Opinie o Zakład Produkcyjny „Wesem” w Wieliczka

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Zakład Produkcyjny „Wesem”. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Zakład Produkcyjny „Wesem” o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Wyposażenie domu - sprzedaż oświetlenia

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Zakład Produkcyjny „Wesem” w Wieliczka

Jurek

Wesem płaci wielu osobom najniższa krajową a nowym osobom oferuje większe wynagrodzenie.. widać jak doceniają wielo letnich pracowników.

Jakie są mocne strony pracodawcy Zakład Produkcyjny „Wesem”?

@1xxx :)

Nie da rady nawet się zamienić z innym pracownikiem, szefostwo ingeruje między takie układy? Tej roboty w sezonie zimowym jest mniej, ale czy to są jakieś znaczące liczby? B zastanawiam się czy ludzie zostają bez pracy czy po prostu mają luźniejsze zmiany żeby złapać oddech.

JDM

To co tu pisali to nie jest prawda, bo firma oferuje całkiem spoko warunki dla młodych. No trzeba wstać rano, bo się zaczyna zmianę od 5,30, ale da się; siedzieć na FB, albo kimnąć na chwilę. Trochę noszenia jest i to fakt, bo pojemniki ciężkie, no coś za coś. :/ Jak ktoś jest chętny to za darmo może jechać do oddziału w Niepołomicach. Zarobki też nie takie najgorsze, jak się jest z bliska i się mieszka ze starymi to styknie nawet. Jak komuś nie pasuje, to może się zwolnić i już nie przychodzić. Też to jest korzystne. Tak że warto spróbować, a ludzi brakuje, albo brakuje; albo są na L4, albo gdzieś. No chyba, że ktoś ma duże wydatki, to wtedy nie warto. Wtedy radzę szukać dalej i ogarnąć sobie dojazdy.

@Monia

Za szkolenie odpowiadają ci starsi stażem. 3000zł to jest wszystko; nawet gdyby liczyć świąteczne i wakacyjne. Mamy raczej słabych kandydatów, bo jak wyżej. Dlatego trzeba ich stale pilnować, bo nie starają się i nie chcą się nauczyć, zwyczajnie za tą kasę im nie zależy, a na większą też nie zasługują. No bo starsi stażem, nie mają zwykle więcej. Chyba, że prowadzący działy. Taka prawda, błędne koło z tymi nowymi, a starzy odchodzą z firmy. Jest wiele czynności które trzeba wykonać; starannie, dokładnie, a przy tym na czas.

DobreBoPolskie

Kolejny audyt ISO 9001:2015 za nami. Trudno sie doliczyc, ale bedzie juz w okolicach 20 lat jak mamy certyfikowany system.

Maja

Wypłaty dla nowych pracowników a pracowników z doświadczeniem są podobne? Ile na początek można zarobić? W jaki sposób rozliczane są nadgodziny, można nimi dorobić sobie do wypłaty czy oddawane są jako dni wolne?

Amelia Nowy wpis

Na przestrzeni 2 lat padają tu 2 skrajne opinie, jedna, że praca na plus druga, że nie. Szukam pracy w bliskich okolicach właśnie firmy i interesowałaby mnie produkcja. Kierują mną głównie zarobki i o to właśnie chciałam zapytać ile jest oferowane takim pracownikom na godzinę netto.

Jakie są mocne strony pracodawcy Zakład Produkcyjny „Wesem”?

Henio

Po pierwsze już dawna nie Zakład Produkcyjny a firma WESEM. A mocne strony to przede wszystkim fajni ludzie, warunki zatrudnienia jak się chce pracować, normalni przelorzeni, produkty też ok, coś się tworzy na miejscu i w Polsce a nie sprowadza i przepakowuje, dobry dojazd dla okolicznych mieszkanców. Jak ktos nie lubi zmian pracuje długie lata.

