brak logo

Enter Air Sp. z o.o.

Warszawa

Opinie o Enter Air Sp. z o.o.

mirulec 2015-03-20 17:37:23
na 11:30

z tymi oplatami za szkolenie to chyba nie jest pewne... mam nadzieje!
OLA25 2015-06-18 21:07:25
Hej :) chciałabym sie zapisać na kurs do EnterAir i chciałam Was zapytać o opinie? Jak jest tam teraz? jestem studentka i chciałbym procować tylko na sezon wakacyjny.
Madzix 2015-06-30 11:31:11
Całkowicie się zgodzę ze wszystkimi opiniami...fałszywe raporty i oceny o których nie masz pojęcia,zwalnianie nawet 2 miesiące przed końcem umowy, niewykryte manka (na co drugim rejsie pokrywamy z własnych kieszeni).Firma to istny [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] z obiecanych 20zł/h dostajesz na rękę 12, do tego niepłatne powroty z pracy (wracaliśmy ostatnio z Poznania 4 godz). Z Naszej bazy Katowice zwolnili w tamtym sezonie ośmiu studentów i cztery osoby z umów stałych na dwa miesiące przed wygaśnięciem umów.
2
Cabin Crew 2015-10-14 15:17:25
Niestety przykro mi to stwierdzić ale te wszystkie opinie są prawdziwe. Tak właśnie wygląda praca na pokładzie Enter Air. W firmie w której panuje,chamstwo i donosicielstwo.Raporty wystawiane przez starszych członków załogi są nieprawdziwe, a my tzw ,,młodzi" nie mamy do nich dostępu, są tajne. My nawet nie możemy się w żaden sposób usprawiedliwić, ponieważ nasza przełożona i tak uwierzy pracownikom starszym stażem. Stan samolotów jest fatalny!! Stare zepsute gruchoty ledwo latające. Po zakończeniu sezonu letniego sypią się masowe zwolnienia. Poprzez system raportowania atmosfera na pokładzie jest fatalna, bo przecież nie można zaufać koleżance czy koledze z kuchni!! Każdy martwi się o swoje 4 litery! Opóźnienia dochodzące do 5h to normalna sprawa, oczywiście my za to płatne nie mamy. Łamanie prawa lotniczego poprzez fałszowanie naszych godzin pracy i odpoczynku- to jest na porządku dziennym. Dziwi mnie to, że to tak bezkarnie jeszcze funkcjonuje. W skrócie- mojemu największemu wrogowi odradzę prace w tej firmie! Najlepsza linia czarterowa 2014 roku??? śmiech na sali! A może będzie ranking na najgorszego pracodawcę 2015 ?? Enter na pewno będzie w czołówce! Osoby, które chcą pracować w lotnictwie niech trzymają się z daleka od tego bagna!!!!!!
