Mercus Logistyka sp. z o.o.

Opinie o Mercus Logistyka sp. z o.o.

Aktualność
10 września br., Związek Pracodawców Polskiej Miedzi po raz kolejny był organizatorem Turnieju Piłkarskiego dla grających amatorsko w piłkę nożną pracowników KGHM i GK.

W turnieju wzięło udział ponad 250 uczestników zrzeszonych w 18 drużynach piłkarskich. MERCUS Logistyka reprezentowało 18 osób w tym 2 Panie i jedyny damski „RODZYNEK” na boisku tegorocznego turnieju - Pani Angelika Ditkowska, pracownik Magazynu Centralnego M040. I to właśnie ona – kobieta kopiąca piłkę z  taką sama pasją jak mężczyźni - wzbudziła nie lada sensację.

Drużynę Mercus reprezentowali:
15. Renata Żałko z numerem 11
16. Krzysztof Krajewski z numerem 13
17. Wojciech Marciniak
18.  Marek Kliszczak
Nasi zawodnicy zmierzyli się z drużynami:

• Huty Miedzi Głogów

• Zakładem Hydrotechnicznym

• Mine Master

• PeBeKa

• Co prawda nasi dzielni piłkarze nie zdobyli podium ale dzielnie reprezentowali MERCUS.

Czy pracownicy Mercus Logistyka sp. z o.o. chętnie uczestniczą w różnych formach integracji?

Znający realia

Tak! Łączą się w bólu pracując za marne grosze. Można to nazwać "integracją". Dziś rozmawiałem z jedną z pań tam pracujących. Popłakała się do słuchawki "ze szczęścia" jakie ją tam codziennie spotyka. Firma ślepa na problemy pracowników - rotacja jak w kalejdoskopie.

Polkowice Nowy wpis

Czy któraś pani rzyczliwa napiszę mi czy praca dla dojrzałej kobiety przy kablach jest trudna i czy sobie poradzi.Z góry dziękuję.

była Nowy wpis
@Polkowice

tam 80% to starsze Panie i świetnie dają sobie rade

Czy w Mercus Logistyka sp. z o.o. zatrudniani są obcokrajowcy?

Nowy wpis

Aktualność
SALON MEBLOWY MERCUS W LEGNICY ZAPRASZA!

WYCISKAMY Z MEBLI CENY NA MAXA!

ODWIEDŹ NAS I SAM SIĘ PRZEKONAJ!

Czy rozmowa kwalifikacyjna w Mercus Logistyka sp. z o.o. odpowiadała Twoim potrzebom? Czego dowiedziałeś się o swoim nowym, potencjalnym miejscu pracy? Twoja opinia jest dla nas ważna.

Aktualność

zatrudni kierowców z kat. D do realizacji przewozów pracowniczych Grupy KGHM Polska Miedź S.A., a także przewozów okazjonalnych krajowych i zagranicznych.

Nasze wymagania:

• wykształcenie - zasadnicze zawodowe/branżowe

• wymagany staż - 6 miesięcy

• prawo jazdy kategorii D ważne minimum 6 miesięcy

• karta kierowcy ważna minimum 6 miesięcy

• umiejętność obsługi tachografu cyfrowego

• znajomość ustawy o czasie pracy kierowcy

Oferujemy:

• Terminowo wypłacane wynagrodzenie miesięczne od około 4100,00 zł netto + dodatki:

- dodatek adaptacyjny w wysokości 500 zł brutto przez pierwsze 2 miesiące zatrudnienia
- dodatek za dyspozycyjność pracownika w wysokości 500 zł brutto
- nagrodę urlopową wypłacaną w wysokości miesięcznej stawki zaszeregowania
- nagrodę świąteczną wypłacaną w wysokości miesięcznej stawki zaszeregowania
- nagrodę jubileuszową
- odprawę emerytalno-rentową

• Pakiet benefitów socjalnych

- dopłata do żłobka i przedszkola
- dofinansowanie wypoczynku dla dzieci
- ekwiwalent na pokrycie wydatków szkolnych
- pożyczki na cele mieszkaniowe
- dofinansowanie do imprez turystycznych, rekreacyjno-sportowych oraz kulturalno-oświatowych

• Abonamentową opiekę medyczną

• Ubezpieczenie na życie

• Szkolenia

• Dofinansowanie dojazdów do pracy

• Kartę Multisport lub Medicover

• Pracowniczy Program Emerytalny

• Odzież firmowa i wyposażenie niezbędne do pracy

• Zwrot kosztów za badania i kursy doszkalające dla kierowców

Mercus Logistyka sp. z o.o. od ponad 30 lat buduje swoją pozycję na rynku. Jesteśmy operatorem  logistycznym Grupy Kapitałowej KGHM Polska Miedź S.A. a także Zagłębia Lubin. Jeśli interesuje Cię stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, w pełni opłacane składki ZUS a także przyjazne warunki pracy – DOŁĄCZ DO NAS !!!