Kamil

Firma co roku wprowadza nowe produkty na rynek. Inwestuje w maszyny i nowe technologie a co najważniejsze w stanowiska pracy. Robi to z głową dlatego sytuacja w firmie jest stabilna.

PracownikX

Maszyny, komputery, technologia, systemy komputerowe wszystko na dobrym, albo bardzo dobrym poziomie. Nie oceniajcie firmy po budynkach, ktore sa okropne.

1xxx ;)

Są pozytywy. *Wypłata jest na czas, zawsze! *Cały rok jest zaplanowany i wiesz kiedy będziesz w pracy, a kiedy nie będziesz. *Jak już poznasz; zakład, ludzi, montaż i produkcję, - to jesteś u siebie, po kilku latach. (o ile komuś nie podpadniesz.) * "Praca dla ludzi którzy nie lubią zmian w swoim życiu", - dokładnie. Wiesz co robisz, z kim i gdzie,- raczej nic nie zaskakuje. Zmiany są powolne, a nawet trudno je czasem zauważyć. *Przez lata nikt do mnie nie dzwonił po pracy, lub w sobotę. *Nawet jeśli nie ma zamówień, a jesteś już stałym pracownikiem, to nie będziesz zwolniony. Szef wyznacza prace zastępcze, ale generalnie nie zwalnia ludzi, w słabszych okresach, a takie się zdarzają. Bardzo to doceniam. *Firma się rozwija, w swoim własnym stylu. Wchodzą nowe modele lamp, usprawnienia, nowe maszyny. Więc ogólnie to sporo pozytywu. *Firma jest Polska i jest to unikalne, coś sensownego jednak produkujemy, lampy są dopracowane i solidne.

Mari
@1xxx ;)

Piszesz, że zmiany powoli nadchodzą. A stawka jest aktualizowana na bieżąco? Chodzi mi po prostu, czy wypłaty nie stoją w miejscu. Zwłaszcza teraz, jak często są podnoszone minimalne stawki. Jaka tam w ogóle jest teraz stawka?

@Mari

Podwyżki są jak rząd podnosi płacę minimalną, od stycznia na pewno będą. Czy dla wszystkich będą to nie wiem, niektórzy mają więcej niż płaca minimalna. Jaka jest stawka minimalna? - Minimalna. 2750zł do ręki.10/2023r Wypłaty +/- nadążają za inflacją.

@1xxx ;)

Z tego co czytam twoja wypowiedź to same pozytywy jak dla mnie. Szukałem ofert ale nic nie znalazłem, nie wiem może coś źle szukam. Są może jakieś przyjęcia na produkcji? Piszesz, że cały rok jest z góry zaplanowany, grafiki są układane na cały rok z góry? A jak jest jakaś potrzeba, zamienienia się, wolnego, pracodawca idzie na rękę?

1xxx :)

Przyjęć raczej nie ma; jesienią i zimą. Bo roboty jest już mniej, a wolnych dni dużo. Bez sensu płacić za dni wolne. Wiosną dużo ludzi przychodziło. Grafiki są układane na cały rok. Nawet dziś wiadomo kiedy skończymy pracę w 2024. Nie ma możliwości zmiany tego harmonogramu, trzeba się dostosować. Urlop jest zawsze w sierpniu 3 tygodnie. Mają go wszyscy, nie ma się z kim zamienić. Drugi urlop jest w grudniu 2 tygodnie wolnego.

@1xxx :)

A jeszcze pytanie, skoro roboty jest mniej na jesień i zimę to czy zdarzają się przestoje w tym czasie? Trzeba wówczas wykorzystywać urlop czy jest to ewentualnie płatne w jakimś stopniu? Mówisz, że urlop jest z góry ustalany... Czyli nie ma w ogóle możliwości, aby sobie zmienić te daty? A jak w sytuacji gdzie potrzebuje się wolnego z dnia na dzień, czy firma stara się iść na rękę?

