Opinie o DEC ZNTK Ostróda w Ostróda

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie DEC ZNTK Ostróda. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w DEC ZNTK Ostróda o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DEC ZNTK Ostróda w Ostróda

Alojzy

No hej, praca w firmie od strony pracownika wygląda następująco, pracuj oraj ile możesz, jeśli potrzebujesz pomocy to nie masz na co liczyć, tylko sztuki, wagoniki wagoniki, więcej i więcej bo minimalnie zabrakło do premii, stała gadka Motywująca nas pracowników do celu którego od Górnie nigdy nie osiągniemy. W firmie jest więcej przełożonych i wyższych stanowisk niż pracowników fizycznych, niepotrzebne etaty "dla udoskonalenia wyników firmy", które mają duży wpływ na coraz to gorsze osiągi, błędy jak i atmosferę. Podejście do pracownika polega na tym że jeśli chcesz coś wywalczyć to jest to gaszone na etapie "zarodkowym" poprzez szantaż czy też pokazanie swojego miejsca poprzez zastraszanie. Jeśli to nie daje efektu kolejnym etapem jest zlewanie pracowników i reakcje na ich potrzeby. Praca tutaj z każdym dniem, tygodniem czy też miesiącem daje do zrozumienia że parę groszy więcej niż najniższą krajowa przy tak odpowiedzialnej pracy, takich wymaganiach, atmosferze jak i niedocenianiu pracownika jest wielką pomyłką. Okres czasu pracy też nie przekłada się też na to czym jest szacunek, zaufanie bo dla nich każdy jest (usunięte przez administratora) i leń co nic nie robi i powinien się cieszyć że trafił na takich "łaskawych" ludzi którzy dają Ci "życie" i jeszcze Cię tu trzymają chociaż rzekomo na twoje miejsce jest kolejka przed bramą. Stosunek pracownika do przełożonego wygląda tak że na 4 pracowników fizycznych przypada jeden biurowy. W tej firmie bardzo łatwo dorobić się ale problemów zdrowotnych jak i coraz częściej psychicznych przy tym kierownictwie.

Many
@Alojzy

Ile wynosi wiek emerytalny w waszej firmie? Czy premie są zawsze wypłacane?

Pań kierownik

Na rynku pracy nikt was nie potrzebuje, wasze umiejętności poza firmą WSO są nic nie warte. Co macie do zaoferowania innym pracodawcom? ZERO! Życzę miłego dnia:))

stefan
@Fuks

słabo jest z praca tu i tam ale za odra az prosza oby jechac spawacz slusarz tokarz itd wsadaj jeden z drugim ammer taufkirchen vils vendelstrasse 20 masz pewna prace hotel nowy dobry karaluchow nie ma około 1 km jest himola meble produkuja 90 procent polacy bez jezyka niemieckiego dasz sobie rade kiedys z iławy rysiek kkk pracował za olsztyna jeziorANY TEZ PRACOWAŁ DUZO SLASK ZAJMUJE MIEJSCA PRACY TAK NIE ZAŁAMUJ SIE MASZ ADRES PRACE WALTER PO POLSKU ROZUMIE SŁOWAK TAM PRACUJE WŁADA POLLSM JEZYKIEM GLOWA DO GORY POLECAM

Alojzy

@Alojzy

Co masz na myśli pisząc o paru groszach więcej niż minimalna? Premia jak już wleci to ile wynosi, też jakieś "groszowe" kwoty? To tak ile na rękę tak na czysto w sumie idzie dostać?

Many Nowy wpis
@Alojzy

Ile wynosi wiek emerytalny w waszej firmie? Czy premie są zawsze wypłacane?

