Opinie o Alliance Technology Polska Sp. z o.o. w Poznań

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Alliance Technology Polska Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Alliance Technology Polska Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Alliance Technology Polska Sp. z o.o. w Poznań

Administrator Nowy wpis

Firma Alliance Technology Polska Sp. z o.o. poszukuje kandydatów na stanowisko DevOps. Czy ktoś wie, jakie warunki oferują? Zależy mi na sprawdzonych informacjach.

Były pracownik ATP

Szczerze mówiąc jestem w szoku czytając te opinie, firma owszem nie jest może idealna, ale nie zgodzę się, ze umowy są śmieciowe, normalnie umowa o pracę po okresie próbnym. Ja odeszłam bo przeprowadzałam się do innego miasta, ale pracę w ATO wspominam i będę wspominała dobrze. Zgrany zespół, fajna atmosfera, Pani Z HR, która pomagała we wszelkich problemach, wypłata zawsze na czas, ogólnie wszystko na plus.

@Były pracownik ATP

Jeśli wypłata na czas i miła pani z HR to jedyne co możesz dobrego powiedzieć o firmie.... To lepiej nic nie mów. Co do umów, jak już nie jesteś studentem to owszem, dostajesz normalnie UoP. W innym przypadku klepiesz na umowach o dzieło. No i zmieniając umowę zmieniasz spółkę w której pracujesz, więc robisz sobie (usunięte przez administratora) w CV z którego musisz sie później tłumaczyć, bo każdy myśli ze pracowałem w 2 firmach. W praktyce siedzisz przy tym samym biurku.

@Anon

Ok troszkę pomieszane to. Tu celowo studentów na uop nie biorą czy to wynika z ich indywidualnej preferencji? A widzisz czyli po zmianie umowy dosłownie kompletnie nic się nie zmienia? To z czym tu się komuś tłumaczyć, praca jak praca...

@Karolina

Studentów celowo zatrudniają na umowach o dzieło, na jedną ze spółek. Potem jak dostajesz uop to zatrudnia cię inna spółka. Niby fajnie, ale jak się zwolnisz to masz 2 firmy w cv z tym samym stanowiskiem i zakresem obowiązków ale jedno świadectwo pracy.

Karolina Nowy wpis
@Anon

A to nie ma możliwości żeby coś "przeinaczyć"? w czym jest problem, żeby dwa osobne przykładowo wydać? Być może się nie znam dlatego pytam

Anon Nowy wpis
@Karolina

W przypadku umowy o dzieło co miesiąc podpisujesz nową umowę. Do dzieła też nie wydaje się świadectwa pracy.

anon2

Firma żart. Nie funkcjonuje na tak wielu poziomach, że aż człowek sie zastanawia jak mogli przetrwać tyle lat na rynku. Niekompetentne kierownictwo, niekompetentni PM'owie. Udawany scrum. Słabe projekty, słabe narzędzia. Ciągła rotacja pracownikow. W dwa tygodnie mozna zostać głównym programista technologii której sie nie zna, co pokazuje jaki jest poziom merytoryczny pracownikow, totalny brak rozwoju i przywiazywania wagi to jakosci. Nie warto nawet jak sie jest studentem i szuka jakiegokolwiek doświadczenia. Można sie tam nauczyć co najwyżej jak nie pisac kodu.

Zdziwiony
@anon2

Hehe... najwyraźniej byłeś słabiutki. Po prostu nie rozumiesz jednej kwestii. W dobrze napisanym systemie nie trzeba pisać za dużo kodu po prostu dane rozwiązanie jest odpowiednio elastyczne lub nie. Typowe klapeczki na oczach. Zupełnie nie rozumiesz na czym polega biznes dostarczania rozwiązań informatycznych. Bynajmniej nie na pisaniu miliardów linijek kodu i zatrudniana milionów programistów.

Anon Nowy wpis
@Zdziwiony

To, ze w dobrym, elastycznym systemie nie ma dużo pracy programistycznej to jedno, a to, ze wciąż powinny ją wykonywać osoby mające jakiekolwiek pojęcie o działaniu takich systemów to drugie. A za moich czasów backendem zajmowali się matematycy, chemicy, budowlańcy, po studiach albo w ich trakcie, bez znajomości systemu. Takie sierotki co siedzą i układają kuleczki. A potem raport generuje się 2 dni bo tak jest zoptymalizowany.

Jak często w Alliance Technology Polska Sp. z o.o. odbywają się szkolenia pracownicze? W ogłoszeniu, które umieścili 11 lipca na Pracuj.pl, obiecują bogaty rozwój.

