Opinie o Roche Polska w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Roche Polska. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Roche Polska o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja leków, produktów leczniczych i suplementów diety

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Roche Polska w Warszawa

Dyrektywa ds. równości

Moi drodzy, Rada Europejska przyjęła nowe przepisy o przejrzystości wynagrodzeń 24 kwietnia 2023 r. i rząd ma trzy lata na jej przeniesienie do prawa krajowego. Unijna dyrektywa ma pomóc zwalczać dyskryminację płacową i zlikwidować lukę w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn w UE. Na mocy nowych przepisów firmy w UE będą zobowiązane udzielać informacji o wynagrodzeniach i jeśli luka płacowa ze względu na płeć przekracza 5% – podejmować odpowiednie działania. Firmy zatrudniające ponad 250 pracowników będą musiały przedstawiać odpowiedniemu organowi krajowemu sprawozdania roczne na temat swojej sytuacji w zakresie luki płacowej ze względu na płeć. Mam pytanie związane z tą kwestią - jeśli mamy kłaść taki nacisk na równouprawnienie i równość wynagrodzeń, czy korporacje monitorują także podział zatrudnienia ze względu na płeć na różnych stopniach zaszeregowania? Czy na stanowiskach juniora, specjalisty, seniora, managera, leada, senior managera itd. zawsze jest udział mężczyzn i kobiet bliski 50%/50%? Czy kobiety i mężczyźni są awansowani i zatrudniani biorąc pod uwagę taki parytet, aby utrzymać balans? Czy taki parytet jest w ramach danego działu np. finanse, zakupy, IT, HR, sprzedaż? Jakie są wasze doświadczenia i czy należałoby podnieść taką kwestię uchwalając przepisy związane z dyrektywą? Czy było to adresowane przez zarząd Roche Polska?

@Diversity & Inclusion

probowalem nalezc ale nie namierzylem - mysle ze jednak jest wiecej chlopakow w biurze :). najlepiej napisac pytanie prosto na jakas oficjalna skrzynke roche polska - jesli ochrona danych osobowych nie stoi na przeszkodzie to mysle ze odpowiedza - mozliwe ze jest nawet cos na linkedin juz

Na jednej ze stron z ogłoszeniami znalazłam ofertę pracy na stanowisko partnera klienta ds. Obsługi zamówień. Firma oferuje pracę w systemie hybrydowym 2 dni biuro, 3 dni home officce. Czy są to ściśle określone dni, czy można sobie wybrać? Jakie narzędzia pracy będą potrzebne przy takiej pracy zdalnej? Firma je zapewnia?

prac

do biura chyba można 24/h przyjść - wystarczy karta - po porostu na recepcji nikogo nie będzie. Ale o ile mi wiadomo biuro nie jest zamykane na noc.

Dyrektywa ds. równości

@Dyrektywa ds. równości

Diversity & Inclusion
@employee

Czy byłoby możliwe opublikowanie statystyk płci pracowników z podziałem na działy/jednostki - Pharma, Diagnostyka, Informatics, Procurement Hub? Mam wrażenie, że w biurze jest wiele więcej kobiet i równowaga jest zaburzona.

@employee Nowy wpis
@Diversity & Inclusion

Adam Nowy wpis

Faktycznie regułą są obecnie kontrakty na pół roku? Taki zapis jest między innymi w nowym ogłoszeniu o stażu dla pracownika regionalnego centrum obsługi klienta (Łotwa). Tak też wynika z dyskusji na forum. Czyli nie ma się co nastawiać na wieloletnią współpracę?

Dla wytrwałych Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 27 dni.