Hyhy
@Pań kierownik

Pań analfabeto.Ciebie nikt nie potrzebuje

Wanda
@Hyhy

To skoro masz inne zdanie na temat pracy w firmie to może się wypowiesz? :) Chce aplikować a takie komentarze jak wyżej trochę zniechęcają :/

Taaa
@Wanda

Dobra firma nie musi szukać pracowników

Major
@Pań kierownik

Pań kierownik, nie masz racji i nie powinieneś tak obelżywie pisać o pracownikach bo teraz takich ludzi przyjmujecie, z takim super fachem że młotków nie potrafią obsłużyć.

Fuks
@Major

Jaka firma tacy pracownicy.

@Fuks

To firma nawet żadnych szkoleń nie przeprowadza dla nowych pracowników?

stefan Nowy wpis
@Fuks

Czy istnieje możliwość rozwoju w DEC ZNTK Ostróda?

RR

Cześć wiara. Zlikwidowali trochę zbędnych etatów, czy nadal dwóch pracuje a jeden ich pilnuje i wypełnia papierki?

@RR

To szykują się jakieś zwolnienia? Wcześniej ktoś o tym pisał ale okazało się że to podpucha. Uważasz że co niektórzy nie wykazują się pracowitością? Przełozony tego nie widzi?

Jaś
@Zbigniew

Są zwolnienia mi umowy nie przedłużyli

Joasia
@Jaś

Ile osób zwolniono w tym czasie co Ciebie? W ogóle firma nie przedłuża umów czy zdarza się to bardzo rzadko? Ile udało Ci się tu przepracować?

Jak wspominasz rozmowę kwalifikacyjną w firmie DEC ZNTK Ostróda? Czy warunki oferowane przez pracodawcę zgadzały się z informacjami zawartymi w ogłoszeniu? Jak przebiegło spotkanie? Podziel się swoimi wrażeniami.
logo firmy Kierowca w Transporcie Międzynarodowym na cysterny chemiczne
Ostróda
ROOS SPEDITION SP. Z O.O.
logo firmy Medyczny Przedstawiciel Handlowy
IDALIA LUDWIKOWSCY SPÓŁKA JAWNA
logo firmy SPECJALISTA DS. LOGISTYKI
Ostróda
INDYK-MAZURY Spółka z o.o. Sp. k.
Olek Czarny

Czy to prawda ze likwidują zakład? Zaczęli już wywozić meble i sprzęt IT

Joanna
@Olek Czarny

Serio wywożą? No niby na wizytówce google mają, że są zamknięci na stałe... Czyli już wcześniej coś musiało się dziać? Raczej niemożliwe, żeby się gdzieś indziej mieli przenieść?

Waldi
@Olek Czarny

Spawacze sobie poradzą, elektrycy również ✌️

Joanna
@Waldi

Pewnie tak ale wiesz co się takiego stało? Nie byli rentowni?

Flek
@Joanna

No i zaczeli zwalniać, mówilem ze tak będzie. Ja juz dostalem wypowiedzenie

@Flek

Dużo osób dostało wypowiedzenie w ogóle? I jaki powód podali?

Alfonso
@Barbara

Nikogo nie zwalniają,może jakiś obiboków.

Jan
@Alfonso

A co z tymi wcześniejszymi wpisami o wywożeniu mebli i sprzętu IT? Skoro pojawiają się takie sygnały wśród pracowników, próbowaliście spotkać się z kierownictwem i dowiedzieć, jaka jest sytuacja zakładu?

Niunius
@Olek Czarny

Na ogrzewanie nie maja pieniędzy … gawiedź do domu puszczają

Co słychać w mojej byłej firmie? Troche tam przerobiłem. Kierownikow pozmieniali tak słyszałem, teraz jest lepiej chociaż? Regulacje płacowe na poziomie aktualnej inflacji ma się rozumieć?

