i jeszcze raz bawcie się oraz 1500 na hobby

Fellow
@były pracownik

Potwierdzam - przynajmniej za moich czasów - bench gdy nie ma projektu, przynajmniej w niektórych projektach słaby kod po ludziach z Irlandii, na którym łatwo się potknąć, brak unit-testów, ukrywana dezorganizacja projektów, mają tendencje zwalania win na ciebie, nawet jak sobie radzisz i jesteś w stanie to udowodnić, polska strona cię nie broni w razie problemów. Pamiętam jeszcze irlandzkie zarządzenie w temacie zakazu refaktoringu produktu. Taki (usunięte przez administratora) Makabra.

Dramat.

Karol

A mógłbyś napisać coś więcej ze szczegółami?

@Karol

Bardzo słabe zarządzanie. Faworyzowanie UK. Spędzasz mase czasu na Benchu, ale ścigają pracownikow o rozliczenie każdej godziny i tłumaczenie się, co robiłeś w czasie, kiedy firma nie miała dla Ciebie pracy/ projektu. Bardzo niski poziom zaufania do pracownika. Jeśli ktoś lubi machać myszka przez 7,5 godziny żeby utrzymać status dostępny albo robić ciagle ograniczona ilość szkolen miękkich to śmiało, reszta powinna omijać szerokim łukiem. Lojalka na dzień dobry na dwa lata w przypadku pracy w Workdayu.

Hanna

Ok faktycznie dramat. Tej lojalki to nie da rady jakkolwiek uniknąć lub skrócić? Co oni tak ludzi od razu przyskrzyniają z każdej strony o brzmi jak bycie robotem normalnie

Byłeś informowany

Na początku przed podjęciem pracy każdy jest informowany o lojalne, więc skąd to narzekanie? Przyjąłeś warunki pracy. Co do utylizacji to jak sobie to inaczej wyobrażasz? Że siedzisz i płacą ci za nic? Nie narzekam, jakoś jest co robić i nie polega to na machaniu myszką przez 7.5 h. Czasem jest luźniej, to jest fajne, nie da się pracować non stop na obrotach 120%. W kainosie nie ma klimatu korpo i w życiu nie spotkałam się z traktowaniem w stylu brak zaufaniam- chyba mówisz serio o innym pracodawcy

Renata
@Byłeś informowany

A jak odniesiesz się do tych szkoleń? :D O co chodzi?

ciekawa

a orientujesz sie o jakich widelkach mowa w przypadku pracy w Workdayu?

Krystyna

A o co dokładnie chodzi z tym niskim zaufaniem do pracownika? O jakie konkretnie rzeczy chodzi?

Katarzyna

Czy ktoś może podzielić się wrażeniami z pracy konsultanta workday?

Gabriela

Czy mógłby ktoś z Was napisać jak aktualnie wygląda proces rekrutacyjny w tej firmie? Bo widziałam tutaj różne opinie i chciałabym aby ktoś mi tutaj przedstawił to krok po kroku, bo się wybieram żeby złożyć tutaj CV. :)

pope

nie wiem jak praca, ale proces rekrutacyjny jest wręcz żałosny

Pewnie nie udało się?
@pope

Pewnie nie udało się dostac pracy? Proces rekrutacyjny wspominam mega miło :)

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w Kainos Software?

Pracownim

3 miesiące

;)

;)

Widziałem ogłoszenie na big data academy. Jakie stawki płacowe są na umowie o pracę?

teb

Jak wygląda rekrutacja w firmie, po jakim czasie od złożenia aplikacji można spodziewać się kontaktu?

Elżbieta
@teb

Także chętnie się dowiem coś o procesie rekrutacyjnym. Czy jest parę etapów? Czy obecnie odbywa się to wszystko zdalnie? Czy ewentualnie odmowę także dostanie się np. emailem czy odzywają się tylko do wybranych osób?

Henry

Idealnie to nigdzie nie jest i to jest pewne. Mamy dobrego pracodawcę więc szanujmy go.

Java

Witam jakie są mniej więcej widełki dla początkującego programisty na program stażowy, albo oferty juniora?

@Java

Ostatni raz widełki płacowe był dostępne w 2015. Od tamtej pory konkurencja się rozrosła więc widełki znikły ;)

@Java

Poprawka, dla Juniora / Trainee oferty są podane 3 000 - 6 000 PLN brutto. Takie same stawki jeżeli idziesz na akademię. Górna granica jeżeli wymiatasz, czyli może 1 osoba na 100 ;)

Jaka umowa obowiązuje w Kainos Software podczas okresu próbnego?

Pracuje tu

Umowa o prace :)

Grzegorz
@Pracuje tu

Widzę że pracujesz w Kainos Software, możesz mi powiedzieć jakie wymagania są tu stawiane przed pracownikiem? Jestem też ciekaw jak prezentuje się wynagrodzenie w firmie oraz czy wraz z rosnącym stażem można liczyć na regularne podwyżki. Czekam na Twoją odpowiedź.

@Grzegorz

Awansu i podwyżki za staż nie dostaniesz, poza podwyżką inflacyjną. Żeby dostać awans musisz przejść wewn. procedurę w której musisz podać swoje osiągnięcia za ostatni okres zgodnie z wytycznymi na wyższym stanowisku. Podwyżka jest wtedy wyliczana z magicznego wzoru.

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w Kainos Software?

Dell 5401 (I7, 16GB RAM, 512GB SSD) lub MacBook Pro 13 (i5, 16GB RAM, 512GB SSD). Nowi pracownicy dostają maksymalnie jednoroczne komputery :)

Zostaw merytoryczną opinię o Kainos Software - Gdańsk

• Jak się pracuje w Kainos Software?

Zobacz opinie na temat firmy Kainos Software tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Kainos Software?

Kainos Software
2.4/5 Na podstawie 50 ocen.
  • Jana Z Kolna 11
    80-864 Gdańsk
  • NIP: 5833152587 KRS: 0000420222

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042