Opinie o SUWARY S.A. w Pabianice

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy SUWARY S.A.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie SUWARY S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja opakowań plastikowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SUWARY S.A. w Pabianice

Premia 200 plnów? I to na każdym stanowisku taka może przypadać? A jaka macie teraz atmosferę pracy między pracownikami? kiedyś już pisali, że bywała do niczego ale to dawne komentarze? Teraz jak jest? pracownicy się integrują jakoś?

@????

Nie można korzystać teraz przy nowych prezesach na każdym kroku patrzą w kamery i Cię obserwują jak tylko zauważa to schodzi dyrektor i Cię opie....Ala nawet głupiej herbaty nie możesz zrobić bo Ci cze wyliczą nie polecam tam pracy jazdy wieje w brygadzie pracuje po dwóch albo i mniej Polaków reszta to Ukraina zajada Cię ale Twój wybór

Rysiek

No i czemu ludzie się tu nie integrują? Jakieś zmęczenie po prostu wychodzi czy po prostu nikt jeszcze nie wpadł na taki pomysł? Rozumiem, że pracodawca nie wyszedł z taka inicjatywa ale czemu sami pracownicy tego nie robią? Jak moglibyście ocenić tutejsza kulturę pracy? jaka jest?

Czy jest jeszcze sens sie w ogole rekrutowac? Warto zastanawiac sie nad złozeniem CV?

Mała Nowy wpis

Dzień dobry. Widziałam, że jest teraz dostępna oferta dla specjalisty ds. sprzedaży. w treści doświadczenie nie zostało wcale określone jako konieczne. jeśli nie to w jakiej formie prowadzona jest sama rozmowa, co zazwyczaj weryfikują?

Pracownik produkcji

Premia uznaniowa to 10% od podstawy czyli aktualnie 420zl/brutto. Atmosfera między pracownikami jest neutralna, nie ma konfliktów ale też nikt się nie integruje.

Mała

Atmosfery to nie ma żadnej bo jaka ma być jak latają za telefonami i tylko patrzą aby zrobić zdjęcie brak słów mną to wszystko

???? Nowy wpis
@Mała

No właśnie jak to jest z tym telefonami w końcu, bo pisali, że nie można z nich korzystać a jednak inni mogli. To w ogóle w regulaminie jakimś jest ustanowione? Wcześniej jak patrzyłem na ofertę na produkcji to w sumie nie było mowy o jakichś dodatkowych narzędziach pracy

Pracownik produkcji Nowy wpis
@????

Całkowity zakaz korzystania z telefonów komórkowych. Za zgodą brygadzisty możesz się skontaktować z rodziną, ale odliczają Ci czas korzystania z telefonu z czasu przerwy.

Mała Nowy wpis

Rysiek

@Rysiek

Sprecyzuj swoje pytanie, co masz na myśli pytając o kulturę pracy?

@Pracownik produkcji

Ja tam nie wiem co kolega miał na myśli, ale w moim przypadku kultura pracy jest rozumiana jako ogólne zachowania ludzi w zakładzie. Czy są pomocni? Jak się traktuje osoby całkiem nowe, będę mógł liczyć na wyrozumiałość w trakcie procesu wdrażania?

Pracownik produkcji

W Suwarach nie ma czegoś takiego jak proces wdrażania czy szkolenia. Stajesz na maszynie i masz pakować gotowy produkt. Wsparcie? Kto ma Cie wesprzeć kiedy 3/4 zmiany to pracownicy z Ukrainy. Brygadzisci mają masę roboty bo non stop wszystko zepsute. Jestes zostawiony samemu sobie i radź sobie.

Zuźka

Hej, jak czytałam teraz ofertę na stronie dla specjalisty ds. jakości to było w niej napisane, że oferowany jest transport z Pabianic oraz na miejscu występuje bezpłatny parking. A jak ktoś na własna rękę dojeżdża to będzie jakaś zwrotka z tego?

