brak logo

Southwestern BPS Poland

Łódź

Opinie o Southwestern BPS Poland

anonim 2011-02-01 13:35:25
Firma dziala juz pare lat w lodzi. Jest oddzialem Irlandzkiej spolki matki z siedziba w Cork. Atmosfera w pracy jest dobra. Zespoly sa od kilku do kilkunasto osobowych. Obecnie sa 3 dzialy - Zobowiazan, Naleznosci oraz Obsluga Klienta
Zarobki sa marne. Bez doswiadczenia mozna oczekiwac 2300 Brutto. Bo roku pracy mozna dostac podwyzke za bardzo dobre wyniki max 3.5% brutto. Mozliwosci awansy sa iluzoryczne. Umowe oferuja na 3 miesiace pozniej przedluzaja na rok i znowu na rok.
Bardzo czesto traca klientow i musza zwalniac ludzi. Oczywiscie do konca wmawiaja pracownikom ze znajda dla nich nowe stanowiska ze maja rozmowy z nowymi klientami itp (Coca Cola juz od 2 lat ma byc ich klientem) Jednak to wszystko gra na czas by na koniec miesiaca wreczyc pracownikom wypowiedzenia. Nie maja zadnego sentymentu
Brak szkolen.Jesli juz komus uda sie wyprosic u przelozonego jakims cudem, kazde nawet najtansze np za 300 zl wiaza sie z lojalka na 6 miesiecy.
Studentka 2012-02-22 14:58:08
Witam. co do samej pracy w tej firmie byc moze nie jestem sie w stanie wypowiedziec, aczkolwiek jesli chodzi o praktyki to polecam. bardzo mili ludzie, sympatyczna atmosfera w pracy. kazdy wie co ma robic, nigdy nie ma problemu żeby ktoś Ci coś pomógł, doradził. ja wynosze stamtąd same pozytywne wspomnienia.
ja 2012-09-06 16:41:56
Witam

Dobra firma na pracę w trakcie studiów - jest niemal nieograniczona możliwość dostosowania godzin pracy.- moża zdecydować się na 1/2 lub 3/4 etatu. same weekendy albo tylko na tygodniu + czasami jakieś zmiany. (to jeszcze zależy od konkretnego kontraktu)

Jeśli człowiek się wciągnie i ma minimum szczęścia to szanse na awans są - ale trzeba być pracowitym, sprytnym i bardzo cierpliwym - w tej firmie pracują sami młodzi ludzie i nikt na wczesną emeryturę nie odchodzi żeby zwolnić miejsce.

Dużym plusem jest atmosfera w firmie - przyjaźnie i koleżeńsko. Klienci to już inna historia - są przyjemniejsze i trochę bardziej nużące kontrakty.
na starcie 2500 brutto, ale trzeba się targować, jeśli znasz języki albo system akurat potrzebny w kontrakcie to to można dostać więcej.

Dobra lokalizacja (obecna i przyszła) ułatwia dojazd z każdego końca Łodzi.
;) 2012-09-20 21:54:42
a jak to jest z praltykami czy one przyjmują formę płatną, to jest w ogóle jakaś umowa zlecenie czy jak i jak długo trwają?
no i jeśli są płatne to o jakiej kwocie mówimy?