Niby typowe korpo, klasyczne górki, dołki dopóki nie trafi się toksyczny „manager”(usunięte przez administratora) i kopiący dołki pod wszystkimi innymi ludźmi. Ze strachu o własne stanowisko. A szefostwo i tak zignoruje temat i poklepie po plecach tak, tak coś z tym zrobimy i co? I nic. Ciche przyzwolenie. Taki mamy klimat jak się źle gospodaruje etatami i nie zarządza podziałem pracy. Ślepe podążanie za trendem spowodował chaos i dezorganizację. Odpowiedzialność zbiorowa czyli żadna. Sprzeczne komunikaty i zakłamanie na poziomie szefów działu. Co rusz zwalnianie i życie w strachu. Z benefitów? To zależy czy jesteś internal czy external. Opisy stanowisk są niejasne, nie wiesz co dokładnie wchodzi w Twój zakres obowiązków. Dopóki nic się nie wydarzy to zajmuj się wszystkim, ale jeśli już coś się wydarzy, to co wtedy?

Kluczem do przetrwania w Roche jest twoja relacja z managerem oraz czy twoja kontraktownia skutecznie walczy o ciebie.. Jeśli ci się dostanie toksyczny to masz przegwizdane. Ja po 9 latach pracy tutaj trafiłem na takiego. Zostałem bardzo brzydko potraktowany. Nowy manager wziął nowych ludzi , zielonych ludzi nie mających wiedzy o narzędziu które jest głównie używane na tm stanowisku. Poprosił mnie o przekazanie wiedzy, szkolenie z zastrzeżeniem że to na pewno nie KT i nie mam co się martwić, na pewno będę pracował dalej. Po czym okazało się że zostałem odrzucony i nie będzie przedłużony kontrakt z nowym rokiem. Oczywiście na odchodne mi nakłamał i naopowiadał bzdur , że nie ma kontaktu z moją kontraktownią, że Roche nie chce tyle płacić, (stawki na mnie były nie podnoszone od 2016). Konkluzja jest taka , że w zespole było dwóch ludzi: ja i jeszcze jeden. Teraz zespół się rozrósł 5 z czego 3 na starcie to zieloni. Nie ważne , że Roche zapłaci dużo więcej kasy, że ja z naddatkiem zastępowałem tamtą trójkę. Ważne że manager ukontentowany bo poczuł się obrażony bo wyszło że wie dużo mniej ode mnie siedzącym w zespole 9 lat. Ponadto obecnie jest bezpardonowa walka o stołki. Zalew, wręcz potop pracowników z Indii powoduje że i polskie kontraktownie walczą zaciekle między sobą o swoich kontraktorów i wyrywają sobie miejsca pracy. Nie polecam jeśli jesteś kontraktorem. Jeśli się dostałeś , nie nastawiaj się na stabilność gdzie kontrakty obecnie są przedłużane co pół roku a nie jak kiedyś co dwa lata.

były pracownik Nowy wpis
@były pracownik

Errata. Zastępowałem 4 pracowników. Cały proces rozbudowy systemu opierał się głównie na nas starych, nowi się "uczyli"

Co sądzisz o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Roche Polska? Czy wziąwszy pod uwagę Twoje wrażenia, poleciłbyś innym aplikację do tego miejsca? Podziel się z nami swoimi doświadczeniami.
logo firmy Dietetyk
Ipf Medical Sp. z o.o.
logo firmy Technik Farmacji
HSS Work Sp. z o.o.
Dziwna firma

Mega marnowanie pieniedzy. Leca kolejne reorganizacje i zwolnienia. Firma ma niby klimat szwajcarski a trzymani sa mega nieproduktywni ludzie. Podzial na externali i internali. Da sie to mega odczuc. Jak jest cos spieprzone internale zwalaja na externali i luz. Z ludzmi internal albo obchodzisz sie jak z uposledzonymi jajkami albo wylatujesz. Maaasaaa ludzi ktorzy nie umieja nic. Manago to banda toskycznych niiic nie umiejacych ludzi. Swietna firma do dymania na kase i nie robienie nic bo nierobienie nic to standard dla ludzi tu. Bylem swiadkiem jak jeden menago zmarnowal tak z 1.5 mln w rok i rozegral to tak ze polecieli inni mimo ze on byl ostrzegany wielokrotnie ze nie tylko odpala pozar ale dorzuca do ognia. Cale szczescie ze jestesmy poza tym toksykiem bo strach przed wywaleniem byl ostatnio nie do zniesienia

Jakie macie benefity? Jest jakaś platforma z punktami do wydania na kino itp. czy karta lunchowa?