@Zuźka

Jeśli mieszkasz poza Pabianicami to masz zwrot w PITcie. Jeśli jesteś z Pabianic to żadnej zwrotki nie ma. Transport to taksówka która rusza z określonych miejsc na godzinę przed rozpoczęciem pracy. Także tracisz na taki dojazd godzinę z prywatnego czasu.

Pakowacz

Rozmowa jak rozmowa. wiele obietnic, (podwyzki, przeniesienie na inne stanowisko bla bla), ktore oczywiscie nie zostaly spelnione. najlepeij z doswiadczeniem bo przeciez pakowac butelki trzeba z wyzszym wyksztalceniem.

Pracownik Produkcji

Suwary styczeń 2024. Piszę to aby ostrzec każdego potencjalnego chętnego zatrudnić się w Suwary S. A. Będę tu też regularnie zaglądał aby odpowiadać na wszystkie pytania. Zarobki - minimalna krajowa plus dodatek za zmiany i nocki. Za święta nie ma dodatków (system 4brygadowy pracujesz świątek piętek czy niedziela). Premia uznaniowa, ktorej nie zobaczysz. Brak podwyżek nie zaleznie od stażu pracy. Od stycznia weszła przerwa 15 min której nie było, ale i tak nie jest reapektowana przez przełożonych. Zakaz jedzenia podczas pracy, zakaz siadania przez 8h i korzystania z telefonu. Zaraz wejdzie zakaz palenia papierosów i wyjścia do toalety tez będą ograniczone. Większość kadry to pracownicy z Ukrainy, którzy mogą siedzieć i dłubać w nosie, jeść, palić i korzystać z telefonu do woli. Polak zatrudniony na umowę za wszystko powyższe jest upominany. Brak szkoleń i wsparcia ze strony brygadzistów. Nie dziwmy im się, dużo obowiązków, bo ciągle coś zepsute, a płaca marna. Także nowy pracownik to ameba umysłowa która ma stać na taśmie i odbierać produkt, niczego się więcej nie nauczysz. Każdy twój ruch obserwuję kilkadziesiąt kamer i pewien otyły fotograf który zrobi zdjęcie każdego Twojego uchybienia. Są plusy - social i wczasy pod gruszą, karta sportowa, zimą ciepło. Kierownik nowy jak i poprzedni fajni ludzie, ale z takim prezesem jaki jest w Suwary S. A(PlastBox) nie są w stanie nic zrobić dla pracownika. Koniec plusów.

Bomber
@Pracownik Produkcji

Ta firma tak jak piszesz, jest porazka na kazdym kroku. Pyszalkowaty, zarozumialy dyrektorek, który nie ma ani prezencji, ani intelektu na wlasciwym poziomie. Zaczyna o tym swiadczyc rotacja ludzi. Dodatkowo bardzo slabe place. To jest firma na straty, bo nic z tego nie bedzie.

Operator Maszyn

Praca w Suwary nie jest jakaś wybitnie ciężka. Zarobki niewiele większe jak minimalna pensja za prace w nocy, weekendy i święta. Na produkcji głównie Ukraińcy. Zmienił się właściciel i zarząd który próbuje maksymalnie zwiększyć zyski kosztem pracowników wprowadzając ciągle jakieś zmiany. Atmosfera w pracy nie jest najlepsza, ciągle przychodzą jacyś nowi ludzie który jednak nie mogą się tu odnaleźć i odchodzą, tak więc zostają tylko pracownicy z długim stażem, którzy przyzwyczajeni są do tego zakładu i boją się innej pracy.

Bomber
@Operator Maszyn

Zgodze sie z Twoja opinia w 100%. Mam te same odczucia. Zarzad, ktory jak najtanszym kosztem w zakresie pracownikow probuje polepszyc swoja sytuacje. Ciecie kosztow na personelu to najwieksza porazka. Zgodze sie, ze nowi odchodza, bo w takiej atmosferze nikt nie bedzie chcial pracowac, poza tym za marne pieniadze nie zdobedziesz fachowca ,co nakreca tempo odchodzenia ludzi i rotacje nowych pracownikow, a tym samym zastoj w rozwoju firmy. Nie ma nic gorszego jak zasiedziec sie w jednej firmie i bac sie zmian. Generalnie zarzad bez pomyslu na cokolwiek , co widac na kazdym kroku i w kazdym slowie. Przykre

Zaciekawił mnie ten kontrast w ostatniej opinii względem plusów oraz minusów. Czy według was mogą być one zbieżne z pracą na każdym stanowisku? wciąż myślę o aplikowaniu na te ofertę dla inżyniera jakości, która od paru dni jest widoczna. Piszą w niej o tym, że można liczyć na „ciekawią pracę”, jak należy to rozumieć?