rozgoryczony

Niestety muszę sie zgodzić z negatywnymi opiniami o firmie WSO. Firmę można podzielić na dwie częsci administrację i pracowników fizycznych. Ci pierwsi mają sie dobrze ,masa niepotrzebnych etatów nie wiadomo od czego pasożytują na ciężkiej pracy za liche pieniądze tych drugich. Jak sie pójdzie do biura w jakiejś sprawie to szybko dają do zrozumienia ze jestes tam intruzem a twoje jedyne prawo to ciężka praca , zwłaszcza "pani od spraw socjalnych" .Zatrudniłem sie tu wiele lat temu i niestety tak utknąłem , każdemu kto chcę sie zatrudnić w WSO odradzam. Poszukajcie normalnych firm

Pl
@rozgoryczony

Ci pierwsi rozrastają jak grzybnia i nie zamierzają skończyć. Dobrze wiedzą co robią. Zdumiewa to że pomimo narastającego tempa pracy 13 zmniejszona i kwartalna pod dużym znakiem zapytania. Przecież to spora motywacja, zważywszy że pensje nie są duże wielu pracowników.

Pol
@rozgoryczony

Zwłaszcza fajny, oszukańczy manewr wykonali z kwartalną premią. HR i magazyny obligatoryjnie otrzymują bez wzgl. na wyniki produkcyjne. Cała reszta musi się prężyć i na głowie stawać żeby wypracować tą jałmużnę. Niezły kabarecik. Hyhy

Kkk
@rozgoryczony

Zgadzam się w całej rozciągłości

Norbert
@Pol

To po co wy tam siedzicie? Roboty wokół pełno.

@rozgoryczony

Tak samo jest w Model Art, Ostróda yacht itp..

Leszek
@rozgoryczony

Rolniki spod Lubawy dalej mają tak silny skład jak kiedyś czy już ich mniej?

Tadaam
@Leszek

Mają dalej silny skład

On
@rozgoryczony

Nie polecam,firma straszna.Placa tragiczna,a wymagania wysokie.Nie ma co liczyć na premie,ludzie uciekaja!

@On

To jaka ta płaca, że aż słaba?

@Pol

Wypowiadał się ktoś mocno niezorientowany. Ani HR ani magazyny do premii kwartalnej nie mieli prawa, niezależnie od czyichkolwiek wyników. Dopiero niedawno magazyn i utrzymanie ruchu nabyli prawo do premii kwartalnej. I jest uzależniona od wyników produkcyjnych. HR premii kwartalnej nie miał i nadal nie ma.

Zbigniew

A wyniki produkcyjne są takie że płacą tą premie? ile można dostać mniej więcej i czy wszyscy mają tyle samo? Wiesz?

@Zbigniew

Każdy ma inaczej.

Jakub

No dobra, ale jakieś kwoty podasz jeśli można? Byłbym wdzięczny. :)

Dzień dobry

Jak wzrost cen energii oraz surowców wpływa na kondycję firmy? Czy odbija się to na ilości zamówień oraz zarobkach pracowników?

Dzień dobry

Pań kierownik

Cieszcie się ze w ogóle macie pracę. Jeśli potrafisz tylko szlifować i nawijać pakuły , to gdzie ty robotę lepszą znajdziesz? Co innego jeśli spawasz, wtedy możesz pracować praktycznie na każdym wydziale. Bo spawacz może być ślusarze, ale ślusarz spawaczem już nie :)) I tylko tacy pracownicy mogą domagać się wysokich podwyżek, bo brakuje ich ma rynku pracy. Więc jeśli dostajesz wypłatę na czas i ciepłą zupę w zakładowej stołówce, to ciesz się z tego co masz lub zmień zakład pracy i tam dalej narzekaj .

@Pań kierownik

Do tej roboty można brać ludzi prosto z ulicy . Zdajecie sobie sprawę tego? Tak, prosto z ulicy! Do ślusarki czy na malarnie żeby naklejki na wagony naklejać. Gdzie wy znajdziecie lepsza robotę z takimi umiejętnościami?