pozdrawiam
praktykantka 2012-10-09 19:46:28
praktyki są bezpłatne na okres 3 miesięcy
Hubert 2013-03-06 21:58:44
Pracowałem w southwestern rok i postaram się jak najdelikatniej opisać to co przeżyłem, przyznam atmosfera jest ok, jednak jest to wyłącznie zasługa pracowników i byłego dyrektora który był naprawdę bardzo w porządku. Jednak pozytywów na tym koniec. Wszystko zależy od projektu ale obsługa klienta to dział na którym się skupie w mojej ocenie. Brak jakiejkolwiek pomocy ze strony senior agentów bo wiadomo demotywki są ważniejsze niż eskalacje :) dział sprzedaży to niezły żart... A to wszystko zasługa pani zajmującej stanowisko [usunięte przez moderatora] siedzącej na samym środku sali przy największym biurku mającej najmniejszą wiedzę merytoryczną, nie wspominając o inteligencji... A szkoda naprawdę ponieważ jej brak nawet zwykłej kultury osobistej tą firmę zniszczy. System oceny sprzedaży jest absolutnie niewymierny, bonusy wydawane bez możliwości wglądu w wyniki, sam ich brak w umowie mówi sam za siebie, a potwierdzenia za ich otrzymanie najczęściej nie są nawet drukowane bo jak to mówią 'szkoda papieru' :) argument na miarę międzynarodowej korporacji ... Reasumując zamiar był dobry skutek mizerny.
Ania 2013-03-07 10:26:50
Hubert - 2013-03-06 21:58:44