Mała

Nie polecam narobisz się a dostaniesz marnej premii 200 zł na każdym kroku patrzą aby upiera..... pracownika jak najdalej od tego zakładu

Czy firma SUWARY S.A. w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

Firma widzę ze została oceniona za „super” pytanko tylko czemu? chciałem generalnie obczaić jakie dodatki występują ale już coś pisali, że chyba słabe, ktoś potwierdzi? W te święta co będzie planowane? I czy jak teraz zdążę się przyjąć to wszystko będzie mi normalnie przysługiwać?

Ostatni wątek z kwietnia odnosił się głównie do produkcji? Co o dziale sprzedaży byście napisali? Są jakieś aktualne doniesienia? Widzę po prostu, że jest do was oferta w internecie. Jeszcze z tydzień mam by aplikować. Warto? czemu ktoś jest potrzebny? Jak wygląda rozwój i ewentualne plany na nowy rok?

SUWARY S.A. poszukuje osób na stanowisko Inżynier Jakości. Jakie warunki zatrudnienia oferują? Czy można liczyć na umowę o pracę?

Mała

Nie wiem po co zatrudniać kolejnego (usunięte przez administratora) Ciekawe kto będzie na to robił już dosyć tych rządzących dla ludzi z produkcji nie ma pieniędzy, a dla kolejnego (usunięte przez administratora)a są

@Mała

Może jakiś plan wdrażają czy coś? Pzt., dobrze zrozumiałam, że podkreślasz fakt, że kolejnego? Czyli to nie jest wynik rotacji a poszerzenia zespołu? To jakie oni tam warunki mają na dziale, że tak się rozwijają obecnie?

@Kamila

Po prostu nastąpiła zmiana właściciela,ponieważ poprzedni miła już swoje lata a firma rozwija się ale chyba na górze ciągle kogoś przyjmują nie wiem po co żeby trzymać ręce w kieszeni i brać darmo pieniądze a z produkcji ludzie uciekają bo płacą marnie

@Mała

Nie wiem czy firma tak chętnie by rozdawała za nic nierobienie... a efekty z produkcji jak można ocenić? co z ich jakością? może po to szukali? kto analizuje tu wyniki?

@Kamila

Tak rozdają nierobom z gory a efekty z produkcji są takie że ciągle są reklamacje ale jak ma nie być jak maszyny są popsute i nikt z tym nic nie robii a pracownicy też już mają dosyć bo nikt nie docenia ich pracy tylko wymagania i płacić jak naj mniej i dobrze że się nie starają bo jaka płacą taka praca i tyle w temacie pasożytt z góry zagonić do roboty

@Mała

nikt z tym niczego nie robi ale czy ten problem jest jakkolwiek dosadnie poruszany? z kim ostatecznie osoby z produkcji mogą się konsultować? jest to jedna osoba decyzyjna czy kilka przydzielonych na dany dział? co tak właściwie wchodzi tutaj w park maszyn? kiedy ostatnio brali coś nowszego?

@Kamila

Problem cały czas jest zgłaszany ale góra ma to gdzieś ważne że pieniądze na koncie się zgadzają a reszta niech się męczy

Mała

Firma okropna wymagania wysokie a zarobki marne i brak przerwy w pracy firma do zamknięcia

@Mała

widzę podsumowanie warunków pracy na szybko zrobione. A jakieś bieżące szczegóły? Coś wkrótce w firmie ma się docelowo zmienić w związku z nowym rokiem? Coś z zarobkami albo warunkami zatrudnienia?

