Tikkurila Polska

Dębica

Opinie o Tikkurila Polska

anonim 2011-10-24 22:08:44
Pracowałem w Tikkurili, generalnie praca ok. szkoda tylko, że zarobki stały od kilku lat na tym samym poziomie, realne pieniądze z premią w średnim regionie, to 3,5 - 4 tyś. netto. od jakiegoś czasu brak możliwości rozwoju w firmie, zatrudnia się nowe osoby z zewnątrz, piszę tu o dziale handlowym.
Paweł 2012-03-13 22:55:21
Premia kwartalna czy miesięczna ??
zaintersowany 2012-03-14 11:32:41
Witam.W dniu dzisiejszym widziałem ogłoszenie na Przedstawiciela Handlowego rynek tradycyjny.Chciałbym się zapytać czy jest szansa startować z doświadczeniem 6 letnim FMCG w jednej firmie (wiem trochę sie zasiedziałem ale chcialbym sie przebranżowić) Może wiecie co jest brane pod uwagę przy rekrutacji.?? Czy PH w rynku tradycyjnym może w miarę zarobić??
Stefan 2012-03-15 00:00:51
Spróbować zawsze możesz, najchętniej biorą ludzi z doświadczeniem w B2B i najlepiej ze swoją bazą klientów.
dabo 2013-02-05 13:56:01
ppp - 2009-12-07 18:45:15

praca oki
Pracodawca ok. ale w branży handlowej czyli przedstawiciel handlowy nie polecam- systemy sprzedaży jak w fmcg spożywka przerobane i wielki bałagan a wymagania wielkie placą słabo ale są gorsi pracodawcy
ssssssss 2013-05-03 19:24:41
Stanowisko PH ds. DIY
Jaka kasa ? warunki ? przełożony ?
kandydat 2013-05-27 22:00:17
Witam, zostałem zaproszony na rozmowe na PH regionalny na małopolskie, więc mam pytanie jaka kasa na okresie próbnym i jaka szansa że przedłużą umowę. Ile można wyjść realnie z premia po okresie próbnym, jakie auto i czy rozliczają z paliwa i telefonu, czy jest gps i czy wyrabia się w 8 godz pracy wraz z dojazdem na rejon ?
new man 2013-06-02 14:25:52
Witam,
czy w firmie stosuje się dress code ? Jak należy się ubrać na rozmowe na stanowisko PH ? Czy konieczny jest kompletny garniak ?
grześ 2013-07-11 10:47:00
Podbijam temat- ogłoszenie na stanowisko PH śląskie. Mam 6-cio letnie doświadczenie w pracy przy sprzedaży mat. budowlanych(w tym jakieś 2 lata jako PH, pozostałe sprzedaż bardziej stacjonarna). Do tego konkretne referencje od poprzedniego pracodawcy(duża hurtownia budowlana). Realnie można liczyć na podstawę 2,5k netto? Jak wygląda system premiowania(w sensie czy czytelny)? Jakie samochody i jak z ich dyspozycją? RKS na śląskie jest ok?