Pracowałem w southwestern rok i postaram się jak najdelikatniej opisać to co przeżyłem, przyznam atmosfera jest ok, jednak jest to wyłącznie zasługa pracowników i byłego dyrektora który był naprawdę bardzo w porządku. Jednak pozytywów na tym koniec. Wszystko zależy od projektu ale obsługa klienta to dział na którym się skupie w mojej ocenie. Brak jakiejkolwiek pomocy ze strony senior agentów bo wiadomo demotywki są ważniejsze niż eskalacje :) dział sprzedaży to niezły żart... A to wszystko zasługa pani zajmującej stanowisko CRM managera siedzącej na samym środku sali przy największym biurku mającej najmniejszą wiedzę merytoryczną, nie wspominając o inteligencji... A szkoda naprawdę ponieważ jej brak nawet zwykłej kultury osobistej tą firmę zniszczy. System oceny sprzedaży jest absolutnie niewymierny, bonusy wydawane bez możliwości wglądu w wyniki, sam ich brak w umowie mówi sam za siebie, a potwierdzenia za ich otrzymanie najczęściej nie są nawet drukowane bo jak to mówią 'szkoda papieru' :) argument na miarę międzynarodowej korporacji ... Reasumując zamiar był dobry skutek mizerny.
Zgadzam sie!
1
anonim 2013-06-28 09:54:29
praktykantka czy po odbyciu bezpłatnej praktyki w firmie Sothwestern BPS Poland sp.z.o.o jest możliwość zatrudnienia?
M. 2014-06-11 14:40:17
A jak wygląda kwestia przerw na call center? Cały czas siedzisz na tych słuchawkach, czy możesz pójść zrobić sobie kawę itp?
Korniszo 2014-06-12 00:43:10
A wyobrażasz sobie siedzieć non stop 8 czy 12 godzin i nie pójść do toalety czy na jedzonko? Głupie pytanie. Przerwy pewnie trzeba na bieżąco ustalać.
m. 2014-06-12 11:00:06
Jak to ustalać.. Muszę pytać czy mogę iść coś zjeść itp? To w south western pracuje się też po 12 godz? To za długo jak na siedzenie na słuchawce. Te telefony przychodzą non stop? Jaka jest ich częstotliwość?
Korniszo 2014-06-13 01:04:07
Kolego, podałem tylko przykładowo. Nie wiem jak teraz wygląda sytuacja z przerwami, ale nie może być przecież tak, że nagle pół zmiany idzie na kanapeczkę.
Aneta 2014-06-16 12:41:58
Skoro nikt nie odpowiada na temat częstotliwości przychodzących połączeń, to pewnie w wakacje jest ich tak dużo- z racji tego że samochody wypożycza się najczęściej w wakacje- że nie chcą wystraszyć aplikantów na to stanowisko.... To musi być bardzo stresująca, wyczerpująca i nerwowa praca.
Korniszo 2014-06-16 17:24:44
Nie wyciągaj pochopnych wniosków... Nie wiem co takiego stresującego może być w tej pracy, ale wyczerpująca pewnie jest na pewno...
kama 2014-06-16 21:45:27
Akturalnie pracuję w SW i jest naprawdę bardzo, bardzo porządnie. Wszyscy przyjacielscy, senior agent'owie pomagają naprawdę - nie ma żadnych demotywek, jak wspomniał przedmówca, tak naprawdę pomaga każdy, kto aktualnie jest wolny :) Szkolenie jest tygodniowe z obserwowacja pracownika podczas rozmow i próbnym ich prowadzaniem pod nadzorem owej osoby, a przerwy są normalnie - pracujemy po 8 godzin w tym jedna przerwa 15 minutowa i 30 minutowa, które są ustalane w rozpisce na dany dzień ;)
Wystarczy spróbować i zasięgnąć dokładnych informacji, a nie jedynie pobieżnych. Tak więc Ci, którzy nie mieli okazji sprawdzić osobiście, mogliby powstrzymać się od przypuszczań :)
Korniszo 2014-06-17 02:29:45
prawda jest taka, że każda praca angażująca kontakty z innymi ludźmi jest wyczerpująca, w Southwestern pracujesz sobą, nie wiesz nigdy na kogo trafisz na drugiej stronie
poszukujący pracy 2014-06-23 13:26:08
A jaki jest limit połączeń które trzeba odebrać?? O co chodzi w tej pracy?
zuzka 2014-06-23 23:07:06
60 telefonów dziennie jest target jeśli nie wykonasz obcinają ci premie:) wychodzi kilka minut na jeden tel. wiec jak się sprężysz to dajesz radę
Nightmara 2014-06-26 18:34:12
nie koniecznie 60 telefonów, ale kontaktów... znaczy jak jednego dnia widzisz że mało dzwonią, to możesz sobie posiedzieć i poodpisywać na maile.
nie wyobrażam sobie, że taka praca mogłaby być "trudna"... jest produkt, obsługa klienta musi go znać, dzwoni klient, ma konkretną sprawę i od agenta zależy jak gościu zostanie obsłużony... raz trafisz na wariata, który nie umie czytać i będzie 30 minut opierd**lu za nic, a raz na miłą starszą panią, która będzie przepraszać, że śmie ci zawracać głowę...
a z resztą: zaaplikuj, sam zobacz co i jak, w sumie to praca jak każda inna.
uosinski 2014-08-30 21:21:50
Praca niewymagająca wysiłku intelektualnego, monotonna, na wskroś dająca się we znaki pracownikowi. Bardzo silna analogia do pracy na taśmie produkcyjnej, przy czym śrubki rzadko kiedy na Ciebie krzyczą, a klienci już tak. Minimum 50 telefonów dziennie, częste "kolejki". Ale to nie jest wina firmy. Po prostu tak wygląda obsługa klienta. Styl zarządzania to już z kolei porażka. Wycieczki osobiste przełożonych, masowe zatrudnianie nowych pracowników, masowe zwalnianie (lub nieprzedłużanie umowy). Złodziejski regulamin, przez co często trzeba tłumaczyć klientowi z absurdalnej polityki firmy. Bardzo restrykcyjni wobec wolnego czasu, którego i tak nie ma wiele (dwie przerwy - 15 i 30 minut w ciągu dnia, nic więcej). Współpracownicy na ogół bardzo mili, natomiast jest to środowisko nader plotkarskie.