Krytyk.
@Pań kierownik

Takim ludziom ten zakład życie uratował. Gdyby nie wso to byś puszki zbierał wykształcona nimoto. Zwany "kiwaczkim" .Chodzisz na zebrania raz w tygodniu i kiwasz główką przytakując biurowym co o tej pracy nie mają zielonego pojęcia Przychodzisz na dział z nowymi bzdurami i wymienionym batem . Gnębisz ludzi i tylko dla tego że nic od siebie nie umiesz powiedzieć , wstawić się za pracownikiem. Jesteś tak zastraszony że bledniesz na widok swego cienia.A jeśli chodzi o pracowników z ulicy: na twoje miejsce są setki a na miejsce ślusarza czy spawacza chętnych nie ma . Świadczą o tym te wielkie bilbordy co jak się zwalą ze ścian to tłum przycisną. Więc jak możesz to pilnuj swego stołka by cię nie zrzucił.

@Krytyk.

Nie ma znaczenia czy jesteś ślusarzem , magazynierem lub kontrolerem jakości. Komu potrzebni są pracownicy o takich umiejętnościach? Wszędzie będziecie zaczynać od zera.

Ślusarz były
@Pań kierownik

Mało odważny jesteś ,skoro tu się odzywasz, a w pracy już się boisz tak popajacowac.po pracy to już nawet nie wspomnę. Także ciągnij się patałachu

Gabriela
@Ślusarz były

Dziwna ta Wasza kłótnia, skąd wiecie, kim Pań jest? Odpisujecie, jakby był jakimś Waszym kierownikiem czy brygadzista

Stary kolejkarz.

Pamiętam jak DEC w grudniu 2000roku z Wa-wa ul.Twarda dał 1 milion złotych dla księdza Jankowskiego na bursztynowy ołtarz w kościele św.Brygidy w Gdańsku.A za pięć miesięcy zwolniono w ramach tzw.restrukturyzacji 100 osób a potem 400.Tak skończyły się dobre czasy w tej firmie.Wczasy za 10%+kasa pod gruszą.Socjal wypasiony.Ale to już historia.To se ne vrati.Pozdrawiam.

Seweryn
@Stary kolejkarz.

A co się stało z ludźmi którzy zostali zwolnieni lub sami odeszli? Znam kilka osób, nikt nie narzeka. Zmiana firmy zmieniła ich życie na plus. Wystarczy popytać i wyciągnąć wnioski .

Czas przeszły

Kołchoz..

Seweryn
@Czas przeszły

Jak się pracuje w kołchozie? Jakieś zmiany czy wszystko po staremu? Premia kwartalna wypracowana?

Adaś

Pracowałem tam. Zacznę od plusów- trzy komplety ciuchów roboczych. Raz w tygodniu są prane i łatane. Ciepłe zupy dla załogi podczas przerwy. Karnet na basen i siłownię, jak ktoś lubi aktywnie spędzać czas, to warto skorzystać. Dlaczego już tam nie pracuje? Poznałem wielu starych pracowników, obserwowałem ich i słuchałem co mówią. Co myślą o tej firmie i jak wygląda ich życie prywatne. Czego się w życiu dorobili, gdzie mieszkają, jakie mają auta i jak się ubierają, gdzie spędzają urlopy, jak ta praca wpływa na ich zdrowie itd. Wielu z nich lubiłem, inni byli mi obojętni, ale wszystkich, po prostu tak po ludzku, było mi żal. Nie chciałem by moje życie tak wyglądało. Nie chciałem kiedyś gorzko żałować, że nie umiałem pokierować swoim życiem inaczej. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia, bo zdrowie w tej robocie najważniejsze.

Bal
@Adaś

Znam takich co każdy urlop spędzali na ogródkach działkowych po drugiej stronie ulicy. Zastanow się czy chcesz tak żyć.

@Bal

No i co że w ogródkach działkowych? Moze po prostu preferowali taką formę urlopu?

Bal
@Barbara

Nie mieli za co wyjechać na urlop. Całe życie od pierwszego do pierwszego, a na koniec ,, kariery'' zawodowej w firmie wso zero oszczędności. Jedyny plus, że emerytura po 60tce, bo teraz nawet tego nie ma.