Co do stroju to można się postawić w sytuacji rekrutującego- jakie wrażenie zrobi osoba w garnku a jak na jej tle zaprezentuje się ktoś w jeansach i t-shirt-cie? Piszcie ludzie ;)
anonim1 2014-01-02 08:25:56
Pracowałem w tej firmie i mogę powiedzieć ,że zarobki netto podstawy dochodzą do 2500-2700. Do tego dochodzi premia max 95% podstawy uzależniona jest od tego czy zrobi się plan regionu. Jeżeli plan regionu jest wykonany to naliczana jest premia za wykonanie tego planu + premia z karty zadań. Zadania niekiedy sa do realizacji ale zazwyczaj sa z kosmosu trzeba niezle się natrudzić aby je zrobić. Auta wymieniają na Ople Astry 4, jest komputer, tel ,smartfon. Auto jest do dyspozycji 24h na dalsze wyjazdy poza woj. potrzeba zgody kierownika. Co do samej pracy jest ok ale podejście kierowników a zwłaszcza dyrektora który robi im wode z mozgow porazka. Oczywiście przekłada się to później na handlowcow. Dodatkowo nie patrza na wynik ze sprzedaje się produkty tylko dyrektor wraz z kierownikami rozliczają cie zero jedynkowo i jak jest jedyneczka to jesteś dobry a jak zero to ... . Trzeba pracować tak jak oni chcą jeżeli wychodzi się przed szereg jesteś intruz. Marketing w tej firmie WIELKA PORAŻKA. BM od poszczególnych marek nie wszyscy ale sa tacy którzy nawet produktów nie znaja. Nie ma konsultacji z handlowcami co do produktów tylko jest marketing , dyrektor , kierownicy a potem handlowiec ma wdrozyc to co oni wymyślają ni jak ma się to do rzeczywistości co jest na rynku. Dyrektor + kierownicy stara klika nie do ruszenia, niby ze firma Fińska ale co do reali to niestety korporacja przez duże K do zachodu duuuzo im brakuje. Handlowiec jest jak mrówka do pracy i nic więcej. Dodatkowy plus pracy w firmie jest opieka medyczna, auto do dyspozycji, z tel tez można korzystać ale za wygadane prywatne rozmowy niestety trzeba placic.
anonim1 2014-01-03 10:17:27
tak to podstawa PH, za telefony pobieraja z pensji dostaje sie fv, auta tankuje sie na rutex, nie można tankować ich w sobote,niedziele ,swieta jak zatankuje sie przed wyjazdem w piatek i starczy na powrot to ok jezeli nie trzeba dolac za swoje
anonim1 2014-01-04 08:27:23
limitów nie ma ale patrza na koszty , dyrektor handlowy bardzo kocha roznego rodzaju tabelki i zestawienia, zawsze lalo się pod korek tylko wszystko w granicach rozsądku, zadnych premii za oszczednosc nie ma, premie sa tak jak pisałem za wykonanie planu i karty zadań, jeżeli plan jest nie wykonany w 90% to premii za karte zadań nie ma
anonim1 2014-01-07 16:51:36
plany sa różne, zależą od miesiąca, co do planów to zalezy czy dystrybutorzy kupią czy jest odejscie na sklepy, tak w roku mozna 8-9 premii dostac ale to wszystko zalezy czy te 90% bedzie zrobione, porównują rok do roku miesiac do miesiaca to juz jest paranoja bo kazdy rok jest inny kazdy miesiac jest inny, patrza ile bylo wydane na paliwo w roku 2012 a ile 2013, dodatkowo majac do dyspozycji karte kredytowa sluzbowa i kupuje sie cos klientowi wchodzi to koszty PH, czy robi sie szkolenie z cateringiem to samo później to w tabelce wychodzi, robi sie przeglądy w aucie idzie w koszty pracownika paranoja a tak wogole to wszystko zalezy jakiego ma sie kierownika(usunięte przez administratora)
anonim1 2014-01-08 10:54:13
masz limit 3000 aby nie potracano z twojej kasy musisz miec fv na tikk, a kupuje sie rozne pierdoly
no name 2014-01-17 16:09:24
witam, ile można na początku karirery w firmie zarabiać podstawa+ premia?? konkretnie a nie jakies przedziały, czy każdy ma inna podstawę czy jest ona dla każdego handlowaca równa.
zwykly pan czlowiek 2014-01-17 18:08:01
Dodam cos do postu powyzej.
