artflash interactive

Poznań

Opinie o artflash interactive

Były pracownik 2015-02-12 15:46:34
W artflash rozpocząłem pracę we wrześniu 2014 na umowę na czas nieokreślony, a zakończyłem w lutym 2015 pracowałem na stanowisku Frontend/Backend/Flash Developer zasadniczo osoba, która się tam zatrudni na stanowisku IT będzie robić wszystko.

Firma dużo obiecuje jednak prawda jest trochę przykra jak na branżę IT dodając do tego fakt, że panuje tam sezonowy tryb pracy tj. jak są projekty to zatrudniają ludzi obiecując dużo, jak ich nie ma to zwolnienie. Jeżeli ktoś jest frontendowcem i lubi node.js czy angular to może o tym zapomnieć w artflashu nie używa się żadnych nowych rozwiązań. Firma nie inwestuje w rozwój pracownika zero szkoleń czy choćby kreatywnych wewnętrznych projektów.

Najgorszy jest fakt braku jakiejkolwiek metodologii pracy np. scrum. Dziś robisz projekt "A" za chwilę przychodzi coś na wczoraj i siadasz do tego, a projekt "A" sobie leży lub jest przekazywany reszcie ludzi, którzy i tak mają co robić skutki tego są oczywiste. Firma ma fajny system zwolnień ludzie po prostu znikają dziś z kimś rozmawiasz, a jutro go nie ma, jest na urlopie i już nie wraca.

Od września zeszłego roku zniknęło tak 5 osób. Sama firma utrzymuje, że ludzie zwalniają się sami. Zwalniają się po podpisaniu rozwiązania umowy za porozumieniem stron, przy czym jest stawiane ultimatum albo dobrowolnie, albo narobimy w papiery i sądź się człowieku jak chcesz.

W firmie jest przyjęty "zadaniowy czas pracy" przy czym jest to tylko pretekst żeby nie wypłacać pieniędzy za nadgodziny, oczywiście mimo zadaniowego czasu pracy jest obowiązek przychodzenia do pracy i przebywania w niej 8 godzin, a zadania są wyznaczane każdego dnia na bieżąco. Do domu możesz iść jak wszystko skończysz bez względu ile to zajmie i jak jest skomplikowane. Taki trend jest na każdym stanowisku bez względu na to czy to grafik, czy programista.

Dla osób ceniących sobie ciszę powiem, że możecie zapomnieć pomieszczenie to jeden duży open space, w którym tego nie uświadczycie bo graficy i programiści siedzą w towarzystwie accountów, a ich pracą jest rozmawianie i załatwianie interesów więc o ciszy można zapomnieć. Polecam też zastanowić się nad dojazdem bo jest dość koszmarny na Szczepankowo gdzie jest siedziba firmy idą tylko 2 autobusy.

Przestrzegam też osoby lubiące mieć pensję na koncie pierwszego artflash wypłaca pieniądze punktualnie 10tego każdego miesiąca tak więc na koncie pieniądze pojawią wam się w godzinach
popołudniowych/wieczornych.

Plusem firmy jest to że w zimie jest ciepło, a w lecie chłodno bo jest klimatyzacja, jest też dużo fajnych stażystów i stażystek więc można poznać wszystkie bieżące trendy kulturowe, jest też kawa z ekspresu jeśli działa.
Tytus 2016-06-03 11:09:05
Firma nie dba o pracowników, dojazd fatalny, brak komfortu pracy, glosno. Zwolnienia z dnia na dzien, projekty zmieniane w ostatniej chwili przed dead linem, a ty pracowniku sie martw, brak poukladania pracy. Brak nadgodzin platnych.Trzech prezesow i kazdy ma inna wizje firmy co dziala na niekorzysc wszystkich. Brak benefitow, ktore w innych firmach sa podstawa. Popieranie kolesiostwa.
Zostaw swoją opinię o artflash interactive - Poznań
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie artflash interactive