1xxx :) Nowy wpis

Przestojów nie ma, ale w zimie roboty jest mniej. Nie ma opcji na zmiany daty urlopu. Brak kogoś zaburza cykl produkcji, to fabryka. Wtedy traci się premię frekwencyjną, jeśli się nie wyrobi limitu godzin w miesiącu. Jeśli się zgłosi to dzień wcześniej, to można jeszcze skorzystać z tych kilku dni urlopu na żądanie, o ile się jakieś ma. Nie ma tu elastycznego czasu pracy, trzeba się z tym pogodzić.

JDM

Łuki
@JDM

Ciężkie pojemniki do noszenia? A narzędzia do ich transportu jakieś są, choćby widlaki? Wniosek też taki, że dają umowę o pracę, no chyba, że coś źle Cię zrozumiałem i te zarobki. Możesz kwotę podać? Sam niech ocenię, czy i na co styknie, bo na auto zbieram, żeby mieć na dojazdy.

Z-produkcji.
@Łuki

Na obecne czasy nie ma co liczyć na więcej niż: 2700-3000zł. (Zwykła stawka na Wielickim rejonie.) Przestańcie pisać takie komentarze jak wyżej, bo one zwyczajnie zniechęcają poważnych kandydatów, a zachęcają tych nie poważnych i leserów. Ktoś czyta coś takiego i myśli, że u nas to jest (usunięte przez administratora) przedszkole, zabawa i leżakowanie, a tak nie jest. Na pewno tak być nie powinno. To jest poważna praca; dla ludzi którzy myślą i chcą pracować. Takich kolegów chcielibyśmy mieć na sitowisku obok, a nie dzieci do bawienia, którym 100 razy wszystko trzeba tłumaczyć, a i tak mają to (usunięte przez administratora)

@Z-produkcji.

Nie polecam. Nie ma sprawiedliwości, na prasach zastępca i brygadzista biorą około 5500 zł netto a na innych działach zastępcy około 4500zł..

Zoja

Z czego ta różnica wynika? Dużo osób jest chętnych na prasy ze względu na wyższe zarobki? Jestem ciekawa czy firma prowadzi awanse wewnętrzne i wtedy można trafić do tego lepiej płatnego działu.

@Zoja

Kto by chciał iść na prasy? To dział na wymarciu. Delt już prawie nie ma, innych starych lamp też ma, nie to co kiedyś... Panie, kiedyś to było... Kiedyś robiło tam 15-20ludzi, a teraz można liczyć 2-3 no i Jurasa, wiadomo ten będzie tam do końca świata. Ostatnio nawet się zwolniło 2ch z pras. Pensja jest taka jak wszędzie, hałas większy niż na wtryskarkach, no i brygadzista; specyficzny. Awans, jaki awans? Takie awanse to są; gdy nie ma kim robić na dziale, przenoszą kogoś z innego działu i jest awans. Ostatnio się dużo ludzi zwolniło i to tacy co robili po; 7lat na różnych działach. Jest to szczególnie groźne, bo szybko kurczy się zasób ludzi doświadczonych, znających produkcję. Dużo osób jest na okresie przed emerytalnym. Więc awanse wewnętrzne są zwyczajnie; nieuniknione. Awans, może lepiej się zwolnić i zacząć od nowa, gdzieś indziej? Nie chcę znów *awansować* na inny dział. Jak się coś radykalnie nie zmieni, nie będzie walki o zatrzymanie doświadczonych ludzi, to będziemy w ciemnej (usunięte przez administratora) Firma ma potencjał i piękną historię, ale jak by brakuje już siły, pomysłu na to co dalej. No i powinno być stażowe, dla tych co przerobili min. 5lat na produkcji.