4
pasikonik 2015-12-03 19:33:21
Wszystkie wyżej wymienione negatywne opinie niestety się zgadzają i w sposób dobitnie pokazują jak bardzo patologicznym pracodawcą jest ten [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] Enter air. Brak poszanowania pracownika i brak elementarnych zasad etycznych w sposunku do ludzi tam zatrudnionych to tylko czubek góry lodowej. Elementarny brak respektowania zasad prawa pracy nie mówiąc już o łamaniu przepisów prawa lotniczego, modyfikowanie grafików wstecz oraz zacieranie śladów nagminnego łamania czasu pracy, szykanowanie i mobbingowanie swoich pracowników przez szefową personelu pokładowego, zastraszanie i wywieranie presji, wymuszanie zakupu munduru po bardzo wysokich cenach, zwalnianie pracowników sezonowych i nie tylko bez jakiejkolwiek przyczyny, często na podstawie wyszperanych przez swoich popleczników i klakierów, zdjęć na fejsbooku, to tylko nieliczne przykłady tego co dzieje się wew tej firmy. Studentów traktuje się jak tanią siłą roboczą, potrzebną do 4 miesięcznej orki, pozostałych nowych pracowników zwodzi się za nos perspektywą przedłużenia, po czym przed końcem września wszyscy dostają wypowiedzania umów. Pozostali pracownicy drżą w posadach i boją się o swoją pracę. Króluj [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] i ci którzy niczym za czasów komuny, szpicle, donoszą do szefowej na pozostałych kolegów i koleżanki w pracy, w ten sposób budując sobie poparcie u przełożonej. Anonimowe raporty i system ocen to perfidne narzędzie służące niczemu innemu jak tylko gromadzeniu haków i argumentów na poszczególnych pracowników, które są później w sposób perfidny wykorzystywany aby udowodnić komuś jak bardzo nieprzydatnym pracownikiem jest. Przymuszanie do wykorzystywania urlopów płatnych i bezpłatnych po sezonie, braku możliwości spędzenia świąt w domu a tym bardziej dodatkowego finansowego wynagordzenia za pracę w takich newralgicznych dniach w kalendarzu. Brak wynagrodzenia za wykonywanie lotów bez pasażerów w przypadku lotów poza granicami kraju, pokoje dwuosobowe w hotelach, samoloty na budzące poważne obawy o bezpieczeństwo i zdrowie, częste opóźnienia a co za tym idzie niezapłacony, stracony czas w pracy, wielogodzine podróże busami po kraju i nie tylko po Polsce ale i Europie, minimalny a czasami brak minimalnego czasu odpoczynku pomiędzy lotami, takich przykładów można by wymieniać jeszcze więcej. Każdy ma prawo do samodecydowania o sobie ale szczerze odradzam tego pracodawcę.
4
enterka 2015-12-07 19:34:58
Nie bądźcie żałośnie stewka zarabiająca 12zl/h?? przez takich jak wy traktują nas jak krowy orne bo przyjdą takie i za 5zł latać będą. Opinie niestety w pełni oddają pracę w firmie...zwalnianie 4 miesiące przed końcem umowy i bezpłatne podróże służbowe po 3 godziny dziennie to standard.System anonimowego, obowiązkowego donoszenia po każdym locie na młodszych stażem pracowników. Co do stanu samolotów jak nie chcecie kleić siedzenia foteli taśmą i plastrami i wmawiać pasażerom że to taka ozdoba to od początku dajcie z tą firmą spokój. Szkoda waszych nerwów
2
stroboskop 2015-12-13 15:36:54
Trzymać się z dala od tej latającej biedronki, kiepskie zarobki, latanie za darmochę, umowa o pracę mówi jedno, a szefostwo prowadza wewnętrzne zmiany wynagrodzenia, loty bez pasażerów mimo, iż jest się w pracy i pełni obowiązki są bezpłatne, można trafić na super poniewierki po Europie, zaczynasz od busa z Warszawy do Poznania, potem lecisz na pusto do Bilbao (3h) za to Ci nie zapłacą, następnie krótki lot z pasażerami do Paryża 1h30min , potem kolejny lot bezpłatny 2h do Pragi i wsadzają cię w busa do Polski 6-9h w zależności od bazy, tyrasz 19-22h a zapłacone za max 2. Łamane są przepisy prawa lotniczego, w przypadku usterek samolotu, dział planowania zmienia godziny meldowania, np. przychodzisz do pacy na 4 rano, a liczą Ci czas od 10:30......
W firmie panuje psychoza i chora atmosfera, szefowa personelu stosuje politykę mobbingu i trzymania na krótkiej smyczy, codzienne raporty na temat kolegów, donosy i wezwania na dywanik to standard w tej firmie. Do tego należy się przygotować na spore koszty związane z wymianą koszul i innych części umundurowania.
