Opinie o "MEGA" - Zakład Produkcji Pojazdów Użytkowych i Konstrukcji Stalowych Sp. z o.o. w Nysa

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie "MEGA" - Zakład Produkcji Pojazdów Użytkowych i Konstrukcji Stalowych Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie "MEGA" - Zakład Produkcji Pojazdów Użytkowych i Konstrukcji Stalowych Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Produkcja nadwozi i przyczep

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o "MEGA" - Zakład Produkcji Pojazdów Użytkowych i Konstrukcji Stalowych Sp. z o.o. w Nysa

Radzio

Firma MEGA w ciągu ostatniego roku zwolniła dyscyplinarnie więcej osób niż wszystkie inne nyskie firmy razem wzięte. Dyscyplinarki lecą tu za najdrobniejsze przewinienia np.: -palenie poza wyznaczonymi strefami (wcześniej nawet prezes palił gdzie popadnie a teraz bez ostrzeżenia cyk i cie niema), -niedogadywanie się z innymi (czyli jak ty robisz wszystko zgodnie z regulaminem a 10 innych to olewa to ciebie wywalą za to że się z tamtymi nie dogadujesz), -za rozmawianie o firmie w internetach czy nawet przy piwie, Już kombinują jakby tu rozszerzyć zwolnienia o niezaszczepionych! Główny cel to oczywiście oszczędności na odprawach 3 miesięcznych oraz zastraszanie pracowników żeby się nie upominali o swoje prawa. Częste rotacje kadry kierowniczej sprawiają że ci nie są w stanie zaangażować się na poważnie więc robią wszystko na pokaz. Czyli zastraszają pracowników żeby ci robili jak niewolnicy i o nic się nie upominali. Mobbing do kwadratu. A i uważajcie na tych rudych lisów ze związków zawodowych, oni za koperty podpisują każde zwolnienie. Jak się punktuje nowych kandydatów? Nie wg kompetencji ale takiego klucza: -ma kredyt do spłacania: +100pkt -ma alimenty do płacenia: +100pkt -ma żonę i dzieci do wykarmienia: +50pkt -zna kodeks pracy: -100pkt (słownie: minus 100pkt) -kawaler bezdzietny: -100pkt Czyli czym większe prawdopodobieństwo że będzie się dało z niego zrobić posłusznego niewolnika tym więcej punktów. Dostali kasę w ramach tarczy antykryzysowej a w zamian sieją terror i każą się cieszyć że możemy łaskawie być niewolnikami za miskę ryżu bo jak nie to ogłoszą upadłość i pójdziemy pod most. No wielkie dzięki o zbawcy nasi. No i ostatnie. Starzy pracownicy uważają że to przez nowych chętnych kierownicy ich zastraszają tekstami typu zaiwaniaj za miskę ryżu bo na bramie 10 czeka na twoje miejsce. Więc jako nowi nie zdziwcie się że starzy pracownicy będą wam robić pod górkę na każdym niemal kroku abyście sami zrezygnowali.

@Radzio

Owszem w 2021 roku były zwolnienia dyscyplinarne ponieważ pracownicy okradali firmę we współpracy z firmami kurierskimi. Sprawa została zgłoszona na policję i są nawet wyroki. Systemu punktowego nie ma i nie było. To jest kłamstwo. Firma oferuje szczepienia na grypę wiec znowu kłamstwo o niezaszczepionych bo tak głupiego punktu nawet nie warto komentować. Jeśli chodzi o (usunięte przez administratora) to jestem daleki od takiego stwierdzenia. Są wymagania jasne i czytelne. Pracownicy maja czas na zleceni i pracują wg norm. Maksymalny poziom premii miesięcznej to 20% i czasami udaje się taki wyrobić. Średnio wychodzi pewnie 13-14% premii miesięcznie.

Grodzio

Ta firma to żenada w czystej postaci. Piszę o pracy w handlu. (usunięte przez administratora) Brak strategii i jakiegokolwiek kierunku w zarządzaniu. (usunięte przez administratora)

Gustaw
@Zosia

Na produkcji tak, bez problemu, zwłaszcza gdy będziesz miała nadgodziny i soboty. Chociaż wątpię by wzięli kobietę na spawacza czy montera ;) W biurach też zarobisz te 4 tys., ale po 5 latach pracy i do tego brutto. No chyba że nauczysz się szanować pracę i to co możesz zrobić na luzie w 5 dni roboczych będziesz robiła w 6 plus nadgodziny.

