Opinie o Schnellecke w Poznań

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Schnellecke. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Schnellecke o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja narzędzi, elektronarzędzi i osprzętu

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Schnellecke w Poznań

Wielki błąd

Panienka Daria, katastrofa po całości, ale chyba trzeba dobrze wchodzić w wiadomą część ciała. Nie wie nic kompletnie, a uważa się za bóg wie kogo. Rozumiem jakby pracowała tam miesiąc ale nie tyle. Najbardziej boli brak wiedzy i jakichkolwiek kompetencji. Ciekawe co kierownictwo z tym zrobi, stanowisko przy AKL.

@??

nikt zazdrosny nie jest. chodzi o zmianę postawy osoby która tam teraz siedzi a siedzi tam nie dzięki wiedzy a dzięki znajomości i wszyscy wiedzą że nie tylko z kierownikiem

Magazynier

Skoro Schnellecke odnosi takie straty i ciężko jest im nawet kilkaset złotych uciułać na podwyżki, to po jakiego grzyba startowali do przetargu? Ogólnie dziwię się VW że znowu chcę taką porażkę jako swojego podwykonawce. Kogoś kto swoich pracowników ma za nic. Jak to ostatnio prezes powiedział na spotkaniu we Wrześni: nie musicie tu pracować, jesteście wolnymi ludźmi, albo to że za chwilę może mówić tu w innym języku, bo ktoś was może zastąpić. Motywacji do pracy zero

Mag one
@Magazynier

Prezes ma racje, nie musicie tu pracować. Kto zna swoją wartość to z pewnością zwolni się i nie będzie dla tak pustych i prymitywnych szefów pracował za takie wynagrodzenie. Podejmijcie wreszcie męską decyzje i poszukajcie lepiej płatnej pracy. powodzenia !!!

puma

Tak tylko dla orientacji kierowników wyższego szczebla ( "mogą nie wiedzieć"). Już od lipca tego roku, pracownicy Volkswagen Poznań będą mogli liczyć na wzrost wynagrodzeń podstawowych o 8,2 proc. Oznacza to, że każdy pracownik na start otrzyma 5450 złotych brutto. Z kolei od stycznia 2024 roku szykują się kolejne podwyżki wynoszące 4,5 proc. Łącznie zarobki wzrosną więc o 12,7 proc. Dodatkowo pracownicy otrzymają bonusy w wysokości 6000 złotych brutto w czerwcu br. oraz 4000 złotych brutto w lutym roku następnego. Zapewniono także, że wraz z majową pensją pracownicy otrzymają bonus wakacyjny wysokości 100 proc. wynagrodzenia zasadniczego, a w grudniu bonus świąteczny w wysokości do 70 proc. wynagrodzenia zasadniczego. Można zadbać o pracownika???? Trzeba się umieć dzielić.

@puma

To ile procent tej podwyżki można dostać skoro tak to wygląda? Zawsze jest ten sam procent czy różnie? Często wgl podwyżki macie?

Wózek123 Nowy wpis

Jak my wszyscy kochamy gdy lider i kierownik rozdają nadgodziny swoim ulubieńcom po cichu za plecami wszystkich jak we Wrześni na dziale SUMA. Liderka Patrycja daje nadgodziny tylko dwóm pracownikom, Honoracie i Zenonie

Ktoś Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 22 dni.

Pytanie, czy firma planuje ma w planach od lipca przenosić pracowników z Poznania do Białężyc??

Grażyna

Szukają operatora wózka widłowego. Zastanawiam się nad opcją nadgodzin. Zdarzają się sytuacje, że pracujecie w soboty? Nic nie wspomniano w ofercie o premii do podstawy. Możecie coś napisać na ten temat? czy nie dają nic za frekwencję itd?

@Grażyna

Jest premia 500 brutto co miesiąc, chyba ze był chociaż jeden dzień zwolnienia lub 2 razy urlop na żądanie i oddanie krwi to nie ma premii wcale. Soboty są pracujące ale często za odrobek a nie za kasę

Jeśli zdarzają się te soboty pracujące jednak za kasę , to można liczyć na jakąś ekstra stawkę ? Czy dostaje się wynagrodzenie w takiej wysokości jak za każdy dzień od poniedziałku do piątku ? Jestem w trakcie szukania pracy , stąd też moje pytania .

Mariola Nowy wpis
@Grażyna

Sobota jest pracująca prawie co 3 tyg, do tego jest 150 zł brutto. Nadgodzin pełni w zależności 50% lub 100% płatne

@Mariola

Czy te nadgodziny dotyczą również pracownika magazynowego? Jeśli tak, to na jaki dodatkowy zarobek (tak mniej więcej) można liczyć? Widzę właśnie ogłoszenie sprzed roku i tam o dodatkowych godzinach nic nie wspomniano. A dopytuję, bo jeśli pojawiłaby się nowa oferta to będę rozważać złożenie CV. :)

Jasper

Może wreszcie we Wrześni ktoś zainteresuję się faktem, że pracownica na dziale SUMA Mariola nie musi jak to określa lider i kierownik pracować na cięższych stanowiskach? Wogóle należy się zająć tym, że wielu pracowników musi robić na kilku stanowiskach, a niektórzy tylko na wybranych i lżejszych.

Rozmowa kwalifikacyjna bywa bardzo stresująca. A jak było w Twoim przypadku? Ilu rekruterów prowadziło rozmowę? Podziel się opinią ze spotkania w firmie Schnellecke.

Wielki błąd

@siksa tu nie chodzi o zazdrość, tylko kompetencje.

Prac.3
@Wielki błąd

kompetencje i wiedzę pracownika ocenia pracodawca a nie zazdrosna koleżanka. Polecam rozwiązać konflikt osobiście, zamiast wylewać swoje żale w internecie. To forum dzięki takim osobom upadło bardzo nisko. Takie opinie są poniżej jakiegokolwiek poziomu i świadczą o inteligencji i dojrzałości autora. Polecam zapracować sobie na lepsze stanowisko zamiast kopać pod kimś dołki i zatruwać mu zycie. Żenujące zachowanie na poziomie szkoły podstawowej- chociaz myślę że dzieci w tym wieku mają więcej pomyślunku. Zazdrość to kiepski doradca Nie pozdrawiam

@Prac.3

Proszę czytać ze zrozumieniem, nie chodzi o żadna zazdrość pisałem to wyżej. Chodzi tylko i wyłącznie o umiejętności. Każdy kto jest wyżej chodzi z głową w chmurach tak to już jest. Witamy w Polsce. No i mam nadzieję,że nowy pracodawca w końcu sprawdzi kompetencje i złapie się za głowę. Chociaż operator wózka widłowego za tą stawkę bez wiedzy może być ???? Pozdrawiam serdecznie

Prac.
@Prac.3

I właśnie niech NOWY pracodawca oceni te "kompetencje" a nie zaprzyjaźniony kierownik. Wszystko z biegiem czasu wyjdzie na jaw, już wychodzi także czas pokaże.

??
@Wielki błąd

Gdyby nie miała kompetencji to nie uważasz ze nie siedziałaby tam ? Tylko by przywrócili ta pierwsza która ponoć jest taka świetna skoro taka jest :) No ale tak przecież, teraz gdy komuś cos sie udaje trzeba go zajechać i pokazać ze wcale się nie nadaje bo koleżanka nie może mieć tego stanowiska to ona tez nie! Jak w przedszkolu, a ponoć dorosłe baby

@??

No właśnie nie ma tych umiejętności... I każdy to powie. Tu są tylko maślane oczy do kierownika i pomoc rodziny.

Grande

W ostatnim czasie akcję płacowe i postulaty pracowników zyskują na popularności. Już wiele firm się tym interesuję i zyskują oni poparcie. Schnellecke staje się coraz większym pośmiewiskiem w Polsce. Niedługo już może tak być że nie będzie ta firma mile widziana w tym kraju i opuści nas ku radości pracowników

Frania
@Grande

czyli chcesz powiedzieć, że są problemy z wypłacaniem pracowników? powiesz ile zalegają z wypłatą wynagrodzeń i czy już dużo osób z tego powodu odeszło? firma jakoś odniosła się do tej swojej słabej wypłacalności?

Grzegorz
@puma

Wow nieźle to wygląda nawet. No już taka podstawa nawet te ponad 5000 brutto to zawsze jest coś. Bonus świąteczny też super sprawa, bo zawsze można budżet lekko podreperować. Ja właśnie szukam pracy i tak zastanowiło mnie jedno. Czy skoro każdy pracownik dostanie podwyżkę to czy ich wysokość jest uzależniona w jakimś stopniu od stażu, czy zarówno osoba pracująca rok jak i 10 lat dostanie tyle samo kaski? Jak wiesz to będę wdzięczny za info, bo tak rozkminiam, czy aplikować.

