Opinie o SIRIO POLSKA w Bielsko-biała Grażyńskiego 141

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy SIRIO POLSKA. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie SIRIO POLSKA o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Firmy ochroniarskie

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SIRIO POLSKA w Bielsko-biała Grażyńskiego 141

Realny obserwator

Czy nikt nie zauważa co się dzieje? Czy nikogo zupełnie nie obchodzi los pracowników? Kradzieże, brak nadzoru nad powierzonym mieniem, totalne lekceważenie tego co do niedawna było priorytetem czyli dbanie o majątek ochranianych firm. Niedopuszczalne zaniedbania pod każdym względem to pokłosie działania odpowiedzialnych za firmę Sirio. To co się dzieje byłoby nie do pomyślenia jeszcze kilka lat temu. Jeszcze raz powtarzam, szkoda ludzi, którzy w mniejszym lub większym stopniu, ale dawali z siebie cząstkę życia aby wypełniać powierzone obowiązki. Niestety wizjoner niszczy firmę w imię nie wiadomo czego. Podobno jeżeli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o...? Niechaj każdy sobie dopowie resztę. Ale jak to mówią pieniądze to nie wszystko i kiedyś może będzie trzeba zapłacić za krzywdę ludzką. Dobry manager nawet jeżeli jego bosowie wymagają oszczędności potrafi sprzedać swój produkt czy usługę, ale nie kosztem pracowników czy likwidacją firmy ale ich obroną i udowodnieniem, że są potrzebni jako służba usługowa, która nie produkuje lecz udziela pomocy i ochrony.

Magdalena

Niektórzy tutaj w komentarzach próbowali przewidzieć jakiś koniec działalności tej firmy, i jak, sprawdziło się? Nic nie słyszałam o tym, jaka jest obecna sytuacja. Przyjmują nadal czy faktycznie już nie?

@Wlagetragistwerta

Na razie to zwalniają się strażacy. A pracownicy ochrony nie chcą się zwalniać ani przejść na montaż choć tego się od nich oczekuje.

Jak w SIRIO POLSKA wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska?

Nadinspektor Nowy wpis

Po za dyrektorem firmy nie ma wyższych stanowisk jak podstawowy pracownik ochrony/strażak.

Realny obserwator Nowy wpis

Jakie wartości są cenione w SIRIO POLSKA?

@Magdalena

Poczekaj jeszcze trochę i Sirio nie będzie. Może jeszcze ze dwa miesiące.

Krystyna
@W.K.

Skąd taka konkretna wiedza na ten temat? Poinformowali już ludzi czy jak? Coś wskazuje na taką przyszłość?

Segregator-Likwidator
@Krystyna

Tak , poinformowali. Sirio do końca 2023r.

@Segregator-Likwidator

To kto będzie na bramie od stycznia ? Zwolnią pracowników? I co dalej ?

Wlagetragistwerta
@Łysy

Zwolnią pracowników ochrony. Na bramach będą pracować strażacy. Prawdopodobnie do dwóch lat straż do całkowitej likwidacji. Zostaną bramy.

@Wlagetragistwerta

logo firmy Pracownik w Dziale Technicznym ds. technicznych
Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy
logo firmy Agent nieruchomości - oddział Gdynia
Partnerzy Nieruchomości
G. Koluchacz

To ZSR czy pseudo straż ma mało co wspólnego z jaka kolkwiek służba… . Naobiecywali naopowiadali - pracowników za nos wodza nie wiedza na czym stoją. Nowy Pan Komendant trzyma sztamę z Panem Prezesem który jest u szczytu swojego celu czyli zhańbienia munduru i posadzenia strażaków na bramach wjazdowych jako stróżów. Nie można tego opowiedzieć co tam się dzieje bo i tak w to nikt nie uwierzy ale zapewniam ze Sirio Polska jest miejscem pracy w którym rzeczy nie możliwe stają się możliwe…

Łysy

Nie wiecie czy Sirio jeszcze istnieje?

Leopold
@Łysy

Tak ale podobno kwestia czasu

@Leopold

To jak nie Sirio to kto?

@Łysy

A serio mieliby się zawinąć? Czemu?