Anon

Za moich czasów nie było żadnych szkoleń. Kierownicy projektów mieli możliwość raz w tygodniu przez 1h uczestniczyć w lekcjach angielskiego, poza tym istniała 'biblioteka' z podręcznikami do technologii.

Jakie są Twoje wrażenia po rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Alliance Technology Polska Sp. z o.o.? Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie wybierającej się na rozmowę w sprawie pracy na stanowisku Programista .NET?
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Administrator Systemów Linux
PN standard Sp. z o.o.
Zdziwiony

Ogólnie firma do nabrania doświadczenia. To prawda, że firma z nastawieniem na studentów. Taki model biznesowy. W kontekście programistycznym to ogólnie zaprojektowane rozwiązania pozwalają zrealizować złożone procesy biznesowe osobą nie związanymi ze studiami informatycznymi. Rozwijany system ma bardzo duży potencjał. Jak ktoś chce zdobyć wiedzę jak tworzy się i utrzymuje elastyczne rozwiązania informatyczne to jest to z pewnością ciekawe miejsce. Nawet możliwość przyjrzenia się błędnie zastosowanym strategią projektowym i implementacyjnym to wartość dodatnia, a tam takich nie ma raczej ;) . Jak ktoś jest dobry to dostanie misje rozwijania systemu, jak nie ogarnia to dostanie mniej ambitne zadania. Prawda jest taka, że dobrze zaprojektowany i zaimplementowany system nie potrzebuje dużo programistów, wystarczy 5-6 kluczowych developerów rozumiejących temat. Kto myśli inaczej po prostu nie współtworzył nigdy dobrego systemu. Osobiście uważam, że platforma którą dysponuje firma z powodzeniem może realizować większość procesów z szeroko rozumianej branży finansowej. Z pewnością firma godna polecenia dla osób chcących nabrać doświadczenia.

@Zdziwiony

"to wartość dodatnia, a tam takich nie ma raczej" - zgadzam się w pełni, w tej firmie nie ma wartości dodanej. Mówisz o tej wspaniałej platformie, mam nadzieje że nie masz na myśli tego pomarańczowego backendu z czerwonymi kuleczkami, bo na to narzekały wszystkie działy jednym chórem, a tylko CBA twierdziło że to jest ok. Chyba, że sam pracowałeś w Centralnym Biurze Antykrzyżowym, ale wtedy ta opinia nie jest miarodajna.

Jak dużo osób pracuje w Alliance Technology Polska Sp. z o.o.?

aaa

aktualnie około setki

@aaa

Sporo a tak z ciekawości jak to wygląda w podziale na płeć?

Jędrzej
@Karolina

W firmie ciężko określić jaki jest podział płci, aczkolwiek tendencja zatrudnienia i rozłożenie wydaje się być równomierne bez przewagi jakiejkolwiek ze stron. Na każdym piętrze zaalokowane są 3 toalety, dla mężczyzn, kobiet i gender neutral. Jest to firma bardzo tolerancyjna i otwarta na osoby (usunięte przez administratora) Podczas rekrutacji płeć uczestnika, oraz jego poglądy jak i orientacja seksualna nie są brane pod uwagę w żadnym stopniu.

@Jędrzej

Ooo, aż tak szczegółowej odpowiedzi to się nie spodziewałam. Zastanawiam się jeszcze tylko jaki jest średni staż pracy ludzi tutaj?

Nie zgadzam się z większością zarzutów. Firma oczywiście nie jest idealna, ale czy jakakolwiek jest? Umowa o pracę, po okresie próbnym, fajna atmosfera i możliwość rozwoju, oczywiście trzeba też dać coś od siebie, a nie tylko oczekiwać, że ktoś będzie nas ciągnął za rękę. Miałem okazję współpracować z niżej wymienianymi dziećmi i są to skromne i kompetentne osoby. Ktoś ewidentnie robi czarny PR firmie. Pani z HR wspierająca i motywująca.

Pracuje w firmie już kilka lat. Początkowo faktycznie technologie były stare bez wizji na przyszłość. Obecnie mamy zgraną ekipę ludzi z pasją, którzy wprowadzają nowsze technologie, nie boją się proponować innowacji. Atmosfera do pracy jest bardzo dobra. Pracowałem już w kilku firmach i w każdej można się do czegoś przyczepić, nie ma idealnych. Doświadczenie miesza się u nas z ambicjami i świeżością mniej doświadczonych pracowników. Wszyscy staramy się od siebie czerpać korzyści.

Anon

Uwaga, tłumaczę! Pracuje w firmie już kilka lat. - Jestem studentem 5tego roku. Technologie były stare bez wizji na przyszłość. - Teraz są po prostu bez wizji na przyszłość. Mamy zgraną ekipę ludzi z pasją. - Szef zatrudnił rodzinę. Wprowadzają nowsze technologie, nie boją się proponować innowacji. - Tylko rodzina prezesa nie boi się o zatrudnienie. Atmosfera do pracy jest bardzo dobra. - Mamy klimatyzator. Doświadczenie miesza się u nas z ambicjami. - Studenci mieszają się z seniorami. To musi być wpis sponsorowany. Wciąż mam kontakt z osobami które tam pracują, nie zmieniło się nic od przynajmniej 6 lat.

Czy rozmowa rekrutacyjna w Alliance Technology Polska Sp. z o.o. odbywa się również w języku angielskim?

Nie ;)

Anon

TRA-GE-DIA, szczerze NIE polecam. Firma typowo rzemieślnicza, nastawiona na tanią siłę roboczą (studentów). W czasie moich 3 lat pracy tam nie został przyjęty ŻADEN programista z jakimkolwiek doświadczeniem natomiast wszyscy którzy posiadali jakiekolwiek szersze kompetencje stamtąd odeszli przy pierwszej możliwej okazji. PM nie do końca wie co robi, chodzi, patrzy, pokrzykuje i udaje że pracujemy w scrumie a w rzeczywistości ze scrumem nie ma to za wiele wspólnego. Utworzyli własne narzędzie do tworzenia backendu które nie działa, wiecznie się sypie, jest absolutnie nieintuicyjne ale trzymają się wersji, że jest świetne i wspaniałe nawet kiedy nie potrafią naprawić błędu który blokuje dalszą pracę (pozdrawiam CBA). Stawki odrealnione, bo jak mają być realne kiedy zatrudnia się tylko studentów, higiena pracy też odrealniona, komputery ledwo ciągną win10 (zresztą podnoszenie firmy do win 10 to temat na osobną opowieść). Papierowe listy obecności które codziennie trzeba podpisywać mimo że posiadają karty wejścia i codzienny commit wejściowy i wyjściowy. Zatrudniają na jakieś firmy córki, rozrzucają pracowników w efekcie w jednym projekcie pracują ludzie z różnych firm. Co jest pewne to NIE nabędziesz tam niezbędnego pierwszego doświadczenia, NIE nauczysz się programować, zmarnujesz pierwsze lata na rynku pracy i dostaniesz wypowiedzenie jak tylko przestaniesz być studentem bo już będziesz dla nich za drogi. Jedyny plus tej firmy to pani od HR która naprawdę ma chęć coś robić i rzeczywiście działa. Ta firma upadnie bez niej.

fav
@Anon

Widzę, że od moich czasów wiele się nie zmieniło, tylko ten Windows. :D Mnie udało się chociaż nauczyć ASP.NET Web Forms, co wtedy jeszcze było coś warte. Nadal używają SVN?

@fav

Tak, Tortoise SVN na pełnej. Za moich czasów było jeszcze pchanie całkowicie niekompetentnych dzieci GP na kierowników projektów.

GreenCode
@Anon

A dalej wszyscy tłuką na umowy o dzieła czy coś już się w tej kwestii zmieniło?

anon

Pracowałem tam rok czasu jako programista. Uważam ten czas za zmarnowany. Praktycznie zerowy rozwój. Praca 100% utrzymaniowa, w dodatku nie polegająca na pisaniu kodu, tylko na korzystaniu z czegoś w rodzaju CMSa. Visual Studio 2010, .NET 4.0. Firma trochę przespała. Mamy rok 2018. W dodatku brak możliwości pracy zdalnej. Wszystko hostowane lokalnie, łącznie z repozytoriami, praca na PCtach. HRy w postaci jednej Pani, która jest lekko mówiąc odrealniona od rzeczywistości.

fav

Wielki bałagan na wielu płaszczyznach, duża rotacja pracowników (sami odchodzą), dużo studentów (tanio!), brak szkoleń. Z plusów to mimo wszystko dość przyjazna atmosfera i elastyczny grafik dla studentów. ;)

Zostaw merytoryczną opinię o Alliance Technology Polska Sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w Alliance Technology Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Alliance Technology Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Alliance Technology Polska Sp. z o.o.?

Alliance Technology Polska Sp. z o.o.
2.4/5 Na podstawie 18 ocen.
  • Dąbrowskiego 29
    60-840 Poznań

Alliance Technology Polska Sp. z o.o.