@puma

Śmiech na sali po zebraniu w dniu 14.06.2023 - podwyżki mają być .ale też groszowe i to nie wszyscy dostaną bo oni nie mają pieniędzy. Płaca minimalna rośnie od 1 lipca, potem znowu od 1 stycznia to w moim przypadku bez podwyżki poniżej minimum. Cały czas notoryczny brak ludzi i próby zmuszania do nadgodzin. Jak wejdą pracijące weekendy po urlopie ludzie już mówią że nie bedą chodzić za tą . stawkę. Oczy się im otworzą dopiero jak faktycznie nie będzie miał kto robić i wejść na stanowisko

Zmuszają do nadgodzin? Płacą za to czy odbiór wolnego? Bo jak z podwyżkami słabo to ciekawy jestem czy nadgodziny są godnie opłacane.

@Grzegorz

Podwyżka jest procentowa ( zależna od podstawy) bonus świąteczny i wakacyjny także ale te 6000 i 4000 to dla każdego.

@puma

Czy jest możliwość pracy w Schnellecke na część etatu?

@Magazynier

Dodam tylko, że pracowników Schnellecke we Wrześni ma się za (usunięte przez administratora) W czasie, gdy Volkswagen miał postój, Schnellecke w Poznaniu, czy Swarzędzu również mieli postój kryty NUPem a we Wrześni Schnellecke pracowało, nawet nocka ( sprzątanie i siedzenie kilka godzin do rana) Czy to jest jakaś kara dla Wrześni czy coś, że nie chcą dać NUPów i każą wypisywać urlopy jak nie chcesz przychodzić? Schnellecke to porażka serio

@Magazynier

Kiedy ostatni firma dała podwyżki? Często firma zwalnia ludzi czy częściej jest sytuacja, że pracownicy sami odchodzą?

Magazynier

Ostatnio na początku roku 220zł brutto i do końca roku nie ma przewidzianych podwyżek. Na rok 2023 też na ten moment nie ma podwyżek oprócz podwyższenie średniej krajowej. Czy często zwalnia? Był taki okres, że zwalniali wszystkich po okresie 3 miesięcy i przed przejściem na umowę na stałe. Teraz nie zwalniają, bo boją się, że nie będą mieli ludzi. Sporo się zwalnia samemu

@

one wszystkie maja wielkie aspiracje - najlepiej wychodzi im wdzięczenie się przed liderami i brygadzistami z Vw, To dopiero ciężka praca.

macc
@Magazynier

kiedyś dawno dawno temu jak było nas w schnellecke 100- 150 osób na Jasin. To była fajna firma .i w pandemia płacili nam NUP- chyba z 3 miesiące..i wiara fajna - HISTORIA

@Magazynier

A na przyszły rok już coś wiadomo na temat podwyżek? Ile tu trzeba przepracować żeby dostać umowę na czas nieokreślony?

Mag one

Hyhy

Ta firma i praca w niej to istna tragedia. (usunięte przez administratora). Wyzysk pracownika. Na niektórych stanowiskach tam, to ludzie i za najniższą krajową pracują. W głowie się nie mieści. Jakoś inny podwykonawca vw, który też niedawno wygrał przetarg dał pracownikom jeszcze więcej niż w poprzedniej firmie mieli. Chyba tylko ten śmieszny schnellecker ma ludzi za nic.

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w Schnellecke?

Józek

Tak spotkania integracyjne, głównie " pań" z kierownikami Vw w biurze na Z2. Za dużo czasu mają, przyjmą jeden samochód i godzina na bajerkę wygenerowana. Jedna Pani jest znana z tych znajomości i szalonych zachowań.A potem problem , bo szyby uszkodzone.

No szkoda w sumie, ale integracje nie są chyba najważniejsze, nie?? Czy wpływa to jakoś na atmosferę negatywnie, że czasem by się jakiś wyjazd przydał? O czymś jeszcze można zapomnieć w firmie? Co z premiami, benefitami, socjalem?

Adam.S

Skoro stronę odwiedzają też pracownicy Scnellecke z Niemiec to w takim razie zapytam o opinię na temat pracy jako kierowca CE dla VW w Zwickau?? Sporo Polaków się tam przyjęło ale jakoś brak opinii:) pozdrawiam

Osa
@Adam.S

Schnellecke w Zwickau powstało na zgliszczach po Sachsentrans, owego czasu zatrudniali dużo nowych pracowników oferując bardzo dobre warunki, od jakiegoś czasu nie zatrudniają nowych kierowców a kolejka kandydatów starających się o zatrudnienie jest bardzo długa, na YT krążył filmik promujący prace w Zwickau i w 90% pokrywa się on z prawda.