@1xxx :)

Co roku wprowadzamy nowe lampy i nasza oferta sie zmienia. Rzeczywiscie sprzadaz starych lamp spada, ale sa one zastepowane nowymi wzorami. Dzial pras nie jest na wymarciu, bo elementy metalowe sa potrzebne rowniez do nowych lamp. Dzial sie skurczyl, ale jest i bedzie potrzebny. Nie mozna natomiast oceniac kondycji firmy na podstawie 1 dzialu. Wynagrodzenie w dziale pras, z uwagi na to, ze m.in. jest tam halas jest generalnie wyzsze niz na innych dzialach. Mozliwosci awansu sa ograniczone, ale jednak sa. Awans wiaze sie czesto ze wzrostem odpowiedzialnosci i tu pojawia sie problem. W momentach, gdy jest miejsce na awans trudno jest znalezc pracownika, ktory jest gotowy wziac ta odpowiedzialnosc na siebie. Odnosnie stazowego, to po przepracowaniu 15 lat, co 5 lat obchodzimy z pracownikiem jubileusz (jednorazowa premia jubileuszowa raz na 5 lat. Pierwsza po przepracowaniu 15 lat). Mozna powiedziec, ze wspolnie cieszymy sie z dlugoletniej wspolpracy. Odnosnie samego stazowego to staramy sie doceniac aktualna prace pracownika. Sam fakt, ze ktos pracuje dlugo nie znaczy automatycznie, ze pracuje lepiej od mlodszego pracownika. Czasem trudno to zaakceptowac, ale mamy wiele przykladow, ze tak to wlasnie dziala.

Monia
@Z-produkcji.

Trzeba im wszystko tłumaczyć? Czyli za przeszkolenie nowych pracowników odpowiedzialni są ci starsi stażem? Czy bardziej chodzi o to, że oni po prostu nic ze szkolenia nie wynoszą i trzeba ich przypilnować? Te 3000 zł to stawka z jakimiś dodatkami czy goła pensja?

@Monia

Jurek

Zostaw swoją opinię o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Zakład Produkcyjny „Wesem”. Jak oceniasz zaangażowanie rekruterów, ich podejście do kandydata, punktualność oraz organizację spotkania? Czy poleciłbyś aplikację innym? Czekamy na Twoją opinię.
logo firmy PRACOWNIK SERWISU
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Inżynier budowy
Międzywodzie
Gryfbud Sp. z o.o.

Co jaki czas w Zakład Produkcyjny „Wesem” można ubiegać się o podwyżkę?

Alicja

Nie dziwię się że jest czasem nerwowo jak patrzę jak niektórzy pracują, telefoniki, pogawędki, spacerki, papieroski zamiast pracować spokojnie. Szef przy każdej rozmowie informuje że na terenie zakładu jest zakaz palenia po czym na drugi dzień widzi jak jeden z drugim chowają się po kątach i palą ( nie zdenerwował byś się ??? ). Ta firma jest dla osób które chcą pracować i się rozwijać. Cały czas ostro się rozwija i próbuje nadążyć za pędzącym światem.

@Alicja

Tylko szkoda ze biurowiec i niektórzy z produkcji normalnie mogą chodzić palić... albo wszyscy albo nikt.

Marzena

To nie ma tam jakiejś jednej przerwy wyznaczonej dla wszystkich? Czy nie wszystkich obowiązuje po prostu? Jak ja byłam w jednej firmie to wszystko tak naprawdę zależało od stanowiska. A co do palenia, to nie ma palarni jakiejś?

Grzegorz
@DobreBoPolskie

No to gratulacje! Czy tak wysoka jakość produkcji, pozwala przypuszczać, że i pracownicy są tu cenieni? Jeśli tak, to w jaki sposób firma daje im to odczuć?

@Grzegorz

A w domu jedzą kromkę z masłem bo wypłaty stanęły na poziomie srednio 3300 netto...

Maja

Maciek

W firmie panuje porządek, czysto, schludnie, maszyny nowoczesne. Do pracy raczej wszyscy przychodzą uśmiechnięci. Ja tammmm polecam

Merytoryczna opinia.

Witam, w związku z tym że każdy tylko na KH najeżdża i na cukierka(nie dziwię się, słusznie) postanowiłem po głębszym zastanowieniu i obserwacji opisać w merytoryczny sposób pracę oraz sposób bycia w firmie. Pracowałem w pewnym okresie (więcej niż rok) w zakładzie w Niepołomicach. Zacznę trochę na odwrót: Wesem to firma budowana "z dziada pradziada". I przykro się patrzy jak synowie zaprzepaszczają majątek firmowy na swoje zachcianki w postaci rajdówek(uogólniając) nie poprawiając stanu faktycznego zakładu. Zakład typowo wyglądem przypomina fabryki rodem z PRL'u. Oficjalnie to każdy stoi na baczność kiedy Szef łącznie ze swoim Cukierkowatym szerokim uchem przechodzi przez korytarze, aczkolwiek po kątach wiadomo jakie epitety lecą. Nawiązując do komentarzy które opisują jak to "młody nie robi a stary robi" Mnie starsi pracownicy w szczególności wIELKI pAN związkowiec wręcz gonili do roboty na nockach/popołudniówkach na dniówce buzia na kłódkę bo cukierek przejdzie i wielki krzykacz KH zwolni a do emerytury dobić trzeba :) PODZIAŁY W FIRMIE: Firma jest podzielona na powiązania rodzinne, powiązania pracowników z długim stażem, oraz powiązania bezpośrednie(gumowe ucho z lukru/dowódca). ATMOSFERA NA ZAKŁADZIE: Opisując działy to pozdrawiam ludzi z wtryskarek, mam nadzieje że los Was doceni i zaproponują wam gdziekolwiek indziej godne warunki pracy łącznie z warunkami płacowymi. Ludzie życzliwi, mili i przede wszystkim NORMALNI. Lakiernia też ok P.brygadzista bardzo w porządku gość, pozdrawiam również. I tu koniec superlatyw, stare wygi to po prostu chamy, które palą papieroski po kątach tak żeby tylko szef nie wyczuł(nie zapomnijcie wyciągnąć buteleczki z metalowego pojemnika przed drzwiami ;) ) ale jak Ty pójdziesz zaraz lukrecja wie o wszystkim :). Niestety każdy kto tam pracował to zrezygnował nie ze względów właśnie płacowych(to też swoją drogą, ale w mniejszym stopniu) a ze względu na starych pracowników którzy nie dość że sami na siebie kablują to kablują na nowych udając "sztywniaków" i opowiadając jak tu nie jest źle i że każdy odchodzić chce. A jak na razie zmian nie widzę. Oraz oczywiście podkładaniem kłód pod nogi. SZEF: Miałem niestety styczność z krzykaczem K. K sobie pokrzyczał że trzeba szacunku do starszych, że gdyby nie oni to to by się zawaliło xD Ogólnie jak mu dzień dobry nie odpowiesz bo czasami ciężko usłyszeć to już jesteś na przegranej pozycji. Będziesz obserwowany przez kamerę nazywaną cukierek oraz zacznie się powoli szukanie haków na Ciebie oraz na osoby które zostały zaobserwowane przy Tobie. Podsumowując, lepiej nie podpaść bo wtedy możesz być pewny że Krzyś wezwie Cię do swojej nory oraz pokrzyczy na Ciebie. Brakuje mu megafonu tylko. Wypowiedzenie po 3 miesiącach stoi dla Ciebie przymusowym otworem po konfrontacji (mi sie udało mieć 2 szanse, jakie szczęście prawda? niektórzy tego nie doświadczyli). POZYTYWY(nie wiele ale są): Księgowość jest bardzo dokładnie(Pozdrawiam P. Marzenko!) prowadzona. Papiery są starannie przygotowane a po dokładniejszej analizie umów(na 3 miesiace oraz na dłuższy czas określony) z prawnikiem nie było się do czego przyczepić. Papierowo są czyści. Wypłata jest zawsze na czas, Ci którzy gadają że się spóźnia itp, tak spóźniała się 15 lat temu kiedy wszyscy Ci co narzekali nie umieli nawet porządnie numeru w telefon wbić :) W czasie Covid-19 to było idealne miejsce żeby przeczekać kryzys na rynku pracy. Lepszego zakładu na strefie nie ma co do tego. (takie też było Moje założenie w oparciu o opinie pracowników którzy pracują tam do dziś dnia :) ) Automat z batonikami i kawą na wejściu. Czystość na zakładzie(pod względem armatury, toalet,pomieszczeń socjalnych itp.) PODSUMOWANIE: Wesem to nie jest dobre miejsce na pierwszą pracę po szkole. Wesem to nie jest W OGÓLE dobre miejsce do podjęcia pracy. Wesem to nerwobóle, skrzywienie psychiki i percepcji postrzegania świata. Ale jak zostało Ci 5 lat do emerytury Jesteś człowiekiem który podporządkuje się oficjalnemu regulaminowi (zakaz palenia tytoniu itp) oraz wewnętrznemu regulaminowi który jest opracowany przez stare wygi, przeżyjesz w tej firmie. Polecam każdemu kto lubi przytakiwać całe życie i nie odzywać się w swojej sprawie. Reszta ludzi którzy mają jakąś ambicje i chcieliby pokazać że na przykład da się coś robić lepiej/szybciej to zdecydowanie polecam, ale trzymać się jak najdalej tego ociekającego PRLem (usunięte przez administratora)

HajdukBrothers
@Merytoryczna opinia.

Z tego wynika, że WESEM to bardzo bogata firma skoro juz bedzie okolo 20 lat jak synowie "zaprzepaszczają majątek firmowy", a firma nadal ma sie calkiem dobrze. Do tego w ostatnim czasie m.in. oddalismy do uzytku 1000m2 powierzchni magazynowej, wstawilismy nowa frezarke numeryczna i wdrozylismy do produkcji kolejne serie lamp LED. Calkiem niezle jak na zle zarzadzany zaklad rodem z PRL'u. Oczywiscie kazdy ma prawo do swojej opinii. Z rajdowymi pozdrowieniami:)

@HajdukBrothers

Budowanie firmy przez 20 lat to jest tak samo jak z budowaniem zaufania, szybko je możesz stracić a budujesz bardzo długo... ciekawe czy szef wie o tych wszystkich opiniach i co dzieje się w Niepołomicach.

HajdukBrothers
@Nowy

Nie bardzo rozumie. Firma ma 46 lat. Od 20 lat synowie (i jednoczesnie wnukowie) czynnie uczestnicza w budowaniu zaufania. Szef K jest w ciaglym kontakcie z Szefem M i Szefem T. Jezeli ktos nie wierzy to Szef M urzeduje codziennie w Wieliczce na Grottgera 4. Biuro jest otwarte.

DobreBoPolskie

Dzisiaj przekazujemy do klienta pierwsze sztuki w pełni ledowego reflektora głównego o średnicy 178mm z serii EGC1. Jest moc!!

Praca od poniedziałku do piątku. Sobota, niedziela zawsze wolna. Fajnie bo można zaplanować życie poza robotą. Zarobi się odpowiednio do ilości przepracowanych godzin.

@Michał

Dobre miejsce dla osob szukajacych stabilizacji. Rotacja pracownikow w firmie raczej nieduza. Nawet jak bylo mniej roboty nie robili wiekszych zwolnien, tylko szukali zajec zastepczych. Mozna sie czuc bezpiecznie. Z wynagrodzenia jedni sa bardziej zadowoleni, drudzy mnie, ale firma bardzo pilnuje, zeby przelewy byly terminowe i zgodne z ustaleniami.

Zbyszek

Odkąd pracuje w firmie WESEM nigdy nie zdarzyło się żebym nie dostał wypłaty na czas. To się liczy i docenia

Sylwia
@Zbyszek

A jakie stanowisko? Ogólnie widzę, że opinie są całkiem dobre, ale ktoś wspominał z komentujących o nadgodzinach. Jak często one się zdarzają i czy na każdym stanowisku?

