SUWARY S.A.

Pabianice

Opinie o SUWARY S.A.

Siłacz 2012-10-28 15:41:53
Nic ciekawego, wyzysk maksymalny, praca na trzy zmiany przy maszynach, zapierniczasz często na dwóch naraz, czyli praktycznie 2 etaty obsługujesz. Płace bardzo marne, zaczynasz od minimalnej i wiele więcej nie dostaniesz za tyranie praktycznie w ciągłym biegu. Socjalu zero, nie ma nic dodatkowego, zapomnij o jakiej kolwiek premii itp.
Z tego co ludzie mówią,podwyżek nie było od kilku lat i raczej nie będzie bo pan prezes nie ma szacunku dla ludzkiej pracy, tylko liczy się ilość produkcji i sprzedanie.
Nie polecam, chyba, ze nie masz wyjścia.
Gość 2013-09-24 20:55:10
Zgadzam się z Tobą.....
Gość 2013-09-24 20:59:24
Trzy zmiany są w godzinach:05-13,13-21,21-05
obserwator 2013-09-28 17:33:33
Ktoś bierze udział w rekrutacji na stanowisko handlowca ? wiadomo jaka kasa, auto itp itd ?
janek 2013-10-21 12:20:05
Praca lekka układa się plastikowe kanistry na palety itp. lecz pensja oraz bardzo kiepsko tzn system czterobrygadówka na 3 zmiany a pensja minimalna 1200 na rękę słabiutko (usunięte przez administratora) nie może sobie pozwolić na podwyżki pensji gdyż zagład się rozwija i duże utrzymanie jest zakładu a nie ma zysku co wynika z doniesień prasowych 2 mln zł zysku za kwartał (usunięte przez administratora) pozdrawiam janek
zenek 2014-01-16 16:02:53
Podwyżek nie było od 5 lat, więc zainteresowanym życzę powodzenia.
Ktoś 2014-09-04 15:00:21
TRAGEDIA! Nie polecam nikomu pracy w tym kołchozie. nie dość, ze praca jest męcząca, biegasz, robisz milion rzeczy na raz, to jeszcze zmianowa. pozdro dla Pani B. ktora nie ma pojecia o pracy w suwarach a kaze robic wszystko 100 razy szybciej, może przyłączy się pani do nas? jeśli nie jesteś lizusem nie masz szans na przedłuzenie umowy, tylko takich tam lubią - lizusów i kapusiów. na podwyżkę nie ma szans. Robisz jak głupi za marne pieniadze a oni mysla ze robią ci przysluge. czesto nie ma szans isc na przerwe (i tak bedzie ze nic nie robiles). prawa pracownika to dla kierownikow obcy temat. także jesli chcecie pracowac w obozie pracy zapraszam. Mysle ze najlepiej gdyby ludzie pracowali za polowę stawki, albo i za darmo i to po godzinach. moze wtedy umowa zostanie rpzedłużona! :) pozdro.
P 2014-10-01 12:08:51
A kto lubi obiboków? Widocznie za bardzo się obijałaś bo normalni pracownicy nie mają problemu z przedłużeniem umowy. Wcale nie trzeba jak to piszesz być lizusem wystarczy robić swoje ale widać niektórzy nawet do tego nie dorośli. A co do pensji to prawda, że marnie to wygląda pani kierownik, panie dyrektorze. Szczególnie panie dyrektorze choć wiem, wiem ma pan to w du... byle swoją kabzę napchać.
P.S. Jak ty chcesz robić nadgodziny w czterobrygadówce?
ktoś 2014-10-07 20:57:22
Tak naprawdę wszyscy co wypisuję te bzdury nigdy nie pracowali w firmie gdzie jest wyzysk poza tym płaci się za wiedze i umiejętności a co niektórzy z was co nie mieli przedłużonej to poprzekładać butelek z taśmy do kartony nie umieją więc życzę powodzenia idźcie na budowę do łopaty tam was docenią
P 2014-12-07 11:23:21
Widać, że nie zdajesz sobie sprawy jakie wymagania mają niektórzy kontrahenci co do ich produktów (np. ci z nad Loary) i jaka odpowiedzialność spoczywa na pracowniku za ten produkt. Bo jak później inkwizycja z działu kontroli cię dopadną to kary personalne się sypią niczym z rogu obfitości. Czyli tak naprawdę g*wno wiesz o specyfice tej pracy.