1
Pracownik 2015-12-28 23:23:46
Witam, wszystkie powyższe opinie dotyczą bardziej pracy pilotów stewardów/stewardess - pracy na pokładzie samolotu. A czy ktoś ma jakieś doświadczenia bądź posiada wiedzę jak wygląda sprawa pracy w biurze? Widziałem niedawno oferty pracy do działu logistyki. Pozdrawiam
Artur 2016-01-18 23:21:19
Mam pytanie, czy ktoś mógłby mi właśnie odpowiedzieć jak wygląda tam praca na stanowisku młodszego specjalisty do spraw logistyki? Jaka jest tam atmosfera i jak postępują z ludźmi? Proszę o odpowiedź.
trrryt 2016-01-23 19:54:27
zgadzam sie w 100%. byłam pracownikiem wyłonionym podczas jednej z pierwszych rektutacji w 2011 roku. okropna atmosfera i donosicielstwo zaczęło się, gdy obecna szefowa personelu pokładowego wkroczyla na swoje stanowisko. jej poprzedniczka była bardzo fajna kobieta, ale straciła posade ponieważ nie miała szwagra w zarządzie. obecna szefowa personelu nie ma nawet doświadzczenia, które zezwalałoby jej na wykonywanie tegoż stanowiska. łamanie prawa lotniczego zdarzało sie nagminnie - byle tylko samolot poleciał. przekraczanie godzin pracy na porządku dziennym - nie wychodziło to w audytach, gdyż część pracowników biurowych miała jednocześnie posady w urzędzie lotnictwa cywilnego.
jeżeli cenisz swoje zdrowie psychiczne to stanowczo odradzam. są naprawde lepsze miejsca niz enter ;)
6
trrryt 2016-01-27 13:57:29
donosicielstwo było od samego początku i wierz mi - nie trzeba było specjalnie doszukiwać się powodu, ponieważ zawsze się jakiś znalazł. podam przykład: ''podwijała jej się rajstopa przy bucie''. za takie rzeczy ludzie szli na dywanik, a bardzo dużo zależało od prywatnych sympatii i znajomości. uczciwość nie miała z tym nic wspólnego. jeśli któryś z szefów pokładu cie nie lubił to sadził na ciebie raport :)
3
Laura 2016-02-02 16:55:42
Ludzie bardzo schludni też czytali o sobie w raportach niestworzone rzeczy, ponieważ każdy może nawypisywać na Ciebie co tylko zechce, a niektórzy mają bardzo bujną wyobraźnię. trrryt ma 100% rację, tylko ktoś, kto pracował dla tej firmy i widział na własne oczy co tam się dzieje, wie że w opiniach na temat firmy o kłamstwach, donosicielstwie i mobbingu nie ma grama przesady...
3
Kinga 2016-02-02 17:06:27
Dokładnie tak jest..."najazd" jest czasem w tej firmie niewiele mniejszy niż nalot, podróże busem do Pragi, Gdańska czy Budapesztu to norma, zresztą zmiany godziny meldowań np. Na 10.00 rano, kiedy siedzisz na lotnisku/w samolocie od 4.00 rano, bo coś się zepsuło też jest normalne w tej firmie.
2
trrryt 2016-02-04 14:03:31
oczywiście, że rozdają, bo zazwyczaj potrzebują większej ilości pracowników na sezon - sezon zaczyna sie od kwietnia, a kończy w październiku. przy czym największy ruch jest oczywiście w okresie wakacyjnym, dlatego potrzebują na ten czas pracowników. najwygodniej oczywiście mieć pracowników sezonowych, najczęściej studentów. nie oznacza to jednak, że umowa zostanie przedłużona, najprawdopodobniej nie zostanie :) mogą ewentualnie zadzwonić wraz z rozpoczęciem kolejnego sezonu ;)
1
Bartosz 2016-02-21 08:15:42
Witajcie,
Dostałem zaproszenie na najbliższą rozmowę rekrutacyjną. Praca oczywiście na sezon letni 2016. Jak wygląda rekrutacja? Czy weekendowe szkolenia są płatne? Na co mam uważać?
Basia 2016-02-21 19:03:30
Cześć, dostałeś może zaproszenie na rozmowę 27.02? Ja właśnie tak, ale po przeczytaniu powyższych opinii zaczęłam się zastanawiać czy to w ogóle ma sens..
