Opinie o Aviva (Towarzystwo Ubezpieczeń Allianz Życie Polska Spółka Akcyjna) w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ ALLIANZ ŻYCIE POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ ALLIANZ ŻYCIE POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Towarzystwa ubezpieczeniowe
Towarzystwa ubezpieczeniowe Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ ALLIANZ ŻYCIE POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA w Warszawa

Były agent

Pracujesz sobie jako agent, rozstajesz się no masz dość mydlenia oczu i pracy na ogromnym ryzyku bo w każdej chwili możesz oddać zarobione pieniądze i mimo że poniosłeś koszty rozliczyłeś podatek to mają to gdzieś. Po prawie dwóch latach od zakończenia rozdziału dostajesz pisma przedsadowe z kancelarii napisane na kolanie i niejasno, że masz im zwracać kasę z odsetkami. Nie polecam absolutnie pracy u takich złodziejskich firm, całe ryzyko na agencie a i tak finalnie to agent jest dymany ile wlezie przez tu.

Również jestem ciekawa jak to wygląda ma ktoś jakieś informacje?

Beti Nowy wpis

Hej, na stronie jeśli o Polskę chodzi to widnieje oferta pracy dla młodszego specjalisty ds. assistance. Od samego początku wiadomo ze podstawa wynosić będzie od 4,7 do 4,9 tys. a po przeszkoleniu w biurze będzie można pracować już 100 % zdalnie. Czy to polecacie? i czy trudno jest się dostać?

Były agent

@Były agent

Witam, czy ta opisana sprawa jest w toku? Ktoś wcześniej się zainteresował tymi odsetkami ale nie widzę by wystąpiło jakiekolwiek odniesienie. to jednorazowa sytuacja? Chyba ze już wyjaśniona?

Ja Nowy wpis

Również jestem ciekawa jak to wygląda ma ktoś jakieś informacje?

Jaki jest styl zarządzania w TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ ALLIANZ ŻYCIE POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA?

Czy więcej osób miało podobnie co poprzednik z tymi odsetkami? O co konkretnie chodzi? pismo na kolanie, wiec zdaje mi się być jednak niejasne. Co z aktualnie rekrutującymi? Czy teraz na rozmowie o tym wprost mówią? Za co te odsetki?

Rozmowa składa się z 3 etapów. I etap ok 20 minutowa rozmowa z rekruterem. Pytania o doświadczenia zawodowe, dlaczego chce zmienić pracę, mocne i słabe strony. Czas oczekiwania na odpowiedź po I etapie-1,5 tygodnia. II etap rozmowa z menadżerem. Bardzo swobodna, od razu przejście na „Ty”. Menadżer opisuje jak wygląda praca, organizacja, system premiowy itp. Ostatni etap dział HR wymaga referencji od poprzedniego pracodawcy. Jeśli rozstałeś się w negatywnej atmosferze z poprzednim pracodawcą nie aplikuj Tu! Jestem bardzo rozczarowana odrzuceniem kandydatury pomimo dobrego feedbacku na drugim etapie rozmowy. Dział HR tłumaczył, że woleli wybrać osobę z wewnętrznej rekrutacji bo zna dobrze procesy jakie zachodzą w firmie. Zapytałam wprost rekrutera, dlaczego te same ogłoszenie wisi na portalu pracuj.pl on na to, że szukają na zastępstwo, ale nadal nie wiadomo czy może na stałe. Totalny strzał w kolano! Stracony czas i nerwy na aplikacje! Nie polecam.

Opis i pytania powyżej

logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.

I jak wygląda sytuacja po roku analizowania wynagrodzeń? Nie znam tegorocznych, bo wątek urwał się z rok temu, może ktoś opisać jak warunki przez ten okres mogły się zmienić? Jak układa się perspektywa podwyżek na kolejny rok i czy w tym jakieś już zdążyły wystąpić?

