Caldoris Polska sp. z o.o.

Bielsko-Biała

Opinie o Caldoris Polska sp. z o.o.

Pracownik 2014-01-26 20:51:01
Caldoris Polska to młoda firma. Istnieje od 2010 roku i niestety w obecnej chwili przeżywa kryzys który moim zdaniem zakończy się dla Niej tragicznie. Firma mieści się w Bielsku- Białej (woj. Śląskie) Zarobki całkiem przyzwoite (na wysokich stanowiskach) np. dyrektor handlowy 12 000 brutto plus standardowy pakiet czyli samochodzik tel, laptop no i co najważniejsze brak odpowiedzialności za cokolwiek:). Zarobki pozostałych pracowników od 1300 netto do 5000 netto. Wszytko zależy od tego czy się wpadnie w oko Pani Prezes. PH mają ciężko- podstawa minimum krajowe, brak nowych produktów, spory stres no i co najgorsze ciągłe zamieszanie: Co?, Kiedy? Jak? - delikatnie mówiąc Czeski film. Głównym problemem firmy jest brak pomysłu nie tylko na jej rozwój ale przetrwanie ponieważ od października 2013 zmieniły się zasady dofinansowania do kolektorów i sprzedaż spadła niemal o 90%. Drugi minus to fakt że firma sprowadza najgorsze (najtańsze) kolektory rurowo próżniowe z Chin (nie jest producentem mimo zapewnień wynajętej przez Panią prezes agencję PR. Firma jest firmą handlową sprowadzającą niestety jedne z najgorszych produktów i sprzedaje je w kraju jako towar najwyższej jakości i jako niby polski produkt. Jeżeli ktoś szuka firmy aby zapuścić korzenie to niestety nie polecam bo raczej zniknie. Jeżeli natomiast ktoś szuka czegoś nowego i lubi poznawać nowych ludzi to warto wybrać się na rozmowę kwalifikacyjną bo atmosfera jak i ludzie są świetni (poza Panią Prezes ze względu na jej haotyczność ale poza tym jest całkiem miła ale nie dla kobiet:-)
Xipe 2014-02-07 10:02:46
O, a ja na rozmowie kwal. słyszałem, że właśnie siłą Caldoris jest "produkcja w UE" i to ma być przewaga nad tymi, co importują chińszczyznę.(usunięte przez administratora)
turist 2014-03-10 12:47:13
Caldoris? Nie, dziękuje.
Nie wiem jak wygląda praca w tej firmie ale wiem jak wyglądają ich instalacje solarne. Ja sam bez żadnej wiedzy na ten temat chyba mógłbym to lepiej zrobić. Widziałem instalacje przez nich wykonane i u mnie nie będą montować.
guest 2014-03-12 20:55:08
Ale wracając do pracy. Praca raczej na zasadzie: "zahacz się i szukaj dalej"? Czy może: "jesteś świeży to lepiej takie dośw niż żadne"? Czy może da się tam w miarę porobić kilka latek i czegoś fajnego doświadczyć?
kontrahent 2014-08-05 21:45:13
Typowa wypowiedź fałszywego cieniasa !! Jeśli byłeś handlowcem w tej firmie , to napisz osiołku prawdę mianowicie taką , że w Polsce NIKT nie produkuje kolektorów rurowych , a wyłącznie importowane są z Azji . Nie oznacza to jednak , że chińskie to dno . Technologia chińska dzisiaj , to marzenie dla naszego umierającego ekonomicznie narodu !!! Pomijam relacje wewnątrz firmy , ale współpraca z Caldoris jest w porządku !!! Solidni ludzie , bardzo dobra i miła obsługa , a jeden czy kilku sfrustrowanych malkontentów zawsze się znajdzie !!
guest 2014-09-01 17:42:47
Caldoris to firma założona dla wyciągania kasy z dotacji na kolektory słoneczne. Dwóch cwaniaczków, którzy trzymają to wszystko finansowo za gardło nie ma pojęcia o energii odnawialnej. Zakładają wiele firm np. Hoven czy Hoven Inwestycje, które mają za zadanie zgarniać szmal z przetargów czy zwykłych Kowalskich. Zgarną co "im się należy" i znikną ... .
zle potraktowany klient 2014-11-19 00:53:05
A to wielka nowosc dla mnie... Solidni ludzie???!!! chyba nie w tej firmie.... Od 2 miesiecy czekam na serwis z firmy Caldoris. Nigdy nikomu nie polece tej firmy. Piekne slowka i zero dzialania... wydzwaniam, wysylam maile i prosze sie o naprawe gwarancyjna!!! to jest solidnosc??? obsluga mila, bo ciagle slysze ze jutro... ze w przyszlym tygodniu... tak to wyglada w praktyce. Nadal czekam. ALe prawopodobnie niedlugo podejme inne kroki. Omijajcie firme Caldoris z daleka.
BoB 2016-02-23 11:57:19
Polecam firmę, atmosfera pomimo szumu na rynku spokojna. Umowa o pracę, pieniądze zawsze na czas.
sylwia 2016-02-26 13:49:25
a czy ktoś wie gdzie w Krakowie maja biuro bo nigdzie nie mogę tej informacji znaleźć...
Wójt 2016-05-20 13:28:50
Jak już ktoś napisał że Caldoris to firma założona dla wyciągania kasy z dotacji na kolektory słoneczne. Cała prawda, większośc ludzi odchodzi po pół do roku. Nikt w zasadzie nie ma tam większego pojęcia co robi. Zakładają kolejne spólki jak Hoven, Energia Polska. Jeżeli ktoś mysli o poważnej firmie niech sobie da spokój, chyba że ma nóż na gardle. Prezes to zwykły cebulak i cwaniaczek, pamiętam czasy kiedy w ten sam dzień wypowiedzenie złożyły trzy księgowe. Jak już wygrają przetarg szukają oszczędności, i robią po taniości. Kto na tym cierpi? Odbiorca końcowy i Gmina, która ma mnóstwo telefonów i problemów.
Poszukująca Pracy 2016-07-07 08:19:09
Witam wszystkich,
Czy ktoś wie, jaką stawkę (brutto/netto) proponują/oferują na stanowisku Księgowego (ew. młodszego Księgowego) ?, czy są jakieś pozapłacowe dodatki (typu opieka medyczna, ubezpieczenie emerytalne, wczasy pod gruszą czy inwestycja szkoleniowa w pracownika, lub inne ... ?)