1
Bartosz 2016-02-21 19:46:47
Tak, właśnie na 27.02
Tzn. ja też się trochę przeraziłem...
Wgl. to się zaczynam zastanawiać czy ktoś te aplikacje analizował - czy nie jest tak, że każdy kto wysłał aplikacje to dostał zaproszenie i dopiero sito będzie w Sobotę...
1
Bartosz 2016-02-22 11:25:19
Tak : ) Też czytałem te opinie jednak mimo wszystko chcę spróbować.
Bartosz 2016-02-22 12:57:50
Tak - dostałem zaproszenie na 27.02 - czytałem te opinie jednak i tak chcę spróbować : )
xxy 2016-02-23 11:53:51
Hej,

bardzo proszę o informację czy weekendowe szkolenia rzeczywiście muszą być opłacone przez uczestnika oraz ile średnio godzin miesięcznie w wakacje można 'wylatać'. Z góry dziekuję
kinia 2016-02-23 22:49:06
w tamtym roku mówili, ze szkolenie bezpłatne,chyba że nie zdasz.czekam na maila.tym razem moze sie uda
Michał 2016-02-25 00:27:47
Stek bzdur. Wszystko wyolbrzymione i przesadzone.
Bartosz 2016-02-25 07:35:37
Michał - mówiąc stek bzdur masz na myśli wyżej wymienionej opinie nt. Entera? Czy stekiem bzdur nazywasz to co Enter obiecuje przyszłym pracownikom?
WV 2016-02-26 16:57:48
nic mnie w tej firmie nie zdziwi, nawet to, że jakiś pędrak z biura wchodzi co jakiś czas na te portale chronić ''dobrego imienia''. także śledzenie ludzi poprzez ich profile fb miało i ma miejsce, a każdy nieprzychylny komentarz na ich firmowym profilu jest kasowany ;)
4
Magdalena 2016-02-27 18:46:49
Hej !
Rozmawiałam z przedstawicielami na Dniach Kariery i mówili że szkolenie bezpłatne. Jest się jednak potem związanym koniecznością pracy dla nich. Umowa dla studentów (na te 4 miesiące ) jest UMOWĄ ZLECENIE, NIE UMOWĄ O PRACĘ !
Czy ktoś już z pracujących może powiedzieć jak to wygląda z zamienianiem się dniami, np. jeśli masz jakąś ważną uroczystość czy cos? Czy możesz na początku miesiąca powiedzieć, w które dni nie chcesz pracować? I czy da się opuścić 2 dzień szkolenia ?
baboo 2016-03-01 10:53:38
raczej nie pozwolą Ci opuścić jakiegokolwiek dnia szkolenia. odnośnie uroczystości to musisz dać znać z przynajmniej dwumiesięcznym wyprzedzeniem. mogą uwzględnić ci dni wolne, ale nie muszą. sezon letni to dosyć napięty grafik, więc całkiem możliwe, że bedziesz miała mało wolnych dni.
1
Kinga 2016-03-02 10:28:14
Żadnego dnia szkolenia nie opuścisz, przynajmniej nie za ich zgodą. Z dniami wolnymi, jak wyżej - musisz prosić conajmniej 2 miesiące do przodu, a i tak do końca nie wiesz czy się zgodzą, sezon wiąże się z dużą ilością lotów, więc bardzo prawdopodobne, że "zapomną" o Twojej prośbie.
2
Meg 2016-03-03 22:12:47
Hej! I jak na rekrutacji? Jak wam poszło? Ja zostałam zaproszona na rozmowę na następny tydzień i zastanawiam się czego mogę się spodziewać :)
Wioleta 2016-03-04 12:01:22
Hey! Podbijam pytanie Bartosza...Też dostałam zaproszenie na rozmowę na następny tydzień i byłabym wdzięczna za informacje.