Byop

Masowe odejścia, coraz więcej zadań dla tych co jeszcze zostali. Nacisk na powrót do pracy w biurze, brak jakiejkolwiek nadziei na podwyżki inflacyjne. No i jeszcze pewnie za moment szukanie winnych bo proces integracji z Allianz się przeciąga. Poza tym bardzo dużo korporacyjnej nowomowy.

@Byop

A czemu tak wiele odejść? Wiesz z jakiego powodu ludzie odchodzą z tej firmy?

P
@Marta

Fuzja z Allianz, przejęcie klientów nie oznacza przejęcia pracowników, a na pewno nie wszystkich, będzie redukcja więc kto ma możliwość ten szuka pewniejszej ścieżki kariery poza strukturami Avivy

@Byop

Super jak wy traktowaliscie innych tak Allianz potraktuje was. Tfu

@P

Czy do dziś się już w miarę ustabilizowało?

exPikuś
@Beata

Kolejni pracownicy odchodzą - firma nie próbuje zatrzymywać doświadczonych ludzi, podwyżki - może w przyszłym roku (analiza trwa), całość puszczona "na żywioł"

@exPikuś

Analiza? A kto ją tutaj przeprowadza? Jakie były efekty wdrożenia wcześniejszych działań z tego typu analiz?

exPikuś
@Beata

Analizy wysokości wynagrodzeń prowadzi zarząd - znaczy mówi, że analizuje .... Efektów poprzednich analiz nie doświadczyłem ...

Praca

Dzień dobry. Mam pytanie do osób pracujących w firmie czy mogą mi odpowiedzieć na kilka pytań... otóż słyszałem, że istnieje możliwość pracy zdalnej z dowolnego miejsca, nie trzeba jeździć do biura w Warszawie, pracę biurową można wykonywać zdalnie np w miejscy zamieszkania w drugim końcu Polski. Czy to prawda? Jeśli tak to na jakich warunkach to się odbywa, w ogóle czy są godziny pracy ustalone czy w ciągu dnia każdy wg swojego planu dnia wykonuje pracę jaką ma przydzieloną? Czy istnieje możliwość szkolenia wdrażającego dla osoby bez doświadczenia przez Internet/zdalnie? Przyznaję że nie interesuje mnie przeniesienie się do Warszawy nawet na ten czas. A może są jakieś regionalne oddziały w których takie szkolenie mogłoby być przeprowadzone? Ogólnie czy to umowa zlecenie/umowa o pracę?

Czy rozmowa rekrutacyjna w Aviva - praca w Biurze Głównym odbywa się również w języku angielskim?

Avive przejmuje teraz Allianz. Nikt w Avivie nie jest pewny swojej przyszłości. Nastroje są tu okropne. Lepiej odpuść sobie to miejsce. Nie warto.

Aviva
@Adam

W marcu 2021 r. Allianz podpisał umowę o zakupie polskich spółek Avivy. Teraz zabiega o zgody organów nadzoru, w tym KNF, na tę transakcję, Gdy je uzyska, umowa zostanie zrealizowana, czyli Allianz zostanie nowym właścicielem polskiej Avivy. Następnie, wspólnie z zespołem Avivy, będzie kształtował wspólną przyszłość na polskim rynku. Jest to więc zmiana ewolucyjna. Allianz to największa grupa ubezpieczeniowa w Europie, co dam nam poczucie stabilności. Będziemy dużym i prężnym graczem w Polsce, wspólnymi siłami będziemy mogli więcej zdziałać. Transakcja nie oznacza zmian dla klientów. Wszystkie nasze dotychczasowe produkty pozostają w sprzedaży. Nasze kanały dystrybucji są otwarte dla klientów. Pracujemy bez zmian, kontynuujemy normalnie rekrutacje. Warto poznać rzetelne informacje na ten temat, aby rozwiać wątpliwości.