Falo
@Bal

Za 500 zł co daje zakład na wczasy to starczy tylko na wypoczynek na działce pod własnym domem.

Dariusz
@Falo

Są jeszcze jakieś dodatki? Bo załóżmy podstawa wynagrodzenia jest jaka jest ale może te dodatki rekompensują wszystko i wychodzi dosyć dobra pensja?

Sam
@Dariusz

O jakich ty do datkach mówisz zejdź człowieku na ziemię chyba że masz na myśli kij+ .

@Sam

Czyli co? Nie ma żadnych premii albo benefitów z socjala? Nic tylko goła wypłata?

Szukam roboty

To prawda że ślusarz zarabia u was 6000 brutto a spawacz 6800? Takie stawki znalazłem w ogłoszeniu na olx z 1 czerwca, plus bonusy. Bogata firma a tak narzekacie! Dobrze wam płacą ! ---- 6000 brutto (Ślusarz), do 6800 brutto (Spawacz) w zależności od uprawnień i umiejętności. Premię kwartalną uzależnioną od wyników. Premię za polecenie pracownika 1000 zł. netto. Jednorazowy dodatek rekrutacyjny 1000 zł netto po zawarciu umowy na czas nieokreślony. Prywatną opiekę medyczną oraz ubezpieczenie NNW. Świadczenia urlopowe, tzw. "wczasy pod gruszą", pomoc finansową dla pracowników z okazji świąt, zapomogi dla pracowników w wyjątkowo trudnej sytuacji życiowej. Darmowy posiłek w trakcie pracy

niezadowolony
@Szukam roboty

Bzdury. To są kwoty DO takiej sumy. Na początek dostajesz (usunięte przez administratora)i może (usunięte przez administratora). Jak ktoś przyjdzie z umiejętnościami to bardzo szybko z tamtad zniknie. Premia kwartalna jest tak wyśrubowana że nie ma szans aby ja zobaczyć, jeżeli nadal będzie wyliczana na obecnych warunkach. Dodatek rekrutacyjny niby jest, ale jeszcze nie słyszałem aby ktoś go dostał. (usunięte przez administratora) "Wczasy pod grusza" to dodatek do pensji i do tej pory nie jest powiedziane jaka to kwota, może to być 500zl a może być też (usunięte przez administratora).(usunięte przez administratora) Posiłki są, ale często ich jakość pozostawia wiele do życzenia i znaczna część pracowników po prostu ich nie jada. A tak na marginesie, jeżeli planujesz przyjść do pracy i będziesz chciał podwyżkę do jedynym sposobem aby ją dostać to rzucenie wypowiedzenia na stół,(usunięte przez administratora) Pozdrawiam serdecznie

Szukam roboty
@niezadowolony

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.

Pracuś
@Szukam roboty

Jak byś potrafił czytać z zrozumieniem to pewnie byś doczytał że DO 6000 ........DO 6800 ale cóż można wymagać skoro nawet tego nie potrafisz ;)

Kolejarz
@Pracuś

Czyli takie zarobki to norma u doświadczonych pracowników wso?

Kolejarz
@Pracuś

Pracusiu, odpowiedź proszę, 6000 brutto to 4300 na rękę, 6800 brutto to 4800 na rękę, czy dostajecie takie wypłaty ? Oczywiście nie ma sensu doliczać do tego premi kwartalnej, bo raz jest a raz jej nie ma. Pracusiu...

Trzeba zakasać rękawy i podkręcić tempo, bo wypłata marna bez premi kwartalnej. Upał nie upał trza robić. Jeden za wszystkich , wszyscy za jednego , co nie chłopy? Tak damy radę! Ps. W tym kasku na głowie czuję się jak Bob Budowniczy. Szkoda , że sandałów nie można nosić i krótkich spodenek na hali. I jeszcze kurtyny wodne powinny być, no i klima na hali.

