AP Edukacja

Łódź

Opinie o AP Edukacja

Karl 2016-12-13 18:39
Po pierwsze chyba ktoś nie pomyślał, że sama zmiana nazwy szkoły nie wystarczy.Przecież nie można ot tak zamknąć szkoły z dnie na dzień i to jeszcze po rozpoczęciu roku szkolnego.O ile dobrze pamiętam to Ustawa o systemie oświaty wyraźnie precyzuje terminy likwidacji oraz procedury z tym związane.Po drugie sama reklama " modela" trochę kosztowała . Z pewnością można było za te pieniądze zapłacić nauczycielom i byłaby to lepsza reklama szkoły niż jej zmiana nazwy.Przecież pan "model"nie reklamował szkoły Atut tylko AP? A to co reklamował już niby nie istnieje.Jest to kolejna nieprzemyślana decyzja ( myślę , że zarządu). W każdym razie wiem, że we Wrocławiu nie spłacili nauczycieli i niewielu z nich do dzisiaj tam pracuje.Na stronie e - sądu ich dług wynosi już prawie 70.000 zł a to przecież nie jest wszystko.Myślę , że potencjalni słuchacze jak i nauczyciele nie dadzą się nabrać.
Karl 2016-12-13 19:06
Po pierwsze chyba ktoś nie pomyślał, że sama zmiana nazwy szkoły nie wystarczy.Przecież nie można ot tak zamknąć szkoły.O ile dobrze pamiętam to Ustawa o systemie oświaty wyraźnie precyzuje terminy likwidacji oraz procedury z tym związane.Na stronie Urzędu Miasta we Wrocławiu na dzień 30 listopada 2016 r. wszystkie szkoły AP jeszcze oficjalnie funkcjonuje. Nazwy Atut nie znalazłem czyli AP nie zostało wyrejestrowane.Po drugie sama reklama " modela" trochę kosztowała . Z pewnością można było za te pieniądze zapłacić nauczycielom i byłaby to lepsza reklama szkoły niż jej zmiana nazwy.Przecież reklama szkoły nie dotyczyła Atut tylko AP? A to co było reklamowane już niby nie istnieje?Jest to kolejna nieprzemyślana decyzja, która była na chwilę aby zrobić jakikolwiek nabór. We Wrocławiu nie spłacili wielu nauczycieli .Niewielu z nich zresztą do dzisiaj tam pracuje.Na stronie e - sądu ich dług wynosi już prawie 70.000 zł a to przecież nie jest wszystko.Myślę , że potencjalni słuchacze jak i nauczyciele nie dadzą się nabrać.
dh 2016-12-13 19:49
wisienka 2016-12-22 14:14
a co z oddziałem we wrocławiu?? pracowałam tam rok w sierpniu tego roku odeszłąm jak zwolnili nasza Pania dyketor wszytko sie posypało :/
Natalia 2016-12-26 19:24
A jak z praca we Wrocławiu? Wszystko było dobrze? Płacili? Mam możliwość iść tam do sekretariatu i się zastanawiam czy są wyplacalni dla pracowników chociaż?
Pracownik 2016-12-27 09:09
Wszyscy pracowni DOK i SDSS w całej Polsce mają regularnie wypłacane wynagrodzenie.
Mk 2016-12-27 18:24
Co znaczy dok i sdss ?
se 2016-12-29 08:34
Dok- dział obsługi klienta
SdsS - specjaista ds. Sprzedaży.

Zapis słuchacza to sprzedaż.
Pracownik 2016-12-29 13:03
Potwierdzam pracownicy oraz wszyscy inni, którzy współpracują od września z nową firmą mają płacone wszystko na bieżąco.
Mk 2016-12-29 23:00
Tylko szkoda, że nauczyciele mają w plecy i zaległe wynagrodzenia od miesięcy.
kozito 2017-01-04 00:49
Ja również nie dostałem wynagrodzenia za pracę w APEdukacji w Białymstoku, a czekam już rok. Nie mam cierpliwości dłużej czekać i sprawę będę musiał skierować do Sądu. Ostrzegam przed oszustami.
estera 2017-01-04 09:48
We Wrocławiu to samo. Nie mam wypłat od stycznia. Oczywiście umowy nie przedłużyłam. Pozew w sądzie już złożyłam. Pod koniec grudnia został orzeczony nakaz zapłaty ale zostanie wysłany do AP Edukacji w przyszłym miesiącu. Niestety sprawy sądowe się ciągną. A AP edukacja może w tym czasie spokojnie obracać moimi pieniędzmi.