@Aviva

Tak z perspektywy czasu...tak z ręką na sercu...To było wróżenie z fusów.. rzeczywistość okazała się brutalna..

asdasd
@Aviva

Adamie jakie zajmujesz stanowisko jeśli znasz tak dalekosiężne i całkiem szczegółowe informacje co przyniesie przyszłość? Wpis bardzo cukierkowy, uspokajający ale na ile realnie oddający sytuację w firmie? Na forach raczej pracownicy są pełni obaw więc jakiś powód do tego mają. Abstrahując od tego, czy jest możliwość pracy zdalnej dla nowych pracowników spoza Warszawy tak żeby nie musieli dojeżdżać z drugiego końca Polski, czy jest możliwość szkolenia zdalnego itp.?

Piszą z ofertami na LinkedIn. Nie podają widełek - są niejawne. To po co w ogóle piszecie? To nie te czasy, że ludzie robią za ile im dacie!!!!!

Beata

A to nie po to, żeby właśnie przyjść na rozmowę i indywidualnie się dogadać? Może stawki nie odbiegają zbytnio od rynkowych czy coś?

KANDYDAT

Na zarobki można liczyć w Avivie.

@KANDYDAT

Gdybym w Avivie można było dobrze zarobić to pracownicy by się tak nie zwalniali.

Monika z Avivy
@Marcin

Nie ma pracodawcy bez rotacji. To normalne zjawisko, a w Avivie jest ona niższa od rynkowej w tej branży. Mamy bardzo wiele pracowników, którzy pracują u nas już 10, 20 lub więcej lat. Co roku organizujemy Jubileusze, w których uczestniczy ponad 100 osób!

@Monika z Avivy

Moniko z Avivy - Kandydat pytał o zarobki a nie o rotację i Jubileusze. Zarobki jak na Warszawę są małe, ale zaraz odpiszecie, że najniższa krajowa plus śmieszna premia, albo 3 tyś jako specjalista to spełnienie marzeń, bo to super firma z możliwość rozwoju. Co innego zresztą macie pisać. Aviva się zwija, pieniędzy nie ma, rozwoju nie ma i za chwilę przychodzi Allianz. Polecam poczekać aż dojdzie już do oficjalnego przejęcia... może coś się poprawi...

Do Moniki z Avivy
@Monika z Avivy

I jak tam atmosfera w firmie ;) rotacja ostatnio chyba nieco wyższa niż zwykle a raczej nawet brak rotacji i sporo wakatów :)

@KANDYDAT

Słabe

Do Monika z Avivy
@Monika z Avivy

To już minęło. Aviva się skończyła. Ludzie masowo odchodzą, a udawanie, że jest inaczej to chyba żart. I to właśnie Ci co pracowali 10, 20 lat.

Co jaki czas w Aviva - praca w Biurze Głównym można ubiegać się o podwyżkę?

Nigdy

@Hit

Jest zakaz czy po prostu nie dają indywidualnych? ;p Bo te coroczne są normalnie?

Pan Pikuś

Eksodus trwa ...

@Pan Pikuś

Nie rozumiem... Wyjaśnisz o co chodzi? Co to jest?

Pan Pikuś
@Monika

eksodus - masowa migracja - w tym przypadku do innych firm - z części zespołów do końca wakacji zostanie może z połowa obsady ....

@Pan Pikuś

Wcale się nie dziwię, przy takich zarobkach i fuzji. Bardzo dobrze..Powiadają, że nie ma ludzi niezastapialnych...zobaczymy jak sobie poradzią...juz jest moment krytyczny..

Hit

Uważam że przy obecnej inflacji za chwilę pensje osiągną poziom najniższej krajowej. Na podwyżki nie ma co liczyć ! Nikogo nie obchodzi staż pracy ani umiejętności. Pracownicy są nierówno traktowani..jedni mają szansę na premie inni nie..w zależności od działu. Jedni mogą nadużywać pracy zdalnej inni nie..generalnie w obecnej sytuacji kiedy przyszłość niepewna...bo fuzja..bo zmiana zarzadu..nie polecam..kto się mial "nachapac" juz to zrobił.. reszta to tania siła robocza.

