Opinie o Baltona w Poznań

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Baltona. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Baltona o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Baltona w Poznań

Czy Baltona zapewnia kartę multisportu?

Marlena Nowy wpis

Hi, I'm looking for a job in the international company. Could you tell me some think more about the work in the ZOOM store? Its possibility to take an extra bonus month by month? Best wishes Marlen

Jaki jest okres rozliczeniowy w Baltona? Kiedy można spodziewać się przelewu wynagrodzenia?

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa kluczową rolę w osiąganiu wyników. Jak wygląda ten aspekt w Baltona?

N Nowy wpis

Atmosfera jest beznadziejna - brak szkoleń i wsparcia, jakichkolwiek wskazówek. Jedynie ciągła nagonka na pracowników.

Sprzedawca

Rekrutacja poprzez agencję Fallwork lub bezpośrednio. Jeśli przez Fallwork - odbywają się 2 rozmowy kwalifikacyjne: u nich, a potem, jeśli się spodobasz, z managerem Baltony. Obie rozmowy wyglądają tak naprawdę identycznie, zadają takie same pytania. Od razu na rozmowie dowiadujesz się, czy jesteś przyjęty/a.

Pytają o poprzednie doświadczenia i o znajomość języka angielskiego. Należy powiedzieć coś o sobie po angielsku. W zasadzie to tyle.

logo firmy Key Account Manager (pompy ciepła)
DTH Selection
logo firmy Technik- Instalator systemów alarmowych
Poznań
Agencja Detektywistyczna i Ochrony JOKER Sp. z o.o.
logo firmy Ogrodnik, Sprzedawca
Marek Nicgorski Berberys Sprzedaż Roślin Ozdobnych i Akcesoriów Ogrodniczych
N

Onboarding w kawiarni abolutnie leży. Pracownicy nie zostają poinformowani, że ktoś dołącza do zespołu. Nowe osoby pozostawione są same sobie i muszą wykonywać pracę bez żadnego przygotowania. Nikt nie ma dostępu do szkoleń w związku z czym wszystkie procedury wykonywane są "na oko" lub według własnego uznania. Sprzęt w gastronomii jest stary i brudny, nie da się na nim pracować. Płaca minimalna wzrasta natomiast tutaj o podwyżce można pomarzyć. Dodatkowo dochodzą niekorzystne warunki pracy, m.in. wczesne godziny poranne, których nikt nawet nie próbuje wynagrodzić pracownikom w postaci np. dodatków. Przy takich zarobkach można spokojnie znaleźć inną pracę z wielokrotnie lepszymi standardami. Kolejnym minusem jest brak możliwości skorzystania z wypracowanego urlopu. Następują częste zmiany grafiku np. w wypadkach gdy ktoś zachoruje, w związku z czym nie można zaplanować sobie czasu wolnego. Zmiany są wielogodzinne, jednak nie ma wyznaczonych przerw. Nagminnie zdarzają się sytuacje, gdy pracuje się po 12 godzin i nie można w tym czasie zjeść ani skorzystać z toalety. Omijajcie to miejsce szerokim łukiem.

Zbigniew
@N

Nie wyobrażam sobie pracy po 12 godzin bez przerwy. Czy po takim maratonie jest chociaż dzień przerwy?

N
@Zbigniew

Jeśli dniem wolnym można nazwać dzień po którym się idzie do pracy na 1 w nocy, ponieważ pierwszy lot jest o 3 nad ranem to tak, jest dzień wolny - a raczej kilka godzin wolnych zanim się znów położymy spać, by wstać w środku nocy za marne grosze.

Czy w firmie Baltona są regularne szkolenia pracownicze?

Pracownik Baltony

Nie. Wszelkie szkolenia są rzadko.

@Pracownik Baltony

Witaj, W zależności od obszaru i zakresu stanowiska organizowane są szkolenia produktowe, szczególnie w obszarze P&C oraz Alkoholi. W kawiarniach są organizowane szkolenia baristyczne.

Szkoleniowiec

Szkolenia są dla bardziej lubianych osób (tzw. Ulubieńców) lub kierowników (co jest zrozumiałe) ,średnio raz/dwa razy dna rok brane są pod uwagę zazwyczaj 3 osoby.

xyz
@Baltona

Na kawiarni nie ma żadnych szkoleń. Mówią o tym zarówno pracownicy jak i kierownik zmiany. :)

Widziałam na stronie Baltona, że szukają Asystenta. Oferują m.in szansę na rozwój i atrakcyjne benefity. Rzeczywiście można tam awansować?

Ktoś
@Karolina

Dla ciebie nie ma tam pracy dopóki nie nauczysz się poprawnie pisać. "Baltonę" się odmienia.

Ex-worker
@Karolina

Nie radzę:) Pracowałam tam wprawie 1.5 roku. Było jak w piekle... Tyle kłamstwa i nieposzanowania nie widziałam w żadnej pracę

@Ex-worker

Jak dla mnie zależy co kto woli, pracowałam w Baltonie i jak dla mnie było całkiem ok. Pracy dużo, ale też fajni ludzie.Ciekaw doświadczenie - polecam

@Karolina

Z tego co słyszałem to szukają asystenta do biura. Chyba że mówisz o asystencie w sklepie - to tam ścieżka jest powiązana ze stażem - wiem że są przypadki awansu ze sklepu do biura

Były
@Karolina

Wszystko zależy od kompetencji. Jeżeli masz na myśli asystenta zarządu to ścieżka kariery idzie bardziej w kierunku office managera, ale jest to proces kilkuletni.

Były
@Karolina

Tak. Można, Chociaż nie wydarzy się to raczej w okresie pierwszego roku. Ale tak ogólnie to perspektywy są.

Jaki dress code obowiązuje w Baltona?

To zależy gdzie. w biurze to tzw. smart casual (czyli elegancki ale nie mocno formalny) a w sklepach pracownicy ubierają się w jednolite spodnie i białe koszule (koszule, krawat lub apaszkę otrzymują od firmy) pieniądze za buty i spodnie są zwracane według przyjętych zasad.

Gabi

Słyszał ktoś czy firma w ogóle rekrutuje teraz? Epidemia nie sprzyja dobrym nastrojom dlatego zastanawiam się.

@Gabi

Na tym etapie rekrutacje do sklepów i kawiarni z tego co wiem są wstrzymane. Może coś się ruszy ok. marca 2021

Dopisuję: obecnie mamy taką sytuację w Poznaniu, że starszy sprzedawca zarabia więcej niż doradca klienta. Kiedy to wyprostujecie?

Pytanie do HR: kiedy można się spodziewać wyrównania wynagrodzeń? Przez niepotrzebne działania PiS-u najniższa krajowa poszła w górę, aneksy do umów przyszły dla tych najmniej zarabiających, ale co z resztą ludzi? Chodzi oczywiście o sprzedawców, nie pytam o kierowników (i tak mają za dużo). W tej chwili jest nienormalna sytuacja - starszy sprzedawca ma (usunięte przez administratora)zł brutto, a doradca klienta (usunięte przez administratora)zł brutto. Kiedy to wyprostujecie?

Czyli jednak zostajemy. Ufff, gdzie ja bym znalazła taką super pracę.

Miszcz

I kolejne kilka lat poganiania (usunięte przez administratora) i braku dostaw najpotężniejszych towarów.

Zosia

Jestem ciekawy jak często robione są inwentaryzacje i jak one wyglądają ?

Ja również pracowałam w punkcie z kawą Baltona, pracę tam można określić jako tragiczną: małe wynagrodzenie, bardzo słaby system motywacyjny brak perspektyw awansu, praca ciężka w bardzo wczesnych godzinach lub do późna w nocy. Nikomu nie polecam tam pracować. Jedynym plusem jest bardzo zgrana i miła ekipa to jedyna zaleta pracy u nich.

HR Baltona
@Marta

@Marta. Dziękujemy za Twoją opinie. Charakterystyka pracy w kawiarni lub punkcie gastronomicznym na lotnisku wymaga pracy w trybie zmianowym, raz się zaczyna wcześniej i kończy wcześniej a raz zaczyna się później i później kończy. System motywacyjny jest zależny od osiąganych wyników sprzedażowych podobnie jak w innych tego typu miejscach. Jednak jako Grupa Baltona stale staramy się usprawniać nasze systemy motywacyjne oraz zapewniać stabilność i ścieżkę rozwoju naszym pracownikom. Rozumiemy też że nie każdego możemy zadowolić. Zgrana ekipa to faktycznie zaleta naszej firmy. Myślę że wynika ona z transparentnej i rzetelnej atmosfery oraz naszych wartości korporacyjnych którym się na co dzień kierujemy. Jeszce raz dziękujemy i życzymy powodzenia w nowym miejscu pracy.

@HR Baltona

"Zgrana ekipą" się nie najesz! A system motywacyjny faktycznie do bani.

Miszcz
@HR Baltona

Nie ma perspektyw dla rozwoju w tej firmie(usunięte przez administratora)

Czy warto zainteresować się firmą Baltona jako pracodawcą?

Alex

Nie

Niezadowolony

W sklepach Baltona nigdy nic nie można dostać! To nie ma papierosów to nie ma wody To czegoś! Wstyd! Po całym świecie się podróżuje nigdzie nie ma takich problemów jak w Polsce u BALTONA !!!!! WSTYD !

@Niezadowolony

@NIEZADOWOLONY, Dziękujemy za opinie na naszym profilu, Dokładamy wszelkich starań w celu sprostania oczekiwaniom zakupowych naszych klientów. Przykro nam za okoliczności których Pan / Pani doświadczyła w z związku z brakiem towaru. W dobie dużego popytu oraz ruchu naszych klientów mamy świadomość że takie sytuacje mogły się zdarzyć. Pracujemy nad tym żeby usprawnić nasze procesy i takie sytuację się w przyszłości nie powtarzały

Baba
@Baltona

No fajnie, ale fajek to brakowało już 5 lat temu kiedy tam pracowałam. I to w momencie największego zbytu. Takie okrągłe przepraszanie nic tu nie da.

miły Marek
@Baba

Multishop, Zoom czy Bestseller?

Ktosia
@miły Marek

Nie ma takiego sklepu jak Multishop. Jest natomiast Multistore. Pracowałeś w tej firmie i już zapomniałeś?

Ktosia
@Niezadowolony

Człowieku - naucz się najpierw poprawnie pisać, OK? Nazwę tej firmy się ODMIENIA. Czyli ostatnie zdanie powinno brzmieć: "(...) w Polsce w Baltonie (...)".

Fioletowa

Skoro od teraz nasze opinie czyta osoba z HR, to i ja dodam swoją. Bardzo proszę o vouchery na dojazdy na 4:00 dla pracowników z Poznania, bo to serio nie fair, że Warszawiacy je dostali na "dzień dobry", bez względu na to, gdzie mieszkają (info od kolegi, który się do warszawskiej Baltony przeniósł). Poznań nie jest gorszy od stolicy, a na taksówki z własnej kieszeni nas nie stać. Może przy wyższych wypłatach nic byśmy nie mówili. Nawiasem mówiąc - jest też nie fair podstawowa stawka w Warszawie. 400 zł brutto więcej niż w Poznaniu? Bo stolica? Poznań też jest drogim miastem, zwłaszcza jak się wynajmuje pokój. Zróbcie coś z tym, bo nikt nie chce tu pracować!

@Fioletowa

HR zawsze interesuje się opiniami pracowników, przede wszystkim w ramach prowadzonych ankiet satysfakcji pracowników, rozmów bezpośrednich, czy też ankiet pulse survey. Uważamy że właśnie to są odpowiednie źródła do wyrażania swoich opinii i rekomendowania zmian które chętnie wykorzystamy przy projektowaniu nowych systemów motywacyjnych i rozwojowych. Przyznawanie voucherów na dojazdy wynika z polityki wewnętrznej przyjętej w naszej organizacji i nie ma nic wspólnego z miastem . Podobna sytuacja dotyczy wynagrodzenia. Jeżeli istnieje potrzeba bardziej dogłębnego wyjaśnienia tych spraw bardzo proszę o bezpośredni kontakt z działem HR lub z Managerem.

Fioletowa
@Baltona

To naprawcie swoją politykę wew., bo z tego co mi wiadomo voucherów w Poznaniu NIGDY nie było, nie wiedzieć czemu. Nie wszyscy pracownicy mają autobusy na tak wczesną godzinę, a w procedurach baltonowskich jest wyraźnie napisane, że w przypadku braku transportu firma zapewnia vouchery. Z tego co mi wiadomo rozmowy na ten temat były prowadzone z osobą z HR, gdy ta zawitała do Poznania, czy zostało to dalej przekazane, nie wiadomo. Z Państwa odpowiedzi wynika, że nie (nieładnie tak kłamać, Panie B.). Z Panem Managerem porozmawiać nie można, bo twierdzi, że lotnisko w Poznaniu mieści się w centrum miasta (sic!) + każdy pracownik dojeżdża liniami autobusowymi nocnymi. Oba te argumenty są nieprawdziwe, jednak Pan Manager upiera się przy swoim. Ponawiam prośbę o przyznanie tych voucherów, gdyż czujemy się ignorowani i niedocenieni, jakbyśmy byli najgorsi. W poznańskim zespole są ludzie, którym na tej pracy zależy (jeszcze), starający się mimo niekiedy ciężkich warunków i byłoby miło, gdyby Państwo wzięli to pod uwagę.

Dawid
@Fioletowa

To raczej kierownik powinien wnioskować o takie dofinansowanie albo ten śmieszny Air, ale znając jego zaangażowanie to raczej nie będzie nosa wyściubiał, żeby zrobić cokolwiek dla pracownika. Zapewne powie tak: "Pracownik jest po to żeby pracować, a nie my jesteśmy dla pracownika żeby mu poprawić sytuację. Jak się nie podoba to do widzenia"

Kierownik
@Baltona

Dzień dobry, Pracodawca tłumaczy się na portalu pracownikowi! Gdzie tu profesjonalizm spółki akcyjnej?! Zrobić zebranie, wydać kolejną procedurę (segregator na pewno jeszcze trochę zmieści, starą procedurę się usunie - oczywiście zgodnie z procedurą), załatwić to wewnętrznie a nie roztrząsać problemy firmy na forum.

Aktualność
Dzień dobry,

miło nam powitać wszystkich użytkowników serwisu GoWork.pl, którzy chcą otrzymywać informacje na temat pracy w grupie Baltona. Pragniemy przedstawić pełny, rzetelny obraz naszej organizacji.

Jako firma z długoletnim i bogatym doświadczeniem za cel przyjęliśmy nieustanny rozwój, ponieważ mamy świadomość, że tylko w ten sposób będziemy w stanie odpowiadać na dynamicznie zmieniające się warunki biznesowe. Współpracujemy z najlepszymi markami, dbamy o jakość produktów i stałe poszerzanie asortymentu. Wiemy, że  dzięki takim działaniom możemy liczyć na zaufanie naszych klientów.

Działamy w różnych segmentach i krajach, dlatego zatrudniamy profesjonalistów, którzy doskonale wykonują swoje obowiązki. Ufamy ich zdolnościom, doświadczeniu i kompetencjom. Staramy się zapewnić im jak najlepsze warunki zatrudnienia i udoskonalić obszary naszej działalności wymagające zmian.

Cenimy otwarty dialogi i dlatego wszelkie sugestie, pomysły,  prosimy kierować pod adres hr@baltona.pl Pragniemy, by każdy pracownik był w pełni usatysfakcjonowany z zatrudnienia, a nasza firma wciąż się rozwijała.

Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół Baltona
Magda

Pracowałam pare lat temu w punkcie z kawą, który należy do sieci Baltona, więc moge się chyba wypowiedzieć. Ogólnie tragedia. Praca na lotnisku, więc nienorlmalne godziny, normą jest, że np. kończysz o 6 albo przychodzisz na 4 rano. I nieważne, że ktoś się spóznia, masz czekać aż cie zmieni. Na początku jesteś traktowany jak śmieć przez kierowników, szczególnie pozdrawiam drobną panią w okularkach w krótkiej fryzurze, bo ostatnio widziałam, że nadal tam pracuje(bo zapewne jest to jej szczyt możliwości zawodowych). W pierwszy dzien ochrzań, że rzekomo się spózniłam, kit z tym, że to lotnisko, więc musisz czekać aż ktoś uprawniony po ciebie przyjdzie(do czasu aż nie dostaniesz stałego identyfikatora). A czekałam dobre 20 minut. Tak naprawdę przygotowywania kaw, drinków, gofrów, kanapek nauczyłam się od pozostałych pracowników, którzy byli naprawdę pomocni, bo wcześniej wspomniana pani A. realizowała się jedynie w ciągłym czepianiu sie o wszystko. Wydaje mi się, że od początku miała jako jedyna problem z moją osobą, mogła jednak zachować to dla siebie. Jest to osoba, która nie potrafi sobie radzić ze stresem i presją, szczególnie widoczne to było w czasie gdy było kilka lotów na raz i tworzyły się kolejki. Niejednokrotnie zdarzało jej się rzucać przekleństwa w stronę pracowników, wyrywać mi filiżankę z kawą, bo przecież się "do niczego kur*a" nie nadaję. Cokolwiek nie zrobiłam, zawsze było wg niej źle i do du*y-nieważne, że to były moje pierwsze dwa tygodnie. Gdy tylko widziałam w grafiku, że mam z nią zmiane, od razu odechciwało mi się przychodzić do pracy, bo wiedziałam, jaka bedzie atmosfera. Zrezygnowałam, bo nie pozwolę sobie na to, żeby jakaś niedowartościowana i zakompleksiona osoba mi ubliżała, poza tym oferowana stawka nie jest warta rozwalania sobie trybu życia i zdrowia nockami. Zastanówcie się serio czy chcecie tam pracować, bo ciągle widze nowe ogłoszenia z tą ofertą pracy, więc rotacja pewnie nadal jest spora. Pani A. życzę jak najwięcej sukcesów i odkrywania kolejnych poziomów przygotowywania drinków, bo to jedyny rozwój na jaki może liczyć z takim podejściem do ludzi i życia.

HR Baltona
@Magda

@Magda, Dziękujemy za Twoją opinie na forum o Baltonie, mimo tego że sytuacja dotyczy okresu sprzed kilku lat – tak jak sama wspomniałaś. Przykro nam, że miałaś kiedyś niemiłe doświadczenia z jedną z osób w swojej pracy, ale cieszy nas fakt, że jednak znalazły się miłe osoby w twoim gronie dzięki którym nauczyłaś się robić drinki i parzyć kawę. Faktem jest, że ostatnio publikujemy dużo ogłoszeń o pracę gdyż nasza grupa rozwija się dynamicznie zarówno na lotniskach jak i poza lotniskiem tak jak na przykład kawiarnia Cavarious na Nowym Świecie w Warszawie. Co do rotacji, to tak jak wszędzie -ruch jest, ale jako Baltona pracujemy nad tym żeby usprawniać nasze procesy oraz budować kulturę organizacyjną opartą na wartościach. Pozdrawiamy ????

Zostaw merytoryczną opinię o Baltona - Poznań

• Jak się pracuje w Baltona?

Zobacz opinie na temat firmy Baltona tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Baltona?

Kandydaci do pracy w Baltona napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Baltona