Jak wyglada proces rekrutacji? Na co zwrocic uwage?
adam 2014-01-18 04:56:00
Pytanie do anonim 1: czy Ph ma możliwość awansu?
ja 2014-01-18 15:32:06
nie ma mozliwości awansu, co do placy na poczatku to jest tak ile oni maja do wydania lub na ile kandydat sie dogada, co do podstaw to niekt nie ma takiej samej sa rozne, co do rekrutacji to hyba zalezy od osoby rekrutujacej kierownik + ew ktosc z dzialu HR lub dyrektor
człek 2014-01-20 20:34:25
Podrzuć ktoś jak wygląda rekrutacja :)
ktosik 2014-01-31 20:04:50
Czy dzień pracy da się zamknąć w 8 godzinach?
ja 2014-02-03 21:03:12
dzien pracy spokojnie zamknie sie w 8 godzinach to wszystko zalezy jak sobie ulozysz dzien pracy
Zaiteresowany 2014-02-12 16:23:34
Witam, mam pytanie czy orientuje się ktoś ile wynoszą zarobki laboranta, ogólnie ludzi pracujących w laboratorium.
Interesant 2014-02-18 13:25:19
Witam, na jaka podstawę można liczyć na dzień dzisiejszy?jak wysokie są ewentualne premie i czy da sie je osiągnąć? Z góry dzięki za odp.
portasiak 2014-05-31 02:16:04
W ogóle polecacie prace w Tikkurila, bo to firma z 150 letnim stażem, ale nie wiem od ilu lat działają w Polsce. Chyba nie jest źle ,nie?
Kandydat 2014-06-20 20:29:45
Witam,
Zostałem zaproszony na rozmowe na Ph Śląskie - rynek tradycyjny. Czy ktoś może powiedzieć jaki to jest obszar działania ? Czy na Śląsku jest kilku PH ? Jak wogóle wygląda sprzedaż produktu ? Czy jest to wspólpraca z dystrybutorami czy może jakiś własny kanał dystrybucji ? Czy zna ktoś menago ze śląska ...
Bardzo proszę o pomoc
i 2014-10-09 17:12:12
czy ta firma zatrudnia przez jakieś firmy zewnętrzne? a jesli tak, to w takiej sytuacji o ile gorsze są warunki zatrudnienia? (bo przez zewnętrzne zawsze sa gorsze, nie ma co ukrywac)
pracownik 2014-10-09 17:17:40
z tego co wiem tylko pracownicy sezonowi są zatrudniani przez agencje.
i 2014-10-09 17:26:21
i to się równa z gorszymi warunkami? tzn. płaca, socjal itp... ?
patyk 2014-10-14 07:32:44
Witam. Widziałem niejeden raz ogłoszenia do pracy. Nie chodzi mi tu o PH, tylko sensowne stanowiska. Ale pytanie jest takie - czy jest w ogóle sens aplikować? Zazwyczaj w takich dużych firmach wszystko obsadza się pociotkami (niejeden raz aplikowałem do tego typu firm produkcyjnych i zawsze wszystko z góry obsadzone). czy w tej firmie jest to samo? Bo jeśli tak to szkoda mojego czasu, fajnie byloby wiedzieć wczesniej. Ktoś z was dostał tam prace bez znajomości? Przypominam nie chodzi mi o stanowisko przedstawiciela.
xyz 2014-10-24 18:15:01
"Nie chodzi mi tu o PH, tylko sensowne stanowiska." a cóż dla Ciebie jest sensowne Przetokowy?
syriusz 2014-12-04 02:40:41
no to dobrze.... już niedługo Tikkurila w związku z tym będzie jedną wielką rodziną i zobaczymy jak wtedy będą sobie radzić z pracą. Nie chce niczego prorokować oczywiście , bo wierzę w to, że właśnie pośród znajomych uda im się rozwinąć lepiej niż ktokolwiek mógłby sobie z tego zdawać sprawe... powodzenia
maciek 2014-12-18 12:16:12
no chyba troszkę jednak przesadzie moim zdaniem, bo to nie jest tak, że to jest rodzinna firma, nie ma tutaj żadnych układów, a atmosfera jest ok, ja miałem z nimi styczność, ale niewiele szczerze mówiąc, tylko, ze już po tym można poznac tak naprawde czy osoba jest zaangażowana w swoje obowiązki czy się zna na pracy.