Bojaż 2015-02-19 02:15:50
Firma nieprzerwanie prowadzi swoją działalność od 1950 roku, co w moich oczach budzi podziw. Firma produkuje zbiorniki plastykowe, nakrętki, butelki pet czy chociażby kanistry. Wszystko wygląda profesjonalnie i przede wszystkim pewnie - z takim stażem firmy... Tylko jedno jest niewiadome - czy można liczyć na normalne zarobki?
maziasty 2015-03-18 14:55:48
Odradzam... trafisz do babińca, gdzie niepodzielnie rządzi Edzia... o samochodzie zapomnij... są dwa na całą firmę... Wozi się nimi prywatnie Edzia i jej psiapsiółka Jola... Oficjalnie rzecz jasna - nie ma mowy o prywatnym użytkowaniu samochodu.
Pieniądze mniejsze, niż w podrzędniej firemce u prywaciarza, brak jakiegokolwiek systemu premiowego...
Jeśli nie gdaczesz, jak stadko - zadziobią cię (zwłaszcza jeżeli racja jest po twojej stronie). Pojęcie o obsłudze klienta, o budowaniu i podtrzymywaniu relacji biznesowych - żadne... Dobrze, że chociaż jakikolwiek system oscylujący wokół ERP mają... Cóż z tego jednak, skoro najważniejsze informacje dotyczące kontaktów z klientami, wysłanych ofert, itd, itp nie są dostępne, ponieważ paniom nie chce się ich wprowadzać...
Brak spójnej wizji sprzedaży poza oczekiwaniami 50% wzrostu wartości sprzedaży rok do roku... To chyba tyle jeżeli chodzi o dział handlowy...
Szczerze odradzam...
Szirin 2015-05-26 10:08:21
co do dyrektora to za.......e się mylisz.Wiem co piszę.Chciał coś zrobić dla ludzi,ale prezes szybko wybił mu to z głowy.
HH 2015-05-29 12:06:50
Droga Kruszynko Jak ktoś się nie nadaje do handlu to żadna firma mu nie będzie odpowiadać. Cóż praca w dziale handlowym nie polega na siedzeniu na fb, graniu w durne gry i naciąganie firmy na dodatki do tych gier ( wysyłanie płatnych smsów) oraz chodzeniu na papierosa i spędzaniu 40 minut w toalecie z 8 godzinnego czasu pracy. A żeby mieć racje, trzeba się najpierw zaznajomić z produktami firmy a nie wysyłać ofert bez konsultacji i tym samym psucia wizerunku firmy - do tej pory prostuje błędy tego Pana. Praca w dziale handlowym polega również na współpracy z innymi pracownikami, czego przedmówca nie potrafił opanować mimo wielokrotnych uwag. Zresztą nie tylko firma Suwary poznała się na tym panu, poprzedni pracodawca również rozstał się z nim z podobnych przyczyn. Uważam że tworzymy zgrany zespół co widać we wzroście sprzedaży. Dlatego szukamy ludzi konkretnych, nastawionych na pracę oraz współpracę !!!!
szy.zbig 2015-06-03 13:05:45
o którym piszesz dyrektorze bo w tej firmie co drugi w biurze to dyrektor :)
szy.zbig 2015-06-18 10:20:05
nie do końca to miałem na myśli - w firmie jest za dużo biurokracji i pseudo dyrektorów nie mających podstawowej wiedzy. mniej takich z ich pensyjkami to i kasa na podwyżki dla osób z produkcji, montarzu i magazynu by się znalazła. a propo magazynu - po ile obecnie chodzi tworzywo? na spisach wyjdą braki ale pewnie wrzuca się to w koszty byle by pan prezes sie nie dowiedział co się w spółce dzieje
upokorzony 2015-07-14 09:04:06
to co się dzieje na magazynie to jest mobing !!! jak taki szczyl i gówniarz który karze do siebie mowic PANIE KIEROWNIKU może zwracać się do swoich pracowników??!! gdzie to mozna zglosic na zewnatrz zeby sie tym zajeli bo ci z "biura" trzymaja sie razem i nic z tego nie wyjdzie
upokorzony 2015-07-20 19:47:09
to że ktoś jest młodszy ode mnie nie jest żadnym problemem taki urok większego stażu pracy. ale to że ktoś młody nie okazuje szacunku wobec drugiej osoby to już dla mnie jest problem. co do jednego z tobą się zgodze - mozna dobrze zarobić ale tylko na oddziale cmentarz :) tam się nigdy nic nie zgadza a nawet jak to wyjdzie to sprawa jest tuszowana żeby dyrektory sie nie dowiedziały (sprawa z zeszłego miesiąca) :) o sprawie wie KIEROWNIK ale obstawwił stanowiska "klanem" no i jakos się kreci
upokorzony 2015-08-29 21:54:31
ja o jednym a Ty o drugim, ja o stażu i szacunku do wykonywanej pracy a ty o efektach których tak naprawdę nie ma tylko sa kreowane i przedstawiane prezesowi który nie ma pojęcia co sie dzieje w jego firmie
Sebexxx 2015-11-07 12:58:57
mesoro, ty żartujesz, czy kpisz ?
jeśli dla ciebie najniższa krajowa to odpowiednie wynagrodzenie, to albo jesteś ignorantem, albo przedstawiasz tzw. "klasę średnią"
Prawda jest taka, że dobre zarobki w tej firmie są, ale zaczynają się na szczeblu kierowniczo-dyrektorskim. I takich osób coraz więcej w tej firmie.