Izka
@Kandydat

Ja nie udzielę informacji, bo nie pracują, ale chętnie się dowiem, bo szukam pracy. Co do benefitów, mnie interesują dodatki dla dzieci pracowników. Czy są dodatki finansowe np. na wakacje, bonusy, może wyprawki szkolne dla dzieci?

Ayo

Piszecie, że zdalna praca jest jak najbardziej możliwa, natomiast w ogłoszeniu dla IT & Workflow Service Engineer warunki określone są jako stacjonarne. Po okresie wdrożenia bo czytałem, że taki jest, jeżeli będzie wszystko w porządku można się ubiegać o pracę z domu? Jeżeli nie to w jakich godzinach pracujecie na tym stanowisku?

prac

w IT mozna sobie wybrac, zreszta nikt tego nie wymusza jakos specjalnie - roche zapewnia wszystkie narzedzia (soft/hardware, sluchawki, kamerka etc.)

Zośka
@prac

Ooo, to super, że można sobie wybrać, w które dni chce się pracować z domu, a w które z biura. Powiedz mi, czy o godzinach pracy home office można również decydować? Czy są ściśle ustalone godziny, w których trzeba wykonywać swoje obowiązki? :) No i jak too jest w biurze? 8-16? :p

@Zośka

to jest kompletnie dowolne - teoretycznie mamy "rekomendacje" zeby byc 1 dzien w tygodniu, tydzien w miesiacu lub 3 tygodnie na kwartal w biurze - do wyboru. W praktyce ja do biura nie przyjezdzam chyba ze jest warto bo jest malo ludzi zwyczajnie a ja pracuje i tak z malezja, stanami, szwajcaria i indiami - w polsce nikogo z teamu nie mam. Co do godzin to jak zwrocisz uwage na strefy czasowe, to nikt sie nie (usunięte przez administratora) ze da sie to zrobic w okreslonym okienku - ostatecznie jestes oceniany na podstawie tego jak pracujesz przez wspolpracownikow. w biurze tez nie ma scislych regul - jest jakas tam archaiczna regulacja o ktorej juz pewnie nikt procz mnie nie pamieta

@prac

To znaczy, że biuro może funkcjonować przez całą dobę? W zależności od potrzeb pracowników? Czy jednak nie ma aż takiej dowolności?

prac

Na jakie wsparcie w Roche Polska mogą liczyć kobiety w ciąży? Czy przestrzegane są ich prawa wynikające z Kodeksu pracy?

Czy Roche Polska organizuje staże dla studentów?

prac

keidys mielismy cos takieg o jak "graduate programme" - z tego co slhyszalem ma to wrocic - radze obserwowac roche na linkedin

Kamdydat

Hej, brałem udział w rekrutacji na stanowisko External Resources managera/it delivery managera. Mija już prawie dwa tygodnie od ostatniego etapu rekrutacji a feedbacku brak. To normalne? Druga sprawa, jak wyglada praca na tym stanowisku?

@Kamdydat

Hej, zastanawiam się czy ten feedback ostatnio do Ciebie przyszedł? Trochę czasu już minęło, wiec jeśli był twierdzący, to dałbyś rade opisać mniej więcej od początku te etapy oraz samo wdrożenie? Warto aplikować?

Czy rozmowa kwalifikacyjna do Roche Polska odbywa się w siedzibie firmy?

employee

hmm chyba conajmniej jedna tak - ale napewno rozmow jest kilka - z rekruterka, potem pewnie z managerem, hr, ekspertami tech etc. - czesc pewnie bedzie online ale mysle ze trzeba sie bedzie stawic conajmniej raz osobiscie w wawie albo pozku

Jolanta
@employee

A ze szkoleniem jak to wygląda, też jest prowadzone stacjonarnie? Tzn. zakładając, że jest tam jakieś wdrożenie dla świeżo zatrudnionych pracowników. Ogólnie to istnieje możliwość pracy z domu?