Czy ktoś mógłby mi udzielić informacji jak wygląda praca na stanowisku bohater obsługi klienta? Pani dość ciekawie przedstawiła możliwości rozwoju w tej firmie u zarobki. Jestem zainteresowana jednak opinie na temat pracy w tej firmie są różne.

mariusz
@Anonim

Rozwój w firmie z której wszyscy się zwalniają? Jeśli lubisz mało zarabiać i lubisz złą atmosferę w pracy to praca dla Ciebie.

Qwerty
@Anonim

Lepiej odpuść sobie i poszukaj pracy gdzie indziej, bo naprawdę szkoda Twojego czasu.

Annia

Naprawdę ciężko znaleźć jakieś nowe opinie, dużo starych i nic nie wnoszących. Wypowiem się z perspektywy kandydata, proces rekrutacji bardzo dobrze przeprowadzony, spotkałam się z konkretnymi informacjami już na pierwszej rozmowie. Dostałam propozycje pracy na którą się nie zdecydowałam, ponieważ trafiło się coś lepszego, wynagrodzenie dużo powyżej minimalnej więc jak na początek i na pierwszą umowę o pracę warunki dobre. Nie oceniam pracy w samej firmie bo tak jak pisałam nie zdecydowałam się, gdyby nie lepsza propozycja dałabym szanse mimo tych nic niewnoszących opini.

Mam mieszane uczucia związane z fuzją firmy Allianz nie jest w stanie zapewnić nikomu zatrudnienia i taka informacja została nam oficjalnie przekazana. Odszedł od nas dyrektor IT i wydaje mi się, że może być coś na rzeczy dlatego jestem zaniepokojona swoją przyszłością w firmie. Słyszałam że w zespołach utrzymania aplikacji panują spore zmiany zespołowe a w zespole bezpieczeństwa IT panują dziwne relacje że panuje wielkie "kolesiostwo" i menedżerowie zatrudniają za wysokie wynagrodzenia kolegów bez kompetencji i doświadczenia.

Odpowiedź

Mam taką nadzieję! Choć nie wydaje mi się żeby ci krętacze nadawali się nawet do odgarniania śniegu.

Do pracowników Aviva

Jak się czujecie wiedząc o fuzji z Allianz?

@Do pracowników Aviva

Kto mógł to już zmienił pracę, bądź jest już w trakcie zmiany pracy, reszta rozsyła CV czekając jeszcze na ewentualne odprawy ???? W skrócie - w firmie panuje wspaniała atmosfera ????

Do Moniki z Avivy
@Do pracowników Aviva

Droga Moniko z Avivy, ostatnio jakoś ucichłaś... Przestałaś bronić niczym Rejtan swojej korporacji... Chyba że jednak to co pisałaś okazało się nieprawdą i zdążyłaś już zmienić pracę? ;)

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w Aviva - praca w Biurze Głównym?

Odpowiedź

Kadry zarządzające w biurze głównym w avivie nie dostrzegały i nie dostrzegają tego aspektu w odniesieniu do swoich pracowników. Niestety.

Poszedłem na rozmowę rekrutacyjną w Luinie na stanowiska junior managera, niestety a drugim spotkaniu okazało się, ze to rozmowa na stanowisko agenta, na zapytanie o stanowisko na które aplikuję usłyszałem, że muszę zostać agentem, żeby awansować....(usunięte przez administratora)

Zostaw merytoryczną opinię o TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ ALLIANZ ŻYCIE POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA - Warszawa

• Jak się pracuje w TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ ALLIANZ ŻYCIE POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA?

Zobacz opinie na temat firmy TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ ALLIANZ ŻYCIE POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 18.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ ALLIANZ ŻYCIE POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ ALLIANZ ŻYCIE POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA?

Kandydaci do pracy w TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ ALLIANZ ŻYCIE POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ ALLIANZ ŻYCIE POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA