Opinie o NIFCO KOREA POLAND w Żory

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy NIFCO KOREA POLAND. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w NIFCO KOREA POLAND o rekrutacji.

Branże: Produkcja i przetwórstwo tworzyw sztucznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o NIFCO KOREA POLAND w Żory

Teresa Kobździej

Ach, długo zastanawiałam się, czy komentować czy nie, bo w sumie dużo czasu już minęło, ale w końcu stwierdziłam, że tego nie da się jednak zostawić bez komentarza. :) Opowiem więc jak wygląda praca w tym przybytku. Pracę zaczęłam w listopadzie 2022r jako operator montażu, przy czym trwała zaledwie miesiąc (i dobrze). Gdybym nie widziała na własne oczy i nie słyszała na własne uszy co tam się wyprawia, to pewnie bym pomyślała: "A tam opinie, ludzie to zawsze coś skrytykują". Otóż nie. Przekonałam się, że negatywne komentarze o tej firmie są całkowicie prawdziwe. A teraz lista cech, umiejętności i tego na co się przygotować, chcąc należeć do tego cudownego zespołu Nifco Korea Poland. 1. Już w 1, najpóźniej w 2 dzień pracy dostaniesz bojowe zadanie ze skanerem i orderami. To nic, że nie umiesz, nie wiesz, nie znasz części, nie znasz magazynu, boisz się albo produkcji na oczy nie widziałeś. Spróbuj nakleić order na zły wózek, a dostaniesz opieprz i lament, jakie to było zajeb****e ważne i jak bardzo to spierdo****ś. No nie wiem, ja bym takiego zadania nowym nie dała w takim układzie. ☺️ 2. Musisz znać język ukraiński. Aż dziwne, że nie mają takiego wymogu. Polaków na hali można spokojnie policzyć, więc od początku będziesz uczony przez Ukraińców, którzy jako tako polski kumają, ale polecenia będą ci wydawać w swoim języku. ☺️ Część z nich nie rozumie nawet słowa po polsku. Po kilku dniach będą się krzywić, że przecież Ci tłumaczyli, a ty nie rozumiesz i mogą pójść naskarżyć twojej liderce. 3. Przygotuj się na ogromną liczbę nadgodzin. Nikogo nie obchodzi, że nie będziesz miał jak wrócić, źle się czujesz czy cokolwiek. Ja dostałam właśnie taką odpowiedź "a co mnie to obchodzi", mimo że wiem że na innych liniach liderki odwożą pracowników do domów lub pomagają załatwić transport. I owszem, byłam gotowa, ale w sytuacji gdy te nadgodziny byłyby naprawdę konieczne. No można było nieco milej odpowiedzieć, ale cóż... Przygotuj się na ZMUSZANIE do nadgodzin, szantaże, krzywe spojrzenia i stanie nad tobą dopóki się nie zgodzisz. Liderki szukają desperatów, dla których Nifco i nadgodziny to życie. Najlepiej gdybyś też nie miał życia prywatnego. 4. Przygotuj się na ciągłe poganianie. Jak sobie nie radzisz to cię pogonią, a jak radzisz to pogonią cię jeszcze bardziej. Nie można nawet przez chwilę stać bez celu, cały czas musisz coś robić. Niektóre liderki są aż tak zmęczone pracą, że muszą schować się za stanowiskami i usiąść na podłodze, żeby popatrzeć na pracujące koleżanki, lub normalnie, po ludzku, popisać sobie na Messengerze. 5. Przygotuj się na ciche gadki o tobie i podśmiech**ki, które magicznie się kończą, kiedy się zbliżasz. Bądź gotowy na dwulicowość liderek. Mogą być miłe, ale z nożem za plecami. 6. NOTORYCZNY brak części i chaos. A gdy w końcu się zjawią na pół godziny przed końcem zmiany, to wszyscy szaleją w pośpiechu i oczywiście zostają na nadgodzinach. ☺️ Generalnie, jak jest spokojniej to ci mówią "szybko, szybko", a jak nagle rzucą łaskawie części, to masz zapiep***ć. Niezłe jaja są też podczas audytów. Musi być absolutna cisza. Jak rozmawiasz, nawet szeptem, to podejdzie liderka i powie "nie rozmawiać", "cicho", "cisza" itp. 7. Nie możesz pokazywać, że orientujesz się w prawie pracowników, Kodeksie Pracy itd. Jak jeszcze zauważysz nieścisłości i zgłosisz np. liderce, to już jesteś naznaczony jako osoba, której szybko trzeba się pozbyć np. nie przedłużając umowy. Bo ty masz być ślepy i tylko robić, robić, robić. I nie znać swoich praw. 8. Bądź gotowy na nieuprzedzenie cie chociaż kilka dni wcześniej, że nie dostaniesz przedłużenia umowy. Powiedzą ci to dzień wcześniej. U mnie dzień przed Wigilią. Oczywiście Adecco też cie nie uprzedzi, mimo że na początku będzie twoim pracodawcą. ???? Jedyne co, to ci wyślą świadectwo pracy, w sumie dobrze, że w ogóle. 9. Nastaw się na niezbyt miłą atmosferę wśród liderek. Krzywe spojrzenia i groźne, obrażone miny na porządku dziennym, a niektóre zachowują się po prostu chamsko. I podobne mają odzywki. Pamiętaj, że one są lepsze od ciebie. Ratunek tylko w reszcie pracowników, bo z niektórymi można nawet troszkę pożartować. 10. PRZYTAKUJ na wszystkie słowa liderki. Wtedy pokażesz, że naprawdę jesteś dobrym pracownikiem. Bądź cicho kiedy jesteś nie pytany. Podlizuj się i rób więcej niż to konieczne. Bądź chętny pracować nawet jeśli cały zakład nie pracuje. Najlepiej zamieszkaj na hali. Daj się stłamsić i wejść sobie na głowę. Ogólnie zachowuj się tak, jakby Nifco było spełnieniem twoich najskrytszych marzeń, twoją rodziną i takie tam, wtedy cie zostawią na dłużej. Podsumowując jest to zakład dla ludzi, którzy albo wybitnie nie mają już gdzie pójść, albo są pracoholikami kochającymi nadgodziny. Do tego przyda się też odporność psychiczna ze względu na atmosferę. Jak więc widać Nifco oferuje naprawdę wiele wrażeń, a to wszystko za minimalną krajową. Jak najbardziej......... Nie polecam.

@Teresa Kobździej

Witam. Najwyraźniej źle P. trafiła. Pracuję w firmie Nifco od 6 lat, mam zupełnie inne spostrzeżenia. Warto w P. przypadku wyciągnąć wnioski.... komunikacja i obiektywne spojrzenie :). Pozdrawiam.

Xoxo

Całe Nifco, nie dość, że w święta wielkanocne nic nie dostaliśmy, imprezy nie było, festynu pewnie nie będzie, wypłaty takie a nie inne a człowiek pracuje za trzech bo dużo osób zwolnili, lata z Lini na linie, z stanowiska na stanowisko co chwilę jest rzucany bo wszędzie braki, dostaje 80% fakt faktem piątki były wolne ale od poniedziałku do czwartku zapierdzielał za dwóch czy trzech... Nie dość, że o przestoju dowiedzieliśmy się bardzo późno to ani głupiego socjalu nie było. Chamsko z ich strony, nie fajnie postąpili i tyle.

Hst
@As

Widzę że odklejona jesteś strasznie dziewczyno najlepiej za free wchodzić w d...pe żółtka

MR

na ile dają pierwszą umowe?

Były pracownik obozu
@mm

Jak się sam nie zapytasz to się nie dowiesz. Idź lepiej wcześniej, bo znając Nifco to na dzień przed końcem umowy Ci powiedzą "dzięki, nara".

Dla odmiany chce napisać że bardzo dziękujemy za premie Panu Prezesowi :) Zawsze do wypłaty coś wpadnie i naprawdę można spędzić wakacje nie ,,oszczędzając,, OBY TAK DALEJ! Dziękujemy ; )

Natalia Nowy wpis

Hej. Zauważyłam w ogłoszeniu dla asystenta działu jakości, że wpisany został system premiowy. Proszę mi tylko powiedzieć o co konkretnie się opiera? Zawsze każdy może sobie wszystko na spokojnie wyliczyć?

sisi Nowy wpis

czas na nocki jak praca na montażu na drugiej zmianie zaczyna się o 20/21

że jak? Nowy wpis
@sisi

chyba kogoś nieźle (usunięte przez administratora) ,jak wprowadzą nocki to połowa montażu się zwolni

Kandydatka

Witam, jestem zainteresowana pracą w firmie Nifco. Można prosić jakiś kontakt? Niestety wszystkie numery które są podane na internecie nie odpowiadają

ja Nowy wpis
@Kandydatka

bo to trzeba przez agencje załatwiać,albo ktoś z pracowników jeśli znasz musiałby zanieść Twoje podanie innej opcji raczej nie ma

No i to jest wypłata ,nareszcie zarobię godnie, podwyżki na prawdę super :) tak trzymać

ok 12% podwyżki to mało? jeszcza takich nie było tutaj

Okoń
@ja

A czy ktoś z was podpisywał jakieś aneksy do tej podwyżki?

Magazynier

Pięć Pań przeprowadzało rozmowę kwalifikacyjna i dużo pytań trochę nienormalna rekrutacja kij wie kogo oni szukają.

Pytanie coś jak "Dlaczego mamy Cię przyjąć"

Leszno
kk
Użytkownicy czekają na odpowiedź 14 dni.

czy wiadomo coś o podwyżkach?

No hej. W jaki sposób przeprowadzana jest rozmowa dla asystentki ds. IT? teraz jak była dostępna oferta to wpisano w nią bardzo dobrą znajomość sprzętu komputerowego czy też pakietu MS Office. Czy coś się rozkręca? :D

Zainteresowana

Jaka panuje atmosfera na brygadach ? Czy jest taka ktorej lepiej unikać? Na jakie wynagrodzenie mozna liczyć na początek i czy są jakieś premie ? Jak z umową na czas nieokreślony po jakim czasie się dostaje ?

Tekilla
@Zainteresowana

Atmosfera zależy od działu/grupy do jakiej się dostaniesz. Grupy dość liczne - ile charakterów tyle podejść do pracy, więc jednych lubi się bardziej innych mniej. Nic nowego. Wynagrodzenie - najniższa krajowa, z czasem dochodzi dodatek stażowy (coraz wyższy), premia frekwencyjna (umowa pod Nifco), kasa za dojazdy (mała, ale zawsze). Premie są ładne w firmie i chyba one większość ludzi trzymają.

Marzycielka
Użytkownicy czekają na odpowiedź 34 dni.

Wiadomo coś o premiiiiii świątecznej?

a.d

nikt by nie narzekał jakby wszystko było na czas i szło normalnie pracować

Michaśka

Cześć, spytam wprost, bo po przeczytaniu niektórych opinii miewam wątpliwości. Na zapytanie o warunki dla asystenta działu jakości ktoś stwierdził, że się człowiek niczego nie nauczy a wręcz, że będą nim pomiatać… Jak to się ma wobec asystentów IT? jest dostępna taka oferta i byłabym zainteresowana praca

xxx

proszę o sprawiedliwe przyznanie podwyżek nie wszyscy pracujemy jednakowo

haha
@xxx

a to na szczęście nie zależy już od polaków,więc będzie sprawiedliwie bez nazwisk bez znajomości,tylko wg stażu pracy

&
@xxx

Co racja to racja dla pracujących chodzących i ZOSTAJĄCYCH NADGODZINY!

że jak?
@&

czy myślisz,że bądą analizować każdą osobę z osobna? otóż nie ma takiej opcji,to nie firma ,gdzie pracuje 10 osób i nikogo nie obchodzi,że akurat Ty zostajesz nadgodziny,liczy się,że wysyłki są a kto je robi,to nieważne,zawsze ktoś się znajdzie,kto zostanie i zrobi ot taka jest prawda

aba
@haha

ci co maja jednakowy staż nie pracują jednakowo l4 opieki uż nie zostaja nadgodzin i sobót

że jak?
@aba

chyba nie rozumiecie,że podwyżka pensji nie wiąże się z zostawaniem na nadgo,bo nadgodziny są dodatkowo płatne ,ewentualnie za zostawanie na nadgo można dostać większą premię uznaniową,ale nie podwyzkę,jeśli ktoś potrafi myśleć logicznie to zrozumie,że pensja jest za staż pracy,bo nie moze zarabiać wiecej osoba nowoprzyjęta czy pracująca rok czy dwa od osoby,któa pracuje 6 i więcej lat

@że jak?

Zostawanie nadgodzin, frekwencja obecności L4 pr jest punktowana przy podwyżce i ma wpływ na podwyżkę

Telefon w spodniach to zbrodnia? :D a tak poważnie to można je mieć przy sobie czy jednak nie? ja konkretniej chce przyjść na asystenta działu jakości. możecie ustosunkować się głównie do tego stanowiska? w jakiej atmosferze się teraz zarabia i jak może wyglądać taki przykładowy dzień z pracy?

Nifco

Niczego się nie nauczysz, będą tobą pomiatać

Może Elżbieta myśli że jak była liderka i tylko w czym była najlepsza to docinanie innym ....bo zastępcy odwalali za nią robotę to teraz Pani manager będzie pracować za Elżbietę...najgorzej jak się ma wysokie o sobie mniemanie ..czas się zabrać do pracy...

Pani Ela temat rzeka a co się dzieje u pani Lucyny P. Dlaczego tak zwalnia dobrych pracowników i to jeszcze dwie osoby? Opinie ma pani już bardzo zła a teraz po tym co pani zrobiła to bym się sama na pani miejscu zwolniła. Brak szacunku do pracownika !

Lakiernia ma już panią Lucynę P serdecznie dość. (usunięte przez administratora) swoich pracowników! Poniża a na dodatek nie przedłużyła ludziom umów. Pani manager nie widzi co się dzieje w tej grupie ? Biedne dziewczyny. Dobrze że u niej nie pracuje

No okej, ale one nie piszą prawdy o zachowaniu przełożonej? Czy potępiasz tylko to, że piszą o nim na forum? Bo jeżeli rzeczywiście atmosfera w pracy jest niezbyt, to może to jedyny sposób sobie ulżyć, a nie narazić się. Ja jako kandydatka do pracy na produkcję teraz nie wiem, kto ma rację, a kto nie.

montaż

osoby z montażu może czas coś zrobić z nadgodzinami? gdzieś to zgłosić bo to już nie jest sytuacja wyjątkowa tylko codzienność

Kiss
@montaż

Zgadzam się bo na drugiej zmianie ogarniają pierwszą a my później zostajemy bo do 18 malują pierwszą zmianę no żenada!

Essa

Tak jak piszesz nikt nic nie zrobi bo się boi a robota fajna szkoda by było tylko te nadgodziny i części których nie ma na czas ręce opadają

@montaż

Przeciez jyz ktoś zrobił, że soboty są do wybrania ,a nie do wypłaty

3lata temu nie było nadgodzin jak teraz

Produkcja

Witajcie, Są przyjęcia na produkcję? Na stronie wiszą oferty z 2019,2022... Jeżeli przyjadę z CV będzie to miało sens czy szukać znajomych by zapodali CV? Odpiszcie proszę... Pozdrawiam;)

miła

czy ktoś coś zrobił w sprawie nadgodzin? czy na prawdę trzeba zawsze zostawać?

Agatka

Widzę, że nie tylko mnie interesuje praca jako asystentka działu sprzedaży. :) to tak dla jasności, tylko jedno stanowisko jest wolne? Oprócz omówienia atmosfery i tego w jaki sposób stanowisko stało się wolne, możecie także opisać ten system premiowy z treści? Za co przyznawane są asystentom?

pytanie

Kiedy będzie tak zwany przestój ? wczasy trzeba załatwiać a jak nie chcecie podać trminu wakacyjnego teraz,to musicie dac każdemu wolną rękę ,żeby można było zgrać się z mężami z urolepm i wyjazdem na wczasy!

Robot
@pytanie

Taaa powiedzą ci co i jak z postojem w styczniu ???? Myślę że w lipcu moze coś będą wiedzieć ????

Kilka
@pytanie

No właśnie powinni dać jakiś termin?Zgadzam się z tym ze trzeba się zgrać z mężem a lipiec to już jest raczej za późno żeby podać termin?

Lucy
@pytanie

Przestój co roku jest tak samo,ostatni tydz lipca ,czyli od 29 .

Pracownik Hyundai
@pytanie

Widzę że w Nifco nic się nie zmieniło odnośnie powiadomienia o wakacyjnym przestoju, firma Hyundai dzisiaj nam przedstawiła okres przerwy wakacyjnej ktòry będzie od 29.07do 09.08 2024 pozdrawiam

@Pracownik Hyundai

przez głuchy telefon dowiedzieliśmy się ,że Kia też ma tak przestój a teraz tutaj dzięki Tobie w końcu wiemy kiedy Czechy stoją a więc śmiało możemy nareszcie planować urlopy,bo na nifco nie ma co liczyć,że dowiemy się o tak zwanym przestoju (bo to przestój wcale nie jest,bo nam KAŻĄ brać urlop wypoczynkowy dwutygodniowy) a to oczywiście nie jest zgodne z kodeksem pracy,ale co tam Nifco i tak robi to od początku do teraz,ale przyjdzie kryska na matyska,w końcu kiedyś przyjdzie taki dzień,że inspekacja się zainteresuje i zrobi porządek jak teraz robi porządek z nadgodzinami,sobotami,urlopami...... przyjdzie i czas na ten "przestój".W każdym razie dzięki wielkie za taką informację a swoją drogą to wstyd dla menagerów Nifco,że z goworka musimy dowiadywać się o tym przestoju wstyd wstyd wstyd,czy nie jest wam wstyd?

e.a
@ja

za jakie nadgodziny się bierze inspekcja? tylko za soboty chyba bo na montażu dalej robimy nadgodziny

czytam

i dalej cytuję " W Polsce to pracownik jest dysponentem przysługującego mu prawa do urlopu wypoczynkowego. Może on podzielić go w taki sposób, jaki będzie dla niego odpowiedni. To pracownik doskonale wie, jak chce wypocząć. Często swoje dni urlopowe wiąże także z opieką nad dziećmi, które posiadają dwie dłuższe przerwy w trakcie roku szkolnego. Jeśli jednak pracownik złoży wniosek, że chciałby wykorzystać swój urlop w wymiarze 14 dni kalendarzowych (bez przerw), to pracodawca jest zobligowany udzielić mu go w takim wymiarze. Inaczej poniesie konsekwencje prawne za łamanie praw pracowniczych z art. 282 § 1 pkt 2 kp. i podlega karze grzywny od 1000 do 30 000 zł. Wykorzystanie urlopu wypoczynkowego nieprzerwanie przez 14 dni kalendarzowych nie jest obowiązkiem. To tylko prawo pracownika określone ściśle przez Kodeks pracy, z którego pracownik może skorzystać, ale nie musi. Warto zaznaczyć, że prawo to przysługuje pracownikom zatrudnionym tylko i wyłącznie na umowie o pracę i nie jest przywilejem dla tych wykonujących obowiązki na podstawie umów cywilnoprawnych."

???

Tak, masz rację, pierwszy lepszy artykuł z google ma więcej racji niż Inspektor PIP, z którym te informację skonsultowałam. Życzę przeżycia chociaż jednej kontroli jakiegokolwiek organu nadzoru nad warunkami pracy a potem można wymądrzać się w internecie cytując "interpretacje" prawników (lub też i nie) świeżo po studiach. Uwierz mi, gdyby tak nie stanowiło prawo, HR w każdej jednej firmie by miał głęboko w czterech literach czy ktoś idzie na dwa tygodnie urlopu, czy też nie. Co ich to obchodzi? Dla nich lepiej jak pracownik baka non stop. I jak urlop przechodzi na następny rok, przez co mogą nim rozporządzać. No ale zamiast nieco przeanalizować sytuację, lepiej wieszać psy na pracodawcy. I żeby nie było, ja w Nifco nie pracuję. U innego pracodawcy na kontroli z PIP Inspektor tak nas przetrzepał w sprawie urlopów i ciągłości dwutygodniowej, że wszystkim w biurze chciało się ryczeć. Myślisz, że jego interesowały jakieś śmieszne wnioski o podział urlopu na części? Ma być 14 dni i już, inaczej odbieramy pracownikowi prawo do godnego odpoczynku. No ale może prawda w oczy kole, w końcu ludzie kochają bić pianę.

Oferta pracy

Jest ogłoszenie na stanowisko: Asystent Działu Sprzedaży - jak oceniacie? warto próbować czy też tak kiepsko jak na produkcji?

&&&&&&&

Tak,ale lakiernię to trzeba najpierw rozbudować , dołożyć linii i maszyn i zatrudnić więcej ludzi,tylko wtedy wszystko będzie jak należy! czyli trzeba zainwestować a na montażu z kolei należy zrobić porządek wsrod liderek a zacząć od najlepszej koleżanki pani menager,która już jest tak rozbestwiona,że szkoda gadać! o kim mowa? a no o liderce eg , druga w kolejności to liderka,ktora totalnie nieogarnia swojej grupy swoich wysyłek,swoich norm ,tyle razy miala być podobno zdegradowana i dalej jest liderem rs i kolejna totalnie rozbestwiona i bezczelna taki maly (usunięte przez administratora)pracuje tylko na ranke , oj przydałby się na stanowisku menagera jakiś odpowiednio wykształcony i wykwalifikowany człowiek z zewnątrz

Lol

A od kiedy lakiernia robi nadgodziny?

O.o

Od początku mojej kariery w tym zakładzie robię nadgodziny linie nie stają jeśli mają więcej projektów niż linii to jak to ma działać jak ludzie mają po 14 dni starego urlopu ale co tam Lenistwo taaa????

a na tej lakierni to jest tak ze wszyscy są na równym stanowisku i tylko maja planistę nad sobą czy jak? zastanawiam się czy nie można zgłosić jakichś własnych sugestii gdzieś skoro oni w praktyce widza co jak idzie?

Zostaw merytoryczną opinię o NIFCO KOREA POLAND - Żory

• Jak się pracuje w NIFCO KOREA POLAND?

Zobacz opinie na temat firmy NIFCO KOREA POLAND tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 277.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NIFCO KOREA POLAND?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 250, z czego 56 to opinie pozytywne, 47 to opinie negatywne, a 147 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NIFCO KOREA POLAND?

Kandydaci do pracy w NIFCO KOREA POLAND napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

NIFCO KOREA POLAND