@Jolanta

Za pandemii było remote ale pewnie już teraz stacjonarnie. Praca z domu jest jak najbardziej, ale nie jesteśmy i nie będziemy nigdy full-remote - właśnie wyszło zalecenie żebyśmy byli 1d na tydzien, 1 tydzień na miesiąc albo 3 tygodnie na kwartał w biurze.

@employee

Na pierwszym etapie takiej rozmowy firma podaje oferowane stawki na danym stanowisku? Ile wynoszą dla nowych pracowników, wiesz może?

Bs

Dzień dobry, Czy może mógłby ktoś opowiedzieć o samej rozmowie rekrutacyjnej (chłodzi o etap ostatni)? Czy było to pytania behawioralne czy jedynie merytoryczne? Z góry dziękuje za odpowiedz. Pozdrawiam!

EmpI

Potwierdzam że pod koniec 2022 były masowe zwolnienia również bardzo kompetentnych, doświadczonych specjalistów. Nie zaufałbym więcej tej firmie.

obecny prawcownik
@EmpI

A to ciekawe bo ja tu ciagle jestem i zadnych masowych zwolnien nie bylo - fakt ze jestesmy po reorgu ktory spowodwal ze czesc managerow miala do wyboru przekwalifikowanie albo nizszy grade - niektorzy sie nie zdecydowali i odeszli. Ludzi zatrudnionych jest ciagle tyle samo po prostu prostu zmienily sie role.

Hanna
@obecny prawcownik

W innej opinii czytałam, że czasem zdarzają się bezpodstawne zwolnienia na recepcji- takie sytuacje mają miejsce nadal? Poza tym przeczytałam też, że w czasie pandemii biuro nie musiało przychodzić do pracy. Rozumiem to jako pracę zdalna. Czy w firmie zachowały się jakieś zdalne stanowiska pracy?

obecny pracownik
@Hanna

Ten wpis odnosnie zwolnienia z recepcji NIE DOTYCZYL osoby zatrudnionej przez Roche, ale przez firme dostarczajaca kontraktorow - nie miala z nami podpisanej wiec umowy o prace wiec nie moglismy jej zwolnic - za to pewnie z jakichs powodow poprosilismy firme kontraktorska o nowa osobe - nie wiem czemu. Podkreslam: praca DLA ROCHE Z RAMIENIA FIRMY KONRAKTORSKIEJ jest ZUPELNIE CZYMS INNYM NIZ PRACA DLA ROCHE BEZPSREDNIO. Co do pracy zdalnej - tak, ciagle pracujemy zdalnie chociaz kilka dni temu wszyla komunikacja ze nie jestesmy 100% zdalni i powinnismy byc w biurze 1 dzien w tygodniu, 1 tydzien w miesiacu albo 3 tygodnie na kwartal - jak sobie wolimy. ale generalnie do biur na 100% praktycznie napewno nie wrocimy

Agnieszka

Dlaczego na intrenecie tylko stanowiko Supply Chain Partner jest opisane w języku polskim? Cała reszta stanowisk napisana jest w języku angielskim. Widzę, że wymagana jest znajomość języka angielskiego na poziomie B2. Czy rozmowa kwalifikacyjna będzie odbywała się w tym języku, aby sprawdzić jego poziom? Z czego warto się przygotować?

SnowKid

Dzień dobry, jestem zainteresowany pracą w servicenow na b2b ktoś może coś powiedzieć na ten temat?

arch @ roche polska IT
@SnowKid

Witam - o ile mi wiadomo Roche Polska nie zatrudnia w ogole na B2B - ma podpisane umowy z duzymi kontraktorniami ktore zatrudniaja na B2B i dostarczaja ludzi do Roche w ramach "umowy ramowej" - tak jest w kazdym razie na pewno w IT a pewnie o to Ci wlasnie chodzi.