Wioleta 2016-03-04 12:02:30
* pytanie Meg
(przepraszam za pomyłkę)
1
Karola 2016-03-12 13:21:50
Hahha widzę, że Olcia z biura troszeczkę się napisze tych komentarzy coby chociaż jeden pozytywny był ;) Moi drodzy powszechnie w lotnictwie wiadomo że w Enterze jest mega ciężka atmosfera i ogólne, narzucane donosicielstwo.
Choć pamiętam, że na moim szkoleniu Szefowa Personelu Pokładowego - Gosia (niechlubna gwiazda brzydkuch ról TVN) zapierała się że nie ma czegoś takiego. Boleśnie przekonacie się na własnej skórze :( Dla niewtajemniczonych proponuje obejrzeć odc.308 Malanowskiego, gdzie nasza szefowa gra niechlubną dosyć rolę mamy domu publicznego (w czerwonej sukience). Miłego oglądania i pozdrawiam ;)
2
lostessa 2016-03-13 22:06:50
A czy jest tu ktoś, kto aplikował na normalną umowę (nie tę studencką na wakacje) i pamięta, kiedy jest ten dwutygodniowy termin szkolenia?
Z 2016-03-16 21:43:21
hej, a jak wygląda kwestia zarobków?
odeszla_do_lotu 2016-03-21 20:36:50
Jeżeli chodzi o zarobki to wahają się w granicach 1800-4500 (w sezonie, w zależności od nalotu). Co do dni wolnych jedna dziewczyna latająca z Wrocławia- Dominika poszła na L4 i została zwolniona "za porozumieniem stron" :D a i jak nie zdacie egzaminu płacicie ponad 3600 zł firmie ;) daje sobie tydzień na jakiś post Oli z biura która ambitnie zacznie się zaraz na forum produkować i ściemniać że to nie prawda..a co do samej umowy zazwyczaj tak jak ludzie tutaj mówią rozwiązują 2-3 miesiące przed argumentując to anonimowymi donosami i raportami :) Pozdrawiam szefową personelu latającego Gosię Stec Górczyńską "gwiazdę" nieprzyzwoitych filmików :)
2
ff 2016-03-23 21:27:41
Pamiętaj, że członek personelu latającego może pracować miesięcznie max 90h i wynika to z ogólnie obowiązujących przepisów lotniczych.
Ryan 2016-03-28 14:59:36
Bez porównania przede wszystkim atmosfera inna...nie ma czegoś takiego jak masowe, anonimowe i przymusowe donoszenie! Hahah "ff" ktoś ci tak powiedział ze 90 godz to max? W kato spokojnie możesz mieć ponad sto (ja w sezonie miałam 103).
3
Ryan 2016-03-28 15:09:12
4000 standard? No chyba ze w środku sezonu przy naprawdę sporym nalocie...to są czartery czyli w większości wczasy z biur podróży których zwłaszcza po tych zamachach nie sprzedają za dużo...polecam rekrutacje w Small Planet (dużo z Entera osób przeszło), Wizza, Travel Service ewentualnie Ryana. Hahahha czyżby Oleńka Mikołajczyk z biura nabrała troche ambicji i przestała sie udzielać na forum pod lewymi pseudonimami?
2
stud90 2016-03-29 22:02:51
Czy ktoś jest w stanie powiedzieć jak wygląda tam rekrutacja krok po kroku i jak długo to trwa??
LOT002 2016-03-31 18:38:32
ja dostałem zaproszenie na rozmowę. Jak myślicie jaka musi być znajomość angielskiego, biegła?
DobraRada 2016-03-31 19:49:12
Z tego co wiem to wcale nie musi byc perfect, wiec nie martw sie
Ruda 2016-04-25 15:25:19
Pracę w Enterze można podsumować następująco: jeśli szukasz czegoś dorywczego, nie masz parcia na wielką karierę w korporacji, ale chcesz podróżować, poznawać ludzi i przeżyć przygodę, to będziesz zadowolony.