karl 2015-01-02 11:56:33
nie zgadzam się z Tobą. nie znając tematu i będąc w tej firmie tak naprawdę nie więcej niż chwilę nie będziesz w stanie ocenić jakie układy panują w Tikkurili. Dlatego nie gadaj , że wszysto u nich w porządku skoro nie znasz nawet sytuacji. Lepiej żeby wypowiadali się Ci którzy dłużej tu zagrzali miejsce
pracownik TP 2015-01-03 22:40:33
Grubo pojechane, strzelone nazwiskiem - post zgłaszam do moderatora i wymienionej osoby, która wydaje mi się, że nie przejdzie obok tego obojętnie.
wito 2015-03-31 21:55:39
Zgadza się @jolka. tikkurilla proponuje rozwiązania w zakresie dekoracji i ochrony powierzchni, proste w stosowaniu i przyjazne dla środowiska naturalnego. Ich farby zdobyły uznanie na trudnych rynkach nordyckich oraz rosyjskim. Chociażby dlatego warto uwierzyć, że rzeczywiście ich produkty coś sobą prezentują
Andrzej 2015-04-16 08:57:13
Witam!
Chciałbym złożyć aplikację na stanowisko Przedstawiciel-Techniczno Handlowy Infrastruktura Drogowa. Proszę o charakteryzację stanowiska, jaka jest najważniejsza umiejętność oczekiwana na tym stanowisku? Godziny pracy, warunki zatrudnienia. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi- pomogą mi się one przygotować do ewentualnej rozmowy kwalifikacyjnej.
Pozdrawiam
pajak 2015-08-14 22:47:42
ogólnie z ta firma miałem do czynienia bardzo ale to bardzo krótko. Co do rekrutacji . Rekrutorzy na I etapie kierownik + personalny ale ciekawe pytania , kulturalni ludzi, mili ale chyba chcą człowieka pewna wiedzą i dswiadczeniem . Drugi etap kierownik regionu + dyrektor . Przedstawienie prezentacji, audytów z 3 psd sukcesy prywatne i zawodowe . Bardzo fajne rozwiązanie bo można sprawdzić osobę rekrutującą pod względę wiedzy doświadczenia , zachowaniana punktach, audytów wyciagania info od klientów oraz robienia prezentacji + obsługa kompa. Jak dla mnie BARDZO DOBRE PODEJSCIE FIRMY DO REKRUTACJI. Kasa widełki wiec jak to mówią albo sie uda albo nie ha ha ha :)
Wolak 2015-08-31 06:21:01
Pracowałem w tej firmie, to trochę widziałem, a dokładnie w Dębicy. Przyjęcia jeśli chodzi o produkcje, to powiem że po układach ludzie zostają, a co nie którzy kilka sezonów z rzędu i tak ich nie zostawiają, tworzą się klany i układziki które za uwarzyłem, jak dwóch braci mistrzów i synek + przyjęciu przez nich znajomi. Wiele rzeczy pod dywan zamiecionych, swego czasu bo już 6 latek temu była akcja zwolnienia mistrzów, którzy swoje machloje robili, nawet nie będę pisał, oficjalnie zwolnieni nawet nie dyscyplinarnie tylko z wypowiedzeniem umowy by mogli spokojnie odejść, ale wiadomo tak musiał być. Ogólnie praca idzie całą para więc źle nie jest teraz. Ogólnie nie polecam tego zakładu. Wystarczy prześledzić osoby które zostawały w pracy na stałe lub dłuższy okres już po pierwszym lub drugim sezonie a inni wciąż przychodzi na sezony.
bosz 2016-01-22 08:15:28
2 tys? Wysoka podstawa? Na jakim stanowisku? Nie wiesz, nie wypowiadaj się. Za 2 tys nikt by tu nie pracował :)
ola 2016-02-14 19:02:54
cześć, czy orientujecie się jak wyglada rekrutacja w tej firmie?
będę wdzięczna za info :)
paweł 2016-03-08 23:11:20
Dlaczego ostatnio z firmy odchodzą najlepsi przedtawiciele? Ostatnio KKK podobno złożył wypowiedzenie.