Justyna
@arch @ roche polska IT

a benefity, o których pisali w takim razie to skąd wypływają. bo jeśli umowa tam jest to od tamtej firmy czy tutaj oferują?

arch @ roche polska IT
@Justyna

Benefity ZAWSZE pochodza od firmy z ktora masz podpisana umowe o prace albo ktora zatrudnia cie na B2B. Jesli zatrudnisz sie w Roche (TYLKO na umowe o prace (nie zatrudniamy na B2B tylko wspolpracujemy z kontraktorniami od okolo 10 lat) to od roche beda pochodzic twoje benefity. jesli zatrudnisz sie w kontraktorni ktora przypisze cie do pracy przy projekcie roche to benefity i tak beda pochodzic TYLKO od kontraktorni.

eta
@arch @ roche polska IT

Proszę o informacje, jak pracuje się Wam (zdalnie) jako kontraktów przy projektach około-IT.

Aurora Berthel

Dla osób ceniących szacunek oraz uczciwość odradzam zatrudnienie w tej firmie! Koordynatorka, która zarządza pracą recepcji zwalnia osoby bezpodstawnie, uprzednio szantażując je w miejscu pracy. Jest nie tylko osobą bez szacunku do pracowników, ale również bez jakichkolwiek manier, kultury osobistej. Etyka zawodowa i standardy pracy pozwalają na to, aby sprawa przeniosła się na inne tory- sprawiedliwości- dlatego też sprawa zakończy się najprawdopodbniej w Sądzie Pracy. Z racji na tak poważne naruszenie swoich obowiązków przez koordynatorkę, czuję potrzebę uprzedzenia innych potencjalnych pracowników, aby mocno się zastanowili przed podjęciem pracy w tej firmie.. Przynajmniej jako kontraktor.. Mam nadzieję, że moja szczera opinia pomoże komuś uchronić się przed okrucieństwem, jakiego niestety doznałam.

Grzegorz
@Aurora Berthel

Na pewno nie chciałbym mieć opisanych przez Ciebie nieprzyjemności. Powiedz mi tylko, czy przełożeni tej koordynatorki wiedzą jaka jest sytuacja? Jak reakcja z ich strony?

@Aurora Berthel

pierwsze slysze zeby na recepcji pracowaly w Roche koordynatorki, a juz z pewnoscia nie takie ktore moga kogos zwolnic. zwolnienie pracowanika w roche widzialem kilkukrotnie przez 10 lat - zawsze koordynowane przez HR (no przeciez od tego sa) i zawsze za porozumieniem stron.

@Aurora Berthel

a i jeszcze jedno - jesli bylas kontraktorka to nie pracowalas w roche bo na kontrakty nie zatrudniamy - jesli masz ochote sie procesowac to z pewnoscia nie z roche a ze swoja firma kontraktorska. powodzenia

@Grzegorz

Wystosowałam odpowiedniego maila do odpowiednich działów, w celu powiadomienia o tak dużej skali niesprawiedliwości oraz braku jakiekolwiek szacunku w stosunku do pracowników, a w zasadzie kontraktorów. Liczę, ze chociaż pomogę innym osobom uniknąć takich nieprzyjemności i nie wierzyć w bajeczki o lajalności, szacunku oraz budowaniu relacji- łatwo się na to nabrać. Oczywiście może inaczej zostałby pracownik Roche. Tego nie wiem. Z tego co ja słyszałam to kontraktorów nie za ciekawie traktują, sama niestety tego doświadczyłam, dlatego tez wyrażam swoje szczere rozczarowanie.

@prac

Na recepcji nie pracują koordynatorki. Koordynatorka jak sama nazwa wskazuje, zarządzą miedzy innymi praca recepcji. Fajnie, ze masz takie pozytywne doświadczenie, z mojej perspektywy wyglada to nieco inaczej, także pozwolisz, ze zachowam swoją opinie i to czego doświadczyłam. Niestety nie są to dobre doświadczenie, a wręcz oparte na totalnym braku szacunku. Najprawdopodobniej zrozumie to osoba, która będzie miała ochotę postawić się w mojej sytuacji i przyjrzy się tej sprawie bliżej. Także dziękuję za odpowiedz, niestety mam inne spostrzeżenie.