Nie polecam na dłuższy okres niż wakacje.
1
zielony666 2014-09-10 16:30:35
( usunięte przez administratora )Nie 60 ale 80 punktów kontaktu trzeba zrobić dzienne, telefony wpadają cały czas, nikt nie szanuje pracowników pracujących dłużej. Najgorsza praca Call Centre w Łodzi... Nie polecam nikomu.
3
jill 2014-09-10 18:18:14
a czy sa tam dawane tzw paski, udokumentowanie do pensji?
Eliza 2014-09-16 16:29:55
Na wakacje - super, szczególnie dla studenta (coby przekonać się jak wygląda praca w contact centre). Na dłużej nie polecam, mocno wyczerpująca psychicznie. Norma 77 "punktów kontaktu (1 mail, 1 telefon, 1 rozmowa na czacie to wszystko 1 punkt kontaktu)" awykonalna odbierając telefony (robiłam 70-80% normy średnio, często nie mając czasu wziąć łyka herbaty). Senior Agenci na ogół bardzo wyrozumiali i pomocni (przeżyli lata słuchając jak kompletni idioci drą na nich ryja, więc to elitarna jednostka sama w sobie :), Supervisorzy już gorzej, ale charakter ich pracy wymusza przyjęcie pewnej społecznej roli "kierownika", więc prywatnie są na pewno zupełnie inni. Co ważne - firma Cartrawler (dla której SouthWestern wykonuje owy customer service) współpracuje z firmami które regularnie, nagminnie i bezczelnie oszukują i okradają klientów i to TY będziesz wysłuchiwać ich krzyków i płaczu (wystarczy wygooglować opinie nt. firm takich jak Firefly, Goldcar, Marbesol, których klienci będą do Ciebie dzwonić). Firmy naciągają na paliwie, wymuszają na klientach kupno "opcjonalnego" ubezpieczenia, wymuszają opłaty w setkach Euro za uszkodzenia które nie powstały z winy klienta itd.
4
wiki 2014-10-17 21:21:31
czytałam dużo o Southwestern BPS za granicą i z tego co doczytałam to firma jest całkiem dobrze postrzegana za granicą. Zastanawiam się jak jest w Polskim oddziale. Zazwyczaj niestety odbiegają one niejako od swoich zachodnich wzorców. Czy możecie powiedzieć czy tak jest również i tym razem ? czy wręcz przeciwnie?
ania 2014-12-31 22:51:29
widziałam swojego czasu ogłoszenie od tej firmy dotyczące pracy jako sprzedawca albo inaczej mówiąc specjalista do spraw sprzedaży. tak to we wszystkich ogłoszeniach reklamują, ale wracając do sedna nie wiecie czy teraz tez istnieje szansa na zatrudnienie w tym miejscu? bardzo mi zależy na pracy i chciłabym dowiedzieć się więcej
cisza 2015-01-20 14:32:44
no widze ze bardzo slabo w takim razie z odpoweidziami tutaj w tym temacie. wiecej osob niz ja poszukuje pracy i informacji aktualnych o pracy. szkoda, ze nie ma jakis szczegolow od kogos ale no coz. pozostaje czekac. prosze bardzo o informacje i rozwinięcie tematu. mam nadzieje, ze sie uda cos stworzyc
Jack 2015-01-23 20:32:27
praca dla robotów
2
Jenny 2015-03-06 22:02:23
Najgorsza praca ever. Nie idzcie tam. Oprocz milej atmosfery to jakis oboz pracy i marne zarobki.
2
tomek 2015-03-23 18:04:31
@Jenny, a jak sprawa wygląda jeśli chodzi o wypłatę? Napisałeś, że marne zarobki ale dla jednych to 5 tys na miesiąc to może być mało, więc jak napiszesz czy chociaż 1700 da się u nich zarobić to będę naprawde wdzięczny. Mam nadzieje, że w takim razie szef da jakieś podwyżki czy chociaż bony z okazji świat.
Womis 2015-04-07 20:55:42