Osa

Witam wszystkich, przez przypadek natknąłem się na opinie o Schnellecke Poznań i szczerze pisząc; jestem zszokowany co Wam jak pracownikom próbuje się wmówić, Jestem pracownikiem od 7 lat w Schnellecke w DE Ludwigsfelde jako kierowca CE w ruchu lokalnym i tutaj jest to bardzo dobry pracodawca; zarobki kierowcy w ruchu lokalnym wraz ze wszystkimi dodatkami wąchają się na poziomie 3500€ netto(3kl.podatkowa), z kolei operator wózka widłowego zarabia tutaj około 2800€ netto(3kl.pod.), nadmienię ze tutaj jak i w całych DE firma świadczy usługi głównie dla fabryk VW Puentując, zastanawiające jest to jest firma świadcząca ta sama usługę dla tej samej firmy w jednym kraju przynosi zyski a w innym straty?! Osobiście uważam ze prezes wam nawija niezły makaron na uszy ;-)

Peka peka peka

Nie wiem co ta rozmowa z Prezesem schnellecke we Wrześni miała oznaczać. Chciał nas zdenerwować czy co, przypuszczam że w jego oczach informacja że wygrali przetarg miała być czymś super. Ale jednak to że firma od dwóch lat nie przynosi zysków jest informacja która to przyćmiewa. A narzekali na DHL

Bożena
@Peka peka peka

Cześć, a co z tymi podwyżkami zapowiadanymi w czerwcu? Niby miały być jakieś groszowe sprawy, ale ciekawi mnie, czy czasem zdarzają się większe kwoty? Jak to u was jest? Chłopak chce aplikować, ale szczerze to inflacja nas mocno dobija, szuka pracy gdzie w miarę możliwości będzie można negocjować stawkę.

@Bożena

Podwyżek w tym roku nie będzie tak mówił sam prezes na spotkaniu

PekaPekaPeka
@Bożena

Na spotkaniu z prezesem, powiedział nam że firma od dwóch lat nie przynosi zysku. Teraz wygrali przetarg we Wrześni do 2026 i niby coś ma być więcej ale nie wydaje mi się że to będzie jaka kolwiek sensowna podwyżka tylko taka żeby się w miarę zgadzała z najniższą krajową od stycznia 2024. Dodatkowo bardzo słaby socjal i niszowa pomoc w czasie pandemi i podniesionej inflacji. I raczej nie sądzę że uda się z nimi coś negocjować. Nawet ta nasza pseudo Solidarność której jak nie płacisz to nie istniejesz nic nie wskórała. Schnellecke wygrało ten przetarg ale tylko takim sposobem że zaoferowała najniższą stawkę kosztem pracownika. Byle by się utrzymać....

Czy w Schnellecke zatrudniani są obcokrajowcy?

Zofia

Zauważyłam nową ofertę pracy od firmy, szukają specjalisty ds. płac :) Niestety brak widełek w ogłoszeniu, wiecie ile firma proponuje na początek na tym stanowisku? Macie jakieś rady dotyczące rozmowy kwalifikacyjnej? Ogólnie jak tam aktualnie wam się pracuje?

Zero

Szacun dla kierowników z jakimi (usunięte przez administratora)muszą współpracować. Donosiciele i (usunięte przez administratora).

Maniek

Co tam się wyrabia na Wrześni w Schnellecke. Od jakiegoś czasu nic dobrego nie słychać.....

@Maniek

Nie? A co tak właściwe udało Ci się usłyszeć. To odnośnie warunków pracy? Coś się zmienia?

puma

chcesz zostać kierownikiem w schnellecke , nie musisz mieć wiedzy logistycznej i być inteligentnym, natomiast musisz umieć pływać i mówić przełożonemu co chce usłyszeć ( tzn. kłamać)

@puma

Dość specyficzna reklama... Czy gdyby tak miało serio być to prowadziliby jakąkolwiek rekrutację tutaj? Swoją drogą intelekt tu kiedykolwiek sprawdzali?

Czym w Schnellecke zachęcają przyszłych pracowników? Jakie mają dodatki?

Puma

Dodatkowymi wyzwanie.

Renata
@Puma

A czy te dodatkowe wyzwania jakoś lepiej płatne?

Puma
@Renata

Ty tylko o pieniądzach.

@Puma

No się trochę nie dziwię przy tych cenach człowiek jednak chciałby się w miarę ok ustawić. Czyli na dodatkach niczego fajnego się nie ugra?

Zostaw merytoryczną opinię o Schnellecke - Poznań

• Jak się pracuje w Schnellecke?

Zobacz opinie na temat firmy Schnellecke tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 27.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Schnellecke?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 25, z czego 0 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 13 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Schnellecke