Realista
@Renata

Koszty! w żadnej spółce w Polsce która świadczy usługi ochrony nikt nie wypłaca pracownikom, stażowego ( część pracowników ma podwòjne), premii efektyfnosciowej, urlopowej, świątecznej..

@Realista

Aha, to czemu tu tak robią, skoro inni przyjmują odmienną praktykę?

Seochstra#22
@Renata

Czy można wrzucić do jednego garnka wszystkich pracowników ochrony? Czy można wrzucić do jednego garnka pracownika ochrony dyskoteki czy ochrony sklepu z pracownikiem straży przemysłowej? Moim zdaniem nie. Czy można porównać pracę ludzi znających procedury i na pełnym etacie z pracownikami, którzy chcą tylko dorobić do emerytury? Czy jakość pracy pracowników " na chwilę" można porównać do tych , którzy są na stałe? Kiedy straż przemysłowa i zakładowa służba ratownicza to będą ludzie przypadkowi świadczone usługi na pewno nie będą na najwyższym poziomie. Moim zdaniem STELLANTIS pozbywając się doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów, pracowników straci o wiele więcej niż premie i nagrody. Pracownicy Sirio to byli pracownicy Fiata, w większości przypadków. Sirio należy do grupy STELLANTIS, stąd premie i nagrody. Mam nadzieję, że jeszcze ktoś się tym wszystkim zainteresuje i dokładnie przeliczy i przeanalizuje wszystkie za i przeciw.

Enzo
@Seochstra#22

Niestety w wiekszosci wykwalifikowani specjaliści świadomi swojej wiedzy odeszli z firmy. I żaden z nich tego ruchu nie żałuje. Jeżeli chodzi o ochronne to jej już tak naprawdę nie ma ładnych parę lat- ktoś ją wyciął w białych rękawiczkach. Kto pracuje dłużej to pamięta Dyrektora E.S kiedy każdy pracownik fiata jak rowniez gość, kierowca miał szacunek do pracownika jak również jakie byly wobec pracownika wymagania.

Walczący

Sirio to najgorsze co może się człowiekowi trafić. Zamordyzm stosowany. Praca strażaka polega na tzw. byciu CIECIEM. Siedzisz 12 godzin na bramie pilnując przepustek. Co niektórzy nawet naoglądali się amerykańskich filmów i wydaje im się, że są strażnikami texasu. Terror i zamordyzm. Psychika siada. Jeżeli lubisz czuć but swojego przełożonego dociskający cię do podłogi ti polecam :)

Bodzio
@Walczący

Kolego zobacz co robią inni nie akceptują warunków pracy i odchodzą. W okolicy jest kilkadziesiąt firm ktore płacą podobnie a moze lepiej zawsze mozna tam pójść a nie tylko narzekać.

@Walczący

Taa bycie cieciem najwięcej w tym temacie mają do powiedzenia ludzie przerobieni na strażaków 12 godzin pilnujesz przepustek ok ale czy czekanie 12 godzin aż pożar wybuchnie to takie arcywazne zadanie i kim ty jesteś żeby kogoś wyzywać od cieci nic nie znaczącym strażakiem w straży nikomu do niczego nie potrzebnej która wzorem innych zakładów pracy nie powinna w ogóle istnieć jakoś inne zakłady doskonale sobie radzą bez pseudo straży

Przeszłość nie wróci
@Walczący

Po raz kolejny dajesz upust swojej pogardy do innych to pewnie przez to że psychika Ci siada. Jadasz wspólne posiłki z chlopakami na jadalni, witasz sie z nimi każdego dnia a potrafisz tak pisać negatywnie...nie jest Ci głupio? Ale w każdej społeczności jest jakaś czarna owca i wiem że większość strażaķów i pracowników ochrony to fajne chłopaki. Radzę ci dla Twojego zdrowia zaakceptować obecną sytuację lub zmienić pracę. Wyładowujesz nerwy nie tam gdzie trzeba.

@Bodzio

Ale teraz trzeba będzie im odprawy wypłacić. Też koszt.

*kalkulator
@W.K.

Raczej trzeba się zastanowić ilu pracowników zostanie po zmianach ? Może się okazać, że bez dodatków i gwarantowanych premii niewielu. Odejdą ludzie zaangażowani, znający się na pracy . Przyjdą emeryci z kopalni , mało zainteresowani jakością pracy. Rotacja ludzi nie będzie sprzyjać wizerunkowi firmy .

@*kalkulator

Raczej żadnej by nie sprzyjała? Z finansami wtedy jak, bo faktycznie te odprawy, które podkreślił są zastanawiające

@Renata

Tam wszyscy mają umowy o pracę więc odprawy muszą dostać jak zlikwidują firmę. Dlaczego piszesz, że są zastanawiające?

@W.K.

Tak ale niekiedy się zdarza, że niestety firmy nie stosują się do wszystkich reguł wynikających z umowy. Ale fakt, że podpytujesz gwarantuje, że nie będzie z wypłaceniem żadnego problemu?

Jogi
@W.K.

Nie dostaną nic, bo ma ich przejąć konsalnet albo inna firma ochroniarska.

@Jogi

A skąd ta wiedza?

YYY
@Jogi

Prawdopodobnie ochrona do likwidacji ale straż będzie stać na bramach . Tak jest w STELLANTIS.

Obserwator

Z nieoficjalnych i jak na razie nie potwierdzonych informacji jeden z najlepszych jak nie najlepszy manager, wizjoner i prezes Tomasz B. po K''O dokonanym na firmie Sirio spogląda swym myśliwskim okiem na kolejne cele. Krążą informacje, że kolejne ofiary to huta w Dąbrowie Górniczej lub rafineria w Trzebini. Ichniejsze służby ratownicze jak na razie nie są świadome zagrożenia i żyją sobie spokojnie w błogiej niewiedzy. Niestety drapieżnik już się czai. Czytała Krystyna Czubówna

@Obserwator

Co to znaczy dla osób zatrudnionych tam? Nie warto przychodzić tam do pracy? Czy po co jest ten wpis?

j. w
@Magdalena

Dla osób tam zatrudnionych nie ma żadnych perspektyw na przyszłość. Natomiast dla pragnących się zatrudnić?... no cóż pani kadrowa wie jak wygląda stosunek kandydatów do pracy w firmie. Wszyscy zainteresowani wiedzą o co chodzi.

xvideos
@Magdalena

Jesteś chętna do zatrudnienia, że zadajesz takie pytania, czy chcesz zdyskredytować autora pytania?

Bożena
@j. w

Dla pracowników nie ma perspektyw w sensie awansu? A powiesz może czy jest to dość dobra opcja na zdobycie doświadczenia, szczególnie od razu po studiach? Wtedy wiesz nie myśli sie o przyszłości tutaj tylko o nauce na lepsza posadę.

Małgorzata
@j. w

To osoby zainteresowane nie mają żadnych awansów, szkoleń?

Spóźniony

Kolejny trick firmy, wszystkie spółki z grupy ogłosiły wielkość premi, a TB wypełnia garaże i udaje że nic się nie dzieje. Przecież będą jeszcze święta w następnych latach. Ten gest dobrej woli, pokazuje stosunek pracodawcy do swoich podwładnych. Współczuję pracownikom.

#Naiwni
@Spóźniony

Co my wszyscy tu jeszcze robimy ?

@#Naiwni

No właśnie, to poważne pytanie - co was tu trzyma w takim razie? Nie ma lepszej alternatywy w okolicy?

Staszek
@Szymon

Strach przed zmianą i sentyment do firmy krórą stworzyliśmy

@Staszek

Czasem zmiany są koniecznie, tym bardziej jeśli tak to tu wygląda... Jakieś alternatywy przecież są w okolicy

Staszek
@Szymon

Jeżeli pracujesz w firmie 30 lat to jest to bardzo trudne i na tym bazuje dużo.firm.

Golem

Co ma Pani na myśli pisząc "czasem to jedyna droga by bardziej się rozwinąć "? Czy ta dyskusja dotyczy rozwoju firmy?

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w firmie SIRIO POLSKA?

Jaro

Czy jesteś w stanie pracować po części charytatywnie??

@Jaro

A co, nie płacą normalnie? Zdarzają się jakieś opóźnienia w wypłatach?

... Drewniak ...

01.10. 2021 Firma Sirio obchodziła 20 lat istnienia. Szefowie na ten temat milczą, ani dobrego słowa, ani czekolady... już nie wspomnę o premii. A może tylko wybrani dobrze świętowali? Tego nie wiem. Za to życzę Państwu, nie zależnie od tego czy jesteście pracownikami STRAŻY czy OCHRONY wytrwałości, godnej płacy, mniej zgryzoty i złego samopoczucia spowodowanego sytuacją, wielu szczęśliwych lat pracy i w końcu dotrwania do emerytury.

@... Drewniak ...

Dziękujemy za życzenia no wytrwałości to trzeba, godnej płacy dawno nie ma a dotrwać do emerytury w Sirio to chyba cud

Historyk_Piotr_Ł
@... Drewniak ...

Ojcowie założyciele firmy widząc co się stało z ich dziełem pewnie ronią łzy. Niestety wszystko co dobre kiedyś się kończy, więc najwyższy czas szukać sobie nowej pracy Panie i Panowie. A miało być tak pięknie.

Piękny Roman

Sirio szuka nowych strażako-cieci ,bo ludzie z honorem odeszli ,nie magac zjeść szykan,mobingu ,stania na portierni w mundurze strażaka ( który wiąże się z szacunkiem i osobistymi ambicjami do zawodu) ogólnym zgnojeniem i wyciśnięciem jak cytrynę do skórki...oczekiwania maja jak na kandydatów do Sił Zbrojnych NATO a tym czasem tam wystarczy umieć otwierać szlaban przez 12 h i uśmiechać się do (usunięte przez administratora) firma ...szlabanem machać to może ktoś ,kto opuścił ZK (alternatywnie zmywak ) i jest na warunkowym i tacy ludzie maja tam akurat odpowiednie kompetencje ,bo ktoś mądry tam oszaleje po miesiącu...odeszli wszyscy mądrzy ,zostali ci co maja rok do emerytury i dupowlazy...oni nie szukają żadnych strażaków -szukają cieci!!!!! Do machania szlabanem i nadstawiania (usunięte przez administratora)

Niko
@Piękny Roman

Ty uważasz że machanie szlabanem jest takie proste to też trzeba umieć nie sądzę żebyś był kimś lepszym ty się nazywasz strażakiem ludzie jakimi wy jesteście strażakami pożar widzieliście tylko na obrazku lub na video bo taka średnia wieku nic ze strażą nie macie wspólnego absolutnie nic a (usunięte przez administratora) no przyganiał kocioł garnkowi jak byście do tyłka nie wchodzili pani T... to byście nic nie znaczyli zresztą i tak nic nie znaczycie każda firma można was zastąpić

@Niko

Nie wiem jak długo pracujesz -domyślam się ze niezbyt długo ,bo wiedziałbyś ,ze jeszcze w latach 90- tych byliśmy normalna jednostka ZSP ,która wyjeżdżała do pożarów ,brała udział w ćwiczeniach i stanowiła integralna cześć w systemie PSP..podawaliśmy co służbę stan zmiany i obsadę i byliśmy wzywani do pożarów ,mając wówczas sprzęt i zaplecze przewyższające ówczesne OSP...wraz z powstaniem tworu Sirio ,zostaliśmy zdołowani do rangi zabezpieczenia zakładu -i to było jeszcze do zniesienia ,lecz wraz z powstaniem tworu chorej wizji „oszołoma ,który zna się tylko na strzelaniu do nieuzbrojonej i Bogu ducha winnej sarny” zostaliśmy zdołowani do rangi (usunięte przez administratora) do podłogi..Nie obrażaj wiec ludzi ,których nawet nie znasz -uważasz ,ze machanie szlabanem jest trudne -ok ,dla Ciebie to wyzwanie ,ja żenię się wyżej ....pozdrawiam

Bodzio
@Piękny Roman

Panowie Stażnicy, Panowie Wartownicy! Znacie bajkę Brzechwy " Na straganie". Jeżeli nie zachęcam do lektury, bo tak jak się czyta te wasze wpisy dotyczące "kto ważniejszy" Bielsko, Tychy, strażnicy, wartownicy to ma sie wrażenie że za chwilę możecie wszyscy wylądować w tej zupie :)

OBSERWATOR ŻYCIA

Zarządzający firmą Sirio szczególnie chodzi o pukawkę to szczyt nieudacznictwa. Z firmy, która jeszcze parę lat temu cokolwiek znaczyła w ochronie zakładu pozostały zgliszcza. Tak jak zauważyli przeglądający i komentujący tę stronę masa pracowników odchodzi bo nie widzi dla siebie przyszłości w tej "firmie". Szkoda bo klienci chwalą sobie świadczone przez pracowników Sirio usługi. Miejmy jednak nadzieję, że po fuzji FCA i Stellantis nowa miotła zmiecie odpowiedzialnych za taki stan rzeczy.

Danusia

Firma ma fajnych zaangażowanych ludzi w firmę od kilkudziesięciu lat- niestety nikt ich nie szanuje. Odkąd firma nie ma Dyrektora a firmą kieruje ktoś z tylnego siedzenia zaczął się jej upadek. Dużo dobrych pracowników ucieka lub musi uciekać gdzie indziej. Jeden wielki chaos, nic nie wie - ochrona w zasadzie przestała istnieć.

Sab

Mam pytanie czy SIRIO POLSKA może sprawdzić trzeźwość pracowników ?

Syn Sama
@Sab

Jak najbardziej

Kogu
@Syn Sama

Absolutnie nie może a w ogóle co to jest Sirio???

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w SIRIO POLSKA?

Syn Sama

Czym jest chłodzący śnieg w czasie żniwa, tym jest godny zaufania pracownik dla tego, kto go zatrudnia, gdyż pokrzepia duszę swojego pracodawcy.

Czy w obrębie jednego działu w SIRIO POLSKA są wewnętrzne rekrutacje na liderów?

xxx

Liderów to w Sirio jest dosyć sami liderzy tylko do roboty jakoś nie ma ludzi

Krystyna
@xxx

Czyli jak wygląda ogólnie hierarchia w firmie? Dlaczego nie ma ludzi do roboty? Czy warunki pracy nie są zadowalające? Jesteś pracownikiem?

Januszek

Firma ma dobrą opinię i dziwią mnie te negatywne wpisy. Może trzeba zweryfikować swoją pracę?

Obiektywny
@Januszek

Januszek:) nie pisz więcej bo się rozpłacze, zweryfikuj raczej do czego przykładasz ucho.

A czy jako mlody przyszly pracownik strazy ktory ma duzo kursow jest warto tam pracowac ???

eks
@Marcin

jak chcesz pilnowac bramy to tak ^^

Taki jeden
@Marcin

Nie polecam, siedzenie na bramie po 12h w mundurze strażaka... odradzam prace w tej firmie. Ciągłe naciski z góry, brak szacunku ze strony kierownictwa, płaca taka sobie.

tak se
@Taki jeden

@Taki jeden to po co Pan siedzi, jak tak bardzo jest Panu źle..pracę można zawsze zmienić, wystarczy wyjść poza teren zakładu i zobaczyć jakie są realia. A skoro ma Pan mundur strażaka to dlaczego nie jest Pan w PSP...

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w SIRIO POLSKA?

Piękny Roman

Atmosfera jest wspaniała .Rano wszyscy się całują a później wbijają sobie nóż w plecy i jeden drugiego podpieprza.Zarobki wspaniałe ,jeśli dobrze wchodzi się (usunięte przez administratora)..i kapuje można wyciągnąć nawet 18 zeta brutto!!! dla nie wyróżniających się w tej dziedzinie stawka około 15 zł brutto -rewelacja ..wszyscy są dla siebie mili i przyjacielscy ,pytają o wszystko by jak najwiecej zanieść „na górę „ i dostać premie ,szczególnie honorowane są wiadomości nowe .Jest wolność słowa i można wszystko (byle to podobało się dyrekcji) ludzi jest już tak mało ,ze o wolnym można zapomnieć ,ale po co komu wolne w tak pięknej firmie do której idzie się rano z uśmiechem na ustach ..

Zostaw merytoryczną opinię o SIRIO POLSKA - Bielsko-biała

• Jak się pracuje w SIRIO POLSKA?

Zobacz opinie na temat firmy SIRIO POLSKA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SIRIO POLSKA?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy SIRIO POLSKA?

Kandydaci do pracy w SIRIO POLSKA napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

SIRIO POLSKA
3.1/5 Na podstawie 15 ocen.

SIRIO POLSKA