Słyszałem jeszcze że mechanicy dobrze tam zarabiają, ale w związku z nadgodzinami. A podwyżki są, po 100zł dla wybranych raz na x czasu. Reszta pracowników też dostaje...adekwatnie do waloryzacji najniższej krajowej.
Poza tym odradzam pracę, no chyba że ktoś nie ma wyjścia.
Wymagania duże, a stres jeszcze większy - zwłaszcza dzięki idiotom na S-tech, którzy kultury za grosz nie mają i potrafią tylko krzyczeć.
Miał bym wybierać, to szukał bym pracy w koncernach łódzkich. Większe zarobki i szanse awansu.
Były pracownik.
Xena1989 2016-02-22 16:49:55
Zgadzam sie w milionach procentach tylko zdrowie sie traci jest wyzysk na ludziach dyrektorzy maja wsyztsko gdzies zero premii a zasuwasz na trzy zmiany po dwie maszyny naraz nawwet i po trzy nie ma czasu na nic wracajac do domu po 8 godz czujesz sie jakbys wrocil po 24h ciezkiego obou pracy bez roznicy ktory kierownik na kazdym dziale tak jest procz oczywiscie gory na piotra Skargi rygadzisci nic nie robia siedza z telefonem w lapie albo sie chowaja ze nie mozna ich znalesc a jako jedyny dostaja podwyzki i zarabiaja najwiecej 3 razy wiecej od pracownika ktory robi za niego i za siebie badz jeszcze za kogos, kazdy pracownik umie obsluzyc maszyne sam po 10 letnej pracy w tym zakladzie a nadal dostaje za wsyztsko i zarabia naj mniej wyzysk chamstwo syf obluda i w ogole szkoda slow !!
Zadowolona 2016-07-09 23:51:03
W Pabianicach kadry i dyrektor bardzo mili i pomocni,polecam!
cyryl jarek 2016-07-12 21:57:31
ktoś sponsoruje te wpisy czy jak? ludzie sami się zwalniają bo mają dosyć atmosfery i donoszenia na siebie. jak sie zatrudniac to tylko w biurach...tam premie co miesiąc i podwyżki raz na dwa lata
ps. wielki plus dla Pań z kadr ;)
Fiodor 2016-08-27 01:59:05
Od września w SUWARY TECH w Ksawerowie będą pracować Ukraińcy. Widać, że idzie na lepsze niż gdy ja tam pracowałem. Standard pracy się pewnie podniesie bo już brygadzista wektorowy nie będzie się darł na ludzi bez powodu bo i tak go nie zrozumieją. Pensje pewnie wzrosną z początkiem roku ;) A nie przepraszam to najniższa krajowa wzrośnie a wraz z nią pensje pracowników. I wszystkim będzie pracowało się tam lepiej ;)
pracownik 2016-08-30 15:42:21
Ukraińcy nie tylko pracują w Suwarach, ale w wielu zakładach i to staje się normalne w kraju. Wprowadzono dodatek za weekendy więc na pewno idzie ku lepszemu. Jak się coś dowiadujesz to rób to dokładnie i do końca. Przyjęcia są jakby kogoś to interesowało.
Pracownik 2016-09-02 09:10:30
Omijać szerokim łukiem to całe towarzystwo, w Suwary TECH na produkcji to wielka pomyłka jak była tam kierowniczką Pani B. to panował całkowity nieład, więcej było zlepów i przemiałów niż produkcji, co chwilę tylko wychodziło rozporządzenie iż materiał jest do mielenia, stąd brak kasy na podwyżki ponieważ jak zamówią kilka tirów tworzywa i polowa idzie na sprzedaż jako zlepy za grosze to już chyba samo mówi za siebie iż gdzieś muszę te pieniądze przesiać. Od jakiegoś czasu jest teraz tam Kierownikiem Pan W. to jakoś trzyma w rydzach. Lecz Inspekcja Pracy i same Suwary powinni zająć się i zwolnić dyscyplinarnie dwóch braci Bliźniaków którzy pracują na TECH, jeden jako mechanik drugi jako brygadzista, jak by przejrzał Pan Kuskowski czy Pan Stachowicz kamery i sprawdził jak Ci dwaj delikwenci traktują pracowników jaki stosują mobbing jak biją i drą się na pracowników, to tacy ludzi powinni być izolowani od społeczeństwa i leczeni psychiatrycznie. A nie zajmować takie stanowiska jakie zajmują, ciągle chowają się gdzieś po magazynie bądź produkcji i odsypiają libację alkoholowe.