Byłam kontraktorem, Dziekuje!

arch
@Aurora Berthel

"...w stosunku do pracowników, a w zasadzie kontraktorów..." - dla jasnosci - kontraktor NIE JEST pracownikiem roche a firmy trzeciej (tzw kontraktorni) jesli potraktowal cie ktos zle to bardzo dobrze ze zglosilas - ale on nie mial mozliwosci mowic twojej kontrkatorni jak ma ciebie traktowac - mogl tylko wydac opinie o twojej pracy. jesli byl przy tym chamski albo niesprawiedliwy to zostalo to najprawdopodobniej podjete na szczebly kontraktornia/roche ale co sie tam dzieje juz nie sposob powiedziec. w kazdym razie dobrze ze dalas znac. masz racje - jesli tak potraktowany zostalby pracownik roche zareagowalby bardzo szybko zeby sprawe wyjasnic bo pracownik roche jest odpowiedzialnoscia roche. roche wrecz NIE MOZE brac takiej odpowiedzialnosci za kontraktorow, bo to by sugerowalo ze istnieje miedzy firma a kontraktorem stosunek pracy - taki istnieje wylacznie miedzy roche a pracownikiem etatowym

prac roche.pl

odpowiem anegdota - kiedys wyszla notatka (podkreslam "NOTATKA") ministerstwa finansow o tym ze jak idzie sie na kolacje zespolowa (taka integracyjna) to trzba do US dostarczyc dokladne info o tym co by sie jadlo albo pilo. Poniewz nikt nie mial ochoty chodzic na samo jedzenie bez piwa/wina to szybko kolacje sie skonczyly - potem to zluzowali. w tej historii chodzi o to, ze roche jest bardziej papieski od papieza jesli chodzi o prawa pracownikow - mamy za duzo lekow na liscie refundowanych zeby ryzykowac jakikolwiek zly PR albo zarzuty o naruszanie prawa pracy. dziewczyny u nas ciagle maja dzieciaki i wracaja potem sobie do pracy - zero problemow, do tego jest dizen wolny dla rodzicow w roche + inne benefity - dobre pytanie na rozmowe

JarekJurek

Czy ktoś z Państwa pracował na stanowisku User Support TIBCO - Avenga/Roche i mógłby podzielić się opiniami?

@JarekJurek

Ja nie wiem niestety ale też interesowała mnie ta firma a nie wiem, gdzie to ogłoszenie znajdę? Wypisali tam jakieś wymagania względem kandydatów?

@Marta

FYI: wszytkie oferty pracy zawsze sa na https://it.roche.pl/ - prawy gorny rog

Julia
@prac

No ja właśnie na stronie firmy widziałam ofertę pracy dla Głównego programisty SAP Mobile. I tam napisali o jakimś pakiecie przeprowadzkowym. Ktoś wie ile to wynosi i na jakich zasadach można z tego korzystać?

prac roche.pl
@Julia

to pewnie zalezy skad dokad - nie wiem jak jest z przeprowadzkami w pl ale jakby cie przeprowadzali np. do bazylei to jest specjalny dzial do tego i naprawdę nie ma sie wtedy o co martwic - najlepiej zapytaj na rozmowie albo pusc maila wszesniej nawet do rektruterki

Pawel

Polecam obejrzyjcie sobie film Planete Koncerny farmaceytyczne ile kosztuje ludzkie zycie na chomikuj.pl stronie internetowej do pobrania

Jolanta
@Pawel

A co to ma do pracy w firmie właściwie? Pytam szczerze, jeśli widzisz związek, to daj znać. Jakieś szkodliwe warunki tam są czy ok?

Zostaw merytoryczną opinię o Roche Polska - Warszawa

• Jak się pracuje w Roche Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Roche Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 29.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Roche Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 3 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Roche Polska
2.9/5 Na podstawie 43 ocen.
  • Domaniewska 39B
    02-672 Warszawa