spawałem tam Nowy wpis

MeGA to dobry pracodawca z perspektywami, zakład się rozwija i co chwilę pojawiają sie kolejne pomysły na usprawnienia. malkontenci - albo popracowali chwile albo mieli oczekiwania finanswe z kosmosu. Ale Zarobki na pewno są lepsze niż u konkurencji. Polecam i pozdrawiam z emeryturki :)

Spawacz01 Nowy wpis
@spawałem tam

Zarobki lepsze niż u konkurencji czyli na ile można liczyć jako nowo zatrudniony pracownik? Chodzi mi o spawanie stali czarnej

Krzysztof Nowy wpis
@spawałem tam

Rozważam aplikowanie do tej firmy ale jak czytam opinie to zastanawiające jest że, ostatnio pojawiają się tu same przychylne komentarze co trochę nie pasuję do faktu, że od dłuższego czasu jest bardziej wzmożone poszukiwanie nowych pracowników niż zazwyczaj. Będę wdzięczny jeśli odpowiesz na kilka pytań: 1. Pracowałeś na produkcji czy w administracji ? 2. Co to znaczy dobry pracodawca, o jakich perspektywach mówisz ? 3. W jaki sposób zakład się rozwija ? 4. Wymienisz chociaż 5 pomysłów na usprawnienia z tego roku ? 5. Do jakiej konkurencji porównujesz zarobki, wymienisz chociaż 3 przykłady ? 6. Orientujesz się ile może zarobić spawacz aluminium ? (15 lat doświadczenia w kraju i za granicą)? 7. Jak to jest z tymi benefitami, są nie są ? komentarze są bardzo podzielone 8. malkontenci - albo popracowali chwile albo mieli oczekiwania finanswe z kosmosu- po jakim okresie można dobrze zarobić ? Miłej emerytury życzę :)

Elim

Jak wyglądają teraz zarobi na spawacza ?

Spawacz
@Elim

To zależy - trochę więcej maja spawacze aluminium ale stalowi tez w miarę Ok. Ważne, ze co roku jest podwyżka.

Olka Nowy wpis
@Spawacz

A możesz podać, jaką kwotą, tak mniej więcej, różni się wynagrodzenie spawacza aluminium a stalowego? Dopytuję, ponieważ mąż chce tutaj zaaplikować i zastanawia się, na który wakat kandydować.

Radzio

@Radzio

O jakich związkach mówisz ?? W Medze nie ma nie było i nie bedzie związków zawodowych , tak samo jak socjalu i benefitów.

@Radzio

Potwierdzam :) trzymać się od Megi z daleka... Bo MEGA to oni fundują nerwy i problemy... A wypłaty wręcz odwrotnie (MINI)

Prawda

@Radzio

W sieci znalazłam ofertę pracy na stanowisko marketing manager. Wspomniano coś o benefitach pracowniczych, ale ich nie wymieniono. Orientujecie się, na co można liczyć? :D Czytam również, że jest tutaj możliwość rozwoju zawodowego. Czy to oznacza, że można awansować na wyższe stanowisko? :) Dajcie znać, bo przymierzam się, aby zaaplikować. :P

Jeśli chodzi o benefity, to raczej pic na wodę i nie ma co się tym sugerować. Ilość jest mocno ograniczona, na ten moment nie pamiętam kiedy ostatni raz były.

Piszesz, że pic na wodę, a później, że ilość jest mocno ograniczona, czyli jednak jakieś są? Możesz je chociaż wymienić, przynajmniej te, co pamiętasz, albo te, z których korzystasz? A jak jest z dodatkami/premiami, są w ogóle jakieś?

Obecny

Hej, benefity są - może nie jakieś klasy światowej ale tez nie najgorsze i co najważniejsze to pracownicy w dużej mierze je wybierają. Z tego co pamietam to jest wsparcie dzieciaków, rehabilitacja dla pracowników, bilety do kina itp. Pewnie, ze mogłoby być lepiej ale z „lipa” się nie zgadzam.

Jak przebiegła Twoja rozmowa kwalifikacyjna w firmie Mega? Napisz o swoich odczuciach ze spotkania. Czy coś Cię zaskoczyło w oferowanych warunkach współpracy? Opowiedz nam o tym.

A czy na stanowisko technologa byli chętni, skoro tu podobno głodujecie? Właśnie wygasło ogłoszenie, ciekaw jestem, co wynegocjował w PLN kandydat, który został przyjęty. Jeśli mógłby się pochwalić, byłbym wdzięczny.