@Kamila

Nic się nie zmieni tylko zarząd inny i właściciel a (usunięte przez administratora) jaki był taki będzie góra myśli o sobie a pracowników z produkcji mają w (usunięte przez administratora)

Podobno na Piotra Skargi

@Mała

Produkcji? A ilu ich tak w sumie teraz w firmie jest? I co z traktowaniem ludzi z pozostałych działów?

@Kamila

Nie powiem Ci ilu bo jeszcze ich na oczy nie widziałam ale z tego co wiem to jest nowy prezes z innych działów nikt nie narzeka na traktowanie bo niby czemu pieniądze mają dobre najgorzej ma produkcja marne zarobki

@Mała

i w takim razie to tam największa rotacja by była? piszesz, że marne, czemu bez konkretu tak właściwie? i czy coś mimo wszystko zachęcającego oferują, że chętni przychodzą?

@Kamila

Tak przychodzą Ukraińcy i tacy co za chwilę uciekają zostają tylko Ci co nic innego nie znajdą a zarobki są marne bo co to jest najniższa krajowa

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w SUWARY S.A.?

Mała

Chyba żart nie szkoda im pieniędzy

Helena
@Mała

To może w jakiś inny sposób firma dysponuje tymi pieniedzmi? Są jakieś benefity dla pracowników albo system premiowy?

@Helena

Nie ma nic jest tylko śmieszny dodatek za system i śmieszne dodatki za brak reklamacji i nie chodzenie na chorobowe dają jeszcze wczasy pod gruszą na święta to by było tyle z ich strony

Olek

Dodatek za system?

@Olek

Jest 700 zł brutto

Olek
@Mała

Co to za system? 4 brygadowy?

@Olek

Tak czterobrygadowy świątek piątek czy niedziela pracujesz

Biały
@Mała

Mała, czy w waszej firmie pracuje taka mała Filipinka Cathy?

XXX

Kierownik Ł. Sz. jest bardzo ceniony przez dyrektora. Ma 30 lat, wykształcenie wyższe i 10 lat doświadczenia na stanowisku kierowniczym. Dla niego ludzie pracujący na produkcji to "KURY".

zosia samosia
@XXX

A gdzie niby to doświadczenie zdobywał?

dupek
@XXX

A niby przez którego dyrektora jest cenionym raczej był cenionym kierownikiem?(usunięte przez administratora)

@dupek

Istotą tego forum jest oczywiście prowadzenie dyskusji, jednak temat poruszany w Waszych wpisach nieco odbiega od tego najważniejszego. Pamiętajcie, iż na bieżącym wątku skupiamy się na rozmawianiu o warunkach pracy w SUWARY. Może podpowiecie nam na początek, czy firma ta wymaga od potencjalnych kandydatów wcześniejszego doświadczenia, czy może daje szansę na nabycie go? Liczę na merytoryczne odpowiedzi.

Janek
@Weronika

daj sobie spokój - zdziczenie "kadry"kierowniczej jej podejście do pracownika to co najmniej porażka. Na pewno można nauczyć się jak unikać przełożonego, jak oszukiwać w wyrobionej produkcji. Cwaniactwo i wyrachowanie w najczystszej postaci. Nic poza tym.

@Janek

Znamy już część Twojej opinii o pracy w Suwary S.A. Jeśli dodasz inne szczegóły: czy byłeś zadowolony z pensji, czy miałeś bonusy w postaci dojazdu, posiłków itp. - to również może pomóc innym podjąć decyzję o podjęciu pracy w tej firmie.

Opinia
@Weronika

Nooo Firma liczy na osoby bez żadnego doświadczenia aby mogła ukształtować pracownika pod siebie. Rzeczywiście po raz pierwszy widzę takie metody pracy. Doświadczenie jakie już otrzymałem w tej firmie jest niesamowite. W żadnej innej firmie nie widziałem czegoś takiego. Nieocenione doświadczenie dla osoby z doświadczeniem. Jestem także pod wrażeniem że wszystkie te Koreańskie produkty w ogóle działają a to że maja taką renomę jest dla mnie niepojęte. Pozdrawiam

Leszek
@Opinia

Czyli to praca skrojona dla mnie bo ja akurat nie mam doświadczenia i chętnie się wszystkiego nauczę. Na początku są jakieś szkolenia czy tylko pomoc kogoś bardziej wykwalifikowanego?

wojtas
@Leszek

Pomoc ale nie za duża.