Do romana 2016-03-09 16:47:53
Patrzac na Twoją składnie i umiejetność budowania zdań... Rzeczywiście nie składaj zaoszczędzisz HR wzroku.
Ja tu pracuję i szczerze polecam.
Do Pawła 2016-04-03 20:09:08
Do Pawła podobno odchodzą i beda nadal odchodzić ludzie szukają pracy ,kiedyś ta firma była super, zarządzali nią Finowie nie to co teraz , ogólnie robi sie spożywka zatrudniaja ludzi nie z branży i tyle, mają swoją wizję a czy jest dobra czas pokaże
Alek 2016-07-22 07:34:55
Cześć, Poszukiwani są obecnie ASMowie w kilku regionach. Czy ma ktoś konkretne informacje odnośnie tego stanowiska? Oczywiście zależy mi na tzw warunkach ogólnych a nie na szczegółach. Orientacyjny próg wynagrodzenia, jakie narzędzia pracy itp.
anoonymous 2016-09-15 17:50:31
Nie polecam tej firmy iż ponieważ są takie osoby które są prawą ręką kierownika nie spodobasz się mu to na drógi dzień rozwiozywanie umowy poprzez porozumienie..
WUJEK DOBRA RADA 2016-10-14 01:30:51
" fajnie się zapowiada, bo pracownik dostaje niezbędne narzędzia pracy, co na pewno cieszy i no i jeszcze premia ! "
Mistrzostwo świata!!!!!!
biom ty się chłopie w Tikkurili nie marnuj. Szukaj pracy gdzieś przy szpadlu. Jak powiesz szefowi że do pracy motywują cię niezbędne narzędzia pracy to z 5 zestawów na dzień dobry dostaniesz! Będziesz miał inny szpadel na każdy dzień tygodnia. To dopiero będzie coś!!!! I no i jeszcze premia na pewno będzie! Tylko żebyś tam na rozmowie orgazmu od razu nie dostał bo wtedy może być lipa :)
WUJEK DOBRA RADA 2016-10-15 00:09:48
Ale na tych stanowiskach dostaniesz niezbędne narzędzia pracy x 1 kpl. a przy szpadlu bez problemu x 5 kpl. A widzę że koledze nie zależy na jakiś tam zarobkach, kręcą go najbardziej niezbędne narzędzia pracy.
cyt @biom: "a fajnie się zapowiada, bo pracownik dostaje niezbędne narzędzia pracy, co na pewno cieszy "
Bywają i takie zboczenia :)Podobno pieniądze szczęścia nie dają :D
Andrzej K. 2016-10-15 04:03:19
Odnoszę wrażenie, że wszystkie te wpisy są autorstwa jednej, jakże elokwentnej osoby. Wszystkie mniej więcej prezentują ten sam poziom, Chciałem napisać gimnazjum ale obawiam się że zbyt wielu z nich mogłoby poczuć się urażonym.
Zastanawiam się, czy pozostała kadra prezentuje równie wysoki poziom?
Mam pytanko dot. oferty z portalu praca.- sprzedawca. Jeśli mógłby kolega podpytać czy wynagrodzenie jakieś tam przewidziano czy nie, bo w ofercie nie ma o tym ani słowa. Nie ukrywam że jakiś grosz zawsze by się przydał a oferują tylko interesującą pracę, możliwość rozwoju i pracowniczy program emerytalny :D O widzisz, nawet niezbędnych narzędzi pracy nie ma:D :D :D
Gdyby kolega mógł pomóc, będę wdzięczny ,
Pozdrawiam
maciek 2016-10-17 09:15:10
A warto rekrutować do nich na stanowisko jako Koordynator Sprzedaży ds. Hurtu?
Heniek 2016-11-02 23:22:31
A kolega szuka pracy jako rekrutant czy koordynator sprzedaży?
Zostaw swoją opinię o Tikkurila Polska - Dębica
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Tikkurila Polska