Dostałam zaproszenie na rozmowę i chciałabym sie do niej mniej-wiecej przygotować, kiedy padnie to ostatnie pytanie , a ile chciałaby Pani/Pan u nas zarabiać .... ? ;) ... chyba padnie, ... ;) co nie?
pozdrawiam ;)
P.P. 2016-07-07 08:33:30
Asia 2016-07-22 09:57:55
Ja wiem. napisz do mnie na jw@kalerecruitment.com
blacku 2016-07-29 11:04:10
Witam,
dostałem propozycję pracy w tej firmie, czy w dalszym ciągu atmosfera jak i jakość jest taka jak przed kilkoma laty ? Podobno wiele się tam zmieniło
hupi 2016-08-29 13:17:33
Ponoć firma nie płaci składek emerytalnych za pracowników. Temat jest poważny bo firma nie ma pieniędzy. Wiecie coś o tym ? Napiszcie proszę.
Jerzy 2016-09-04 12:48:35
Popieram też był u mnie ich przedstawiciel, mówił sensownie jednak jak poczytałem o nich i obejrzałem wykonanie solarów zrezygnowałem. Moim zdaniem lepiej korzystać z mniejszych firm(ja tak zrobiłem) typu Ekosun, Santech czy Levard. A nie z firm w których nikt za nic nie odpowiada.
marysia 2016-09-05 21:55:41
solary są dla downów. Kupcie sobie porządny kocioł lepiej.
jaaaa 2016-09-07 12:54:28
Dużo zależy od siedziby , w której będziesz pracował. W Warszawie ponoć jest jedno biuro, atmosfera średnia, kasa spoko (w zależności od oczekiwań) 2500 netto można wyciągnąć. W Krakowie jest więcej osób, więc wydaje się fajniej, dużo młodych. Dużo też zależy pod kogo trafisz.
Roberto 2016-09-07 18:03:13
Doszedłem do ostatniego etapu rekrutacji na wysokie stanowisko, ile było achów i ochów, jakie to mam wysokie kwalifikacje i kompetencje. Rozmowa trwała ponad 1,5 h, przedłużona na prośbę rekrutera. Mieli oddzwonić na drugi dzień tak czy inaczej. Dzisiaj mija już 21 dzień, zero odzewu. sam wysłałem dwa maile z podziękowaniem za spotkanie i z serdeczną prośbą o jakąś informacją zwrotną... Niestety ZERO odpowiedzi.
HR - Caldoris Polska sp. z o.o. 2016-09-21 10:13:47
Roberto - przepraszamy za brak informacji zwrotnej. Jako firma należymy do Koalicji Działającej na Rzecz Przyjaznej Rekrutacji i szczególnie dbamy o to, aby kandydaci otrzymywali informacje zwrotne po każdym spotkaniu z osobami rekrutującymi. Niestety każdemu zdarzają się błędy i oczywiście bierzemy je na siebie. Dlatego bardzo proszę o kontakt pod numerem telefonu: 785 111 007. Chętnie wyjaśnimy tę niekomfortową dla Pana sytuację.
krytyk 2016-09-26 10:14:19
co do Marysi - to widać u niej kunszt doradztwa technicznego;

a co do firmy Caldoris to fakt, że się tutaj ktoś wypowiada w imieniu firmy świadczy tylko o tym, że inwigilujecie nawet goworka i zapewne robicie pozytywny wizerunek;

dla mnie żenada;
Ja 2016-10-19 18:49:06
Levard? A co to za firma? Nawet strony nie ma. Sprzeda i zniknie jak wiele innych.
Słonecznik 2016-10-23 12:18:34
Masz rację serwis w tej firmie to tragedia
KLIJENT 2016-10-23 21:21:17
RACJA SERWIS TO NĘDZA
FLOREK 2016-11-15 10:08:48
Tak serwis na wysokim poziomie. Wykonując usługę gwarancyjną, podkreślę gwarancyjną. Po kilku tygodniach przysyłają fakturę za usługę. Każdemu może się zdarzyć błąd, więc pisze na ich stronę wyjaśniając iż popełnili błąd. Brak odzewu, wysyłam regularnie kilka razy tego samego maila co kilka tygodni, nadal brak odzewu. Ale po kilku miesiącach zgłosili mnie do KRD, i wczoraj przyszła info z KRD. No wysoka europejska jakość, przez 3 lata 5 razy rozsypał się sterownik, który wymieniali i coś tam kombinowali żeby to badziewo działało. A na odczepkę za usługę gwarancyjną przysyłają fakturę za usługę. MAM NADZIEJĘ ŻE TAKĄ DZIAŁALNOŚCIĄ W KOŃCU ZAJMIE SIE PROKURATOR.
Zostaw swoją opinię o Caldoris Polska sp. z o.o. - Bielsko-Biała
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Caldoris Polska sp. z o.o.