Dla chętnych nieposiadających prawa jazdy istnieje możliwość dofinansowania do kursu z Urzędu Pracy.

Czekamy na kontakt pod numerem : 76 847 10 77, w godzinach: 7.00-15.00.
E-mail: piotr.bryja@mercus.com.pl
lub bezpośrednio poprzez aplikację na stronie: rekrutacja.kghm.com

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w Mercus Logistyka sp. z o.o.?

Zapraszamy do złożenia aplikacji. Na wszystkie pytania odpowiemy podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Tomtom

W jakich godzinach pracują w waszej firmie kierowcy pojazdów ciężarowych? Pracują po 8h czy tyle na ile tacho pozwala ?

@Tomtom

Pracownicy Mercus Logistyka pracują zgodnie z zasadami zawartymi w Kodeksie Pracy.

Jakie wartości są cenione w Mercus Logistyka sp. z o.o.?

Zgodne z wartościami wpisanymi w Kodeks Postępowania w MERCUS Logistyka: - z punktu widzenia pracodawcy to zgodność działań z prawem, brak tolerancji dla korupcji, unikanie konfliktu interesu, bezpieczeństwo informacji, jak najwyższa jakość produktów i świadczonych przez nas usług i ochrona środowiska, - punktu widzenia pracownika to bezpieczeństwo w zakładzie pracy, równe traktowanie i przeciwdziałanie dyskryminacji, przeciwdziałanie (usunięte przez administratora), kształtowanie jak najwyższych standardów dotyczących relacji pomiędzy pracownikami a przełożonymi i umiejętność pracy w zespole.

Joł

Interesują mnie zarobki na magazynie w Polkowicach (najlepiej netto), widzę oferty pracy na ich stronie ale oczywiście nic o zarobkach

@Joł

Uposażenie pracownika zawsze zależy od wielu czynników. Proszę aplikować i podczas ew. rozmowy kwalifikacyjnej zapytać o wynagrodzenie w Pana/i konkretnej sytuacji, biorąc min. pod uwagę doświadczenie i uprawnienia.

Czy z Głogowa jest dojazd zakładowym autobusem do mercus logistyka magazyn?

@Kandydat

Tak, gwarantujemy naszym pracownikom dojazd d pracy do magazynu zlokalizowanego w Polkowicach.

Wiele osób zainteresowałaby kwestia, związana z możliwością rozwoju w Mercus Logistyka sp. z o.o.. Czy taka w ogóle w niej istnieje?

Jak w każdym zakładzie pracy. Jeżeli jest Pan/Pani sfokusowana na rozwój to z pewnością takiej możliwości Pan/Pani skorzysta. Nasi pracownicy biorą udział w systematycznych szkoleniach i kursach podnoszących ich kwalifikacje zawodowe - adekwatnie do stanowiska i pełnionych obowiązków zawodowych.

Klient
@Mercus Logistyka sp. z o.o.

Nauczcie swoich pracowników odbierać telefony i odpisywać na maile, bo żeby nawiązać z nimi jakikolwiek kontakt trzeba próbować tydzień, dwa. Nie raczą odpisać, nie raczą oddzwonić, a jak się już uda to mają pretensje że "nie szanuje się ich pracy". Na czym więc ta praca polega, że klient przeszkadza? Na piciu kawy?

@Klient

W przypadku utrudnionego kontaktu z naszymi pracownikami - prosimy o kontakt na adres: marketing@mercus.com.pl Proszę w kilku słowach opisać problematyczną sytuację jaka Pana spotkała i podać w miarę możliwości dział/osobę lub osoby z jakimi miał Pan mało satysfakcjonujący kontakt lub pomimo usilnych prób nie udało się Panu skontaktować z wybraną osobą/zespołem/działem. Zweryfikujemy powyższą sytuację i będziemy im w przyszłości przeciwdziałać.

@Mercus Logistyka sp. z o.o.

Proszę wymienić choć 3 szkolenia dla pracowników, które odbyły się w ostatnim czasie. Oczywiście nie chodzi tu o szkolenia stanowiskowe, tylko takie które podnoszą kwalifikacje zawodowe i pozwalają pracownikom myśleć strategicznie.

@Zainteresowany

Dwa tygodnie minęły, a odpowiedzi brak. Czyli rozumiem, że te szkolenia to pic na wodę?