Swoją przygodę z Enterem wspominam różnie. Atmosfera może i faktycznie pozostawia wiele do życzenia ( zwłaszcza "górę" - szefową personelu latającego), ale same podróże, szkolenia to niewątpliwy plus. CC to typowa praca dla studenciaków, zarabiasz grosze, ale liczy się przygoda.
Dużym minusem jest jednak żydzenie na noclegi w podróżach (musisz spać z kimś w pokoju), młode stewardessy są traktowane często jako podludzie (kablowanie, zero reakcji na seksistowskie komentarze klientów itd)

Czyli najlepiej na krótko i nie dla każdego.
Ruda 2016-04-25 15:25:43
Pracę w Enterze można podsumować następująco: jeśli szukasz czegoś dorywczego, nie masz parcia na wielką karierę w korporacji, ale chcesz podróżować, poznawać ludzi i przeżyć przygodę, to będziesz zadowolony.

Swoją przygodę z Enterem wspominam różnie. Atmosfera może i faktycznie pozostawia wiele do życzenia ( zwłaszcza "górę" - szefową personelu latającego), ale same podróże, szkolenia to niewątpliwy plus. CC to typowa praca dla studenciaków, zarabiasz grosze, ale liczy się przygoda.
Dużym minusem jest jednak żydzenie na noclegi w podróżach (musisz spać z kimś w pokoju), młode stewardessy są traktowane często jako podludzie (kablowanie, zero reakcji na seksistowskie komentarze klientów itd)

Czyli najlepiej na krótko i nie dla każdego.
2
baboon 2016-04-27 17:39:52
100 h max, nie 90
baboon 2016-05-11 06:28:03
owszem, nie jest to ''tragedia'' dopóki 3/4 m-ca nie spędzisz na pobytach w trakcie sezonu. wtedy może taka sytuacja przeszkadzać.
2
qwert 2016-05-19 17:07:41
Enter Air to jedno wielkie oszustwo sprytnych złomiarzy jak zresztą piszą o nich w internecie. Podobno oni teraz rozpaczliwie robia propagande sukcesu bo wkrotce oglaszaja upadlosc i boja sie jakis przeciekow ktore moglyby wplynac na ceny akcji. Popatrzcie wnikliwie na krs z kim sa powiazani wlasciciele a zobaczycie 'ciekawe' postaci dobrych grandziarzy znanych z niejednych przekretow. Z PiSem u wladzy nie bedzie im chyba teraz lekko stad w ich dzialaniach juz widac histerie i panike.
12
Matii 2016-07-01 18:38:24
Bardzo dobrze qwert mówi. linie padają bo przewożą ludzi na wakacje w sytuacji kiedy większość kierunków padła a ich rotacje we Wrocławiu przejął Small nic dziwnego ze tak sie ratuje...pozwalniali większość ludzi, redukując straty druga cześć zaś przeszła do Lotu to im innego pozostaje..( usunięte przez administratora )l mamy w to gra - odcinek 308
7
maria 2016-07-08 17:04:53
Według mnie to porządna linia dbająca o pasażerów i pracowników. Miałam z nimi do czynienia kilka razy i wszystko mi pasowało. Personel zawsze bardzo w porządku. Cały czas sprawdzał czy wszystko się zgadza.
grzywka 2016-09-04 00:56:07
Orientuje się ktoś jakie są wymagania co do wyglądu na stanowisko stewardessy?akceptowane są grzywki?
zainteresowany 2016-09-21 22:10:03
czy w to 4500 wchodzi też dieta z pobytów? Słyszałem, że ludzie na pobytach często oszczędzają, żeby jak najwięcej kasy mieć na czysto. Parę takich wyjazdów i chyba z 6 koła można wyciągnąć jak nie więcej! Prawda to?
bajo 2016-09-22 14:07:33
somer ale jestes pewna że dasz radę przejść rekrutację i dostać się na to stanowisko?Warszawa wymaga. chociażby jest potrzebne w obszarze finansów/księgowości wykształcenie
Zostaw swoją opinię o Enter Air Sp. z o.o. - Warszawa
test
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Enter Air Sp. z o.o.