Sylwio Beato Magdaleno
@Sylwia

A w Twojej firmie jak często zdarzają się nadgodziny i czy na wszystkich stanowiskach?

Henio
@Zbyszek

Firma jak wiele innych. Są plusy i minusy. Jak na polskiego pracodawcę w porządku. To prawda wynagrodzenie zawsze na czas. Szefowie przystępni i dostępni. W większości fajni ludzie i atmosfera i na produkcji i w biurach. Organizacja mogłaby być lepsza, ale jak ktoś nie pracował w innych firmach nie wie, że może być gorzej.

Magazyn

W firmie testujemy ekologiczne, papierowe wypelnienia do kartonow zbiorczych i opakowan jednostkowych. Sa plany, zeby pozbyc sie calkowicie, lub chociaz drastycznie zmniejszyc ilosc uzywanej folii babelkowej. Fajna inicjatywa. Brawo!

WESEM

Mamy kolejnych emerytow! Przeszlo 25 lat wspolnej pracy. Az sie lezka w oku kreci. Dziekujemy za wspolny czas i zyczymy duzo satysfakcji z nowych wyzwan.

Biuro

Praca w biurze w Wieliczce bardzo OK. Nie ma zbednej biurokracji. Atmosfera w porzadku. Minus za brak kuchni. Plus za dobra kawe.

@Biuro

A wynagrodzenie? Możesz napisać czy dobrze płacą? Sama kawa mi nie wystarczy do życia

Biuro
@Magdalena

Rotacja pracownikow w biurze bardzo mala, to chyba generalnie nie jest zle. Dla mnie jest OK.

DobreBoPolskie

Co roku nowe, nowoczesne produkty LED wchodzą do oferty. Coraz wiecej lamp widac na fabrycznie nowych maszynach rolniczych i budowlanych. Ciekawe rzeczy tutaj robimy.

Jurek

Kiedy nadgodziny będą na kwitku???

Magdalena

A jak jest z wypłatą tych nadgodzin? Idą na konto? Do ręki? Czy można odebrać sobie wolne za to?

Brygadzista
@Magdalena

No właśnie do ręki, gdyby to wszystko było na kwitku to całkiem inaczej byśmy zarabiali...

@Brygadzista

No może ktoś się za to weźmie. Tacy ludzie jak brygadzista pras to co robią od 5 do 15 w robocie jak na prasach tej roboty nie ma... już jednego mniej do nadgodzin.

Beata
@Brygadzista

W sensie, że na kwitku dostalibyscie więcej? To jak te nadgodziny są rozliczane, są jakiś spisywane i opłacane wg stawki czy coś się nie zgadza przy wypłacie? Dużo jest tych nadgodzin w miesiącu?

@Beata

"Kierownicy i brygadzisci wykonuja w razie koniecznosci prace poza normalymi godzinami pracy, bez prawa do wynagrodzenia oraz dodatku z tytulu pracy w godzinach nadliczbowych" - z umowy o prace Każdy pracownik ma wypłacane wynagrodzenie zgodnie ze swoja umowa o prace, ktora podpisal. Jezeli ktos uwaza, ze tak nie jest zapraszamy do kadr, gdzie mozemy pokazac dokladne wyliczenie wynagrodzenia. Umowa o prace z pracodawca nie jest umowa obowiazkowa. Jezeli ktos nie jest zadowolony z warunkow moze taka umowe wypowiedziec (szczegoly odnosnie warunkow wypowiedzenia moga sie roznic. Rowniez zapraszamy do kadr, gdzie mozna uzyskac niezbedne informacje). Staramy sie zapewnic mozliwie najlepsze warunki pracy oraz wynagrodzenia, co niestety w obecnych czasach nie jest latwym zadaniem. Poki co udalo sie przetrwac bez duzych zwolnien, z czego jestesmy dumni i co pokazuje, ze czujemy sie odpowiedzialni za nasza kadre. W styczniu oraz w lutym wygospodarowalismy dodatkowe srodki na premie dla pracownikow. Zaklad jest na dobrej drodze, zeby zaoferowac pracownikom podwyzki w najblizszym czasie.