Cześć. Wiecie co się dzieje z placówką w Płocku? Kilka lat doplacalismy gruby szmal do tego interesu. Wyszli na plus , upadli, sprzedana?

gatx.com

Przeczytałem wszystkie wpisy na forum i widzę , że chyba jedyne co wam pozostało , to kontakt z centralą w Chicago. Na oficjalnej stronie gatx.com jest podany adres mailowy contactgatx@gatx.com . Liczy się co napiszecie i ile osób to zrobi. Im więcej osób napisze tym większa szansa że kogoś to poważnie zainteresuje. W każdym mailu nagłówek z napisem WSO Ostróda - Poland. Musicie zdać sobie sprawę że GATX to spółka giełdowa, właścicielami spółki są akcjonariusze, czyli ludzie którzy posiadają akcje. Większość akcjonariuszy pewnie nawet nie znajdzie Polski na mapie. Ich interesuje tylko żeby akcje szły do góry i dywidenda. Co to jest dywidenda proszę poszukać na google :)) Jestem w stanie zrozumieć ludzi , którzy mieszkają na pobliskich blokowiskach firmy WSO i ich upór żeby wciąż tam pracować :)) wiadomo, do roboty dwie minuty spacerkiem, trudno, pieniądze liche , ale mi pasuje :)) Ale szczerze podziwiam tych co od lat dojeżdżają do Ostródy , tracą czas i paliwo, nerwy ;)) Cóż za heroizm!!! Podziwiam upór w tym by niczego się w życiu nie dorobić ;)) Naprawdę, chcecie coś zmienić w WSO, to nie szukajcie pomocy na tym forum, tylko w centrali GATX. Tłumacz Google wam pomoże, albo piszcie po polsku i sami sobie przetłumaczą :)) Na koniec życzę powodzenia i wypracowania premii kwartalnej ;))

Tadzio
@gatx.com

Dzięki za życzenia.Przydadzą się.Bo marne tu widoki.premii kwartalnej to NIGDY nie osiągniemy.Taki żarcik ze strony władz.

John
@Tadzio

Może zupy z wkładką podrożały tak bardzo, że zabrakło kasy na premie kwartalną? Inflacja !

Wku****ny

Jak łatwo jest w tym zakładzie zmanipulować ludzi pod pretekstem anonimowy referendum gdzie jest łatwo sfałszować wmówić że 13 pensję do liczą do podstawy dla całego zakładu, a później przedstawić pisma że 13 pensję doliczą tylko praciwnikom produkcji a administracja zostaję po staremu i zbija śmietankę. Teraz to się na chapia kasy a pracownik będzie zap*******ł (usunięte przez administratora)!!!!

NIerób
@Wku****ny

I co z tymi zmianami? wrobili Was?

Biały
@NIerób

Dlaczego? Przecież pieniądze szczęścia nie dają ;-)

Czy DEC ZNTK Ostróda organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Pasza

Pracownikom produkcyjnym nie,ale pracownikom administracji tak.

Jolanta
@Pasza

Szkoda ze tym pierwszym nie? To tam na produkcji zero szans na rozwój?

Biały

Yhy, a po takim szkoleniu warto zmienić firmę ;-)

Ptasznik

Nikt juz nie liczy na kwartalna.Przeciez to czysta lipa.Ciekawe co jeszcze wymyslą klamcy.

UWG
@Ptasznik

Dobrze że ja już tam nie robię :-)

Zostaw merytoryczną opinię o DEC ZNTK Ostróda - Ostróda

• Jak się pracuje w DEC ZNTK Ostróda?

Zobacz opinie na temat firmy DEC ZNTK Ostróda tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 34.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DEC ZNTK Ostróda?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 28, z czego 0 to opinie pozytywne, 16 to opinie negatywne, a 12 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

DEC ZNTK Ostróda