Grodzio

Łukasz
@Grodzio

Jak słaba kondycja finansowa to pewnie i wypłaty nie najwyższych lotów. Powiesz na jakim są poziomie? Czy może się mylę i jednak można dobrze zarobić?

Ona
@Łukasz

Dyrekcja zarabia, reszta głodowe podstawy i śmieszne premie. 5tki - nie zarobisz.

Zosia
@Ona

Pisząc głodowe podstawy masz na myśli najniższą krajową? Dlaczego śmieszne premie? Możesz napisać wprost, ile dostajecie? Czy łącznie 4 tysiące już zarobię? To wciąż dobre pieniądze, jak dla mnie.

Gustaw
@Zosia

Allegrowicz

Jakieś opinie dotyczące pracy w biurze ? Mam ofertę pracy i nie wiem czy korzystać, czy sobie odpuścić. Czy to co zostaje umówione na rozmowie kwalifikacyjnej się potwierdza czy zupełnie "w praniu" wychodzą nowe fakty ?

Jolanta
@Allegrowicz

Ktoś niżej napisał, ze w pracy w biurze jest okej :) Kiedy aplikowałaś?

Allegrowicz
@Jolanta

Temat jest świeży i bieżący dlatego szukam opinii byłych bądź obecnych pracowników w biurze Pozdrawiam

Helena
@Allegrowicz

I co tam po takim czasie? Bo widzę, że tu z forum o opinię było trudno

Obiektywny
@Jolanta

Czy tylko ja to zauważyłem, że Jolanta pisze do Allegrowicza: "..kiedy aplikowałas?" Czyżby te profile się nie znają? Jeżeli tak to slaba próba podniesienia opinii o firmie..

Teresa

Cześć niektóre kom sugerowały ze z wypłata nie wszystko okej ale bez szczegółów jak to często bywa heh czy można prosić o rozjaśnienie czy wszystko ok??

Kacper
@Teresa

Z wypłatami wszystko OK, zawsze na czas i całkiem dobre. Natomiast poziom stresu, mobbingu i harówki oraz przestrzegania praw pracowniczych na produkcji to level master. W biurach raczej luzik.

Jolanta
@Kacper

Całkiem dobre, czyli więcej niż najniższa krajowa? :) A co do tego złego traktowania to nikt z pracownikow tego nie zglosił gdzieś? Czemu?

AJ

Pracuję kilka lat, nie zgadzam się z oczernianiem firmy, tym bardziej dyrekcji, wbrew przeciwnie. Nigdy we wcześniejszych miejscach pracy nie miałem lepszego podejścia i klarownych informacji dot. wymagań. Osoby które negatywnie wypisują nieprawdę powinny się zastanowić w czym naprawdę jest problem. Najlepiej hejtować, tylko od razu widac, że to gorzkie żale wyssane z palca.

@AJ

Nie mam pojęcia kiedy tam pracowałeś... Ale ja dopiero co zakończyłem z nimi współpracę... I mimo to że pracowałem w wielu śmiecio-firmach, nigdy nie zostałem tak niesprawiedliwe i przedmiotowo potraktowany jak w firmie MEGA Nysa (dodam że pracowałem w Amazonie a i tak lepiej go wspominam)...

Covid - 19

Pracowałem tam na utrzymaniu ruchu, powiem krótko przechowalnia nieudaczników, dwóch kierowników nie mających pojęcia o niczym, dwóch suwnivowych którzy od 30 lat nie byli trzeźwi , na przystawkę myśliwy który pracuje jako elektryk choć nigdy nawet nie stał obok elektryka, jedyny gość który tam coś kuma ma (usunięte przez administratora) bo prowadzi swoją firme. Cyrk na kółkach.

Klaun
@Covid - 19

Nie na kółkach tylko na wysokim poziomie

K.

Polecam pracę ambitnym i lubiącym wyzwania.

@K.

Witam. Możesz w skrócie nakreślić jakim wyzwaniom będzie musiał sprostać nowy ambitny pracownik produkcji tutaj? Czy w grę wchodzi kreatywność i pomysłowość czy raczej wytrzymałość i pracowitość? Thx.