JT
@WESEM

A te koperty dawane z kwitkiem to co ?

Brygadzista
@Beata

Płacone w kopertach przy każdej wypłacie, lewa kasa i tyle.. takie zagrania firm powinny być już dawno eliminowane.

@Brygadzista

A zgadzają się kwotowo z tym co sobie liczycie cały miesiąc z tych nadgodzin? Kto nad tym panuje skoro to jest tak bardzo nieoficjalne?

JT
@Magdalena

Biorą z tego podatek który zostaję im w kieszeni.

Czy nowo zatrudnione osoby w Zakład Produkcyjny „Wesem” otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

WESEM

Na ogół pierwszy miesiąc to umowa zlecenie. Umowa o prace startuje od drugiego miesiąca. Warunki zawsze są ustalone na rozmowie o pracę.

Grzegorz
@WESEM

Warunki finansowe są ustalane w trakcie rozmowy, ale ludzi o jakich kwalifikacjach Państwo zatrudniają i ile potrzebujecie spotkań, by zapadła decyzja? Wazne też dla mnie, na jaki czas zawierana jest pierwsza UoP?

@Grzegorz

Odnośnie kwalifikacji to zależy to od stanowiska, na które rekrutujemy. Staramy się to jasno napisać w ogłoszeniu o pracę. Na ogół do rekrutacji wystarcza nam 1 rozmowa kwalifikacyjna. Typowo proponujemy 1 miesiąc umowa zlecenia, 1 miesiąc umowa o prace na czas określony, 3 miesiące na czas określony i następnie umowa o prace na czas nieokreślony.

Sławomir
@WESEM

Dziękuję za informacje. Dopytam jeszcze o rekrutacje. To tylko rozmowa czy są też jakieś testy branżowe?

Rumun

ostatnimi czasy wszystko jest w porządku?

Doświadczony

Ta firma funkcjonowała by dużo lepiej jakby zwolnili takich ludzi jak cukiereczek, gościu buduje karierę wyszukując błędy u innych... zresztą jak nie dorzucą kasy to sterfa im zabierze pracowników, paru już ma gotowe wypowiedzenia.

Marzena
@Doświadczony

A kto to i co robi takiego, że aż mu życzysz, żeby tam nie pracował? I skąd możesz wiedzieć o wypowiedzeniach? Ciekawa jestem, na jakim dziale pracujesz, że masz takie informacje

@Marzena

Przykro patrzy się na to jak szefostwo a w szczególności mlodzi traktują starszych pracowników dzięki którym teraz mają za co na rajdy jezdzic... w Niepołomicach to chyba za nie długo nie będzie miał kto pracować jak tak będą zwalniać.

WESEM

Zmiany na ogół nie są łatwe, a zwolnienia czasami są konieczne. Wielu pracowników doczekało u nas emerytury, niektórzy sprowadzili do nas swoje dzieci. Każda historia jest inna, a my musimy reagować na bardzo zmienne i trudne warunki. Na sukces pracujemy wspólnie. Szefostwo bez pracowników nie da rady, ale pracownicy bez szefostwa raczej też nie bardzo.

Zostaw merytoryczną opinię o Zakład Produkcyjny „Wesem” - Wieliczka

• Jak się pracuje w Zakład Produkcyjny „Wesem”?

Zobacz opinie na temat firmy Zakład Produkcyjny „Wesem” tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 27.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Zakład Produkcyjny „Wesem”?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 25, z czego 12 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Zakład Produkcyjny „Wesem”
3.4/5 Na podstawie 289 ocen.
  • Grottgera 4
    32-020 Wieliczka