Madzik 2017-01-04 16:53
Od razu Panią poinformuję, że na pewno go nie odbiorą.
estera 2017-01-05 09:13
No nie wiem. Wydaje mi się ze o ile od wykładowców mogą nie odbierać to od urzędów, takich jak: sąd, prokuratura, urząd skarbowy, zakład energetyczny, itp to chyba powinni. Tym bardziej ze według prawa nieodebrane pismo polecone traktuje się jako odebrane. AP Edukacja oficjalnie dalej funkcjonuje. Jest zarejestrowana w sądzie wiec jest możliwość ich odnalezienia. A że reklamują się i prowadzą zajęcia pod inną nazwą to nie ma znaczenia.
wrocław 2017-01-05 23:55
Mają płacone do czasu.........uważajcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pracownik 2017-01-09 10:46
DOK - Dział Obsługi Klienta
SDSS - Specjalista ds. Sprzedaży Szkoleń
nauczyciel 2017-01-09 10:46
Nie dostałem pieniędzy za pracę w AP Edukacji w Białymstoku, szkoda gadać i zawracać sobie głowę.
Wujek dobra rada 2017-01-09 19:01
Oszusci,zlodzieje i kretacze. Odradzam,takiego pracodawcy.
ja 2017-01-09 23:58
Szkoła nie została pewnie zlikwidowana tylko przejęła ja inna firma...bez długów
estera 2017-01-10 13:23
Jeżeli jedna firma przejmuje drugą to przejmuje nie tylko jej majątek ale też długi i za nie odpowiada. Poza tym Atut Lider Kształcenia nie jest zarejestrowany jako spółka więc jest to dalej AP Edukacja, która prowadzi zajęcia pod inną nazwą.
julietta 2017-01-10 15:28
Spółka AP Edukacja ma już w KRS nową siedzibę i adres. Proponuję się zapoznać. Bo jak widać kluczą i grają na zwłokę.
estera 2017-01-11 15:32
Myślę że sąd przed wysłaniem nakazu sprawdzi aktualny adres siedziby bo zdaje sobie sprawę że dłużnicy próbują uciekać. Na wszelki wypadek zadzwonię do sądu i przekażę im że adres się zmienił. Zresztą na mojej umowie z AP Edukacja o prowadzenie zajęć też jest inny adres niż na późniejszej umowie o przeprowadzenie egzaminów.
Pokszywdzony 2017-01-11 20:20
A może mi ktoś powiedzieć kto to jest ten Pan Przemysław Świniarski?
Tak zgadza się ma nowy adres. Wszystko w KRS jest.
estera 2017-01-12 11:00
Swoją drogą to jestem ciekawa co AP Edukacja wymyśli jeszcze żeby utrudnić/uniemożliwić kontakt z nimi. Było już: nieodbieranie telefonów i nieodpowiadanie na maile; przekształcenie oddziałów w samodzielne spółki i nakazanie dyrektorom żeby odpowiadali że nie są pracownikami AP Edukacja; po trzech miesiącach połączenie się "spółek" w AP Edukacja ale zmiana nazwy na Atut Lider Kształcenia i nie ogłoszenie tej zmiany w KRS; zmiany adresów siedziby spółki dzięki temu mogą nie odbierać pism poleconych. Co jeszcze mogą wymyślić? I z kim słuchacze i wykładowcy podpisują umowy (o ile są jeszcze tacy co podpisują)? Z AP Edukacja czy z nieistniejącą spółką Atut Lider Kształcenia?
Serek 2017-01-13 06:49
W KRS jest już nowy adres na Kościuszki. Sprawdź. Oni adresy mailowe mieli według jednego schematu. litera imienia.nazwisko@apedukacja.pl.
Tomasz 2017-01-17 22:14
Pozew zbiorowy jest trudną i daleką drogą. Polecam pozwy indywidualne i powiadomienie prokuratury.
Tak zrobiliśmy w Białymstoku
Oszukany nauczyciel 2017-01-18 19:31
No i jak wygraliście?