Ps

Pracuje we Francji i w firmie mamy 20 wywrotek Benalu. Moja opinia jest taka to co oferuje Benalu to lipa jakich mało pękające rama, hydroklapy z papieru a nieszczelności pneumatyki są na porządku dziennym nie mówiąc o tym że są to niestabilne na drodze naczepy wywrotki mowa o konstrukcji aluminiowej. Chyba to arab składa w Pakistanie bo do jakości to jeszcze daleko jednym słowem szajs niesamowity a serwis przynajmniej tu we Francji to katastrofa. Sami Francuzi przyznają że nie są zbyt udane.

Byly

Pożal się Boże takich Dyrektorow-ludzie z łapanki nie mający pojęcia o pracy - żal mi ich i ludzi im podległych. O reszcie szkoda słów

@Byly

Były co masz na myśli pisząc o dyrekcji?

@Marek

Jeśli dyrektor myli palnik gazowy z piła tarczowa do drewna to dla mnie Chadziaj - i jeszcze się wymadrza . Za te pieniądze mogą cmoknąć fachowców - przy kopaniu rowów może by się nadawali

@Byly

Jak wiadomo jest wielu długoletnich pracowników, fachowców. Żal to hejterów, gdzie nigdzie długo miejsca nie zagrzeją...

Jestem zadowolony. Spełniam wymagania, jestem pracowity i zaradny. Pozdrawiam narzekających :) :) do roboty uczciwie trzeba podejść...

Nie polecam, omijać szerokim łukiem. Dyrektor pan Sz. robi z ludzi (usunięte przez administratora)Pracownik zastraszany jest tu każdego dnia, zwolnienia dyscyplinarne bez powodu to codzienność.

Robert
@Marek

Na pomnę jeszcze ze razem w teamie z Panem Sz. gra pan Piotr K. dream team Hit.er i Himml.r

Łukasz
@Robert

Za kadencji tych panów więcej ludzi zwolniono dyscyplinarne jak mega zatrudniła przez ostatnią dekadę. Zarobki 24 zł brutto/h spawacz ( żal ) a praca akordowa i jeszcze musisz wyrobić 200% normy bo jak nie to do zwolnienia. Taka jest polityka firmy. Nie polecam

@Łukasz

A kierownik W .na montażu końcowym to chyba jakiś (usunięte przez administratora)

Nie polecam omijać szerokim łukiem. Dyrektor pan Sz. robi z ludzi (usunięte przez administratora) Pracownik zastraszany jest tu każdego dnia, zwolnienia dyscyplinarne bez powodu to codzienność.

Witam jaka jest atmosfera w firmie czy są dobre zarobki. Jak wygląda sprawa premii czy jest cała czy są problemy z jej wypłatą. Jak kadra zarządzającą da się z nimi pracować czy macie związki zawodowe czy warto tam pracować

@Kandydat

Nawet nie prubuj- zlodziejstwo kumoterstwo i laicyzm - to zalety tej firmy . Mialem 2 minuty do pracy - wole dojezdzac 50 km i porzadnie zarabiac niz uzerac sie z debilami

(usunięte przez administratora) się reklamują vodką i mlekiem !!! Z tego co widać i słuchać w katolicyzmie :P

Pawcio

Nowy zgadzam się z Tobą w 100 % a (usunięte przez administratora)że strony dyrekcji i prezesów to chleb powszedni. Nie polecam

Karol

Ma ktoś numer do firmy?

xxx
@Karol

81 516 20 03

aaaaaa

He, he heee dajcie spokój. Robię tam lata i coś wiem. Kasa jest na poziomie tragicznym. Tylko najlepsi spawacze na działalności coś tam mogą wziąć. A reszta to ma 1600- 1800 a z nadgodzinami to może 1900. A są ludzie co mają najniższą krajową, Plus kupa skazanych za prawie darmo. A mróz na hali to już norma. Ukraińców se wzieli .No to robią.

NOMAX1980
@aaaaaa

daj mi namiar na siebie nomax1980@gmail.com

PracaSpawacz.pl
@aaaaaa

Jelcz Laskowice 44 na Dg

Zostaw merytoryczną opinię o "MEGA" - Zakład Produkcji Pojazdów Użytkowych i Konstrukcji Stalowych Sp. z o.o. - Nysa

• Jak się pracuje w "MEGA" - Zakład Produkcji Pojazdów Użytkowych i Konstrukcji Stalowych Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy "MEGA" - Zakład Produkcji Pojazdów Użytkowych i Konstrukcji Stalowych Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w "MEGA" - Zakład Produkcji Pojazdów Użytkowych i Konstrukcji Stalowych Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 10, z czego 3 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

1.9/5 Na podstawie 42 ocen.
  • Piłsudskiego 55
    48-303 Nysa