W odpowiedzi na Pana/Pani pytanie. W ostatnim okresie, pracodawca przeprowadził szkolenia aktualizujące wiedzę w danych zakresach a także podnoszące kwalifikacje zawodowe pracowników spółki. min.: - Centrum Dystrybucji 4.0 w obecnej sytuacji na rynku europejskim, - Lean Green Belt, - Zarządzanie Zespołem- jak budować autorytet i znaleźć, docenić i rozwijać w pracownikach ich najmocniejsze strony, - Kongres For Socjal Media, - Profesjonalny Kreator Przestrzeni Handlowej, - BDO - sprawozdawczość i elektroniczna ewidencja, - Controlling personalny, koszty pracownicze w przedsiębiorstwie, - Kierowca wózków jezdniowych UDT, - Prawo Budowlane w 2021 r., - Certyfikacja kompetencji zawodowych, - Podatek VAT w 2021 r., + FV duże zmiany, - Slim VAT, - Kurs ARD, - Najnowsze zmiany w ubezpieczeniach społecznych i zasiłkach, - Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych i benefity pracownicze, - Rozstrzyganie zbiegów ubezpieczeniowych w praktyce – błędy i nieprawidłowości w PPK - Obowiązki podmiotów i kompetencje organów dotyczące gospodarki odpadami z uwzgl. Najnowszych zmian wynikających z ustaw związanych z zapobieganiem (usunięte przez administratora) -19 - Środki trwałe oraz wartości niematerialne i prawne dla służb technicznych 2021 r., i wiele innych.

Klient
@Mercus Logistyka sp. z o.o.

Pięknie, wystarczy wdrożyć i wymóc na pracownikach stosowanie. Czekam więc na efekty. Oby te szkolenia nie były tylko teoretyczne.

@Klient

Szanowny Kliencie, jeżeli współpracujesz z naszą spółką i masz konkretne problemy w relacjach zawodowo-biznesowych z naszymi pracownikami - prosimy o kontakt pod adresem: marketing@mercus.com.pl Zdefiniuj problem a my postaramy się jak najszybciej pomóc.

Czy w Mercus Logistyka sp. z o.o. są szkolenia zewnętrzne?

Kadr

W okresie pandemii jedyną formą szkolenia są szkolenia online. Mamy jednak nadzieję powrócić do szkoleń zewnętrznych po unormowaniu się sytuacji.

Tak - bardzo chętnie. Pracownicy MERCUS Logistyka w ramach integracji korzystają z możliwości zimowych wyjazdów na narty, miłośnicy piłki nożnej spotykają się na regularnych treningach i reprezentują spółkę podczas zawodów. Każdego roku najważniejszym wydarzeniem integrującym pracowników jest MERCUSIADA - spotkanie upamiętniające rocznicę powstania naszej spółki. Ponadto Pracodawca organizuje obchody Dnia Dziecka, bilety na wydarzenia związane kulturą - teatr, koncerty i inne. Pomniejsze działania integracyjne są prowadzone bezpośrednio w domenach.

Znający realia

Czy w obrębie jednego działu w Mercus Logistyka sp. z o.o. są wewnętrzne rekrutacje na liderów?

Każdy dział w spółce ma swojego kierownika. To on w zależności od potrzeb decyduje o tym czy i na jakich warunkach i za pomocą jakich kryteriów ocenia/wyróżnia/rekrutuje/awansuje swoich pracowników.

Były
@Pracodawca

Do bani macie tych kierowników. Praca działów HZ to jedna wielka lipa. Weźcie się wreszcie do roboty.

b-klementowski@wp.pl

Dzień dobry moja Firma jest zainteresowana wynajęciem powierzchni Handlowo-Usługowych na parterze w Jeleniej górze przy ulicy Mostowej prosimy o kontakt b-klementowski@wp.pl

@b-klementowski@wp.pl

Szanowni Państwo proszę spodziewać się kontaktu w powyższej sprawie w poniedziałek 1.02.2021 do godziny 15.00.

ciekawska

Witam,jestem ciwkawa czy są może przyjęcia na produkcję?Jakie są zmiany,..1zm,2zm a czy są nocki?no i jak wyglądają zarobki oczywiście w dziale produkcji,...Proszę o szczerą odpowiedź,..Czekam i pozdrawiam...

Magdalena
@ciekawska

Też jestem ciekawa, czy rekrutują do Mercus Logistyka. Co Ciebie zainteresowało w ich ofercie? Jakich zarobków oczekujesz?

ennia
@ciekawska

2 zmiany, soboty wolne zarobki niskie.