EMI 2017-01-23 14:26
ja mam do zaliczenia 4 egzaminy zawodowe z TECHNIKA POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH. CHODZIŁAM DO KIELC I TU ZALICZAŁAM. MA KTOŚ JAKIEŚ WIEŚCI O AP EDUKACJA Z GŁÓWNEJ SIEDZIBY? BO W KIELCACH JUŻ NIE ISTNIEJE,TELEFONY MILCZĄ A PIENIĄDZE ZA CZESNE I EGZAMINY POSZŁY SIĘ BUJAĆ JESLI NIE MA SIĘ PAPIERU UKOŃCONEJ SZKOŁY. JEŚLI KTOŚ MA AKTUALNY ADRES DO CENTRALI TO PROSZĘ O PODANIE KONTAKTU. JEŚLI TEŻ JEST KTOŚ W TEJ SAMEJ SYTUACJI CO JA TO PROSZĘ PISAĆ. NIE WIEM CO MAM JUŻ ROBIĆ BO STRACONYCH PIENIĘDZY NA AP EDUKACJA NIE PRZEPUSZCZĘ. SZKOŁA JEST BEZNADZIEJNA. NIE ODPOWIEDNI LUDZIE PRACUJĄ
estera 2017-01-23 21:10
Obecny adres centrali: Al. Tadeusza Kościuszki 80/82 90-437 Łódź. Byłam wykładowcom w AP Edukacji i nie wypłacili mi wynagrodzenia od stycznia do czerwca 2016. W tej chwili sprawa jest w sądzie i na policji. I wszystkim poszkodowanym - wykładowcom i słuchaczom radzę zrobić to samo.
nauczyciel/Białystok 2017-01-26 22:57
Ja jestem w podobnej sytuacji, zalegają mi od początku 2016r., złożyłam pozew do sadu i czekam..... Może ktoś już przez to przeszedł i z jakim skutkiem
oszukany przez AP 2017-01-29 19:37
Ja pracowałem w AP w Siedlcach. Od początku 2016 roku nie zapłacono mi około 2000 zł. Takich nauczycieli u nas jest więcej. Nie zapłacono także byłej dyrektor tej placówki w Siedlcach. Państwowa Inspekcja Pracy w Łodzi odmówiła zajmowania się tą sprawą z powodu formy zatrudnienia / umowa o dzieło lub umowa-zlecenie /, policja także ze względu na " znikomą szkodliwość czynu" a prawnicy z którymi rozmawialiśmy twierdzą, że nie mamy szansy odzyskać swoich pieniędzy. Może ktoś zakończył walkę z AP Edukacja sukcesem . Proszę o informację jak to zrobić.
Chechen 2017-01-31 08:00
Proponuję przeczytać to forum jakieś 100 postów wstecz. Dokładnie opisałem, w jaki sposób odzyskać pieniądze. Jest tu taka ciekawa opcja czytania poprzednich stron forum.
Madzik 2017-01-31 23:23
Miał Pan dużo szczęścia, ja mimo wydanego nakazu zapłaty w listopadzie nie odzyskałam swoich pieniędzy, firma robi wszystko aby grać na zwłokę.
Emma 2017-02-01 13:21
Przepraszam nie mogę znaleźć Pana wypowiedzi. Czy mógłby Pan ewentualnie ponownie napisać, skopiować bądź dać odnośnik do Pana wcześniejszego komentarza?
Susana 2017-02-01 14:28
Susana - wykładowca z Warszawy . Zalegali mi około 4500 zł , po interwencji zapłacili po pół roku na raty w odstępie miesiąca . Potem zatrudnili na egzaminy i znowu nie płacili pół roku , zapłacili tuż przed maturami aby znowu namówić mnie na kolejne egzaminy . Minęło pół roku i pieniędzy nie widzę . Zrezygnowałam ze współpracy idąc do konkurencji . Za 225 złotych nie będę się już poniżać , stać mnie na dobroczynność a szkołę omijam szerokim łukiem
WROCŁAW-OKRADZIONY 2017-02-02 16:33
A WE WROCŁAWIU TYLKO TABLICZKĘ ZMIENILI I AP EDUKACJA ZMIENIŁA SIĘ W ATUT.TEN SAM LOKAL I WYDAJE IM SIĘ,ŻE TERAZ INNYCH MOGĄ NABIERAĆ
Ania 2017-02-04 09:26
Niestety boję się, że im się upiecze. W centrali i w oddziałach te same osoby. Każdy wie, że to ta sama firma, tylko sprytne wymyślili rozwiązanie z nowym organem prowadzącym. Majątek pewnie już caly wyprowadzony, więc pewnie nie będą płacić zaleglych zobowiązań, za wyjątkiem tych osób które z nim nadal współpracują i ich firma potrzebuje.