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w SUWARY S.A.?

Ona

Atmosfera do niczego, gdyby mogli to by jeszcze z batem nad Tobą stali. Głupie odzywki, docinki, placa marna a wymagania takie że szkoda gadać!

Jeśli chodzi o oddział w Bydgoszczy to jedno wielkie kolesiostwo. Na stanowiska funkcyjne mianują nieudaczników z produkcji , gamoni beż wykształcenia i umiejętności. Ustawiacze zadzierają nosa co jeden to lepszy, brak nadzoru i rozliczania pracy . Obsługa jest niedocenioną załogą nie polecam tej firmy .

Ona

Niestety to prawda, wystają po 15min. Przy palarni lub w akwarium. A pokaż coswięcej w sensie, że lepiej sobie radzisz to Cię wykorzystują. Kobiety przy wtryskarkach zarabiają marne grosze, a ustawiacze ca cwaniakowanie i wystawanie na palarni zbijają kasę...

Iza
@Ona

Marne grosze czyli ile tak konkretnie zarabiają?

On
@Ona

Trzeba się było uczyć na ustawiacza.

@On

Może jest taka szansa, a firma pomoże w takiej nauce? Czy no way, nie przejdziesz z produkcji na ustawiacza, nawet jak masz technikum mechaniczne zrobione?

Edyta

Ciekawe jest, że już od dawna nie ma nowych opinii od byłych lub obecnych pracowników na temat pracy w tym miejscu. Poszukuję infromacji na temat aktualnej sytuacji z zatrudnieniem w firmie SUWARY S.A. Może ktoś wie, czy poszukują obecnie nowych pracowników i jakie można otrzymać wynagrodzenie w tym przedsiębiorstwie?

Nowa
@Edyta

Przeje na już :)

Pracuś
@Edyta

Najniższa krajowa plus premie. jak dobrze zaczarujesz to 2700-3000 do ręki będzie. Jeśli chodzi o zatrudnienie to dzwoń i pytaj. Zalezy od działu i innych czynników. Nie ma multisporta ani innych dodatków.

Ala
@Pracuś

Jakie premie? Jakie dodatki? Co za bzdury. Po 30 latach pracy w Suwary 3 tys brutto.

Ptaszek

SUWARY S.A. Bydgoszcz płaca marna , wymagania duże, atmosfera kiepska ... Firma goni własny ogon... i pewnie niedługo z głodu zdechnie...

@Ptaszek

Rozumiem, że nie chwalisz sobie pracy w firmie SUWARY. Ale jednak nie powinieneś raczej wysuwać tak daleko idących wniosków, bowiem innym ten pracodawca może odpowiadać. Jak długo i na jakim stanowisku byłeś zatrudniony w tym przedsiębiorstwie?

@Ptaszek

Z tą atmosfera wymaganiami i płacą jak najbardziej się zgodzę

Czy w SUWARY S.A. możliwa jest od razu umowa o pracę na czas nieokreślony na stanowisku Operator?

Grażyna

Niestety tak jak w każdej firmie najpierw trzeba sprawdzić co ktoś potrafi, a później można dopiero rozmawiać o warunkach umowy. Na początek dają umowę na 3 miesiące

Alicja

Czy na produkcji jest ciężka praca?

nowy

Jle ta można wyciągnąć na produkcji ?

Zostaw merytoryczną opinię o SUWARY S.A. - Pabianice

• Jak się pracuje w SUWARY S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy SUWARY S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SUWARY S.A.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy SUWARY S.A.?

Kandydaci do pracy w SUWARY S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

SUWARY S.A.
2.2/5 Na podstawie 53 ocen.
  • P. Skargi 45/47
    95-200 Pabianice