@ciekawska

Wszystkie aktualne ogłoszenia pracy Mercus Logistyka znajdzie Pani na stronie KGHM pod adresem: http://rekrutacja.kghm.com W tej chwili Zakład Produkcji Elektro-Mechanicznej w Sobinie nie prowadzi rekrutacji na żadne stanowisko pracy. Niemniej jednak zachęcamy Państwa do do przeglądania ofert na w/w stronie ponieważ jest to dynamiczny proces i zmienia się z dnia na dzień. Praca w Zakładzie Produkcji Elektro-Mechanicznej odbywa się w systemie dwuzmianowym w godzinach od 6 do 14 i od 14 do 22. Kwestie finansowe poruszane są podczas rozmowy kwalifikacyjnej i zależą od kilku indywidualnych czynników.

Wolny

Szczerze nie polecam !!!!! Wszystko jest ok jak robisz co ci narzucą i się na nic nie skarżysz. Spróbuj tylko powiedzieć co ci leży na sercu i już jesteś najgorszym pracownikiem. Niektórzy przełożeni lekcewżą wszystkie pisma i uwagi na które nie raczą nawet odpowiedzieć. W ofertach nie ma wyszczegulnionych wszystkich obowiązków. Nie chcą odstraszyć nowych albo po prostu nie wiedzą co się gdzie robi .dziwne że jeszcze ta firma istnieje. Ja wreszcie się od niej uwolniłem.

Krytyk

Niestety zgadzam sie z przedmówcami - problemem jest selekcja negatywna w kadrze kierowniczej i menadzerskiej. Prace dostaja pociotki-klotki znajomych z partii lub zarzadu spolki, ktorzy bez "odpowiedniego" wsparcia jedynej słusznej parti rządzącej nigdzie nie znalezliby pracy np. wczesnieszy dyrektor CLM - pan Z. Zarzad natomiast w ogole nie ma świadomosci o wewnetrznych problemach w poszczegolnych obszarach dlatego firma pograża się w chaosie. Niestety kazdy kolejny zarząd jest gorszy od poprzedniego...rzadza tą firma ludzie - pseudospecjalisci z przypadku, przychodza na chwile ( rok moze dwa) i pozostawiają po sobie jeszcze większy bałagan niż był......oczekuja pracy na 200% normy za minimalne wynagrodzenie. Mało tego- każdy kto zostanie zatrudniony w wyniku rekrutacji zewnetrznej z reguły otrzymuje wiecej niz ten który pracuje w mercusie od lat - rzeczywiscie jest to motywujace.... A zarzad kupuje sobie nowe samochody służbowe i tablety ( zeby jakos te pare godzin zlecialo).za pare lat to w miejscu mercusa będzie zaorane pole......

Były.pracownik

Co do Galerii Wnętrz w Legnicy, szczerze nie polecam tego miejsca pracy właściwie pod każdym względem, nie ma żadnych szkoleń dla pracowników, nowi pracownicy zostają pozostawieni sami sobie a jeżeli potrzebują pomocy np z racji braku znajomości programów na których się pracuję jest przewracanie oczami innych pracowników, wielka łaska i zbędne komentarze bo przecież nie mają za to płacone, pensja to oczywiście najniższa krajowa,nie ma mowy o żadnych premiach (liczona jest od obrotu całego sklepu a plany sprzedażowe są podnoszone żeby tylko nie ich wyrobić) zniżki pracownicze? Tylko jak się dogada z kierownikiem, na które mogą liczyć tylko znajomi kierownika, magazynierzy się chowają nie można się o nic doprosic, najlepiej żeby sprzedawcy zajmowali się też magazynem, koerownik rozkłada ręce bo przecież "nie chce im się robić za te pieniądze" (słowa kierownika) atmosfera w pracy nie ciekawa, każdy każdemu 4 litery obrabia, kierownik nie ma własnego zdania jest podatny na wpływy, robi co mu inni każą, praca przez 10 godzin bez jakiegokolwiek ruchu za który odpowiedzialni są oczywiście pracownicy. Firma chciałaby zarabiać jak najwięcej bez żadnego wkładu bo na nic nigdy nie ma pieniędzy, znajdują sie tak naprawdę na zbędne rzeczy. Co za szczęście że już nie uczestniczę w tym (usunięte przez administratora)

Czy Mercus Logistyka Sp. z o.o. ma ściśle ustalone godziny pracy?

e-

7-15 6-14->14-22 weekend wolny

Magdalena
@e-

@e- Dzięki za info. A, czy zmiany można sobie ustalić wedle swoich potrzeb, czy są one narzucane z góry?

ennia
@Magdalena

Zmiany można ustalić z mistrzem

Envil
@ennia

Z kim ?

Zostaw merytoryczną opinię o Mercus Logistyka sp. z o.o. - Polkowice

• Jak się pracuje w Mercus Logistyka sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Mercus Logistyka sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

Mercus Logistyka sp. z o.o.