Nick Cave 2017-02-04 21:31
@EMI
W sprawie egzaminów skontaktuj się z OKE w Łodzi, tam pokierują Cię co masz zrobić. Wszystkie dokumenty (również zaświadczenia o ukończeniu ) rozwiązanych szkół powinny zostać przekazane do archiwum Kuratorium Oświaty w miejscowości, w której działała szkoła.
m 2017-02-06 14:24
a co z Pit ??? jak mam go odebrać???
Piotrek 2017-02-06 17:35
Robiliśmy dla AP szkolenie w maju i czerwcu 2016.Zapłacili jedną fakturę i tyle. Sprawa w październiku poszła do sądu. Mamy nakaz płatności, ale się odwołali. Sprawę ułatwiłoby znalezienie konta które komornik może zająć jako depozyt. Może ktoś z poszkodowanych wie o jakimś koncie na które im płacą zleceniodawcy?
estera 2017-02-09 13:18
Jak uzasadnili odwołanie?
Wrocław 2017-02-12 20:01
Mam nakaz zapłaty z sądu, ale oczywiście nie zapłacili. Teraz czas na komornika.
Madzik 2017-02-16 16:01
Prawomocny?
estera 2017-02-18 05:12
Ale jak mogą twierdzić że ktoś nie dopełnił obowiązku skoro nie płacą od marca i wystawiali normalne rachunki? Bo się spóźnił raz na zajęcia i nie zapłacili mu za kilka miesięcy? Podejrzewałam coś takiego i przy rozliczaniu dokumentacji w czerwcu wzięłam potwierdzenie z sekretariatu ze jestem w pełni rozliczona z AP Edukacja. U nas nie płacą od stycznia.
estera 2017-02-18 06:39
Oto linki do artykułów jako dowód że AP Edukacja nie płaci w całej Polsce.

Nauczyciele AP Edukacja bez pensji - nowiny24.pl
Afera w szkole. Nauczyciele są oburzeni - echodnia.eu
Prywatna szkoła nie zapłaciła nauczycielom. Potem się rozpłynęła
AP Edukacja w Toruniu bez pieniędzy i dyrektora - nowosci.com.pl

I oczywiście należy to zgłosić na policję albo do prokuratury. I nie odpuszczać.
Madzik 2017-02-19 23:14
Po prostu nie rozumiesz tego, że nie jest ważne jakie argumenty będą podniesione w sprzeciwie od nakazu zapłaty, nakaz zapłaty traci moc, a oni zyskują na czasie, chociaż to co piszą okaże się bujdą i tego nie wykażą, upłynie poł roku za czym wyznaczona będzie rozprawa, za czym się uprawomocni wyrok i za czym pójdziesz z tym do komornika. Przykro mi to mówić, ale biorąc pod uwagę tempo postępowania uważam, że pieniędzy nie odzyskamy.
Renata 2017-02-20 09:39
Nie sądzę aby sędziemu chciało się czytać artykuły, które przecież mogą być stronnicze. Jak sąd będzie miał sygnatury spraw to bez problemu może do nich zajrzeć i prześledzić dowody.
estera 2017-02-20 11:04
Wiedziałam ze tak będzie, że zniknie post Renaty w którym podała sygnatury spraw. Wiedziałam i sobie do komputera zapisałam. I proponuję żeby inni też sobie zapisywali jak się pojawią kolejne. Mogą się przydać.
Rozgoryczony 2017-02-21 11:03
A nie lepiej sprawę założyć Panu Świniarskiemu który jest szefem AP żeby z jego prywatnego majątku oddał kasę.....
Mdga 2017-02-21 18:46
Cz y k to ś z Państwa dostał PIT z AP?
Zostaw swoją opinię o AP Edukacja - Łódź
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie AP Edukacja