Praca najgorsza też nie jest bo powiedziałeś, że atmosfera jest dobra. Pytanie, co by było gdyby atmosfera też była do banii :D No ale mówicie, że praca dla robotów, że ciężka, ale nie ma co narzekać bo niektórzy w ogóle nie mają pracy. Co wtedy zrobić. Przydałaby się jednak jakaś konkretna informacja dotycząca pensji.
1
chokik 2015-04-23 01:33:36
Jeśli chodzi o pensje to nie można jednak jednoznacznie określić bo każde stanowisko jest inaczej oceniane i na każdym zarobisz inną kwotą. Sprecyzujcie bardziej.
Pan M 2015-10-30 17:33:28
Pracowalem tam i to co jest napisane powyzej apropo przerw jest prawda, co nie zmienia faktu ze jest to nie zgodne z prawem pracy, mianowicie osoba pracujaca przy komputerze powinna miec przerwe "od komputera" 5 minut po kazdej przepracowanej godzinie do tego lunch dodatkowo (wg prawa pracy minimum 15minut)
pozdrawiam , a tej firmy nie polecam
1
CIACHO 2015-10-30 20:37:46
@chokik - pewnie, że każde stanowisko ma inne zarobki, ale zawsze warto wiedzieć jakie są średnie zarobki, może jednak ktoś wie? Fajnie, że jest miła atmosfera, bo jednak każdy chce pracować w takiej atmosferze, w której jest się docenianym czy to przez szefostwo czy przez kolegów, zwłaszcza, że miały się pojawić jakieś podwyżki. Pozdrawiam
hygtr 2016-04-12 19:58:08
hej pameiam ze jakis czas temu szukali na stanowisko Customer Service Supervisor z tego co czytam to atmosfera jest całkiem dobra wiec fajnie by bylo sprobowac
Bart 2016-04-14 19:00:12
Właśnie zaaplikowałem swoje cv. Dodam ze z językiem angielskim i niderlandzkim oferta jaka mi złożyli zapowiada sie obiecująca, mówią ze wynagrodzenie z językami obcymi nawet do 5tys brutto czyli okolo 3400 na rękę, ciekaw jestem jak to wygląda w realu. Do tego przez okres próbny premie motywacyjne 500 zl miesięcznie... Czy może sie ktos wypowiedzieć na temat tej firmy? Bo widzę ze starsze opinie nie zbyt pozytywne i z biegiem czasu im świeższe wypowiedzi tym łagodniej oceniacie...
erfg 2016-05-09 20:20:15
@Bart a na jakie stanowisko aplikowales? bo powiem Ci ze ja nie widze tutaj zadnych nowych ofert pracy jedynie kiedys pameitam ze byly na przyklad na stanowisko Oracle Developer miedzy innymi wlasnie..
Dżasta 2016-05-12 00:05:07
Bart, przeszedłeś weryfikację językową? Możesz mniej więcej napisać o co pytali? Prawdopodobnie niedługo będą od mnie dzwonić, aby pogadać po angielsku i po hiszpańsku. Chciałabym wiedzieć czego mogę się spodziewać.
aner 2016-06-17 09:08:57
Tez mam zamiar aplikowac, powiedzcie jak wyglada pierwsza rozmowa po holendersku?
zzzz 2016-06-25 12:25:29
Widzę, że tutaj rekrutacja do łatwych nie należy. Może właśnie ktoś opowiedzieć z ilu składa się etapów itd.? Zawsze strasznie mnie to stresuje. Co prawda nie aplikowałem na żadne stanowisko, ale to tylko dlatego, że nie widzę żadnych ofert pracy...
ala 2016-10-13 20:17:50
wiesz co, ja tez slyszalem, ze bardzo popularne stały sie testy na rozmowach kwalifikacyjnych, odchodzi sie juz od klasycznych rozmow, wiec chyba takie rekrutacje skladaja sie z 3 etapów
miron 2016-10-17 11:51:42
@Ala ale wiesz może jak te teksty w zasadzie wyglądają? Czy to są testy "papierowe" z zamkniętych odpowiedzi, czy np. jakieś pytania otwarte. A może też to są raczej testy praktyczne? Jestem ciekawy, czego dokładnie można się tu spodziewać i na co się nastawić.
Zostaw swoją opinię o Southwestern BPS Poland - Łódź
test
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Southwestern BPS Poland