Fiodor 2016-09-06 02:26:26
Tylko szkoda, że za pana kierownika W.T. jest syf na sali aż strach wszystko się klei a tam są opakowania do spożywki produkowane (ketchup i inne). Sanepid miałby tam co robić.
Myślący 2016-09-23 19:48:23
Od kiedy firma weszła na rynek akcji,tylko się pogarsza,zamiast zakładu pracy zaczyna być"obóz" pracy.20 lat temu zakład przynosił porównywalne zyski,ale płace były zdecydowanie lepsze.Kto pracował w SUWARY,był z tego dumny i zadowolony.Teraz zaczęły się rządy baranów którym zależy tylko na własnej dupie i swoich pieniądzach.Pracownika traktuje się jak zło konieczne-no ktoś robić musi :)
Myślący 2016-09-23 19:54:06
myszka,ludzie mają prawo znać prawdę.Firma spada na psy najlepiej mają dyrektorzy i prezesi,a jest ich od cholery,gdzie nie spojrzysz to ,albo dyr,albo prezes.Najlepszym dowodem na to,że ta firma się kończy jest fakt,że zwalniają się dobrzy długoletni pracownicy.
Myślący 2016-09-23 20:11:44
Moim skromnym zdaniem najgorszą decyzją teraźniejszych władz SUEARY była zamiana kierowników.Pani B nie dawała sobie rady z czterema maszynami to ma teraz około 16.Pan W spisywał się na medal no to teraz za oknem kozy ogląda zamiast wykazywać się w zarządzaniu.Rządy pani B trwają od pół roku i raczej jest gorzej niż lepiej.
Jeszcze jedna rzecz mnie nurtuje.Jak człowiek pracujący w tej firmie bardzo dużo lat tzn(szef produkcji pan Z.T.)nie robi nic by poprawić byt szeregowego pracownika,a nawet stara się bardziej go "udupić".Sam pracował na produkcji i powinien do kurwy nędzy o nich dbać.Właściwie może ma rację bo jeśli skrzywi palec w odbycie zarządu to mu 100 zł zabiorą:)
gość 2016-09-23 20:21:40
Wszyscy młodzi uciekajcie z tej firmy.Myślący dla ciebie +++++++++
Myślący 2016-09-27 19:19:13
Czemu pani nie dawała i nie daje rady to nie moja sprawa i mam to gdzieś.Ktoś ją na to stanowisko mianował,a ona się zgodziła.Cierpią przez to tylko szeregowi pracownicy.Wsajesz o 4 idziesz do pracy i się dowiadujesz,że masz wolne.Można być wkurzonym?
troszkę 2016-10-02 16:00:19
A wciąż można się załapać na młodszego specjalistę ds. sprzedaży? Chętnie bym się załapał, zwłaszcza, że warunki finansowe sa najważniejsze. Dziękuję.
kulfon 2016-10-27 06:41:43
aplikuj do handlu - szukają najemnika obecnie - stała pensja plus premie co miesiac - w innych działach mozna tylko pomarzyc o tym
zirytowany 2016-11-21 14:00:41
Przychodzenie w stanie nie waszkosci badz spozywanie alkoholu to norma na grota... masakra totalna kazdy robi co mu sie podoba i zadnych konsekwencji nie ponosi. Wynoszenie srodkow czystosci , kanistry , konewki no ale jak Pan brygadzista ala pan D . sam to robi to jak moze widziec ze inni tez tak postepuja. Zarobki masakra totalna piszesz o podwyzke to jej nie dostaniesz bo brak funduszy wiecznie jakas wymowka. No chyba ze wchodzisz panu kierownikowi w du... pe to masz wszystko. Powinien sie ktos zajac tym co sie tutaj dzieje nie tylko na techu ale i na grota bo tu reka reke myje.
musztarda 2016-11-28 17:26:44
będzie lepiej jak Boryszew odejdzie - ciekawe co na to dziadek Walter jak sie dowie o ile się dowie ;) chyba bedziemy musieli podziękować handlowi za wiecej wolnego czasu bo o nowych klientach nie słychac a starzy odchodza ;)
Zostaw swoją opinię o SUWARY S.A. - Pabianice
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie SUWARY S.A.